Lugdunum verspeelt koppositie Schotloos Hillegom niet verder dan deling tegen BEO UVS-Aalsmeer: negentig minuten lang bedenkelijk voetbal (0-0) NOORDBEWONERS NAAR 3-1 ZEGE IN DERBY Roodenburg gewoon te sterk voor LFC Blauw Zwart geeft 2-0 voorsprong na rust nog uit handen Bewogen dag voor LDWS MAANDAG 3 DECEMBER 1979 PAGINA 15 SPORT SPORT I SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Van de vijf clubs uit de Leidse regio in de derde klasse zondag bleef alleen Hillegom niet met lege handen achter. De Hil- legommers kwamen een 0-0 ge lijkspel overeen met het Delftse BEC. Teylingen verloor met 1-2 van koploper Fortuna VI. SJC trok met dezelfde cijfers aan het kortste eind tegen HBS. VVSB liep zich stuk op Delfia: 0-1, ter wijl Van Nispen met 3-0 zijn meerdere moest erkennen in RKDEO. Hillegom - BEC: 0-0 Een veel sterker Hillegom slaagde er niet in het gecreeërde vel- doverwicht met treffers te be kronen. Telkens weer konden de Delftenaren tijdig ingrijpen en als er een kans ontstond dan kwam de schotloosheid van de Hillegomse formatie aan het licht. Twintig minuten na rust leek Hillegom op voorsprong te komen. Peter Berg schoot hard in maar zag zijn schot gekeerd door een BEC- verdediger. Volgens de spelers van Hillegom gebeurde dat achter de lijn maar de scheidsrechter gaf ondanks de felle protesten geen doelpunt. VVSB - Delfia: 0-1 De eerste helft was qua spelpeil erg matig. Beide ploegen legden een rommelige partij op de mat en er viel voor het publiek bitter wei nig te beleven. Delfia scoorde tien minuten in de tweede helft het beslissende doelpunt. Henk van Maris en Cees Nulkes raak ten nog wel het Delftse houtwerk, tot treffers kwam het niet. HBS - SJC: 2-1 Ondanks een grote inzet lukte het SJC niet om HBS een of twee punten afhandig te maken. Een strafschop bracht de Hagenaars op voorsprong. Visee benutte het buitenkansje perfect 1-0. In de tweede helft was SJC opper machtig. Ben van der Zalm werd ten val gebracht en de toegeken de penalty werd verzilverd door Joop van der Zalm. Een kwartier voor tijd pakte HBS alsnog de ze- RKDEO - Van Nispen: 3-0 Een verdiende overwinning voor RKDEO dat het beste van het spel had. Tot zeven minuten Voor rust wist Van Nispen de stand gelijk te houden. Toen was het in korte tijd 2-0. Na rust probeerde Van Nispen iets aan de stand te doen, echter zonder succes. Teylingen - Fortuna VI.: 1-2 Het lukte Teylingen ditmaal niet om de koploper beentje te lich ten. De Sassenheimers, die vori ge week PDK klopten, moesten hun meerdere erkennen in de Vlaardingse equipe. Op slag van rust nam Fortuna een voor sprong. Stanley Nooitmeer kopte de bal achter doelman Leo Dols. Fortuna-speler Marien Visser maakte er zes minuten na de pau ze 2-0 van. Teylingen knokte moedig verder en de beloning kwam in de 25ste minuut. Peter van Rijn trok de bal voor en Ko van der Krogt kopte de bal in de touwen: 1-2. Verder liet Fortuna net niet komen. ATLETIEK - De Japanner Toshin- hiko Seko heeft afgelopen week einde voor het tweede achtereen volgende jaar gezegevierd in de internationale marathon van Fu- kuoka. Op de laatste tweehon derd meter schudde Seko zijn landgenoten Shigeru Soh en Ta- kashi Soh, tweelingbroers, voor goed van zich af en Finishte de 42.195 kilometer lange race in 2 uur 10 minuten en 35 seconden. LEIDEN - De 0-0 uitslag bij UVS- Aalsmeer was al even trooste loos als de verrichtingen die de tweeëntwintig acteurs het handjevol publiek in de Kikker polder voorschotelden. In de slotfase maakte weliswaar de confrontatie de spanning nog enigszins aanvaardbaar maar de elftallen bereikten nimmer het niveau dat een hoofdklasse duel eigenlijk zou moeten halen. Het doelpuntloze gelijkspel was een bittere tegenvaller voor de blauwwitten die een overwin ning nodig hadden om enerzijds het moreel wat op te vijzelen en anderzijds het schamele pun- tenaantal op te schroeven. De Désar-équipe is immers gepos teerd op een weinig aantrekke lijke ranglijstpositie wat de noodzaak tot presteren erg ge wichtig maakt. Een negatief ge volg daarvan is binnensluipen de nervositeit en dat kenmerkte gisteren het spel van UVS. Dan blijkt ook dat de Leidse hoofd klasser te weinig klassespelers in huis heeft om de ploeg over een 'dood' punt heen te tillen. Ook oefenmeester Gerard Désar moest dat onderkennen. "Ik zou best willen dat ik vijf of zes klas sespelers achter het handje had. Dat zou mij het werken een heel stuk makkelijker maken. Het elftal werkt keihard maar speelt nu eenmaal geen topvoetbal. Dat is een keihard gegeven". Een waarheidsgetrouwe visie die vooral in het eerste half uur na drukkelijk gestalte kreeg. Op enkele uitzonderingen na speel den de Leidenaars voor Sin terklaas door het leder onop houdelijk bij de tegenstander in te leveren. Tekenend voor de zwakte van dit Aalsmeer was dat het daar geen doeltreffend gebruik van kon maken. Het (nooit overtuigende) herstel van UVS kondigde zich tien minuten voor de pauze aan toen de flank- spitsen Van Seggelen en Sellami - (Désar over hem: "Hij is me wederom niet tegengevallen. Hij is een ander type voetballer, daar moeten de anderen ook aan wennen") - wat meer in het spel werden betrokken. In de periode daarvoor zocht de thuisploeg telkens de openingen in het cen trum, maar op dat grondgebied wist het verdedigingsduo Eg- berts/Vaneman gemakkelijk stand te houden. Dat kwam me de door het feit dat de in de spits opgestelde Hans van Leeuwen al vrij snel aantoonde de vorm te hebben thuisgelaten. De jonge Leidenaar wist zich nooit aan de bewaking van voorstopper Hennie Egbertse te onttrekken waardoor het voor de midden velders noodzakelijk werd om andere aanspeelpunten te zoe ken. Die werden gevonden op de vleugels maar zowel Van Segge len als Sellami moesten te vaak hun heil in solistische optredens zoeken. Die acties leverden wel gevaar op voor het doel van Frits van Berge Henegouwen op maar omdat het vizier onzuiver stond gesteld en de steun vanuit de tweede lijn achterwege bleef (alleen Aad Neuteboom pene treerde regelmatig in de vijan delijke defensie maar de overige middenvelders Bert Kort en Hans Kruit weigerden de mid dencirkel te verlaten), bleef de hatelijke nul op het scorebord gehandhaafd. Toch waren er kansen. In de 38ste minuut eindigde de eerste vloeiend lopende Leidse aanval via Hamadi Sellami bij Theo van Seggelen die in kansrijke positie voor Van Berge Hene gouwen naast knalde, terwijl even daarvoor Bert Kort op de paal had gemikt. Pal daarna le pelde Maris van leeuwen in re delijke schietpositie over. In dc tweede helft verschenen vooral Theo van Seggelen en de Tunesiër Sellami vaak in kans rijke positie voor de Aalsnu i rs. sluitpost. Het gebrek aan be sluitvaardigheid, pech. onzorg vuldigheid en Frits van Berge Henegouwen stonden in die ge vallen echter treffers in de weg. Aan de andere kant vertolkte Chris Drillenburg een foutloze partij. De ex-Bandstad Sport goalie, sinds vorig week verko zen boven Wijnand Sloos, corri geerde op de juiste momenten en behoedde zijn ploeg voor een nederlaag, die ondanks het nauwelijks imponerende spel onverdiend zou zijn geweest. KOB ONDERW ATER LEIDEN - Het doelpunt dat de voor Piet Gubler ingevallen Hans Selier in de slotfase van de matige derby Rooden- burg-LFC op zijn naam bracht, verbloemde het krachts verschil tussen beide ploegen. LFC was aanvallend im mers totaal onmachtig geweest en de 3-1 overwinning die Roodenburg voor ongeveer 600 toeschouwers binnen haalde was dan ook volledig verdiend te noemen. In de openingsfase liet de Kooiclub zien hoe het gehele wedstrijd- beeld had kunnen zijn. LFC werd gewoonweg bij de kraag gevat en in de verdediging gedrukt. Om dat de ploeg van trainer Zoete melk in de defensie ook kwets baar was had Richard Klein al na negen minuten geen enkele moeite de weinige rust die laatste man Piet Gubler uitstraalde te onderkennen. De geblokte Roo- denburg-rechtsbuiten dook goed in de ruimte die Piet Gubler en de zijnen lieten en schoot zeer be heerst 1-0 in. Vreemd genoeg zakten de blauwzwarten hierna terug, wat LFC de mogelijkheid gaf wat aanvallende initiatieven de ontplooien. Toen bleek echter dat de Kanaries daar in het geheel niet toe in staat zijn. Alleen een schot van Ger Nagtegeller en en kele individuele acties van Bles Zuma en John Verschoor zorg den voor enig gevaar voor het doel van de betrouwbare Sjaak Nievaart. Roodenburg speelde in die eerste helft aanvallend wel iswaar met meer overleg maar echte kansen werden niet meer gecreëerd. Tegenvaller i Zoete- i de aftrap Terwijl de volgelingen melk elkaar direct 1 voor de tweede helft nog wat moed inspraken, de mouwen op stroopten met het idee de 1-0 ach terstand ongedaan te maken, verpletterde John van de Wete ring al die goede voornemens. Na enkele seconden namelijk lever de Peter Ciere een voorzet op maat af, die Van de Wetering fraai inkopte: 2-0. Een harde tegen valler die LFC niet meer te boven zou komen. De thuisclub leek niets in de weg te staan het door oefenmeester Lourens Mouter gepredikte aanvallende voetbal te laten zien. Omdat de Roodën- burg-voorhoede Klein-Strijk- Guldemeester ook niet het nor male niveau bereikte kwam daar niets van terecht. Het publiek kreeg dan ook bepaald geen spec taculaire pot voetbal te zien. In tegendeel. Er was slechts verma kelijkheid wanneer Ger Nagte geller zich weer eens op de to neel-vloer waande, met de be doeling een vrije schop te ver krijgen. Over het acteertalent van de zwaarlijvige middenvelder moet niet te geringschattend worden gedacht. Scheidsrechter Kok deed dat in ieder geval niet. De arbiter vond het allemaal prachtig en kende telkens een vrijetrap aan LFC toe, wanneer Nagtegeller weer eens ter aarde stortte. Het deerde Roodenburg allemaal niet. Aad de Groot kende geen enkel probleem met Frank van Veen en Wim Ligtvoet stond slechts sporadisch toe dat Bles Zuma een solo-actie ondernam. Met die veilige wetenschap en een 2-0 voorsprong op zak pro beerde de Mouter-equipe wel de aanval te zoeken. Wanneer men sen als Klein en Guldemeester niet optimaal functioneren blijkt dat echter onmogelijk. Dat Jan Kromwijk na een half uur 3-0 inknalde was dan ook mooi mee genomen. LFC spartelde echter nog wel tegen. En omdat het be rustte in de onmogelijkheid van een treffer via een uitgespeelde combinatie probeerden o.a. Gubler, Henk Brandt en Ger Nagtegeller het van afstand. Sjaak Nievaart stond echter steeds op zn plaats. De Voor Piet Gubler in het veld gekomen Hans Selier gaf de stand in de slotfase voor LFC een wat gunstiger aan- FRED SEGAAR 1 LFC-laatste man Piel Gubler. Ed Strijk rechts) mndt het allemaal Van der Zwet schiet Lisse pal voor tijd naar 2-2 Laurens van der Voort van Sportclub Lisse legt aan vooreen schot op het Lugdunum-doel. De streekderby eindigde in een 2-2 gelijkspel. LISSE - Donkere wolken pakten zich gistermiddag samen boven het veld van Sportclub Lisse. Illu stratief voor de toekomst van Lugdunum? Wie zal hel zeggen. Feit iuas wel dat de Leidse koplo per gisteren in de streekderby te gen Lisse eigenlijk onnodig een punt verspeelde. Iets wat de Lei denaars zich als kampioenskan didaat niet te vaak moeten per mitteren. Lugdunum stond met nog enkele minuten te spelen met I -2 voor en de zaak leek geklaard Lisse-middenvelder Harry van der Zwet dacht er anders over en bracht zijn ploeg in de slotfase op gelijke hoogte. Niets is zo onvoorspelbaar als de voetbalsport. Wie had er nou ooit gedacht dat rode lantaarndrager Lisse koploper Lugdunum een punt zou afsnoepen? Niemand toch. Zelfs in de voorbeschou wing van de wedstrijd lieten de Lissenaren doorschemeren er weinig brood in te zien en verlies was al ingecalculeerd. Een krani ge prestatie dus van de orai\je- zwarten die de Leidse ploeg met grote inzet tegemoet traden. En angst was er zeker niet bij de Lis senaren. Want als het maar even mogelijk was kozen de discipelen van trainer Van der Vlist voor de aanval. Nee, Lugdunum had zich een ander Lisse voorgesteld en redelijk veldspel was aan Leidse zijde slechts zelden te ontdekken. Vooral in de verdediging rom- haald. melde het af en toe lelijk bij de Leidenaars en de uiteindelijke Ontwaakt puntenverdeling was een belo ning voor het moedige van de thuisclub. 1-1. Daarna pakte Lugdunum de zaken wat energieker aan en was een paar maal dichtbij een treffer. Zo werden twee inzetten van Sjardijn nog net van de lijn afge- Beide ploegen gingen aanvallend van start. Na tien minuten lever de Laurens van der Voort een schot af dat door Wim Eradus uit het doel werd geranseld, de toe stormende Ronald Faas kwam net te laat om de bal in te tikken. Even later was het aan de andere kant wel prijs. Wim de Roo pro beerde de buitenspel val te ont wijken maar liep zich half vast. Hij zag echter nog net kans om Frans Sjardijn koppend te berei ken, Sjardyn versnelde, liet twee verdedigers achter zich en knalde op voortreffriyke w^jze diagonaal in: 0-1. De Leidse voorsprong was maar van korte duur. fn de twintigste minuut verspeelde Koos Bekooy de bal knullig aan Laurens van der Voort die pre cies op tijd Ronald Faas bereikte: Na de pauze leek Lugdunum ont waakt. Er werd agressiever ge speeld en Lisse moest zich terug trekken. Zonder resultaat want dc Kikkers namen wederom de leiding. Een fraaie rush van Ri- nus van Es bracht Daan Kooy- mans in stelling die beheerst doelman Kortekaas omspeelde en de 1 2 in de touwen deponeer de. Lisse leek aangeslagen te meer daar Lugdunum de touw tjes in de eerste twintig minuten strak had aangetrokken. De Lei denaars vergaten echter de gena deslag uit te delen. Lisse bleef brutaal en Eradus moest bg kan sen voor Ron Hoogeveen en Van der Voort handelend optreden. Harry van der Zwet gaf Eradus pal voor tijd met het invallen van de duisternis alsnog het nakij ken.... DINK BINNENDIJK DEI.FT - Blauw Zwart ziet zijn aanvanke lijk riante positie op de ranglijst met de week verslechteren. Na de nederlaag te gen Lenig en Snel, rekende ook Delft gisteren met 3-2 met de Wassenaarders. Voor rust was Blauw Zwart de betere ploeg en de 2-0 voorsprong was daarom dikver diend. In de zevende minuut opende Ruud Ruigrok van de Werve de score: 0-1. Vlak voor rust kwam Blauw Zwart zelfs op 2-0 toen Ren van der Ham uitste kend werd gelan ceerd door Wim To- lido. Na de pauze nam Delft het heft in handen. Rechtsbuiten Peter Vreede ontdeed zich van tegenstrever Van Hemert en be diende Louis Broekhuizen die 1-2 liet aantekenen. De zelfde Broekhuizen zette Delft na negen tien minuten op ge lijke hoogte: 2-2. Hierna ontwikkelde zich een meer span nende dan fraaie wedstrijd met voor beide ploegen en kele mooie kansen. Een kwartier voor tijd knalde Cees van Zuylen de bal langs de vergeefs uitval lende Peet Pieterse: 3-2. Blauw Zwart perstte er nog een slotoffensief uit, maar dat mocht niet meer baten. LEIDEN - Voor LDWS was het gisteren een bewogen dag. De wedstrijd tegen Texas-DHB ging onnodig met 0-1 verlo ren, terwijl na afloop arbiter Van der Rol door enkele on tevreden supporters werd belaagd. Aanleiding hiertoe was dat de in het algemeen goed leidende scheidsrechter halverwege de tweede helft een twijfelachtige penalty aan de bezoekers had toegekend, welke door Bennie Roode van Texas werd benut. De eerste speelhelft van dit duel was weinig interessant. Beide teams legden het accent op de verdediging, met als gevolg dat er nauwelijks doelrijpe kansen waren. De thuisclub drong onder de impulsen van spelmaker Cees de Roode (die in de tweede helft vanwege een blessure niet meer terug keerde) iets meer aan, maar in de voorhoede school weinig schotkracht. Na de rust was het spel veel aan trekkelijker, waarbij de rood- blauwen goede combinaties op touw zetten. Al in de 47ste minuut leidde dat tot een droomkans voor spits Ger de Roode. die echter voor een leeg doel over de bal heen- maaide. De tegenstoten van Texas, met technicus Pablo Plak als centrale figuur, wa ren ook met van gevaar ont bloot, doch de Hagenaars vonden steeds doelman Wim Visser op hun weg. In de 7 lste minuut was er na een actie van Plak complete paniek voor de LDWS-goal. Op het moment dat het grootste ge vaar geweken leek haalde Sjaak Matters Plak neer Naar de mening van velen buiten de beruchte lijnen, maar de scheidsrechter zag het an ders. Na de aangevochten pe nalty werd de stemming al lengs onvriendelijker, vooral nadat een gevloerde Ger de Roode zijn claim voor een elf meter trap ook nog eens niet zag gehonoreerd. De VIiet- bewoners gooiden alles op de aanval, maar ondanks de for se pressie kwam de gelijkma ker er niet RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15