PS Y-bestuur breekt met Kees uvers Jan Lammers aan vooravond van zware krachtproef Vilas benadeelt zichzelf Sprintcoach Jorritsma voorkomt rel in ploeg Verlies Vriesekoop in halve finale Engeland Spelers: Onbegrijpelijke zaak JAN LAMMERS RUDT GOEDE TRAININGSRIT U.V.S. - XERXES ZATERDAG 12 JANUARI 1980 BRIGHTON (ANP) - Bettine Vriesekoop heeft in de halve finale van het open Engelse tafeltenniskampioenschap in vijf sets verloren van de Tsje chische Ilona Uhlikova, die eerder Sandra de Kruiff op een lesje tafeltennis had ge- tracteerd (21-9, 21-7 en 21-12). Ook voor Avanti-speelster Bri gitte Kooter was er gisteren weinig roem weggelegd. De Joegoslavische Ruza Pavlov rolde haar eveneens in drie games op: 16-2114-21 en 9-21 De Zeeuwse Vivian Blanc- kaert kwam tegen Linda Jar- vis wel goed voor de dag. Na een spannende strijd moest ze echter buigen: 21-16, 16-21, 17-21, 21-12 en 21-18. In de halve finales van het dubbel spel ging Vivian Blanckaert met Bettine Vriesekoop on deruit tegen Jill Hammersley en Linda Jarvis. Het Britse tweetal, dat ook de eindstrijd van het Tsjechische duo Uhli kovaISylhanova won, zege vierde met de cijfers 6-21, 13-21 en 13-21. EINDHOVEN (GPD) Tegen de uitdrukkelijke wens van het merendeel van de PS V-selectie zal oefenmeester Kees Rijvers aan het einde van dit seizoen de Brabantse eredi visieclub moeten verlaten. Rijvers kreeg aan het begin van dit seizoen, na moeizame onderhandelingen, nog een vierjarig contract aangeboden, maar in die overeenkomst werd wel de clausule opgenomen dat aan het einde van het seizoen elk van beide partijen het contract kon ont binden. Het PSV-bestuur heeft nu gebruik gemaakt van die mogelijkheid om Rijvers aan het einde van dit lopende seizoen van zijn verplichting jegens de Eindhovense club te ontslaan. Overigens zonder daarin de spelersraad van de Eindhovenaren te kennen. De uit Jan van Beveren, René en Willy van de Kerkhof, Willy van der Kuylen, Adrie van Kraay en Jan Poortvliet bestaande spelers- raad toonde zich gistermiddag teleurgesteld en verontwaardigd over de beslissing van het PSV- bestuur om Rijvers eind dit sei zoen te ontslaan. Vorige week nog, tijdens een trainingskamp in Bosschenhoofd, werd door Rij vers in samenspraak met de to tale selectiegroep een planning gemaakt voor de komende maanden. Bovendien werden tij dens die bijeenkomst door de spelers onderling wat onbedui dende kibbelpartijen, ontstaan door de reeks van matige presta ties in de eerste helft van compe titie, bijgelegd. Verslag De spelersraad van de Einhovena- ren bracht uitgelopen woensdag verslag uit bij het bestuur, waar bij onder meer werd gesteld dat niet Rijvers alleen voor die mati ge eersteseizoenhelft verant woordelijk kon worden gesteld omdat hij al die tijd vrijwel nooit heeft kunnen beschikken over een compleet fitte selectie- groep. Aanvoerder Willy van der Kuylen, nog altijd herstellend is van een liesbreuk-operatie, reageerde op de mededeling van het PSV-be stuur dan ook nogal emotioneel: „Nadat we deze week een ge sprek hebben gehad met het be stuur leek het ons toe dat er totaal geen problemen meer waren. En nu hoor je plotseling dat Rijvers de laan uit moet. Ik vind dit een onbegrijpelijke zaak. Rijvers heeft zich al die jaren enorm voor PSV ingespannen, heeft toch enorm veel bereikt met deze ploeg en nu laat men hem zonder meer vallen. En dat is wel het laatste wat deze man ver dient" Hoewel het bestuur van PSV noch Rijvers („Ik wil de beslissing van PSV eerst zwart op wit zien eer ik mijn standpunt zal bepalen") gis teravond commentaar wensten te geven op het ontslag, mag het duidelijk zijn dat het bestuur van PSV door interne spanningen een samenwerking met Kees Rij vers op langere termijn niet meer ziet zitten. Zeker niet nu manager Ben van Gelder aan het Kritiek eind van dit seizoen zijn functie of ficieel zal overdragen aan Kees Ploegsma. Reeds voor het begin van dit sei zoen stelde een gedeelte van het PSV-bestuur een continuering ZANDVOORT (GPD) - Hoewel Jan Lammers twee maan den geleden een contract tekende voor ATS en morgen in Argentinië aan zijn tweede formule I-jaar begint, is het lang niet zeker dat hij dit seizoen ook afmaakt voor de in Engeland gevestigde renstal, die eigendom is van de steenrijke Westduitser Gunther Schmid. De Zandvoorter heeft enige tijd om zich te bewijzen, maar bij het uitblij ven van resultaat en geld kon dat kleine beetje vertrou wen in Lammers wel eens snel verdwijnen. amm „Jfi Jan Lammers blikt met een zorgelijk gezicht i waarheid is aangebroken. BUENOS AIRES (ANP)-Jan Lammers heeft in de eerste officiële training voor de Grand Prix van Argentinië voor formule-1 op het circuit te Buenos Aires een gunstige uitgangspositie gerea liseerd door de 25ste tijd neer te zetten. De eerste 26 van de in totaal twee trainingen zullen mogen deelnemen aan de grote prijs, waarvoor Alan Jones, Jacques Lafitte en Didier Pironi op het eerste gezicht de favorieten zijn voor de eindzege. Jones in zijn Williams maakte een tijd van 1.44,17 (gemiddelde snelheid 206,254 kilometer per uur), beide Ligier-rijders Lafitte en Piro ni zaten krap achter hem: 1.44,44 en 1.44,64. Lammers' oude stalgenoot bij Shadow Elio de Angelis realiseer de in een Lotus de veertiende trainingstijd. De Zwitser Mare Surer, de huidige stalgenoot van Lammers bij ATS, kwam éën plaats voor de Nederlander met bijna drie seconden voor sprong op Lammers: 1.49,50 - 1.52,16. „Hoewel Schmid erg rijk schijnt te zijn, is hij geen filantroop. En aan gezien het racen nu eenmaal veel geld kost, moet ik binnenkort met geld op tafel komen", aldus Lam mers. Dat „binnenkort" slaat op de periode die loopt tot ongeveer 1 maart. Vóór die datum moet de Ne derlandse coureur en zijn manager Gerard van der Storm een bedrag van circa 1 miljoen gulden aan Schmid overhandigen. Lammers heeft tegen dat zijn teamgenoot Marc Surer, die het af gelopenjaar Europees kampioen in de formule II werd, al wel een grote sponsor heeft gevonden Daarom ook zal Lammers zich voorlopig ondergeschikt moeten maken aan Surer. „Toch denk ik dat ik het minder moeilijk krijg dan met Elio de Angelis, mijn vroegere teamge- der noot bij Shadow. Ik ben ook van plan om niet meer te gaan jamme ren zoals voorheen, omdat mijn teammaatje me elke keer pestte. Dat is niet goed voor mijn ima ge" Kijken Hoe belangrijk het is om je in de kijker te rijden heeft diezelfde De Angelis overigens bewezen. Te genover de risico's vermijdende rij stijl van Lammers heeft de Italiaan de gewoonte om zich vol bravour een weg te banen door het renners- veld. Dat leverde hem in vele ge vallen alleen maar flinke schade op, maar een enkele keer toch ook suc ces, zoals in Watkins Glen, waar hij vierde werd. Aangezien De Angelis bovendien over het algemeen NEW YORK - De Argentijn Guil- lermo Vilas heeft gisteren de kans laten liggen om zich te plaatsen voor de halve finales van het Masterstoernooi. Hij verloor met 6-2, 6-2 van de Amerikaan Harold Solomon, die nog geen partij gewonnen had. Door deze rake nederlaag heeft Vitas Geru- laitis de beste kansen om zich te plaatsen bij de laatste vier, waarin hij dan Björn Borg tegen over zich zou krijgen. Vilas won in de eerste partij van het toer nooi weliswaar van Gerulaitis, maar hij deed dat in drie sets, terwijl de Amerikaan op zijn beurt in twee sets van Solomon Incidenten Inmiddels bereikte Jimmy Con nors de laatste vier. Hij versloeg in een partij vol incidenten zijn landgenoot Roscoe Tanner met 2-6, 6-4, 7-6. De tiebreak die de Guille partij besliste, die ging met 7-3 naar Connors. Hoewel nog twee partijen voor de groepen moeten worden ge speeld: Björn Borg-José Higue- ras en McEnroe-Gerulaitis, is de meest waarschijnlijke stelling van de halve finales vandaag: Borg-Solomon McEnroe-Connors - daarvan betwisten elkaar morgen de hoofdprijs van 100.000 dollar. rking met de Brabantse oefenmeester al niet meer op prijs. Rijvers eiste een achtjarig contract, maar moest uiteindelijk toestemmen in een verbintenis voor vier jaar omdat hij niet was ingegaan op aanbie dingen uit Frankrijk en de Ver enigde Staten. Met in het achter hoofd de wetenschap dat Rijvers aan het eind van dit seizoen ont slagen kon worden, werd intern de kritiek op Rijvers steeds lui der. Onder meer werd hem ver weten dat hij bij herhaling PSV (en dus Philips) op een negatieve manier in de publiciteit bracht en dat potentiële Oranjekandidaten (Wildschut, Valke en Koster) on der zijn leiding nauwelijks vorde ringen maakten. De smadelijke eliminatie van PSV door St. Etienne in het UEFA- Cuptoernooi is bij dit alles meer dan waarschijnlijk de druppel geweest die bij het bestuur van de Eindhovense eredivisieclub de emmer heeft doen overlopen. Rijvers moet toen al hebben ge weten dat er iets meer dan een klein wonder zou moeten gebeu ren om zichzelf te kunnen hand haven. Immers, bij die gelegen heid voorspelde Rijvers reeds: „Deze nederlaag zou voor mij en de ploeg wel eens verstrekkende gevolgen kunnen hebben". Hoewel het dienstverband van Rij vers met PSV pas op 1 juli van dit jaar zal eindigen, neemt men in Eindhoven aan dat Kees Rijvers al in een eerder stadium zal op stappen en mogelijk vandaag al niet meer de begeleiding van de PSV-equipe tegen AZ zal verzor gen. Kees Rijvers volgde op 1 maart 1972 de Oostenrijker Kurt Linder op als trainer bij PSV, nadat hij daarvoor enige jaren succesvol was geweest bij FC Twente. Met PSV veroverde Rijvers driemaal de landstitel, werd tweemaal be kerkampioen van Nederland, be- SUNDSVALL (GPD) - Sprinttrainer Jorrit Jor ritsma heeft een rel in zijn kernploeg voorkomen. Jan van de Roemer, Lieu- we de Boer en Bert de Jong zijn door hem afge houden van een boycot van selectiewedstrijden voor de wereldkampioen schappen. De drie staken in Sundsvall de koppen bij elkaar en zeiden zich in Den Haag, bij de nationale ti telstrijd, al te hebben gekwalifi ceerd voor de WK, begin februari in West Allis. Ze voelden niets voor een selectieduel in Davos met Jos Valentijn en Ron Ket, de overige leden van de sprintselec tie. Jorritsma: „Ik kan me wel in hun situatie verplaatsen omdat vóór het seizoen is afgesproken dat het Nederlands kampioenschap be slissend zou zijn. Dat hiervan nu weer is afgeweken en anderen alsnog een kans krijgen om zich in de WK-ploeg te rijden, is wel zuur. Maar in opstand komen te gen de beslissing in Dén Haag heeft een nog veel slechtere uit werking. Ik heb hen gezegd dat ze zich goed moeten realiseren wel ke risico's er zijn verbonden aan een weigering in Davos te rij den". Jorritsma: vredesengel sprintploeg nog verder zou kel deren. Daarvoor bleek het drietal gevoelig. Jorritsma: „Het is allemaal nog een nasleep van het vorig seizoen. Ze hebben ze zich toen vreselijk ge manipuleerd gevoeld. Het is on voorstelbaar hoe alle gebeurte- jaar geleden nu nog doorwerken. Wat ook sterk meespeelt, is dat onze fysiothe rapeut, Bouke de Boer, vlak voor dit seizoen in feite is weggewerkt door de bond. Deze sprintploeg heeft het gevoel niet serieus te worden genomen. Dan is er nog maar één middel om ons i/nago te verbeteren en dat is loeihard rij den. In Davos een paar nieuwe Nederlandse records .vestigen, is Daar heb je dan weer een hele toestand te ontketenen". snellere tijden noteerde dan Lam mers, was het niet vreemd dat Colin Chapman van Lotus de Italiaan koos als opvolger voor Carlos Reu- temann, waardoor De Angelis nu gepromoveerd is tot tweede rijder achter Mario Andretti. Of Lammers met zijn keuze voor ATS ook promotie heeft gemaakt, moet betwijfeld worden. De bolide is iets beter dan de verouderde Shadow, maar meer dan een positie in het middenveld zit er vooralsnog niet in. ATS, dat in 1977 startte in de Grand-Prixracerij, kwam halver wege het afgelopen seizoen met een nieuwe wagen. Deze wagen was, vergeleken met het oude type en de Shadow, ongeveer een seconde per ronde sneller. Maar, zo bewezen ook de testritten op het circuit van Paul Ricard in december, op de topbolides (Williams, Renault) komt de wagen een kleine drie se conden te kort. Hans-Joachim Stuck, die in 1979 de ATS bestuur de, heeft als beste prestatie een vijfde plaats in Watkins Glen staan. Naam Verder heeft teambaas Günther Schmid geen al te beste naam op gebouwd in het kleine wereldje van de formule I. Hij heet eigenzinnig te zijn en mensen die hem niet naar de mond praten erg snel te willen ont slaan. Dat ondervond Vic Elford onlangs nog toen hij te horen kreeg dat op zijn diensten als teamleider geen prijs meer werd gesteld. Hij is inmiddels vervangen door Jo Ra mirez, vorig jaar teamleider bij...Shadow. Elford zelf was in juni van het vorig seizoen Fred Opert opgevolgd, die tijdens de Grand Prix van Frankrijk met een knal lende ruzie was opgestapt. Lammers zegt echter tot nog toe alleen maar goede ervaringen te hebben opgedaan met Schmidt Het moge duidelijk zijn dat Lam mers een moeilijk jaar tegemoet gaat. 1979 Stond geprogrammeerd als leerjaar, nu zal de 23-jarige Zandvoorter, die het racen overi gens sinds korte tijd combineert met zijn werkzaamheden op de slipschool van wijlen Rob Slote- maker, moeten bewijzen dat hij wel degelijk kan sturen. Na het behalen van zijn Europese titel in de for mule III werd hij nog aangeduid als de toekomstige wereldkampioen, nu zijn die geluiden verstomd. Lammers heeft zelf nooit gezegd wereldkampioen te worden, maar het steekt hem wel dat de belang stelling rond zijn persoontje na de onopvallende resultaten met de Shadow tanende is. „Vorig jaar was de interesse van de media veel gro ter toen ik in Argentinië en Brazilië moest rijden. Ik snap dat niet hele maal. Ik weet best dat ik xiet in de kijker heb gereden, maar aan de andere kant is het al een hele pres tatie als je een plaatsje weet te be machtigen binnen de formule I-ra- cerij. Niemand weet hoe moeilijk dat al is. Kijk maar naar mensen als Stuck en Tambay, die vissen er nu ook naast, terwijl ze toch twee ge renommeerde rijders zijn" ADVERTENTIE Zondag a.s. 2.30 uur RANDSTAD SPORT LAAKKWARTIER ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder" Deze advertentie is aangeboden door Dames- en kindermode DE WIT Vijf Meiplein - Leiden

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13