PSY ondanks zege toch nog stuurloos AMATEURVOETBALLERS TEGEN "ONAFHANKELIJKHEIDSKLASSE'] <8> Het blijft tobben in Nottingham T s j echoslo waken ook in eindronde X k X X X X k X X X X X 7hafCiZa MAANDAG 26 NUVEMBtK iyTL° ZEIST (GPD) - Op de afgelopen zaterdag gehouden najaarsvergadering van het amateurvoetbal heeft voorzitter Jo van Marle zich fel verzet tegen een voorstel van Herman Choufoer, een week gele den gedaan op de bijeenkomst van het betaald voetbal, om te overwegen een zogenoemde „onafhankelijkheids- klasse" van betaald voetbalclubs en amateurs in het leven te roepen. „Het amateurvoetbal", aldus Van Marle, „zal er nooit of te nimmer medewer king aan verlenen". De voorzitter baseerde zijn afwijzing op praktische onuitvoerbaarheid, waarbij het hem vooral onlogisch voorkwam dat in het betaald voetbal eerst sane ringsplannen als adequaat middel tot gezondmaking wordt gezien, terwijl nu ineens een uitbreiding als mogelijk heid om meer in de belangstelling te komen wordt beschouwd. En dat met behulp van nota bene amateurvereni gingen. Van Marle: „Allereerst lijkt me een wed strijd tussen betaalde en niet-betaalde voetballers in competitieverband on denkbaar. De onafhankelijken zullen dus moeten betalen, komen in de problemen en gaan dan een beroep doen op allerlei financiële potten, zoals die van de Toto-Lotto en de NOS. Een onzalig plan derhalve, waaraan we nooit medewerking zullen verle- Nu het betaald voetbal bereid is te praten over het in opdracht van het amateur voetbal uitgebrachte eindrapport van de structuurcommissie amateurvoet bal, stelde het bestuur voor te komen tot de uitspraak een gemengde werk groep uit beide categorieën te laten onderzoeken welke structuur (een, twee of drie rechtspersonen) voor de KNVB in de toekomst de beste is. De bondsafgevaardigden verlangden in eerste instantie een intern beraad tot aan de najaarsvergadering volgend jaar. verlegden die termijn vervolgens naar het voorjaar en besloten ten slotte - op aandringen van het bestuur - tóch aan het instellen van een algemene werkgroep, studiecommissie, hun fiat te geven. Het plakken van zegels op de Toto- en Lottoformulieren gaat op de helling. Het ligt in de bedoeling hiervoor een stempelmachientje aan te schaffen dat de clubs tegen een bedrag van onge veer 500 gulden tezijner tijd kunnen bemachtigen. Er blijken over de invoe ring van zo'n apparaatje veel weer standen én onbegrip te bestaan. Reeds vorige week op de vergadering van de LBA (Landelijke Bond van Amateur voetbalverenigingen) kwam dit on derwerp aan de orde. Ook daar werdei kritische geluiden gehoord. Voorzitter Jo van Marle deelde ten slott mee, dat pas tot het gebruik van dez apparaatjes zal worden overgegaan al de meerderheid van de vereniginge. ermee akkoord gaat. „Maar", aldJ Van Marle, „dan moeten de toegezoirt den enquêteformulieren wél worde: ingestuurd. Want daar mankeert no alles aan". EINDHOVEN (GPD) - Hoewel Kees Rijvers aan de vooravond van het tweede UEFA-Cuptreffen met St Etiënne had uitgeroepen dat een eventuele nederlaag voor PSV desastreuze gevolgen zou hebben met betrekking tot het verdere verloop van de vaderlandse competitie, wei gerde de Eindhovense coach zaterdagavond na de erg povere wedstrijd tegen provinciegenoot NAC (2-0) die woorden te herhalen. Kees Rijvers: „Het hoofdstuk St. Etiënne is voor ons definitief af gesloten. Wij hebben nu te maken met het heden en daarin is geen plaats meer om terug te grijpen op vroegere zaken". Een erg kordate uitspraak van Rij vers. maar in het duel tegen NAC was toch duidelijk merkbaar dat de afstraffingen door St. Etiënne en Ajax in enkele dagen tijd wel degelijk hun sporen hebben ach tergelaten. PSV wil, om het zelf vertrouwen volledig terug te winnen, zich zo snel mogelijk re habiliteren door een klinkende prestatie neer te zetten. Een prij zenswaardig streven, dat even wel de ploeg dermate belast dat PSV op dit moment zonder meer stuurloos is geworden, Dat PSV uiteindelijk door twee doelpunten van Willy van der Kuijlen de Brabantse derby te gen NAC met 2-0 zegevierend kon afsluiten was dan ook niet zozeer de verdienste van PSV, maar meer door het onnodig weggeven van kansen door de Bredase achterhoede, waarin Krijnen bij afwezigheid van Theo Dierickx als laatste man moest fungeren. Krijnen deed het wel- Nick Deacy naar Vitesse ARNHEM (GPD) - Nick Deacy, 26 jaar en spelend voor het Belgi sche Beringen, kwam gisteren onverwacht snel rond met de Arnhemse eredivisieclub Vitesse en zal over acht dagen zijn debuut maken in de streekderby tegen het Nijmeegse NEC. Deacy, aan gekocht voor ruim een ton en tot eind dit seizoen onder contract, ruilde twee jaar geleden PSV in voor Beringen. Hij vervangt bij Vitesse Hans Bleijenberg, die als gevolg van een aanstaande lies operatie vermoedelijk de rest van het seizoen is uitgeschakeld. Guido Pen, de 19-jarige Ajacied, komt waarschijnlijk niet naar Monnikenhuizen. De onderhan delingen, gisteren gevoerd in Mo tel Arnhem, liepen grotendeels vast. Ex-PSV'er Gerrie Deijkers daarentegen komt wel. Vitesse- trainer Henk Wullems liet hij de ze week weten na de winterstop beschikbaar te zijn voor de Arn hemse club. ADVERTENTIE TER INTRODUCTIE voor beginnende doe-het-zelvers VLAKSCHUURMACHINE op deze voor hem totale plaats in het elftal rede lijk goed, maar omdat zijn team genoten hem bij deze nieuwe taak wilden assisteren, liep men elkaar achterin bij NAC nog al eens voor de voeten. In de eerste speelhelft had dat voor de Breda se equipe nog geen negatieve consequenties, omdat doelman Matthé van Kelle zich eens te meer nadrukkelijk onderscheid de, maar toen PSV in de tweede 45 minuten tot tweemaal toe het tempo verhoogde, was het ook tweemaal raak. „In de eerste helft hebben we meer dan eens de kans gehad NAC op een achterstand te zetten", aldus Kees Rijvers. „Maar als je zo moeilijk loopt te voetballen, wordt het erg problematisch om een van die kansen ook in een doelpunt om te zetten". PSV liep niet alleen moeilijk te voetballen, maar leed ontstellend veel bal verlies bij diepte- en breedtepas- ses, waardoor NAC zich zonder meer een veldoverwicht kon toeëigenen in deze provinciale derby, in het verleden altijd goed voor het nodige voetbalspekta kel, maar ditmaal een lauw ge beuren. Met dat veldoverwicht kon de Bre dase ploeg echter nauwelijks iets uitrichten. Slechts één reële kans kreeg NAC, toen Neeskens door Vreysen in een vrije schietpositie was gemanoevreerd De Bredase middenvelder schoot evenwel naast. Tegen die ene kans van NAC plaatste PSV er zes, voor namelijk door het uitstekende spel van René van de Kerkhof, die zich in de tweede helft liet vervangen. Op het moment dat René van de Kerkhof werd uitgewisseld voor dc jeugdige Tom Smolders stond PSV inmiddels al wel met 1-0 voor. Nadat Willy van de Kerkhof en broer René doelman Van Kelle op hun weg hadden gevonden, schoof Willy van der Kuijlen half liggend een niet goed door de NAC-defensie weggewerkte bal via paal en onderkant lat on houdbaar voor de Bredase doel man binnen: 1-0. Dat was in de vijfde minuut van de tweede helft en onmiddellijk liet PSV het tempo weer zakken, maar op nieuw kon NAC, ondanks het goede spel van Martin Vreysen, nooit werkelijk gevaarlijk wor den voor het doel van Jan van Beveren. NAC-trainer Jo Jansen paste ruim een kwartier voor tijd een dub bele wissel toe. Dekker (die in de eerste helft een kopbal van Brandts van de doellijn had ge haald en na rust een gele kaart opliep wegens torpederen van René van de Kerkhof) en De Schepper („ik zat volkomen stuk") werden vervangen door Heeren en Damen. Jo Jansen: „Het was maar een gok. Ik wilde het middenveld nieuwe impul sen geven, maar zoiets moet dan natuurlijk wel gelukkig uitvallen. In plaats van 1-1 kun je ook een tweede doelpunt om de oren krij gen". Wat dan ook gebeurde. Elf minuten voor het einde leverde PSV dan eindelijk de eerste goede aanval af. Valke bracht de bal op links op, gooide de bal voor het Breda se doel, waar Lubse Van der Kuylen van dichtbij erg simpel René v.d. Kerkhof zigzagt door de NAC-defensie, maar zijn schot mist doel. Lokeren dit weekeinde grote winnaar in België LONDEN (ANP)- Het blijft tobben met Nottingham Forest. De win naar van de Europese beker voor landskampioenen leed zaterdag de derde achtereenvolgende ne derlaag voor de Engelse eerste 2-0. "Krankl bezorgt Barcelona slechts problemen" MADRID (ANP) - Hans Krankl, de Oostenrijkse international, wil weg bij zijn Spaanse werkgever FC Barcelona. Krankl, die vorig seizoen topscorer was in de Spaanse competitie, voldoet in de ogen van trainer Joaquin Rife geenszins. "Krankl bezorgt ons slechts problemen. Wij moeten dit "gezwel" zo spoedig mogelijk uitsnijden. Ik dacht dat hij na zijn ongedisciplineerde optreden in het begin van het seizoen in posi tieve zin zou veranderen, maar de ellende met hem gaat gewoon door", aldus Rife, die erom be kend staat geen blad voor de mond te nemen. Ook Krankl heeft zich niet onbe tuigd gelaten. In de Oostenrijkse pers verschenen uitlatingen van Krankl, die erop neer kwamen dat Rife een slechte oefenmeester is, die zijn spelers wil breken. Het bestuur van Barcelona heeft al met verscheidene Europese clubs contact opgenomen voor een eventuele transfer van Krankl. Borussia Dortmund leek de nieuwe club te worden. Na de 2-4 nederlaag tegen Bayern Mün- chen in het afgelopen weekeinde verklaarde Reinhard Rauball, de voorzitter van Dortmund echter geen interesse meer te hebben. divisie. Maakte Brighton een week eerder een einde aan het ongeslagen thuisrecord van Fo rest, dat inmiddels 51 wedstrij den besloeg, ditmaal bleek Derby County op eigen veld veel te sterk. In de eerste 18 minuten raakte Not tingham al met 0-3 achter en het werd uiteindelijk 4-1 voor Derby. Nottingham Forest is nu gezakt naar de vijfde plaats op de rang lijst met 19 punten uit 17 wed strijden, evenveel als nummer vier Arsenal. Het stuivertje wis selen aan de kop van de ranglijst duurde voort. Nu loste Manches ter United, dat thuis geen mede lijden had met Norwich City (5-0) Liverpool (gelijk bij Arsenal) af. De Mancunians hebben een punt meer dan Liverpool, maar ook een wedstrijd meer gespeeld. Crystal Palace, dat derde staat, kwam op eigen terrein niet ver der dan 0-0 tegen middenmoter Coventry City. Bolton Wanderers bleef laatste na de kleine neder laag tegen Stoke City (0-1). Brigh ton and Hove Albion veroverde een kostbaar winstpuntje bij Middlesbrough. Het voormalige idool van Manches ter United, George Best, maakte zijn debuut bij de Schotse club Hibernian. Ondanks een best punt van Best verloor zijn team met 1-2 bij St. Mirren. Bundesliga Hamburger SV heeft zaterdag de leiding in de Bundesliga behou den. Dat kostte de Westduitse kampioen echter wel de nodige moeite. De overwinning van 3-2 op VFB Stuttgart kwam pas in de slotfase tot stand. Na een rust stand van 0-2 gaven weinig van de 56.000 toeschouwers in het Volksparkstadion nog een pfen nig voor de kansen van de Ham burgers. Bayern München verbeterde zijn positie op de ranglijst ten koste van Borussia Dortmund. In het Olympisch stadion versloeg de Beierse ploeg de equipe van trai ner Udo Lattek met 4-2. Bayern München staat nu tweede. Ein- tracht Frankfurt, de tegenstander van Feyenoord in het toernooi om de UEFA-beker, verwisselde de vierde voor de derde plaats door op eigen terrein met 3-0 van 1. FC Köln te winnen. De ruim 200.000 toeschouwers konden in de wedstrijden van vrijdag en zaterdag 32 doelpun ten bejubelen. De lijst van top scorers wordt na de veertiende competitieronde aangevoerd door drie spelers, die ieder elf keer doel troffen. Het zijn Burgsmüller (Borussia Dort mund), Nickel (Borussia Mön- chengladbach) en Müller (1. FC Köln). België Lokeren was de grote de vijftiende speeldag in de Bel gische competitie. De drie kop- ploegen, Lokeren, Club Brugge en Standard Luik stonden giste ren voor betrekkelijk moeilijke uitwedstrijden tegen de sub-top pers Cerkel Brugge, Beveren en Lierse. Alleen Lokeren won, met 4-2 bij Cerkel, Club Brugge ver loor bij kampioen Beveren (1-2) en Standard liet de punten bij Lierse (1-3). Anderlecht speelde met Winter- slag, vooral in de tweede helft. Na een ruststand van 1-0 (Haan) werd het 5-0 door doelpunten van Maertens, Vercauteren, Rom- bauts en Jaspers. Antwerp scoorde ook vijf keer, tegen het zwakke Hasselt. Oud-Ajacied Ruud Kaiser maakte er drie van het vijftal. Waterschei, de nieuwe club van Brom, pikte weer een puntje (1-1) tegen RWD/Molen- beek. Nico Jansen scoorde voor RDWM, Heyligen maakte gelijk. PRAAG - Het Tsjechoslowaakse voetbalelftal heeft zich zaterdag in Praag als vijfde land gekwalifi ceerd voor de eind ronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap, volgend jaar juni in Italië. Titelverdediger Tsjecho- slowakije won de laatste wed strijd voor groep vijf met 4-0 van Luxemburg en eindigde met een punt meer dan Frankrijk. Eerder stonden Italië (gastheer), Grie kenland, Engeland en Nederland als deelnemers aan de Finaleron de. Hongarije Hongarije heeft zaterdag in Boe dapest in een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het olympisch voetbalkampioen schap Tsjechoslowakije met 3-0 verslagen. Alle drie treffers wer den voor de rust gescoord. Door deze zege heeft Hongarije de lei ding genomen in zijn groep. De stand in deze groep is: 1. Hongarije 3 gesp. 4 pnt, 2. Tsje choslowakije 4 gesp 4 pnt, 3. Po len 3 gesp. 2 pnt Nederland Nederland is bij het internatio nale voetbaltoernooi, dat van 26 december 1980 tot en' met 10 ja nuari 1981 in Montevideo wordt gehouden, in een groep inge- f FROlW SUOepfE deeld met Brazilië en West- Duitsland. In de andere groep spelen Argenti nië, Italië en Uruguay. Het voor lopige programma voor het Ne derlandse elftal is: 30 december West-Duitsland-Nederland, 3 ja nuari: Nederland-Brazilië. De nummers een en twee van beide groepen gaan over naar de halve finales, die op 7 januari worden gespeeld. Willem II en Sparta delen TILBURG (ANP) - Willem II en Sparta verliezen elkaar op de ranglijst niet uit het oog. Na de 1-1 die gisteren in Tilburg als eind stand werd genoteerd, blijven zij in eikaars gezelschap. Geen van beide verdiende overigens meer dan dat ene punt, al kwam Willem II in de tweede helft enkele malen oog in oog met de winnende tref fer. Dat zou overigens te veel eer zijn geweest voor de thuisclub, die in de eerste helft het initiatief aan Sparta moest laten. Niettemin was er een schoonheids foutje van Willem II's voorstop per Johan Huijbregts voor nodig om Sparta aan zijn openings doelpunt te helpen. Hij speelde de bal in de voeten van Wout Hol- verda, die vervolgens Ronald Lengkeek 0-1 voor de voeten leg de. Daar had het niet bij hoeven blijven want met name Louis van Gaal kreeg mogelijkheden om Willem II verder achteruit te werpen. Hij faalde echter en daaruit putte de Tilburgse ploeg de moed om na de rust stevig van repliek te dienen Voor Sparta bleef slechts enige ruimte voor een spaarzame coun ter, voor de rest was het al Willem F da* de klok sloeg. Toine van Mierlo zorga^ daarbij na eer uur spelen voor de gelijkmaker. Wa lem II wilde echter meer. Het vond de paal (bij een inzet van Havermans) en de lat (bij een kopbal van Huijbregts) als laatste hindernis tegenover zich. EREDIVISIE Feyenoord-FC Utrecht 3-0 (2-0). 3T< Wijnstekers 1-0, 31. Petursson 2-0, 87.4 Petursson 3-0. Scheidsrechten Keizer.' Toeschouwers: 31.000. NEC-Go Ahead Eagles 0-3 (0-0). 49, Körver 0-1, Oude Wesselink 0-2, 89. Unaola 0-3. Scheidsrechten Mulder. Toeschouwers: 3000. PEC Zwolle-Vitesse 2-1 (0-1). 4. Meijers 0-1, 54. Hoekstra 1-1, 80. Hoekstra 2-1. Scheidsrechten Severein. Toeschou wers: 6000. PSV-NAC 2-0 (0-0). 50. Van der Kuylen 1-0, 79. Van der Kuylen 2-0. Scheids rechten Draaisma. Toeschouwers: 20.000. MVV-Ajax 0-2 (0-1). 16. Ling 0-1, 77. Lerby 0-2. Scheidsrechten Bosman. Toeschouwers: 12.000. FC Den Haag-Excelsior 1-2 (1-1). 10. Kraay 0-1,13. Mansveld 1-1,62. Waslan- der 1-2. Scheidsrechten Van Ettekoven. Toeschouwers: 3800. Roda JC-AZ'67 1-2 (0-1). 15. Schouwe- naar 0-1.58. Reijnders 0-2,67. Nanninga 1-2. Scheidsrechten Ram. Toeschou wers: 12.000. Willem II-Sparta 1-1 (0-1). 14. Leng keek 0-1, 59. Van Mierlo 1-1. Scheids rechten Bakker. Toeschouwers 7.000. FC Twente-Haarlem 2-2 (0-0). 56. Haar^ 0-1, 79. Lindsted 1-1, 80. Otto 2-1, 83.3 Hendriks (strafschop) 2-2. Scheidsrech ten Oetelmans. Toeschouwers: 8500. EERSTE DIVISIE Veendam-Cambuur 0-4 (0-2). 2. Hoven- kamp 0-1 (eigen doel), 6. De Jong 0-2,67. Peltzer 0-3, 87. Dc Groot 0-4. Scheids rechten Van Swieten. Toeschouwers: 6500. De Graafschap-FC Den Bosch 1-2 (1-1). 13. Romein 0-1, 23. Koenders 1-1, 83. Romein 1-2. Scheidsrechten Weerink. Toeschouwers: 5500. j. Wageningen-FC VW 7-0 (4-0). 5. V.d. Sluis 1-0, 10. V.d. Sluis 2-0, 43. Braam 3-0, 44. Hazelhekke 4-0, 58. V.d. Berg 5-0,81. Leushuis 6-0,84. Fransen 7-0 (ei gen doel). Scheidsrechten Van Dijken. Toeschouwers: 3500. Volendam-FC Vlaardingen 2-0(1-0). 32. Gerrie Mühren 1-0, 89. Jonk 2-0. Scheidsrechten De Hondt Toeschou wers: 4000. SC Amersfoort-Helmond Sport 3-5 (1-3). 12. Lacroix 0-1, 33. Burhenne 0-2, 40. Burhenne 0-3, 44. Vlietstra 1-3, 61. Brink 2-3,62. Burhenne 2-4 (strafschop), 87. Hulshof 3-4, 88. Fransen 3-5. Scheidsrechten Gans. Toeschouwers: 1100. Telstar-Heracles 1-1 (1-1). 14. Goossens 0-1, 41. Ayre 1-1. Scheidsrechten Boss. Toeschouwers: 1600. Heerenveen-DS'79 3-1 (1-1). 20. Evers 0-1, 34. Bosman 1-1, 88. Jurna 2-1, 89. Eimers 3-1. Scheidsrechten Klinkers. Toeschouwers: 3500. S W-Eindhoven 3-2 (2-0). 11. Salary 1-0, 38. Nanlohy 2-0,72. Bruinen 2-1,78. Pos- tüma 2-2, 81. Nanlohy 3-2. Scheidsrech ten Van Laar. Toeschouwers: 1200. FC Amsterdam-Fortuna Sittard 0-0 (0-0). Scheidsrechten Geurds. Toe schouwers: 300. Toto 2 3 Feyen.-Utrecht Roda JC-AZ'67 Twentf-Haarlem PEC/Zw.-Vitesse NEC-G.A. Eagles PSV-NAC MVV-Ajax Den Haag-Excels. Willem II-Sparta Heerenveen-DS'79 De Graafsch-D. Bosch Amsterdam-Fortuna S. Wageningen-FC VW Toto 47 Een juiste kolom: 1-2-3-1-2-1-2-2-3- 1-2-3-1. Eerste prijs: f 108.907,34; Tweede prys: f68.067,09; Derde prijs: f95.293,92. Toto gelijk Winnende getallen: 3-9-12-13-18-30. Toegevoegd getal 28. Eerste prijs (incl jackpot) f 13.917,82; Tweede prijs: f 1.688,24; Derde prijs: f5.908,86; Vierde prijs: 1 8.441,22; Vijf de prus: f6.572,98 Lotto Winnende getallen: 1 -5- 18-25-31 -32. Reservegetallen: 20 en 38. Eerste prijs (incl. jackpot) f720.974,54; Tweede prijs: f 171.617,03; Derde prijs: f257.425,54; Vierde prijs: f343.234,05; Vijfde prijs: f343.234,05. West-Duitsland Winnende getallen: 5 - 6 -11 - li - lo - 2o. Reservegetal: 10. Spiel 77: 5337987.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14