Koppelaar keert niet terug 9 Chinezen maken indruk HINT W0R SINT.„ Jbelo Reserves LUSV wijzen concurrent WW terug "Verlies tegen Lugdunum is ingecalculeerd door SC Lisse" ft 1 ft Atletiekbond accepteert verzoek om ontslag In eerste klasse volleybalconipetitie Laurens van der Voort: HZC/De Robben houdt in finale open huis ZAMBIA: „GEEN BRITTEN OP SPELEN IN MOSKOU..." U.V.S.-AALSMEER M M ZATERDAG 1 DECEMBER 1979 SPORT ARNHEM (GPD) - Kees Koppe laar keert niet terug als bondstrainer bij de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU). Het hoofdbe stuur van de KNAU heeft de midden- en lange afstand trainer bij de heren uit Aker sloot meegedeeld diens en kele weken geleden inge diende ontslagaanvraag te accepteren. In de afgelopen twee weken zijn er via gesprekken po gingen gedaan om het conflict dat Kees Koppelaar met KNAU's trainingscoor- dinator Bob Boverman heeft bij te leggen. Na een afkoe lingsperiode deelde Kees Koppelaar het KNAU-be- stuur schriftelijk mee niet verder onder Boverman te willen fungeren. Wel bood hij aan om de olympische kandidaten in zijn groep tot aan Moskou te begeleiden. Daarvoor zou hij een be paald budget willen hebben en algehele vrijheid van handelen. Hiermee gingen het KNAU-be- stuur en de sectie Westrijd- sport, die beide dus aan toonden achter Boverman te staan, niet akkoord zodat Koppelaar met ingang van vandaag (1 december) geen bondstrainer meer is. Vrijwel zeker neemt de Arn hemmer Haico Scharn, die al als plaatsvervanger optrad, de taak van Koppelaar over. Scharn, tot voor kort nog niet in KNAU-functie, mag sinds deze week al officieel bondstrainer midden- en lange afstand dames noe men. Hierbij komt dus ver moedelijk het „heren-pak ket". Nadat al eerder deze maand de Beverwijker Fred Krikke tot polshoogtrainer was be noemd, is nu ook de benoe ming van de Limburger Ser- vee Wijsen als bondstrainer hoogspringen een feit. Het betekent een rentree van de Limburger die vorig jaar zijn funtie neerlegde. De nationale marathontop (dames en heren) heeft ook een nieuwe trainer: Wim Verhoorn uit Naaldwijk zal de trainingen verzorgen. LEIDEN - In de volleybalcompeti tie voor de eerste klasse heren werd één van de koplopers voor lopig teruggewezen. LUSV 2 wist in een RECHTSTREEKSE con frontatie mede-koploper WW een 3-1 nederlaag toe te brengen. In de eerste set leek het er nog niet op, want een te zwak blok was er de oorzaak van, dat WW met 8-15 die set kon winnen. Daarna echter ging LUSV zo goed draaien, dat het vrij een voudig de volle winst kon pak ken. (15-3, 15-11 en 15-6). Vooral SASSENHEIM - Weet u 't nog? Vol vertrouwen liet de Lissese oe- fenmeester Hans van der Vlist zich aan de seizoenstart ontvallen "We voelen ons beter thuis in de tweede klasse". Een blik op de huidige standenlijst maakt ech ter heel snel duidelijk dat Sport club Lisse daar inmiddels van is teruggekomen. Vier punten uit tien wedstrijden is het schamele aantal wat de equi pe uit de bollenstreek tot nu toe vergaarde. De allerlaatste positie valt Sportclub Lisse derhalve ten deel, kortom Van der Vlist en zijn voetballers zitten in de hoek waar de klappen vallen en de presta tiecurve zal straks toch naar de positieve kant moeten doorslaan willen de oranjezwarten aan het eind van de rit niet op het oude nest (lees: derde klasse) terugke- Ook Laurens van der Voort, de ra zendsnelle linkerspits, dacht in navolging van zijn trainer dat 'Lis' in de tweede klasse beter zou gedijen maar moest al snel bak zeil halen. "Met techniek alleen kom je er niet", oordeelt de 23-ja- rige kantooremployé nu. "Ook in de tweede klasse is werklust be langrijk, zo niet het belangrijkste. Dat is me eigenlijk eeri beetje te gengevallen". Hoopvol begon het zojuist gepro moveerde Sportclub Lisse aan een nieuw seizoen. Iedereen was gemotiveerd, wilde wel een plek in de basiself bemachtigen. Niets leek de promovendus een ge slaagd optreden in de tweede klasse in de weg te staan. Edoch, van de geplande middenmootpo- sitie kwam door de onafgebroken nederlagenreeks niet veel te recht. "De bedoeling was om met het eerste zeker niet te degrade ren en veel aandacht aan het tweede el Hal te besteden", stelt Van der Voort. "De trainer vond dat de reserves veel te laag (vier de klasse) speelden en wilde met hen kampioen worden. Daar komt dus weinig van terecht". De werkelijke oorzaken van de lage ranglijstpositie? Laurens van der Voort heft de beschuldigende vinger naar de vele blessures en schorsingen. "Maar natuurlijk speelt Sportclub Lisse niet zoals het hoort", voegt hij er snel aan toe. "Het gaat allemaal stroef. Ik zelf heb daar het meest onder te lijden omdat ik als voorhoede speler afhankelijk ben van een goede pass. Na de overwinning tegen Texas DHB is de ploeg ein delijk een beetje naar een aan vaardbaar niveau toegegroeid" 'Als je eenmaal hekkesluiter van de ranglijst bent, kom je daar heel moeilijk weg. Dan is pech meest al een doorslaggevende factor. Vorig seizoen bijvoorbeeld heb ben we ondervonden dat een koploper het geluk vaak in de schoot krijgt geworpen en de de gradatiekandidaat door pech wordt achtervolgt", verklaart Laurens van der Voort. zijn de rollen echter omgedraaid. Zevenmaal is de ploeg van Hans van der Vlist al met een nederlaag geconfron teerd. "Die kwam elke keer hard aan", herinnert de voorhoede speler zich. "Vooral het verlies tegen Verburch werkte na. In de eerste helft speelden wij die lui van het veld maar dan blijkt dat we gewoon niet kunnen scoren. Ik stel mezelf als voorbeeld. Twee Martin v.d. Knaap was blokke rend erg sterk, terwijl WW af en toe werd weggeserveerd. Na dit resultaat besloot de leiding van LUSV twee spelers uit de hoofdmacht, Waldo Broeksma en Feri de Geus terug te zetten en zowel het eerste als tweede team te laten promoveren. DAC had alleen de eerste set moeite met GEM./K 3. De Voorschotenaren wisten in die fase zelfs een 5-9 voorsprong op te bouwen. Toen DAC echter punt voor punt terug kwam, tot 9-9, stortte de ongerou tineerde, jonge Gem./K-ploeg in elkaar 15-9. Daarna was er voor DAC. dat zelf eigenlijk de beste vorm hactthuisgelaten, geen vuil tje meer aan de lucht; via 15-1 en 15-4 werd het snel 3-0 voor de Al- phenaren. RVV speelde een een zijdige wedstrijd tegen Ridder- veld; het hoefde eigenlijk geen moment op volle kracht te draai en om de Riddervelders er onder te houden. (4-15en 7-15). Even liet men in de derde set de teugels vieren tot 9-10, maar daarna werd Ridderveld teruggedrukt naar 9-15 en een 0-3 nederlaag. Donar 2 speelde een goede westrijd tegen runner-up WVC. Met een uitblin kende Ank Geers won het de eer ste set 15-12. Door een zwakke stop verloor het daarna twee maal: 10-15 en 6-15, maar vooral door toedoen van het publiek, werd ook de laatste set gewon- diende 2-2 eindstand werd be reikt. NOVO 2 en SKC speelden een leuke „pot". Via 16-14, 15-11, 7-15 en 19-17! werd het uiteinde lijk 3-1 voor de Noordwijkers, die in de talentvolle R. Dobbinga en de pas vader geworden H. J. Ol den de beste spelers hadden. Leython 2 miste in de ontmoeting met Gem. K 4 maar liefst drie ba sisspelers. Desondanks wist men de Gem./K ploeg een 0-3 neder laag toe te brengen. (12-15, 11-15 en 5-15). Aanvallend was Jef Kouwenberg goed op dreef, ter wijl John Nielsen zich een ver dienstelijk invaller mocht noe- Dames Bij de dames ging alle belangstel ling uit naar het treffen tussen Leython 4 en NOVO 3. Tot ieders verbazing bleek de veerkracht van Leython 4 niet te breken. Zowel in de eerste als tweede set werd v< n schiet onoverkomen- lijke achterstand (resp. 2-10 en 3-11) geheel weggewerkt en om gezet in een setzege: 15-13 en 16-14. Toen was het NOVO-verzet definitief gebroken: 15-4, waar mee Leython 4 zich op de tweede plaats nestelde. Leython 3 boekte op Aarlanderveen een normale zege van 3-0. Toch was de tegen stand veel groter dan verwacht, want Aarlanderveen bleek over veel vechtlust te beschikken; waarmee het het verschil in tech niek volledig compenseerde. Setstanden: 15-8, 15-11 en 15-13. Koploper Orion 1 leed de eerste nederlaag tegen DAC 2. dat met de jeugdige Anja v. Haskamp en Marja v. Luik een aanvallend surplus had op de Hazerswoudse ploeg. Ook de DAC verdediging was dit keer bijzonder op dreef. Mede hierdoor viel de nederlaag vrij dik uit: 10-15, 9-15 M 19-15. Orion 2 boekte het derde achter eenvolgende gelijkspel. Dit keer was VCL het slachtoffer. Na de eerste set winst 15-6, verstoorde een wissel het ritme bij Orion zo danig dat de twee volgende sets dik verloren werden: 4-15, 8-15. Daarna echter kwam men prima terug, ook al door de steun van het publiek: 15-13. Leython 5 stelde de aanhang diep teleur door onnodig te verliezen van een vechtlustig Oegstgeest, dat puntloos onderaan stond. De eer ste set ging gelijk op tot 13-13, toen drukte Oegstgeest. (via aan- valster Carry Wien) door naar 13-15. In de tweede set was het nog erger voor Leython. Een 14-9 voorsprong bleek niet genoeg. Ook nu stond de energie van Oegstgeest borg voor de wint: 14-16. Toen was het verzet van Leython geheel weg: 7-15 en een verdiende zege voor Oegstgeest. S'70 haalde in Noordwijk de eer ste set tegen NOVO 2 vrij gemak kelijk binnen: 7-15. Daarna ont spon zich een spannende wed strijd met lange rallies, die vrij verrassend in het voordeel van S'70 werd beslist 15-11. 13 15 en 15-7. Dus een 1-3 overwinning voor S'70. GER RENES Dit Wereldkampioen slaat turnoefeningen verbaasd gade i lang was ik topscorer maar in deze competitie heb ik er pas één ingeschoten. Maar ook de anderen schoppen ze er niet in. Ronald Faas en Wim van Beek zijn ook van slag af' Doelpunten beslissen echter nog steeds de wedstrijd. Een simpel maar keihard gegeven. "Aan de trainingen ligt het niet", vervolgt Laurens van der Voort. "Die worden altijd goed bezocht" Morgen ontvangt Sportclub Lisse koploper Lugdunum en dat im pliceert welhaast de achtste te genvaller voor de debutant. Of niet? "Inderdaad, een nederlaag is ingecalculeerd. Je moet na tuurlijk reéel zijn. Lugdunum sla ik hoger aan dan Blauw Zwart. Tegen die ploeg waren we thuis kansloos. Maar een kat in 't nauw maakt rare sprongen. We geven de punten natuurlijk niet zomaar cadeau. Met een gelijkspelletje zou Sportclub Lisse juichend het veld verlaten". Niet de confrontatie met Lugdu num maar juist de wedstrijden daarna zijn volgens Laurens van der Voort beslissend voor de toe komst van Sportclub Lisse. "Te gen LFC en DHL moeten punten worden gepakt. Dat zal ook, gaan gebeuren, daar ben ik heilig van overtuigd. Want in degradatie van Sportclub Lisse weiger ik te geloven" ROB ONDERWATER FORT WORTH (ANP) - Ruim zeventien jaar nadat zij in 1962 tijdens de strijd om de wereldkampioen schappen in Praag voor het laatst bij een groot in ternationaal turnevene- ment verschenen hebben de Chinezen een overwel digende indruk gemaakt. Tijdens de eerste kennismaking met de wedstrijdaccommodatie van het Tarrant County Conven tion Centre in Fort Worth, waar maandag de 20ste editie van de wereldtitelstrijd begint, hebben niet alleen de honderden toe schouwers maar ook het meren deel van de andere ploegen met verbazing gekeken naar het werk van de Chinese dames en heren. ADVERTENTIE ZONDAG A.S. 14.00 UUR A.S.C. - B.M.T. Terrein de Kempenaerstraat Vooral de heren maakten zo'n in druk, dat herhaaldelijk een spon taan, applaus opklaterde in de geweldige hal, die voor alle ze ventien sessies in de strijd om de wereldtitels met zijn bijna 11 000 plaatsen is uitverkocht. De Rus sische wereldkampioen Nikolaj Andrianov hield het zelfs, nadat hij zijn voltige-oefening had af gewerkt, voor gezien en nam op de tribune plaats om de Chinezen gade te slaan. Algemeen was de verwachting dat de Chinezen de verplichte oefen stof, waarmee zij nauwelijks een jaar werken, niet volledig onder de knie zouden hebben. Dat bleek bepaald niet het geval. Het optreden van de Chinezen heeft in het koude Fort Worth geleid tot een herziening van de prognoses. Er wordt zelfs al rekening mee gehouden dat de strijd om het wereldkampioenschap voor de landenploegen bij de heren niet meer de gebruikelijke slag zal worden tussen Japan en de Sowjet-Unie, dat met Arthur Akopjan in Fort Worth een turner presenteert, die voorbestemd is om met de meervoudige Europe se jeugdkampioen Bodgan Ma- koets en Edoeard Asarjan, de zoon van de voormalige Neder landse bondstrainer Albert Asarjan, de opvolger te worden van Nikolaj Adrianov. Edoeard Asarjan is overigens door een blessure in Fort Worth niet be schikbaar voor de Russen. Verwarring Ook in het Amerikaanse kamp heeft het optreden van de Chine zen verwarring gezaaid. Roger Counsil, de trainer van de Ameri kaanse herenploeg, die herhaal delijk heeft uitgesproken dat de homogeniteit van het srekste team van de Verenigde Staten ooit op de been heeft gebracht wel eens voor een verrassing zou kunnen zorgen, is na het zien van de Chinezen minder optimis tisch. "Dat de Chinezen sterk wa ren wist ik. Maar dat zij reeds dit niveau hebben bereikt, had ik De Nederlandse afvaardiging in Fort Worth heeft de vermoeienis sen van een lange en door veel turbulentie niet zo prettige vlieg reis zonder veel problemen overwonnen. Het Nederlandse elftal (zeven dames en vier heren) maakte donderdag kennis met de hal. waarin de dames voor de derde achtereenvolgende maal de kwalificatie voor de Olympi sche turnwedstrijden moeten verdienen. Leona Horvath, die eind augustus het bewind over nam van de Tsjechoslowaak Jan Vlaai - inmiddels ook in West- fterlijn, waar hg na zgn Neder landse "avontuur" onderdak vond. ontslagen - acht de om standigheden in Fort Worth ide aal. "Dit complex is uniek. Je hebt de trainings- en wedstrijd hal onder een dak. Het materiaal is uitstekend. Het zal voor de meisjes dinsdag en donderdag een genadeloos gevecht wor den" Waarna het dan wat spijtig klonk "Ik ben bang dat de drie maanden, die ik tot mgn be schikking had voor de training, toch wat te kort zgn geweest." BOEDAPEST (GPD) - Hoewel de nederlaag van HZC-De Robben tegen favoriet Ferencvaros in de kansberekeningen was opgeno men, was coach Harry Vriend nogal ontstemd over de start van de Hilversumse waterpoloërs in de finale van het Europa-Cup-II- toernooi. Vooral omdat het vrij forse verlies (9-5) voornamelijk aan Vriend en de zijnen zelf viel te wgten. Ferencvaros is geen onbekende te genstander voor HZC-De Rob ben. Vandaar dat Vriend zijn spelers bij de tactische voorbe spreking nadrukkelijk op het sterkste punt van de Hongaren, de counter, had kunnen wijzen. En omdat ook de Hilversumers het best via snelle uitvallen uit de voeten komen, werd afgesproken behoedzaam te spelen en de Hongaren het spel te laten ma ken. Een uitstekend concept, dat echter volledig de mist in ging door de zeer zwakke openings zetten van HZC-De Robben. Via 2-0 aan het eind van de eerste periode kon Ferencvaros zonder veel moeite in het begin van het tweede speldeel uitlopen tot 3-0. Toen pas deden de bezoekers er een schepje bovenop. En tot ont steltenis van de ruim 500 toe schouwers - het zwembad was nagenoeg uitverkocht - beheer ste het keurkorps van Vriend de strijd. Halverwege het derde kwart was de achterstand geheel v/eggewerkt (4 4) en leken de Hil versumers zich op te gaan maken voor een sensationele presta tie. Er volgde echter een onbegrijpelij ke terugval, die door de Honga ren dankbaar werd gebruikt om nog in dezelfde periode de strijd in hun voordeel te beslissen: 7-4. Pas toen het in de slotfase duide lijk was geworden dat HZC-De Robben zich niet voor de tweede keer kon herstellen, nam de thuisclub gas terug. Terecht maakte de coach van HZC-De Robben niet of nauwe lijks een punt van de overigens wel zwakke arbitrage. Vooral de Westduitse scheidsrechter Blahn bleek de belangrijke spelregel betreffende zware fouten binnen het viermetergebied uiterst vreemd te interpreteren Hij strooide werkelijk met-strafwor pen (de Hongaren die daar bij zonder handig op speelden, kre gen vier strafworpen en de Ne derlanders twee), ook in enkele gevallen dat er geen sprake was van een scoringskans. Deze dwa ling kon echter beslist niet als een excuus door de Hik ei sumciS worden aangevoerd. Zg hebben de nederlaag geheel aan zichzelf te wijten. De setstanden: 2-0, 1-2. 4-2 en 2-1 Het scoreverloop: 1-0 Feher (man meer), 2-0 Feher (strafworp), 3-0 Udvard, 3-1 Smits (strafworp). 3-2 Hans Blikslager (man meer), 3-3 Varkevisser (strafworp), 4-3 Mueller (strafworp), 4-4 Smits (man meer). 5-4 Mueller (straf worp), 6-4 Balla, 7-4 Debreconi (man meer), 8-4 Wiesner (man meer), 9-4 Mueller (strafworp), 9-5 Landeweerd. LOESAKA (ANP) - Zambia dringt er bij de zwart Afrikaanse landen op aan zich unaniem uit te spreken tegen deelneming van Groot Brittanme aan de Olympische Spelen Een motie met deze strekking zal Malumino Mundia, voorzitter van de Zamhiaunse sportraad, volgende maand in dienen op de bijeenkomst van Afrikaanse ministers \an sport De reden \oor deze boycot is de algehele verbittering onder de zwart Afrikaanse landen over de toernee van het Zuidafi ikaanse rugbyteam door Groot-Brittannie. De Afrikanen menen dat de Engelsen geen se rieuze poging gedaan hebben zich te houden aan de akkoorden van Glencagles, waarin overeengekomen werd geen sportieve banden met Zuid-Afrika te onderhouden. Om dezelfde reden, alleen was toen Nieuw-Zeeland de boosdoener, boycotten de zwart Afrikaanse landen in 1976 de Olympische Spelen in Montreal. ADVERTENTIE uitslag van de andere w in dit finaletoernooi tus Joegoslavische Posk Spaanse Barcelona: 8-5. rijd Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a s. aanvang 14 00 uur Deze advertentie is aangeboden door Dames- en kindermode DE WIT Vijf Meiplem - Leiden EEN IEEL0 KAD0. DE VURIGSTE WENS VAN IEDER MENS) Het ..Lucht-schacht- systeem een Ibelo uitvinding, is toegepast in nieuwe Ibelo Turbo aanzuiging van lucht de luchtschacht garandeert een feilloze werking v.a. 25,- I Deze geheel gesloten piezo-elektrische aansteker is beslist stofvrij. Sierlijk van vorm en geweldig efficient in gebruik v.a. 55,- Niet voor niets de meest ver kochte Ibelo aansteker Ook hier de piezo- elektrische ontsteking in combinatie met de perfecte afwerking In meer dan 15 verschillende uitvoeringen v.a. 27,50 En natuurlijk verdienen al deze aanstekers Ibelo-gas' Voor de handel: BimaltB V Weteringkade 97-101 2515 AM s-GRAVENHAGE Telefoon (070) 834178/859215 garant voor vele vuurt|es v.a. 65,- Nu al de vormgeving uit de tachtiger jaren Een slanke tafelaansteker met natuurlek de vederlichte soft piezo (quartz)ontsteking v.a. 69,50 Ware klasse herkent u direct. Bekleed met echt leer vormt deze tafelaansteker een luxe in uw huis die toch betaalbaar is 95,-) A In 6 verschillende attractieve uitvoeringen (chroom, matswart ƒ69,50) Een sieraad op uw tafel zal dit pronkstuk uit onze collectie zijn. Metzijn grote tank- inhoud staat deze tafel- aansteker

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13