Noordwijk herstelt zich: 4-1 Kostbaar verlies Lisser Boys Katwijk laat winst liggen RCL sluit oostelijke tournee matig af: 0-0 TtiaK&r Qoick Boys toont Vogels na rost ander gezicht RBB kansloos tegen beter Bennekom: 3-1 MET VIJF INVALLERS DEFENSIEFOUTEN BEPALEND Gehavend Ter Leede houdt ZOB op 1-1 MAANDAG 3 DECEMBER 1979 BENNEKOM - Rijnsburgse Boys heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor het 1-0 verlies dat de ploeg week tegen streekgenoot Quick Boys te slikken kreeg. Inte gendeel, de Rijnsburgers kwamen er zaterdag tegen het laaggeplaatste Bennekom niet aan te pas en de uiteinde lijke 3-1 nederlaag was meer dan verdiend. Trainer Herman Wijnands gaf dat na afloop ook eerlijk toe. "Die jongens hebben erg goed gespeeld. Ze waren agressiever en individueel waren ze ons ook de baas. We draaiden vandaag gewoon niet. De hele ploeg wel te ver staan. Bennekom liep er bij ons te gemakkelijk doorheen. Weliswaar kwamen al snel op voorsprong, voor hetzelfde geld hadden die gasten toen al op 1-0 gestaan", concludeer de Wijnands. Het begin was hoopvol voor RBB. Na vijf minuten kreeg Henk van der Zwan een vrije trap te nemen die via de muur onhoudbaar voor doelman Drost in het net tot stilstand kwam: 0-1. Het Rijnsburgse feest was echter van korte duur. Drie minuten later zorgde Alex van der Klift voor de gelijkmaker. Ondanks de ze tegenvaller leverde RBB in de eerste vijftien minuten goed tegenspel en Cas Zwaan zag een schot ternauwernood gekeerd door Drost. Na een stonden kansen. Onder ande re voor Jaap Hienks, maar de ze knalde net naast het doel van goalie Cees Star. Na de pauze startte Rijnsburgse Boys wederom niet slecht maar echt gevaar dreigde er nauwelijks voor de Benne- kommers. In de dertiende minuut nam de thuisclub on verwacht de leiding. Jan Theunissen begon aan een goede combinatie met Hans Zeiler en bij de achterlijn aangekomen deponeerde Zeiler de bal keurig voor de voeten van Teunissen die doeltreffend uithaalde: 2-1. Bennekom bleef sterker en RBB kroop nog enkele malen door het oog van de naald met name bij kansen voor Wim van Kleef en Jaap Hienks. Het vonnis over RBB werd na twintig minuten geveld. Alex van der Klift benutte de vrije ruimte uitstekend en hield, vrijgekomen voor Star, het hoofd koel: 3-1. Bennekom ging op zeker spelen en RBB kon iets meer de aanval op zoeken. Maar Rijnsburgse Boys was in aanvallend op zicht niet bij machte om de stand een wat draaglijker te geven. Reden tot paniek bij RBB na de tweede nederlaag in succes sie? Wijnands: "Zeker niet. Ik geef bepaalde jongens een kans om een inzicht te krijgen over hun ware kwaliteiten. Slechte resultatën moeten we dan maar op de koop toe ne men. Door onze goede com petitiestart zijn misschien verwachtingen gewekt waar door sommige mensen wel licht de realiteit uit ogen heb ben verloren. Het is namelijk ons eerste jaar in de eerste klasse en dat moeten we be nutten om veel ervaring op te doen. Handhaven staat in dit seizoen voorop en door onze sterke start kunnen we ons nu wel wat puntenverlies per mitteren". SPORT WEZEP - De slotavond van de tournee van RCL door het oosten van het land leverde niet die waardering en beloning op, waar de Leiderdorpers gezien de vori ge uitvoeringen op hadden ge hoopt. Na eerdere uitwedstrijden tegen respectievelijk OWIOS, DETO en Nunspeet in winst te hebben omgezet, leverde de uit beurt by WHC niet meer op dan een schamele 0-0. Normaal ge sproken is een punt in een derge lijke uitwedstrijd een vrij redelij ke zaak, waar elke hooggeklas- seerde verenigingen tevreden mee is. Trainer Huguenin even wel kan onmogelijk content zijn met het behaalde resultaat, zeker gezien de vrij povere inbreng van de tegenstander in het wedstrijd- gebeuren van afgelopen zater dag. De thuisploeg was een verzameling keihard werkende, goed bedoe lende, maar pover presterende acteurs met als enige uitzonde ringen de zeer bekwaam opere rende middenvelder en tevens gevaarlijkste aanvaller Jaap Wolff, die qua techniek en spel- overzicht bij de gastheren duide lijk een witte raaf was. De tweede gunstige uitzondering was aan- voerder/vrije verdediger Dirk Vierhuizen, die zijn bewonde renswaardige inzet wist te kop pelen aan een gezonde dosis lef: als enige van de 22 spelers was hij het die regelmatig oprukte naar het front om met wat schoten op het doel de "vijand" te bestoken. Met uitzondering van de 55ste tot de 70ste minuut is de roodwitte brigade dan ook nauwelijks in gevaar geweest, enerzijds van wege het tekort aan kunde en ge brek aan moed bij de thuisclub, anderzijds door toedoen van de bekende verdedigende inbreng van o.a. Bram en David Brandt en aanvoerder/uitblinker Koos Ha- neveld. Direct na het eerste fluitsignaal van de warrig leidende scheidsrech ter Grobben (hij noteerde bij voorbeeld Rob van der Zwan voor een wel bijzonder onnozel geval, maar weigerde in te grij pen toen linkerspits Jacco Veldhuis als een bulldozer de in balbezit zijnde Bram Brandt bestookte) waren de bedoelingen van WHC zonneklaar. Via erg opportunis tisch spel (lange halen, gauw thuis) trachtte men verwarring te stichten. Het oogde beslist niet fraai maar was bij tijd en wijle wel degelijk gevaarlijk. De oogst aan directe, vrije kansen was echter uiterst minimaal en bedroeg wel geteld één: in de 58ste minuut kopte Aalt Tichelaar voor een volkomen onbezet doel naast. De rest van de wedstrijd produceer de de Wezep-Hattem-combinatie louter stilte. Deze beklemmende stilte werd door RCL ook nauwelijks door broken waarbij het aantal ver meldenswaardige acties, ver spreid over negentig rrlinuten, op twee gesteld kan worden: in de 70ste minuut loste Ben Heems kerk een verrassend schot, dat de betrouwbare keeper Freek Goudbeek prima verwerkte en drie minuten voor tijd legde de zelfde Heemskerk de bal op het hoofd van de uitstekend opge rukte vleugelverdediger Hugo Minderhout die het doel hoger schatte dan het in werkelijkheid is, hiermede in ieder geval de RCL mocht dan technisch wat meer in huis hebben, het ontbrak de Leiderdorpers aan rust en overleg binnen de ploeg op aan vallend gebietk naast het spora disch aanwezig zijn van het ster ke punt van de koploper in de Eerste Klasse A, namelyk een grote mobiliteit door alle linies heen met een rustpunt in de laat ste linie en op het middenveld. Via deze weg is John Huguenin met zijn mannen op de eerste plaats terecht gekomen en de realiteit is wel, dat RCL drie pun ten voor staat op een aantal clubs waaronder Noordwijk, dat echter een wedstrijd minder speelde. Toevallig spelen deze twee "Leid- se" clubs zaterdag tegen elkaar in Leiderdorp. Het is dan aan RCL om tegen een uitstekend draai end Noordwijk te laten zien dat de laatste twee wedstrijden qua veldspel vergissingen waren en dat de ploeg terecht een titelpre- tendent is. Dat het publiek m We- zep het er totaal niet mee eens is, is jammer voor de bevolking ter plaatse, maar daar zit uiteraard RCL niet mee NOORDWIJK - De aansluiting die Noordwijk kreeg met de top door de 4-1 zege op Spaken burg heeft verwachtingen gewekt voor de toe komst. De formatie van Eelman rehabiliteerde zich daarmee ook voor het onnodige verlies bij Barendrecht. "Vorige week misten we een por tie agressiviteit om te scoren. Vandaag toonden we flair en durfden we vanuit de tweede lijn te schieten. Daaruit ontstonden in feite twee halve goals", constateerde de Noordwijk-oefenmees- ter. Noordwijk-speler John van Dijk in duel met Spakenburg-middenvelder Sjef Hartog Halve goals. Het geeft toch wel enigszins een vertekend beeld, want de makers van die twee doelpunten, Hans Westgeest en John van Dijk, scoorden beiden zeer fraai. Al na elf minuten nam de tweede keusformatie van Eelman (Bröring, Bogers, Boot, Van der Veen en Suttorp ontbra ken) de leiding. Een uitstekend genomen corner van John van Dijk werd doorgekopt naar de vrijstaande Hans Westgeest. De bebaarde middenvelder (Tio stond als rechtervleugelverdedi ger opgesteld) raakte het leder goed op zijn slof en dat betekende 1-0. Spakenburg dat er niet in slaagde de tweede plaats op de ranglijst waar te maken moest nog voor de rust een tweede keer buigen. Uit blinker John Manuputty ver lengde de bal naar John van Dijk, die op de rand van het straf schopgebied hard uithaalde, 2-0. De ploeg van Nico van Miltenburg was vervolgens volledig de kluts kwijt. "De totale ontreddering was in de ploeg geslopen", merk te de voormalige trainer van SC Amersfoort na afloop op. "Niets was toen meer mogelijk. Het team heeft gewoon op alle fron ten gefaald". Ook tijdens de rust kon Van Miltenburg zijn pupillen niet meer bijsturen. De Noordwijkers daarentegen ble ven agressief op de man spelen, etaleerden wél een dosis loop vermogen en overspoelden de linkervleugel van de Spakenbur gers. Met name Kees Karstens kreeg veel ruimte van zijn directe opponent Ferry ter Mors. Deze speler kon zich in de strijd dan ook moeilijk staande houden. Hij was niet de enige. Ook amateu rinternational Piet Struyk, die vorig jaar nog bij SC Amersfoort onder contract stond, deelde mee in de malaise. Hij kwam niet los van zijn bewaker Jacques Sluys. Een schrale troost voor hem was nog dat hij vlak voor tijd de Spa kenburg-treffer voor zijn reke ning nam. De wedstrijd was op dat moment echter al gelopen. Dertien minu ten na de doelwisseling leverde Kees Karstens een scherpe voor zet af en zag tot zijn eigen verras sing doelman Wim van Soeren en aanvoerder Jan van Diermen mistasten. Jaap van Kesteren kon toen zijn club eenvoudig naar 3-0 tikken. De Spakenburgse keeper ging ook bij het vierde doelpunt in de fout. En opnieuw stond Karstens aan de basis van de treffer. Van Soe ren kleunde ditmaal mis bij een voorzet van de middenvelder, waarna John Manuputty, die vlak daarvoor nog tegen de buiten kant van de paal had geschoten, 4-0 kon scoren. Met invaller Jan-Siem Klinken berg in de laatste tien minuten binnen de lijnen voltooide een versterkt reserveteam van Noordwijk het duel. Desondanks boekte de Eelman-brigade de grootste overwinning van het sei zoen. "Maar het was zeker geen technisch en tactisch hoogstaand duel. Dat mocht je ook niet ver wachten, want als wij deze wed strijd hadden verloren dan had Noordwijk volgende week tegen degradatie gespeeld", veront schuldigde Eelman zich nader hand. "Nu hebben we echter aan sluiting met de top en wordt het zaak om mooier te gaan voetbal len". Vooral die laatste opmer king wekt verwachtingen voor de toekomst, te meer omdat volgen de week Van der Veen, Suttorp, Bogers en misschien Broring weer mee kunnen doen. RCL, de koploper en zaterdag tegenstan der van de kustbewoners, is ge waarschuwd. HERMAN POOS RIJSOORD - Lisser Boys heeft de uitwedstrijd tegen middenmoter Rijsoord kostbaar, puntenverlies geleden. Twee defensiefouten en een onmachtige aanval waren er de oorzaak van dat de Lissenaren met 2-0 ten ondergingen. De wedstrijd was nog geen tien se conden oud of keeper Nico Groe- neweg had reeds het nakijken. De door de Lisser Boys genomen af trap kwam in het bezit van de laatste man Piet Boot die zijn te zacht teruggespeelde bal in de modder zag smoren. De toege snelde Arie den Uil kon het leer gemakkelijk onderscheppen en vervolgens de score openen: 1-0. Na deze snelle tegenvaller trok ken de Lissenaren fel ten aanval om de gelijkmaker te forceren. Hierbij werd de verdediging ech- ADVERTENTIE TER INTRODUCTIE voor actieve doe-het zeivers uit de oranje succes serie LEIDEN- Katwijk en SIZO behaalden in de derde klasse zaterdag elk een 2-2 gelijkspel. DSS werkte in Katwijk een 2-0 achter stand weg, terwijl SIZO een puntendeling overeen kwam met HCSC uit Den Helder. Katwijk - DSS: 2-2 In de slotfase gaven de Katwijkers de overwinning alsnog uit han den. Een kwartier voor tijd kon den de zeekanters ter enigszins verwaarloosd, wat in de 25ste minuut opnieuw een Rijsoord-doelpunt tot gevolg had. Een afgeslagen Lisser Boys aanval kon door de thuisclub met een snelle counter vanuit het ach terveld worden overgenomen en door Dennis Nugterum worden afgerond. Ondertussen was Gert- Jan v.d. Valk de ongelukkige Wim Sluymer komen vervangen In een kopduel met tegenstrever Arie den Uil had deze eer gapen de en zwaar bloedende hoofd wond opgelopen. Hy moest per brancard naar het ziekenhuis worden afgevoerd. In de tweede helft wai naren oppermchtig en overden een groot ve wicht. Tot tweemaal toe w, dicht bij een doelpunt. De de Lisse- langdurige rugblessure terugge keerde Gerard Nykamp kopte een corner op schitterende wijze in. De bal werd echter door de Rysoordse goalie gestopt, vol gens velen achter de doelly n. Een zware charge op middenvelder Ben Barten was een straschop waardig. De uit Vlaardingen af komstige scheidsrechter Offer- mans oordeelde echter anders en besloot tot een indirecte vrye trap, waaruit de bal door de te genvallende Ed Langereis werd overgeschoten. Daartegenover stond een aan Rysoord toege kende strafschop wegens een vermeende handsbal van Jaap Lingbeek. Keeper Nico Groene weg wist echter verder leed te voorkomen. CEES V.D. HOEVEN nog bogen op een 2-0 voorsprong. Verdiend, want de pupillen van trainer Van der Zeeuw speelden aanvallend en hadden het beste van het spel. Na drie minuten wa ren al twee doelpunten afge keurd, waarvan één treffer glas helder leek. Voor rust kwam Katwijk aan de leiding door een doelpunt van Wim Haasnoot. Na een kwartier spelen in de tweede helft maakte Arnold Boers goed werk van Adrie Koelewijn naar behoren af: 2-0. Er leek derhalve voor Katwijk geen vuiltje aan de lucht, totdat de Haarlemse ploeg via een slotoffensief toch nog een punt pakte. erdediger probeert het SIZO - HCSC: 2-2 De Hillegommers begonnen sterk maar wisten het overwicht niet in doelpunten om te zetten. Na de pauze zorgde Hennie Kamphorst met een fraai schot voor 1-0. HCSC knokte terug en een eigen treffer van Kom Faber en een doelpunt van Willem Pod la,., lil HCSC op 1-2 voorsprong. Zes minuten voor tijd knalde Hennie Kamphorst wederom raak: 2-2. ZUID-OOST BEEMSTER - Een nogal gehandicapt Ter Leede heeft in de moeilyke uitwedstryd bij ZOB een punt moeten laten liggen. Op een moeilijk bespeel baar by veld werd het 1-1. Door dat GVVV met 1-0 zegevierde moet Ter Leede het lijstaanvoer derschap nu weer met haar grote concurrent delen. De geel-zwarten keken al snel te gen een achterstand aan Na tien minuten brak ZOB-rechtsbuiten John van Stek alleen door De Sassenheimse formatie dacht aan buitenspel, een opinie die ook doelman Wim v Harskamp was toegedaan. Van Harskamp rea- gccide dan ook nauwelijks op het schot van Van Stek. Het doelpunt telde echter wel, zodat Ter Leede h< I .11 i ellt (lp de aall\ al mot t gooien. Offensief ingestelde spelers als Klaus Godé, Wim Kos ters en Jan v. Harskamp werden daarbij node gemist. Nadat en kele goede kansen (o.a. van Pieter v.d. Plas en Nanne Sluymer) on benut waren gebleven was het in de 65ste speelminuut Pieter v.d. Plas die de ZOB-kecper ver schalkte door hem de bal door de benen te spelen (1-1). Na deze ge lijkmaker probeerde trainer Spaan met verse mankracht nog verandering in de stand te bren gen, evenwel zonder succes. SPAKENBURG - De ombuigings nota. die Quick Boys Bataviaf- middag IJsselmeervogels in tweede zitting voorhield, door kruiste volledig het op winst ge richte beleid van de Spakenbur gers. De volgelingen van Evert Mur, die voor de tussentijdse schorsing zo nadrukkelijk het beeld van de zaterdagse topcon ferentie hadden bepaald, moes ten na de onderbreking het w oord geheel aan de Katw ijkers laten. De gevolgen waren voor de 'Vogels' catastrofaal. De aan vankelijk met zoveel verve bin nengehaalde buit (1-0) moest tenslotte geheel aan Quick Boys worden ingeleverd: 1-3. 'TJsselmeervogels-Quick Boys was een wedstrijd met twee ge zichten", diepte Evert Mur na derhand terecht een inmiddels platgeprate volzin uit de voet baldictionaire op. "Het verschil was alleen dat Quick Boys in de tweede helft wel de kansen ge bruikte. terwijl wij die voor rust juist onbenut hadden gelaten. Op de overwinning van Quick Boys valt dan ook niets af te dingen". Het herstel van Quick Boys was zaterdagmiddag opmerkelijk. In de eerste rondgang hadden de Katwijkers in geen enkel op zicht weerwoord geboden aan het voortvarende spel van de Spakenburgers. Quick Boys schutterde in die fase als een be ginneling, liet zich volledig in sluiten en nagenoeg elke bal verovering luidde automatisch verlies van de ronde knikker in. IJsselmeervogels ging toen als een furie te keer, joeg bij balver lies Quick Boys op en boorde bij balbezit van achteruit aller hande mogelijkheden aan. De Spakenburgers onderkenden gevoelsmatig de zwakte van de Quick Boys-vesting, die vooral aan de linkerkant lag. Waar Arie Haasnoot zich als linksback al lerminst op zijn gemak voelde en frequent zijn directe oppo nent Rudolf Koelewijn over zich heen moest laten gaan. Wat weer mede het gevolg was van het feit, dat linkermiddenvelder Hans van Duyn geen moment zijn voortdurend diepgaande koppelgenoot Jan Muys kon houden, zodat de Katwijkse aanvoerder vaak tegen een overmacht van twee man moest opboksen. Rampspoed De rampspoed leek zich voor Quick Boys dan ook aan te die nen. Maar de Spaki «bug BS tempobculen vergaten te dik wijls het optimale rendement uit de flitsende voorarbeid te halen. Want hoezeer met name de getructe linkerspits Fokko Leyenhorst en de permanent naast zijn voorstopper Wim Muys opererende libero Henk de Graaf de munitie aandroegen voor een openingstreffer, hun ploegmaten weigerden eenvou dig te scoren. Tot tweemaal toe verprutste bijvoorbeeld cen trumspits Douwe de Graaf opge legde kansen, terwijl later Jan Muys en andermaal Douwe de Graaf het doel nog eens op een haar misten. Dat deed die laatste niet, toen na 23 minuten een van de lat terug gekomen bal van Fokko Leyen horst (na een fraaie aanval, inge leid door Jaa Maya aa itudoif Koelewijn) voor zijn voeten sprong: 1-0. IJsselmeervogels dicteerde ook na die goal het spel, maar bleef hardnekkig weigeren het goede werk in tastbaar resultaat om te zetten. Quick Boys greep dat stelselmati ge verzuim als mogelijkheid aan om binnen eigen gelederen her stelwerkzaamheden uit te voe ren. De aanspeelpunten Fred Eysberg, Nico Kuyt en (vooral) Kees van Rooyen werden na rust wel gebruikt, terwijl met name io i Barak gaalarti trta Aria Haasnoot, Hans van Duyn en llll (1 Plaa opbloeide (11 IJl e- rig meebouwde aan de opmerke lijke revival van Quick Boys. Die vooral gestalte kreeg na de 1-1 van Kees van Rooyen. IJssel meervogels knapte toen zicht baar af. gaf Quick Boys alle ge legenheid zich alsnog 'in de wedstrijd te spelen' en nadat Fred Eysberg met een kanons kogel de 1-2 had verzorgd, sprongen de Spakenburgers op hun beurt als een gezelschap di lettanten in de fout. De kwaliteiten van de blauwwit- ten werden onder die omstan digheden wel breed uitgestald en het mocht daarom logisch he ten d.it iit Katwfljkan vla Rata van Rooyen (na goed werk van Teun v.d. Plas) de 1-3 vonden. Een score, w aar ook trainer Arie Lagendijk tijdens hrt theekw ar tier niet van had durven dro men. "\\e awktea laai MIJ iIJb met die 1-0 van IJsselrneerid gels", bekende hij eerlijk. "Ik vind het daarom klasse, dat mijn ploeg, die voor rust volle dig werd weggespeeld, in de tweede helft zo wist terug te komen'*. GERARD VAN PUTTEN

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17