PSY lijkt toch weer op de goede weg Bayern München winterkampioen LOTTO Commissie moet structuur van KNVB nagaan Liverpool wijst concurrent Crystal Palace terug Meuleman laatste jaar bonds- praeses MAANDAG 17 DECEMBER 1979 SPORT SPORT SPORT HAMBURG (ANP) - Bayern München is winterko ningin de Westduitse Bundesliga, die zaterdag begonnen is aan zijn win- terpauze van vijf weken. In de laatste competitie ronde voor 19 januari haalde Bayern een punt weg bij nummer laatst Eintracht Braunschweig (1-1). Kampioen Hambur ger SV, dat met de Beiers de topplaats deelde, ver loor bij Schalke '04 (0-1). Eintracht Frankfurt, dat Feye- noord uitschakelde in de strijd om de UEFA-beker, verloor voor de tweede keer in drie dagen, 1-2 bij nieuweling München 1860. München kwam daardoor hal verwege de competitie buiten de degradatieplaatsen, die nu wor den bezet dooc MSV Duisburg, Eintracht Braunschweig en Her- tha BSC Berlin. Opvallend was dat van het succes rijke Westduitse vijftal in het UEFA-bekertoernooi slechts VFB Stuttgart winst behaalde. De Zwaben deden het trouwens overtuigend, 5-0 tegen Hertha. Bayem en BoruSsia München- Gladbach (tegen Bayer Leverku- sen) speelden gelijk, Kaiserslau- tern (2—6) tegen Borussia Bort- mund) en Eintracht Frankfurt verloren. Eintracht Frankfurt heeft de 13.000 toeschouwers in het Olympiasta- dion van München niet kunnen tonen een topploeg te zijn. Traag Frankfurt speelde traag in de op bouw en was weinig overtuigend bij het voltooien van de acties. München 1860 probeerde, met wind mee, te scoren door af standsschoten en had daarmee halverwege de eerste helft suc ces. Blitz trof doel van 25 meter. Dezelfde speler verdubbelde de voorsprong een kwartier voor tijd en pas daarna maakte Hölzen- bein het tegendoelpunt voor de Frankfurters. Eintracht Braunschweig kon tegen Bayern München zijn kwalitatie ve tekortkomingen volledig ver bergen door zijn opvallende in zet. In de evenwichtige wedstrijd zette Borg de Brunswijkers kort na rust op 1-0, Janzon maakte een kwartier later gelijk. Bayern moest Paul Breitner na rust we gens een blessure missen. In Gelsenkirchen heeft Schalke's Thiele zaterdagmiddag Keegan erg kort gehouden. Daarmee was vrijwel al het gevaar uit de aanval van HSV verdwenen. De aanval van Schalke kreeg trouwens ook niet veel kansen tegen het beste deel van de Hamburgse ploeg. Een gelukkig doelpunt besliste tenslotte de wedstrijd. Na een duidelijke buitenspelsituatie, de grensrechter hield de vlag lang omhoog, beging Keegan een overtreding tegen Drexler en de scheidsrechter legde de bal op de stip. Rolf Rüssman liet doelman Nigbur kansloos. Te hoog De grootste overwinningen van het weekeinde kwamen op naam van VFB Stuttgart en Borussia Dortmund. In beide gevallen viel de score, gezien het spelbeeld, te hoog uit. Dortmund kwam tegen Kaiserslautern erg sterk uit de beginfase met een voorsprong van 2-0 door Meyer en Burgs- müller, maar voor het eerste kwartier was voltooid had Kai serslautern door Neues al zijn te gentreffer. Van dat moment be heerste Kaiserslautern het duel, maat kwam niet dichterbij. De beslissing viel onmiddellijk na rust. Vöge en Geier zorgden bin nen een kwartier voor 4-1. De treffers die daarna nog vielen van Pirrung (4-2), Huber en Burgs- müller (6-2) waren nauwelijks nog van belang. Hertha speelde beter dan de 5-0 in Stuttgart laat vermoeden. Stutt gart scoorde voor rust alleen door Volkert van de strafschopstip. Na rust hebben de Berlijners alles geprobeerd om de achterstand weg te werken. Pas toen de ploeg op het loodzware veld was leeg- gespeeld, sloeg Stuttgart keihard terug met nog vier doelpunten in de laatste twintig minuten. Dat het in die periode bleef bij de doelpunten van Ohlicher, Müller, Martin en Elmer dankt Hertha aan doelman Kleff. de enige man die overeind bleef toen de ploeg knock out was. Engeland Liverpool heeft zaterdag het aantal belagers van de koppositie in de rechtstreekse confrontatie met Crystal Palace, de nummer drie, gereduceerd tot één: Manchester United. Zelf won de lijstaanvoer der thuis met 3-0 van Crystal Pa lace, maar Manchester United bleef in de race door de lastige uitwedstrijd tegen Coventry City met 2-1 te Het duurde tot vlak voor de rust voordat Liverpool de supporters een doelpunt kon laten zien. Met een kopbal zette Jimmy Case de thuisclub op 1-0. Na rust zorgden de Schotten Kenny Dalglish en Terry Mcdermott voor de eind stand van 3-0. In de eerste helft van het duel tus sen Coventry en Manchester Uni ted kwam men niet tot treffers. Ook hier was het Schotse aandeel in de overwinning groot: Gordon McQueen en Lou Macari maak ten de doelpunten. Coventry City kwam door Mick Ferguson terug tot 1-2. Van dat moment kwam Manchester United nog onder grote druk te staan, maar het wist de voorsprong vast te houden. Overnemen Door een gelijkspel met 2-2 in de uitwedstrijd tegen West Brom- wich Albion kon Arsenal de der de plaats op de ranglijst overne men van stadgenoot Crystal Pa lace. De achterstand op de beide koplopers bedraagt inmiddels al vijf punten. Tottenham Hotspur leed een verrassende nederlaag tegen Aston Villa: 1-2. Door het resultaat wisselden beide clubs van plaats op de ranglijst: negen en acht. David Geddis, door Villa overgenomen van Ipswich, maakte in de eerste helft zijn eer ste doelpunt voor de nieuwe club. Na de hervatting bouwde Gordon Cowan de voorsprong vie een strafschop uit tot 2-0, waarna Os- valdo Ardiles, de Argentijnse middenvelder van Tottenham, de eer van de Spurs kon redden: 1-2. Na een slechte seizoenstart gaat het steeds beter met Ipswich Town, de Engelse club met de continen tale speelwijze en het „Neder landse middenveld". De ploeg van Arnold Mühren en Frans Thijssen won de uitwedstrijd te gen het onderaanstaande Bolton Wanderers met 1-0 en lijkt voor lopig buiten degradatiegevaar. Brighton kwam op eigen veld niet verder dan 0-0 tegen Stoke City en heeft nu drie punten voorsprong op Bolton, dat ern stig rekening moet gaan houden met degradatie. Het behaalde tien punten uit twintig wedstrij- In de Schotse competitie is het dringen om de koppositie. On danks een zege met 2-0 op Hiber nian, dat sinds de komst van 'en fant terrible* George Best nog niet tot grote daden is gekomen, moest Morton de leidende positie overgeven aan Celtic dat Patrick Thistle met 5-1 verpletterde. Bei de clubs hebben 23 punten uit zestien wedstrijden. Celtic heeft een beter doelgemiddelde: 34-15 om 34-18 België In België zijn dit weekeinde enkele wedstrijden gespeeld voor de achtste finales van het toernooi om de Belgische beker. Bij An- derlecht-FC Luik (2-0) verdedig de Friedrick Koncilia voor de laatste maal het doel van Ander- lecht. De Oostenrijkse nationale doelman keert naar zijn land *e- rug. Anderlecht heeft geen be zwaar, omdat het in Nico de Bre# een betrouwbaar sluitstuk van verdediging blijft houden. Een verrassing was dat Roeselare uit de derde divisie ook in de verlenging niet boog voor Cercle Brugge. De uitslag was 2-2 en de wedstrijd wordt in Brugge over gespeeld. De uitslagen: Kortrijk (tweede di- visie)-Lierse SK 4-1; Anderlecht- FC Luik 2-0; Standard Luik-La Gantoise (tweede divisie) 1-0; Roeselare (derde divisie)-Cercle Brugge 2-1 (na verlenging). HAARLEM (GPD) - Haarlem heeft gisteren een belang rijke bijdrage geleverd aan het herstel van het gedeukte prestige van PSV. De 1-4 overwinning waarmee de ^oor blessures ernstig verzwakte Eindhovense formatie de eerste competitiehelft afsloot, alsmede de wijze waarop die winst werd gerealiseerd, was voor trainer Kees Rij vers in elk geval een lichtpuntje na de reeks van slechte prestaties en tegenslagen van de laatste tijd. Hoewel de kleine PSV-oefenmees- ter na afloop van de confrontatie tegen Haarlem over de oorzaken van de teleurstellende verrich tingen van zijn volgelingen ge^n duidelijkheid wenste te verschaf fen, zijn de negatieve ontwikke lingen die zich dit s SPORTTOTO Toto 2 3 Roda JC-Willem II Feyenoord-Twente Utrecht-PEC/Zwolle AZ-NEC (afg.) Haarlem-PSV Vitesse-MW Eagles-D. Haag (afg) S NAC-Sparta (afg) Ajax-Excelsior x" Veendam-SW (afg.) X Den Bosch-Amsterd (afg.) Eindhoven-Wagen. Fortuna-Volendam (afg.) 2 Juiste kolom: 2-3-1-1 -2-3-1-2-1-1-1 2 3 Eerste prijs (incl. jackpot) f 146.736,24. Tweede prijs: f69.021,54. Derde prijs: f96.630,15. Toto gelijk Winnende getallen: 2 - 6 - 11 - 23 - 29 - 32. Toegevoegde wedstrijd: 10. Eerste prijs incl. jackpot: f 14.344,21; Tweede prijs: f 1.583,51; Derde prijs: f5.542,28; Vierde prijs: f7.917,54; Vijfde prijs: f 6.334,03. Winnende getallen. 8 - 24 - 29 - 30 - 34 - 38. Reservegetallen: 7 en 39. Eerste prijs: f597.746,89; Tweede prijs: f 170.784.83; Derde prijs: f 256.177,24; Vierde prijs: f341.569,65; Vijfde prijs: f341.569,65. België Winnende getallen: 5-6-10-16-22-27. Reservegetal: 8. West-Duitsland Winnende getallen: 13 - 14 - 26 - 31 - 43 - 45. Reservegetal: 49. Spiel'77: 0354755. Supertrio i (Narcisoprijs te Hilversum): Igorde: 8 - 5 - 13. Uitslag: 1 8 (Ravenna, S.A. Hartman); 2. 5 Penny Belwin S.B Bos); 3. 13 (Ricino du Bois J.W. Hoe- Jmzct: f263 349.00. Uitkering: drukkeljk hebben geopenbaard voornamelijk terug te voeren op het vormverlies van een aantal basisspelers en de langdurige af wezigheid van diverse gebles seerden, onder wie Adrie Koster, Adrie van Kraay, Jan Poortvliet, Ton Smit en sinds kort ook aan voerder Willy van der Kuy- len. Ook de snelle eliminatie in het UE- FA-Cuptoernpoi en vooral de manier waarop dat gebeurde in en tegen St. Etienne, hebben het zelfvertrouwen van de uitgedun de selectiegroep behoorlijk aan getast. „Maar", zo lichtte Kees Rijvers later toe, „de oorzaak van het feit dat we dit seizoen zo slecht spelen mag niet alleen worden gezocht in het grote aan tal geblesseerde spelers. Er is meer aan de hand. We weten wat er aan schort, maar dat kan niet een-twee-drie worden opgelost Dat is lange-termijnwerk". Defensief Datzelfde geldt in feite ook voor zijn vakcollega Barry Hughes. De Brit onderkent de problemen die er op dit moment zijn, maar kan daar, mede door de beperkte mo gelijkheden die zijn spelersarse naal hem biedt, op korte termijn betrekkelijk weinig aan verande ren. Vandaar dat de Haarlem trainer in diverse duels voor een puur defensief concept koos, teneinde een positief resultaat af te dwingen en zodoende zicht te houden op prolongatie van het eredivisie-schap Een strategie, die hem door collëgae en door het publiek veelal niet in dank werd afgenomen. Tegen PSV had Barry Hughes zijn discipelen opnieuw met een be houdende tactiek opgezadeld, maar de snelle openingstreffer van Ernie Brandts in de vierde minuut - de PSV'er kon ondanks het feit dat hij werd gehinderd door Piet Huyg en Chris Verkaik een hoekschop van Harrie Lubse met het hoofd doeltreffend ver lengen - noodzaakte de ploeg al vroeg in de wedstrijd op een meer aanvallend strijdplan over te schakelen. Kees Rijvers: „Dat dat doelpunt zo snel viel, was een geweldige op steker en bovendien goed voor het zelfvertrouwen. Veel wed strijden hebben we tegen een achterstand moeten opboksen en dan wordt het natuurlijk allemaal veel moeilijker". Met die problemen werd Haarlem nu geconfronteerd. Dat de ploeg Amateurs naar Indonesië ZEIST (ANP) - Het Nederlands amateurelftal zal in het komende voorjaar een reis naar Indonesië maken. De KNVB heeft een uit nodiging voor het amateurelftal deel te nemen aan een toernooi in Medan op Sumatra aanvaard. die niet aankon werd al snel dui delijk, enerzijds door de te trage en te eenzijdige opbouw en an derzijds door de storende arbeid- van het PSV-middenveld, waar Rene van de Kerkhof bij wijze van experiment zeer verdienste lijk acteerde. „Haarlem had erg veel moeite met onze tactiek", zo stelde gelegenheidsaanvoerder Willie van de Kerkhof later dan ook terecht. Doorbraak Desondanks slaagde Haarlem erin een paar maal een doorbraak te forceren in de hechte afweer van PSV, maar deaanvalslinie stuitte dan vervolgens op sluitpost Jan van Beveren, die achtereenvol genseen kopbal van Ruud Gulüt en twee afstandschoten van Douglas George voortreffelijk pareerde. Heel wat minder sterk was het optreden van poortwach ter Rob Boersma, die bij beide doelpunten die PSV voor rust maakte niet vrijuit ging. Eerst liet hij na in te grijpen bij een af standschot van René van de Kerkhof en vervolgens mocht Paul Posthuma een voorzet van Harrie Lubse ongehinderd tegen het net drukken. Vanaf dat moment was de wed strijd gespeeld, ondanks hard nekkige pogingen van Haarlem om in het tweede bedrijf de score een wat draaglijker aanzien te ge ven. Barry Hughes: „Na rust hebben we vrijwel voortdurend met vier mensen in de aanval ge speeld in de hoop om toch nog snel een tegentreffer te forceren. Maar dat lukte mede door het briljante spel van Jan van Beve- Penetreren Die opportunistische speelwijze stelde PSV in staat bjj bztlverliès van Haarlem tot diep in het straf schopgebied van de opponent te penetreren. Wanneer de Eindho venaren met iets meer overleg en iets koelbloediger met die kansen waren omgesprongen, zou de marge aanzienlijk hoger zijn ge weest dan nu het geval was. De produktie bleef nu beperkt tot een doelpunt van de onlangs aangetrokken Deen Tommy Christensen, die een pass van Willy van de Kerkhof knap langs Boersma schoof. Joop Bockling zorgde er tenslotte voor dat de werklust van Haarlem alsnog werd gehonoreerd. Barry Hughes: „Velen dachten dat dit PSV erg zwak zou zijn, maar ik heb er steeds voor gewaar schuwd dat dit onzin was. Na tuurlijk zit die ploeg in een moei lijke periode, maar ze heeft nog steeds kwaliteit genoeg. Dat heeft iedereen nu toch duidelijk kunnen zien". En relativerende uitblinker Jan van Beveren: ,.We hebben goeo gespeeld, maar la ten we niet te vroeg juichen". ZEIST (GPD) - Met grote meerderheid heeft de bondsvergadering van de KNVB besloten een commissie in te stellen, die gaat onderzoeken of de voetbalbond geherstructureerd moet worden. De commissie wordt samengesteld uit een gelijk aantal leden van de sectie amateurvoetbal en van de sectie betaald voetbal. De taak van de commissie is te onderzoeken of de KNVB als één rechtspersoon te handhaven valt of dat de bond moet worden opgedeeld in twee (KNVB en profliga) of drie (KNVB, amateur voetbal en betaald voetbal) rechtspersonen. De herstructurering van de voetbalbond is een zaak, die met name het amateurvoetbal bezighoudt. Die sectie heeft destijds de hulp van een aantal externe adviseurs ingeroepen om de structuur van de voetbalbond te analyseren. Die adviseurs hebben een rapport uitgebracht, waarin wordt voorgesteld de KNVB op te delen in twee of drie rechtspersonen. Cor van Rijn, voorzjtter van Sparta, veegde namens het betaald voetbal de vloer aan met dat rapport. ..Het rapport lijkt nergens naar. Bovendien vind ik het onjuist, dat de hulp van buitenstaan ders moet worden ingeroepen om problemen binnen de KNVB op te lossen. Als ik dan zie dat Jan Nagel van de VARA zich over de problemen in de KNVB moet buigen, dan denk ik dat die man zich beter kan bezighouden met de problemen binnen zijn eigen omroep". Van Rijn was het dan ook niet eens met het voorstel van het bonds- bestuur om een werkgroep in te stellen met als taak het inventari seren van de voor- en nadelen van de drie verschillende rechts personen. Van Rijn: „De commissie mogt alleen onderzoeken of de huidige situatie gehandhaafd kan worden. Verder moet de opdracht niet gaan". De verdeeldheid binnen het betaald voetbal bleek bij de stemming. - Het voorstel van het bondsbestuur om de commissie wel een uitgebreide opdracht te geven, werd met ruime meerderheid aangenomen. Niet alleen alle afgevaardigden van het amateur voetbal steunden het voorstel, een groot aantal afgevaardigden van het betaald voetbal ging met het bondsbestuur mee en liet Cor van Rijn in de kou staan. Hoewel het beeld anders doet vermoeden is Haarlem-doelman Boersma de P$V-er Postnma toch de baas. Hij heeft de bal net voor de inkomende spits weggetikt. ZEIST (GPD) - In december van het volgend jaar zal Wim Meule man definitief aftreden als bondsvoorzitter van de KNVB. Meuleman zal bij zijn vertrek veertien jaar de voorzittershamer van de voetbalbond hebben ge hanteerd. In het verleden heeft Meuleman zijn afscheid wel vaker aange kondigd, maar hij bleef zijn stoel bezetten omdat geen geschikte opvolger kon worden gevonden. Thans zijn er twee kandidaten voor de functie van bondsvoor zitter Cor van Rijn, voorzitter van Sparta, en Jo van Marle, voorzitter van de sectie amateur voetbal. Meuleman stelde zaterdag tijdens de algemene bondsvergadering in Zeist, dat de functie van bondsvoorzitter in de loop der ja ren sterk is gewijzigd. Was de in breng van de bondsvoorzitter vroeger erg groot, tegenwoordig heeft die functie een voorname lijk representatief karakter. Meuleman betreurt dat en hij waarschuwde de afgevaardigden van de voetbalbond dan ook „de bondsvoorzitter niet weg te stop pen in een ivoren toren". Meuleman bedankte de vergade ring, omdat hij als bondsvoorzit ter in de gelegenheid was gesteld een grote internationale relatie kring op te bouwen. EREDIVISIE Haarlem-PSV 1-4 (0-3). 3. Brandts 0-1, 23. René van de Kerkhof 0-2, 33. Pos thuma 0-3, 68. Christensen 0-4, 77. Bockling 1-4. Scheidsrechten Corver. Toeschouwers: 4.500. FC Utrecht-PEC Zwolle 3-1 (1-1), 37 Rietveld 1-0, 44. Rasmussen 1-1, 76. De Kruyk 2-1, 82. Van Veen 3-1. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 4000. Vitesse-MVV 1-1 (1-1). 21. Mulderij 1-0, 33. Adam 1-1. Scheidsrechten Severein. Toeschouwers: 3.500. Van der Laar. Toeschouwers: 7.2 Itoda JC-Willcm II 1-2 (0-1). 29. Van Mierlo 0-1, 63. Havermans (strafschop) 0-2, 90. Nanninga 1-2. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 9.000. Feyenoord-FC Twente 1-1 (0-0). 57. Pe ters 1-0, 90. Thoresen 1-1. Scheidsrech ter: Weerink. Toeschouwers: 22.210. EERSTE DIVISIE SC Cambuur-SC Amersfoort 2-1 (1-1). 41. Hoekema 1-0, 44. Van Loon (straf schop) 1-1,90. Booy 2-1. Scheidsrechten Bakker. Toeschouwers: 8100. Eindhoven-Wageningen 1-4 (0-2). 35 Hazelhekke 0-1. 45. Hazelhekke 0-2, 53. Van der Sluis 0-3, 74. Posthuma 1-3, 78 Van der Sluis 1-4. Scheidsrechten Beek. Toeschouwers: 3200. Helmond Sport-Telstar 2-1 (0-0). 65 Strijbos 1-0, 71. Van der Hooft 2-0, 76. Buma 2-1. Scheidsrechten Draaisma. Toeschouwers: 3.600. Heracles-FC Groningen 0-2 (0-1). 22 Bakker 0-1, 67 Swanenburg 0-2. Scheidsrechten Gans. Toeschouwers: 4400. FC Vlaardingen-DS'79 l-l (0-0). 56 Tijl 1-0, 90. Hansen 1-1. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 5600.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14