af Datsuns grootste: Laurel 2400 12= Caravan KVvi'nq ,\XK t>E lafcppEiMiooi Caravans in alle soorten en samengesteld door Koos Post Sinterklaas Pieko, snoep ZATERDAG 1 DECEMBER 1979 EXTRA PAGINA 33 Niet de duurste (daarvoor teke nen de sportcoupés) maar wel de grootste en meest luxueu ze Datsun hebben wij kort geleden een tijdje ter be schikking gehad. Een meer dan vierenhalve meter lange auto met de neus van een Mercedes. En onder de brede motorkap een zes pitter van bijna tweeënhalve liter. Dat indrukwekkend "autoge- beuren" is in zijn compleetste vorm (met automaat en elek trische ruiten) te koop voor nog geen 24.000 gulden. Als men dat vergelijkt met de prijzen die de Europese auto fabrikanten voor hun in grootte en uitvoering verge lijkbare produkten durven te vragen dan rijst onmiddellijk de vraag waarom die Japanse "slagscheepjes" niet wat be ter op de Nederlandse markt zijn ingevoerd. "re kunnen maken die men qua prijs, vermogen, comfort en uitrusting eigenüjk had kunnen verwachten. Misschien is dat omdat in die klasse argumenten gaan mee tellen die in de kleinere re gionen niet zo zwaar wegen. Het zouden bijvoorbeeld toch statusoverwegingen kunnen zijn. Maar dat niet alleen. De Japan ners hebben tot nu toe ook van weinig originaliteit blijk gegeven in die grotere ont werpen. Neem deze Datsun Laurel 2400. Behalve de neus is er eigenlijk bar weinig fleu rigs en vrolijks aan het model. Geheel opgetrokken volgens de klassieke lijnen. In feite tekent dat het hele type. Wel een degelijke en be trouwbaar lijkende wagen maar in uitvoering en tech niek (te) klassiek. En zulke punten kunnen zwaar wegen in de gedachten van automo bilisten die iets meer kunnen en willen betalen. Dat neemt niet weg dat wij er prettig mee hebben gereden. Die 2,4 liter zes cilinder motor wil de meer dan 1200 kilo we gende bak best opstuwen. Tot een maximum snelheid van tegen de 170 kilometer per Bij "onze" automaat was dat na tuurlijk iets minder. Voor een automaat betaalt men altijd wat meer en men levert er wat prestatie bij in. Maar men krijgt voor de 1300 gulden méér in dit geval niet alleen royaler comfort maar tevens vier elektrisch bedienbare De krachtbron is redelijk rustig, de stoelen zitten vrij goed, de ruimte is alleszins acceptabel, het zicht rondom ook aan vaardbaar, de uitrusting zeld zaam compleet en de bestu ring niet al te zwaar. Al mist men bij zo'n bak een bekrach tiging toch wel. Alles bij el kaar zijn prestaties en com fort voldoende, al is de vering niet om opgetogen over te ge raken. Mede door de starre achteras met schroefveren en reactiearmen) blijft de wa gen vrij beweeglijk, vooral op minder gunstige wegen. Bo vendien blijft de besturing bij hogere snelheden aan de vage kant. Tenslotte het benzineverbruik. Gemiddeld één op acht. Een cijfer waaraan meer en meer waarde moet worden ge hecht. Niet in de eerste plaats om het geld, al wordt de ben zine vandaag de dag duur be taald. Maar overal wordt drif tig gestreefd naar zuiniger au to's. Autofabrikanten leggen zich vast om binnen enkele jaren drastisch op het brand stofverbruik te bezuinigen. De roep om beperking in deze klinkt steeds harder. Eén op acht was niet lang gele den voor zo'n stevige bak goed aanvaardbaar. Maar wij vragen ons af of in zo'n kli maat van bezuiniging (al is dat voorlopig meer psycholo gisch dan praktisch) een wa gen met zo'n verbruik ge makkelijk en goed zal kunnen gedijen? Krijgt deze grote Datsun dan een onvoldoende? Beslist niet. Het is een heel aan vaardbare auto waarin men voor een niet al te gekke prijs op grote (auto)voet kan leven. We hebben alleen gepoogd verklaringen aan te dragen waarom zo'n auto niet deson danks niet m een passende populariteit mag verheugen. De Cherry's, de Sunny's en de Violets dus. Het laatste model heeft onlangs nog enige wij ziging ondergaan. Is langer geworden, heeft een strakker front en zwaardere bumpers gekregen en ook een moder ner interieur, vooral door een aantrekkelijker dashboard. Al die "kleintjes" bij elkaar hebben Datsun groot ge maakt. De grotere Laurel is wel meegesleept in de vaart van dit Japanse autovolkje maar heeft toch nooit de furo- Datsun heeft in ons land een beste tijd achter de rug. Het vanuit Lisse gedirigeerde merk is nu al geruime tijd koploper onder de Japanners. Eigenlijk maakt men zich in Lisse meer zorg over de hete adem van Volvo in de nek dan over Toyota die op fikse ach terstand is gezet. Maar Datsun heeft dat succes in de eerste en voornaamste plaats te danken aan het ge mak waarmee de kleinere ty pen over de toonbank gaan. Volgende week staan ze er weer. Honderden caravans in de RAI. Vouwwagens in alle soorten en ma ten. Toercaravans van bijna vijf tot ver boven de twintig mille. Staca ravans die soms meer lijken op een tweede woning dan op een vakantiehuisje, maar waarvoor dan wel be dragen tot 80.000 gul den moeten worden neergeteld. En natuurlijk steeds meer kampeerwagens. Men kan een klein Fiatje van even ze ventien mille kopen maar het merendeel van die bakken gaat toch grif de halve ton te boven. Een aantal zelfs de hele ton... Toch komt men die complete rijdende hotelletjes in steeds groter getale op de kampeer- shows tegen. Ook nu weer op de Caravan-R AI, volgens vele ingewijden de beste tentoon stelling op dit gebied in Eu ropa. AMSTERDAM 8tlm16dec.79 Volgende week zaterdagoch tend om tien uur gaan de poorten van het RAI-com- plex voor de kampeerlustigen open. Men kan tot en met zondag 16 december terecht. Op de werkdagen van tien tot vijf en 's avonds van zeven tot tien uur. Alleen op zaterdag en zondag blijven de deuren 's avonds dicht. Alle hallen zijn dan in beslag genomen door 175 exposan- ten uit een branche die vol gens tentoonstellingsvoorzit ter Frans de Witte in een "tijd van stabilisering" is terecht gekomen. Dit jaar werden er zo'n dikke 40.000 caravans verkocht. Dat is vrijwel het zelfde aantal als een jaar tevo ren. "Niet slecht gezien de barre winter en de aarzelende conjunctuur", meent Frans de Witte. Wat dat betreft is hij wel tevre den. Minder gelukkig is hij met de houding van de over heid ten opzichte van het kamperen. "Wat is er tegen om op ruimere schaal, onder bepaalde voorwaarden, in de planologie rekening te hou den met de recreatie-behoef ten van gewone mensen?", zo vroeg hij zich letterlijk af bij zijn inleiding tot de komende tentoonstelling. Hij pleitte voor meer kleine kampeerterreintjes. Die zijn beter af te schermen en tasten het milieu niet aan. En juist in de Randstad is daar volgens hem schreeuwend behoefte aan. Hier woont immers de meerderheid van de bevol king. Van hieruit moeten vaak grote afstanden worden overbrugd om met het gezin bij de caravan te komen. Meer kleine terreinen in het westen betekenen derhalve kortere rij-afstanden en dus minder energieverbruik en het gemakkelijker ontvluch ten van de drukte van de stad. Is de verkoop van de caravans ongeveer op hetzelfde niveau gebleven, ook in de ontwik keling van het produkt heb ben zich weinig schokkende feiten voorgedaan. Volgens de exposanten zijn er talrijke Bij caravans denkt men in de eerste plaats aan de zomer. Dat hoeft niet. De accessoirewxnkel is vandaag de dag zo goed voorzien dat men er ook in de winter mee op slap kan. Men kan dat zien op de Caravan-RAI "noviteiten" te zien op de Ca ravan-RAI maar alles bij el kaar zijn het meer aanpassin gen en detailleringen dan werkelijk nieuwe stromingen in het "caravannen" Men kan dat vanaf volgende week zaterdag zelf in de RAI Robert Molenaar (8 jaar) taard BmdMml 1.1 aMn Nog drie nachtjes slapen, en dandan komt de oude Sint met zijn vriendje piet weer langs onze huizen!!! Veel kinderen krijgen dan kadootjes, wat de Sint komt (hopelijk) bij iedereen. Maar toch wordt dit gezellige feest bij elk gezin anders gevierd. Wat wij nu van jullie willen weten, is, hoe jullie thuis Sinterklaas vieren. Ook zijn wij er erg be nieuwd naar wat jullie gekregen hebben. Na tuurlijk weet iedereen, dat er veel kinderen zijn, die nóóit sinterklaaskadootjes krijgen. Zou het soms te ver zijn voor de trouwe schimmel? Of zou het een andere oorzaak hebben? W ij hopen, dat jullie ons een briefje willen schrij ven, waarin je antwoord geeft op deze vragen! Verder wensen wij iedereen een gezellige sin terklaas-avond toe! Groetjes, Henk en Anneloes Eveline Korving (6 jaar) Driemasterwal 19, Leiden. Je let dat Sinterklaas heel veel zwarte pieten heeft. En bijna allemaal zijn ze slim. Sommige zijn ook dom. En één van die domme pieten heet Pieko. Pieke is heel erg dom. Zo dom, dat hij altijd snoept. Maar zwar te pieten moeten dun en slank zijn. Want anders kunnen ze niet door de schoorsteen. En zo dacht Sinterklaas eens: ik ga mmaar kijken wat Pieko aan het doen is. En ja hoor, die domme Pieko zat weer eens te snoepen. Pieko, riep de stem van Sin terklaas, zit je nu al weer te snoepen. Ja, zei Pieko. Je gaat morgen naar de zwarte pieten school, zei de Sint streng. En de volgende morgen ging hij naar school. En nu zijn er ge lukkig bijna geen domme zwar te pieten meer. Bianca de Graaf (9 jaar) Hoge Morsweg 35 Leiden Alexander Lecflang (8 jaar), Jan Luykenlaan 328, Leiden Redactie: Anneloes Bronsgeest en Henk de Kat

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 33