"Meesten werkei eerder 60 dan 40 nur in week" Waar kan ik m'n recht halen? Dp 1 april dagtaak hoogleraren onder loep eidse agenda LCKV organiseert speciaal jeugdkamp ZATERDAG 5 JANUARI 198ATERDAG 5 JANUARI 1980 LEIDEN Vragen over zwembad VOORSCHOTEN - De WIEIDEN-Het rommelt weer in het raadsleden Vin der Kloes-Kan academische wereldje. Na de steeg en Van Gogh hebben h< verhogingen van de collegegel- college van B en W van Voorscht den, de studentenstops en andere ten vragen gesteld over de ong« bezuinigingen, is het deze keer de rustheid en onzekerheid die b< onrust onder de hoogleraren. Met staat over de vraag of er bij d ingang van 1 april wordt vastge- bouw van het nieuwe zwembasteld hoelang ze iedere week voorzieningen zij werken. Met deze maatregelen getroffen voor behandeling va wordt de positie van de hooglera- gehandicapten. ren voor de zoveelste keer onder ue beide raadsleden willen wete een vergrootglas gelegd, of in de huidige opzet van hëe hoogleraren behoren voor veel nieuwe zwembad rekening is g€ mensen tot een hogere kaste. Zo houden met de hydrotherapeuti was het tot voor kort kennelijk sche behandeling van gehandi onmogelijk dat een hoogleraar capten zoals dit thans ook in hé tbc kon krijgen: in tegenstelling huidige instructiezwemba< tot alle andere mensen bij het on- plaats vindt. De raadsleden vra derwijs, behoefde een hoogleraar gen verder of, indien geen reke nooit te worden doorgelicht, ning is gehouden met dergelijkNaarmate de traktementen hoger voorzieningen, het college voor werden, voelden de professoren nemens is alsnog deze voorzie zich steeds belangrijker worden ning aan te brengen. als wetenschapsbeoefenaars en gedroegen zich daarnaar. Ze gin- r—i gen als vorsten door het leven en "I I hielden de studenten steeds meer I I °P afstand". Dit staat inde Leidse I IUniversitaire Almanak van vorig laar aan deze vrijheid blijheid dreigt voor de hoogleraren een einde te komen. Nog maar een paar maanden en dan treedt er een wet in werking die het moge lijk maakt de werktijden van hoogleraren te controleren. Alle colleges van bestuur van de Ne derlandse universiteiten werk- Zaterdag Leiden .««.w Antonius clubhuis - Lange Mare 43, 2 tijdenregelingen gaan vaststel- »ï?auSxal van de carnavalsve len- °ok de bijbaantjes van iSgeh?oerz"al P°oDtrnedPn van "n ^ogleraren zullen kritisch wor- Willem", m m V "Neefen "iJden bekeken. "De prikklok staat 14»»- uiman op yijf VQor twaalf', zoals «O" Pafle™int - Nieuwe Rijn 52, wande! tocht, start tussen 9 en 14.30 uur KTiFT TTTTQ Sanders - Levendaal/hoek Korevaat K0ELTJES -kpoÏMuivemèntöönstellin,n de Leidse universitaire wandel- in het Trefpunt aan de Herenweg J gangen wordt op de te verwach ten komst van de prikklok koel tjes gereageerd. De meningen van de hoogleraren lopen uiteen Zoiidag van "we zien wel als het zo ver is" Leiden tot "kunnen ze eens zien dat we Restaurant Hans Menken - Boshuizer langer werken dan veertig uur j^de, "Jazz on Sunday", 14.30 uur. per week". laSc»*8 7 kindervoorstellin$/lomenteel bestaan er voor hoogle- VoikshuisP TT. H'30 u.ur' geen regels omtrent de in- Femke, ontmoetingTcentmm voo. <|elir:g Van de arbf dsvfek. Met vrouwen, 13-16 uur. de algemene maatregel van be- I stuur zal het mogelijk worden om ook voor deze groep binnen de M'n n r» rl n c universiteit een aan- en afwezig- beiden heidsregeling te treffen, bijvoor-- ïtadhuis - gemeenteraad, 19 uur. beeld met behulp van een )ntmoetinsgcentrum, hoek Boshuizer- aan, bejaardensoos Zuid-west, 14.30 prikklok. Die prikklok is al eer der genoemd en heeft toen de no dige stof doen opwaaien binnen de universitaire wereld. Van stofwolken is dit keer binnen de Leidse universiteit vooralsnog weinig te merken. Eén hoogle raar nam de moeite in de pen te klimmen en stuurde een inge zonden brief naar een landelijk avondblad: "De minister is blijk baar niet zo tolerant als onze echtgenoten, van wie de meesten er zich wel geleidelijk bij hebben moeten neerleggen dat de taak van een hoogleraar omvangrijk en veeleisend is, en onmogelijk binnen een achturige werkdag tot een goed einde kan worden gebracht". OVERDREVEN De auteur is de Leidse hoogleraar professor dr. A. Brouwer. "Ik heb inmiddels al veel instemmende reacties op de brief gekregen. Ik vind de maatregel van de minis ter een overdreven zaak. Dat misbruik maken door hooglera ren van hun positie loopt volgens prof. Brouwer wel los. "Mij is maar één geval bekend van een hoogleraar die de kantjes er af liep. Maar dat had zijn redenen: de man had in de oorlog nare er varingen opgedaan. De meesten van ons zijn bezeten van hun vak en werken eerder zestig dan veer tig uur per week". In de loop van het gesprek krijgt prof. Brouwer steeds minder moeite met de werktijden-rege ling die op punt staat te worden ingevoerd. "Laat ze maar eens zien hoe lang we werken. Ik begin bijvoorbeeld 's morgens om acht uur en ga om zes uur naar huis. Tussen de middag blijf ik hier op mijn bureau". Over zijn werk zaamheden thuis heeft hij het dan nog niet gehad. Hetzelfde geluid is ook te horen by professor C.F.A. Bruijning, hoogleraar in de parasitologie. Hij is tevens voorzitter van een vereniging van hoogleraren in Leiden. "Die vereniging is een gezelligheidsclubje hoor. Het stelt verder niets voor". Hoewel hij zegt alleen voor zichzelf te spreken heeft hij het gedurende het gesprek geregeld over "wij". NODIG "Wij vragen ons af of de regeling die in april van kracht wondt wel zo nodig is. Wij zijn er van overtuigd dat er door de hoogleraren eerder meer, dan minder wordt gewerkt dan moet. En", zo meent prof. Bruijning, "een zekere vrijheid bevordert het werk, maar wij zouden er geen moeite mee heb ben als die controle er is om goed bereikbaar te zijn. Dat wordt an ders als de maatregel strikt be doeld is als controlemaatregel waaraan wantrouwen ten grond slag ligt. Dan zullen wij er wel moeite mee hebben". Ook hy is evenals prof. Brouwer, van mening dat hoogleraren alles bij elkaar "langer werken dan de tijd dat ze op het instituut aanwe zig zijn. Wat wel belangrijk is", zegt prof. Bruijning, "is dat het weten schappelijk en administratief personeel zoveel mogelijk tijdens de kantooruren aanwezig is". Dat moet volgens prof. Bruijning geen probelemen opleveren. VRIJHEID "Wij willen een zekere vrijheid", zegt prof. Bruijning. "Er valt best te discussieren over de manier waarop je je tijd optimaal ge bruikt, maar in iedere groep indi viduen kom je mensen tegen die van die vrijheid misbruik maken. Kijk, als de minister cijfers heeft over misbruik, dan moeten er na tuurlijk maatregelen worden ge nomen. Maar ik vraag me af of de zogenaamde "prikklok" de juiste manier is. Wel ben ik van mening datje vindbaar moet zijn. En dat is vaak een grote last, want als ik thuis werk durf ik tussen de mid dag niet eens een eindje te gaan wandelen om de schijn te vermij den dat ik er niet ben". Hoe de regeling straks gaat wer ken? Prof.. Brouwen "Hoe goed de controlemaatregelen gaan werken zal blijken als de VUT- regeling (vroegtijdige uittreding) voor hoogleraren van kracht gaat worden. Ik ben benieuwd". THIJS JANSEN oorschoten - kerstboomverbranding ui de Kon. Marinelaan om 19 uur. assenaar - demonstratie boekbinden het Ambachtshuis, aan de Van Zuilen 21 u LEIDEN - Voor de zestigste maal in successie organiseert de Leidse Christelijke Kam peer Vereniging (LCKV) een groot aantal zomerkampen voor de jeugd van Leiden en omstreken. Zoals altijd zal zowel het voorbereidende werk als de begeleiding op de kampen in handen zijn van een groot aantal vrijwilligers. Ook in dit jubileumjaar biedt het programma voor elk wat wils. Zo zijn er boerderij- en tentenkampen naar Renkum, \rtsen )e weekenddienst-regeling loopt zater- ag van 00.00-24.00 uur en zondag van 0.00-24.00 uur. Wijk 1 (Boerhavedistrct, tationskwartier. Binnenstad-noord, rroenoord, Noorderkwartier, De Kooi, lerenwijk, Leiderdorp-noord; d.i. ten r.W. van de Laan van Ouderzorg en ossiuslaan), za, A. Rus, Middelste- racht 131, tel: 146215. Zo, P. Dersjant, [ooigracht 61, tel* 123752. Wijk 2 (Vree- 'ijk. Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, ïofessorenwijk, Burgemeesterswijk, Jjndijkbuurt, De Waard, Meerburg, eiderdorp-zuid; d.i. ten Z.O. van de aan van Ouderzorg en Vosiuslaan), za, r. de Bruyne, de L. de Kanterstraat 32, 126866. Zo, J. de Bruyne, Kernstraat— 1, tel: 141225. Wijk 3 (Morsdistrict, uidwest, Haagwegkwartier, Crone- ein),zaH. Engel, de M. raat 53,- ïdylaan ui Y. Groeneveld, R. ui uceuwen, xi. ivieijer, J. Ri in en J. Verhage neemt wa< ig 00.00 uur tot zondag 24.001 i, Hocrigracht 48a, tel: 133834: van 12-12.30 .potheken avond-, nacht- en zondagsdienst der van LEIDEN 'lk loop overal met m«n nnr nn. tegen de muur op", zegt Jan Diever, Ernst, Heerde en het eiland Terschelling. Er zijn zowel gemengde- als jon gens- en meisjeskampen. Er is een fietskamp in Meddo. Gezeild kan er worden op de Friese Meren voor de jeugd van zestien en zeventien jaar. Voor jongeren (vijftien tot ze ventien jaar) zijn er zoals al tijd buitenlandse kampen. Dit jaar gaat het richting Luxemburg, Oostenrijk en Duitsland. Ook het zestigjarig jubileum zal dit jaar niet ongemerkt voor bij gaan. Het LCKV-bestuur I heeft een speciaal jubileum kamp georganiseerd voor veertien rolstoelpatiënten van het Rotterdams Zeehosr pitium in Katwijk op het ei land Terschelling. Zowel de kosten van het kamp als de zorg voor deskundige en me dische begeleiding komen voor rekening van de Kam peer Vereniging. Daarnaast zijn er voor de "eigen" men sen dit jaar een aantal neven activiteiten in verband met het zestigjarig bestaan. Op 12 april is dat een receptie in het Zendingshuis te Oegstgeest, op 31 mei een stafdag, een deelnemerstocht wordt op 23 augustus gehouden en het slotfeest valt op 19 septem ber. De belangstelling voor de niet- commerciële kampen wordt nog elk jaar groter. Vorig jaar gingen er in totaal 1352 kinde ren mee met één of meer LCKV-kampen. Dit jaar biedt het programma plaats aan 1400 kinderen. Momen teel, nog slechts enkele dagen na het verschijnen van de nieuwe folder, zijn er 250 aanmeldingen binnengeko men. De officiële inschrijving start maandag 7 januari. Van af die datum is de LCKV elke maandagavond tussen half acht en half tien bereikbaar op het werksecretariaat aan de Nieuwe Rijn 91 in Leiden. van Staden kan lot moeilijk verkroppen •reekuur •otheken u I aargenomen van 4^11 jan. door Apo- eek Kok, Rapenburg 9, tel: 124807, aotheek Voorschoten, Leidseweg 6" fijkverplegins •iden - Interkruis, Mia de Rijn 134604, tel. teri idelweg 38, tel: iden van de Rijn, 121753. van Staden met trieste stem. "Het is hopeloos. Ik zit me hier de hele dag af te vragen waar ik mijn recht kan halen. Als het nog lang duurt dan hoeft het niet meer". Zonder omhaal van woorden verklaart hij: "De dokters hebben ierenartsen iden - regeling dierenartsen Muur- g/Roest/Helden G. Roest, Haaghuis- f5, Leiderdorp. Regeling dierenartsen Dl en Vestjens: J. Vestjens, Rijn en uekade 23, tel: 144323. iderdorp/Zoeterwoude Rd. -Gezond- mij opgegeven. Ik heb longkan- ïdscentrum, Berkenkade, Leider- ker". rp, tel: 410131., spreekuur, ma t/m do n 14-15 uur. Van Staden woont in Meermans- !500eest Interkruis' Uijtweg 7, tel: burg aan de Oude Vest. Een keu- het hier best naar mijn zin", zegt hij. "Daar gaat het niet om....". Wat hem dwars zit is dat hij een huis bezit dat hij niet kan verko pen. "Anderhalfjaar geleden ben ik gescheiden", vertelt hij. "De woning moest worden verkocht en de opbrengst worden verdeeld tussen mij en mijn ex-vrouw. De woning staat op mijn naam, maar ik heb bij de scheiding toegezegd dat mijn exTvrouw in de woning mocht blijven wonen totdat Bu reau Huisvesting haar een andere woning zou aanbieden. Na de scheiding hebben we dus nog een hele tijd bij elkaar gewoond, want ja, wat moetje als je geen andere woonruimte krijgt, la één jaar liep het echter de spui gaten uit", vertelt Van Staden. "Niet dat we elkaar naar het leven stonden, maar ik kreeg wel een dikke strot van de spanningen. Het was een onhoudbare toe stand. Begiy dit jaar kreeg ik een hofjeswoning aangeboden, dus wat doe je dan. In februari ben ik verhuisd. Mijn ex-vrouw zou in ons huis blijven wonen totdat huisvesting haar iets anders aan biedt. Als in nog een tijdje te le aven had zou ik die tijd wel afge wacht hebben. Maar de dokters zeggen dat mijn leven nog hoog uit een jaar duurt dus nu wil ik dat het huis zo snel mogelijk ver kocht wordt. Dan heb ik er ook nog wat aan. Als mijn ex-vrouw nog een jaar op de wachtlijst moet staan en ons huis wordt dan verkocht, dan ben ik er niet meer. LEIDSCH DAGBLAD dagblad voor leiden en omgeving rugave Leidsch Dagblad b.v. oofdredacteur Han Mulder hoofdkantoor: 'itte Singel I 2311 bg Leiden im wnw2300 AB, Leiden.' o 57055. Voor betaling van Jonnementsgelden uitslui- nd giro 28884. ïlefoon: 071-144941. abezorging van 18.00-19.30 u iterdag van 16.00-18.00 u ilefoon 071-211515. Indien in sprek 071-210221. vartaalabonnement vartaalabonnement r p°st 64,15 arabonnement f 173,70 arabonnement r post f 245,10 sse nummers f 0 65 onnementsgelden bij voor- betaling te voldoen. automatische overschrij- g geen administratie- en in- sokosten. met een baby sloep gewoond van twee bij drie meter", vertelt hij hoofd schuddend. "Dat viel niet mee. Uiteindelijk hebben we dus een huis gekocht. Niets bijzonders hoor, een gewone werkmanswo ning in de Bronkhorststraat. Ik heb van een bouwval huis gemaakt", zegt hij niet z der trots. "Ben m'n levenlang timmerman geweest dus het is een behoorlijke woning gewor den. Ik heb vijfentwintig jaar moeten ploeteren om dat huis te kunnen betalen. Nu wil ik dus ook wel een deel van de op brengst. Maar daar heb ik de me dewerking van Bureau Huisves ting voor nodig. Die moeten mijn vrouw een andere woning geven, c ben dus naar huisvesting toege- stapt en heb netjes, met m'n pet in de hand, gevraagd hoe het er mee staat. Toen hebben ze eerst geprobeerd om de zaak op alle mogelijke manieren op de lange baan te schuiven. Acht weken lang. Het was alleen maar rekken trekken, en een hele papieren rompslomp. Uiteindelijk heeft een jongedame gezegd: Het spijt me maar u valt tussen wal en schip, zoals zoveel gescheiden mannen. Later kreeg ik nog een mooie brief waarin stond dat ze begrip hadden voor m'n situatie maar dat mijn vrouw op haar beurt moet wachten omdat ze niet urgent genoeg is. Nou, dat weet ik zelf ook wel, mijn vrouw is ook niet urgent, ik ben urgent. Het komt er op neer dat ze dus gewoon maling aan mij hebben, 'an Staden kan het maar moeilijk •kroppen. "Ik heb 50 jaar hard' n Staden: "Als het nqg lang duurt dan hoeft het worden en dan wil ik dat zelf be talen. Waarom moeten anderen dat opbrengen als ik zelf geld ge noeg heb? Misschien ga ik nog een keer met vakantie ook, dan heb ik niet al die jaren voor niets gespaard" gewerkt, en nog nooit in het poli- "Ik ben overal geweest", vertelt hij tieboekje gestaan. Maar ik gewoon afgepoeierd. Het gaat mij niet om dat geld", zegt hij beslist. "Het gaat mij om mijn recht. Ik heb wettelijk en moreel recht op de helft van het huis. Ik heb echt geen grote plannen met dat geld. Maar straks moet ik wel verzorgd "Bij het Bureau Rechtshulp, bij de Burgerraadslieden, maar overal loop ik tegen een muur op". Van Staden wijt het allemaal aan de ambtelijke bureaucratie. "Als je een ambtenaar een schop geeft krijg je hem over twintig jaar nog terug", zegt hij beslist. "Dat maak ik wel niet meer mee, maar ik kan er zo de smoor over in krijgen. Op Bureau Huisvesting zeggen ze gewoon: we hebben geen huizen. Dan vraag ik me af: wat doen ze daar dan de hele dag? Volgens de heer Amptmeijer, ad junct-chef van Bureau Huisves ting, kan de ex-vrouw van Van Staden niet eerder geholpen worden. "We hebben zoveel kre- peergevallen. En tegen die men sen moeten we al zeggen: het lukt niet. We hebben gevallen waarbij mensen bij elkaar inwonen die in zo'n gespannen situatie leven, dat ze elkaar elk ogenblik de hersens kunnen inslaan. Of een gezin met kinderen dat geen dak boven het hoofd heeft. Zelfs in die pure noodgevallen kunnen we niet meteen helpen. Het is natuurlijk triest wanneer ie mand in omstandigheden ver keert als de heer Van Staden, maar helemaal uitzichtloos is het zeker niet. Het moet mogelijk zijn het huis op termijn leeg te verko pen. Wat de herhuisvesting van zijn vrouw betreft, daar moet ik eerlijk in zijn. Dat lukt zeker niet binnen een paar maanden." Busbaantje Ik maak me sterk dat Leiden sinds korte tijd over het kortste busbaantje van Nederland be schikt. Het is aangelegd tussen de Blauwpoortsbrug en de Bostelbrug - en niet de Borstel- brug zoals zovele Leidenaars menen. Enkele tientallen meters Kort Rapenburg dus, waar de bussen vrij baan hebben. De bedoeling van dit soort weg- reserveringen voor NZH, West nederland, Centraal Neder land, of hoe de NS-dochters ook mogen heten, is bedoeld om het openbaar vervoer te bevorde ren. Het moet voorkomen dat de bussen vertraging oplopen, dat de betrouwbaarheid afneemt en de mensen toch weer geneigd zullen zijn om aan de particu liere auto de voorkeur te geven. Vrije busbanen kunnen zeker hun nut hebben. En voor argu menten dat het maar kostbare mingen die zo'n busroute Lei- den-Katwijk bijvoorbeeld nog vertoont, is het toch mogelijk gebleken de reistijd een flink stuk te bekorten. Ook in de route Levendaal - Ho ge Rijndijk - Persant Snoepweg - waarover nu al vele jaren wordt gepraat - zie ik zeker nut. Maar dat ontbreekt volgens mij ten enen male bij het stukje vrije busbaan op het Kort Rapen burg. Het ligt er zo ongelukkig bij dat de meeste automobilisten er pas erg in hebben wanneer ze al weer bijna aan het eind zijn. Bovendien kan ik me niet voor stellen dat de bussen er enig voordeel van zullen ondervin den. Immers, de Bostelbrug is zo smal dat de bussen zich daar weer tussen het overige verkeer moeten wurmen. In het gunstig ste geval zal men vier of vijf au to's kunnen passeren. Met een flessehals als de Breestraat is dat helemaal een minuscuul druppeltje op een grote gloeien de plaat. Bovendien ligt het busbaantje er zo ongelukkig dat ik me afvraag of het nu alle maal wel zo gunstig is voor de verkeersveiligheid. Stadsbouwhuis De vraag hoe het nieuwe 'bij kantoor" van het stadhuis aan de Langegracht moet heten, zal wel een eeuwige strijd blijven. Enkele weken geleden zag het er naar uit dat het laatste hoofd stuk in de kwestie geschreven zou worden. Want het college had bepaald dat er pas een de finitieve beslissing zou worden genomen nadat de gemeentelij ke commissie voor de financiën, die ook belast is met de interne organisatie binnen het gemeen telijke apparaat, was geraad pleegd. Nu plegen de leden van die commissie niet allemaal even sterk overtuigd te zijn van het nut van die commissie. Het komt dan ook nogal eens voor dat het vereiste aantal raadsleden niet aanwezig is om besluiten te kunnen nemen. En zo kon het gebeuren dat de beslissing weer moest worden verdaagd. Afgelopen donderdag kwam de zaak opnieuw aan de orde in een commissievergadering bij gewoond door zegge en schrijve twee raadsleden. Een van de twee vond dat het in elk geval geen Stadskantoor moest wor den, maar dat hij noch voor het een noch voor het ander voor keur had. Om te voorkomen dat de zaak voor de zoveelste maal uitgesteld zou moeten worden vond wethouder Hans van Dam dat het college de knoop dan maar definitief moet doorhak ken. Gisteren zou het uur U zijn. Maar wat gebeurde er? Het col lege kwam er niet aan toe en verschoof het voorlopig naar de vergadering van volgende week dinsdag. Misschien kan men te voren nog even informeren of de man nog leeft die ooit eens de opdracht heeft gekregen om de letters voor de gevel van het ge bouw aan de Langegracht te vervaardigen. Sneeuwruimen Er is goed nieuws voor Leide naars die zich ook in de koude wintermaanden per fiets ver plaatsen. Tot nu toe was het zo dat wanneer de wegen waren bedekt met sneeuw of ij zei, al leen daar sneeuw werd geruimd waar auto's reden. In eerste in stantie werden de busroutes aangepakt, daarna volgden de belangrijkste autowegen en daarna de minder druk bereden straten. De sneeuwschuivers deponeerden de sneeuw dan meestal vlak langs de stoeprand zodat de wielrijder nog eens op een extra portie smurrie werd getracteerd. Den Moet het nu Stadsbouwhuis zijn, of Stadsbouwkantoor of nog iets korter: Stadskantoor? Feit is dat het gezegde: zoveel hoofdenzoveel zinnenerg goed FOTltdjl van toepassing is op de situatie. Om het geheugen nog even op te frissen: destijds werd er door de gemeente een prijsvraag uitge schreven met het doel om de be volking een naam te laten kie zen voor de schepping van de inmiddels naar elders vertrok ken gemeentearchitect ir. Tem- Stadsbouwhuis kwam als nummer één uit de bus, maar al direct kwamen de eerste protes ten. Men vond 'Stadsbouwhuis" te germaans klinken en bepleit te een hollandser benaming. Bij de begrotingsbehandeling in november '78 nam de raad met 24 tegen 14 stemmen een motie 1 werd uitgesproken 1 moest komen \igingsdienst is er nu toe overgegaan om apparatuur aan te schaffen waarmee ook op de smallere fietspaden sneeuw kan worden geruimd. die meer naa ambtenaren u r de z Om een eind te maken aan de discussie besloot het college in juli van het vorig jaar om een beivonerscomissie in te stellen die als allereerste taak kreeg: het adviseren over de naamge ving van het gebouw. In sep tember besloot het college na kennis te hebben genomen van een ambtelijke nota om het ge bouw toch maar om te dopen in Stadsbouwkantoor. Dat deed men overigens alleen om tege moet te komen aan de inhoud van de motie, want in hetzelfde besluit werd vastgelegd dat het college de naamswijziging ei genlijk betreurde. De bewonerscommissie had in middels niet stilgezeten en hield een enquete onder de ambtena ren hoe zij over de naam van hun "werkplaats" dachten. De uitslag bevestigde nog eens hoe verschillend er gedacht wordt: 65 stemmen werden uitgebracht op de naam Stadsbouwhuis60 stemmen kreeg de naam Stads bouwkantoor en 55 ambtenaren vulden de naam Stadskantoor in. De laatste was een variant die nog niet eerder aan bod was gekomen. De fontein keert weer terug in het Leidse stadsbeeld. Volgende week woensdag is het zover. Dan verdwijnen de hoge houten schuttingen - compleet de de ge bruikelijke schuttingtaai en af fiches - van de Vismarkt om de fontein weer in beeld te brengen. De aloude fontein werd aan vankelijk van het voetstuk ge licht om elders te worden opge knapt. Bovendien bleek er het een en ander aan de leidingen te mankeren. Desondanks slaagde men erin het traditionele spui ten van de fontein op 3 oktober doorgang te laten vinden Nu is het hele karwei geklaard. En dat heeft de gemeente een slordige drie ton gekost. Woens dagmiddag wordt alles in be- drijf gesteld in aamvezigheid van burgemeester Vis en wet houder Waal. L. GLIBBER

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 3