Winkeliers Leiderdorp dag en nacht99 bezig met raadhuis-plan \}eidse agenda Bouw kan op z n vroegst eind volgend jaar beginnen Relatie verbroken: bedreiging met pistool Leiden tegen regeling van ambulance-vervoer PAGINA 2 MAANDAG 31 DECEMBER 1979 LEIDEN - Als alles volgens plan verloopt komt de illega le televisiezender "Piraten Televisie Leiden" kort nadat liet nieuwe jaar is begonnen opnieuw in de lucht. Dat zal waarschijnlijk gebeu ren tussen half twee en drie uur vannacht. De zendtijd zal worden gevuld met de vertoning van een porno film. "Bovendien hebben we nog een grapje voor de PTT in petto", aldus een woord voerder van Piraten Televi sie Leiden. Vannacht weer uitzending piraten-tv De uitzending zal worden ver zorgd via het kanaal van de kabeltelevisie waarop nor maal de uitzendingen van de Belgische omroep BRT te zien zijn. LEIDEN - Veemarkt Leiden 31 de- cember. Aanvoer totaal 1332. Slachtrunderen 880, schapen of lammeren 452. Slachtvee: Stieren le kwaliteit 750-800, 2e kwaliteit 710-745. Vaarzen le kwaliteit 725-800, 2e kwaliteit 560-610. Koeien le kwaliteit 685-795, 2e kwaliteit 565-605, 3e kwaliteit 525-555. Worstkoeien 445-545. Gebruiksvee: Schapen 155-190. Lammeren 150-185, le kwaliteit 200-240. Slachtrunderen: aanvoer matig, handel matig, prijzen stabiel, mindere kwaliteit minder in prijs. Schapen en lammeren: aanvoer redelijk, handel redelijk, prijzen stabiel. Maandag Leiden NVSH - Nieuwe Rijn 20a, vanaf 23 uur, muziek, films en een hoop gezelligheid. Leids Vrijetijdscentrum-Oud Nieuw- feest, vanaf 24 uur, m.m.v. Trail. Woensdag Poppcnkeet - 14 uur, in het Vijfhoven- huis, vertrek vanaf de Tamboerijn 13.45 Attentie Per 1 jan 1980 gaat een nieuwe regeling in voor de weekenddiensten. Per week end doen twee artsen dienst t.w. zat, van 00.00 uur tot 24 uur en zon. van 00.00 uur tot 24 uur. Tegelijkertijd zijn de grenzen verlegd en komen er in de plaats van 4 wijken voortaan 3. Onderstaand volgt de dienst voor 1 jan. (00.00 uur tot 24 uur). Leiden - Wijk KBoerhavedistrict, Sta tionskwartier, Binnenstad-noord, Groenoord, Noorderkwartier, De Kooi, Merenwijk, Leiderdorp-noord, d.i. ten N.W. van de Laan v. Oudenzorg en Vos- siuslaan), F. Kruis. Klaproos 34, tel: 126371. Wijk 2 (Vreewijk, Binnenstad zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, Burgemeesterswijk, Rijndijkbuurt, De Waard, Meerburg. Leiderdorp-zuid, d.i. ten Z.O. van de Laan v. Ouderzorg en Vossiuslaan), R. Taytelbaum, Hoge- woerd 138, tel: 120226. Wijk 3 (Morsdis- trict. Zuidwest, Haagwegkwartier, Cro- nestein), A. van Rijn, Melissetuin 5, tel: 210797. Oegstgeest - 31 dec vanaf 18 uur tot 2 jan 7 uur, H. Retennk, Terweeweg 152, tel: 150394, Voorschoten - S. Platteel-de Jong, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. Warmond - 31 dec 18 uur tot 1 jan 8 uur, A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, tel: 11711-10834,1 jan vanaf 8 uur, F. Walen kamp, Dorpsstraat 45, tel: 01711-10030. Apotheken Leiden - 31 dec t/m 4 jan, Zuider Apo theek, Lammenschanswcg 7, tel: 123553. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, ten zui den van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, tel: 410131, spreekuur, ma t/m do van 14-15 Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. A. Looyen-v.d. Wilt, Me rellaan 22, tel: 02522-11454. Dierenartsen Leiden - 30 dec. t/m 1 jan. F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057. Y. Krol, Pres. Kennedylaan, Oegstgeest, tel: 153266. APOTHEKEN Leiden - Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedgevallen van een taxi tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 41031, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis. Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan tel. 4641. Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160.70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Veel klachten over vuurwerk LEIDEN - De Leidse politie heeft het in het laatste weekeinde van het jaar erg druk gehad met klachten over kerstboombrandjes en overlast door het afsteken van vuurwerk. Bij het bureau aan de Zonneveldstraat kwamen ettelijke tientallen telefoontjes bin- In de Beatrixstraat deponeerden enkele jongens vuurwerk in een kauwgomballenautomaat, die vervolgens explodeerde. De da- dertjes zijn bij de politie bekend. Op de hoek van de Timorstraat en Lombokstraat was een zo grote kerstboombrand aangestoken dat gevaar voor de omgeving dreigde. De brandweer bluste de brand en de reinigingsdienst sleepte de achtergebleven restanten weg. Illegale reclame voor popgroep LEIDEN - De Leidse politie heeft zaterdagnacht een drie tal betrapt dat op vele plaat sen in de stad muren had be schilderd met verfspuiten. De schilderingen waren be doeld om reclame te maken voor een popgroep. Tegen de drie daders, Lcidenaars in de leeftijd van 17, 18 en 26 jaar, werd proces-verbaal opge maakt. Ruiten van Petrakerk doelwit van vernielzucht LEIDEN - Op diverse plaatsen in Leiden zijn het afgelopen weekeinde vernielingen aan gericht. In de omgeving van de Kooi- laan werden in de nacht van vrijdag op zaterdag diverse ruiten ingegooid. Doelwit wa ren een supermarkt van Si mon en de Petrakerk. Dezelfde nacht werd in de Ver damlaan een vrachtauto be schadigd. De voorbanden werden lek gestoken, waar door een schade van 800 gul den ontstond. Brandstichting VOORSCHOTEN - Een brand in een kelder van een slagerij aan de Schoolstraat in Voor schoten heeft voor 50 tot 60.000 gulden schade aange richt. De brand werd in de nacht van zaterdag op zondag rond 3.15 uur ontdekt. Het duurde tot 6.30 uur voordat de brand weer het vuur had geblust. De politie vermoedt dat de brand is aangestoken omdat een toegangsdeur tot de kel derruimte was opengebro ken. LEIDEN - Onbekenden heb ben dit weekeinde in het sousterrain van de flats aan de Lekstraat een brandkraan opengedraaid. Als gevolg daarvan kwam een aantal kelders onder water te staan- Diverse in de kelders opgeslagen materialen liepen waterschade op. In een slip LEIDEN - Een 56-jarige auto bestuurder uit Voorschoten raakte gisterochtend door de gladheid in een slip op de rijksweg 44 toen hij in de rich ting Wassenaar reed. De auto vloog van de weg en kwam met de linkervoorkant tegen een boom tot stilstand. De bestuurder kreeg ver wondingen aan het gelaat en werd overgebracht naar het Leidschendamse ziekenhuis Antoniushoeve, de auto werd totaal vernield. Een bezoekster van een café aan de Beestenmarkt werd vannacht bestolen. Na het ca fébezoek miste ze uit haar handtas een bedrage van tweehonderd gulden. In de vijver OEGSTGEEST-Een tot nu toe onbekende bestuurder is za terdagavond rond 22.00 uur met een auto in de vijver aan de Hofbrouckerlaan in Oegstgeest gereden. Hij reed eerst nog met de auto, die vermoedelijk is gestolen, dwars door het parkje heen en belandde toen in het wa ter. Van de bestuurder ont breekt tot nu toe elk spoor. Auto-diefstal LEIDERDORP/BUSSUM Twee Amsterdammers zgn afgelopen nacht in Bussum aangehouden met een in Lei derdorp gestolen personen auto. De wagen werd in de nacht van zaterdag op zondag gestolen. LEIDERDORP - De Leiderdorpse politie heeft een 22-jarige Oegstgeestenaar en een 25-jarige Amstelvencr aangehouden die beiden een jongen en een meisje in een woning in Leiderdorp met een revolver hebben bedreigd. De twee waren overgegaan tot deze bedreiging na het verbreken van een relatie door het 20-jari- ge meisje met één van de twee. De Oegstgeestenaa. en de Amstclvener konden nog in het huis door de politie worden aangehouden. De revolver en de munitie zijn in beslag genomen. LEIDERDORP - "We zijn dag en nacht bezig om de plannen voor een winkelcentrum op de plek van het oude raadhuis tot een goed resultaat te brengen. Wie denkt dat we een stelletje zij n dat maar niet tot een beslissing kan komen, heeft het volkomen mis. Ze moesten eens weten hoeveel vergaderingen we het afgelopen jaar al achter de rug hebben, terwijl ons dagelijkse werk gewoon moet doorgaan." Brandenburg pauselijk onderscheiden LEIDEN - Pastoor Hoogcrvorst heeft gisteren na afloop van de hoogmis in de St. Petruskerk een pauselijke onderscheiding uitge reikt aan de heer J. P. Branden burg. De onderscheiding werd hem toegekend in verband met zijn grote verdiensten voor kerk en parochie. De heer Branden burg bekleedde binnen de St. Pe trus-parochie een groot aantal functies. Zo was hij voorzitter van de finan ciële commissie van de parochie en voorzitter van de parochie raad. Tevens organiseerde hij di verse malen de kerstactie voor zieken en bejaarden. Bovendien was hg de man achter vele cur sussen, priesterjubilea en ge- spreksavonden en was hij be stuurslid van de St. Vincentius- vereniging. De heer Brandenburg kreeg de on derscheiding bij zijn aftreden als kerkmeester. Zijn taak als be heerder van het parochiezaaltje blijft hij nog vervullen. De grote bekendheid van de hoer Bran denburg bleek gisteren duidelijk tijdens de receptie die zeer druk werd bezocht. Dit zegt de Leiderdorper Theo Hendriks als reactie op de uitla tingen die het PvdA-bestuur on langs deed op zijn vergadering in "Sjelter". Hendriks is een van de midden standers die hoopt in de toe komst de nieuwe winkels in het oude gedeelte van Leiderdorp te kunnen betrekken. De bouw er van zal volgens hem (wanneer alle tekeningen klaar zijn en alle bezwaarschriften zijn behandeld) op z'n vroegst eind volgend jaar kunnen beginnen. "En dan duurt het nog eens twee jaar voordat er kan worden ge winkeld. Dat is een hele tijd en om dan nog enthousiast te doen, nou dat is best moeilijk. Maar hoe verder we komen hoe meer ver trouwen we krijgen in onze plan nen, aldus Theo Hendriks die evenals de andere winkeliers uit Leiderdorp weinig heeft willen vertellen over de voorbereidende werkzaamheden. Een taktiek die bij veel Leiderdor pers de vraag heeft opgeroepen waarmee de winkeliers bezig wa ren. Hadden ze wel goede ideeen en konden ze het allemaal wel? Vragen die vaak in bedekte vorm binnen het gemeentehuis werden gesteld, maar nooit precies kon den worden beantwoord. Geen onrust Volgens Theo was dat ook niet zo belangrgk. "Het ging ons erom dat we geen onrust zouden zaai en. We moesten met zoveel in stanties, waaronder de gemeente, overleg plegen dat we dat in alle rust wilden doen. Geen herrie en tam tam; dat zou het prettige overleg alleen maar nadelig heb ben beïnvloed. In januari zullen we de gemeente een brief sturen waarin al onze activiteiten en vergaderingen op een rijtje zijn gezet. Hij legt uit dat de winke liers juist nu gemotiveerder zijn dan ooit en laat weten wat ze er allemaal voor hebben ingeleverd om de raadhuisplannen door te zetten. "Nadat het rapport van het CIMK (Centraal Instituut voor het Mid den en Kleinbedrijf) had aange toond dat een winkelcentrum in het oude dorp, naast Winkelhof, best een haalbare kaart zou zijn, konden we als winkeliers onze gedachte laten gaan over de vraag of we er wel aan mee wilden en konden werken. Op 8 november vorig jaar werd de eerste verga dering uitgeschreven in het dorpshuis. Daarna hebben alle 45 winkeliers in Leiderdorp een brief gehad met de vraag of ze wilden meedoen. Daarop zijn 26 positieve reacties binnengeko men. De RABO-bank waarmee we toen om de tafel zijn gaan zit ten kwam met een projectont wikkelaar aan die verdere plan nen met ons kon opstellen. Al gauw bleek dat het aantal winke liers te groot was om een winkel centrum mee op te zetten. Er is toen weer een brief verzonden waarin de middenstanders werd gevraagd de kosten van het ma ken van de plannen mede te ver goeden. De gemeente heeft ons namelijk de vrijheid gegeven om zelf iets te ontwikkelen, maar dat moesten we natuurlijk ook zelf betalen. Goed, die brief werkte als een zeef en er bleven 14 win keliers over die er best geld in wilden steken. We praten nu over half april". Op 4 juli bleek uit een vergadering die we op het raadhuis hadden dat een maquette moest worden gemaakt van ons project die op 7 augustus al klaar moest zijn. Dat kostte ons 3500 gulden. Toen ik echter terug kwam van vakantie bleek dat dit plan van tafel was geveegd. Ik kon dat wel enigszins begrijpen; het was meer een praatstuk geweest waarop verder moest worden gegaan. Maar de vorm - het gebouw was inder daad een blokkendoos-achtig geheel - paste in het bestem mingsplan, voor zover daarin LEIDEN - Het Leids college van burgemeester en wethouders is bij de kroon in beroep gegaan tegen de gemeenschappelijke regeling ambu lancevervoer die de provincie 16 gemeenten in de Leidse regio wil op leggen. De regeling moet onder meer resulteren in een gezamenlijk te bekostigen alarmpost. De bezwaren van Leiden betreffen vooral de geringe zeggenschap die de gemeente krijgt en de forse financiële bijdrage die men moet leveren. Over de regeling is de afgelopen maanden al heel wat te doen geweest. Eerst kwamen de particuliere ziekenvervoerders in het geweer omdat zij bevreesd waren voor een al te overheersende rol van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst in Leiden. Aan die bezwaren werd tegemoet gekomen door alle ambulancevervoerders in de regio een zetel in het algemeen bestuur te geven. Aanvankelijk was het ook de bedoeling dat het Leidse ontwerp uitgangs punt zou zijn voor de nieuwe regeling. Daartegen werden diverse protes ten van andere gemeenten ingediend zodat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland besloten het heft zelf in handen te nemen. Inmiddels hebben GS Leiden gevraagd ervoor te zorgen dat de nieuwe regeling voor 1 februari 1980 wordt gepubliceerd in de Staatscourant. De regeling zou dan op die datum in werking kunnen treden. Onder de nieuwe regeling vallen de gemeenten Alkemade, Hillegom, Katwijk, Leiden, Leiderdorp, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Rgnsburg, Sassenheim, Valkenburg, Voorhout, Voorschoten, War mond en Zoeterwoude. De beslissing van Leiden om in beroep te gaan bij de kroon zal de komende weken worden besproken in de gemeenteraad. •k Mevrouw Brandenburg speldt haar man de pauselijke onderscheiding op. IJSHOCKEY - De Westduitse kampioensploeg Kolner EG is in de derde ronde van het toernooi om de Europese beker uitge schakeld door lives Tampere (Fin). lives won in Keulen met 10-6 (4-2, 4-2, 2-2) na zaterdag de eerste wedstrijd in Krefeld met 6-5 te hebben gewonnen. ZEILEN-Boudewijn Binkhorsten Kobus van de Berg zijn als twee de geëindigd in de 24ste interna tionale zeilregatta van Nide. Het duo zeilde in de starklasse. De zeilweek werd gewonnen door het Zwitserse koppel Peter Wgss en Urs Joss. Wel bestaan er - zij het nog vage - plannen om in Alphen aan den Rijn een nieuw bedrijf neer te zet ten. Maar volgens een woord voerder van het bedrijf is dat af hankelijk van het feit of de trans actie met de gemeente Leiden rond komt. De gemeente onderneemt al ge ruime tijd pogingen tot aankoop van het bedrijf omdat het niet past in het recreatieplan dat voor de omringende Oostvlietpolder is opgesteld. Onderdeel van het be- drijfscomplex vormt een vgftien meter hoge silo die volgens de gemeente het landschap in de omgeving ontsiert. Het bedrijf zelf heeft op het bestaande ter rein weinig uitbreidingsmoge lijkheden. "Op dit moment liggen de zaken zo dat de projectontwikkelaar te ho ren heeft gekregen dat er geen 45 maar 28 woningen op het Raad huis-winkelcentrum mogen ko men. Minder opbrengst dus en dat betekent dat er weer opnieuw moet worden berekend of het nog wel haalbaar is. Allicht zou er dan wat van de prijs af moeten die de gemeente voor haar gebouwen wil hebben. En dat kan volgens mij best omdat we het voormali ge postkantoor niet meer nodig hebben, terwijl dat wel in de prijs was inbegrepen. We willen zo gauw mogelijk zekerheid heb ben. Het is niet niks wat we er tot nu toe in hebben gestoken. Voor alle tekeningen, maquettes en ar- chitektkosten zijn we met ons veertienen inmiddels 45.000 gul den kwijt". Daarom is het zo dui delijk dat we echt niet te beroerd zijn om wat te ondernemen. Eind januari hopen we een hoorzitting in het dorpshuis te houden waarin de bevolking kan zien wat er op de plek van het oude raad huis moet komen en waarom. We hebbeen voor 45000 gulden risico genomen. Als het niet doorgaat zijn we het kwijt", aldus Theo die daar tenslotte aan toevoegt: "Het moet leuk worden en daar gelo ven we heilig in. En de klanten? Heus, geloof me, die komen echt wel". ROEL ZAADNOORDIJK Spoedig besluit over aankoop veevoerfabriek Van Niekerk LEIDEN - De Leidse ge meentel aad zal binnen kort een besluit nemen over de aankoop van het bedrijfscomplex van de veevoederfabriek Van Niekerk aan de Vlietweg. Inmiddels is tussen ge meente en eigenaar over eenstemming bereikt over de prijs. Waar het bedrijf naartoe verhuist is op dit ogenblik nog niet bekend. In elk geval zal het veevoederbe drijf nog tenminste twee jaar aan de Vlietweg blijven zitten. richtlijnen waren aangegeven. We hadden beter van te vofren van wethouder Meerburg kunnen ho ren dat bijvoorbeeld de bouw hoogte een stuk lager moest. Dit is in de tweede maquette wel tot uitdrukking gekomen". "Voor ons winkeliers is het op dit moment eigenlijk al rond. Wij vullen de begane grond, waarin zo'n acht tot tien winkels komen. De etages die daar bovenop ko men, verkopen we aan de pro jectontwikkelaar. Dat drukt de kosten die wij voor onze vloerop pervlakte moeten betalen. Daar bij hebben we gesteld dat 150 gulden per vierkante meter per jaar wel het maximum is. Anders kan een zaak niet draaien, reke ning houdend met het gebied waarin je je zaak hebt", zegt Hen driks, die aangeeft dat de prijzen in het toekomstige winkelcen trum "Winkelhof beduidend hoger liggen. "Daar moet je 275 gulden per vierkante meter be talen waarbij dan nog eens 75 gulden service kosten bij moeten worden opgeteld. Maar ja, je om zet is veel groter dus dat kan daar ook wel." Woningen De silo van veevoederfabriek Van Niekerk, die de gemeente Lei den ontsierend voor het landschap vindt.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2