Yoorschotens plan: meer kunst in wijken ZEEHONDJE AAN KUST GEVONDEN eidse agenda KERST-IN DRUK BEZOCHT Burgerlijke stand Streekgenoten gaan helpen in Thailand Benzinepomp verbrand na aanrijding DONDERDAG 27 DECEMBER 1979 Hel drie vjeken oude zeehondje voelde zich bepaald niet gelukkig in het washok van de Noordwijkse politie. NOORDWIJK - De Noordwijkss politie heeft op kerstavond heel wat te stellen ge had met een bijzonder kerstkind: een zeehon denbaby. Het jonge dier was op het Noordwijk se strand aangespoeld ter hoogte van paal 78. Het werd daar aange troffen door vier leden van de Noordwijkse Zeevisclub. Zij brachten de zeehond met veel moeite - het beestje had niet zo'n best humeur - over naar het politiebureau in de badplaats. Daar ontfermden de agenten Huibers en Sie- bers zich als twee zorgzame vaders over het jonge dier. Na bij het opvangcentrum voor zeehonden in Pieterbu- ren te hebben geïnformeerd, werd besloten het kerstkind naar Friesland over te bren gen. De Noordwijkse agenten ble ven daarbij echter met twee problemen zitten. "Hoe krij gen we het dier in Pieterbu- ren en hoe kunnen we het beestje kalmeren", luidde de vraag. Aanvankelijk zou het 16 kilo wegende zeehondje middels een vliegtuigje uit Lelystad van Noordwijk naar Pieter- buren worden overgebracht. Ijsafzetting op de vleugels leverde echter problemen op. Spoedig vond de politie evenwel een piloot van de Nederlandse Luchtvaart maatschappij bereid het beestje met een lijntoestel van Schiphol naar Eelde over te vliegen. Met een jeep van de Noordwijkse politie werd de zeehond in een bad naar Schiphol vervoerd. In Eelde stond een ontvangst comité gereed om het dier verder naar de noordpunt van Groningen te transpor teren. Voor het zover was getroostten de heren Huibers en Siebers zich alle moeite om het jonge zeehondje tot bedaren te brengen. Niets mocht baten. Ook nadat de agenten een bad vol hadden laten lopen bleef het beest knarsetan dend door het washok wip pen, kwaadaardig bijtend naar iedereen die in de buurt kwam. Achteraf zou uit de woorden van Nelie van 't Hart van het opvangcen trum in Pieterburen blijken dat het beestje maar beter niet in het bad had kunnen worden gestopt. Het zeehondje was volgens haar afkomstig van de Fa- reder-eilanden. "Dat is te zien aan de rode vlek op de vacht", aldus Nelie van 't Hart, die voorts meende dat het dier waarschijlijk door het slechte weer en de stor men van de rotsen was ge slagen. Het kerstkind wordt nu ge voed met gemalen vis e.d. Het blijft voorlopig "in de kast" in Pieterburen. In het voorjaar wordt het jonge dier overgebracht naar an dere zeehonden families in de Noordzee. Houtkamp-kippen door hond gedood LEIDERDORP - Drie kippen van de kinderboerderij in de Hout kamp in Leiderdorp zijn gisteren doodgebeten door een daar los lopende hond. De hond moet een ogenblik aan de aandacht van zijn baas zijn ontsnapt en over het hek van de kinderboerderij zijn gesprongen. Straatbende uit Haarlem in Leiden aangehouden LEIDEN - De kerst is in Leiden volgens de politie op een "beetje rommelige" manier geëindigd. De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht een groot aantal jongelui naar het politiebureau gebracht. De grootste groep, twaalf man sterk, werd vannacht op de Hooigracht aangehouden. Het dozijn, in leeftijd varië rend van 15 tot 19 jaar, kwam uit Haarlem en omgeving. De jongelui waren eerder op de avond uit de trein gezet. Vol gens de politie zochten de jongeren daarna hun heil in Leiden. Gewapend met onder meer kettingen gedroeg het twaalftal zich luidruchtig en probeerde aan de Hooigracht de deur van het Leger des Heils in te trappen "om daar hun leger voor de nacht te zoeken". Na verhoor werden de jongeren overgebracht naar Haarlem. Eerder die nacht hield de politie vier jongelui uit Leiden aan, die op de Haarlemmerstraat een ruit van een schoenwin kel hadden ingegooid. Eén van hen, een 17-jarige jongen, bekende dat hij de dader was. Ook dit viertal werd na ver hoor de politie losgelaten. In de nacht van eerste- op tweede kerstdag werd inge broken in een modemagazijn aan de Haarlemmerstraat. De toegangsdeur van de winkel werd geforceerd. Er verdwe nen een twintigtal lederen jacks en de hele voorraad he renkostuums in de maten 48 tot en met 51 uit de winkel werd weggenomen. Het juiste schadebedrag is nog niet be kend. Geboren: (Leiden), Laura, d.v. C. Staren C. Marbus; Monique, d.v. R. van den Berg en E.M. Nieuwerth; Nienke J.R., d.v. N.A. Messemaker en R.D.A. Ver voort; Martijn, z.v. C.H.J. Boom en H.J. Manjt; Corriene, d.v. C'.H.J. Boom .en H.J. Marijt; Sjoerd, z.v. J.G.J. Kleijheeg en H.A. Meijlink; Jeroen, z.v. M. Bertsch en E.C.M. Kruijssen; Coen J, z.v. W.M. van der Vlugt en L.J. Hartmann; AJber- tus R, z.v. A.A. Hogendorp en D.F. Heemrood; Thomas R, z.v. A.M. Oude Engberink en G.L.C. van Rooijen; Jan- neke M, d.v. P.H. Köllner en Y.A. Weer stra; Brigitte, d.v. P. Poesiat en E. Sprong; Niels, z.v. A.M.H.F.M. van Mook en Th.M.A. Timmers; Miron, d.v. E.H. de Groot en S.M. Metaal; Jolanda, d.v. R. van der Vegte en H.A. Strater; Jantine, d.v. L. Lacourt en C.J. Smit; (Leider dorp), Joris I, z.v. J.J.H. Nuiver en M.F.A.W. Bus; Tamara, d.v. R.J. Pol en H.I.F. Erades; Erik, z.v. L. Nederlof en M.J.J. Belt; Paul E, z.v. G. van der Vijver en M.H. Post; Arjen, z.v. A. Wagenaar en Y.G.L Mul; Jeroen, zv. L.J.B.H. Romijn i B. Hoogstraten; Rutger, W.R. Haver en A.L. Tolsma; (Zoe- terwoude), Amy J.S., d.v. A.J.P.M. van der Kroft en J.M.A. Hoogeboom; Ri- H.Th.M. de Boer en M.J. VOORSCHOTEN - "Ik hoop dat er genoeg reac ties komen op onze oproep om (samen met de werk groep voor de kunsten) iets te gaan doen voor de verfraaiing van Voorscho ten". Hiermee reageert gemeente-amb tenaar Bonhof op het idee van de genoemde werkgroep om samen met bewoners uit de diverse wij ken plannen op te zetten voor o.m. het aanbrengen van kunst werken, om de gemeente er mooier" op te maken. Deze werkgroep van de kunsten, die een jaar geleden werd inge steld, maakt deel uit van de ge meentelijke commissie voor wel zijnszaken. Naast één raadslid zitten er in de commissie vijf bur gerleden. Zij adviseren de ge meente op allerlei kunstgebie den; onder meer bij de aankoop van kunstwerken en bij de orga nisatie van tentoonstellingen. Wijk voor wijk "Het idee om de gemeente te ver fraaien is per wijk opgezet omdat de groep niet in een keer het hele dorp kan bestrijken", aldus Bon hof. die zelf zegt een "aanhang sel" van de werkgroep te zijn. "Wijk voor wijk moet worden be keken waar een beeld, een wand versiering kan komen of waar iets met de groenvoorziening kan worden gedaan om het aanzicht van de straten te verbeteren. Daarvoor zijn ook bewoners uit de verschillende wijken nodig, die samen met de werkgroep tot deze beslissingen komen." Het is de bedoeling dat de werk groep samen met een deputatie van mensen uit de wijk en ten minste één kunstenaar een voorlopig plan gaat opstellen. Dit plan vzal dan op verschillende avonden met de overige wijkbe woners worden doorgesproken. Zo hoopt men met volledige in spraakmogelijkheden voor ie dere wijkbewoner tot een wijk- Spaarpotje Voor de gemeente als geheel moet op die manier een totaalplan ont staan, waarin ook een bepaalde kostenopzet van het geheel wordt gedaan. Dit werkstuk moet dan wat de uitvoering betreft in een meerjarenplanning worden op genomen. Volgens Bonhof is dit plan mede gerezen omdat de gemeente een spaarpot heeft voor de aanschaf fing van beeldhouwwerken ter verfraaiing van het dorp. In dit potje zit momenteel 103.000 gulden. Daarvan is 53.000 gulden te gebruiken, het overige staat vast. "Nu is dit natuurlijk voor de aan schaf van beeldhouwwerken vrij weinig geld. Maar in elk bestem mingsplan zit nog een bedrag op genomen ter verfraaiing van het betreffende gebied waar het plan voor geldt", vertelt Bonhof, die toch verwacht dat men verder komt dan hooguit één beeldje per wijk. "Wie ontwikkelen een meerjaren programma. Uitgestreken over een paar jaar levert dat wel het nodige op. Dan denk ik persoon lijk bijvoorbeeld ook aan een sys teem zoals dat in Delft gehan teerd wordt. Daar verhuren kun stenaars hun werken aan de ge meente." Vlietwijk Begonnen wordt met de Vlietwijk en het centrum: "Omdat dit de lelijkste wijk is, of beter gezegd, de oud ste". Tot nu toe hebben twee Voorschotenaren zich beschik baar gesteld om de werkgroep te assisteren. In feite is dit te weinig. Daarom hoopt men bij de ge meente, voor de inbreng uit de wijk zelf op aanmeldingen van meer bewoners. "Dan komen we tot een vrij unieke opzet, waarbij elke wijk duidelijk kan meebe slissen over het mooier maken van de woonomgeving". Vreeswijk; (Voorschoten), Judith C.M., d.v. J.H.M. Paridon en C.J.A. Venings; Pascale, d.v. J.A. Lourens en P.D. Ray- Ondertrouwd: (Leiderdorp), A. de Groot en D.A. Wortman. Gehuwd: (Leiderdorp), J. Wassink en G. W.M. A. van Amsterdam; R.E. van Dijk en A. de Jager; W. Sterkenburg en E.Chr. Tuurenhout Overleden: (Leiden), S. Pietersz (58), ge huwd geweest met C. Veldhuijzen; A. Roefstra (73) gehuwd geweest met P. van den Bosch; H. Bouwknegt (73), gehuwd geweest met A.H.G. Korten; J.S. Hoo- gendijk (81); J.W. Planjer (83), gehuwd geweest met L.A. Schipper; J.M.G. van den Hoek (54); C. Litz (80), gehuwd ge weest met J.P. Prevoo; (Leiderdorp), H. Brussen (78); J.J. van der Geest (49), ge huwd geweest met J.C. van der Meer; (Voorschoten), A.C. van der Wiel (48), gehuwd geweest met P. van Bommel. ZOETERWOUDE - "Ons Huis" in Zoeterwoude was gisteren trefpunt van een kerst-in, waaraan onder meer de stichting Spinneweb, de KPJ en de Her vormde Jeugdraad hun medewerking verleenden. Grote belangstelling was er bijvoorbeeld voor het to neelstuk over een boosaardige Scheurbuik, een pia no, het meisje Tanja en de soldaat. Dit stuk werd opgevoerd door het Kleiduiftheater. Behalve kijken naar dit toneelstuk konden er gisteren ook kerststukjes, lampions en kijkdozen worden gemaakt. Verder kon men meedoen aan een dam- of schaaksimultaan. 's Avonds was er een kerstmaaltijd, waarna met de eerder gemaakte lampions een wandeling door de dorpskom van Zoeterwoude wérd gemaakt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 22 t/m 24 dec. door apotheek Centraal, Breestraat 74, tel: 120552. Door apotheek Beker, Kempe- lb, tel: 153274. Indien het na r mogelijk is roer naar de apo- en, uitsluitend in taxi, tel 122444, BENTHUIZEN - Het pompstation aan de Dorpsstraat in Benthuizen viel gistermiddag ten prooi aan een vlammenzee die van de benzinepomp niet veel overliet. De pomp moest geheel worden verwijderd zodat op de plaats waar het benzinestation stond, nu slechts het putje van het brandstofreservoir daaraan herinnert (foto boven). De brand werd veroorzaakt door een personenauto die door nog onbekende oorzaak op het pompstation inreed. De bestuurder van de wagen, die wonder boven wonder niet door het vuur werd gedeerd, is na de aanrijding doorgereden. Daar er een getuige van de aanrijding was, heeft de politie wel de identiteit van de bestuurder kunnen vaststellen, zodat de verwachting bestaat dat de automobilist één dezer dagen zal worden aangehouden. WARMOND LEIDERDORP/DEN HAAG - Het Nederlandse Rode Kruis zendt vandaag een vierde team van zeven personen uit naar Thailand voor hulpverlening on der de Cambodjaanse vluchte lingen in dat land. Onder hen zijn twee streekgenoten: de arts F. Zoetmulder uit Warmond en de verpleegkundige F. Gillisse uit Leiderdorp maken deel uit van dit medisch team. De teamleden hebben vandaag nog op het hoofdbureau van het Ne derlandse Rode Kruis een uitvoe rige uitleg gekregen over de toe stand van de Cambodjaanse vluchtelingen in de verschillende WADDINXVEEN - De politic van Waddinxveen heeft gister avond twee inwoners uit die plaats aangehouden nadat deze met een auto by Schoonhoven te water waren geraakt. De twee (de 21-jarige W.M. de V. en de 22-jari- ge P.J.S.) verkeerden onder in vloed van alcohol. De auto had den zij diezelfde avond in Wad dinxveen gestolen. WADDINXVEEN - De 22-jarige bromfietser L.H. uit Waddinx veen is maandagavond op de Bloemendaalseweg in Waddinx veen met haar brommer ten val gekomen. Dat was het gevolg van een botsing met een voetganger. Het meisje is voor onderzoek naar een ziekenhuis in Gouda ge bracht. De voetganger mankeer de niets. soorten kampen en de taken die hen te wachten zullen staan. In Bangkok zal het team nog verder op het werk worden voorbereid door het internationale Rode Kruis. Het team zal pas in Thailand horen waar het zal worden ingezet. Dit zal in sterke mate afhankelijk zijn van nieuwe behoeften aan medi sche hulp, die ook worden be paald door de plaats van aan komst van nieuwe groepen vluchtelingen uit Cambodja. Autobedrijf Bato gaat over naar Kamsteeg ALPHEN AAN DEN RIJN - Het automobielbedrijf Bato bv (Peu- geot-dealer) zal per 1 januari a.s. worden overgenomen door Kam- steeg's automobielbedrijf Al phen bv. Het gehele personeel van Bato komt in dienst van Kamsteeg. De Peugeot-dealer blijft voorlopig gevestigd aan de Willem de Zwijgerlaan 39, het Bc- to-adres. De vakbonden hebben met deze overdracht hun instemming be tuigd, aldus een perscommuni qué van Peugeot-importeur Nef- kens uit Utrecht. Directeur van het Kamsteeg-filiaal in Alphen wordt de heer Th. Com ad i. 11 uur's avonds n met het openbaar vei theek te komen kan r spoedgevallen*, van e€ gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tet, ten noorden van de Rijn 134604; tel, ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum. Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong, Kagerplein 307, tel: 02522-10542. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon. 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2