„De Springschans" wil opvangklas buitenlandse kind 1 eidse agenda SBBBBI Voorschoten voelt niets voor aparte bushanen Bestuur YVD-af deling Leiderdorp alleen een kersverse voorzitter Tweede lustrum jongerenkoor De Menswording Als voorbereiding op onderwijs Nederlandse school Burgerlijke stand VRIJDAG 11 JANUARI 1980 Raadscommissie ten dele negatief over voorstellen provincie VOORSCHOTEN - De ingrijpende maatregelen die door de provin cie zijn opgesteld om het bus vervoer tussen Leiden en Den Haag te verbemeren, zullen niet door Voorschoten in zijn geheel worden overgenomen. Zo rea geerden de commissieleden voor openbare werken en finan ciën gisteravond in een verga dering over de verbetering van het openbaar vervoer. De plannen van de provincie rich ten zich vooral op de autobus, die tijdens de spitsuren minder oponthoud zou moeten hebben. i wel bereid om mee te werken bij de inrichting van verkeerslichtinstallaties waarmee de bussen voorrang krijgen op het overige verkeer, maar aparte busbanen in de doorgaande route worden voor lopig afgewezen. Nauwe doorgangen De verkeersroute waar het daarbij met name om gaat is het gebied Leidseweg-Kon. Julianalaan- Veurseweg. In deze weg zitten enkele nauwe doorgangen, on der andere bij het raadhuis. Een vrije busbaan bij het raadhuis betekent dat zeker het fietsver- keer in de knel zou komen. De commissies willen verder geen verkeerslichten bij de Kon. Ma rinelaan maar liever bij de Ka- rel Doormanlaan. Concreet werd besloten tot het aanbren gen van verkeerslichten bij de Leidseweg ter hoogte van de Zilverfabriek, aanpassing van de stoplichten zowel bij het raadhuis als bij de Wijngaarden laan en een verkeerslicht-in stallatie bij de Karei Doorman- laan-Veurseweg. Omdat alle verkeerslichten wor den uitgerust met een VETAG- apparaat (soort afstandsbedie ning voor bussen om de ver keerslichten te beïnvloeden;, betekent dat een vernieuwing van de bestaande installaties. Wat de kosten zijn, is nog niet bekend. Kostbaar Wel wordt een deel van de kosten waarschijnlijk gesubsidieerd door de Rijkswaterstaat in het kader van bet zogenaamde ex perimenteerproject openbaar vervoer Leiden-Den Haag. De commissie wees ook de aparte busbaan op de Papelaan af. De verkeersroute door Voorschoten is thans al overvol, zo werd ge redeneerd. Het heeft geen enkele zin om kostbare veranderingen in die route te maken voor de aanleg van korte stukjes aparte busbaan, aldus de commissiele den. De leden waren van mening dat wanneer de autobus steeds groen licht krijgt bij de tocht door Voorschoten, dit voldoen de rijtijdbesparing zal opleve ren zonder dat het andere ver keer ernstig wordt afgeremd. LEIDERDORP - "Mensen hebben geen idee hoe in grijpend het is wanneer je twee of drie buitenlandse kinderen op school krijgt. Of hoe je moet opletten hoe het kind op het schoolplein is wanneer het van een ander ras is, met daarbij voor mij het belangrijk ste nadeel: de taal." Emile Snell is hoofd van de Leiderdorpse school "De Springschans", een lagere schooi die ligt aan de Wild- dreef. Volgens hem is deze plaats de belangrijkste reden geweest dat de school zo vroeg begon met het lesgeven aan buitenlandse kinderen. "Onze school zit het dichtst bij de Schansen. Hier staan de relatief goedkope huizen. Is het dan niet logisch dat de meeste buitenlandse arbei ders daar gaan wonen en hun kinderen op de dichtstbijge- legen "Springschans" doen?", aldus de hoofdon derwijzer. Gegroeid "In 1973 begonnen de eerste, lessen voor zes Turkse leer lingen. Dat ging nog heel een voudig. Drie moeders deden dit vrijwillig, zonder bestaan de hulpmiddelen. Ze knipten een foto van een stoel uit een blad en schreven daar in het Nederlands en in het Turks de naam bij. Inmiddels is het aantal leerlingen zo gegroeid dat we in de "Springschans" ruimte tekort komen om goed te kunnen lesgeven" "Ik moet eerlijk zijn, uit lieida- digheid zijn we er niet mee begonnen, maar vanaf het be gin hebben de onderwijzers van voornamelijk de eerste twee klassen enorm veel vrije tijd opgeofferd om extra aan dacht aan die buitenlandse kinderen te kunnen geven, zonder dat de Nederlandse kinderen in de klassen daar onder hoefden te lijden. Dat is een stelregel die we tot op he den hanteren. Toch zijn er wel eens ouders geweest die hun kind van school wilde halen, wanneer er meer buitenland se kinderen in de klas zouden komen. Het was beslist geen discriminatie hoor, eerder de angst dat hun kind minder aandacht zou krijgen. Niets is echter minder waar. Het kost de leerkrachten wel een hoop vrije tijd om aparte pro gramma's te maken" Cultuur De gemeente heeft in 1974 extra geld ter beschikking gesteld voor het zogenaamde bi-(twee)-culturele onderwijs. "Dit was nodig want wat kreeg je: Er werd veel aan dacht besteed aan de Neder landse taal en de Nederlandse geschiedenis. Wanneer de ouders terugkeerden naar hun geboorteland kon hun kind zich niet eens meer ver staanbaar maken. Hun eigen cultuur werd min of meer op zij gezet op school. Toen is mevrouw Rietdijk gekomen, die extra Nederlandse lessen gaf om de onderwijzers te ontlasten. Een jaar later werd de Turkse mevrouw Cengiz aangesteld, die evenals Riet dijk 5j/2 uur per week had om aan de 17 leerlingen les te ge- "Mevrouw Cengiz leert de kin deren het Turks en geeft in middels zo'n 15 uur les per week. Ze mag meer, maar heeft ook in Leiden haar werk zodat er uren bij ons moeten blijven liggen. Ook mevrouw Rietdijk geeft tegenwoordig samen met een nieuwe kracht een volledige week les. En dat mag ook wel met de 25 bui tenlandse kinderen die we hier hebben" Verloren Ruimte heeft men in "De Springschans" echter niet meer. Er zijn lesactiviteiten bijgekomen. "Gelukkig bood de Meijegaardschool haar ruimte aan. Maar ja, we kun nen niets claimen, volgend jaar weten we niet waar we dan terecht komen. Vandaar dat ik een voorstel bij de ge meente heb ingediend tot het realiseren van een apart ge bouw voor een zogenaamde opvangklas", zegt Emile Snell, die daarmee wil voor komen dat in de toekomst de kinderen nog steeds weinig plezier zullen hebben in het naar school gaan of verloren rond lopen op school of zelfs voor spek en bonen in de klas komen te zitten. "De opvangklas moet" zo schreef hij aan de gemeente "een tussenschakel vormen tussen het moment van aan komen in Nederland en het gaan naar een normale Ne derlandse school". Wat be treft het bi-culturele onder wijs heeft Emile nog geen precieze cijfers omtrent de hoeveelheid nationaliteiten en hoeveelheden die er in Leiderdorp woonachtig zijn. Verdwaald "Hier en daar vinden we een verdwaalde Turk op een ka tholieke school. Op ander scholen, in Binnenhof bij voorbeeld, zitten meestal bui tenlandse kinderen met een heel andere achtergrond. Zo is er een Indiaas gezin waar van de vader als lector is ver bonden aan de Leidse univer siteit. Die is hier om wat bij te leren en is niet uit nood naar Leiden gekomen". "De ouders en vooral de kinde ren die sociaal gezien lager op de maatschappelijke ladder staan, onderscheiden zich hier duidelijk. Die komen vaak plompverloren in Ne derland terecht, zonder er op voorbereid te zijn. Het is onze plicht om deze kinderen een stuk gereedschap te geven, waarmee zij met begrip met elkaar kunnen praten. We 'hebben op "De Spring schans" een werkgroep van ouders die alle problemen met de buitenlandse ouders bespreekt. Dat varieert tot het op tijd terug zijn van vakan ties of bezoeken aan het ge boorteland tot het ophalen van Turkse ouders voor de speciale praatavonden hier op school. En dat werkt fan tastisch. De opvangklas zoals ik mij die voorstel moet even eens een grote matë van we- derzijds begrip gaan opleve ren. De buitenlandse kinde ren hebben het dubbel zo zwaar, vergeet dat niet. Thuis moeten ze Turks praten en als ze boodschappen doen moe ten ze weer Nederlands spre ken. "Mijn grootste wens is", zo be sluit Emile "dat ook Marok kaanse kinderen de kans zul len krijgen dubbel cultuur onderwijs te krijgen. Maar we moeten eerst maar eens af wachten of de opvangklas als school in een eigen gebouwtje is te realiseren. Dan kunnen de ouders daar 's avonds eventueel ook les krijgen", - aldus het Leiderdorpse schoolhoofd. ROEL ZAADNOORDIJK LEIDERDORP - De nieuwe kandidaat voor het be stuur van de Leiderdorpse afdeling van de VVD is Jaap de Waard. Hij werd automatisch gekozen om dat hij de enige was. Deze verrassende ontwikkeling in het bestuur van de af deling is het gevolg van het feit dat vrijwel alle le den van de VVD afdeling Leiderdorp gisteravond tijdens de ledenvergade ring hun functie als be stuurslid neerlegden of zich niet meer herkiesbaar stelden. De leden van de afdeling wisten hier van te voren niets van. Wel had voorzitter Jaap van der Meulen geruime tijd geleden aangekondigd zijn functie als voorzitter per 10 januari neer te leggen. In zijn afscheidstoe spraak kondigde hij echter ann welke zaken zich binnen de partij hadden afgespeeld en gaf hij aan waarom die tot het vertrek van verscheidene bestuursleden hadden geleid. "Wij wijzen als bestuur gewoonlijk een kandidaat aan die wij her kiesbaar stellen. Het leek ons echter beter dit aan de leden over te laten en ze met iemand te laten komen die zij geschikt achten voor het partijbestuur. Zij wezen het huidige bestuurslid Kees Gerritse aan als de man die ge schikt zou zijn voor het voorzit terschap. Wat bleek echter: hij was helemaal niet bereid om het voorzitterschap op zich te nemen. Omdat het bestuur nog maar weinig tijd had om een nieuwe kandidaat op te sporen die weet wat er leeft en nog gaat komen, heeft het besloten de waarne mend voorzitter en secretaris Willem van Winterswijk als kan didaat voor te stellen." Van der Meulen had hier echter nog iets aan toe te voegen: "Van avond nog, vlaf voor het begin van de vergadering, werden er bezwaren tegen de kandidatuur van Van Winterswijk ingebracht. Willem zou zijn functie als voor zitter van de gemeente Leider dorp niet kunnen combineren met zijn functie binnen de VVD. Tevens zijn er bezwaren inge bracht tegen Willem als persoon. Namens Willem van Winterswijk wil ik dan ook zeggen dat hij zich terugtrekt. Ook zal hij per 1 fe bruari zijn functie als secretaris en waarnemend voorzitter neer leggen en ook het bestuurslid Hans van Zwieten is na deze da tum niet meer bereid zijn werk als voorlichter en propagandist voort te zetten. Ik wens de partij afdeling van leiderdorp veel sterkte en leg hierbij de hamer van de afdeling neer." Zo luidden de laatste woorden van de schei dend-voorzitter Van der Meulen. Reeds aan het begin van de avond had ook de penningmeester zijn functie neergelegd vanwege zijn verhuizing naar een andere ge meente. Tijdens de vergadering werd ver volgens Jaap de Waard voor het bestuur gekozen. Zijn naam was voor vele leden een verrassing. In een eerste reactie betreurde Van der Meulen de ontstane situatie van een incompleet bestuur waarbinnen de taakverdeling ook nog niet eens duidelijk meer was. "Gezien de werkzaamheden die er op dit moment zijn en wel ke er nog bij gaan komen zal het heel zwaar zijn voor de over gebleven bestuursleden. Je wenl aan dit soort dingen als je langer in de politiek zit. Ik had echtci graag een compleet bestuur ach tergelaten. Ik ben bezorgd over hoe het nu verder zal gaan func tioneren," aldus de oud-voorzit ter. Op verzoek van de leden zal er bin nenkort een brief aan alle leden worden verstuurd met daarin een overzicht van de vrijgekomen functies. Volgens het partijlid is deze brief nodig "om zo snel mo gelijk de schade te herstellen waarmee het bestuur op dit mo ment te kampen heeft". Vice- voorzitter Van Winterswijk zegde toe dat de brief met taakverdeling binnenkort de deur zou uit gaan. n alleen voor deel in een aparte busbaan op de Voorschoterweg, maar deze weg ligt grotendeels op Leids gebied en is een provinciale weg op Voorschotens gebied. Geen moeite had de commissie voor openbare werken gister avond om subsidie te verlenen voor het opknappen van de mo numentale boerderij aan de Veurseweg 350. Deze boerderij, bijna op de grens met Leid- schendam, staat op de Voor- schotense lijst van beschermde monumenten. LEIDERDORP - Het is deze week tien jaar geleden dat het Leider dorpse jongerenkoor "De Mens wording" werd opgericht. In de cember 1969 nam Jan Krikke het initiatief tot het oprichten van een zangvereniging die op dit moment zo'n 65 leden telt. Het koor speelt nu een levendige rol in de Leiderdorpse samenleving. Het jongerenkoor "De Menswor ding" is een groep waar het draait om muziek en muziekplezier, en dat niet in hoge perfectie. Het zingt vooral moderne ritmische liederen op eigentijdse teksten, ondersteund door een goed com bo. Verder worden een goede communicatie onderling en een belangstelling voor religieuze za ken zeer belangrijk geacht. "De Menswording" treedt zo'n 50 maal per jaar op, en heeft zo doende een behoorlijke bekend heid verworven in de omgeving. Het jongerenkoor staat onder lei ding van zijn derde dirigent. Na de oprichter. Jan Krikke, heeft gedurende korte tijd de heer J.F.A. Valk het leiderschap waargenomen. Bij zijn vertrek naar Limburg werd de huidige dirigent, de heer J.S. Verhey, be reid gevonden de nodige tijd aan het koor te geven. Sinds 1972 ver vult hij nu deze taak, ook tijdens de repetities, eenmaal per week. Voor het verzorgen van kerkelijke diensten wordt er een geheel op gebouwd rondom een thema, waarvoor een tekstgroep onder leiding van Mariette van Bem- melen, elke week vyeer voor pas sende en bezielende teksten zorgt. Hoogtepunten van inspan ning zijn voor deze groep de Kerst- en Paasvieringen. Naast zang en teksten wordt er veel aandacht besteed aan de sociale contacten tussen de koorleden. Een activiteitencommissie, die door Annemieke Verhey wordt aangevoerd, zorgt voor sfeervolle evenementen, zoals een soos- avond, een weekeinde- uit per jaar, en diverse sportfestijnen. Het enthousiasme van de koorle den is hierbij groot. Voor de verdere toekomst wil het jongerenkoor initiatieven ont wikkelen welke leiden tot een be ter contact met ouders en oude ren. Bovendien worden plannen ontwikkeld om jongeren, die niet actief muziek willen maken, ook in dergelijke sociale contacten te betrekken. In verband met het tienjarig be staan heeft het bestuur een spe ciale lustrumcommissie inge steld, die zich intensief heeft ge bogen over het feestprogramma. Zaterdagavond om 19.00 uur zal een feestelijke eucharistieviering in het Multifunctioneel Kerkcen trum "De Menswording" plaats vinden, waarna een grootse soos- avond in hetzelfde gebouw met koorleden, ouders-begeleiders, oud-koorleden en anderen. Half april volgt er een paro chieavond in het kader van het tienjarig bestaan van het jonge renkoor "De Menswording". LEIDERDORP BENTHUIZEN LEI DEN WARMOND VOORSCHOTEN I ZOETERWOUDE - Geboren: Sebas- tiaan zv M.J.P.M. van Winsen en T.H. van Delden; (Warmond) Natasja dv G.H.M.A. Kuipers en L.A.M. Looyestein (Warmond) Remco zv R.J. Glasbergen en H. Breukel (Leiderdorp); Martijn zv H.A. van den Berg en M. Zwart (Leider dorp); Nancy dv H.M. van Hassel en E.B.J. Bavelaar en J.T. Tielen (Leiden); Sabine dv P. van Suijdam en E. Heijse- laar (Benthuizen); Judith dv J.P.M. Pie- terse en M. J.C. van Duinkerken (Leider dorp); Marlijn dv J. Loovens en M.I. Wijnstra (Leiderdorp); Robbert-Jan zv W.R. van Velzen en S.M. Stap (Leider dorp); Wendcla dv L. de Boer en A.S.J. Cambier (Leiden); Suzanne dv J.C. de Graaf en S.C. Steketee (Leiden); Kirsten zv J.A. Poortier en A.J.A. Schellekens (Leiden); Jeroen zv van Cornet en H. Buis (Leiden); Mandy dv M. Oexman en S.P. Uiterdijk (Leiden); Ingrid dv R. Brugman en G. Lindhout (Leiderdorp); Lauren dv K.P. Webster en A.F. Kogan (Leiden); Briënne dv G.H.L. Bakker en D.L.B.M. Looman (Leiden); Dick zv H. Bijl en P. van der Perk (Leiderdorp); Kristel dv J.R. Kuijters en E. Pauw (Lei den); Jacobus zv J.A. Jansen en W. Kra mer (Leiden), Irene dv C. Chrispijn en M. van der Plas (Leiden); Bastiaan zv L. van Dreunen en M.L van Antwerpen (Voor schoten) Tamara dv van F.A.M. Straat hof en A. Molevelt (Leiden); Lennart zv J.C. Zwetsloot en P.A.W. Zijerveld (Zoe- terwoude); Sabine dv H.H.M. van Rijn en C.J.M.G. van Schaik (Zoeterwoude); Inge dv P.C. Kettenis en G.M. Kaptein (Leiden); Yvonne dv P.J. Buitelaar en G.C.M. van der Klaauw (Voorschoten) Ondertrouw. J.M. Maatje (Emmen) en A.C.A.M. van der Heijden (Leiderdorp); P.P. Volwater (Wassenaar) en J.C.M. Helversteijn (Leiderdorp) Huwelijk: R.H. Koek en C. Vrouwke (Warmond) H.N. Möhlman en M.A. van Kesteren (Warmond); A.F. Leemans en L.T. Püyhönen (Warmond); J.W.M. Verwoerd en M.A.T. Kerkvliet (War mond); C. Bosman en H.J.M. Langemai- re (Warmond); P.H. Stouten en J.A.N. Schonagen (Leiderdorp); A.C.M. Bouwmeester (Alkemade) en J. Sierat (Leiderdorp); M. Slavenburg (Leider dorp) en T. Houthoff (Leiden); R. Bave laar (Leiden) en E.C. Flippo (Oegst- C.M. Loopik (Leiden); A. de Groot (Lei derdorp) en C.D.A. Wortman (Hazers- woude) Overlijden: M.C. Jansen (1899) (War mond); F.L. Roozen (1906) (Warmond) en G.M.M. van Weijhrother; C.H. van Ulden (1895); B.A.A. Ballings (1891) (War mond); A.C. Cardon (1906) (Warmond) getrouwd geweest met F. ten Cate; M.C.J. van den Berg (1890) (Warmond); C. Kromhout (1885) (Warmond) echtge note van A.A. Edeling; C. Kroes-Meijer (1901) (Warmond) echtegenote van A.C. Fillippo; J.M. van Klinken (1902) (Lei den) gehuwd geweest met W.T.J.R. Rombout; G. Wijling (1897) ev H.J. van der Reijden; C.J. Zwaan (1897) gehuwd geweest met W. Wallaart (Leiderdorp); G. Springer (Leiden); M. Wetselaar (1895) (Leiden) ev J.J. Veilbrief; A. Hoekstra (1892) (Voorschoten) gehuwd geweest met G. Klok; W.M. de Vrind (1904) ev S. Koet (Leiden); H. van Loon (1897) (Voorschoten) gehuwd geweest met M.A. Esser; J.A. Beugelsdijk (1933) (Leiderdorp) ev J.C. Pont; M. Rijnsbur ger (1898) (Leiderdorp) ev A. Rijnsbur ger; S.J. Heemskerk (1917) (Leiderdorp) ev M.J. Zandvliet; M. Kwast (1915) (Lei den) ev W. van Putten; J. Kukler (1900) (Leiden) ev C. Beij; M.J.H. van der Born (1925) (Leiden) ev P.C. van der Neut. Vrijdag Leiden Troef - Noordeinde 2a, 20.30 uur, film:"Rosemary's Baby", Polansky. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Voorschoten - cult, centrum, 20.15-02 uur, "Nacht van Voorschoten". Wassenaar - 21 uur, Nieuw Neijevelt, van Zuilen van Ncijeveltstraat, op treden van de punkgroep 'Dummies'. Zaterdag Augustinus - Ra] Stadsgehoorzaal - Keytownfestival van 8-02 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, vanaf 21 Zondag LeidenLeids Vrijetijdscentrum - volks- dansinstuif met het Bulgaarse orkest "Emil Kolev", 20 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, Femke, ontmoetingscentrum voor n, 13-16 uur. Maandag Leiden Stadhuis - 19.30 uur gemeenteraad. Synagoge - Korevaarstraat, lezing van dr. B.N. Bachra over het Palestina- vraagstuk, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Messer im Kopf", van Reinhard Hauff, 20 en 22.15 uur. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan, ruil en veilingavond van "De postzegel- Vrienden", 20 uur 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Leidse rechtswinkel - maandag, woens dagochtend van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdagavond, van 18.30-20.30 Leiden Noord - Dienstencentrum van Hoogendorpstraat, 19-21 uur. Oegstgeest - Gemeentecentrum, Lijt- weg cie welzijn bejaarden, 19.30 uur Voorschoten - Politiek café, m.m.v staatssecretaris Brockx over huisves ting, Ambachtshuis. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhavedistrict, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 12, F.B. Kruis, Kla proos 34, tel 126371. Zo 13, H.J. Klaas- sen, Witte Singel 69, tel: 123089. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 12, J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel: 122538. Zo 13, A. van Luijk, Wasstraat 2a, 122522. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west za 12, B. Roos, Zocherstraat 1, tel: 766123. Zo 13, A. Boer, Kennedylaan 46, tel: 310420. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, R. van Leeuwen, Meijer, Rein- ders, Tan, van Tol en Verhage, wordt de weekenddienst waargenomen door J. den. Hoofdstraat 8, 894539. Oegstgeest - J.W. de Haan, Oraryelaan 26. tel: 156505. Voorschoten - za 12, C. Meijer, Rou- cooppark, tel: 2493. Zo 13, B. Schotanus, 45, Warmond, tel: 01711-10030. Apotheken De avond.-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de pegio Leiden wordt waargenomen van 11-18 jan. door apo theek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel: 120502. Apotheek Beker, Kem- penaerstraat lb, tel: 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedgevallen van een taxi, tèl: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijm 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - ge- v.d. Waalslaan, tel: 4641. Dierenartsen Leiden - voor de praktijk van Muurling/ Roest/Helden A.W. Helder, Herme lijnvlinder 23. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: Y. Krol, Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel 153266. B.H. Boer, Bos- huizerlaan 26, tel 764058. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2