/Usïjrk Het is een stelletje dat geen beslissing kan nemen" Jeidse agenda PvdA Leiderdorp wil meer vaart achter raadhuisplannen r>v Verenigingsleven houdt „Nacht van Voorschoten' Toch woonwagens aan Ruigelaan? WOENSDAG 19 DECEMBER 1979 LEIDERDORP - "Wij vrezen als bestuur van de PvdA-af- deling Leiderdorp, dat de middenstand hun plan voor een winkeleoncentratie op de plek van het oude raadhuis niet tot een goed einde kan brengen. Het is een stelletje dat geen beslissing kan nemen. Er komt geen donder van terecht". Met deze woorden gaf Hans Wi- chers als voorzitter van de PvdA- Leiderdorp in de vergadering gis teravond de ongerustheid weer van het bestuur ten aanzien van de invulling van de raadhuis- buurt in het oude gedeelte van Leiderdorp. Volgens de bestuursleden moet de gemeente meer invloed kunnen uitoefenen in de plannenmakerij. Temeer omdat het oude raadhuis volgens hen tegen een verlaagde prijs aan de middenstanders wordt verkocht wanneer deze met een goed plan komen. Ton van Heesch, één van de leden van het bestuur, betreurde de voorrangsregeling voor de win keliers die volgens hem de ge meente handboeien omdeed "Het is zo langzamerhand tijd om de alternatieve plannen openbaar te maken. We moeten niet passief afwachten wat de middenstand doet, maar daarnaast andere plannen bekijken. En de rand voorwaarden duidelijk maken waarbinnen andere gegadigden eveneens hun creatieve ideeën kunnen vast leggen", aldus Van Heesch, die namens het partijbe stuur een motie van deze strek king aan de fractie voorlegde. PvdA-wethouder Bezemer gaf in zijn reactie te kennen dat de Lei- derdorpse middenstand wel de gelijk serieus bezig was met het maken van plannen voor een Het oude raadhuis in Leider dorp. De voorzitter van de PvdA gisteravond: "Er komt geen donder van terecht" winkelconcentratie in het oude dorp. "Inmiddels hebben zij al enkele tienduizenden gulden geïnves teerd voor het maken van teke ningen. Zolang zij er nog mee be zig zijn blijven eventuele andere plannen of alternatieven een zaak van de middenstand. Pas wan neer de winkeliers het laten afwe ten heeft de gemeente weer be moeienis met nieuwe plannen", aldus de wethouder. Uiteindelijk werd een motie aan genomen met als belangrijkste punt het noemen van een eindda tum waarop de alternatieve plan nen op tafel moeten komen. Deze werd door de leden vastgesteld op begin juni 1980. Geen kwekerij in boerderij LEIDERDORP - In de boerderij aan de Achthovenerweg 49 in Leiderdorp zal definitief geen champignonkwekerij komen. Er is inmiddels een verzoek van de heer B.A. Blok uit Leiden 'geko men, in de boerderij een dieren- pension en trimsalon te mogen vestigen. De boerderij zal dan te vens geheel worden gerestau reerd en ook het oude koetshuis zal tot woning worden verbouwd. Leiden a ar vrijgelaten DEN HAAG - De politie van Den Haag heeft maandag avond tegelijk met zes Hage- najy-s in een loods in Leid- schendam een achttienjarige inwoner van Leiden aange houden. Inmiddels is hij, evenals twee anderen, weer op vrije voeten gelaten omdat hy toch niets te maken bleek te hebben met de zaak waar om het de politie ging. Ver moedt werd dat in de loods gestolen auto's werden om gebouwd en overgespoten. Inderdaad werden in de loods drie auto's aangetroffen die vermoedelijk van diefstal af komstig zijn. De woonwagens die al aan de Ruigelaan staan WASSENAAR - De gemeente Wassenaar zou in over leg met de provincie alsnog moeten proberen te ko men tot twaalf standplaatsen voor woonwagens aan de Ruigelaan in Wassenaar. Lukt dit niet dan zouden er misschien mogelijkheden zijn bij de Hoge Klei of tussen de woningen in Ter Weer en de Rijksstraat weg. Deze suggestie gaf Pvd A-er Goulooze tijdens de begro tingsbehandeling in Wassenaar aan wethouder Van der Klaauw mee die gevraagd had om opmerkingen daaromtrent. Van der Klaauw zei in gesprekken met de provincie vastgehouden te hebben aan de Ruigelaan. Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland (het dagelijks be stuur van de provincie) is echter van mening dat deze lokatie te ver verwijderd is van de bebouwde kom. De provincie heeft Wassenaar nu meegedeeld de aanleg van standplaatsen te betrekken in eventuele nieuwbouwplannen van woningen. Dit zou dan bij voorbeeld bij de Spinbaan of de Hoge Klei kunnen zijn, twee op stapel staande nieuwbouwprojecten in deze gemeente. "We zullen naar de provincie moeten schrijven dat we op korte termijn geen oplossing weten als ze de Rui gelaan niet accepteren. Anders moeten we alterna tieven zoeken, maar dat zal een tijd van lange adem worden" aldus Van der Klaauw. Goulooze merkte op dat de zaak op die manier wel erg vast kwam te zitten. "Maar we geven de wethouder nog één keer het voordeel van de twijfel" merkte de PvdA-er op waarmee hij de weg vrijmaakte voor het uitdragen van Van der Klaauw's standpunt bij de provincie. Op de Ruigelaan staan van oudsher al een vijftal woonwagens. Verder heeft de gemeente daar nog een weiland ter beschikking dat ze bij de vijf stand plaatsen zou willen betrekken. Er zouden dan in de gedachten van de gemeente nog zeven woonwagens bij kunnen komen, waarmee aan de wens van het aantal door de provincie zou worden voldaan. VOORSCHOTEN - Het vereni gingsleven van Voorschoten zal op 11 januari een "Nacht van Voorschoten" presenteren in het Cultureel Centrum. Vrijdag avond gaan om half acht de deu ren open van het Cultureel Cen trum en z'n bijgebouwen en zal het verenigingsleven zijn pro gramma's uitstorten over de on getwijfeld vele belangstellenden onder het motto: "Voorschoten is geen slaapstad, maar een dorps gemeenschap". Twintig verenigingen waaronder drie koren, vrouwenverenigin gen, twee muziekverenigingen, twee toneelgroepen, twee mu ziekscholen, dansgroepen zorgen voor een programma dat duurt tot ver in de kleine uurtjes van de zaterdag. Daarnaast zijn er ver enigingen met informatiestands, zodat iedere bezoeker de gele genheid krijgt om kennis te ma ken met het Voorschotense ver enigingsleven. In de grote zaal is er zang, dans, toneel met muziek verenigingen als verbindende schakels tussen de programma onderdelen. In de hal van het Cultureel Cen trum zal de schaakvereniging de kans bieden om dit spel te beoe fenen, in de koffiekamer is er voortdurend een optreden van de muziekscholen terwijl in een schoollokaal dia's en films ver toond worden die betrekking hebben op het Voorschotense sportgebeuren. De idee voor "De nacht van Voor schoten" komt van de commissie Verlevendiging Dorp en de uit werking geschiedt volledig door de verscheidene verenigingen. De zeer lange avond is zo inge deeld dat iedereen kan uitkiezen welk programma-onderdeel hem of haar het meeste trekt. Begon nen wordt met het kinderkoor "De Lenteklokjes", daarna ko men de wat oudere zangertjes "Alouettes". Ongeveer kwart voor negen is er een optreden van "Exultate Deo" en daarna is het programma afwisselend muziek, toneel en dans, met weer een klassieke onderbreking door het Voorschotens Kamerkoor. De jongste deelnemers zijn "De Len teklokjes" de oudste de Volks dansclub van de bejaarden. Het totale medewerkers bedraag on geveer 400. Alle zalen van het Cultureel Centrum kunnen on geveer 1000 (staande) bezoekers ontvangen. Omdat aangenomen wordt dat niet alle bezoekers de gehele lange avond zullen blij ven, rekenen de verenigingen op enige duizenden bezoekers. Woensdag Leiden Stadhuis - begrotingsvergadering, 19 K O-gebouw - 14.30 uur, kinderfilms. Speelhuis - Schubertlaan, kerststukjes maken, 14 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, 10 uur, filmochtend voor vrouwen. Rijksherbarium - Schelpenkade 6, kerststukjes maken, 20 uur. Schouwburg - Het gevecht, van Mari- vaux 20.15 uur. LAK-cinema - "Een duivelse uitvin ding", van de Tsjechische regisseur Ze- man, 20 en 22.30 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Wassenaar - kerstviering van de geeste lijk-sociale vrouwen vereniging in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam, Leiderdorp - gemeentehuis, Cie cultuur, 20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, Cie beroep en bezwaarschriften, 20 uur. Wassenaar - Astra-theater, lezing over de Schotse hooglanden, 20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, vergade ring onderwys-begeleidingsdienst, 20 Donderdag Leiden Stadhuis - begrotingsvergadering, 19 21 i Rijksherbarium - Schelpenkade 6, film avond van de Kon. Ned. Natuurhistori sche vereniging, 20 uur. Bierdeghel - Vestestraat le, JOVD-Lei- den, vergadering over Zuid-Afrika, 20 Schouwburg - "Slau", toneelgroep Splien, 20.15 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, Voorschoten, tel: 01717-3309^ spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advi Architektenwinke! vrij advies, 20-21 i Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-17 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag van 14-26 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren ook tel 140866. Femke - ontmoetingscentrum voor vrouwen, do van 19-12.30 uur. Oegstgeest - actie van de chr. pedagogi sche academie voor een Afrikaans dorp, met o.a. een 4 km-loop. Leiderdorp - Cie beleidsplanning en fi- nan., 20 uur, gemeentehuis. Wassenaar - Jeroenhuis, kerststukjes gemeentehuis, 19 v Apotheken Kerstexpositie In de Warmondse galerie "De Pomp" is tot en met 2 januari weer de traditionele kerst-ex positie. In de tentoonstellings-' ruimte worden dan zelfgemaak te kerstversierselen en kersti- deeen daarvoor aan het publiek getoond. Kerstmarkt Bij "De Pomp" is verder nog het jaarlijkse kerstmarktjc. Dit vindt zaterdag plaats en wel van 11.00 uur tot 16.00 uur op het pleintje bij de galerie. Iedereen kan dan ook de grote dorps kerstboom optuigen met de ter plekke zelfgemaakte kerstver sierselen. Cabaret Het "Verzetkabaret Geen Bezoek Geen Bloemen" treedt zater dagavond vanaf 21.00 uur in het Wassenaarse jongerencentrum Nieuw Nijevelt. Deze groep, die verking met het Pale stina Komitee optreedt, brengt haar programma "Fietsen in be zet gebied" als een eigen pro gramma, aangevuld met num mers over de Palestijnse zaak. Fiats gestolen in Merenwijk LEIDEN - Sinds zaterdag zijn in de Merenwijk vier auto's van het merk Fiat gestolen. Twee zijn inmiddels weer teruggevonden, maar de twee andere zijn nog steeds spoorloos. De politie denkt sterk aan joy-riding. Nog niet terecht zijn een witte Fiat 127 met kenteken 47-XZ19 en een gele soortgenoot met kenteken 93-AZ-87. De witte auto werd tus sen vrijdag en zaterdag gestolen op de Merendonk, de gele tussen maandag en dinsdag op de Beu- LEIDERDORP - De Volksuniversiteit K en O heeft belangstellenden gisteravond in de Louise de Coligny kenrode. De andere twee auto's scholengemeenschap in Leiderdorp de kleine handige en onmisbare kneepjes van het kerststukjes maken werden gisteren teruggevonden bijgebracht. De deelnemers waren hoofdzakelijk vrouwen, terwijl K en O juist ook een oproep aan de in de Merenwijk en in Rijnsburg. mannen had gedaan Leiderdorp verleent subsidies LEIDERDORP - De Stichting Te lefonische Hulpdienst Leiden en de Leiderdorpse werkgroep Anonieme Alcoholisten zullen respectievelijk 1600 en 750 gul den subsidie ontvangen van de Leiderdorpse gemeente. De le den van de commissie maat schappelijk welzijn besloten gis teren een positief advies hierover uit te brengen aan de raad. Sterk verdeeld waren de commissiele den over een subsidieaanvrage van 775 gulden van de werkgroep Vietnam afdeling Leiderdorp. Een aantal leden vond, dat bij het toekennen van een subsidie er een duidelijk plaatselijke belang aanwezig moet zijn. Ook vrezen zij dat het hek van de dam is als voor dergelijke activiteiten geld wordt uitgetrokken. Wethouder Gehner (WD) van maatschappelijk werk stelde daar tegenover dat de gemeente uitsluitend het geven van voor lichting aan de burgers subsi dieert, zonder daarbij een onder scheid te maken tussen de aan vragers. Prijs voor ontwerp kerstkaart LEIDERDORP/ALPHEN AAN DEN RIJN - De 16-jarige Ellen Berghout uit Alphen aan den Rijn heeft met haar ontwerp van een kerstkaart de eerste prijs ge wonnen in een wedstrijd onder leerlingen van het Rijnlands In stituut voor Ondernemerson derwijs in Leiderdorp. Bij het RIO kwamen honderden inzen dingen binnen. Het winnende ontwerp van Ellen Berghout stelt een zandloper voor waarin het jaar 1979 wegzakt en het jaar 1980 te voorschijn komt. terwijl er boven een vre desduif vliegt. De tweede prijs werd toegekend aan Onno Doelman uit Zoeter- woude voor zijn ontwerp, terwijl de derde prijs ging naar Ed Wen- tink. eveneens uit Alphen aan den Rijn. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14-21 dec. door apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel 120136. Apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel: 153274. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel: 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apo theek te komen kan men, uitsluitend voor spoedgevallen, gebruik maken van een taxi, tel 122444. Wijkverpleging Leiden - Interkruis. Middelweg 38, tel: ten noorden„van de Rijn, 134604, ten zui den van de Rijn, 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. M. Huysdens, van Speykstraat 248, tel: 02521-13728. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop* Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f43.05 Kwartaalabonnement Per post 60.90 Jaarabonnement "160.70 J aarabonnement Per post 1 232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2