Oude raadhuis moet open zijn voor Warmondse gemeenschap Restaurant van de baan? eidse agenda Huizen voor „bootmensen TERREIN TE GROOT VOOR WOONWAGENS Speelplaats wordt vernieuwd Commissie steunt werkgroep WARMOND - Het oude raadhuis bij "De Pomp" in War mond zou toch eigenlijk een openbare bestemming moe ten krijgen. De commissie maatschappelijk welzijn wil dat burgemeester en wethouders van deze gemeente hun standpunt om het oude raadhuis te verhuren voor kan toordoeleinden herzien. Benthuizen wil vluchtelingen opvangen BENTHUIZEN - Burgemees ter en wethouders van Bent huizen zijn bereid om ook in deze gemeente woningen ter beschikking te stellen aan Zuid-Oostaziatische vluchte lingen. Het gaat hierbij om één drieka merwoning en twee éénge zinswoningen. Wel is men in Benthuizen ervan overtuigd dat het toewijzen van wonin gen aan vluchtelingen een te zware belasting wordt voor de woningmarkt wanneer de gemeente nog 10 procent van de te bouwen woningwetwo ningen beschikbaar moet stellen aan het rijk. 5V Die 10 procent zou al betekenen dat er één eengezinswoning, één driekamerwoning en éen woning voor alleenstaanden of twee persoonshuishou dens beschikbaar zou moeten komen. "Om daarnaast dan nog woningen beschikbaar te stellen voor de vluchtelingen zou een te sterke belasting kunnen betekenen van onze woningmarkt. Temeer daar de Vereniging Vluchtelin genwerk Nederland de orga nisatie, die zich met de huis vesting van deze vluchtelin gen belast, heeft gepleit om tenminste drie gezinnen op te nr> nemen. Dit dan ter voorko ming van onder meer isole- mentsproblemen, zo stellen B en W van Benthuizen. Het rijk heeft drie zgn. voor keurswoningen in Benthui zen geclaimd voor rijks- en spoorwegpersoneel. Er schij nen echter nog geen gegadig den te zijn voor deze wonin gen. De gemeente Benthui zen vraagt nu of de woningen voor de vluchtelingen niet het predikaat voorkeurswoning kunnen krijgen, nu het rijk niemand heeft gevonden. Het ministerie van Volkshuisves ting is hiertoe bereid. Warmond moet nieuw plan ontwerpen WARMOND - Gemeentewerken van Warmond moeten een nieuw plan opstellen voor de plaatsing van woonwagens in Warmond. Het ministe rie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk is wel tevreden met de lokatie op de Speelweide aan de Burgemeester Ketelaarstraat maar vond het plan te groots van opzet. Warmond is verplicht twee woonwagens binnen de gemeente op te ne men. Gemeentewerken had echter een plan ontworpen waar de moge lijkheid voor zelfs drie a vier woonwagens opengelaten werd. Het plan zou zo n 150.000 gulden gaan kosten, terwijl in Warmond maar maximaal 100.000 gulden voor een woonwagenkampje mag worden uitgegeven. Gemeentewerken moet nu een plan ontwerpen voor precies twee woon wagens. Verder waren er van de kant van CRM nog wat bezwaren tegen de groenvoorziening. Ook daarmee wordt nu door de gemeente in het ontwerp van het nieuwe plan rekening gehouden. Geen fietspad Aehthovenerweg LEIDERDORP - Er komt geen vrijliggend fietspad langs de Aehthovenerweg in Leiderdorp. Hoewel door de gemeenteraad in 1976 werd besloten tot het door trekken van de Mauritssingel, alsmede tot het aanleggen van een fietspad, meent het college van burgemeester en wethouders nu dat een fietsroute niet meer zo urgent is. Als voornaamste reden daarvoor voert zij de aanleg van een pad langs de Oude Rijn aan. Wat betreft het doortrekken van de Mauritssingel ligt de zaak heel anders. Burgemeester en wet houders van Leiderdorp zijn van mening dat die ingreep zo snel mogelijk plaats moet hebben. In de huidige situatie is er namelijk een permanente verkeersoverlast in het smalle gedeelte van de Hoofdstraat tussen het Hu- brechtplein en de Ruigekade. De tweehonderd bezwaarschriften die tegen de doortrekking wer den ingediend, zijn dan ook on gegrond verklaard. Bromfietsers aangereden LEIDERDORP - Een 18-^arige Leiderdorper is vanochtend ge wond geraakt toen hij rijdende op zijn bromfiets op de Acacialaan/ Ericalaan werd aangereden door een personenauto. Deze wagen werd bestuurd dooreen 41-jarige inwoonster van Leiderdorp, die volgens de politie geen voorrang heeft verleend. De bromfietser is met pijn aan zijn voet en schaaf wonden ter observatie opgeno men in het Academisch Zieken huis. Een andere bromfietser een 18- jarige inwoner van Waddinxveen raakte gistermiddag rond tien voor vijf gewond op Ockenrode in Leiderdorp. Terwijl hij een rij geparkeerde auto's passeerde, werd hij geraakt door een auto die weg wilde rijden van de par keerplek. De auto werd bestuurd door een 19-jarige Leiderdorper. De bromfietser raakte gewond aan zijn knie en linkerarm. Op de Wederikkreek in Leiderdorp deed zich gisterochtend een merkwaardig ongeval voor. Een meisje van 13 jaar die achterop de fiets bij een leeftijdgenootje zat, viel van de fiets en kwam met haar hoofd op de grond terecht. Zij raakte daardoor bewusteloos. Zij is voor controle overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Wethouder mevrouw Dalhuisen deelde gisteravond mee dat de meerderheid van burgemeester en wethouders van Warmond het gebouw wil verhuren om er kan toren in onder te brengen. Slechts een minderheid binnen B en W vond de plannen van de werkgroep tot behoud van het oude raadhuis acceptabel en wil deze groep een kans geven deze uit te werken. De werkgroep vindt dat het oude raadhuis een openbare bestem ming moet krijgen ten dienste van de gehele Warmondse ge meenschap. Dat wil de groep be reiken door het houden van ex posities, het organiseren van kof fieconcerten, bazars en het vesti gen in het gebouw van een kof fiebar of een (politiek) bruin café. De commissie wist in tegenstelling tot (de meerderheid van) B en W deze activiteiten positief te waar deren. Zij adviseerde B en W dan ook hun standpunt te herzien en nieuw overleg met de werkgroep te openen. Lange tijd stond de daarna stil bij het nieuw ontwerp Woonruimteverordening De ver ordening beoogt een evenwichti ge woonruimteverdeling en re gelt in verband daarmee de plaat sing op de lijst van woningzoe kenden. Nieuw in het ontwerp was onder meer de volledige ge lijkschakeling van man en vrouw en de aanvaarding van "het sa- Het oude raadhuis in Warmond: openbare bestemming of kantoren Vrachtauto verliest wielen ior toewijzing van woonruimte. Een aantal zaken zal nog worden bestudeerd. Burge meester en wethouders zullen zich vervolgens over het ontwerp buigen. OEGSTGEEST - Een vrachtauto bestuurd door een inwoner van Rijns burg verloor gistermiddag even na vier uur twee wielen op de Rijnsbur- gerweg in Oegstgeest. Eén van de wielen stuiterde tegen de personenau to van een Oegstgeestenaar die net achter de vrachtwagen reed. Een technische controledienst van de politie stelt nu een onderzoek in naar het losraken van de wielen van de vrachtauto. LENING - De Japanse regering heeft zaterdag bekendgemaakt dat Japan voor omgerekend drie miljard gulden tegen lage rente aan China zal verstrekken vpor financiering van modernise- ringsplannen. Het geld is bestemd voor zes enor me projecten, de aanleg van twee havens, drie spoorwegcom plexen en een waterkrachtcen trale. Kerststukjes De Volksuniversiteit K en O Leiderdorp organiseert dinsdag 18 december vanaf 20.00 uur een avond "kerststukjes maken". De avond wordt ge houden in de Louise de Coligny scholengemeenschap aan de Van Geer straat in Leiderdorp. Mevrouw Van der Pias-Van As leert de deelnemers de handige en onmisbare kneepjes van het vak. Deelnemers (zowel vrouwen als mannen) kunnen zich vóór 15 december opgeven voor deze bezigheid: mevrouw Houwer, Dragontuin 24 Leiderdorp, tel: 890603 Expositie In galerie "De Pomp" in Warmond exposeren Marijke Haverkort, Ineke Lieshout, Marieke van Leuveren en Tilly van den Broek tot 15 decem ber. Marijke Haverkort heeft wandkleden tentoongesteld terwijl Ineke Lieshout met keramiek in de galerie is verschenen. Marieke van Leuve ren en Tilly van den Broek completeren de tentoonstelling met brood deegfiguren. Openingstijden alle dagen van 13.00 uur tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur. Het pand aan de Hoofdstraat waar de heer Banen een restaurant wil Niet passend in sfeer oude dorp Op de foto het kleine speelplaatsje van de school De Springschans Bij de vernieuwing van het pleintje zal gebruik worden gemaakt LEIDERDORP - De kleine speelplaats van de lagere school De Springschans in Leiderdorp wordt vernieuwd. Oorspronkelijk was het de bedoeling hierbij gebakken stenen als sierbestrating te gebruiken. Om de kosten echter te drukken, is nu besloten om weer gebruik te gaan maken van de al aanwezige betontegels. De kosten kunnen zo teruggebracht worden van 17.500 tot 12.500 gulden. De oudercommissie ging met het nieuwe plan akkoord maar hoopt wel dat dat de geplande 13 bielsen, een verbindingspad tussen de kleine en de grote speelplaats, aangebracht kunnen worden. LEIDERDORP - Er komt waarschijnlijk geen restau rant aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Het bezwaar schrift van de heer D.J. Banen waarin deze voor de tweede maal vroeg een specialiteiten restaurant-bar- grill te mogen vestigen, is door de commissie ruim telijke ordening en openbare werken van de gemeen te Leiderdorp ongegrond verklaard. De voornaamste redenen voor het afwijzen van het plan van de heer Banen is het ontbreken van voldoende parkeerplaat sen en het feit dat een restaurant niet in de sfeer van het oude dorp zou passen. Wanneer het advies van de commissie volgende week maandag door de raad ter harte wordt genomen, kan de heer Banen zich nog richten tot de Raad van State. Wijst deze zijn verzoek ook af, dan is het restaurant aan de Hoofdstraat definitief van de baan. In het bezwaarschrift van de heer Banen, dat bij de commissie beroep- en bezwaarschriften aan de orde kwam. zegt hij het te betreuren dat zijn ondernemer schap de kop wordt ingedrukt. Hij voerde aan dat met het onderbrengen van een restaurant aan de Hoofdstraat een monumentaal pand kan worden be houden en de werkgelegenheid kan worden bevor derd. Het feit dat er te weinig parkeergelegenheid zou zijn, weerlegt hij door enkele terreinen aan te wijzen waar volgens hem zonder hinder zou kunnen worden geparkeerd door zeventien auto's. Verder vindt hy dat het de sfeer van het oude dorp juist ten goede komt wanneer er een rustige eetgelegenheid zou komen. Tijdens een vergadering van de commissie verkeer en vervoer is het parkeerprobleem nog eens aan tie orde gekomen. De leden van de commissie zetten uiteen dat juist op de openingstijden van een eventueel res taurant de door Banen bedoelde parkeerplaatsen be zet zouden zijn. Het argument dat bij andere bedrij ven niet zo streng wordt opgelet wat betreft de par keergelegenheid, gaat volgens hen niet op. Nergens zou het probleem zo schrijnend zijn als juist in de omgeving van de Hoofdstraat. Bovendien komt er een nieuwe regel die zal eisen dat in elk bestem mingsplan ook parkeernormen moet worden opge- Dinsdag Leiden-Kijkhu Algemene Reclasserings vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel: 156440. Bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen politie en/of de justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum, woe van 10 - 12 uur tel: 130983. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur, NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. KWJ - beweging werkende jongeren, Noordeinde 2a, klachtenspreekuur 17 - 20 uur; geopend ma t/m vrij van 10 - 17 Woensdag Leiden - Museum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, kinderfilm: "Nico het oli- fantenjong", 14 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Voorschoten - bejaardencentrum "Ade- geest", krijgt bezoek van Sinterklaas om Donderdag Leiden - Kijkhuis - Vrouwenkerkchoor- straat 17, film: Jerry Lewis, 20 en 22.15 Academiegebouw - Rapenburg, lezing door dr. P. R. Baehr, 20 uur. Gebouw Rehoboth - Rapenburg 10, postzegelmarkt, 19.30 - 22 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, film: "Instant pictures", 21 uur. LAK-theater - Thatergroep Trezor. "Nacht der Trjbaden", 21 uur. Nieuwe Rijn - werkgróep homofilie, open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33 Voorschoten, tel: 01717 - 3309, spreekuur voor invaliden, 19 - 20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30 - 21.30 uur. Architektenwinkel - Piterskerkhof 19 vrij advies, 20 - 21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14 - 16 uur tel: 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20 - 21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren, het Gemeentehuis. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 1-6 dec.. Zuiderapo theek, Lammenschansweg 7, tel. 123553. Indien het na 11 uur 's aonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan r Wijkverpleging Leiden - Inferkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, ten zui den van de Ryn 121753 Leiderdorp - Zoeterwoude Rd. - Ge- zondsheidscentrum. Berkenkade, 41031, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - A. Looyen, Merellaan 2, tel: 02522-11454. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnerrientsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2