Rabobank Q Jan Keizer: de grootste Sinterklaas" Nederlaag Eintracht De Hotelplan zomerprogramma's liggen nu bij de Rabobank voor u klaar! x Excelsior breekt tegenstand Sparta in tweede helft VV' boek snel voor het beste eruit is MAANDAG 3 DECEMBER 1979 SPORT KNVB wil in VVA-conflict bemiddelen... ZEIST (ANP) - Het bondsbestuur van de KNVB wil bemiddelen in het conflict tussen de Amster damse voetbalvereniging WA en de heer H. van Neck, de gewe zen trainer van deze club. Het be stuur is van mening dat deze zaak de belangen van de KNVB schaadt. De bond heeft zaterdag besloten beide partijen op te roe pen om in Zeist tekst en uitleg te geven over alle aspecten van het conflict. ROTTERDAM - Excelsior brak de tegenstand van de stede lijke rivaal Sparta in de twee de helft. De kasteelclub nam al spoedig een voorsprong (0-1) en niets wees erop dat deze uit handen zou worden gegeven. Integendeel. Sparta, met veel vechtlust, gaf alles in de stevige confrontatie bij een geladen stemming met veel overtredingen. Er werden dreigende houdingen op het veld aangenomen en Struis liep al in de tweede minuut tegen geel aan, onmiddellijk nadat militair Lengkeek had gescoord na voorbereidend werk van Jansen. Struis mopperde tegen Corver en dat leverde hem de bekende kaart op. Lengkeek had in de twaalfde minuut met een nieuwe treffer de wedstrijd kunnen beslissen. Hij kopte uit een voorzet van Holverda de bal echter te zacht in. In het tweede deel trok Excel sior veelvuldig in de richting van doelman Doesburg, die na ruim een uur spelen het hoofd moest buigen. Leng keek leed balverlies, Weer denburg was niet op zijn plaats en daarvan profiteerde Piasmans (1-1). Het tempo werd opgeschroefd door Ex celsior. Piasmans stelde de actieve spits Waslander in staat het tweede Excelsior- doelpunt te scoren (2-1). Ruud Geels, die in september voor het laatst een halve wed strijd tegen Twente had ge speeld, moest proberen de schade te herstellen. Dat luk te niet. Er kwam zelfs nog een derde doelpunt voor Excel sior, dat werd gescoord door Kraay, die een zwakke eerste helft met een sterke tweede afwisselde (3-1). GRONINGEN (GPD) - Sammy Morgan en FC Groningen hebben dit seizoen nog maar erg weinig aan elkaar gehad en daar zal voorlopig geen verandering in komen De Noord-Ier, die voor f57.000 van Sparta werd overgeno men, maakte zaterdag na een lange afwezigheid zijn rentree in het C-elftal van de Gronin gers, dat tegen SC Veendam uitkwam. Hij maakte wel een doelpunt, maar ontving na ruim een half uur de gele kaart. Het was zijn derde in deze competitie, zodat een schorsing onvermijdelijk is. Voor de tuchtcommissie is Sammy Morgan een bekend gezicht, want half september werd hij tijdens het duel De Graafschap-FC Groningen Sammy Morgan opnieuw buitenspel... vijf wedstrijden op. Tegelijk openbaarde zich knieletsel bij Morgan, waarvoor hij een operatie onderging. Amper hersteld - vorige week maan dag was hij nog niet bij mach te om over een horde te sprin gen - ging hij zaterdag weer het veld in. FC Groningen had alle belang bij een spoedige terugkeer van Morgan, omdat Peter Houtman door een kaakfractuur nog zes weken uit de roulatie zal zijn. De Groninger eerstedivisieclub zal echter voorlopig naar een andere oplossing voor de cen trale spitspositie moeten zoe ken, want al kwam Morgan gisteren in Dordrecht nog wel na de rust in actie, zijn derde gele kaart van zaterdag bete kent onherroepelijk een rustperiode. ADVERTENTIE TWENTE VOELT ZICH GEPAKT ALKMAAR - FC Twente-aanvoerder Niels Overweg had zaterdagavond in de Alkmaarder Hout gelijk. "De grootste Sinterklaas was arbi ter Jan Keizer". En niet de echte, die voordat AZ'67 en FC Twente de bal aan het rol len hadden gebracht, zijn voor keurvoor de thuisclub niet onder stoelen of banken wilde schui ven, daarbij bijgestaan door de voorzitter van AZ'67, Arie Lig- thart. Die echte Sinterklaas had het 10.000-koppige publiek zelfs een schitterende voetbalavond voorspeld. Niets was minder waar. Ook al won het zichzelf reeds landskampioen wanende AZ'67 met 2-0 van FC Twente. Dat AZ'67 daar de hulp van de namaak-Sinterklaas Kei zer voor nodig had, was droevig, maar waar. Dat FC Twente uit eindelijk met 0-2 verloor, was be grijpelijk, maar niet verdiend. Echter Twente maakte een laffe indruk en was geen schijn van de ploeg die anderhalve week gele den koploper Ajax had afge troefd. Pas na negen minuten in de tweede helft werd het duel aantrekkelijk. Jan Keizer die gedurende de eer ste 45 minuten zijn secondanten langs de lijn volkomen had gene geerd, schonk nu geen aandacht aan het vlagsignaal van grens rechter Biemans. Of liever hij vroeg wel tekst en uitleg aan Biemans, die op het moment dat Jaan de Graaf de bal achter Van Gerven had geschoten de vlag in de hoogte had gestoken, omdat Kist in de baan van het schot lag. Overweg, Drost en nog een half dozijn Twentespelers maakten Keizer daarop attent, maar de Volendammer wilde van geen buitenspel horen: 1-0 voor AZ'67. In het tumult dat ontstond haalde Overweg opnieuw verhaal, kreeg vervolgens de gele kaart en be sloot op dat moment er een punt achter te zetten. "Op deze ma nier", zei Overweg later, "voelde ik mij gepakt. Als aanvoerder heb ik toch het recht om uitleg te vra gen aan een scheidsrechter. Toen ik geel kreeg werd ik giftig, toen hoefde het voor mij niet meer". Manager Ton van Dalen en trainer Hennie Hollink maanden hun ploeg tot verder spelen, maar veel had het allemaal niet meer om het lijf. FC Twente was dermate aan geslagen dat AZ'67 geen moment in gevaar is gekomen. De Alk- Kila kreeg van arbiter Keizer ploeg kwam r half uur spelen op 2-0 toen Jaan de Graaf een door Nygaard ver- gele kaart wegens het onderuit halen van Arntz. De lankmoedig heid die de Volendamse arbiter ook nu weer ten toon spreidde was er de oorzaak van dat Drost (hij schopte Kist genadeloos on deruit) en Weijster al niet eerder tegen een gele kaart waren op gelopen. EREDIVISIE AZ'67-Fc Twente 2-0 (0-0). Jaan de graaf 1-0. 78. Jaan de Graaf 2-0. Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 10.000. Flscelsior-Sparta 3-1 (0-1). 3. Lengkeek 0-1. 59. Piasmans 1-1. 66. Waslander 2-1. 89. Kraay 3-1. Scheidsrechter. Corver. Toeschouwers: 5000. Ajax-Den Haag 3-0 (1-0), 34 Bonsink 1-0, 81. Schoenaker 2-0. 87 Van Geel 3-0. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers: 10.000. Haarlem-PEC Zwolle 1-1 (1-0). Kleton 1-0, 73. Hoekstra 1-1. Scheidsrechter Van Dijken. Toeschouwers; 3000. EERSTE DIVISIE Vlaardingen-Heerenveen 1-3. (1-2). 3. Bosman (strafschop) 0-1, 10. Mitrovic 1-1, 33. Schutting 1-2, 55. Schutting 1-3. Scheidsrechter. Bakker. Toeschouwers: 1000. DS'79-Groningen 2-0 (2-0). 27. Evers 1-0, 33. Van der Ham 2-0. Scheidsrechter Ram. Toeschouwers: 10.000. Cambuur-De Graafschap 4-1 (1-1). 33. Groote 1-0, 36. Menting 1-1. 86. Peltzer 2-1. 88. De Jonge 3-1, 90. Hoekema 4-1. Scheidsrechter De Hond. Toeschou wers: 8000. Den Bosch-SW 1-0. (1-0). Salm 1-0. Scheidsrechter Weijers. Toeschouwers: 4000. Eindhoven-Amersfoort 2-0. (2-0). 8. Pos- thuma 1-0, 30. Van der Pas 2-0. Scheids rechter Van dec Veen. Toeschouwers: 2000. Helmond Sport-Amsterdam 2-1. (2-1). 8. Van der Ven 1-0,11. De Wert2-0,25. Wig- gemansen 2-1. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschouwers: 3000. Fortuna Sittard-Wageningen (1-1). 7. Hazelhekke 0-1, 36. Koevermans 1-1. Scheidsrechter Draaisma. Toeschou wers: 5000. VW-Telstar 1-1 (0-0). 63. Bish 1-0, 74. Plaizier 1-1. Scheidsrechter Severein. Toeschouwers: 2500. Heracles-Volcndam 1-0. (1-0). 33. Goos- sen 1-0. Scheidsrechter Van Ettekoven. Toeschouwers: 3000. BONN - Eintracht Frankfurt, dat vorige weck woensdag Feye- noord overklaste, heeft zaterdag in de Bundesliga een duidelijke nederlaag geleden in de uitwed strijd tegen Werder Bremen. De ploeg uit Bremen, die in de laat ste drie maanden slechts éénmaal op eigen terrein won, speelde een bijzonder sterke tweede helft en zegevierde met 4-3. De beste spelers van Werder waren Otten, die Bum Kum Cha volko men in bedwang hield, en Dressel die twee maal scoorde. Eintracht zakte ten gevolge van de nederlaag van de derde naar de vierde plaats op de ranglijst. De achterstand op Hamburger SV, dat de rangschikking aanvoert, bedraagt drie punten. HSV, dat door ziekte en blessures niet de beschikking had over Kargus, Memering en Buljan, be reikte niet zonder geluk een ge lijkspel in de uitwedstrijd tegen Eintracht Braunschweig (1-1). Willi Reimann gaf de Duitse kampioen na een goed half uur de leiding. Even voor het rustsignaal maakte de Joegoslaviër, Danilo Popivoda gelijk. Eintracht zal ge- ruime tijd spitsspeler Ronnie Worm moeten missen. Hij kwam in botsing met doelman Zinen en liep daarbij een achillespeesbles sure op. Bayern München en Borussia Dortmund liepen een punt op HSV in. Beide ploegen maakten geen fout. Bayern, dat nu evenals HSV 21 punten heeft, won voor 40.000 toeschouwers, moeiteloos met 3-0 van Fortuna Düsseldorf. Borussia Dortmund, dat twintig punten heeft, won op eigen ter rein met 4-1 van het onderaan staande Hertha BSC. München 1860 zal dit seizoen geen beroep meer kunnen doen op Heinz Flohe. In de wedstrijd te gen MSV Duisburg brak de oud international een scheenbeen. Engeland Manchester United heeft de leiding in de eerste divisie van de Engel se league behouden. De ploeg heeft zijn supporters echter wel bange uren bezorgd. Manchester versloeg in Londen Tottenham Hotspur met 2-1. Bij de rust leid den de Spurs met 1-0. Pas vier minuten voor tijd besliste vleu gelspeler Steve Coppell de wed strijd toch nog in het voordeel van de ploeg uit Manchester. Manchester United heeft 25 punten uit 18 wedstrjden. Liverpool staat tweede met één punt achterstand en een wedstrijd minder ge speeld. Liverpool had in het geheel geen moeite met Middlesbrough, en zegevierde met 4-0. Crystal Palace, derde met 21 pun ten, raakte verder achterop door met 0-1 van Leeds United te ver liezen. Arsenal en Nottingham Forest, vierde en vijfde op de ranglijst, deelden de punten: 1-1. België Ook na de zestiende speeldag voert Lokeren nog alleen de ranglijst van de Belgische eerste divisie aan. De ploeg van trainer Urbain Hasaerts won gisteren probleemloos met 3-1 van Lierse. De afstand tot FC Brugge bleef twee punten. De Bruggenaren hadden echter aanmerkelijk meer moeite op eigen veld met Waregem: 1-0. RWDM is derde op vier punten na de belangrijke winst op Anderlecht (2-1). Goeie hint van de Sint: maak uw adressenlijstje nu compleet. Dus mèt postcodes erbij. Makkelijk als u pakjes gaat versturen. pttpost De foto wijst het uit: Kees Kist staat wel degelijk hinderlijk buitenspel op het moment dat Jaan de Graaf uithaalt naar 1-0. Arbiter Jan Keizer maalde er zaterdagavond echter niet om. Toto 2 3 Feyenoord-Willem II X Utrecht-Roda JC y AZ'67-Twente X Haarlem-PEC/Zwolle Vitesse-NEC X G.A. Eagles-PSV X NAC-MW X Ajax-Den Haag x Excelsior-Sparta X Cambuur-Graafsch. Fort. S-Wageningen X FC VW-Telstar x DS-Groningen. X TOTO 48 Juiste kolom: 1-2-1-3-3-1-3-1-1-1-3 - 3 - 1. Eerste prijs: f 109.447,70; Tweede prijs: f68.404,81; Derde prijs: f95.766,73. Toto gelijk: Eerste prijs (inclusief jackpot): f 14.665,89; Tweede prijs: f 1.654,07; Derde prijs: f5.789,24; Vierde prijs: f8.270,34; Vijfde prijs: f 6.616,28. DEN HAAG - Andries van Leeu wen, lid van de scheidsrechter commissie van de KNVB, heeft het afgelopen weekeinde beslo ten zich niet meer herkiesbaar te stellen voor zijn functie in deze commissie. Reden tot zijn besluit zou een geschil zijn met Leo van der Kroft, voorzitter van de scheidsrechterscommissie. Over dit besluit van de heer Van Leeuwen èn over de positie van Leo van der Kroft, waarvan en kele leden vinden dat hij te solis tisch optreedt, zal morgen een gesprek plaatsvinden met de be trokkenen. Van Leeuwen: „Leo van der Kroft weet wat mijn bezwaren ten op zichte van hem zijn. Maar ik ben zeker niet van plan deze bezwa ren in de publiciteit te brengen. Over het gerucht dat enkele leden hem te solistisch vinden optre den, zeg ik dan ook niets. Ik blijf in ieder geval bij mijn besluit aan het einde van dit seizoen, of als de onderlinge situatie zo niet langer hanteerbaar is, met onmiddellij ke ingang te vertrekken als lid van de scheidsrechterscommis sie. Of er zouden morgen spijkers met koppen geslagen moeten worden in het onderlinge ge sprek, maar dat betwijfel ik ten zeerste". Een verbijsterde Leo van der Kroft over deze gang van zaken: „Ik ken enkele bezwaren van Van Leeuwen, maar naar de werkelij ke reden voor zijn besluit zal ook ik moeten gissen. Persoonlijk denk ik dat het iets te maken heeft met het door de BSVB (Be langenvereniging Scheidsrech ters Betaald Voetbal, red.) inge voerde plan om met ingang van dit jaar na elk seizoen één van de leden af te laten vloeien om daar een jonger iemand voor in de plaats te zetten, te maken heeft. Iets, waar ik overigens geheel buiten sta, maar goed, ik hoor het morgen allemaal wel". Zeker is in elk geval wel dat Van Leeuwen niet alleen tegenover Leo van der Kroft zal staan. De leden Eeden en Stouthandel van de scheidsrechterscommissie steunen hem in sommige bezwa- Bezwaren De scheidsrechterscommissie de UEFA overweegt om ten zien van de leiding tijdens de Eu ropese kampioenschappen voet bal volgend jaar in Italië, per land arbitrale trio's te gaan aanstellen. Dit teneinde communicaties toornissen voortaan uit te ban nen. De UEFA wil volgend jaar met dit nieuwe systeem, voor uitlopend op de wereidkam pioenschappen in Spanje, proef draaien. Voor Nederland zou dat neerko men op pakweg Corver, Keizer en Beck. Leo van der Kroft, voorzit ter van de scheidsrechtercom missie van de KNVB: „De UEFA heeft mij bij monde van de heer Seipelt naar mijn mening ge vraagd en ik heb begrepen dat hij dat eveneens heeft gedaan bij mijn collega's. Ik ben zonder meer vóór. Ik denk, dat het zal gebeuren ook, te meer omdat de FIFA dit systeem eveneens bij de WK wil gaan toepassen. Wanneer het doorgaat, wordt er ook een rouleringssysteem inge voerd". Van der Kroft was overigens zater dag niet aanwezig in Alkmaar bij AZ'67-FC Twente en wenste zijn mening ten aanzien van scheids rechter Keizer op te schorten tot hij inzage heeft gekregen in de rapporten. Van der Kroft „Ik oordeel niet op tv-beelden". Eerste prijs (inclusief jackpot): f651.929,41; Tweede prijs: f 170.649,59; Derde prijs: f255.974,39; Vierde prijs: f341.299,19; Vijfde prijs: f341.299,19. België West-Duitsland Supertrio Spencer Hollandiaprijs, Hilversum juiste volgorde: 8-7-3. Uitslag: 1. num mer 8 (Pier Pander, J. Wagenaar); 2 r 7 (Nico Bloemlust, J. J. de Wit) :r3 (Pepita Harvester, L. Doop er). Niet gestart nummer 11 (Peter Har vester). Uitkering: f935,50. Omzet f263.200,-. FC Utrecht-Roda JC 0-2 (0-1). 35. Ver meulen 0-1. 81. Nanninga 0-2. Scheids rechter: Van der Laar. Tocschouwers: 7000. Go Ahead Eagles-PSV 2-1 (0-0). 70. Oude Wessclink 1-0, 73. Van Kooten 2-0. 82. Brandts 2-1. Scheidsrechter. Thomas. Toeschouwers: 12.500. Feyenoord-Willem II 5-1 (2-0). 26. Jan Peters 1-0, 29. Hoofs 2-0 (eigen doel), 59 Albertsen 3-0, 66. Petursson 4-0 (straf schop), 79. Peters 5-0.82. Van Mierlo 5-1 Scheidsrechter Octelmans. Toeschou wers; 22.013. SCHAKEN - De 18-jarige wereld kampioene Maja Tsibourdanidze heeft in de Westduitse plaats Bad Kissingen een internationaal schaaktoernooi gewonnen. Zij bleef ongeslagen en verzamelde uit elf partijen 9,5 punten. De Zweedse Borisova Borislava- Ornstein en de Hongaarse Zsuzsa Veroeci-Petronic deelden de tweede plaats met acht punten. geld en goede raad

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14