Herfsttitel voor Scylla Gemini IK geeft voorsprong weg tegen SVC: 3-2 LMHC waagt en wint niets: 1-3 tegen Breda SPORT SPORT Promotie A van I i - heren LEIDEN - Verbazing alom zaterdagmiddag in de Leidse Cathrijnestraat, waar drie jeugdige dames uit volle borst de inmiddels grijsgedraaide tophit "We got the best team in the land" kweelden. Niets vermoedende voorbijgan gers keken schouderophalend toe op het moment dat Stephine van Gennip, Sandra de Kruyff en Sophia Vaal- burg arm in arm de 7-3 triomf op rivaal TT/Amsterdam én het herfstkampioenschap vierden. MAANDAG 26 NOVEMBER 1979 Het Scylla-dubbel Sophia VaalburgiSandra de Kruyff op weg naar het herfstkampioenschap. De Scylla-dames genoten met volle teugen van hun succes. Dat nog werd gecompleteerd door de overwinning van 'zusterteam' Avanti, dat JCV met 9-1 de oren waste. De Hazerswoudse heren- ploeg stelde zich met dit wapen feit zeker van promotie naar de ereklasse. En alsof aan de Leidse zegetocht geen einde kwam troefde Docos Shot in eigen huis met 4-6 af. Zodat Docos vol opti misme kan beginnen aan het promotie-degradatieduel met Mizu met als inzet de tweede va cante plaats in de hoogste afde ling. Scylla heeft in een uitstekende am biance op uiterst koelbloedige manier de herfsttitel veroverd. Sandra de Kruyff smaakte bij een 4-3 stand het genoegen TT/Am sterdam de definitieve 'knock out' toe te brengen door rivale Marian van Vliet te verslaan. In de openingspartij verliepen de zaken voor Scylla overigens al lerminst voorspoedig. Sophia Vaalburg was in de confrontatie met Ine Willems volslagen kans loos en mocht opgelucht adem halen, nadat de rustige De Kruyff Posthuma onder de duim had gehouden: 1-1. De derde partij had het duel in een vroeg stadium kunnen beslissen op het moment dat Stephine van Gennip tegen over Van Vliet stond. Geconcen treerd verdedigend vocht Van Gennip zich van 12-17 naar 19-19, waarna ze zich echter toch nog met gebogen hoofd naar de hoek van de zaal moest begeven: 19-21 De tweede game was kwalitatief gezien zo mogelijk nog beter dan de eerste en het was voor het publiek mooi meegenomen dat Van Gennip er een derde bedrijf wist uit te slepen. In het begfn van die derde game verzuimde de 16-jarige Scylla-verdedigster de vermoeide Van Vliet op afstand te zetten, waardoor de spanning tot ongekende hoogte werd op geschroefd. Van Gennip deed vijf matchpunten te niet. maar moest uiteindelijk toch het onderspit delven. Alles kwam daardoor in feite neer op Sandra de Kruyff. Zij besefte dat als geen ander. Zij compen seerde een lange serie fouten van Vaalburg, zodat Scylla via deze "technisch verloren" partij toch op 2-2 kwam. Met een 3-2 score werd gerust, omdat Willems te gen De Kruyff wel hard maar meestal fout sloeg en na de thee kwamen de gasten nog eenmaal op gelijke voet, nu Vaalburg van Van Vliet verloor. Van Gennip en De Kruyff velden daarna echter definitief het von nis. Posthuma leek tegen Van Gennip bezig aan het spelletje "stink er eens in", want de Am sterdamse taxeerde werkelijk alle effecten verkeerd: 4-3. En Van Vliet mocht tegen de koelbloedige De Kruyff dan he vig tegenstribbelen, ook zij werd met een nederlaag opgezadeld: 5-3. Stephine van Gennip verschalkte vervolgens Willems, waarna Sophia Vaalburg haar verdiende winstaandeel mocht binnenha len door Posthuma te verslaan. Waarna de champagneflessen werden ontkurkt, Scylla van bondszijde werd overladen met lof en wethouder Tesselaar bondscoach Gerard Bakker van een stropdas voorzag. Bij Avanti was men vooraf aan het rekenen geslagen. Voor de bot sing met JCV werd de kreet "Als John van Strien goed acteert is Avantibinnen" veelvuldig ge slaakt. De berekeningen van de Hazerswoudenaars bleken te kloppen. Louwers scoorde, Vrie- sekoop deed eveneens haar plicht en Van Strien brak in de derde partij het verzet door Van Gasteren met 18-21, 26-24 en 21-15 op de kast te jagen. Bcttine Vriesekoop handhaafde haar on geslagen record. Van Strien hield stand en Theo Louwers toonde zich slechts eenmaal vrij gevig. Eindscore: 9-1. Avanti neemt in de ereklasse de plaats in van Scylla, dat met 2-8 van TT/ Amsterdam verloor. De rol die Ed v.d. Berg in het Do- cos-team speelt is vorige week uitvoerig beschreven. Zaterdag bevestigde de lepe verdediger te gen Shot tot driemaal toe zijn kwaliteiten. Ed Fallaux moest alleen Van Spanje voorrang ge ven, terwijl Prorok Wiggers in de hoek dreef: 4-6. De Avanti-dames traden verzwakt aan (Noordam ontbrak) tegen Amsterdam, maar bleken niet temin sterk genoeg om een 6-4 winst uit het vuur te slepen. Overige uitslagen: Evro-Scylla 2 2-8; Wilno-Scylla 3 9-1; TSO- Scylla 4 3-7 (Scylla degr.); Scylla 5-NOAD 2-8; Scylla 6-Vrienden- schaar 3 5-5; Molenaar-Avanti 2 5-5; AMVJ-Mizu 1 1-9; Mizu 2- ZTTU 7-3; Mizu 3-Twenty One Up 2 8-2; Docos 2-Iduna 1 5-5; UBTV-Avanti 3 6-4; Treffers- HH2 8-2. Dames: Scylla 2-Gispen 5-5; Irene-Avanti 2 2-8. LEIDEN - In de volleybalcompeti tie wisten de heren van Gemini/K toch nog één punt over te houden aan de ontmoeting met SVC (Den Haag) Na twee sets (11-15 en 15-17) kende men zelfs een 0-2 voorsprong en leek het erop, dat de volle winst zou worden be haald. In die fase was de Voor- schotense ploeg vooral verdedi gend erg op dreef. Toen in de derde set echter een 4-8 voor sprong werd verspeeld, was het zelfvertrouwen weg. Angstig en verkrampt speelde Gemini ver der, waardoor SVC de gelegen heid kreeg in 't spel te groeien. Nu won SVC met 15-12,15-5 en 15-10 de volgende sets en daarmee de wedstrijd: 3-2. Gem/K 2 leed een onnodige neder laag in Rotterdam tegen Libanon. De ploeg miste Peter Franke, maar trok desondanks gelijk op. Alleen de pass was eigenlijk te zwak, waardoor Libanon, zij het met moeite, steeds de sets win nend afsloot 15-9,15-11 en 17-15. Bij de dames kreeg Gem/K het ge sponsorde VC Maastricht op be zoek. Gem/K speelde gewoon een beste wedstrijd met uitstekend spelverdelen van Anneke Ver stegen en Lia Koppens die der mate geraffineerde setup's ga ven, dat het Maastricht blok steeds de verkeerde kant op werd gestuurd. Gem./K won ruim: 15-5. 15-6 en 15-12. Badminton- derby eindigt onbeslist LEIDEN - Nog steeds is niet beslist wie sterker is, BC Leiden of Veglo. De zaterdagmiddag ge speelde derby kwam evenals de keer daarvoor op een 4-4 punten- deling uit, waarmee met name BC Leiden niet al te ontevreden zal zijn. De Voorschotense bad mintonclub Vlietwijk heeft meer punten aan dit competitieweek- einde overgehouden door de 7-4 overwinning op het Middelburg se Avanti. Om beurten scorend zijn BC Lei den en Veglo uiteindelijk op 4-4 uitgekomen. Voor Leiden een opmerkelijke prestatie, aange zien het 'eerste heer' Jan Slin gerland moest missen, die om studieredenen het thuisblijven had verkozen. Na de enkelspelen was de stand 2-2; Kees Knijne- burg en Done Koelemij wonnen voor BC Leiden, Wim de Rooij en Sylvia Frederiks scoorden voor Veglo. Bij de stand 3-4 in het voordeel van Veglo, met alleen nog het damesdubbel te spelen, leek het gedaan met Leiden, dat juist in die spelvorm niet zo sterk is. Zeer verdiend, maar onver wacht versloegen Koelemij en De Koning hun tegenspeelsters De Rooij en Frederikse met 15-9, 15-7. Terecht heeft het Voorschotense Vlietwijk Avanti met 7-4 terug gewezen. Twee enkelspelen en twee dubbels gingen verloren. Van den Berg dolf het onderspit tegen Smolders (12-15, 15-0, 12-15) en Irene de Vrind werd door Brigitte van de Water van de baan geveegd (6-11, 7-11). Het gemengde duo De Vnnd/Lapré was niet sterk genoeg voor de combinatie Ririhena/Mol (10-15, 4-15) en de alliantie Lapré/van den Berg kon de tegenstand van Valkenier en Mol niet weerstaan: 10-15. 18-14, 7-15. Alle overige partijen leverden winst op voor de Vlietwijkers, die over twee weken hun directe belager Oos terhout ontmoeten. LEIDEN - De resultaten van Fides Pacta in de Overgangsklasse van de microkorfbalcompetitie zijn nog niet zo als werd verwacht. De tweede competitiewedstrijd tegen Dalto werd wederom een nederlaag (9-12) en heeft de ploeg van Hans van Zonneveld voorlopig in de onderste regionen ge nesteld. De Danaïden zorgde in een bom volle 5 Meihal weer voor span ning en sensatie. Een 5-0 en 6-1 voorsprong werd in de laatste 5 minuten voor rust en de eerste vijf minuten van de 2e helft uit handen gegeven, maar de zege kwam uiteindelijk toch bij De Danaïden terecht Fides Pacta-Dalto 9-12 (5-7). Een nederlaag die vooral in de eerste helft door eigen schuld gestalte kreeg. In die periode was de ver dediging van Fides Pacta name lijk te zwak. Het op ruime afstand verdedigen leverde Dalto in een tiental minuten een florissante voorsprong op van 3-7. Aanvan kelijk had Fides Pacta geen noe menswaardige problemen met Dalto. maar toen Dalto van 2-2 naar 2-4 weg liep, hadden de Lei- denaars geen vertrouwen meer in hun verdedigingswijze, waar door er nog krampachtiger werd gespeeld. Ook in de aanval was Fides niet in staat om gevaar te stichten. Pas toen Fides Pacta weer meer de combinatie in het spel betrok, kwam Dalto onder druk te staan. Fides slaagde erin de achterstand bij rust te verklei nen tot 5-7. In de tweede helft wa ren de Leidenaars 20 minuten lang dominerend. De achterstand werd weggewerkt (8-8) en niets stond de ploeg meer in de weg om de leiding te nemen. Een straf- worp aan Daltozijde bepaalde echter anders, maar ook deze achterstand kon worden wegge werkt. De laatste 10 minuten wa- Zuiderkwartier speler Dirk Jan de Kreek onderneemt een aanvalspo- ging in de strijd tegen OSCR. De Leidenaars wonnen uiteindelijk. ren echter voor Dalto. Een 9-10 voorsprong werd deskundig door een op zeker spelende aanval verdiend naar 9-12 gebracht. Doelpunten Dik Onderwater (2x), Ronald v.d. Velde, Nico Pi- kaar (2x), Robin Sommeling (2x), Connie Carree, Jacqueline Veld huizen. )e Danaidcn-ZKV 12-11 (7-4). Moeiteloos leek De Danaïden op een ruime zege al'te stevenen. Op alle fronten waren de Leidenaars het zwak startende ZKV de baas. Geheel verdiend kwam De Da naïden op 6-1. Tien minuten voor rust kwam ZKV uit haar schulp tevoorschijn. Via 7-2 werd een ruststand van 7-4 bereikt, maar toen ZKV in de tweede helft de stand op 7-7 bracht, leek De Da naïden te wankelen. Maar het op tempo gebaseerde spel van de Leidse ploeg bleek toch op het juiste moment succes op te leve ren. Twee treffers binnen één mi nuut van Bennie Devilee en Yvonne Kamerling gaven de Leidenaars voldoende ruimte om ZKV op afstand te houden. Via 10-8 en 11-9 werd een verdiende zege binnengehaald. (12-11). De doelpunten werden gescoord door Cees Chnstiaanse (2x), Elly van Spelden (2x), Hennie Devilee (2x), Leon Brouwers (2x), Hans v.d. Leek (3x) en Yvonne Kamer ling. Pernix-Ves 8-5 (2-1). In.de eerste helft kwamen beide ploegen nauwelijks gevaarlijk voor de korf. De schoten waren onzuiver en doorloopjes werden op royale wijze gemist. De 0-1 voorsprong die VES al in de 2e minuut nam, was na 10 minuten al in een 2-1 voorsprong omgebogen, maar in de overige twintig minuten vie len er geen doelpunten meer. In de tweede helft ging de strijd tot 3-3 gelijk op. Toen nam Pernix een beslissende voorsprong 6-3, die niet meer in gevaar kwam. Zonder te veel problemen ein digde Pernix op 8-5. Doelpunten: Wil v.d. Kooy, Kees v.d. Kraan 3x, Janko Breedveld, Kees Brokaar, Peter Kuipers 2x. Vitesse-Ons Eiland 2-5 (1-2). On danks een bijzonder nerveus be gin (de Leidse ploeg was vijf mi nuten te laat binnen de lijnen, door een oponthoud bij de Brie- neroordbrug) heeft Ons Eiland de winst naar zich toe kunnen trek ken. Een 1-0 achterstand werd snel weggewerkt en in een kleine voorsprong omgezet. 2-1. In de tweede helft ondervond Ons Ei land geen noemenswaardige te genstand meer, maar de sterk ge havende Leidse ploeg - invallers voor de geblesseerden Julia Ar- noldus, Rob Hasselbach en Pa trick Verra - bleek te machteloos om de kansen in doelpunten om te zetten. Barry van Duin 2x en Nan Degenaars zorgden ervoor dat toch nog in de tweede helft drie maal gescoord werd, wat voor de winst voldoende was. Overige doelpunten: Wim Njjen- huis en Huib Hasselbach. Vricndenschaar-TOP 9-7 (5-2). Het Sassenheimse TOP heeft eigen lijk geen enkel moment kunnen overtuigen. Het schot is nog zoek en het zelfvertrouwen van de spelers heeft door de magere re sultaten eveneens een knauw ge had. Bij rust leidde Vrienden schaar al met 5-2. In de tweede helft heeft TOP geen kans gezien dichterbij te komen. Doelpunten: Jan Willem Simmelink 3x, Peter Sigaar 2x, Jacqueline Wester beek en Ineke Westerbeek. Zuiderkwartier-OSCR 11-10 (4-5). Spanning en sensatie ook bij Zuiderkwartier. Na 15 minuten spelen een 1-4 achterstand, waar uit de geelblauwen toch de inspi ratie putten om de achterstand die bij rust nog maar 4-5 bedroeg geheel weg te werken. OSCR kwam nog éénmaal riant aan de leiding 5-7, maar de zuiver schie tende Eric van Lunteren (5x) liet Zuiderkwartier weer naast OSCR komen. In de spannende slotfase trok Zuiderkwartier toch aan het langste eind. Een 10-8 voor sprong kon niet worden vastge houden 10-10, maar Eric van Lun teren loodste Zuiderkwartier in veilige haven door een strafworp te benutten. Overige doelpunten: Joep van Dam, Dirk Jan de Kreek (2x) en Jeanet van Waarden. Quick-De Algemene 9-7 (4-7). On danks een op het eerste oog riante voorsprong bij rust heeft De Al gemene in de tweede hèlft de zaak niet kunnen afmaken. Ergo, in die tweede helft werd geheel niet meer door de Leidenaars ge scoord, ondanks de vele kansen die er waren. Voor Algemene scoorden: Ruud van Vliet (3x), Wim van Vliet (3x) en Martin Fi- lippo. Velocitas-Oranje Wit 9-7 (5-5). Via 2-2 en 4-2 werd de eerste helft af gesloten met een gelijke stand maar toen Carla van Evert voor de derde maal raak schoot zette zij Velocitas definitief op winst. Fluks-Hoekse 4-5 (1-5). Fluks kwam in de eerste helft niet ver der dan één doelpunt, mede doordat het schot onzuiverder was geworden doordat er niet goed werd afgevangen. In de tweede helft liep het beter. De Regenboog-Fiks 15-7 (54). Een snel opgelopen achterstand van 3-0 werd nog gereduceerd tot 5-4, maar in de tweede helft schoten de Rotterdammers met scherp. Ten Donck-Crescendo 4-7 (1-6). Hoe gevaarlijk het wel voor een team kan zijn om bij een 1-6 voor sprong te denken dat de zege al binnen is, ondervond Crescendo. Ondanks de uiteindelijke zege 4-7 kroop Crescendo door het oog van de naald. GERTGRESSIE LEIDEN- 'Wie waagt, die wint' is een spreekwoord dat voor LMHC niet meer opgaat. De Leidse hockeyers toonden gistermiddag voldoende lef om het be zoekende Breda met de rug tegen de muur te plaatsen, maar moesten hun of fensieve aspiraties met een onverdiende 1-3 nederlaag bekopen. Roomburg bood het eigen publiek wel een overwinning aan: 1-0 op Te Werve. Forescate reisde naar HDS af om met een terechte 4-1 zege naar huis te keren. De dames van Leiden kregen, zij het met moeite, het Rotterdamse Victoria mei 1-0 klein. Ruimer, en ook wel verdiender was de 2-0 waarmee Roomburg Fit wist terug te wijzen. Forescate, ten slotte, zag geen kans om langs Te Werve te komen: 1-1. LMHC - Breda: 1-3. Het doelpunt dat Jur- riaan Kamp al in de derde minuut wist te scoren, en dat LMHC op een vlotte 1-0 voorsprong zette, gaf goede hoop. Maar het Bredase antwoord kwam sneller dan verwacht. Binnen vijf minuten was de stand weer gelijk (1-1), hetgeen Leiden inspireerde tot aantrekkelijk, offensief hockey. De ploeg trok massaal naar vo ren en naarmate het in de voorhoede niet wilde vlotten, nam men achterin steeds meer risico. Dit leidde tot de onvermij delijke uitvallen van Breda dat, eenmaal over de middellijn gekomen, als een mes door de boter op het Leidse doel afging. In plaats van de verdiende voorsprong, moesi LMHC zo twee tegentreffers slik ken, die de eindstand uiteindelijk op 1-3 bepaalden. Roomburg - Tc Werve: 1-0. Beide clubs lieten zich op het moeilijk bespeelbare veld nogal eens verleiden tot hard spel, wat het kijkgenot niet ten goede kwam. Na ongeveer een kwartier spelen kreeg Roomburg een strafbal tegen, die echter door gelegenheidsdoelman Steven Vreezen uitstekend werd gestopt. Frank Montanus opende daarop de score, waardoor Roomburg op 1-0 kwam. In de tweede helft werd de strijd voornamelijk op de speelhell't van Te Werve gestreden. Roomburg verhoogde de druk. en leek daarvoor beloond toen een harde actie van een van de Te Werve verdedigers de club een strafpush opleverde. Het bete kende definitief het allerlaatste optre den van Andre Went als 'strafballenspe- cialist' want Went kogelde de bal. zoals al zo vaak is gebeurd, naast. Roomburg bleef op 1-0 'hangen' en kreeg daarmee toch iets minder dan verdiend. HDS - Forescate: 14. Het voortdurende sterkere Forescate heeft weinig tot geen moeite gehad met HDS. Bij rust stonden de Voorschotenaren al op 1-3, en dat was wellicht de reden dat de ploeg het in de tweede helft een beetje liet afweten. Siersema scoorde een hattrick door alle Forescate-doelpunten voor rust voor zijn rekening te nemen. Zijn 'zegerit' werd bij 2-0 even verstoord door HDS dat van een onachtzaamheid in de Voor schotense defensie gebruik maakte om ook een woordje mee te spreken: 2-1. Maar een strafpush, uitgekeerd aan Fo rescate omdat de HDS-doelman op de bal was gaan zitten, betekende 3-1Na de hervatting nam Smke nog de vierde tref fer voor zijn rekening: 14. Dames Victoria - LMHC: 9-1. Twee gelijkwaardi ge ploegen hebben zichzelf én het publiek weliswaar 70 minuten leuk be ziggehouden, maar konden toch slecht tot scoren komen. Van de vele doelkan sen wist alleen Leiden, via Charlotte Kolff er een te benutten: 0-1. Roomburg - FIT: 2-0. Marleen van Schaik opende de score voor Roomburg (1-0), waarna het een lange tijd rustig bleef binnen de lijnen. Ver in de tweede helft benutte Joke van der Drift een strafpush en mocht Roomburg zich met recht de sterkere van Fit Forescate - Te Werve: Tot diep in de tweede helft stond Forescate met 0-1 achter. Totdat Evelyn Kimman daar een einde aan maakte en het verdiende gelij ke spel eruit sleepte: 1-1. NOVO kreeg een zware teleurstel ling te slikken. Tegen het op de derde plaats staande VCA werd in Krommenie een dikke neder laag geleden (3-0). In de eerste set had NOVO veel moeite met de pass. VCA kon hierdoor zijn ei gen spel spelen, terwijl NOVO niet verder kwam dan verdedi gen. Het gevolg was de 15-7 en 15-7 en 15-8 nederlaag. Leython ontmoette het één plaats hoger vertroevende AV'40. In Delft werd het een gelijkopgaan- de strijd, die in de eerste set ver diend werd beslist ten gunste van Leython: 11-15. Daarna kwam AV'40 zo sterk terug. Leython moest wijken voor het aanvals- geweld (15-9,15-8). Toen Leython echter op het nippertje de vierde set won (14-16), kon de Leidse ploeg ook daarna de beslissende vijfde pakken (10-15) en daarmee de 2-3 zege, na totaal twee uur spelen. Gem/K 2 gaat steeds beter draaien. Leontien Poot, die na haar tweede baby weer terug is in het team, is er met name de oor zaak van, dat de organisatie veel beter verloopt. Tegen v. Santen/ Haag 3 werd het ook nu weer een regelmatige zege: 15-10,15-9,8-15 en 15-7, die weer doet denken aan een kampioenschap of een op promotie rechtgevende plaats. In de promotieklas heren trok de derby NOVO - Leython veel publiek. Het werd een pittige wedstrijd met halve en hele mis sers, maar toch ook goed volley bal, met name van NOVO-zijde. NOVO startte furieus en nam een 3-9 voorspong. Toen kroop Ley thon dichterbij en wist zelfs op 9-11 te komen. Helaas kwam toen Noordwijker Pley aan het net en deze man was niet af te blokken: 15-11. In de tweede set bleef Ley thon tot 9-6 bij, daarna stoomde NOVO weer door naar 15-8. Dat had echter veel energie gekost, want nu nam Leython het spel over en met goed aanvalsspel werd de stand teruggebracht via 11-15naar2-l. In de vierde set liep het via 4-4 naar 10-7. Toen stortte Leython in. Geen pass kwam er meer goed en de wedstrijd ein digde via 15-8 voor NOVO in een 3-1 verlies voor Leython. Orion kende veel blessures. Men had zelfs voor Coach Frans de Rijk een spelerskaart moeten aanvragen. Tegen GVC was het begin niettemin goed: 15-12 en 15-10. Aanvallend was in dit sta dium Adriaan v. Wenen, op aan geven van Paul Verstegen de niet te pakken man. Daarna vond GVC het welletjes en met 8-15, 12-1-5 en 13-15 kreeg Orion toch een 2-3 nederlaag te pakken. Donar had een "makkie" aan het zwakke Karssen, dat zelfs de meest elementaire onderdelen als pass en setup niet beheerste. In nauwelijks één uur tijd zege vierde Donar ruim: 15-3, 15-5 en 15-5. LUSV nestelde zich definitief bo ven Be Fair door in Waddinxveen deze ploeg met 0-3 te verslaan. Het speelde een prima wedstrijd met Martin Kingmans als spel- bepalende figuur. Setstanden: 8-15, 11-15 en 13-15. Bij de dames wist RW verrassend de uit-wedstrijd tegen Gem/K 3 te winnen. Voor het publiek werd het een leuke wedstrijd, die een snel 'startend Gem/K te zien kreeg, dat echter over slechte twee volwaardige aanvalsters be schikte en dat was te weinig. Met de sterke midden-aanval (Ellen Castermans) drong RW steeds door de GEM/K verdediging heen. RW zegevierde met 12-15, 9-15 en 11-15. LUSV herstelde zich na een paar zwakke wedstrijden, uitstekend door het op de derde plaats staande Velo een verdiende 3-1 nederlaag toe te brengen. Op de beslissende momenten bleek de harde serve van Clema Zoete melk en Lucia v. Geuns te sterk voor Velo dat via 15-6, 15-13, 3-15 en 15-13 het onderspit dolf. DAC stelde zijn aanhang ook al te leur, daar het na de nederlaag te gen Zevenhuizen de eerste plaats moet delen met deze ploeg. DAC verloor in een levendige en span nende strijd met 3-1 (15-6, 12-15, 16-14 en 15-9) van deze concur rent. Leython 2 heeft zijn draai nog niet kunnen vinden in deze competitie. De Leidenaars laten regelmatig onnodig punten lig gen tegen zwakke tegenstanders. Zo ook vrijdagavond in Zoeter- meer tegen Zovoc. In eerste in stantie zag het er allemaal nog niet zó alarmerend uit: de eerste set ging verloren met 16-14, maar de tweede set werd een 15-13 overwinning voor de Leidse da mes. In de derde set werd slechts door drie Zovoc-dames geser veerd, dat deden ze zo goed, dat de set binnen vijf minuten door hen werd gewonnen: 15-2. Ook de vierde set werd door Leython verloren met 15-12 en daardoor de wedstrijd met 3-1. GER RENES.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18