Nederlagen voor Gemini K-heren LZ '86 fel protesterend ten onder LMHC lijdt gevoelig verlies: 1-2 DIOK laat zich provoceren Van der Duim wint Dynamo Cup Damesteams pakken wel de volle winst PAGINA 18 MAANDAG 3 DECEMBER 1979 SPORT LEIDEN - In de volleybalcompeti tie moesten de herenploegen van Gemini/K in alle gevallen het loodje leggen. De dames van de Voorschotense club deden het heel wat beter; zij boekten wel winst. Ook NOVO en Lcython bleven trouwens aan de voorde lige kant van de marge. De Gemini/K heren bleken te zwak in de stryd tegen koploper Brole- co. Die equipe, die in deze com petitie nog geen set heeft afge staan, walste de Voorschotena ren in de eerste periode plat 2-15. Daarna wist Gemini/K wat voor waarde Broleco vertegenwoor digde. De thuisclub paste zich .wonderwel aan het spel van de lijstaanvoerders aan, zodat er zich een boeiend gevecht ont spon. Dat pas op 18-16 in het voordeel van Gemini/K, dat in Bert Frank zijn spectaculairste aanvaller had, werd beslist. In de derde set zakten de Voorschote naren echter weer weg. Broleco profiteerde van het zwakke passwerk: 2-15. Ook de vierde set leverde Gemini/K geen winst op (het werd 10-15), zodat Broleco een 1-3 winst in de boeken mocht laten byschryven. De reserves van Gemini/K konden opponent Tromp slechts twee sets bijbenen. De eerste set ging na een 14-10 voorsprong wat on gelukkig verloren (14-16). Daarna bloeide Gemini/K op. Vooral aanvaller Kees Groenewegen was niet te stuiten en de 'kangoe roes'wonnen dan ook ruim: 15-5. In het verdere verloop van het duel bleek Tromp evenwel toch over meer inhoud te beschikken. Bovendien werd die formatie nog eens in de kaart gespeeld door het feit dat het spelverdelen bij Ge mini/K steeds slechter verliep. Tromp zegevierde met 5-15 en 9-15, zodat ook hier een 1-3 eind- score werd bereikt. Bij de dames van Gemini/K verlie pen de zaken heel wat voorspoe diger. De opgaande lijn werd te gen het Eindhovense Rust Roest voortgezet. De afwezige Anneke Verstegen werd verrassend goed vervangen door spelverdeelster Marieke Bertels. In de eerste set liep Gemini/K over Rust Roest heen: 5-15. In de daaropvolgende sets was de tegenstand van de Eindhovense dames wat fanatie ker, maar niettemin slaagden de Gemini-speelsters erin om via 14-16 en 13-15 een 0-3 overwin ning uit het vuur te slepen. Gemini/K 2 kwam tweemaal in het veld. In Gouda moest het team verrassend de punten aan Jodan Boys laten (3-1), maar in Wasse naar werd tegen het onderaan- staande WW wèl winst geboekt 1-3. Leython, dat sinds een week zon der trainer opereert, had het moeilijk tegen Schippers/Berkel. Weliswaar leverde de eerste pe riode een 15-11 zege op, maar in de daaropvolgende sets moest de Leidse brigade haar meerdere erkennen in de Berkelse équipe: 4-15 en 8-15. In de vierde set her vond Leython echter het ritme en werd onder de bezielende leiding van Heieen Bos met succes de fi nish bereikt 3-2 (setstanden 15-7 en 17-15). NOVO was tegen TOG goed op dreef. De ploeg uit Noordwijk startte met een 4-2 systeem en drukte TOG in de eerste twee sets met de neus op de feiten: 15-9 en 15-8. NOVO schakelde vervol gens op het 5-1 systeem over, hetgeen veel oplettendheid ver eiste. Met gevolg dat TOG via staffels en kruisstaffels werd weggeveegd: 15-2. In de promotieklas heren liet Ley thon tegen Karssen één van de laatste kansen om omhoog te komen onbenut. Nadat Leython het eerste bedryf winnend had afgesloten (16-14), trok Karssen de stand meteen in evenwicht (7-15). Vervolgens was Leython weer aan de beurt (15-8), maar uiteindelijk bleek Karssen toch over de langste adem te beschik ken: 13-15 en 14-16. NOVO moest geheel onverwacht de punten aan het laaggeklas seerde Jodan Boys laten. In Gou da werd het 3-1. LUSV slaagde er, ondanks de af wezigheid van coach Johnny Groen, toch in tegen GVC de volle winst te pakken. Met Erwin Zomervrucht als beste speler won het team zoals het wilde: 10-15,8-15 en 5-15. Donar onder schatte Orion, dat beter voor de dag kwam dan in Leidse kringen werd verwacht. Donar nam het na twee gemakkelijk verkregen setzeges (2-15 en 7-15) veel te luchthartig op. Met het publiek als zevende man wist Orion de zaken spoedig recht te trekken: 16-14 en 15-7. Ook in de vijfde set verkeerde Donar aanvankelijk in dromenland. Pas toen Orion op 14-9 was gekomen, werd de Leid se ploeg wakker en werd de eind streep met 14-16 bereikt. SPORT SPORT Wim Schouten veert hoog op en doorboort het verdedigingsblok 1 opponent Karssen. Niettemin ging de strijd voor Leython verloren. Bij de dames slaagde JUSV erin WvZwol een punt te ontfutselen. De strijd ging in de eerste drie sets op en neer (15-13, 14-16, 15-13). Daarna zakte LUSV ech ter weg en won WvZwoL 10-15 en 5-15. RW wist op het nippertje van Tor nado te winnen. Nadat de thuis ploeg zich aanvankelijk een 2-0 (15-6,15-13) voorsprong had ver schaft, sloop de nonchalance in het team. Tornado profiteerde op kundige wijze van de desorgani satie bij RW: 9-15. Nadat in de vierde set nog tegen een 8-12 ach terstand had moeten optornen, wist dat zestal toch nog de to taalwinst te grijpen: 3-1 (16-14). DAC nam onder het toeziend oog van gelegenheidscoach Johan Kooistra een 2-0 voorsprong op VELO (15-6, 15-2). De Westlan ders werden volkomen wegge speeld, al had DAC in de derde set nogal wat moeite om de 3-0 overwinning veilig te stellen (16-14). Leython 2 speelde een uitstekende wedstrijd tegen koploper Zeven huizen. Niettemin won die laatste formatie met 1-3 (15-13, 11-15, 13-15, 3-15). LEIDEN - In de hockeycompetitie werd LMHC met een gevoelige nederlaag geconfronteerd. Den Bosch eiste twee minuten voor het laatste fluitsignaal beide punten voor zich op waardoor het voor de Leidenaars een moeilijke zaak wordt de derde plaats, die recht geeft op promo tie, te bereiken. LMHC-Den Bosch l-2.De thuis ploeg ontketende onmiddellijk na het beginsignaal van de scheidsrechters een stormachtig offensief. Het doelpunt dat Frits Verheij scoorde, was dan ook ge heel in overeenstemming met de verhoudingen. Nadien kreeg LMHC nog allerhande mogelijk heden om de score te verdubbe len, maar meer Leidse treffers bleven achterwege. Een straf- push van Van Marijt-Kooy be landde vlak voor de pauze op de paal. Nog voor hef rustsignaal had geklonken, had Den Bosch de gelijkmaker laten aantekenen. In de tweede helft waren de elftal len geheel tegen elkaar opgewas sen. De aanvallen golfden op en neer, maar beide ploegen wisten niet tot scoren te komen. Het 1-1 gelijkspel leek derhalve de eind stand te zullen worden, maar en kele seconden voor tijd scoorden de gasten uit een strafcorner de winnende treffer. Op regionaal hockeyniveau maak ten de dames van Roomburg in eigen huis een halve misstap te gen het laaggeklasseerde Te Werve, dat een kwartier voor tijd nog een 1-2 voorsprong had. Uit eindelijk werd het hier 2-2. LEIDEN/WADDINXVEEN - De streekderby tussen de Gouwe en LZ'86 is op een teleurstelling voor de Leidse waterpoloploeg uitgelopen. De Gouwenaren wonnen met 6-4. De Zijl/LGB won na een stroef begin toch nog ge makkelijk van PSV met 11-5. De derde klassers DKD en Vivax verloren beide. DKD met 6-5 van PCG en Vivax met 6-2 van Lansingh. LZ'86 heeft in de streekderby tegen de Gouwe uit Waddinxveen de hogere positie op de ranglijst niet waar kunnen maken. De Gouwe, vorig jaar met de Leidenaars uit de eerste klasse gepromoveerd, wonnen na een gelijkopgaande wedstrijd met 6-4. De beslissing in de wedstrijd viel in het begin van het vierde part. De laatste pe riode begon met een 2-2 stand. Na 27 seconden spelen scoorde Fred Kransstauber 3-2. Jan Bakker protesteerde luid tegen deze tref fer bij scheidsrechter George Geurtsen (de ex-AZC coach floot voor het eerst weer een hoofd klasse wedstrijd.) Kransstauber zou hebben afgetrapt. Resultaat van deze domme protestactie was dat Jan Bakker voor de rest van de wedstrijd uit het water werd gestuurd (met vervanging). In de hierop volgende man-minder si tuatie leek Bram van Mil via een break op weg de gelijkmaker te scoren. Hij werd echter wegens een alleen door arbiter Coose ge constateerde, overtreding (on derduiken) terug gefloten. Dit had weer felle LZ protesten tot gevolg. Christiaan Bertels van de Gouwe protesteerde helemaal niet en schoot gewoon 4-2 bin nen. Dit gat van twee doelpunten heeft LZ niet meer kunnen dich ten. In de eerste twee perioden waren de doelpunten duur. Alleen Dirk Russner slaagde erin het net ach ter LZ keeper Erik Vos te vinden (1-0). Tweemaal werd er een LZ- speler uitgestuurd. Maar beide malen wist de LZ-verdediging door goed schuiven de numme- rieke minderheid te overleven. De derde periode gaf een leven diger scoreverloop te zien. Bram v.d. Leden scoorde op aangeven van Ruud Muusse op fraaie wijze 1-1. Vlak hierna blunderde de LZ- verdediging. Bransstauber had geen moeite dit presentje te ver zilveren. Maar nog voor het einde van de derde periode kwam LZ door Ruud Muusse weer op gelij ke hoogte (2-2). De laatste periode had de al eerder beschreven voor LZ'86 fatale start. De Leidse for matie had niet meer de kracht om OOST-BERLIJN (AFNP) - Voor de tWinde achtereenvolgende keer is Hilbert van der Duim winnaar geworden van de Dynamo Cup, éen van de traditionele ope ningswedstrijden van het schaatsseizoen Van der Duim was van de Nederlandse afvaar diging die in Oost-Berlijn reed, verreweg de meest constante. Met een eerste, twee tweede en een derde plaats, legde hij de ba sis voor de eindzege. Onder niet ideale omstandigheden, het waaide en regende, won hy de 500 meter in 41.14 sec. Daarmee had hy voldoende voorsprong geno men op Piet Kleine, die zijn ploeggenoot op de 5000 meter bijna 2 seconden achter zich liet (7.32,18 om 7.34,12). Het falen van Kleine op de korte afstand, maak te hem kansloos voor een toppo sitie. Achter Van der Duim werd nu Ehng (üdl) tweede, Pol werd derde, Lobanov (Sov) vierde, Kleine vijfde. Van der Pal zesde en Schaly achtste. By de all-round dames won de Rus sische Petroeseva, voor de Oost- duitsen Becker en Heek. Ria Vis ser was met een vierde plaats de bede Nederlandse. H ai take Ve le n tij n eindigde in de sprintklas se als derde. Ze won tweemaal op dl- 1000 meter, maai v iel opde500 meter ver terug. Eerste en tweede werden Cornelia Jacob (Odl) en Tarassova (Sow). By de heren sprinters ging de eindzege naar de Canadees Boucher voor De- midov en Ron Ket. Na afloop van de wedstrijden heeft Egbert van 't Oever de ploeg sa mengesteld die op 15 en 16 de cember in Groningen tegen Noorwegen uitkomt. Aan de start komen: Hilbert van der Duim, Hans van Helden, Piet Kleine, Iep Kramer, Wim Pol en Frits Schaly. Een reserve moet nog worden aangewezen. Van Oosterhout prolongeert kunststoottitel WAALWIJK ANP)- Cees van Oos terhout heeft zijn nationale titel kunststoten, die hy vorige jaar in Ammerzoden veroverde met succes geprolongeerd. Hij verbe terde daarby twee nationale re cords, één voor het totaal met 240 punten (het oude record stond met 234 punten op zijn naam) en één voor gelukte stoten dat hy bracht op 40. Het oude record stond op n iam van drie man: Van Oosterhout, Jean Bessems en Hans de Jager met 39 gelukte sto ten. Ron Schumann en Piet de Jong promoveerden naar de ereklasse. terug te komen. Wel scoorde Jan de Graaf nog tweemaal, maar de Gouwe zette hier evenveel tref fers tegen over Bertels en Over- dam. Door deze scores werd de eindstand bepaald op 6-4. De Zijl/LGB heeft zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen PSV na een wat moeilyk begin (2-2 na anderhalf part) toch nog ruim gewonnen (11-5). De Leidse for matie miste Jacob Spijker (stu dieredenen) Hier stond tegen over dat Henk Harteveld voor het eerst deze competitie weer mee speelde (hersteld van de ziekte van pfeifer). De eerste periode werd geken merkt door het grote aantal kan sen dat de Leidenaars nodig had den om tot scoren te komen. Na vijf missers op rij kon Martin Vreeburg uit een man meer situa tie 1-0 scoren. Na de 2-0 van Hans Korevaar ver kleinden de Eindhovenaren de achterstand door een "geluks treffer" van Erwin Steinmetz. Een schot van zeker 15 meter glipte door de handen van Theo Uitten- hout. In de tweede periode begon zich al een duidelyke overwinning voor de Leidenaars af te tekenen. Ar jan Wittenberg liet nog wel 2-2 aantekenen maar de pupillen van Rob Schouten lieten zich hier door niet verontrusten. De aan vallen, die nu in tegenstelling tot de eerste periode, veel beter wa ren verzorgd, brachten grote pa niek in de PSV-gelederen. Hier moesten wel scores uit voort vloeien. Wat dan ook in ruime mate gebeurde. Scoreverloop: 1ste periode: 1-0 Martin Vreeburg, 2-0 Hans Kore vaar, 2-1 Steenmetz. Tweede pe riode: 2-2 Wittenberg, 3-2 Stan v. Belkum, 4-2 J.J. Korevaar, 5-2 Hans Korevaar. Derde periode 8-3 Alex v. Belkum, 9-3 Henk Harteveld, 9-4 V.d. Hoogenband, 9-5 v.d. Hoogenband, 10-5 Dick v.d. Bosch, 11-5 Diek v.d. Bosch. Het Leiderdorpse DKD verloor net aan van PCG met 6-5. In een ge lijk opgaande strijd kwamen de Leiderdorpers in het laatste spel- kwart net iets te kort. Doelpun ten: Frank Dreef (2) Bob Wouters (2) en Ron Rietbroek. Vivax leed na een reeks overwin ningen weer een nederlaag. Te gen koploper Lansingh werd met 6-2 verloren. Het ging mis nadat Vivax van een zone-verdediging naar een felle press overschakel de. Lansingh vergrootte toen de voorsprong van 3-2 naar 6-2. Doelpunten: Jeroen Piasmeier en Guus Spierenburg (straf- worp). Dames De dames van de Zijl/LGB kunnen prolongatie van het hoofdklas serschap zo langzamerhand wel vergeten. Tegen het toch niet zo sterke OZPC werd een 14-1 ne derlaag geleden. Aanvankelijk leek het erop dat de Leidse dames voor een verrassing zouden zor gen toen Marion Vreeburg 1-0 scoorde. Maar toen OZPC echt begon te draaien, was er voor de i met 11-5. Leidse dames geen houden meer De dames van LZ'86 leden ook een nederlaag tegen het ongeslagen de Futen. Ondanks het sterke keepen van Bettina Hoogen- boom werd het 6-1. De Leidse voorwaartsen zagen geen kans de verdediging van de Futen te ver ontrusten. Éénmaal lukte het wel toen Jolanda Dorlas eenvoorzet van Astrid Velting intikte. Katwijk Tweede klasser Katwijk verloor van SZC uit Schiedam. Tot diep Belkum kijkt toe. De Zijl/LGB in de laatste periode bleef de stand gelijk (6-6). Toen echter hadden de Katwijkers geen ant woord meer op twee snel achter elkaar gescoorde Schiedamse treffers. Eindstand 8-6. Topscorer H. Duyvenvoorde 4. WIM SIERA Gideon van der Born van veld gestuurd LEIDEN - De Leidse rugbyclub DIOK maakt tot dusver geen bij zonder seizoen door. Er werd gis teren in de Kikkerpolder dan wel met 27-12 van NFC uit Amstel veen gewonnen, maar dit DIOK ligt nog steeds duidelijk in de clinch met zichzelf. Het bleek uit het feit dat de Leidenaars zich lie ten provoceren door een tegen stander die met intimidatie pro beerde de sterkere opponent uit het ritme te halen. DIOK stapte daar te vaak in. Gevolg: winger Gideon van der Bom werd we gens slaan naar een tegenstander van het veld gezonden en interna tional Dick Altink kreeg een waarschuwing wegens voortdu rende kritiek op de leiding. De Amstelveners namen in de zes de minuut de leiding toen hun driekwarlyn de bal goed uit speelde en Cees Combee kon sco ren: 0-4. Nick Gale converteerde op de juiste manier (0-6), maar lang had NFC geen plezier van de voorsprong. DIOK kwam binnen tien minuten op gelijke hoogte doordat Barry van Dooren, na grote overmacht van de Leidse voorwaartsen. de try kon druk ken en Albert Huisman de con versie benutte. Voordat DIOK echter weer geheel terug was in de race, verspeelde Hans Gortz door een slordige kick de bal aan NFC-center Cees Veldhuyzen, die de bezoekers wederom de leiding gaf: 6-10, waarna Eric Hengeveld de con versie benutte: 6-12. Pas in de tweede helft vond DIOK zichzelf terug. Vooral de eerste ry probeerde toen met sterk zwoegwerk het verloren terrein te herwinnen, wat via Kees Koe mans (10-12) en Dick Altink (na uitstekend voorwaartsen werk) ook lukte: 14-12. Daarna liet DIOK zich echter uit de tent lok ken, met een handgemeen en het wegsturen van Van der Born als gevolg. Niettemin slaagde Bob del Prado, Kees Koemans en Evert van Seggelen er nog in de stand op te voeren naar 27-12. LSRG Geheel tegen de verhoudingen in verloor het Leidse Studenten Rugby Gezelschap in Castricum van de club met die naam (12-9). Zeker zestig van de tachtig spelmi- nuten werden op de Castricumse helft gespeeld, maar de Noord hollanders verdedigden hun goallyn ijzersterk. Twee inter cepties door Castricum vanuit het defensiegebied, leidden tot evenzovcle goals. Leiden stelde hier slechts 1 goal en 1 penalty goal tegen over. Vooral de drie- kwartlyn van de Leidse Studen ten bleef ver beneden zyn kun- Noordwijk behaalde een 1-0 zege op Cartouche. Roomburg-Te Werve 2-2.Room- burg had in dit duel nogal wat problemen met het veld. Het technisch iets betere Te Werve paste zich wat beter aan de om standigheden aan en kwam na een uitval op voorsprong: 0-1. Roomburg viel daarna hartstoch telijk aan, doch verzuimde te doelpunten. Pas na rust vond Li lian Mentink na een strafcorner de verdiende 1-1. Na die gelijkmaker ontspon zich een levendig spelbeeld, waarin Te Werve zich weliswaar meer bedreven toonde in het stoppen, maar ook veel overtredingen no dig had om Roomburg van zich af te houden. De 1-2, die Te Werve in die fase wist aan te tekenen, lag allerminst in de lijn van het wed- strijdgebeuren. Roomburg liet zich echter door die tegenvaller niet afschrikken, nam andermaal het initiatief en Te Werve moest de Leidse speelsters herhaalde lijk langs onreglementaire weg afstoppen. Acht minuten voor tijd mocht-Joke v.d. Drift een strafpush nemen, die door haar bekwaam werd ingeschoten: 1-1. Noordwijk-Cartouche l-0.Noordwijk, dat 5 weken niet had gespeeld, toonde in het begin van dit treffen een tekort aan wedstrijdritme. De bewoonsters van de badplaats herstelden zich echter spoedig en bepaalden ver volgens het wedstrijdbeeld. Lin kerspits Alexandra Kan gaf het team van trainer Ruud Bröring een 1-0 voorsprong en ook na dien creëerden de Noordwijksen legio kansen. Voor doel bleek de thuisploeg evenwel niet zo slagvaardig als in het veld, zodat Noordwijk genoegen moest ne men met een, gezien het over wicht, te krappe 1-0 overwin ning. Zwemploegen Zijl/LGB en LZ op dreef LEIDEN - De jeugdzwemploeg van De Zijl/LGB heeft een uitstekend seizoen achter de rug. Bij het laatste competi tieprogramma werd de ploeg tweede in de p.oule, achter het ongenaakbare HPC. De Leid se zwemmers gaan nu waar schijnlijk de zesde plaats be halen in de hoogste afdeling van Nederland. Gisteren boekte overigens alleen Jo landa Laterveer een zege voor De Zijl/LGB. Uitslagen: 200 meter wisselslag meisjes onder 12: 3. Rene Cor- reljée Zijl/LGB 2.43.4.200 me ter rugslag meisjes '65: 2. Re ne Dijkshoorn Zijl/LGB 2.46.5. 100 meter vlinderslag meisjes 1966: 3. Karin v. d. Linden Zijl/LGB 1.17.9. 200 meter schoolslag meisjes 1967: 3. Andrea Grimm Zijl/ LGB 3.21.2. 200 meter vrije- slag meisjes 1968: 2. Marareth Veen 2.41.5. 200 meter vrije- slag jongens 1968: 2. Rene Correljéé 2.24.8-100 meter rug meisjes 1969: 3. Ingrid Kerk vliet 1.35.9. 50 meter vlinder slag meisjes'70/'71: 1. Jolanda Laterveer 40.9,2. M. Correljéé 41.8. Eindstand 1 HPC 3857.3, 2. Zijl/LGB 4006.6. Een divisie lager wendde LZ'86 door een derde plaats het de gradatiegevaar af ten koste van Breda. Zoals gewoonlijk was Wilco van der Zeeuw weer de grote animator met twee zege's. Hannie de Wit won eenmaal. Uitslagen: 200 meter rugslag jongens 1965: 1. Wilco v. d. Zeeuw 2.26.0,2. Wim v. Mil 2.36.7. 100 meter vlinderslag jongens 1966: 2. Michel v. d. Zeeuw 1.15.5. 100 meter schoolslag meisjes 1967: 3. Wendy Montanus 1.28.3. 100 meter vrijeslag jongens 1968: 3. Twam Sibon 1.18.0.100 me ter rugslag meisjes 1968: 2. Yvonne de Kier 1.26.0, 3. An ne Marie v. d. Luyt 1.26.5. 50 meter vlinderslag meisjes '70/'71: 1. Hannie de Wit 45.0. 50 meter vlinderslag jongens 70/'71: 3. Marco Mulder 47.0. Eindstand: 1. Poseidon 181,2. Zian 177, 3. LZ'86 152, 4. Bre da 131. BOWLING - Ruud van der Schilde en Leen van der Zwan zijn in Ma nilla bij het toernooi om de we reldtitels bowling in het heren- dubbel als vijfde geëindigd met 3261 punten. Wereldkampioenen werden de Australirs Eric Th< impson en Ronald Powell met - 2460 punten. Bij de dames ging de titel naar Bong Coo en Lita de La Rosa van de Philippijnen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18