a KIES VOOREEN TOEKOMST ALS VLIEGTUIGBOUWER BU FOKKERJ^^^^^m PERSONEEL P£RS0N£E|Persone*' personeel soneel PERSONEEL! }SO verpleegkundig docentCe) (parttime) hooge burch enkele zieken verzorgenden Mariërihaven analist HBO-a Wassenaar ■PERSONEEIMI PERSONEEL PERSOI\!EELreRSONEEL T™" personeel personeel personeel nr werken bij het gevangeniswezen als bewaarder of bewaarster Een baan in een gevangenis of huis van bewaring (penitentiaire inrichting) is een „job" waar je je nauwelijks een voorstelling van kunt maken. Het is dan ook belangrijk dat je goed op de hoogte bent voordat je echt solliciteert. Er wordt een INFORMATIEDAG georganiseerd waar je over dit weinig bekende beroep allerlei informatie kunt krijgen. Als bewaarder of bewaarster ga je om met mensen die zich in een moeilijke sjtuatie bevinden; je moet hen mentaal opvangen en begeleiden en je draagt zorg voor de goede gang van zaken binnen de inrichting. Om dit zo goed mogelijk te kunnen doen, wordt er in diensttijd een opleiding gegeven. Een MAVO of lagere beroepsopleiding biedt hiervoor een goede basis. We stellen geen strikte leeftijdsgrens, maar gezien de aard van het werk gaat onze voorkeur uit naar mensen tussen 25 en 45 jaar Het aanvangssalaris is f 2079,- bruto per maand. Daar komt nog bij een eventuele onregelmatigheidstoelage en 8% vakantie uitkering. Na een voltooide opleiding is er een uitloopmogelijkheid aanwezig tot max. f2622,- bruto per maand. Daarna zijn de mogelijkheden nog niet uitgeput. OP DIT OGENBLIK ZIJN ER PLAATSINGS MOGELIJKHEDEN voor bewaarders in de penitentiaire inrichtingen te A'dam, R'dam en Den Haag voor bewaarsters in de penitentiaire inrichtingen v' te Amsterdarrj Op zaterdag 26 januari 1980 wordt een informatiedag georganiseerd te Den Haag. K> (reiskosten 2e kl. NS en/of buskosten naar en van de plaats van voorlichting worden vergoed). Je kunt op verschillende a je een uitnodiging krijgt voor de 1. onderstaande bon invullen en opsturen, informatiedag. 2. een briefkaart sturen met naam en adres, waarna je een informatiepakket thuis krijgt. 3. je telefonisch opgeven voor de informatiedag of telefonisch het informatiepakket aanvragen. Schrijf of bel naar het Centraal Wervings- en Opleidingsinstituut, Laan van Meerdervoort 84, 2517 AP Den Haag, tel. (070) - 46 93 81, tst. 219 of 210 (tijdens kantooruren). De heer/mevr./mej. adres: woonplaats: (s.v.p. postcode vermelden) zou graag een uitnodiging ontvangen Den Haag. geb.datum: brilsterkte- vac. nr.: bewaarder 9-1783/1158 vac. nr.: bewaarster 9-2151/1158 r de informatiedag op 26 januari 1980 te Hooge Burch,Christelijk Centrum voor Geestelijk Gehandicapten Hooge Burch is een instituut voor ca. 600 bewoners van alle leeftijden, die vanwege de mate van hun handicap op verzorging in een instituut zijn aangewezen. Voor de Z-opleiding (180 leerlingen) vragen wij een voor de periode februari t/m augustus 1980. Het aantal lesuren bedraagt ca. 6 8 per week. Taken: geven van lessen verpleegkunde en EHBO in samenwerking met full-time docent verpleegkunde, beoordelen van toetsen en verslagen, afnemen van mondelinge examens, overleg binnen het opleidingsteam. Eisen: Minimaal docentenopleiding, alsmede ervaring in de zwakzinnigenzorg. Informatie: Nadere informatie over deze funktie kunt u inwinnen bij de adjunkt-direkteur, mevrouw A. van Loenen, tel. (01726) 19200. Sollicitatie: Gaarne met uitvoerige informatie te richten aan de personeelsdienst, Spoorldan 19, 2471 PB Zwammerdam (Alphen aan den Rijn). een instituut van de vereniging Johannes Stichting De vliegtuig- en ruimtevaartindustrie is een industrie met toekomst. Onze 'eigenFokker in Nederland draait daar dankzij haar vakmanschap volop in mee. U kunt daar óók in meedraaien. We presenteren u hier drie afdelingen. De verspanende afdeling Deze afdeling verspaant hoogwaardig lichtmetaal tot vliegtuigonderdelen. Dat gebeurt Hel 'samenbouwen' Alle vliegtuigonder delen moeten samen- gebouwd worden. Bepaalde delen zoals vleugel en romp worden eerst samengesteld uit veel kleinere delen. Op speciale mallen worden de delen geplaatst, gecentreerd en aan elkaar bevestigd. Uiteindelijk komen alle onderdelen en samengestelde delen tesamen en met veel pas- en meetwerk wordt aan het vliegtuig gestalte gegeven. Volop mogelijkheden voorLTSers, MTSers en MAVOers Frezers en draaiers kunnen op onze verspanende afdeling het toppunt van vakmanschap bereiken. Voor LTSers en MTSers die geen speciale vakrichting hebben gekozen of van beroep willen veranderen, kunnen gedurende een korte praktijkopleiding 'n begin maken met één van de vakken binnen 'vliegtuigbouw'. MAVOers, die toch liever de De theoretische basis wordt daarom gedurende een vrij korte periode bijgebracht én is erg praktisch gericht. numeriek verspanen op de konventionele manier met frees- en draaibanken, waar een grote handvaardigheid voor nodig is. Het gebeurt ook volgens de numerieke methode dwz. met grote,Moor ponsbanden bestuurde freesmachines. Voor de laatste methode is weer meer theoretische kennis nodig. Er wordt in ploegendienst gewerkt: de minimum leeftijd isdaarom 18 jaar. De afdeling plaatwerk Hier worden de uit plaatwerk bestaande vliegtuigonderdelen vervaardigd. 'iji;* Hoogwaardige materialen worden vervormd en daarna met grote nauwkeurigheid gekorrigeerd. Omdat dat met de hand moet gebeuren is er S/' /Jf - veel handvaardigheid en materiaalkennis voor nodig plaatwerk techniek ingaan, kunnen opgeleid worden in de richting van bv. numerieke verspaning een produktieproces waar ook heel wat theoretisch inzicht nodig is. Korte praktijkopleidingen, intern bij Fokker Vliegtuigen bouwen is iets dat in de praktijk geleerd moet worden. samenbouw op de produktielijn - de opleiding voor LTSers en MAVOers voor de numerieke verspaning duurt ca. 6 weken - de opleiding voor LTSers als aankomend bankwerker neemt ca. 8 weken in beslag: - de opleiding van ca. 3 maanden, die wat meer theorie kent maar ook meer werkmogelijkheden geeft, staat open voor LTSers en MTSers. Met LTS als basis gaat men dan méér in de richting van, handvaardigheid werken. MTSers zullen, afhankelijk van eigen interesse, eerder terecht komen op posten waar theoretisch inzicht noodzaak is. Gedurende de opleidingstijd betalen we natuurlijk gewoon het volle salaris uit. BON VOOR EEN BAAN MET TOEKOMST ii Ik ben gein teresseerd om met Fokker j o ver een baan te praten naam Op korte termijn hebben wij in ons verpleeghuis te Warmond plaats voor met leidinggevende kapaciteiten. Salariëring en arbeidsvoor waarden volgens de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Nadere inlichtingen bij het hoofd verpleging, telefoon (01711) 1.93.00, oproeper 635. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direktie, Postbus 6,2360 AA Warmond. rin Lm Ursula Kliniek "Centrum voor Psychiatrie" met klinische en poliklinische voor zieningen voor Adolescenten Volwassenen en Psycho geriatrische observa tie pa tien ten. Op onze afdeling klinisch-chemisch en haematologisch laboratorium vragen wij voor spoedige indiensttreding een Geen weekenddiensten. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door mevrouw G.V. van Amson hoofd van het laboratorium, toestel 141 Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken. Ursula Kliniek Eikenlaan 3-5, Wassenaar. Telefoon (01751) 7 94 41.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 22