Crescendo verrast in slotfase Rabobank Q P/Leiden oe/e ntfin Rotterdam: 8', 7-127 Handbalsters Foreholte ongemerkt naar de top De Holland International zomer- programma's liggen nü bij de Rabobank voor u klaar! Kansloze achterstand omgebogen naar deling: 10-10 Dames Leiden blijven aan kop MARJAN VAN SCHIE EERSTE IN CROSS boek snel voor het beste eruit is MAANDAG 10 DECEMBER 1979 LEIDEN - Wisselend succes was er in het afgelopen week einde voor de zaalhandbal- ploegen uit de Leidse regio. Foreholte bleef in Arnhem overtuigend in de meerder heid tegen ESC A (13-10), maar HVS verloor door toe doen van thuisfluiters van Zonnebloem. De koploop- sters in de derde divisie won nen echter weer. Oase ver sloeg Ancora 2 met 15-9, MMO schudde hekkesluiter Oliveo met 18-6 van zich af. Succes was er ook voor de heren van Olga Saturnus, in de eerste klasse van de afdeling. Dit maal werd Hercules met 21-9 weggespeeld. Foreholte is eigenlijk onge merkt naar de tweede plaats op de ranglijst van de eerste divisie geslopen. Na enkele nederlagen op rij leek de rol van de Voorhoutse ploeg uit gespeeld, maar de pupillen van Wim Geerlings herstel den zich en wonnen driemaal op rij. Gisteren werd die hat trick een feit tegen Esca, dat bij de rust al in kansloze posi tie was gemanoeuvreerd, 8-3 voor Foreholte. En dat terwijl het begin voor de Arnhemse ploeg hoopvol was, 2-0. Han- nie Boskamp en Nel Geer lings gaven daarna echter blijk van aanwezigheid met twee feilloze strafworpen van laatstgenoemde en drie ou derwetse afstandskogels van eerstgenoemde. De mooiste treffer van de eerste helft kwam op naam van Lenie van Beek met een valworp uit de linkerhoek. Margreet van Velzen deed het, wat minder spectaculair, maar even effec tief na bij Foreholtes achtste treffer. Rust 8-3. Na de her vatting weer een dominerend Foreholte en een wanhopig tegenstand biedend Esca, dat echter niet kon voorkomen dat Foreholte de score op voerde tot 11-4. Met die grote marge drong Foreholte niet meer zo erg aan en dat gaf Es ca de kans om nog iets terug te doen, 13-10. HVS kon gisteren grommend naar huis uit het Limburgse Echt. In de laatste minuut, bij de stand 8-7 voor Zonne bloem, ging Sjanie Waayer alleen af op de Limburgse keepster. In de uitvoering van haar sprongschot kreeg zij een fikse duw in de rug. De bal ging naast het doel en ie dereen wachtte op een straf- worp, die tot grote opluchting van Zonnebloem niet kwam. OASE-MMO, dat lijkt de beslis sende strijd te zullen worden in de derde divisie. Oase had gisteren aan de reserves van Ancora een zware kluif, maar won tenslotte toch royaal. Het werd 15-9, ondermeer door vijf goals van Helma Stigter- van der Geest. MMO was een klasse beter dan het trage Oli veo: 18-6. Helma Volwater scoorde viermaal en Riekie Brunt stopte twee strafwor pen. De heren van Saturnus draaien momenteel voortreffelijk. De defensie geeft weinig kansen weg en de aanval moet het in de tweede lijn niet alleen meer hebben van Klok en Waalwijk, die overigens weer vier en vijfmaal scoorden. Ook aan Hans Blansjaar moesten de Hagenaars vijf treffers toestaan en good-old Henk Verwey scoorde vier maal bekeken. De meest op vallende man echter was Jan Wolter IJssel de Schepper, met drie daverende sprong- schoten. Doelman Rob Spie kerman stopte een strafworp en blonk uit in het aanspelen van de break-out. Rust 11-5, eindstand 21-9. In de afdelings tweede klasse kon de dubieus fluitende ar biter Westphal wel paniek zaaien bij de MMO-heren, maar zij wonnen toch. HEC 2 werd met 20-19 geklopt. Ge rard Elsgeest scoorde elf maal. Northa had koploper Quintus 2 op bezoek en met maar één wisselspeler op de bank was dat een bekeken zaak: 10-20. De dames en heren van Olym- pia kwamen tot moeizame ze- ge's. De dames wonnen krap van ODTS 3 (11-9), de heren van HMSH: 24-18. Bij de da mes was Marion Prins op schot met 4 treffers, bij de he ren scoorde haar echtgenoot André zesmaal. De heren van MSV waren kansloos tegen HEC: 14-24. In de derde klasse wonnen de heren van Rijnsoever met 30-25 van Hermes 3, maar de dames verloren een klas lager van HW'70: 5-6. De heren van Foreholte schoten OASE 2 met 22-7 weg. FRANK BONTE ..SPORT PAGINA 19 SPORT ROTTERDAM - Hoewel de compe titie en dan met name de strijd om de derde'en vierde plaats beslist spannender is dan het vorig sei zoen is het in basketballand toch ook het jaar van de grote uitsla gen. En Parker spreekt daarbij een flink woordje mee. De ploeg van Hennie Blom verbeterde in middels tot tweemaal toe het puntenrecord (saldo), de slacht offers waren Rotterdam Zuid en BV Groningen. Veruit de twee zwakste teams in de eredivisie. Zaterdag werd dat, wat rotterdam betreft, opnieuw duidelijk. Lei den, niet eens van zins zich echt uit te sloven, liep moeiteloos veertig punten weg van de Enk bewoners die zich bij voorbaat al hadden neergelegd bij een fikse afstraffing. De uiteindelijke cij fers, 127-87, deden hen nog op gelucht ademhalen. Hoewel het krachtsverschil dus enorm groot is en er zodoende nauwelijks sprake is van een wedstrijd is Leiden-coach Hen nie Blom desalniettemin toch geporteerd van deze ontmoetin gen waarbij de winnaar al vante- voren vaststaat. En wel om het feit dat hij zijn bankspelers wat routine kan laten opdoen en om gekeerd zijn vaste i rust kan gunnen. Zo konden gis teren Roy Leijsner en Joost Cor- nelissens eindelijk ook eens be zweet de douche opzoeken. Ver der experimenteerde Blom ook nog even met een press. Niet om dat de score (85-59) daar aanlei ding toe gaf maar gewoon om even te kijken of alles ook inder daad werkt als op de training. Tussen de bedrijven door mogen de spelers zich ook nog even uit leven in het demonstreren van hun diverse specialiteiten. Sid Bruinsma bijvoorbeeld begon zijn puntenreeks (28) voor de af wisseling daarom maar eens met een achterwaarts uitgevoerde dunk. Een facet van het spel dat ook Ervin Giddings uitstekend beheerst en hij kreeg in zeer een zijdige duel driemaal de kans om dat te demonstreren. De laatste, bij de stand 115-77, was tevens de mooiste. De bal uit de lucht pluk kend knalde hij hem meteen door de basket. Bijna net zo mooi was de vliegende dunk van de Rotterdamse Ame rikaan Dave Downey, de enige man die nog enigszins kon mee komen met het tempo dat Leiden voorschreef. En dat was hoog omdat Leiden toch wel fel verde digde en bij balverlies aan Rot terdamse zijde direct snelle men sen als Bruinsma en Woudstra wegstuurde. Downey deed het niet slecht maar kon het op z'n eentje natuurlijk niet bolwerken. Gelaten moest hij constateren dat bij rust de achterstand al hope loos was: 65-45. En hij tevens al tegen drie fouten was aangelo pen. Acht minuten lang hield Rotter dam Zuid het verschil beperkt, toen moest Downey definitief het veld verlaten. Hetgeen tevens de nekslag voor Rotterdam bete kende, want met alleen maar on ervaren 'broekkies' in het veld was er natuurlijk geen houden meer aan. Freewheelend liep Leiden van 75-55 naar 102-70. Gelaten gaf RZ zich maar over. Niet eens ontevreden stapte men uiteindelijk van het veld. In Lei den was het verschil destijds op gelopen tot tachtig punten. Nu was dat 'maar' de helft. Er is nog Scores Leiden Bruinsma 28; Woudstra 26; Giddings 22; Kruidhof 20; Plaat 10; Washing ton 9; Leijsner 8; Cornelissens 4. Mirjam van Schaik deed haar shirt Juventus zaterdag 13 punten. Zij scoorde tegen LEIDEN - In de microkorfbalcompetitie haalden de vijf Leidse topteams afgelopen weekeinde een magere buit binnen. Alleen De Danaïden slaagde er in één punt te bemachtigen. Fides Pacta, Pernix, Zuiderkwartier en De Algemene verloren. Een opmerkelijk resultaat behaalde Crescendo. Met nog 9 minuten te spelen bezat het een 4-9 achterstand. In de acht daarop volgende minuten boog de ploeg deze achterstand om in een 10-9 voorsprong om tenslotte in de laatste minuut toch een gelijkmaker te moeten toestaan. VEO-De Danaïden 10-10 (5-4). Een weer compleet De Danaïden slaagde er in het jonge, maar erg beweeglijke VEO toch een punt te ontfutselen. Want met nog 15 minuten te spelen in de tweede helft leek De Danaïden al een ge slagen ploeg. VEO had toen een 9-5 voorsprong opgebouwd waarop niets viel aan te merken In de laatste periode slaagde de Bos-brigade er in toch nog de no dige doelpunten te scoren om naast VEO te komen. De span nende slotfase leverde zelfs een 9-10 voorsprong op door een doelpunt van de rusteloos spe lende Cees Christiaanse, maar het hardwerkende VEO scoorde in de laatste minuut de verdiende gelijkmaker. Ook in de eerste helft slaagde De Danaïden er in een in de tiende minuut opgelo pen achterstand van 3-0 weg te werken. Door doelpunten van Cees Christiaanse, Hennie Devi- lee, Leon Brouwers en Hans van der Leek zette De Danaïden zelfs een 3-4 voorsprong op het score bord, maar moest in de laatste minuten van de eerste helft toe staan dat VEO zich knap herstel de en met 5-4 ging rusten. In de tweede helft kwam VEO via 6-4 en 7-5 op een riante voorsprong van 9-5. Conditioneel zat VEO toen vast met als resultaat dat beide ploegen na afloop tevreden waren met de puntendeling. In de tweede helft scoorden: Cees Christiaanse (2x), Hennie Devi- lee, Trudy Nap en Yvonne Ka merling. Oost Arnhem-Fides Pacta 10-7 (6-2). De openingstreffer van Dik Onderwater werd door Oost Arn hem in de daaropvolgende perio de beantwoord met zes treffers op rij. Na ruim vijftien minuten spelen keken de Leidenaars te gen een 6-1 achterstand aan, die mede door vele plaatsfouten en door een slecht schot niet ingelo pen werd. Na de rust leek Fides naar een grote nederlaag ge speeld te worden. De ploeg her stelde zich echter knap. Na 8-2 kwam Fides Pacta door doelpun ten van Nico Pikaar, Robin Sommeling (3x) en Ronald v.d. Velde nog dichtbij Oost Arnhem (9-7), maar in de slotfase stelde Oost Arnhem de zege definitief veilig 10-7. Pernix-Excelsior 6-7 (3-4). De strijd om de eerste plaats in de eerste klasse lijkt reeds beslist. Excel sior kwam als overwinnaar uit de bus en gezien de reeds behaalde resultaten moet geconcludeerd worden dat de ploeg uit Delft niet meer voorbij te streven zal zijn. De eerste helft werd met de kleinst mogelijke achterstand af gesloten (3-4). In de tweede helft zag Pernix zelfs kans om een 6-5 voorsprong op te bouwen, die met nog zes minuten te spelen echter niet werd vastgehouden. Een dubieuze strafworp en een afstandsschot velde Pernix als kampioenskandidaat. Doelpun ten: Kees v.d. Kraan (2x), Peter Kuipers (2x), Janko Breedveld en Kees Brokaar. Zuiderkwartier-Quick 11-12 (4-4). In een uiterst spannend duel heeft Zuiderkwartier het Dordtse Quick niet kunnen verslaan. Een op het juiste moment ingebrach te wissel bij Quick deed Zuider kwartier tenslotte de das om, want de nieuwe verse kracht(en) zorgden er voor dat bij het in bezit houden van de bal in de ploeg Quick de Leidenaars niet meer de gelegenheid gaf de bal te be machtigen. Quick en Zuider kwartier ontliepen elkaar nau welijks. Aanvankelijk nam Zui derkwartier steeds een voor sprong (2-1. 4-3. 6-4, 8-6. 9-8) maar in de beslissende finale bleek Quick de beste papieren in huis te hebben (9-10, 10-11 en 11-12) Voor Zuiderkwartier scoorden Jeanette van Waarden en Dirk Jan de Kreek ieder driemaal en Joep van Dam en Eric van Lunte- ren ieder tweemaal. De Algemene-OSCR 11-17 (6-7). Gelet op het resultaat in de eerste helft zag het er niet naar uit dat De Algemene door OSCR naar een verdiende grote nederlaag werd gespeeld. In de eerste helft kwam De Algemene zelfs nog op een 6-4 voorsprong, maar de Lei denaars konden deze voorsprong niet vasthouden. Bij rust had OSCR met 6-7 de leiding. Een stand die in de eerste minuten van de tweede helft moeiteloos tot 6-14 werd vergroot. Via 8-15 en 10-16 eindigde deze ontmoeting in 11-17. Doelpunten: Truus van Vliet (2x), Ruud van Vliet <4x), Jory Serdijn, Wim van Vliet, Mar tin Filippo en Janny van Iterson (2x). De Leidse tweedeklassers behaal den afgelopen weekend een uit stekend resultaat. Koploper Ons Eiland had weinig moeite niet Kwiek en won verdiend met 9-6. Een 5-0 voorsprong was bij het ingaan van de tweede helft wel teruggebracht tot 6-3, maar ook in de tweede helft kende Ons Eiland een periode dat het haar over wicht in doelpunten wist uit te drukken. Via 7-5 en 9-5 kwam de eindstand op 9-6. Doelpunten: Patrick Verra (3x), Wim Nijen- huis (2x), Julia Arnoldus, Huib Hasselbach en Rob Hasselbach (2x). In klasse IID streed Cres cendo tegen ONDO. Het met drie invallers opererende Crescendo kwam in de eerste helft niet tot scoren (0-4) en bezat halverwege de tweede helft zelfs een 0-7 ach terstand. Met nog 9 minuten te gaan was Crescendo feitelijk een verslagen ploeg (4-9) en gaf nie mand nog een stuiver voor de verrichtingen van de Leidenaars Hoe anders stonden na acht mi nuten de Crescendo-supporters tegenover deze verrichtingen Crescendo deed namelijk het onmogelijke en schoot zich zelfs naar een 10-9 voorsprong. ONDO herstelde zich in de laatste mi nuut 10-10. Voor Crescendo scoorden: John Huigsloot (2x), Louis Kok (2x), Marlies Brouwer, Liesbeth Kok, Chris Driesse, Tessie Burghouwt en Wim Arends. Fiks zag haar positie op de ranglijst in IIA aanzienlijk verbeteren. Een knappe 8-6 overwinning op Actief was daar debet aan. De zege kwam in de tweede helft even in gevaar toen Actief gevaarlijk naderde (6-5). De Oegstgeestenaren drukten echter hun overwicht in twee verdiende doelpunten uit op het moment dat Actief te veel van haar conditie had gevergd. Doel punten: Robert van de Kraan (2x), Els Anholts (3x). Ineke Kooy, Aad Knetsch, Reinetta Anholts en Rob Hasselbach. In de derdeklasse moest Velocitas de strijd een 6-11 nederlaag slikken tegen SEV. Bij rust leidde de ploeg uit Leidschendam al met 2-5. Doel punten: lbo Schutte (2x), Car la van Evert en Rien van Poelgeest (3x). Eerder deze week behaalde Fluks uit Noordwijk een ver diende 5-7 overwinning op RWR. Bij rust leidde Fluks met 3-4. Jan Verloop (2x). Kees Imthorn (2x), Ditte v.d. Meulen, Peter v.d. Berg en Rob Schelvis schoten de zeven treffers in de korf. GERTGRESSIE LEIDEN - Nijssen Trotters heeft zaterdag diep in de buidel moe ten tasten om AMVJ Amsterdam van zich af te houden. De num mer twee van de eerste divisie wist met moeite een verlenging te forceren om vervolgens met 112 - 102 aan de goede kant van de sco re te blijven. "Iets te gemakkelijk opgevat", was het commentaar van coach Van Clecf "Net op tijd werd men nog wakker" AMVJ, de nummer vier van de ranglijst, had tien seconden voor tijd veruit de beste kansen op de zege. De Amerikaan McNeely zorgde toen voor 92-94 en omdat er nog nauwelijks tijd over was leek de revanche voor de eerder geleden 76-90 nederlaag een feit. Maar Trotters kreeg plotseling toch de geest. Op dat cruciale moment toverden de Leidenaars hun eerste goede aanval uit de hoed en nog net voor de bel ging plofte de bal door toedoen van Peter Kop door de ring. Zo moei lijk had het helemaal niet gehoe ven. Bij de stand 92-92 miste eerst Peter Paulides drie vrye worpen en vervolgens deed Peter Paul Maassen precies hetzelfde. Maar Kop hield het hoofd dus wel koel. De verlenging werd een formaliteit. Het team van Ben van Cleef was toen echt goed wakker en stoom de meteen door naar 102-94. Daarna verslapte de ploeg wel weer, maar de zege kwam niet meer in gevaar, het gat was te groot. Met tien punten verschil sloot N/Trotters dit duel tenslotte af. De wedstrijd zelf ging volledig ge lijk op. Onbevangen trad AMVJ de tegenstander tegemoet. De thuisclub was niet zo geconcen treerd als anders en met name de verdediging vertoonde soms le vensgrote gaten. Alwaar de nuch tere Amsterdammers wel raad mee wisten, want koelbloedig straften zij dit af. In aanvallend opzicht speelde Trotters oven- gens niet slecht en vandaar dat er evenwicht was, hetgeen ook de ruststand aangeeft: 43-42. Na de hervatting veranderde er niet veel en uiteindelijk leek het een loterij te worden met als winnaar AMVJ. Totdat Peter Kop triom fantelijk naar voren kwam. Parker-dames De dames van Parker traden zater dag aan tegen mede-koploper Juventus. In een goede partij bleef het team van coach Rob de Vries ook nu ongeslagen, zij het dat men voor het eerst dit seizoen wel degelijk alles uit de kast moest halen. Leiden speelde vooral in de eerste helft uitstekend, hetgeen resul teerde in een 50-37 ruststand. De man-to-man over het hele veld eiste in conditioneel opzicht evenwel zijn tol en Juventus kwam sterk terug. Passeerde Leiden zelf. maar enkele knappe scores van Els'Vijfwinkel deden de balans tenslotte in het voor deel van de thuisclub overslaan: 67-64 LEIDEN - Atlete Marjan van Schie van het Leidse De Bataven heeft zaterdag tijdens de jaarlijkse Gouda-Cross de race bij de da mes gewonnen. Zij was op de 3 kilometer veel te snel voor de concurrentie van wie Lenie van der Poel van De Spartaan uit Lis- se met zo'n 35 seconden achter stand beslag legde op de tweede plaats. Marjan van Schie noteer de een tijd van 11 minuten 18.6 seconden, Lenie van der Poel 11.53.0. Bij de heren, die acht kilometer moesten afleggen, speelden Leidse vertegenwoordigers geen rol van betekenis. Wellicht zou Martien van der Hoorn van de A V Holland voorin zijn geëindigd maar hij moest wegens ziekte verstek laten gaan. Beste Leide- naar werd nu Henk van Leeuwen (Bataven) Riet een tiende plaats. De overwinning ging naar Am sterdammer Hans Koeleman die veel te sterk bleek voor Kees van der Heul uit Schoonhoven. Tij den resp. 25.31.2 en 26.19.8 Bij de jeugd was er een Bataven- overwinning weggelegd voor Maurice Hunck op de 3 km meisjes A terwijl Cathy van Loon van de AV Leiden bij de meisjes B, die 2 km moesten afleggen, dicht bij de zege kwam met een tweede plaats. Maarten van Ma nen (AV Leiden) zat voorin op de .s Ion jotifena a met een derde plaats terwijl Robert Rijpma (Ba taven) een tweede plaats in de wacht sleepte op de 2 km bij de jongens C ADVERTENTIE HOLAND INTERNATIONAL j Touringcar val HOLAND INTERNATIONAL geld en goede raad

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19