SENSATIE IN COMPETITIE ZAALVOETBAL I Barbara Graas mede aan kop bij wk-dames dammen "Nog alle hoop dat we er uit komen" 4000+2000tri Larsen winnen Schip verliest giftig chloorgas keukens, badkamers, zitkomfort onderééndak Tokio tornt op tegen wind DINSDAG 11 DECEMBER 1979 SPQRT PAGINA 21 LEIDEN - In de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie kreeg het team van Glasbergen gisteravond opnieuw een nederlaag te incasseren. In een spectaculaire wedstrijd bleek het toch niet bijster hoog op de ranglijst genoteerde FV Snoekie te sterk voor de Rijnsburgers (3-4). In de Leidse hoofdklasse behaalde Van Gerven een wel zéér verrassende zege op Van Duuren (11-1). Landwer boekte een 2-6 overwinning op Vd. Plas. Glasbergen - FV Snoekie 3-4 Nadat al binnen tien minuten een 3-2 stand in het voordeel van de Rijnsburgers op het scorebord was verschenen leek het duel als de bekende nachtkaars uit te gaan. In de slotfase echter zorgde Ton van der Veer via twee schit terende treffers voor een ver diende 4-3 zege in het voordeel van de Hagenaars. Via doelpum ten van Martien van Donck en Wim Schaap stond de Haagse ploeg al binnen vijf minuten op een verrassende 0-2 voorsprong. Drie goede aanvallen van de thuisclub waren hierna voldoen de voor even zoveel doelpunten. Cor Vreugdenhil, Piet Haasnoot en Anne Ouwersloot tekenden voor de treffers. Nadat Ton van der Veer, FV Snoekie in de laatste minuten op voorsprong had ge bracht laaiden de emoties bij Piet Haasnoot en Wil Groenendijk dermate hoog op dat scheids rechter Van Rijn de twee Rijns burgers naar de strafbank moest verwijzen. De 3-4 stand bleef on aangeroerd. Van Gerven - Van Duuren 11-1 Een uiterst spectaculaire zege van de Lissenaren, die de Leidenaren gedurende de gehele wedstrijd overklasten. De Lissese produk- tie kwam op naam van: Gerard van Beek (4x), Leen Spoor (3x), Henny van Eeuwijk (3x) en Gert- Jan van der Valk. Fred van Haarlem redde de eer voor zijn ploeg. Vd Plas-Landwer 2-6 Piet Hoogervorst had met vier tref fers het grootste aandeel in de ze ge van de Sassenheimers. Hoo gervorst scoorde al snel 0-1. Mar tin van der Plas bracht de thuis ploeg op gelijke hoogte: 1-1. Jaap Guyt stopte hierna een penalty van Piet Hoogervorst, maar Peter van der Vlugt maakte er even la ter toch 1-2 van. Hoewel Martin van der Plas nog twee maal het houtwerk raakte werd de stand voor de pauze niet meer aange tast. In de tweede helft bouwde Landwer de stand binnen twee minuten uit tot 2-5, via doelpun ten van opnieuw Hoogervorst. Jan Boekei maakte er nog 2-6 van (Martin van der Plas scoorde nog tegen). r Piet Haasr^ot: BUENOS AIRES (EFE) - De Deen se grootmeester Bent Larsen blijft winnen tijdens het interna tionale schaaktoernooi om de Clannbeker in Buenos Aires. In de tiende ronde versloeg Larsen de Argentijn Oscar Panno in 43 zetten. Hij heeft nu een voor sprong van 2,5 punt op de En gelsman Anthony Miles, die met zwart remise overeen kwam met de Joegoslavier Boris Ivkov. Larsen heeft negen punten. In de elfde ronde speelt hij met zwart tegen de Roemeen Gheorghiu. De resultaten van de partijen in de tiende ronde: Larsen (Den.) - Panno (Arg.) 1-0. Spasski (Sow.) - Tempone (Arg.) afgebroken, Petrosjan (Sow.) - Lombardy (Vst.) afgebroken, Rubinetti (Arg.) - Gheorghiu (Roe.) afgebroken, Najdorf (Arg.) - Andersson (Zwe.) remise, Ivkov (Jsl.) - Miles (Eng.) afgebroken, Quinteros (Arg.) - Franco (Par.) afgebroken. Stand na tien ronden: 1. Larsen 9 punten. 2. Miles 6.5, 3. Najdorf 6, 4. Andersson en Ivkov 5,5, 6. Quinteros, Spasski en Gheorghiu 5 (en 1 afg.), 9. Panno UEFA schorst vijf spelers BERN (Reuter) - De Europese Voetbal Unie heeft voor de wed strijden die morgen in het toer nooi om de UEFA-beker worden gespeeld, vijf spelers geschorst. Michel Renquin van Standard Luik mist het tweede duel met Zbro- jovka Brno uit Tsjechoslowakije, omdat hij in de eerste wedstrijd uit het veld werd gestuurd. VFB Stuttgart zal het tegen Gras shoppers Zürich zonder Her mann Ohlicher moeten doen. De aanvoerder van de Stuttgarters ontving in het eerste duel zijn tweede waarschuwing van het seizoen. Alexander Bereznoj van Dinamo Kiew en Triako Sokolov en Angel Kolev (beiden Lokomotiv Sofia) zijn eveneens geschorst. Sokolov zelfs voor drie wedstrijden, hij werd in één van de duels tegen AS Monaco van het veld gezon den. SNEEK - Na de derde ronde in het toernooi om het jeugd wereldkampioenschap dammen heeft Anatoli Weltman de leiding genomen. De Canadese kampioen won van de Fransman Fiol, terwijl Jos Stokkel de koploper Ben Lemmens (Bel) versloeg. De Nederlandse juniorenkam pioen voegde zich hierdoor bij de kanshebbers voor de titel. mNÜHw John Frandsen: uitgeschakeld Frandsen Na het maken van foto's is gisteren gebleken dat John Frandsen van PEC/Zwolle zaterdagavond in de voetbalwedstrijd tegen AZ'67 een scheurtje in zijn knieschijf heeft opgelopen. Frandsen, die pas sinds kort weer door trainer Frits Korbach kon worden ingezet na hersteld te zijn van een gecompliceerde been breuk, zal voor enkele maanden zijn uitgeschakeld. Een damtechnisch zeer hoogstaan de derde ronde in het moderne wedstrijdspel was op alle borden van de deelnemers te zien. Stok kel, die moest winnen om zijn kansen te behouden, deed dit in een uitstekend opgezette aan- valspartij. Lemmens verdedigde zich lange tijd, maar kon uitein delijk een doorbraak naar de damlijn niet meer verhinderen. De tweede Nederlandse deelne mer, Tjeerd Harmsma, deed het minder goed. Zijn gekozen spel- karakteristiek bleek erg kwets baar. Zijn tegenstander Genadi Scharzmann onderkende dit snel en speelde Harmsma in een ver loren positie. Op het laatste mo ment kreeg de Borculose speler onverwacht redding door een fout van de Israëliër, waardoor hij op het nippertje nog remise be reikte. CDA-defensie-specialist Frinking; Weltman won, evenals Stokkel, door aanvallend spel. In het mid denspel verloor Fiol een schijf, waarna de Canadees het eindspel bekwaam afwikkelde. Eugenie Skliarov won van de jongste deelnemer Jiri Sysel. Het duurde echter lang, voordat de voormali ge wereldkampioen de partij kon beslissen. De 12-jarige Tsjecho- slowaak weerde zich uitstekend tegen de Rus. Hij liet zich echter door een schijfoffer verrassem em Skliarov won gemakkelijk. Marco Antonio Ribeiro uit Brazilië blijkt een goede speler. Tegen de Belg Danny Verschueren kwam hij in een ingewikkelde partij echter ervaring tekort. Dames BINNENLAND onverwachte nederlaag tegen Uitslagen haar landgenote Loedmilla Sotsjnenko. Altsjoel. De Russi sche kampioene van 1978, had door uitstekend positiespel de beste kansen. Ze overzag echter een combinatie waardoor Sotsj nenko niet alleen uit de moeilijk heden raakte, maar ook nog tot winst kwam. De uitslagen van de partyen uit de derde ronde zijn: Dames: Syslova (Tsjl-Michailovs- kaja (Sow) 0-2, Graas (Ned>- Bonnefoy (Fra) 2-0, Geurts (Nedl-Hupez (Bel) 2-0. Sotsjnen ko (Sow)-Altsjoel (Sow) 2-0, Polman (Ned) was vry. Voor de Nederlandse deelneem sters was dit een gunstige uitslag. Barbara Graas kwam door een zege op Yvonne Bonnefoy (Fra) samen met Sotsjnenko aan de leiding. Relatief het best kwamen Lenie Geurts en Petra Polman er voor te staan. De Nederlandse kampioene had niet al te veel moeite met de Belgische Yvonne Hypez. Polman zag haar positie zonder te spelen verbeterd. Bei den staan op de gedeelde derde plaats. Titelhoudster Elena Michailows- kaja won van de Tsjechoslo- waakse Julana Syslova. Ook voor haar was de nederlaag van Alts joel gunstig, want ze passeerde haar landgenote op de ranglijst. Stand: 1. Sotsjnenko en Graas, 4 punten, 3. Geurts en Polman, 3 punten uit 2 partijen, 5. Bonne foy, Michailovskaja, 3 punten, 7. Altsjoel, 2 punten uit 2 partijen, 8. Syslova en Hupez, 1 punt. Jeugd: Salome (Fra}-Wirny (Sow) 1-1, Sjiarov (Sow>-Sysel (Tsj) 2-0, Fiol (Fra)-Weltman (Can) 0-2, Shvarzman (Isr)-Harsma (Ned) 1-1, Verschueren (Bel>-Robeiro (Bra) 2-0, Stokkel (Ned)-Lem- mens (Bel). Stand: 1. Weltman 5 punten, 2. Lemmens, Wirny, Harsma en Stokkel, 4 pun ten, 6. Fiol, Verschueren en Skliarov, 3 punten, 9. Ribeiro, Salome en Shvarzman, 2 punten, 12. Sysel, 1 punt. 4.5, 10. Petrosjan, Frano en Lombardy 3,5 (en 1 afg.), 13. Tempone 2,5 (en 1 afg.), 14. Rubi netti 1 (en 1 afg.). De wereldkampioen schaken, Ana- tply Karpov. heeft tijdens een si multaanseance 16 buitenlandse diplomaten verslagen die bijeen waren gebracht door de proto collaire sectie van het Russische ministerie van buitenlandse za ken. Onder hen. die voor Karpov het hoofd hebben moeten buigen, bevonden zich de IJslandse am bassadeur Hannes Johnson, de Fillipijnse zaakgelastigde Juan Ona en diens Bengaalse ambts genoot Khurshid Hamid. "Ik was verrast dat ik het nog zo lang heb kunnen uithouden", zei Johnson na afloop. De IJslandse gezant, die met zwart speelde, zei dat hij 22 zetten lang overeind had kunnen blijven, "vijf meer dan ik verwacht had". Karpov trad zijn tegenstanders te gemoet die gezeten waren rond een U-vormige tafel in het gas tenverblijf van het ministerie van buitenlandse zaken aan de Tol- stoistraat in de binnenstad van Moskou. Tass berichtte dat Kar pov in een toespraak "uitdruk king gaf aan zyn grote tevreden heid over deze ontmoeting, die, zo zei hij, nogmaals het interna tionale karakter van het schaken symboliseert". Pijnen/Frank tweede in Herning HERNING - Het Australische koppel Danny Clark en Donald Allen had gisteravond bij de neu tralisatie van de zesdaagse van Herning de leiding met 322 pun ten, vóór het Nederlands-Duitse koppel René Pijnen en Gert Frank dat 329 punten had verza meld. Met Peffgen/Svnedsen en Fritz/Venix bezaten deze combi naties een of meer ronden voor sprong op de rest van het veld. De stand is: 1. Danny Clark/Donald Allen (Aus) 332 punten, 2. René Pijnen/Gert FYank (Ned/Den) 329, 3. Wilfried PefTgen/Kim G. Svnedsen (Wdl/Den) 213. 4. Mar tin Venix/Albert Fritz (Ned/Wdl) 174, 8. op negen ronden: Gerben Karstens/Jörgen Marcussen (Ned/Den) 61. ADVERTENTIE WOENSDAG 12 DECEMBER AANVANG 21.00 UUR Ceres-v.d. LEEK b.v. In de Groenoordhal. (Van één onzer verslaggevers) NOORDWIJK - "Er is nog alle hoop dat we er uit zul len komen. Er is nog alle hoop dat we zullen komen tot het terugdringen van de kernwapens". Dit zei het CDA-kamerlid Ton Frinking gisteravond in Noordwijk. Frinking is de defensiespecialist van de CDA-fractie. Voordat hij met zijn betoog begon las een bestuurslid van de CDA- afdeling Noordwijk een verkla ring voor. Hierin werd teleurstel ling uitgesproken over het feit, dat tien leden van de CDA-ka- merfractie hebben rrieegestemd met een motie van de oppositie. In deze motie, de motie Stemer- dink, sprak een meerderheid van de Kamer zich uit tegen moderni sering van de kernwapens. De bestuursverklaring wekte nogal wat beroering bij enige leden van de afdeling Noordwijk. Er werd zelfs geëist, dat het bestuur de verklaring zou intrekken. De tien dissidenten zouden overeen komstig het CDA-verkiezings programma hebben gehandeld, want hierin wordt gesproken over wapenbeheersing en het te rugdringen van de rol van de kernwapens. Frinking zelf verklaarde begrip te hebben voor de standpunten van de tien. "Ik vind echter, dat ze te vroeg zijn geweest.'Wij hadden van de regering de toezegging, dat de Kamer in deze kwestie het laatste woord zou hebben. De tien dissidenten wilden de rege ring echter duidelijk maken dat het hun ernsti is met hup stand punten. Zij hebben de regering laten weten, dat een kabinetscri sis niet uitgesloten is". Volgens Frinking zal de regering mor genmiddag binnen de NAVO- vergadering haar standpunten duidelijk moeten laten blijken. Deze standpunten komen over een met de CDA-vertrekpunten. "Dit zal geen breuk met de NAVO betekenen. Er wordt slechts be grip gevraagd voor de situatie, zoals die momenteel in Neder land ligt. Wij zijn juist de afgelo pen dertig jaar één van de be trouwbaarste NAVO-leden gebleken". De vertrekpunten van het CDA, waar ernst dus om draait, houden is, dat Nederland wel instemt met een beperkte produktie van de nieuwe middellange afstandsra ketten, maar de beslissing over plaatsing en het precieze aantal te produceren raketten ongeveer twee jaar uitstelt. Binnen deze twee jaar zouden dan onderhan delingen met het Warschaupact moeten beginnen over terug dringen van de kernwapens. Verder zou er in de NAVO be gonnen moeten worden met een onderzoek naar de beperking van de bewapening. Het Salt II ver drag zou snel door het Ameri kaanse Congres moeten worden goedgekeurd, zodat met Salt III begonnen zou kunnen worden. "Als na het NAVO-beraad blijkt, dat aan de CDA-vertrekpunten niet is voldaan zullen de tien stemmen tegen de modernise- TOKIO- Ook de Japanse hoofdstad wordt wel eens door wind geteisterd. Een fotoaraaf dn??eeknerlgTOQienetoT049eS- vond het Wuk om de bewoners van deze stad in hun strijd tegen de wind te fotograferen aldus Frinking. Gedode daders overval waren Italianen AMSTERDAM (ANP) - De twee mannen die gisterochtend bij een overval op de Centrumbank in de Van Baerlestraat in Amsterdam werden doodgeschoten blijken Italianen te zijn. Een van hen is geïdentificeerd als de 24-jarige A. P. Van de andere dader is nog slechts de voornaam bekend. Volgens de recherche verbleef het tweetal in kraakpanden in de hoofdstad. Sectie heeft aangetoond dat de overvaller die onmiddellijk by het verlaten van de bank werd neergeschoten, door inwendige bloedingen om het leven kwam. Hij kreeg een schot in de longen. De tweede dader, die als dekking een vrouwelijke bankbediende meenam, werd door vier kogels in de borst en een kogel in de kaak getroffen. Over de behandeling van de bij de bank neergeschoten overvaller, die door rechercheurs naar een politieauto werd besleept, zei hoofdinspecteur Platenkamp van de afdeling overvallen, dat op dat moment nog niet was ontdekt dat de man ernstig gewond was en inwendige bloedingen had. Volgens hem ging de op de grond liggende verdachte flink tekeer. Hij kreeg de handboeien om en met het oog op het toestromende publiek werd besloten hem naar de auto over te brengen. Ook daarby verzette hij zich, zo zei Platenkamp. ADVERTENTIE ROTTERDAM (GPD)- Het Irakese vrachtschip „Sindbad" heeft gis teren voor de Nederlandse kust vijftig vaten met het zeer giftige chloorgas verloren. Die gevaarlijke lading was volgens de voorschriften van de IMCO (de afdeling van de Verenigde Naties die zich bezighoudt met de vei ligheid op zee) aan dek gestuwd; door de zware zuidwestelijke tot westelijke storm van die nacht met een windsterkte van acht tot negen op de schaal van Beaufort, braken rond twee uur de touwen waarmee de lading was vastge sjord. Volgens de Directie Noordzee van Rijkswaterstaat is er echter geen reden om over een regelrechte ramp te spreken, want het is nog de vraag of de vaten chloor wel ooit de Nederlandse kust zullen bereiken. Volgens een woordvoerder zullen de vaten die elk ruim 1000 kg we gen, gewoon op de bodem blijven liggen. Rijkswaterstaat wil dan ook onder betere weersomstan digheden proberen met speciale peilvaartuigen, uitgerust met so- nar-apparatuur, de vaten te ber gen. Tot die tijd blijft de 51.000 kg wegende lading die in speciaal gekeurde vaten is verpakt, zo'n 14 mijl voor de kust van IJmuiden op de zeebodem rusten. Wel is inmiddels de visserij gewaar schuwd voor het bestaan van de gevaarlijke vaten, alsmede de burgemeesters van de kustge- meenten. De „Sindbad" ligt inmiddels in Rotterdam aan de Maashaven af gemeerd; naar de omstandighe den waardoor de lading van dek afspoelde, wordt momenteel een onderzoek ingesteld. Het overige chloor zal als doorvoerlading van Rotterdam naar Irak vertrekken waar het bij het fabriceren van plastic zal worden gebruikt. bouwen en wonen Am WiïiWMd cT~V 4000 m' bouwideeen keukens en badkamers^ Tol Ol 71H-3Q11 I y ifTv

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21