Daverende stunt Alg emene Wraak LSG op Philidor HancLbalsters Oase zorgen voor sensatie in de bekercompetitie Koploper consolideert positie Borg: boven miljoen Verlies Van der Torre MAANDAG 31 DECEMBER 1979 SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - HVS en Oase bleven gis teren in de bekercompetitie van het NHV aan de goede kant van de score. HVS klopte in Soest BDC via een ruststand van 5-4 met 10-7. Dat was een resultaat conform de verwachting. Oase zorgde voor een kapitale surprise door in een tot de nok toe volge pakte sporthal in Roelofarends- veen de eerste divisie-ploeg EBHV uit Breda, na een ze nuwslopende slotfase (7-7 na het verstrijken van de normale speel tijd) in de verlenging duidelijk op afstand te spelen, 12-7! Voor die prestatie van formaat mag na tuurlijk de gehele ploeg lof wor den toegezwaaid, maar sleutelfi guren waren in dit treffen zonder twijfel Helma Stigter met 8 doel punten en keepster Monique van der Meer. Was bij Oase Helma Stigter de gangmaakster, bij HVS was dat Lenie van der Bosch die 6 treffers liet noteren. De HVS-ze- ge stond al bij voorbaat vast en kwam geen moment in gevaar. Oase daarentegen leek de ver wachte nederlaag te moeten in casseren toen EBHV, tegen de verhouding in, op 7-6 kwam met nog één minuut te spelen. Lydia van der Poel zette toen alle kracht in haar afstandsschot en opende daarmee, 7-7, de deur naar de voor haar en haar ploeg zo glo rieus verlopen verlenging. In de competitie kwamen in de af- delings eerste klasse de dames van Northa en de heren van Olga Saturnus en HW O binnen de lijnen. De Northa-dames moes ten alweer een nederlaag in ont vangst nemen en weer gebeurde dat met één doelpunt verschil. In Leidschendam boekte EHC een fortuinlijke 6-5 zege en drukte daarmee Northa vaster op de on derste plaats. Thea Tarheide en keepster Ria van der Hulst waren bij Northa, dat aanvallend nog steeds problemen heeft, de meest opvallende speelsters. De heren van Saturnus hadden in de Hou- trust-hal in Den Haag aanvanke lijk nogal wat moeite met de re serves van AHC '28, dat zelfs met 1-0 en 2-1 de leiding nam. Na een razendsnelle en beheerst afge maakte break-out van Hans Blansjaar was het echter duide lijk dat AHC '28 niet de rol zou kunnen spelen waar de Haagse kijkers van de concurrentie Wings en Hermes 2 zo verlangend naar uitkeken. Die zagen de rust ingaan met een 10-4 voorsprong voor de Leidse ploeg. Na de her vatting een nog sterker domine rend Saturnus dat weer een grote zege bijeenschoot 19-7. HW '70 bracht 's middags in de sporthal de Vliethorst in Voorschoten Wings wel in de problemen. On bevangen aanvallend en sterk verdedigend, met als sluitstuk de als altijd goed en spectaculair keepende Paul Adema werd Wings tot diep in de tweede helft in de score bijgehouden, rust 8-8 en met nog een kwartier spelen, 12-12! Toen was het gebeurd met HW '70, dat bovendien nog werd benadeeld door een in de slotfase weer wonderlijke beslissingen nemende arbiter. HW '70 ein digde de strijd met vier veldspe- lers! Dat leverde Wings een wei nig zeggende, maar wel royale zege op, 20-12. A.s. zondag ont moet Saturnus de Hagenaars in de 5 Mei-hal en dat is voor de af- delings eerste klasse een sleutel wedstrijd. Bij Saturnus waren gisteren Peter Waalwijk, Hans Blansjaar, Henk Verwey en kee per Rob Spiekerman voortreffe lijk op dreef. In de derde klasse bleef het reserveteam van HVV'70 met 20-17, rust 10-7, de baas over Oase. HVS hield in de vierde klasse Duinoord in be dwang, rust 10-5, eindstand 20-15. Foreholtc moest, het goede keepen van Sjef Bik ten spijt, buigen voor Wings 4 eindstand 8-17 (rust 3-7). Rgnsoever won van EHC 2, rust 10-7, eindstand 20-15. Frans Swinkels weerde zich in het Rijnsoever - doel voor treffelijk. Bij de dames kon HW '70 zich in de afdelings derde klasse alles veroorloven tegen CWP 3, dat ook nog zonder wis selspeelsters aantrad. Met de rust stond de formatie van Aimee Vis ser al op onoverbrugbare afstand, 7-1Het werd 16-1! De dames van Rijnstreek en Rijnsoever waren in de voor de afdelings vierde klasse gespeelde wedstrijd aan elkaar gewaagd, maar Rijnstreek schoot beten eindstand 6-2. FRANK BONTE de rugbyers van DIOK weifelt wat hij moet gaan doen. De bal met zijn handen te pakken of trachten met zijn benen balbezit te krijgen. Hoewel Lugdunum speler André Pracht op de foto aan de bal is, hielden beide Kik kerpolder-bewoners elkaar gistermiddag keurig in even wicht in een zogenaamd voetbal-rugbyduel. Lugdu num won de eerste helft, waarin werd gevoetbald, met 3-1, terwijl DIOK de rugby - helft met 8-0 in zijn voordeel besliste. Eindstand: 1-1. Braziliaanse volleybalsters verrassen APELDOORN (ANP) - Le Jan es- ploeg van Brazilië en de heren van Legia Warschau (Polen) heb ben het Dynam9-vo!Ieybaltoer- nooi in Apeldoorn gewonnen. De 3000 toeschouwers zagen het Braziliaanse team in de uitver kochte sporthal een verrassende overwinning met 3-2 op het Zuidkoreaanse verenigingsteam Midopa behalen. Legia Warschau versloeg in de eindstrijd bg de heren AMVJ Amsterdam met 3-1. De laatste uitslagen van het toer nooi zijn: Dames, finale; Brazilië Midopa (ZKo) 3-2 (15-8, 5-15. 15-13, 13-15, 15—4). Heren, finale: Legia Warschau (Pol) - AMVJ Amsterdam 3-1 (15-9. 15-10.8-15. 15-9). RUSSEN BLIJVEN REGEREN BU JEUGDSCIIAKEN GRONINGEN (ANP) - Na de ne gende ronde van het toernooi om het Europees kampioenschap schaken voor junioren in Gro ningen heeft Zoerab Azmajpa- rasvili uit de Sowjet-Unie met 7,5 punt de leiding. Hij wordt ge volgd door zijn landgenoot Alexander Tsjernin, die 7 punten en 1 afgebroken partij heeft. Azmajparasvili won zaterdag van de haran Elyoseph uit Israèl, ter wijl Tsjernin Jens Fnes-Nielsen uit Denemarken versloeg. Beste Nederlander is Rudy Dou ven, die met4,5 punten 1 afgebroken par- tg de dertiende plaats bezet ZEGE OP ZUIDERKWARTIER LEIDEN - Een bomvolle Vijf Meihal beleefde gisteren een heerlijk middagje microkorfbal. Met in totaal 75 doelpun ten kwamen alle liefhebbers dik aan hun trekken. In de derby Zuiderkwartier-De Algemene vielen in de laatste tien minuten maar liefst dertien doelpunten. Het merendeel in het voordeel van De Algemene, dat daardoor te vens voor een daverende verras sing zorgde. In de Over gangsklasse Handhaafde De Da naïden zich op de derde plaats door een verdiende overwinning op Het Zuiden 12-7. Fides Pacta kon het niet bolwerken tegen Rapiditas. De nederlaag werd een feit toen Rapiditas in de 17e en 18e minuut uitliep van 10-12 naar 10-14. De Danaïden-Het Zuiden 12-7 (7-5). De Danaïden opende tegen Het Zuiden bijzonder sterk. Binnen zeven minuten bezat het reeds een 5-1 voorsprong, waar ook werkelijk niets op aan te merken viel. Gevarieerd aanvalsspel, goed gerichte schoten, magnifie ke doorloopballen, en geconcen treerd verdedigingswerk bleken dodelijke wapens te kunnen zijn. Maar de Leidse ploeg zag na die zeven minuten geen kans dit speltype vast te houden. Het Zui den kreeg daardoor de mogelijk heid zich te herstellen en kwam LEIDEN - In alle vroegte verrijdt Swift op Nieuwjaarsdag haar cycle-cross kampioenschap. De wielervereniging heeft toestem ming verkregen om op Duinrel te rijden, waardoor de renners over het parkoers in ieder geval niets te klagen hebben. Om 10.00 uur valt het startschot. Na afloop vindt om één uur in het clubhuis op de Waard de Nieuwjaarsrecep tie plaats. Verhoeven wint Oudejaarsloop LEIDEN - Bataven-atleet Koos Verhoeven heeft gisteren de eer ste Oudejaarsloop van de Noord wijkerhoutse Strandlo- pers (NSL) gewonnen. Verhoe ven had voor het 5 kilometer lan ge traject in Noordwijkerhout 16 minuten en 42 seconden nodig. Tweede in dit mede door de voet balvereniging VVSB georgani seerde evenement werd Ed van Tilborg van de NSL in 16.45. Diens clubgenoot Leo van de Vlugt werd derde in 16.50 terwijl nummer vier, Henk van Leeuwen van De Bataven, ook nog binnen de 17 minuten aan de finish kwam: 16.55. Bij de veteranen won NSL'er Theo van Wetten in 18.00 en bij de dames Jeanet Hendriks (Bataven) in 20.57. In totaal verschenen er in Noord wijkerhout zo'n 250 lopers en loopsters aan de start. De Oudejaarsloop van de Leidse atletiekvereniging AV Holland, gisteren gehouden op het strand aan de Wassenaarse Slag, trok ongeveer 400 deelnemers. Dit evenement werd gehouden in de vorm van een prestatieloop. Ook zaterdag was Holland op presta tieloopgebied actief, ditmaal in de Leidse Hout. Hier verschenen circa 300 deelnemers aan de startstreep in de 21e minuut op 5-4. In de zelfde minuut vergrootte Hennie Devilee weliswaar weer de mar ge, maar overtuigend was het niet meer. In de tweede helft kwam Het Zuiden zelfs op 7-7 en leek De Danaïden zich geheel uit de wed strijd gespeeld te hebben. In de 17e en 19e minuut herstelde De Danaïden zich door het benutten van twee strafworpen. Hennie Devilee bezegelde toen het lot van Het Zuiden door een schitte rende doorloop af te ronden (10-7) en in de 25e minuut van afstand raak te schieten. Cees Christiaan- se tenslotte bepaalde de eind stand op 12-7 uit een strafworp. Doelpunten: Hennie Devilee (6x), Bea Schrama, Hans v.d. Leek, Cees Christiaanse (4x). Fides Pacta-Rapiditas 12-17 (9-9). Hoe belangrijk het schot van de dag is bleek in deze wedstrijd wel. Fides Pacta en Rapiditas wa ren twee ploegen die goed tegen elkaar opgewassen waren, ook al doet de uitslag anders vermoe den. Maar Rapiditas bezat in de 17e en 20e minuut van de tweede helft momenten van schotvaar digheid, die Fides Pacta niet kon beantwoorden. De Leidse ploeg opende snel (Diet Rijsbergen), maar kwam mede door een on gelukkig moment van Ronald v.d. Velde op een 2-5 achterstand. Binnen 4 minuten echter waren de rollen weer omgekeerd en leidde Fides Pacta met 7-5. Maar ook Rapiditas had het zuivere schot meegenomen, zodat Dik Onderwater voor rust alle zeilen moest bijzetten om de stand weer gelijk te trekken 9-9. In de tweede helft bleef de stand tot de 6e mi nuut ongewijzigd. Rapiditas kwam toen op 9-10, maar Nico Pikaar schoot in de 10e minuut de gelijkmaker in de korf, hetgeen hij een minuut eerder had ver zuimd door een strafworp te mis sen. In de zeven daaropvolgende minuten kwam Rapiditas op 10-12 om vervolgens in de 17e en de 20e minuut een niet meer te overbruggen gat te slaan 10-14. Alleen Dik Onderwater zag in de resterende minuten twee van zijn schoten in de mand belanden: 12-17. Doelpunten: Diet Rijsber gen, Nico Pikaar (2x), Wim Piket (3x), Dik Onderwater (6x). Zuiderkwartier-De Algemene 9-18 (5-5). Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat De Algemene een monsteroverwinning op Zuider kwartier zou behalen. Ruud van Vliet scoorde weliswaar 0-1, maar het kwalitatief betere aanvals- werk van de geelblauwen wierp toch al snel zijn vruchten af (3-1). Zuiderkwartier zag echter juist in deze periode geen kans om de voorsprong verdiend uit te brei den. De Algemene strafte deze "zwakheid" af door nog voor rust de zaak gelijk te trekken. In de tweede helft zag Zuiderkwartier zich genoodzaakt twee wissels toe te passen (Joep van Dam en Eric van Lunteren verlieten geblesseerd het veld en werden vervangen door Dirk Derksen en Gijs Kloos). Tot aan de 18e minuut bleven toen beide partijen dicht bij elkaar. De Algemene had intussen wel het initiatief naar zich toegetrokken Alphens zaalvoetbal ALPHEN AAN DEN RIJN - Hou- weling heeft in klasse 2B van de zaalvoetbalcompetitie dc leiding op knappe wijze behouden. De sterk spelende Alphense ploeg handhaafde de titelaspiruties door Leny' Boys met 7-3 te klop pen. In 2A kwam het eveneens hoog genoteerde Amstel tegen Rijnsburgse Boys niet verder dan een 3-3 gelijkspel. De overwinning van Houweling kwam in de tweede helft tot stand. Voor rust hielden dé beide partijen elkaar redelijk in even wicht, zij het dat de Alphenaren halverwege al wel met 3-2 leid den. In de tweede periode bleek Leny' Boys echter geen tegen stand van belang meer te kunnen leveren, zodat de formatie van coach Van Duin gemakkelijk naar 7-3 kon uitlopen. Jan van Leijden en Dennis van Ommen scoorden elk tweemaal. Nico Os kam, Hugo Schlette en Gerard Gesman doelpuntten eenmaal. In dezelfde klasse herstelde Hol- landia zich van de 2-5 nederlaag tegen Duif Foods. Priemeer werd het slachtoffer van Hollandla's dadendrang: 6-4. Hans Verkerk was met drie doelpunten de suc cesvolste schutter. Rob Lager- weij, Wim van Ringelenstein en Frits Swart vonden eenmaal de juiste richting. In klasse 2A ontsnapte Amstel te gen Rijnsburgse Boys aan een nederlaag door een late treffer van Maarten van de Pijl, die met zijn doelpunt de 3-3 eindstand op het scorebord bracht. Colja Ver meulen produceerde de eerste twee thuistreffers. Prevoo speel de tegen koploper Hoogkamer een zwakke wedstrijd en verloor dan ook verdiend met 0-3. In klasse 3C werd slechts één wed strijd gespeeld: Rijn Gouwe- Nestlé. Qua spel ontliepen de beide teams elkaar weinig. Wat betreft de afwerking echter was er wel een groot verschil. R G wist uit de vele kansrijke situa ties vijfmaal te scoren. De tegen stander niet eenmaal. Henk Nieuwenhuizen (2x), Leo van Gaaien, Bert Niemeijer en Clem Nieuwenhuizen schoten raak voor de equipe van leider Roel Davelaar. In klasse 4E handhaafde Odgk Stompers de ongeslagen status. Stan van der Meel (2x). Stef Asbai (2x), Dorus Gerritsen en Bert Timmer schoten de Stompers r^ar een 6-1 overwinning op AS- vA, dat niet verder kwam dan een geslaagde poging van Jaap Koenekoop. Roddie Amanu- punnjo (2x) en Jozef Litaay be zorgden Nehpla Muda een nipte 3-2 zege op Grimbergen, dat door twee doelpunten van Dick Bik ker lange tgd hoop had op een punt. Het gestaakte treffen tussen Odgk Stars en Assucom, in de eerste klas, zal aan het einde van de competitie worden uitgespeeld als daar gezien de stand aanlei ding toe is. De uitspraak van de LVB-strafcommissie luidde ver der dat beide ploegen niet schul dig zgn aan het staken van de wedstrijd. en kwam door Martin Filippo op 6-8. Dit doelpunt had op het zelf vertrouwen van De Algemene een uitstekende uitwerking. Want alles wat toen richting korf geschoten werd, belandde ook daadwerkelijk in de mand. In een mum van tijd stond Zuiderkwar tier tegen een 7-14 achterstand aan te kijken, die bij het laatste fluitsignaal zelfs tot 9-18 was ver groot. Voor De Algemene scoor den: Ruud van Vliet (4x), Wim van Vliet (5x), Truus van Vliet, Bert Mollooy (2x), Martin Filippo (4x), Janny van Iterson, Sanny Rusman. Voor Zuiderkwartier Toos van Dam (2x), Dirk Jan de Kreek (3x), Eric van Lunteren, Gijs Kloos, Els Lardee, Wil de Wit. Excelsior-TOP 9-6 (3-5). Een goed spelend TOP heeft geen kans ge zien koploper Excelsior van de troon te stoten. Tot diep in de tweede helft bezaten de Sassen- heimers een verdiende 4-6 voor sprong, maar moesten die ten slotte toch prijsgeven. Bij 6-6 miste TOP nog een strafworp. Doelpunten: Jacqueline Wester beek, Ineke Westerbeek (2x), Ilse Molenaar, Hans Oudshoorn en Peter Sigaar. Pernix-Kinderdijk 8-6 (2-1). On danks een zeer matig gespeelde wedstrijd heeft Pernix zich op de tweede plaats in de eerste klasse weten te handhaven. Bij rust was de stand slechts 2-1, terwijl er vele kansen geweest waren om het verschil in sterkte met Kin derdijk in meer doelpunten uit te drukken. Ook in de tweede helft lukte het Pernix niet om tot over tuigende akties te komen. Doel punten: Liesbeth Brokaar, Wil v.d. Kooy, Alice Tieleman, Peter Kuipers (2x), Kees v.d. Kraan, Janko Breed veld en Kees Hor- tensius. Meervogels-Fiks 6-4 (2-2). Het gaat met het Oegstgeestse Fiks niet goed. Door deze nederlaag is de ploeg rode lantaarndrager ge worden en gezien het spelbeeld niet geheel ten onrechte. Bij de aanvang van de tweede helft wa ren er nog wel mogelijkheden (Robert v.d. Kraan benutte toen een strafworp 2-3), maar Meervo- gels kwam verdiend op 5-3. In de laatste minuut bepaalde Meervo- gels via 5-4 de eindstand op 6-4. Doelpunten: Robert v.d. Kraan (2x), Reinetta Anholts en Dirk Jan Elzenga. In de tweede klasse C verloor Ons Eiland met 13-9 van Swift en ver speelde daardoor de koppositie. Mede door blessures en vakan ties zijn de Leidenaars niet in staat hun sterkste formatie het veld in te sturen. In de tweede klasse D kwam Cres cendo net te kort om koploper De Wil de Wit en Ruud van Vliet in ballet-pose in de derby tussen Zui derkwartier en De Algemene. Overkanters een punt te ontfut selen: 14-13. In de derde klasse kwam Fluks te gen Jodan Boys ondanks een verdienstelijke eerste helft (3-4) niet tot winst: 4-8. GERT GRESSIE ALPHEN AAN DEN RIJN - Tem po heeft de korfbaltopper tegen Dijkvogels in de eerste klasse Rijn/Delftland zaterdagavond met 6-5 gewonnen. De Alphense ploeg sloeg vlak voor tgd toe door een afstandstreffer van Erica Hardam, die de winst onver wacht nog veilig wist te stellen. In de Rijnstreekhal opende Dijk vogels al snel de score, maar in de zestiende minuut bracht Floor Lindhout de partijen weer op ge lijke hoogte: 1-1. Kort daarop nam Dijkvogels opnieuw de lei ding. Nog voor het rustsignaal Tempo winnaar korfbal topper bezorgden Erica Hardam en Floor Lindhout de Alphenaren evenwel voor het eerst de leiding: 3-2. Na de hervatting startte Dijkvogels met een fel offensief, hetgeen re sulteerde in een 3-3 stand. Vanaf de lijn scoorde Bob Bergshoeff in het spannende en gelijkopgaan- de treffen 4-3. Het werd vervol gens 4-4, maar Tempo bleef aan de winnende kant door een derde doelpunt van Floor Lindhout 5-4. Toen Dgkvogels wederom tegenscoorde, leek de eindstand op 5-5 bepaald te gaan worden. Enca Hardam dacht daar anders over en tekende met nog enkele seconden te gaan voor het beslis sende doelpunt 6-5. Tempo ver wees Dijkvogels door deze winst terug naar een derde plaats en heeft zelf nog twee punten ach terstand op koploper ODS, dat echter een wedstrijd meer speel de. NEW YORK (ANP) - De Zweed Björn Borg en de statenloze Mar tina Navratilova hebben in 1979 meer dan een miljoen gulden verdiend in de tennissport. Bij de heren deed de Amerikaan John McEnroe, tweede op de lijst van de „grootverdieners" dit ook. De geld klassementen over 1979 zien er als volgt uit HEREN: 1. Björn Borg (Zwe) 1.118.690 gulden, 2. John McEnroe (VS) 1.080.476, 3. Jim my Connors (VS) 892.680, 3. Peter Fleming (VS) 541.430,5. Vitas Gerulai- tis (VS) 521.030. 6. Eddie Dibbs (VS) 413.098, 7. Guillermo Vilas (Arg) 364.390. 8. Wojtek Fibak (Pol) 364 304. DAMES: 1. Martina Navratilova (statenloos) 1.008.496 gulden, 2. Tracy Austin (VS) 606 020. 3. Chris Evert (VS) 600 364. 4 Wendy Turnbull (Aus) 469.926, 5. Dia na Fromholtz (Aus) 309.380, 6. Sue Barker (Gbr) 306.438, 7. Betty Stove (Ned) 295 032, 8. Virginia Wade (Gbr) 247.900, 9. Rosemary Casals (VS) BASKETBAL - De Nederlandse juniorenploeg heeft het zes-lan- dentoernooi in Brugge gewon nen. In de finale versloegen de Nederlandse jongens West- Duitsland met één punt verschil: 63-62. WIELRENNEN - Bij het begin van de vierde nacht van dc Keulse zesdaagse lag de Belgisch/Duitse Combinatie Patrick Sercu/Albert Fritz nog steeds op de eerste plaats. Twee koppels reden in de zelfde ronde, namelijk Braun Peffgen en Clark/Pijnen. PORT WASHINGTON (ANP) - Louise Allen heeft haar trilogie van successen tegen Nederland se speelsters in het jeugdtoernooi van Port Washington voltooid. Na overwinningen op Karin Moos en Nanette Schutte ver sloeg de Amerikaanse speelster gisteren in de eindstrijd van het enkelspel Marianne van der Tor- re in drie sets. De Nederlandse speelster had in de beslissende set twee wedstrijdpunten bij de stand 6-5, maar de winnende slag kwam niet van haar racket. Zij verloor tenslotte met 1-6, 6-4 en 6-8. neliese Muller mot 6-4 en 7-6 ver slagen. Louise Allen, die in de eindstrijd van haar won. plaatste zich voor de eindstrgd door winst (5-7 en 5-7) op Nanette Schutte. Australië In de achtste finale van de open Au stralische tenniskampioen schappen heeft de als eerste ge plaatste Argentijn Guillermo Vi las gemakkelijk gewonnen van de Australiër Peter McNamara: 6-3, 6-4, 6-4. Een opvallende prestatie leverde de 34-jarige oud-gediende Tony Rouche. Hij boog pas in de vijfde set voor zijn veel jongere landgenoot Colin Dibley 6-4, 6-7, 3-6. 6-3, 6-4 In snelschaaktoernooi voor teams KATWIJK - De tot een viertallen- wedstrijd omgedoopte teamsnel- schaakhappening van de Leidse schaakbond leverde zaterdag voor de zoveelste maal een span nend treffen op tussen de eerste teams van LSG en Philidor. In de Katwijkse sporthal Cleyn Duin nam LSG wraak op het vorig jaar in de slotronde tegen Philidor opgelopen pak slaag door dit keer alle wedstrijden te winnen en daarmee beslag te leggen op de eindzege. De formule om de zestallen te reduceren tot teams van vier man sloeg duidelijk aan. Er konden nu namelijk meer ploegen in één poule geplaatst worden, en dat maakte de strijd nog levendiger. De opkomst was daarbij zeker niet slecht. De eerste teams van Philidor en LSG gaven elkaar nauwelijks wat toe. LSG 1 kon een lichte voor sprong nemen, maar zag die later teloor gaan door een 4-4 gelijk spel tegen het tweede van Phili dor. De slotronde ging in met een punt voorsprong voor de LSG- ers, zodat het onderlinge duel al- lesbeslissend werd. Vrij gemak kelijk wist LSG met 5'/»-2te winnen en daarmee de eindzege veilig te stellen. Baart en Etmans speelden op het kopbord 1-1, Konings bleef Joop Piket met 1 *-'/* de baas, Wichers en De Graaff scoorden 1-1, terwijl Heemskerk voor 2 LSG punten zorg droeg tegen Westra. Philidor kon zich achteraf wel de haren uit het hoofd rukken vanwege het feit dat het Henk van Maarcn niet in het eerste had opgesteld. Van Maaren scoorde op het tweede bord van het tweede team name lijk 18 uit 18, en eiste daarmee onbedreigd het topscorerschap in de eerste klasse voor zich op. Dat het LSB bestuur in haar nieuwe gedaante er in schaak- technische zin in elk geval sterk op vooruit gegaan li bleek uit de vierde plaats die de discipelen van voorzitter Binnendijk achter Philidor 2 voor zich opeisten. De eindstand in de eerste klasse luidt als volgt 1 LSG 1 55''ipunt; 2 Philidor 1 51 3 Philidor 2 46; 4 LSB 1 41; 5 Katwijk 34; 6 LSG 3 33; 7 LSG 2 31 Vt; 8 Lisse 29. 9 Voorschoten 20; 10 Alphen 18''«. ondanks twee nederlagen (3'/*-4M* tegen LSG 4 en 3-5 tegen Leider dorp) eindigde toch Philidor 3 in de tweede klasse op de eerste plaats. Dit door de overige duels zeer royaal te winnen. Het onge slagen gebleven LSG 4 had meer moeite met de concurrentie en werd alzo op bordpuntcn ge klopt De eindstand aan kop was hier 1 Philidor 3 39'/.; 2 LSG 4 36'3 Katwijk 2 314 Lisse 2 29. Pim Braggaar (Philidor) was top scorer met 12 uit 14. Daniël Noteboom 1 won met 48 punten in de derde klasse, met Leithen op de tweede plaats met een totaal van 45lf«, terwgl Phili dor 5 tot 45 punten kwam. Noordwgker Jan Bakker had met 15 uit 18 de meeste punten ver gaard. De reserves van Rgnsburg zegevierden in de vierde klasse. Met 56 punten bleef dit team VTL (45) en D.Noteboom 3 (39) ruim schoots voor. Beste score was met 18 uit 18 voor Rgnsburger Goudnaan.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17