Uitgefloten PSY "blij met dit gelijke spel Frankfurt lusteloos, maarCha in topvorm OOK STOUTHANDEL STAPT OP Spanje zesde ploeg in eindronde EK Ajav oogt naar Van der Meeren x PAGINA 14 MAANDAG 10 DECEMBER 1979 SPORT SPORT SPORT SPORT Derde lid seheidsreehterseommissie afgetreden ZEIST (GPD) - Opnieuw heeft een lid van de seheidsreehterseom missie betaald voetbal zijn func tie beschikbaar gesteld. Nadat enkele dagen geleden Gerrit Ee- den en Andries van Leeuwen de seheidsreehterseommissie ver lieten, is nu ook Aad Stouthandel afgetreden. Van de vijf man tel lende seheidsreehterseommissie zijn thans nog twee leden in func tie: Leo van der Kroft als voorzit ter en de heer Wallenburg als lid. af. nadat zij in het openbaar kri tiek hadden geuit op voorzitter Leo van der Kroft. Zij vonden Van der Kroft te solistisch optre den. Die kritiek werd hen niet in dank afgenomen. Jaap van Praag deelde de twee dissidenten na mens het sectiebestuur betaald voetbal mee, dat samenwerking niet meer mogelijk was. Eeden en Van Leeuwen stelden daarop hun functies beschikbaar. Aad Stouthandel wenste toen nog niet op te stappen. „Ik was ver rast door de situatie. Natuurlijk was mij de kritiek op Van der Kroft bekend. Ook ik deelde die. Maar ik was het niet met Eeden en Van Leeuwen eens, dat zij de kritiek in de openbaarheid had den gebracht. Daar heb ik me dan ook van gedistancieerd". Stouthandel wilde na de tumul tueus verlopen vergadering van de seheidsreehterseommissie de zaken eerst eens op een rijtje zet ten. Zaterdag kwam hij uiteinde lijk tot de conclusie, dat er binnen de seheidsreehterseommissie geen werkbare situatie meer aanwezig was. „Ik heb de KNVB zaterdag een brief gestuurd, waarin ik mijn functie als lid van de seheidsreehterseommissie beschikbaar stel. Ik heb me geër gerd aan de houding van het sec tiebestuur betaald voetbal, dat ons niet de gelegenheid gaf over de problemen te praten". Stout handel is 12 jaar lid geweest van de seheidsreehterseommissie. Ondertussen blijft het uiterst ru moerig in het wereldje van de scheidsrechters in het betaald voetbal. Dat komt onlangs in de openbaarheid werd gebracht dat de Nederlandse UEFA-waarne- mers zijn vervangen. Onlangs werd Andries van Leeuwen uit die functie ontheven om plaats te maken voor Jaap van Praag. Van Leeuwen is 12 jaar UEFA-waar- nemer geweest. Hetzelfde lot wacht nu ook de heer Schalks. Hy zal als UEFA-waarnemer worden vervangen door bonds voorzitter Wim Meuleman. Lau van Ravens, de derde UEFA- waarnemer, heeft eieren voor zijn geld gekozen en is uit zichzelf op gestapt. De vierde UEFA-man, Leo van der Kroft, behoudt zijn functie. LIMASSOL (ANP) - Spanje heeft zich gisteren door in Limassol met 3-1 van Cyprus te winnen als zesde land gekwalificeerd voor de eindronde van het toernooi om het Europees voetbal kampioenschap. De Spanjaarden werden met negen punten uit zes wedstrijden eerste in groep drie van de voorronde. Eerder plaatsten zich voor de eindronde (van 11 tot 22 juni in Italië): gastheer Italië, Griekenland, Engeland, Nederland en titelver dediger Tsjechoslowakije. Spanje stond in Limassol bij de rust al met 2-0 voor door treffers van Villar (5e minuut) en Santillana (40e minuut). In de 69e minuut scoorde Stefanous tegen, maar Saura bepaalde drie minuten voor het slotsignaal de score op 3-1 voor Spanje. Er waren 15.000 toeschouwers. De eindstand van groep drie i 1. Spanje 2. Joegoslavië 3. Roemenië 4. Cyprus 6 2 2 2 6 9-8 6 0 15 1 2-19 Het Spaanse jeugdelftal won in Puertoll Ano een wedstrijd voor het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap voor landenteams van spelers onder 21 jaar met 3-0 van Cyprus. Alle drie treffers werden voor rust gescoord. Voor de doelpun ten zorgden Tello, Perez Garcia en Angel. ROTTERDAM (GPD) - Het mana gement van Go Ahead Eales is woedend op Ajax, aangezien de Amsterdammers Paul van der Meeren een contract blijken te hebben aangeboden. Officieel staat Van der Meeren tot eind de cember opder contract in Deven ter, maar Ajax wil nu al zaken doen met de doelman, omdat men hem straks in de Europacup als tweede keeper wil gaan ge bruiken. Volgens de UEFA-reglementen dient een speler die in de volgen de ronde wordt ingezet vóór 15 december een contract te hebben getekend. Vandaar het Amster damse voornemen Van der Mee ren nu al tot eind van het seizoen vast te leggen. Go Ahead Eagles- trainer Joop Brandt is van me ning dat Ajax daarmee onrust zaait in zijn elftal. Van der Meeren zelf voelt er veel voor om volgend jaar voor Ajax uit te komen. Het bestuur van het Rotterdamse Sparta heeft de Oostenrijker Wolfgang Schwartz laten weten, dat hij naar een nieuwe club kan uitzien. In weerwil van andere berichten dient de Engelsman Whymark zijn contract bij Sparta gewoon uit, tot hij op 3 maart te rugkeert naar Amerika om weer te gaan spelen voor Vancouver Whitecaps. Zo aan de bewegingen te zien voelt Nina Hagen zich ongetwij feld beter thuis op het toneel en achter een microfoon dan op het voetbalveld. De ster uit de nieuwe Neder landse speelfilm Cha Cha en ex- vriendin van de veelbesproken popzanger Herman Brood wil de het echter toch wel proberen Ze verrichtteonder toeziend oog van arbiter Bart Ram, de aftrap bij de wedstrijd FC Twente-FC Utrecht. Het verhaal vertelt niet of Ron van Oosterom (l) de bal al dan niet "op maat" kreeg. EINDHOVEN (GPD) - De PSV-aanhang staat be kend als zeer loyaal, maar afgaande op de verrichtin gen van de voormalige landskampioen tegen Vi tesse (1-1) lijkt er aan dit krediet geknabbeld te worden. Het onheilspel lende fluitconcert waar mee de 18.000 toeschou wers de vermeende vedet ten op hun aftocht naar de catacomben begeleidden, vormde wat dat betreft een aardige vingerwijzing. Inderdaad brouwde de Eindhoven- se formatie er zaterdagavond bit ter weinig van tegen staartclub Vitesse. Met iets meer doortas tendheid en geluk zouden de Geldersen zelfs de zege naar zich toe hebben getrokken en dat zou dan niet eens onverdiend zijn geweest. De onbewogen PSV-coach Kees Rijvers: „We mogen blij zijn met dit gelijke spel. Toen in het begin die kansen niet benut werden, voelde ik meteen al aan dat het weer nippertjes werk zou wor den. Kijk, we bevinden ons nu in een dal en zo lang zal ons spel rommelig blijven. Aan alles is te zien dat de spelers zich enorm moeten forceren, en als er dan ook nog belangrijke figuren als Van der Kuijlen en Van Kraay uitvallen is de lijn helemaal zoek". Het huidige PSV kon tegen de Arnhemse opponent in de verste verte z'n immage van topploeg niet waarmaken. Integendeel zelfs. De Eindhovenaren schut terden bij tijd en wijle als begin nelingen. Illustratief hiervoor was bijvoorbeeld de fout die Jan van Beveren in het begin van de tweede helft beging, waardoor Wimke Meyers de bal uiteen een tweetje met Nick Deacv achter de veel te laat reagerende PS V-goaly kon werken. Verdoofd door het succes van deze openingstreffer gunde de Vitesse-defensie in de daarop volgende minuut Ernie Brandts zoveel vrijheid dat de rossige voorstopper ongehinderd uit een corner inkopte. Vitesse-trainer Henk Wullems: „De spelers waren volgens mij nog versuft door de voorsprong. Van te voren hadden we afgesproken dat onze voorstopper Heezen Brandts bij corners zou volgen, maar dat gebeurde niet. Jammer, want de zege zou ons niet mis staan hebben. PSV mag dan wel aanvoeren dat het verzwakt was, maar wij speelden ook zonder vier vast spelers (Blijenberg, Veenstra, Husers en Beukhol -red.), terwijl er bij onze tegen stander nog altijd zo n acht inter nationals rondliepen" Wie gedacht mocht heben dat de brigade van trainer Rijvers na de gelijkmaker het karwei snel zou afmaken kwam bedrogen uit. De Brabanders lieten zich weliswaar veelvuldig op de helft van de te genpartij zien, maar de acties wa ren zó doorzichtig, dat de Vitesse- verdediging nauwelijks in moei lijkheden kwam. Met venijnige counters stichtten de volgelingen van trainer Wullems daarentegen veel meer gevaar. Vooral vleugel spits Herman Gerdsen dolde zijn directe tegenstander Piet Wild schut vaak op een vernederende manier, maar de ex-PSV'er Nick Deacy kwam steeds enkele mil limeters tekort om de voorzetten doeltreffend te verlengen. Overigens ontsnapte de thuisclub zo'n vijf minuten voor het eind signaal van scheidsrechter Bos man - die gele kaarten in petto had voor Gerdsen en Scheepers - aan een nederlaag. Toen de sla pende Jan van Beveren zich bijna liet verrassen door een schot van Wimke Meyers. Het typeerde wederom de instelling waaron der PSV op het ogenblik gebukt gaat. Gebrek aan motivatie, daar schortte het namelijk aan. Nieu we miljoenen investeringen zul len daar zo goed als zeker geen verandering in kunnen brengen. Misschien moet trainer Kees Rij vers eens bij zichzelf te raden gaan. Na een zonder meer suc cesvol dienstverband van zo'n zeven jaar lijkt PSV nu wat de technische supervisie betreft rijp voor een aflossing van de wacht. Sparta-Ajax 3-4 (1-2). 7. Schoe naker 0-1, 19 Van Gaal 1-1, 23. Ling 1-2, 54. Geels 2-2, 76. Bon- sink 2-3,87. Bonsink 2-4,90. Geels 3-4. Scheidsrechter Weerink. Toeschouwers 12.000. PEC Zwolle-AZ'67 1-1 (0-0). 65. Welzl 0-1, 70. Van de Wildenberg 1-1. Scheidsrechter Corver. Toe schouwers 11.000. Roda JC-Feyenoord 1-0 (0-0). 77. Nielsen 1-0. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers 15.000. PSV-Vitesse 1-1 (0-0). 57. Meijers 0-1. 58. Brandts 1-1. Scheidsrech ter Bosman. Toeschouwers 18.500. FC Twente-FC Utrecht 0-1 (0-0). 54. De Kruyk 0-1. Scheidsrechter Ram. Toeschouwers 10.000. MW-Go Ahead Eagles 3-3 (1-0). 24. Van Marwijk 1-0, 56. Van Kooten l-l,71.Colombain2-1.78. Schapendonk 3-1, 84. Koopman 3-2, 87. Koopman 3-3. Scheids rechter Gans. Toeschouwers 5500. FC Den Haag-NAC 3-0 (0-0) 53. Schoenmaker 1-0, 65. Melis 2-0, 67. Schoenmaker (3-0). Scheids rechter Van Swieten. Toeschou wers 3100. Willem II-Excelsior 3-1 (1-1). 38. Waslander 0-1, 45. Nelemans 1-1, 65. Hoyer 2-1. 79. Van Mierlo 3-1. 34. Kelderman 1-0 Scheidsrechter Thomas. Toe schouwers 3200. SVV-Cambuur 1-4 (0-1). 33. Pelt- zer 0-1, 61. De Jonge 0-2, 82. Ro zenburg 0-3, 83. Steenbergen 1-3, Wageningcn-Helmond Sport 3-2 (1-0). Van der Berg 1-0,56. Hazel- hekke2-0,58. Stnjbos2-l, 66. Van Osenbruggen 3-1, 76. Hooft 3-2. Scheidsrechter Bakker. Toe schouwers 3800. Toeschouwers 1500. Groningen-Vlaardingen 3-u (2-0). 16. Van Dijk 1-0, 26. Waal- derbos 2-0, 70. Veltmate 3-0. Scheidsrechter Keizer. Toe schouwers 7500. Volendam-VW2-0(l-0).21.Guyt 1-0, 89. Sul 2-0. Scheidsrechter Beek. Toeschouwers 3000. ADVERTENTIE Gezellig, al die kerstkaarten met bim-bam-beieren- klokken, arresleeën en sprokkelende vrouwtjes in het sparrewoud. Tussen haakjes: hebt u al een adreslijst ge maakt van familie en kennissen mèt post codes? Dat worden dan wat je noemt volledige kerst kaarten! Nieuw stadion voor DS'79? DORDRECHT (ANP) - Het bestuur van DS'79 onderhandelt met het gemeentebestuur van Dordrecht en het bedrijfsleven over de bouw van een nieuw, klein sta dion. De nieuwe accommodatie, die alleen zitplaatsen zal hebben, moet plaats bieden aan 20.000 toeschouwers. SPORTTOTO Toto 2 3 Roda JC-Feyen.' X Twente-Utrecht K PEC-AZ X NEC-Haarlem PSV-Vitesse X MW-Go Ahead x: Den Haag-NAC X Sparta-Ajax X Willem II-Exc. x FC Amsterd.-Eindh. Telstar-Fort. X Volendam-VW k Heerenv.-Heracles Aantal deelnemers: 166.153. Inleg 573.012,- Prijzenbedrag 272.180,70 Eerste prijs 108.872,28 Tweede prijs 68:045,18 Derde 17 95.263,25. Toto gelijk Toto-gelijk no. 49: de juiste wedstrijden zijn: 3-4-5-6 - 18 - 18, toegevoegd 8. Aantal deelnemers: 20.494. Inleg 68.024,- Prijzenbedrag 32.311,40 Beschikbaar uit jackpot 4.085,72 Eerste prijs incl. jackpot 14.586,93 Tweede prijs 1.615,57 Derde prijs 5.654,50 Vierde prijs 8.077,85 Vijfde prijs 6.462,28 De getallen van lotto no. 49 zijn: (reken kundig) 7 -10 - 12 - 14 - 23 - 36, reservege tallen 19 en 21. Aantal deelnemers: 833.292. Inleg 3.593.940,- Prijzenbedrag 1.707.121,- Eerste prijs 597.492,53 Tweede prijs 170.712,15 Derde prijs 256.068,23 Vierde prijs 341.424,30 Vijfde prijs 341.424,30 Supertrio LIVERPOOL TERUG AAN DE TOP VAN ENGELSE LEAGUE Het supertrio werd gelopen in de derde koers op de drafbaan te Hilversum. Het was de Theo Messidor-prijs. Uitslag 2 - 6 - 13. 1Rogan van Echten (W. van Buytene) 2. Robin Buitenzorg (J. Wagenaar) 3. Parel Holland (C.J. de Leeuw). Niet gestart no. 10 Oostster (AO. de Wrede). Omzet supertrio 271.613,-, uitbetaling supertrio 427,90. Duitsel lotto Griekse profs in'staking ATHENE (ANP) - De Griekse voetbalprofs hebben zaterdag een staking uitgeroepen van een onbeperkte duur. Ze hebben dit besluit genomen omdat de staatssecretaris voor sportzaken niet op hun eisen is ingegaan. De profs willen dat in een reglement wordt vastgelegd welke rechten en plichten clubs en spelers ten opzichte van elkaar hebben. Voorts ei sen zij de stichting van een spaarfonds voor voetballers. De Griekse voetbalbond heeft inmiddels het programma voor zondag voor de eerste en tweede divisie afgelast. FRANKFURT (ANP) - Dal de return tegen Feyenoord de Eintracht Frankfurt- spelers ondanks de aan trekkelijke uitgangsbasis (4-1) wel degelijk bezig houdt, kwam zaterdag middag in het competitie duel tegen Bayer Ürdin- gen duidelijk aan het licht. Eintracht maakte een lusteloze indruk, had on verwacht veel problemen met de middenmoter en was pas na de pauze in staat de 2-0 op het score bord te brengen. Trainer Frledel Rausch was na af loop niettemin tevreden. Blessu res hadden zich niet voorgedaan, zodat alleen Lorant (hij scheurde een spiertje tijdens de training) in Rotterdam buiten de lijnen blijft. Bovendien blijkt Bum Kun Cha in topvorm. De Koreaan was za terdag in het met 12.UUU toe schouwers gevulde Waldstadion ongrijpbaar en fungeerde bij bei de doelpunten als aangever. Door de overwinning rukte Eintracht op naar de derde plaats. De elf van Rausch heeft drie punten achterstand op Hamburger SV en Bayern München die gezamen lijk de ranglijst aanvoeren. Ham burger SV liep in eigen huis gladjes langs debutant Bayer Le- verkusen: 3-0. Bayern München besliste het treffen tegen VFB Stuttgart voor 65.000 toeschou wers binnen tien minuten Toen was het al 2-0, het werd 4-0. Bo- russia Dortmund is van slag af. De ploeg van Udo Lattek die we kenlang als koploper fungeerde, snakt naar de winterpauze. Tegen MSV Duisburg incasseerden de Borussen opnieuw een nederlaag (0-1), waardoor ze terugvielen naar de vijfde plaats. Bi j FC Köln debuteerde zaterdag Tony Woodcock. De voormalige spits van Nottingham Forest, voor twee miljoen marken aangetrok ken, kwam tegen Werder Bremen (4-1) niet in het spel voor. Hal verwege de tweede helft liet hij zich uitgeblust vervangen. Engeland Liverpool is terug aan de top van de Engelse eerste divisie. Na een bij zonder matige seizoenopening, heeft de ploeg het ritme hervon den. Wekenlang bleef Liverpool al ongeslagen. De rush naar de toppositie kreeg zaterdag een voorlopig hoogtepunt. Door de overwinning bij Aston Villa (1-3) en het gelijke spel van Manches ter United thuis tegen Leeds Uni ted (1-1) veroverde Liverpool de leiding. Weliswaar met een gelijk aantal wedstrijdpunten als Man chester United, maar met één duel minder gespeeld en een aan trekkelijker doelsaldo. Nottingham Forest mag op de hit lijsten snel stijgen, even snel daalt het op de ranglijst van de eerste divisie. Tegen Crystal Pa lace moest het team van Brian Cloueh oDnieuw een nederlaag Een blunder van Pe ter Shilton, volgens de hitsong de beste doelman ter wereld, leidde tot de nederlaag. De enige treffer kwam op naam van Walsh. Uit de laatste vier wedstrijden verza melde Nottingham één punt, waardoor de aansluiting met de top verbroken werd. België Bij het ingaan van de winterrust heeft koploper Lokeren in de hoogste afdeling van de Belgi sche competitie een voorsprong van niet minder dan vier punten op zijn naaste achtervolger Club Brugge. De club van Larsen en Lubanski won zelf in een uitwed strijd met 3-2 van Berchem Sport, terwijl de naaste concur rentie zo vriendelijk was om te verliezen. Club Brugge zette de reeks dalende prestaties voort met een nederlaag van 3-0 tegen Club Luik, RWDM verloor met 2-0 bij Waregem en Standard Luik met 3-2 van Cercle Brugge. Door dit alles schoot Anderlecht aardig omhoog. De Brusselaren zegevierden vrijdagavond reeds met 3-1 over Beerschot. Rob Rensenbrink maakte daarbij een uitstekende rentree. De Belgi sche Nederlander was geruime tijd afwezig geweest wegens blessures. Hij gaf de voorzetten waaruit Haan en Van Binst in resp. de 7e en 47ste minuut scoorden. Een strafschop gaf Co- nincx de gelegenheid in de 60ste minuut tegen te scoren, waarna Van Binst er onmiddellijk 3-1 van maakte. Titelhouder SK Beveren moest thuis aan het voorlaatst geklas seerde sporting Charleroi een 1 -1 puntendeling toestaan. De positie van het onderaanstaan- de Hasselt werd door een neder laag met 3-0 tegen Lierse SK nog benarder. Bij Lierse scoorde Er- win van den Bergh tweemaal Hij sloot de eerste competitiehclft af met een score van één uit één: 17. doelpunten in 17 wedstrijden. 2-18-19-23-36-37, bijkomend ADVERTENTIE Voor elke sport hebben wij schoeisel, shirts, trainingspakken, enz. Ook wintersportkleding tegen lage prijzen en nog 10% KORTING Vergelijk eerst prijzen elders dan koopt u bij ons De Zwarte Wolf is in prijs en ser vice niet te kloppen. SPORTHUIS Xr Lange Mare 104 - Leiden t/o Hartebrugkerk

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14