Voorschotenaren in strijd tegen dakopbouw huizen Volop belangstelling onder middenstanders voor nieuwe winkels Weidse agenda Ons Huis houdt woensdag kerst-in Wapen van Leiderdorp: geschenk bij opening nieuw gemeentehuis Tegenover Dorpskerk Zoeterwoude-dorp ZOETERWOUDE - Tot nu toe hebben zich zo'n 15 gegadigden gemeld voor eventuele winkels op het braakliggende terreintje tegenover de Dorpskerk in Zoe terwoude-dorp. Het is de bedoe ling dat daar in de toekomst een klein winkelcentrum komt. De bouw van dat centrum is echter geheel afhankelijk van de gang van zaken rond de ingediende bezwaarschriften. Burgemeester en wethouders be raden zich momenteel over vijf bezwaren die zijn binnengeko men tegen het bestemmingsplan Dorpskern, waarin de bouw van winkels is opgenomen. Een deel van de bezwaren richt zich tegen de vestiging van de winkels. Het centrum zal een oppervlakte van 900 vierkante meter moeten krijgen volgens de plannen van de gemeente. Met de gegadigden die later overblijven zal moeten worden besproken welke op pervlakte men nodig denkt te hebben. Daarom is het precieze aantal winkels dat er gaat komen ook nog niet bekend. Het is in elk geval de bedoeling van B en W van Zoeterwoude aan de plaatselijke middenstand de voorkeur te geven. Verder krij gen winkelbranches die nog niet in Zoeterwoude aanwezig zijn voorrang. Van de kant van de plaatselijke middenstand is de belangstelling voor vestiging tegenover de Dorpskerk, volgens een gemeen tewoordvoerder vrij groot. Zo'n twee jaar geleden toonden de middenstanders zich niet erg in genomen met de plannen van de gemeente. Zij waren over het al gemeen van mening dat de aan wezige winkelvoorzieningen in Zoeterwoude aan de behoefte van de inwoners voldeden. "Uit de belangstelling die de mid denstanders nu hebben getoond, mag je toch wel afleiden dat ze er nu anders over denken", aldus de gemeentewoordvoerder. Op dit terrein in Zoeterwoude-dorp komt winkelcentrum. VOORSCHOTEN/DEN HAAG - "Wanneer mijn buren een schuin dak op hun woning zetten, is de kans groot dat mijn woning gaat verzakken of dat er scheuren in de mu ren komen." Deze verontruste woorden sprak gisteren C. J. Zonneveld tijdens een zitting van de commissie ruim telijke ordening van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland (het dagelijks bestuur van de provincie). De Prof. Asserlaan in Voorschoten. Het rijtje huizen links op de foto i BEWONERS van de Prof. Asserlaan, de Van Heuven Goedhartstraat e woningen ook voorzien van de extra dakopbouw. Hofflants Huys Naar ons is gebleken, heeft u de laatste tijd aandacht besteed aan het volgende. In 't Hofflants Huys te Voorschoten zouden geen kerkelijk meele vende mensen meer kunnen worden opgenomen. De Voor- schotense situatie in het alge meen zou inhouden dat de vier aldaar bestaande bejaardenoor den elk bij hun opnamebeleid hun specifieke richting in acht nemen. Hetgeen zou inhouden dat 't Hofflants Huys alleen be jaarden zou opnemen die buiten kerkelijk zijn en bovendien lid of contribuant zijn van verschillen de buitenkerkelijke organisaties Voor wat betreft het hierboven ge schetste geldt dit niet voor 't Hofflants Huys, vandaar dat wij eraan hechten een en ander in de ze krant recht te zetten, zodat eventueel gerezen misverstan den uit de weg kunnen worden geruimd. Het opnamebeleid in 't Hofflants Huys is als volgt te schetsen. Vanaf de oprichting in 1975 is ie dere bejaarde die vanwege ver zorgingsbehoefte daaraan toe was en zich liet inschrijven in 't Hofflants Huys - voor zover er plaats beschikbaar was - opge nomen. Dit heeft in de loop van de vier afgelopen jaren geresul teerd in ongeveer de helft bui tenkerkelijke bewoners en onge veer de helft meelevenden of kerkelijk gebondenen. In de loop van diezelfde vier jaren is de situatie ontstaan, dat verreweg de meeste Voorschotense oudere bewoners de voorkeur geven aan wonen in 't Hofflants Huys. De wachtlijst van 't Hofflants Huys is in de loop van cjie jaren enorm lang geworden (ongeveer 125 kandidaten). Een ieder die wij op de wachtlijst plaatsen op grond van een gemeentelijke indicatie, geven wij de hoop binnen afzien bare tijd in 't Hofflants Huys te kunnen worden opgenomen, 't Hofflants Huys kan jaarlijks tus sen de 15 en 20 kandidaten plaat- Naarmate de wachtlijst langer werd achtte de opnamecommissie van 't Hofflants Huys het niet langer meer verantwoord de mensen steeds maar weer in te schrijven, aangezien de wachttijd voor kan diaten steeds langer werd (mo menteel 2 tot 3 jaar). Op advies van de opnamecommissie heeft ons bestuur' toen besloten de in schrijving voor 't Hofflants Huys tijdelijk te sluiten (gedacht wordt aan twee jaar) Volgens de statu ten en de Provinciale Commissie voor de Bejaardenoorden is 't Hofflants Huys specifiek be stemd voor buitenkerkelijke mensen. Wat houdt dit nu in: de inschrijving blijft open voor le den van de vereniging Humani- tas, het Humanistisch Verbond en de vereniging De Vrije Ge dachten en voor contribuanten van de Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden. Zij moeten minimaal vijf jaren deel van deze organisaties uit maken; dus ingeschreven vóór de opening van 't Hofflants Huys in 1975. Zoals gezegd wonen in het huis on geveer 50 procent kerkelijk ge bonden of meelevende mensen. Ten aanzien van diezelfde groep die op de wachtlijst staat zal op grond van hun medische en/of sociale noodzaak opneming plaatsvinden op dezelfde wijze als de afgelopen vier jaren. Aan te nemen valt dat de samenstelling van het bewonertal naar kerke lijke en niet-kerkelijke gebon denheid zich vrijwel niet zal wij zigen. Wanneer de wachtlijst mettertijd voldoende is "geslonken" zal de ze weer. voor iedereen voor in schrijving voor 't Hofflants Huys open zijn. Het bestuur van 't Hofflants Huys secretariaat: Jan Steenlaan 30 Warmond. Zonneveld, wonende aan de Prof. Asserlaan in Voorschoten, heeft bij Gedeputeerde Staten een be zwaarschrift ingediend omdat zowel als het gemeentebestuur van Voorschoten het plan van enige wijkbewoners om een schuin dak op hun woningen aan te brengen, hebben goedge keurd. Het betreft hier woningen aan de Prof. Asserlaan, de Van Heuven Goedhartstraat en de Chr. Huygensstraat, alle in Voor schoten. Zonneveld maakt bezwaaV tegen de dakopbouw van bepaalde wo ningen omdat het volgens hem het straatbeeld negatief beïn vloedt doordat er niet een aan eengesloten dak zal ontstaan maar om en om schuine en platte daken. Bovendien zouden de da- kopbouwen verzakkingen in de hand kunnen werken. Zonneveld: "De fundering is net stevig genoeg om 'de woning te dragen, dan kun je nagaan wat een extra belasting van een schuin dak zal betekenen. Daar komt nog bij dat reparaties niet kunnen worden uitgevoerd om dat er onder de betonnen vloer maar één meter kruipruimte is. Wie gaat de schade die door de verzakkingen zal ontstaan beta len? Daar wist J. S. van der Meijden, één van de 22 bewoners die wél een dakopbouw wensen, raad op. "We sluiten toch een verzekering af die de eventuele schade aan andere huizen vergoedt? Boven dien is een verzakking heel on waarschijnlijk omdat een onder zoek van een ingenieursbureau uit Leidschendam heeft uitgewe zen dat de funderingen heel goed nog een dakopbouw kunnen dra gen." De voorzitter van de commissie wilde wel eens weten waarom de 22 bewoners van de drie straten zo gebrand zijn op een schuin dak op hun woning. Van der Meijden: "De huizen zijn erg klein. Ik zelf slaap al jaren op de grond van de huiskamer omdat de bovenver dieping geheel wordt ingenomen door mijn drie studerende kinde ren. Een extra verdieping is voor mij en vele andere bewoners een uitkomst." "Dan kunt U toch ook verhuizen naar een grotere woning in plaats van het uw buurtbewoners moeilijk te maken?" Deze reactie kwam uit de mond van mevrouw Wijsman, ook tegen de dakop- bouwen, die vervolgde: "In de Prof. Asserlaan komen nu al ver zakkingen voor. Een heleboel mensen zijn trouwens wel tevre den met hun huis en onder hen zijn oudere mensen die hebben toegeleefd naar deze woning. Nu ze erin zijn getrokken zitten ze heus niet te wachten op schuine daken bij de buren". De rol van de gemeente tijdens de zitting van gisteren was niet zo groot. Een vertegenwoordiger: Het architectenbureau vindt de dakopbouwen niet onverant woord en wat de welzijnsaspec ten betreft, die zouden burge meester en wethouders nog eens op een rijtje moeten zetten. Dat doet hier echter niet ter zake. Ik verzoek dan ook het bezwaar van de heer Zonneveld ongegrond te verklaren." De bezwaren en pleidooien van alle partijen aangehoord hebbend, sloot de voorzitter van de com missie de zitting met de medede ling dat advies zal worden uitge bracht aan van Gedeputeerde Staten. Donderdag Leiden Stadhuis - begrotingsvergadering, 19 Rijksherbarium - Schelpenkade 6, film avond van de Kon. Ned. Natuurhistori sche vereniging, 20 uur. Bierdeghel - Vestestraat le. JOVD-Lei- den, vergadering over Zuid-Afrika, 20 Schouwburg - "Slau", toneelgroep Splien, 20.15 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidse weg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-17 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag van 14-26 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren Femke - ontmoetingscentrum voor vrouwen, do van 10-12.30 uur. Oegstgeest - actie van de chr. pedagogi sche academie voor een Afrikaans dorp, Leiderdorp - Cie beleidsplanning en fi- nan., 20 uur, gemeentehuis. Wassenaar Jeroenhuis, kerststukjes maken, 20 uur. Zoeterwoude - begrotingsvergadering gemeentehuis, 19 uur. Apotheken 9? ZOETERWOUDE - Tweede kerstdag zal "Ons Huis" in Zoeterwoude het middelpunt zijn van de kerst-in, waaraan ook nu weer tal van groeperin gen hun medewerking zullen verlenen. Dat zijn o.m. de stichting Spin- neweb, de KPJ en de Hervormde Jeugdraad die hebben getracht een zo gevarieerd mogelijk programma op te stellen. Dat programma luidt voor de tweede kerstdag, woensdag 26 december: De hele dag is er in Ons Huis een overdekte dorpsmarkt waar de Wereld winkel, Tcrre des Hommes, Casa Materna en huize de Wcipoort zijn te vinden. Tevens zullen er naast informatieve films, slapsticks en een rolprent over het oude Zoeterwoude worden vertoond. Tot 16.30 uur: Maken van lampions, kijkdozen en kerststukjes, terwijl in de handenarbeidhock gelegenheid is tot boetseren en pottendraaien. De jeugd mag zelfgemaakte toneelstukjes opvoeren. Tussen 14.00en 15.00 uur: Voorde kinderen tussen de 6en de 13 jaar zal het Kleiduiftheater een toneelstuk opvoeren over een boosaardige Scheur buik, een piano, het meisje Tanja en de soldaat. Van 14.30 tot 15.30 uur: Muziekliefhebbers kunnen in de Dorpskerk genie ten van lichte klassieke muziek. In de loop van de middag is er ook volop muziek met John Lambère, de gebroeders Wolvers en Klaas en Ri'a. 15.00 uur: Men kan deelnemen aan een damsimultaan. 18.00 uur: Kerstmaaltijd waarna met de eerder gemaakte lampions een wandeling door de dorpskern zal worden gemaakt. 20.00 uur: Het toneelgezelschap Imperium voert een toneelstuk op met als thema "Kerstfeest". Vervolgens kan men luisteren naar muziek. Vanaf 20.30 uur Klaverjassen of schaaksimultaan. Rond de klok van 23.30 uur zal de kerst-in worden afgesloten. Leiderdorp wil oplossing voor Sport-probleem Wijkverpleging De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14-21 dec. door apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel 120136. Apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel: 153274. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel: 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apo theek te komen kan men, uitsluitend voor spoedgevallen, gebruik maken van ci, tel: 122444. Gehner de vergade- cultuuruit aar aanlei- de inmid- sportraad. 1jc' -ISfctfa&w- Gemeentesecretaris Hobo onthult het geschenk van de ambtenaren aan de gemeente Leiderdorp. LEIDERDORP - "Het wapen van Leiderdorp verte genwoordigt een symboliek die de tijd heeft door staan. De sleutels staan voor openbaarheid en open heid, maar ze kunnen ook afsluiten wanneer dat no dig is". Gemeentesecretaris Hobo zei dit gistermiddag na de onthulling van het in plaatstaal uitgevoerde wapen van Leiderdorp dat nu voor het nieuwe raadhuis prijkt. Het is een cadeau van de Leiderdorpse amb tenaren aan de gemeente ter gelegenheid van de in gebruikneming van het nieuwe gebouw. De afbeelding van het Leiderdorpse wapen is gevat in een stalen raam met een totale hoogte van twee me ter. Daardoor is het vanaf de Engelendaal duidelijk zichtbaar. LEIDERDORP - "Ik zal proberen of we in een gesprek met de sportraad nog uit de impasse kunnen geraken. Als dat niet mo gelijk is, zullen we misschien moeten overwegen een gemeen telijke sportadviescommissie in te stellen". Aldus wethouder (WD) gisteravond ring van de commis de gemeenteraad, ding van een brief' dels opgeheven Daarin verwijt het bestuur sportraad het gemeentebestuur, in het verleden niet serieus te zijn genomen. Dat had ondermeer tot gevolg dat de Leiderdorpse sportverenigingen rechtstreeks en niet via de sportraad naar de gemeente stapten. Wethouder Gehner betreurde de hele gang van zaken. Ondanks het feit dat zij de brief "onplezie rig" en "erg eenzijdig gesteld" vond, was zij bereid met het be stuur naar een oplossing te zoe ken. De Leidse Volksuniversiteit K en O zal in het voormalige schoolge bouw aan de Splinterlaan de be schikking krijgen over een derde lokaal. In dit gebouw zitten mo menteel ook de toneelvereniging To-ver-lei en de balletschool van Margriet de Jong. OÈGSTGEEST - Aan de Rijns- burgerneg in Oegstgeest heeft zich gevestigd: A. Schalkers, handelaar in aanhangwagens( ca ravanservice en onderdelen. Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn, 134604, ten zui den van de Rijn, 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. M. Huysdens, van Speykstraat 248, tel: 02521-13728. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43.05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2