Twee straten in Oegstgeest krijgen grote opknapbeurt Buurtbewoners pleiten voor een veiliger Voorhoflaan ACTIE TEGEN OLIETANKS eids agend VOORSCHOTENSE RAADSFRACTIE ONTEVREDEN OVER DE POLITIE Katwijkse kampwachter Ruwaard slachtoffer" van reorganisatie 11 Nieuwe hoofdonderwijzer Koningin Julianaschool I WOENSDAG 28 NOVEMBER^ VOORSCHOTEN - Alle fracties in Voorschoten zijn ontevreden over het functioneren van de rijkspolitie. De politie houdt zich volgens hen niet aan de maxi mum snelheid en rijdt met de au to over voetpaden. Bovendien zou er politietoezicht ontbreken tijdens de spitsuren. Loco-bur gemeester Marselis kreeg van de commissie algemene zaken een verlanglijstje mee om met de groepscommandant te gaan be spreken. De commissie wil namelijk een be ter planmatig politiebeleid. Zij vindt de grootte van het politie team bevredigend, maar niet de wijze waarop zij werken. Gisteravond werd tijdens de com missievergadering ook lang ge praat over de verkeerschaos bij het begin en het einde van de schooldag. Vooral bij de Nuts- school en Rudolf Steinerschool worden verkeersregels met voe ten getreden. Beide scholen krij gen veel leerlingen die per auto gebracht worden. De moeders staan de kinderen die wel te voet komen naar het leven door de au to rustig vlak voor de school of zelfs op het zebrapad te plaatsen. Wethouder Marselis vond deze klachten zeer gegrond en zal een schrijven laten uitgaan naar de scholen. Als loco-burgemeester zal hij bovendien een gesprek hebben met de politie om op de naleving van de verkeersregels ook bij de scholen nauwlettend toe te zien. In verband met de pensionering van de huidige commandant van de vrijwillige brandweer medio 1980 hebben burgemeester en wethouders een oproep geplaatst voor een ambtenaar in de functie van technisch hoofdambtenaar, die belast zal worden met het commandantschap van de brandweer. Deselectie is thans in volle gang en verwacht kan wor den dat de nieuwe functionaris rond april van het volgend jaar kan worden aangesteld. De brandpreventie zal een belang rijk deel van zijn dagtaak worden. De nieuwe commandant van de brandweer zal geen marktmees ter worden zoals de huidige dat is. Gebleken is namelijk, dat beide functies wel eens strijdig met el kaar kunnen zijn. In zijn algemeenheid zal de raad in de toekomst meer gelegenheid krijgen om kennis te nemen van diverse beleidsvoornemens van burgemeester en wethouders. In sommige gevallen zal de raad eerst een plan krijgen en daarna pas de visie van b en w. Dit ter voorkoming van een overrompe ling van de raad en bovendien ter bevordering van een hechte sa menwerking tussen het dagelijks bestuur van de gemeente met de hele raad. LEIDERDORP - Vierhonderdvijf tig handtekeningen voor maatre gelen op de Voorhoflaan om de verkeersdrukte af te laten n In Oegstgeest Dat was waar de werkgroep, ge vormd door enkele buurtbewo ners, gisteravond mee aankwam in de Leiderdorpse commissie verkeer en vervoer. Namens de werkgroep wees de heer Nuiver de commissieleden erop dat de verkeersveiligheid afnam naar mate de verkeersdrukte sterker werd. "En in de toekomst wan neer Winkelhof klaar is krijgen we nog meer auto's te verwach ten. De Voorhoflaan wordt daar door nog onveiliger als er niet op korte termijn maatregelen wor den genomen. Er is ons als buurtbewoners veel aan gelegen dat er iets verandert. De te nemen maatregelen moeten met de buurtbewoners in goed onder ling overleg tot stand komen", aldus Nuiver die de voorzitter van de commissie, wethouder Bezemer, de lijst met handteke ningen overhandigde met daarbij gevoegd een lijst van voorstellen van buurtbewoners om de Voor hoflaan veiliger te maken. n een voorlopige reactie zegde de wethouder toe binnen enkele weken met de werkgroep contact op te nemen om eens verder te praten over de oplossing van het verkeersprobleem van de Voor hoflaan. Deze weg is ontworpen als wijkontsluitingsweg en niet als doorgaande route. De weg moet gebruikt worden zoals die is ontworpen", aldus de wethouder die de toekomstige extra ver keersdrukte vanuit Winkelhof wel dacht tegen te kunnen hou den met de bestaande verkeers lichten. "Met het ongunstiger af stellen van groen licht valt dat best te doen", zo voegde hij er aan toe. OEGSTGEEST - De Oegstgeester woninbouwvereniging "Buitenlust" gaat in de gelijknamige wijk aan de overkant van de snelweg Amsterdam-Den haag een grootscheeps renovatieproject uitvoeren. Het betreft in totaal 63 voor oorlogse woningen: 27 aan de Rijnzichtweg en 36 wonin gen aan de Balistraat/Floresstraat. Inmiddels is hiervoor al toestem ming verkregen van het ministe rie van volkshuisvesting en ruim telijke ordening, die de nieuwe huurprijzen eveneens al vaststel de. De huren zullen na de op knapbeurt met gemiddeld 140 gulden per maand per woning stijgen en dan rond de 250 gulden per maand gaan bedragen. Over leg met de bewoners heeft geen weerstanden opgeleverd tegen deze huurverhoging. De betreffende woningen worden dan ook grondig aangepakt. Aan voor- en achterzijde worden dak kapellen aangebracht, c.v.-in- stallaties worden aangelegd en keuken en raamkozijnen ver- In Leiderdorp LEIDERDORP - Het gemeentebestuur van Leiderdorp heeft e hoofdonderwijzer aangewezen voor de Koningin Julianaschool aan de Kom van Aaiweg. Het is de 32-jarige Johan Zwemmer uit Leiden die in elk geval vanaf 1 februari op de openbare lagere school als schoolhoofd zal werken. Namens de gemeente sprak wethouder van onderwijszaken, Jos Verdier, zijn goede verwachtingen uit over de toekomst van de school. "Deze school is gehuisvest in een uniek gebouw. Dat is een van de redenen waarom deze school extra aandacht krijgt van het gemeentebestuur. Ik ben niet bang voor de toekomst, temeer omdat de school een goede school is en de naam voldoende waarborg geeft voor de mensen uit de omstreken. Ik heb een volledig vertrouwen in het schoolteam die door hun inzet de school een goede bekendheid gaat geven. Over het verloop van het leerlingenaantal in de toekomst kan ik weinig zeggen. Maar het Voordorpterrein en de raadhuisbuurt is nog volop in ontwikkeling. In het zuid-oosten van Leiderdorp zijn genoeg gezinnen, die kinderen ver wekken om de school goede overlevingskansen te bezorgen", aldus wethouder Verdier. Het nieuwe hoofd Zwemmer sprak in een kleine toelichting die hij gaf over zijn komst naar Leiderdorp van de bereidwilligheid van het schoolteam van onderwijzers om samen te werken. "Hier ligt voor mij het beste werk. Dat moet je in de gaten houden omdat je hier zoveel dagen per week gaat werken. Ik heb in elk geval gemerkt dat de wil er is om de openbare school tot een leuke leefgemeenschap te maken," aldus Zwemmer. De heer Jutte, voorzitter van de oudercommissie, bedankte onder andere het gemeentebestuur, maar ook de school, voor de samenwerking en de manier waarop de samenspraak met onder andere het "toeleveringsbe drijf' de kleuterschool "De Ruigehoek" had plaatsgevonden. "Zwem mer is een deel van het vijf man tellende team. Vijf mensen die met elkaar optreden is een goede zaak" aldus Jutte. nieuwd. Naast de vernieuwing van het sanitair wordt ook de loop van de riolering gewijzigd. De totale kosten van het project bedragen 4,3 miljoen gulden dat geheel uit rijksleningen aan de gemeente zal worden gefinan cierd. De gemeente fungeert dan als doorgeefluik voor dit geld aan de woningbouwvereniging. Daarom bestond er bij de raads leden van de commissie voor fi nanciën gisteravond ook geen enkel bezwaar aan het plan mee te werken. Wel merkte Steen kamp (WD) op dat de plannen blijkbaar zo geruisloos door de bewoners zijn geaccepteerd. Wethouder Van Belle zag naast het in Oegstgeest ontbreken van onruststokers de enorme voor uitgang, die de huizen na het op knappen voor de bewoners zul len hebben ondergaan, hiervoor als oorzaak. "En dat voor een be trekkelijk lage huurprijs", aldus de wethouder, die de rijkssubsi die schatte op rond de 300 gulden per maand per woning. aanmerking komen voor verbetering. In de Balistraat/Flo I De Leiderdorpse Postzegelver eniging "De Rijnstreek" organi seert de tweede speciale ruildag van dit seizoen op zaterdag 8 de cember, in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. De zaal gaat om 10.00 uur open, ter wijl om 17.00 uur de bijeenkomst wordt gesloten. DEN HAAG/WASSENAAR - Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland gaat het komend voor jaar een gerichte actie voeren te gen ondergrondse opslagtanks voor huisbrandolie in de water wingebieden. Eigenaren van olie tanks in de Wassenaarse wijk Kievitsduin en de Haagse buurt Duttendel kunnen een premie krijgen als zij hun centrale-ver warmingsinstallatie laten om bouwen van olie op gas. Bewo ners in nog nader aan te wijzen gedeelten van het waterwinge bied in Wassenaar en Den Haag die nier meer gebruikte olietanks laten legen, reinigen en opvullen met zand, kunnen een zoge naamde opvulpremie krijgen. De hoogte van de premie is nog niet bekend. De actie wordt gevoerd door de provincie Zuid-Holland om het gevaar olielekkage in de water wingebieden zoveel mogelijk te beperken. Gedeputeerde Hoek van Dijke (milieu) vertelde giste ren dat één liter olie één miljoen KATWIJK - De heer J. Ru- waard (60) aan de Koe koeklaan in Katwijk keert volgend jaar niet terug als kampwachter op de ver nieuwde camping Noord duinen in Katwijk aan Zee. Wegens een reorgani satie wenst zijn werkgeef ster, de gemeente Katwijk, geen gebruik meer van zijn diensten op de cam ping te maken. Bij kampeerders zowel in binnen- als buitenland is het vertrek van Ruwaard als een bom ingeslagen. Vijftien jaar heeft hij deze functie vervuld, één jaar (in 1963) was hij hulpkampwachter. Een campinggast, de heer B. Lod der uit Amstelveen (een gepen sioneerd technisch hoofdambte naar van de gemeente Amster dam), heeft zelfs de gemeente raad van de badplaats geschre ven met het verzoek om Ruwaard te handhaven. "Deze man, die wij hoog in waarde achten, zien wij het liefst weer in zijn functie terug op de camping. Handhaaf alstublieft deze uiterst bekwame en mijns inziens zeer integere man, onze heer Ru waard", aldus schrijft Lodder in zijn brief. Ruwaard krijgt elk jaar een con tract van een half jaar van de ge meente. Vorige maand werd hem te verstaan gegeven, dat hij in 1980 geen nieuw contract krijgt. Ruwaard: "Ik was overdonderd. Ik dacht wat zou er loos zijn? In het gesprek dat ik met wethouder Van Oosten en ambtenaar Van der Schee had, wist ik niet wat ik moest zeggen. Ik was zo verbou wereerd". (Van der Schee is chef personeelszaken van de gemeen te Katwijk, red.) V erontwaardigd Het bericht dat Ruwaard zijn bie zen moet pakken, ging als een lo pend vuurtje langs de kampeer ders in geheel ons land. Ongeveer vijftien mensen belden hem op en reageerden verontwaardigd op het besluit van de gemeente. "Zelfs èen meneer uit Essen in Duitsland belde mij op. Ik weet niet hoe hij het te weten is geko men dat ik weg moet. Hij vond het stijlloos, dat ik mijn baan op de camping kwijtraak", vertelde gistermiddag een onthutste Ru waard, die niet kan begrijpen, dat er op zo'n manier een eind aan zijn werkzaamheden komt. Ook de kampeervereniging heeft haar afkeuring over het gedwon gen vertrek van Ruwaard uitge sproken. Nieuwe taken In een toelichting hierop vertelde wethouder Van Oosten (cultuur en recreatie) dat Ruwaard in de nieuwe organisatievorm, die de gemeente voorstaat voor de cam ping, niet past. Hij wijst ook op een ambtelijke nota, waarin een andere beheersvorm voor de camping wordt voorgesteld. Over deze nota wil Van Oosten geen mededelingen doen, zolang de gemeenteraad er nog geen kennis van heeft genomen. "De nieuwe camping die wordt gemaakt, wordt een ander be drijf. Er komen nieuwe taken. De functie van Ruwaard wordt ver zwaard", aldus Van Oosten. Hij vertelde verder dat de gemeente Ruwaard niet wil laten "zwem- men'V'We bekijken of er elders bij de gemeente een functie voor hem is". Ook de pensionering van kampbeheerder W. de Liefde uit Katwijk aan Zee heeft een rol ge- liter water kan bederven. Van een aantal tanks in de Zuidhollandse waterwingebieden kan worden gezegd dat de lèvensduur ervan het einde lijk te naderen. De actie wordt vooralsnog beperkt tot de haagse en Wassenaarse wa terwingebieden, enerzijds we gens de beperkte financiële mo gelijkheden van de provincie, anderzijds omdat daar het gevaar van lekkage het grootst lijkt. In deze gebieden liggen veelal de oudste tanks, terwijl de grond er zanderig is en daardoor weinig weerstand kan bieden. In het Haagse en Wassenaarse water wingebied (vallend onder de Haagse Duinwaterleiding Maat schappij en de Leidsche Duinwa terleiding Maatschappij) bevin den zich ongeveer 10.000 tanks voor huisbrandolie met een ge zamenlijke capaciteit van 37 miljoen liter. Naar schatting is de helft van deze tanks al buiten ge bruik. In de overige waterwinge bieden van Zuid-Holland liggen ongeveer 1500 ondergrondse de meeste nog De actie gebeurt op basis van vrij willigheid. Wel is het zo dat de eigenaar van een lekkende olie tank aansprakelijk kan worden gesteld voor de schade in het wa terwingebied die daar het gevolg Surfplank gestolen Kampwachter J. Ruwaard: "Ik dacht: wat zou er loos zijn?" speeld bij het besluit van de ge meente om Ruwaard geen nieuw contract aan te bieden. ARIE DROOG LEIDEN - Een surfplank, com pleet met mast en giek, is in de nacht van maandag op dinsdag met imperiaal en al ontvreemd van een personenauto die gepar keerd stond op de Nieuwe Rijn in Leiden en eigendom is van een 21-jarige Leidenaar. De totale waarde van de gestolen goederen is 1600 gulden. De PTT heeft gisteren bij de Leidse politie aangifte gedaan van diefstal van een geldbakje uit een telefooncel in de Anna van Burenhof. Het bakje, dat onge veer 100 gulden waard is, bevatte 200 gulden. De schade die aan de telefooncel word aangericht be draagt 500 gulden. Een 49-jarige vrouw u it Lei gisteren rond het middaguf een hersenschudding vod derzoek overgebracht na* Academisch Ziekenhuis, vrouw werd bij het met di oversteken van de Church geschept door een persone Zij zou door het rode lie gereden. -i :iP Woensdag Leiden - Museum voor Geologie neralogie - HooglandsekerkgrachE uur, lezing: "Planten van vroegefi K O - RijksdaaJderconcert, 20. Augustinus - Rapenburg 24, off van de popgroep: "Toontje Lager K O - kinderfilm: "Spijkers pen", 14.30 uur. Schouwburg - OFFSMBOET DPEF (b is a), Neerlandse Hoop vl laatst samen, 20.15 uur Vrouwenhuis - Nieuwe Rijn 20a, t| avond over sexueel geweld, 20 ui Oegstgeest - Cie onderwijs, 20 ui meentehuis. Wassenaar - Cie maatschapi voorzieningen, 19.30 uur, Gem Leiderdorp - open huis in het wijs-adviescentrum, 19.30 uur, Kc Aaiweg. Donderdag "Noua" en 22.15 uur "Mekte Gesprekcentrum - Vrouwenkerk! straat 17, Poolse filmcyclus nr. 9,2. Stadsgehoorzaal - kamerconcert, 2) Vredeskerk - Van Vollenhovenka* schrijfavond van Amnesty Inter) nal, 20 uur. Schouwburg - OFFSMBOET DPEF (b is), Neerlands Hoop vot laatst samen, 20.15 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep hom( open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leids 33, Voorschoten, tel: 01717 - spreekuur voor invaliden, 19 - 20 i Architektenwinkel - Hooglandse gracht 32, vrij advies, 19.30 - 21.30 Architektenwinkel - Pieterskerkhi vrij advies 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, we zen adviescentrum, vrij van 14 - lf tel 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, middag van 14 - 16 uur, kaarten, sji en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Noor de 2a, van 20 - 21.30 uur, voorlicht^ begeleiding dienstweigeren ook do V 19.30 uur, Gemeentehuis. Wassenaar - Cie finan. 19.30 uur meentehuis. Gebouw Sjalom - Duinrellweg, 1 door Brinkhorst over "vréde, veilii en kernwapens", 20 uur. Zoeterwoude - uur, Gemeentehuis. Warmond - raadsvergadering, 20 ul het bejaardencentrum. Apotheken i De avond-, nacht- en zondagdienst, apotheken in de regio Leiden w( waargenomen van 23-30 nov, door theek Herdingh en Blanken, Hogewci 171, tel: 120502. Apotheek Beker, li weg 4, tel: 155482. Indien het na 11 ui) avonds niet meer mogelijk is om met' openbaar vervoer naar de apotheek komen, kan men uitsluitend v spoedgevallen van een taxi, tel: 1224 gebruik maken. W ii kverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, ten noorden van de Rijn 134604. tel: i zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude RD - zondheidscentrum, Berkenkade, I derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t do van 14-15 uur. Voorschoten - Gezondheidscentrum d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat tel: 02523-3398. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.T Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 12311 BG Leidei Postbus 54, 2300 AB, Leidei Giro 57055. Voor betaling va abonnementsgelden uitslu tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 i Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien i gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgew; ter 2, 2312 BR Leiden, te 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33; 2316 VS Leiden. Te 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnooi dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonder 071-155854. Voorschoten: Joop Peter 071-769935. Warmond: Ronald Stevens 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen 01715-1021. Kwartaalabonnement f 43,0 Kwartaalabonnement per post 60,9i Jaarabonnement f 160,7i Jaarabonn a"ient per post f 232,1 Losse nummers f 0,G< Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2