Amsterdam zonder Harris nergens meer Nog 'n Plaat Trotters houden ook 'zes man' op afstand Fides Pacta beteugelt irritant DOS Leiden gemakkelijk naar 112-81 zege Ria de Wit leidt Leiden met één oog naar zege MAANDAG 17 DECEMBER 1979 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Het stond eigenlijk al van tevoren vast dat de ontmoeting tussen Parker Leiden en Delta Lloyd geen ech te krachtmeting zou wordenDe Amsterdammers, die ver antwoordelijk waren voorde enige nederlaag die de lijst aanvoerder tot nu toe leed, moesten zaterdag aantreden zonder de wandelende "truccendoos Pete Harris die ern stig geblesseerd aan zijn heup vanaf de kant moest toekij ken. En juist die Harris had het toender- tijd in de Apollohal helemaal ge maakt. Zonder die angel bleek de ploeg van Karei Vrolijk een wesp die slechts kon zoemen, absoluut niet steken en aldus volstrekt on gevaarlijk was, De cijfers 112-81 geven aan hoe gemakkelijk Lei den de vliegemepper hanteerde. Geen sensatie Leiden die in de pauze het publiek aan zich verplichtte door een geslaagde demonstratie te geven waarbij menig plank en steen het moest afleggen tegen snelheid en kracht van de heren in het wit. Een vergelijking is nog wel aardig: deze onderhoudende bezigheid duurde een minuut of acht en dat was ongeveer dezelf de tijd die de Leidse basketbal lers nodig hadden om hun tegen stander meteen kansloos te ma ken. Toen stond het 30-11. Geen sensatie dus zaterdag zoals tijdens die eerste krachtmeting in Amsterdam. Voor enige opwin- ding zorgden slechts de tea- Een sjielle, comfortabele kwondoka's van de sportschool LEIDEN - Zelfs met "een zesde man" gelukte het BS Weert niet om Nijssen Trotters zijn tweede seizoensnederlaag toe te brengen. Wel bleef de schade thuis ditmaal tot slechts vijf punten beperkt. "Maar tel er maar gerust vijf entwintig punten bij op, als je de kwaliteitsverhoudin gen goed wil weergeven", merkte Trotter-coach Ben van Cleef na afloop op. "In mijn ogen heeft mijn team basketbal technisch gezien uitstekend gespeeld, maar door andere oorzaken viel de overwinning niet zo groot uit". En daarmee doelde Van Cleef op de arbitrage. Gortig Het duel begon al een kwartier te laat, doordat één van de twee scheidsrechters niet kwam opdagen. "Terwijl die andere vermoedelijk uit de regio van Weert kwam, want het leek wel of die man bij de tegenpartij hoorde. Eén van hun twee Amerikanen, die ongeveer twee meter lang en twee meter breed was, mocht alles wat god heeft verboden. Rammen en door dringen en ga zo maar door". De Trotter-coach had daar duidelijk moeite mee. "Op een gegeven moment trapte één van die spelers de bal, waarna hij met een simpele lay up scoorde. Dat werd me iets te gortig. In nette be woordingen heb ik daar ver volgens wat van gezegd". Het leverde Van Cleef een technisch fout op. Maar ook dat haalde de Trotters niet uit hun ritme. Hoewel er in de beginfase even tegen een achterstand (22-20) moest worden opgekeken, kregen de Weertenaren nog voor de basketwisseling die achterstand voorgeschoteld, 45-55. Ook na de pauze kwam de thuisploeg er niet meer aan te pas. In acht minuten tijd stonden de Leidcnaars met vijftien punten (58-73) voor, waarna Hans Pley vroegtij dig naar de kant moest met vijf persoonlijke fouten ach ter zijn naam. Dragelijker In de slotfase gaf Weert de ach terstand een nog wat drage lijker aanzien door van 75-85 terug te komen tot 85-90. Het nam niet weg dat er in het Trotters-kamp toch met te vredenheid kon worden te ruggeblikt. Want behalve dat de strafworpen, overi gens tekenend voor het duel, nu wel goed werden geno men, kon ook worden gecon stateerd dat zelfs een 'zes- mansformatie' weinig kans van slagen heeft tegen de Trotters. Scores Leiden Trotters: Peter Kop 18, Peter-Paul Maassen 12, Benjamin Ruyssenaars 11, Erik-Jan Berendsen, To ny Lamping, Peter Paulides en Wil Moerer 8, Frank Kales 6 en Hans Pley en Peter Pau lides 4 punten. sprong dus die Hennie Blom deed besluiten bankzitters als Kip en Leijsner nu al in te zetten. Het maakte weinig uit, want Woudstra hield de enige echt ge vaarlijke speler van Amsterdam. Hank Smith, volledig in toom en Giddings, die steeds constanter en beter gaat spelen pakte elke rebound en scoorde het zo ge makkelijk. Eén klein incidentje was er nog. Mitchell Plaat maakte zich zo woest om twee discuta bele beslissingen dat hij tegen een technische fout opliep. Zijn wraak: een 3 uit 3 score en een 50-33 ruststand. De tweede rondgang verliep zo mogelijk mogelijk nog gladder en eenvoudiger voor Leiden dan het eerste part. Slechts twee Amster dammers zorgden toen nog voor enige tegenspel, Hank Smith en Ronald Schilp. Laatstgenoemde is een wat breek baar ogende Forward van even twee meter die het laatste jaar evenwel een opmerkelijke pro gressie in zijn spel vertoont. Hij is zelfbewust, schiet wanneer hij een gaatje ziet (20 punten dit keer) maar zou zich alleen nog LEIDEN - Er bestaat een kleine kans dat de naam Plaat vanaf 1 januari dubbel voorkomt op het wedstnjdformulier van Ixnden. De lijstaanvoerder van de eredivisie basketbal stelt namelijk po gingen in het werk om dejongere broer van spelverdeler Mitchell Plaat, Chris, als tiende speler aan het team toe te voegen. Voor waarde is echter dat ook deze telg van een vroegere emigranten familie net als zijn broer in het bezit komt van een Nederlands paspoort. Dat heeft Chris, die volgens Mitchbll getalenteerder is dan hijzelf, niet. En wil Leiden hem kunnen inzetten dan dient hij voor 1 januari van een dergelyk boekje te voorzien te zijn. Leiden-ma- nager Henk Reekers: Het zal moeilijk worden. Vooral omdat de tijd dringt. Maar we proberen het. Cock van de Lagemaal probeert Sid Bruinsma de pas af te snijden. Harry Kip (links) wacht op de pas: wat meer onder de borden moe ten doen gelden. Smith, de Ame rikaan die naast niet meer weg te denken is uit het Nederlandse basketbal, had het erg moeilijk tegen Jim Woudstra maar onop vallend pikte hij toch nog wat puntjes mee. Twaalf minuten hield Amsterdam de marge van twintig punten in tact toen versnelde Leiden onder aanvoering van Woudstra en Bruinsma (die in de eerste helft een paar rare capriolen uit haal de. maar daarna de draad weer oppakte) en liep het verschil op tot dertig punten. Giddings zorg de vervolgens voor de dubbele cijfers en Joost Cornelissens mocht de wedstrijd uitspelen. Bij het laatste fluitsignaal hees Pete Harris zich hoofdschuddend overeind. Moeizaam sleepte hij zich naar cR* kantine. Een verfris sing was wel op zijn plaats. Scores Leiden - Woudstra 25. Bruinsma 22; Giddings 19; Kruidhof 19; Plaat 16; Washing ton 12 en Kip 4. Amsterdam - Smith 22: Schilp 20; Van Dongen 14; Van de Lagenaat 11; Liesdek 8. AD VAN KAAM WIELRENNEN - Wil Brouwers heeft zaterdag in Korich (Bel) een veldrit over 20 kilometer gewon nen in 59 minuten en 5 seconden. Kees van de Wereld werd tweede op 22 seconden en de Luxembur ger Lucien Zeimes derde op 43 seconden. Jan Hanngs werd zes de op ruim vier minuten. OLYMPISCHE SPELEN - Lord Killanin, de voorzitter van het In ternationaal Olympisch Comité, heeft in Dublin verklaard, dat hij na de Olympische Spelen van Moskou nog eventueel twee jaar wil aanblijven. WATERPOLO - De twee houders van de Europese waterpolobe- kers, Ferencvaros (bekerhou- ders)en Vasas (landskampioenen beiden uit Boedapest (Hon), heb ben zaterdagavond in Ljubljana (Jsl) gestreden om de zogenaam de supercup. Ferencvaros won met 7-6 <0-1. 4-1. 1-2. 2-2). LEIDEN - Ook basketbal bestaat uit verdedigen en aanvallen. Vooral achter dat laatste kwam US tegen Parker Hoewel de Leidse dames veel moeite had den met de verdediging van de opponent, won Leiden toch (57-64) Doodeenvoudig, omdat US het antwoord schuldig moest blijven toen het moest aanvallen om de opgelopen achterstand weg te werken. Dat moment brak pas in de tweede helft aan. want in de Will twin tig minuten ondervonden de pu pillen van Rob de Vries dat ook een goede warming up noodza kelijk is om aan een competitie duel te beginnen. Door de late aankomst in Amsterdam was het daar nauwelijks van gekomen (ruststand: 33-26). Een donder- speech van de Amsterdamse coach in de pauze zorgde er voor dat de Leidcnaars hun eerste plaats m de eerste divisie toch konden waarmaken in de tweede rondgang. En dat gebeurde on- derleiding van Ria de Wit, die het gezegde "In het land der blinden is één oog koning" wel heel spre kend uitvoerde. De speelster moest na een ongelukkig ma- nouvre met een dichtgeklapt oog aan het tweede deel beginnen. Het weerhield haar er niet van om na de basketwisseling achttien- maal te scoren en daarmee haar totaalscore op 24 te brengen. Mi- nan van Schaaik was met acht tien punten ook goed op dreef. LEIDEN - De twee Leidse micro-overgangsklasse teams Fides Pacta en De Danaïden kwamen in het afgelopen weekeinde allebei tot winst. De Danaïden handhaafde zich daardoor in de bovenste regionen, terwijl Fides Pacta zich heeft weten los te maken van de degradatie-zone. In de eerste klasse kwamen alleen De Algemene en TOP binnen de lijnen. De Algemene behaalde een verdienstelijk gelijkspel, maar TOP uit Sassenheim keerde met een nederlaag uit Den Haag terug. Fides Pacta-DOS 15-8 (6-4). Een ir ritant spelend DOS uit Enschede kreeg van Fides Pacta het ver diende pak slaag, waarop het ge zien het vertoonde spel recht had. De soms niets meer met micro korfbal uitstaande acties werden door het Leidse team op de enige juiste manier beantwoord: on verschrokken doorgaan en doel punten maken. Ronald van der Velde ging hierin zijn ploeg voor. Met een bijna ijzige, emotieloze opvatting van korfbal beant woordde hij het irritante korfbal van DOS. Met de vijf doelpunten die hij in deze wedstrijd scoorde, bekroonde hij zijn vlekkeloos ge speelde wedstrijd. In de eerste helft kwam Fides Pacta niet los van DOS. Mede door het zeer slechte aanvalsspel van Ro bin Sommeling zag Fides Pacta geen kans de opgebouwde 4-2 voorsprong te vergroten. Hal verwege had DOS de achterstand dan ook weer weggewerkt. Maar door de al eerder genoemde Ro nald v.d. Velde en Dick Onderwa ter werd de eerste helft met een 6-4 voorsprong afgesloten. Direct na rust kwam DOS gevaar lijk dichtbij, maar goed paalzone- werk van Nico Pikaar stelde Ro bin Sommeling in staat om van afstand te scoren (7-5). Door twee werkelijk sublieme acties van Ronald van der Velde kwam Fi des Pacta op een riante voor sprong van 9-5, die met meer in gevaar kwam. Via 11-6 en 13-8 eindigde deze wedstrijd in een verdiende overwinning van 15-8 voor Fides Pacta. Doelpunten: Dick Onderwater 4x. Ronald van der Velde 5x, Robin Sommeling 2x. Jacqueline Velthuyzen 2x. Nico Pikaar en Diet Rijsbergen. De Danaiden-GKV 12-11 (6-6). Twee gelijkwaardige tegenstan ders boden afgelopen zaterdag in de Universiteitssporthal het publiek alles dat het microkorf bal aantrekkelijk kan maken. Snelheid, goed verzorgde af standsschoten. magnifieke >opjes en een dosis agi essi- vite i de apen wel De Danaïden als GKV De eerste helft was het meest geva rieerd. De Danaïden startte flit send en kon door doelpunten van Kamerling en Leon s binnen drie minuten al op een 2-0 voorsprong bogen. Halverwege de eerste helft kwam GKV echter weer op gelijke hoogte (3-3) om vervolgens een 4-6 voorsprong te nemen. De Da naïden herstelde zich echter nog juist voor rust. Beide ploegen bleven in de tweede helft tot 8-8 bij elkaar. In de laatste 20 minu ten bleek De Danaïden conditio neel meer te bezitten dan GKV, dat niet kon verhinderen dat de Leidse ploeg een 10-8 voorsprong De spanning bleef echter gehand haafd, doordat GKV de marge tot een treffer verkleinde. Ook bij 11-9 zag GKV kans de achter stand tot een punt weg te werken. In een van spanning zinderende slotfase miste De Danaïden ver volgens twee unieke mogelijk heden om de stand op te voeren. Binnen een minuut tijd misten zowel Yvonne Kamerling als Leon Brouwers opgelegde kan sen. Elly van Spelden leek aan alle onzekerheid een eind te ma ken: 12-10. maar het stug volhou dende GKV kwam in de voorlaat ste minuut op 12-11. De tijd wat- voor GKV evenwel te kort om nog tot meer te komen. Voor Dc Danaïden scoorden: Cees Chris tiaanse 3x, Leon Brouwers 2x Hennie Devilee 2x. Elly var. Spelden 3x. Bea Schrama en Yvonne Kamerling. Vlaardingen-De Algemene 15-15 (8-10). In een bijzonder aantrek kelijke en snel gespeelde wed strijd heeft De Algemene weel een punt in de wacht kunnen sle pen. De Leidcnaars namen in dit duel revanche op het vertoonde spel van vorige week. In de eerste helft nam De Algemene via Ruud van Vliet en Wim van Vliet een voorsprong die door Vlaardingcn echter werd genivelleerd Vlaai dingen slaagde er vervolgens in een 5-3 voorsprong te nemen. In de tweede fase van de eerste helft boog De Algemene deze achter- Stond om naai 5*8, waarna de equipe met een twee doelpunten marge kon gaan rusten: 8-10. Tot diep in de tweede helft bleef dat verschil van twee goals gehand haafd (13-15). Maai in de laatste 6 minuten moest De Algemene toch toestaan dat Vlaardingcn de achterstand nog nivelleerde «15-15». Doelpunten Maltin Ki lippo 3x. Ruud van Vliet 5x. Wim van Vliet 4x. Ba.t Mollov en J.,n nv van Iterson. Leon Brouwers mist voor De Danaïden een unieke mogelijk heid op 12-10. Overigens wonnen de Leidcnaars nu l 1M1 an IKV. te de winst naar zich toe te trek ken door in de laatste minuut nog te scoren 9-8. Doelpunten: Ineke Westerbeek. Jan Willem Simme- lmk. Hans Oudshoorn 2x, Wilma Kuhn. Peter v d. Berg 3x. Blauw Wit-Fiks 14-8(12-4). Binnen 5 minuten stond Fiks uit Oegst- geest al tegen een 6-0 achterstand aan te hikken, die Blauw Wit zeer gemakkelijk wist te vergroten tot 12-4 by rust. In de tweede helft gebeurde er nog weinig opzien barends. De wedstrijd eindigde in 14-8 door doelpunten van Aad Knetsch. Jeroen iluizing 2x, Rob Nonhebei, Agda Nonhetx I, Rei- netta Anholts 2x en Els Anholts. DKV-Crescendo 15-13 «10-4). Een bijzonder slechte eerste helft werd vervolgd met een uitste kende tweede helft, maar de op gelopen achterstand in de eerste helft (10-4), was toch te groot om nog een punt uit dit duel te sle pen Wel kwam Crescendo in de tweede helft nog op 10-8 en met nog 5 minuten te spelen had het nog slechts een achterstand van 15-13, maar de energie was in die laatste minuten geheel opge brand Doelpunten Louis Kok 5x. Wilfred Cornelisse 4x. Tessie Burghouwt, John Huigsloot. Jo ke Geijer en Marlies Brouwers. Fluks-Valto 8-8 (3-4). Fluks uit ordwijk kneep zich de handen idicht to en de scheidsrechter een halve n mnuut voor tijd een gaaf doelpin rit van Valto afkeurde treden duel onder de ko.t Een t weestryd, die oven- gens niets m iet het schot te maken N ES-TOP9-8(5-1). In di erste helft nse TOP TOP had had Ook de gelijkmaker van Fluks werd door Valto met onge noegen ontvangen Een straf- worp voortvloeiend uit een over treding w aar niemand weet van had. zelfs de begunstigde partij niet. Doelpunten in deze overi gens sportief verlopen wedstrijd: Kob Schelvis 4x. Peter v.d. Berg 2x. Ditte v.d. Meulen en Jan Ver knip voor aanvang in de hal - gden de leiderdorpers erin riste helft met een verdiende .oorsprong al te sluiten. Ook i tv. rede helft bleek Velocitas meer inhoud te t>cschikkcn 5-8 en 6-9 werd de eindstand 6-10 Ijervikt. Doelpunten: van Poelgeest 2x. Aart Dm 4x. Henk Schutte 2x. Jan elTcrs en Matiolein Verbeek. GEKT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19