Raad Oegstgeest bepleit betere voorlichting \_eidse agenda Fietspad van landgoederen „de Paauw" door naar de Zijdeweg Leiderdorps ziekenhuis wel, woonwagenkamp geen kabel-tv Wassenaarse taxi's willen vervoer doen naar Prinsenhof (/llS?/ffv Klinkers Nederburghlaan Warmond Burgerlijke stand DINSDAG 20 NOVEMBER 1979 LEIDERDORP - Het woonwagen kamp aan de Persant Snoepweg in Leiderdorp wordt voorlopig nog niet op de kabeltelevisie aan gesloten. Dit besloot de commis sie van beheer centrale antenne inrichting gisteravond. Vooral de financiële kant van de aanslui ting zal nog nader moeten wor den bekeken. Het kamp ligt namelijk nabij de Dwarswatering, ruim buiten het gebied waarbinnen het kabelnet is aangelegd. Aansluiting is daar door een onvoordelige zaak en kan daarom niet tegen het nor male tarief. Het Elisabethziekenhuis zal wel worden aangesloten, de ver pleegstersflat voorlopig nog niet. De commissie ging tenslotte niet in op het verzoek van het ver pleegtehuis Leythenrode om en kele aansluitingen op het kabel net te willen aanbrengen. Ley thenrode wil daarnaast namelijk ook zijn eigen antenne handha- De werkzaamheden van aanne mingsbedrijf Van den Berg uit Zwammerdam aan het Leider- dorpse kabelnet zijn zo goed als voltooid. In ongeveer twee jaar tijd is meer dan 80 procent van Leiderdorp kabeltelevisie Het signaal van Nederland I, dat wordt aangeboden aan de twee grotere flats aan de Splinterlaan, zal binnenkort worden versterkt. Hoewel bij een door de bewoners aangevraagde controle door de PTT is gebleken dat de centrale antenne-inrichting (kabeltelevi sie) volgens de voorschriften werkt, klagen veel bezitters van oudere televisietoestellen over dubbel beeld. Met de voorgestel de maatregel verwacht de aan nemer de klachten uit de wereld te kunnen helpen. WASSENAAR - "Waarom wordt het vervoer naar het Leidschendamse verpleegte huis Prinsenhof niet bij toer beurt aan Wassenaarse ver voerders gegund?". Deze vraag uit een brief van de Wassenaarse taxibedrijven aan de gemeente kwam gis teravond in de raadsvergade ring in Wassenaar aan de or de. De gezamenlijke taxibedrijven en de stichting Belangenbe hartiging minder-validen (Wamiva) in Wassenaar rea geerden voor de aanvang van de vergadering op de plannen van burgemeester en wet houders om de echtgenoten van bewoners van de Prin senhof een gesubsidieerde vervoersmogelijkheid te ge ven en deze te laten uitvoeren door de Haagse stichting "ontspanning voor gehandi capte jeugd". Het bestuur van Wamiva komt tot de conclusie dat het ver voer naar en van Prinsenhof beter aan een plaatselijk taxi bedrijf kan worden opgedra gen dan aan de Haagse stich ting. Wamiva organiseert sinds kort zelf vervoer naar Prinsenhof, met behulp van een busje van een plaatselijk taxibedrijf. Voor een retour wordt 2,50 gulden in rekening gebracht terwijl in het voorstel van B en W sprake is van een re tourprijs van 5,70 gulden. De andere reactie kwam van de taxibedrijven. Zij wijzen erop door de Haagse stichting in strijd is met de wet "autovervoer personen". Volgens de taxibedrijven hoeven de kosten van Wasse naarse vervoerders niet hoger te zijn dan volgens de opzet van B en W. De raad had het moeilijk met het nemen van een beslissing gisteravond. Er gingen stemmen op om het voorstel aan te houden en eerst te be spreken in maatschappelijke ningen. Andere leden zouden het echter betreuren als daardoor ver traging in de regeling van het vervoer zou ontstaan. Tenslotte werd besloten het voorstel van B en W te aan vaarden maar op korte ter mijn de andere mogelijkhe den, die in de twee brieven worden genoemd, te bespre ken in de raadscommissie. Wuisman (D'66): .lagere school in wijk OEGSTGEEST - De verbetering van de gemeentelijke voorlichting en de totstandkoming van een inspraakver ordening is gisteravond door alle Oegstgeester raadsfrac ties tijdens de behandeling van de begroting (overzicht van te verwachten inkomsten en uitgaven) voor 1980 be pleit. De PvdA en D'66 wilden daar nog het spreekrecht voor burgers tij dens raadsvergaderingen aan zien toegevoegd, maar in elk ge val de mogelijkheid van spreek recht van burgers bij raadscom missie-vergaderingen officiëef maken. Momenteel is deze in breng van n iet-raad sleden daar min of meer gebruikelijk maar nog niet tot een echt recht uitge groeid. De i het college van burgemeester wethouders voor de voorlich ting verantwoordelijke burge meester Scheenstra zegde toe stap voor stap naar een nieuw beleid te willen toegroeien. Maar hij wil dit samen met de begin volgend jaar te benoemen r gemeentesecretaris uitvqeren. "In elk geval is de éenmansaldeling Voorlichting daarvoor te krap" aldus Scheenstra, waarmee hij de raadsleden de financiële gevol gen van kwaliteitsverbetering van de voorlichting voorhield. Kritiek van het CDA was er vooral op de trage totstandkoming van bestemmingsplannen. Wethou der van openbare werken Thorn meende dat dit echter mede wordt veroorzaakt door tijdro vende inspraakprocedures "Waarmee we natuurlijk tijdro vende inspraakprocedures later willen voorkomen,,, zo zei hij. VVD-fractieleider Reilingh vroeg zich af of in de meerjarenbegro ting de verwachting van de hoog te van de winstuitkering van energiebedrijf Rijnland aan de gemeente wel reëel was en niet te Kohlbeck (P\)dA). .Regionale rooskleurig voorgesteld. Zo ja, dan vreest hij nog grotere begro tingstekorten in de toekomst dan waarmee nu al wordt gerekend. Wethouder van financiën Van Belle kon aan de hand van de uit kering voor dit jaar echter aanto nen dat de verwachtingen voor zichtig genoeg zijn. Met betrekking tot de geldelijke vergoeding aan raadsleden stel de Kohlbeck (PvdA) voor de voorgestelde verhoging voor vol gend jaar met 5 procent maar eens een jaartje over te slaan- Burgemeester Scheenstra wees echter op een raadsbesluit uit 1977: de hoogst mogelijke uitke ring aan te houden, als reden voor de voorgestelde verhoging aan. Regionale samenwerking en dan met name met Leiden voor bij voorbeeld de Schouwburg, Groenoordhallen en het water leidingsbedrijf ontmoette de fractie van de PvdA als voorstan der. "Maar als we meebetalen, willen we ook een beetje meebe slissen", stelde Kohlbeck als voorwaarde hiervoor. De fracie van D'66 maakte zich bij monde van Gerard Wuisman sterk voor stringente koopbedin- gen voor de premiekoopwonin gen in Haaswijk. Ook hield hij vast aan ae sticnting van een la gere school in deze nieuwe wijk Zijn fractie betreurde het dat het niet is gelukt twee lagere scholen onder éën hoofd te brengen zodat de stichting van een school met niet-klassikaal onderwijs moge lijk zou zijn geworden. Wethouder voor onderwijs en maatschappelijke aangelegen heden mevrouw Blom ant woordde hierop dat dit wel is on derzocht maar wettelijk niet mo gelijk bleek. Samen met andere politieke partijen vindt de PPR een gemeentelijk energiebeleid te traag van de grond komen. Ka- rel Beckers wilde daarom weten wat de gemeente zelf doet aan energiebesparing, hoe dit zit met de nieuwbouw in Haaswijk en of er geen voorlichtingsbrochure over dit onderwerp kan worden uitgegeven. Namens het college zei wethouder Thorn toe dat een energiecommissie zal worden in gesteld. Of hierin ook raadsleden zitting zullen hebben is nog niet bekend. Vanavond antwoorden B en W de raad in tweede en laatste instan tie. 't Camphuys De Theosofische Vereniging organiseert vanavond om 20.00 uur een avond in 't Camphuys aan de Rijngees- terstraatweg in Oegstgeest. Het gespreksonderwerp van de avond zal zijn: "Hoe wordt de mens rustig". De spreker is ir. H.W. Dunne- wolt. Jazz Voor leden van de Wassenaar se jazzclub zal zaterdag van 21.00 tot 1.00 uur de Sammy Rimington Band optreden. Het optreden zal plaats vin den in het Deylercentrum aan de Hofcampweg in Was- Uitstel D'66- vergadering LEIDERDORP - De ledenvergade ring van de afdeling Leiderdorp van D'66 gaat vanavond niet door in verband met de behandeling van de gemeentebegroting in de ze gemeente. De vergadering is nu woensdag 28 november in de Menswordingskerk. Aanvang 20.15 uur. Gewonden bij aanrijdingen in Oegstgeest OEGSTGEEST - Bij een aanrijding op de Warmonderweg in Oegst geest heeft R.K. uit Oegstgeest gisteren een gebroken rechte- ronderbeen opgelopen. Het on geval werd veroorzaakt doordat een automobilist door een wei felende andere automobilist in verwarring werd gebracht en vervolgens uitweek. Daarbij raakte hij fietser R.K., die naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Ook mevrouw T.J. moest gisteren na een ongeval in Oegstgeest met beenletsel in het ziekenhuis wor den opgenomen. Rijdend op de Koninginnelaan, zag zij een per sonenauto die van de Julianalaan kwam te laat en veroorzaakte een aanrijding. De bestuurder van de personenauto bleef ongedeerd. Wel was er zowel aan brommer als aan personenwagen materiële schade. Onoplettendheid van een vrachtau tobestuurder was er gisteren de oorzaak van dat een personen- lesauto zeer zwaar beschadigd raakte. De lesauto stopte op de hoek van de Rijngcesterstraat- weg en Endegeesterlaan. Door dat de bestuurder van de achter opkomende vrachtwagen dit te laat opmerkte, vond er een bot sing plaats. Hierbij vielen geen gewonden. Een vierde aanrijding in Oegstgeest gebeurde gisteren op de Rijn- geesterstraatweg ter hoogte van het viaduct De voor het stoplicht wachtende personenauto van A.A.R.V. uit Noordwijk werd daar geramd door de personen auto van P.J.T. uit Rijnsburg. Ook hier vielen geen gewonden te betreuren. De Burgemeester Nederburghla* verhard wegdek. Men heeft WARMOND- De Burgemeester Nederburghlaan in Warmond zal toch worden verhard. Bovendien blijft het aantal parkeerplaatsen (15) bij het gemeentehuis gelijk. Een andersluidend voorstel van de fractie van Progressief War mond bij monde van de heer Slingerland werd gisteravond in een extra raadsvergadering met zes tegen vier stemmen verwor pen. Mevrouw Hajonides (WD) onthield zich van stemming. Het voorstel hield in om niet 15, maar 5 of 6 parkeerplaatsen te realiseren. Deze zouden dan moe ten komen aan de Raadhuisdam waardoor verharding van de Burgemeester Nederburghlaan achterwege zou kunnen blijven. De commissie van openbare werken uit de gemeenteraad had zich echter enige tijd geleden al uitgesproken vóór verharding van de weg die nu uit grint be staat. Het college van B en W heeft toen besloten om de zaak de raad te brengen In die bewu: ring had Burgemee te verharden met klinkers. Up deze wijze zou de karakteristiek van de laan blijven gewaarborgd. Slingerland vond het bij nader in zien toch niet zo verstandig om de laan te verharden en diende daarom een nieuw voorstel in Het voorstel liep echter stuk op de CDA-fractie die tegenstemde, evenals de beide wethouders van Schagen (CDA) en Dalhuisen (PW) Extra begeleiding scholen Wassenaar WASSENAAR - Lagere-school- kinderen met leerstoornissen zullen in Wassenaar extra worden begeleid. De Wassenaarse raad kende gisteravond 125.000 gul den toe voor deze zogenaamde 'remedial teaching" Het gaat hier om een jaarlijks te rugkerend bedrag en bovendien werd toegezegd dat de verdere uitwerking van het project zal worden besproken met de on derwijsbegeleidingscommissie. Het is de bedoeling dat de school- hulp op alle scholen, ook de bij zondere, zal worden doorge voerd. Aan de voorlichting van de ouders zal veel aandacht worden besteed als allerlei zaken door de onderwijs-begeleidingscommis- sie op een rijtje zullen zijn gezet Hoewel alle raadsleden met het doorvoeren van de "remedial teaching" instemden, waren er toch ook wel kanttekeningen. Zo verklaarden mevrouw Van der Veen (WD) dat haar fractie het bedrag van 125.000 gulden als het absolute maximum ziet. Drs. W.M. Verberne (CDA) pleitte er voor alle kosten voor onderwijs voorzieningen eens op een rijtje te zetten. De heer J .C.M. Greep (PvdA) merk te daarentegen op dat goed on derwijs een duur product is en dat Wassenaar zich dat, gezien de financiële positie van de gemeen te, best kan veroorloven. LEIDEN - Geboren: Daniël Char les Johannes, zoon van D. Ra- vensbergen en W.C.F.J. de Wolff, Jacob Cornelis David, zoon van J Remijnse en A.A. Zwollo. Adriaan Jacob, zoon van J. Marks en G.J. van Lakerveld; Cornelis Bart, zoon van B. Imthorn en C van der Plas; Remko, zoon van R Brussee en D. Weede; Maria Adriana, dochter van H.T. Ko ning en A.A.T. Hoogervorst; Pe- tronella Hendrika, dochter van H.T. Koning en A.A.T. Hooger vorst; Miijam, dochter van W Koelewijn en M. Metz; Emiel Si mon, zoon van G.T. van der Plas en N. Haasnoot; Dennis, zoon van W. van Duijn en E.J.G. Slats; As- maa, dochter van M. Elfarh en Y Dahmani; Sandra Melanie, doch ter van L.C. Duindam en H.E Gonggrijp van der Sanden; Rob bert Jan, zoon van P. J.M. van dei- Staak en M.W. Augustinus; Mar- garetha Jantina, dochter van J Schoneveld en M. de .Mooij: Ja cobus Leendert, zoon van M. J. de Ruijter en E. van der Bent; Jo hannes Klaas Christiaan, zoon van J.A. van der Hoeven en S.J van Dam; Jacqueline Petronella, dichter van M.W Wolfaart en M.M. de Haas; Thomas, zoon van T. van der Gugten en J.E. Glas bergen; Ronaldus Johannes Ja cobus, zoon van R.J.Beij en C Laterveer Ondertrouwd: D.C Bodrij en A.J.M. Zwaan; K.H. Djie en T.G Kwee: R.B. van der Herberg en N.A.P. van de Wetering; T. van Iperen en M. de Dood; C.D. de Kok en A.A. Vreeken; R. Plug en M.W. Devilee; J.H. van Straten en W.R. de Vogel; N.P. Tjon-Pian-Gi en C.E. van Loon; J.R. de^Wilde en J.H. Deijn Gehuwd: T. Blijleve en C. Bloem zaad; S. ten Cate en J.C. Mark F.W.C. Lardee en J.L. Koot. Overleden: E.L.E. Hendriks (1906) gehuwd met H. Hendriks; J.A.M Broekhof (1946); J. Bronmeijer (1913) G. Smilde (1923); J. Meurs (1886); E. Ridder (1900), gehuwd geweest met T. Lautenbach; M.J Bouwman (1898); P.J Griffith (1979). WASSENAAR - De gemeenteraad van Wassenaar is gisteravond ak koord gegaan met de plannen om vanaf de Paauw een fietspad aan te leggen tot de Zijdeweg aan de noordwestelijke kant van de Rijksstraatweg. Het pad zal via het bospark Ruys naar de Paauwlaan lopen, dan een stukje via het bestaande fietspad langs de Rijksstraatweg, vervolgens via Backershaven, de Hartenkamp en Wiltzank naar de Rust en Vreugdlaan en daarna door Rust en Vreugd naar de Houtlaan, terwijl het laatste deel van het traject via de Wittenburg naar de Zijdeweg zal lopen. De kosten van het pad worden ge raamd op 126.350 gulden. Een ander deel van het fietspad, dat vanaf Kerkehout langs de Rijks straatweg naar de Zijdeweg was gepland, werd met minder in stemming door de raad ontvan gen. Het blijft namelijk niet mo gelijk te zijn dit plan te realiseren omdat enige eigenaren niet be reid zijn de benodigde grond af te staan, terwijl Rijkswaterstaat strenge eisen stelt aan de breedte van het aan te leggen pad. Burgemeester en wethouders merkten in hun voorstel op dat er bij de provincie zal worden aan gedrongen op spoedige aanleg van het provinciale fietspad r 39 (van Kerkehout naar Mariahoeve.) Toen enige leden van de raad informeerden wat "aandringen" in de praktijk be tekent, bleek dat de provincie zelf rekening houdt met de aanleg over 4 jaar. Er zijn namelijk al lerlei problemen wat de vaststel ling van dit deel van het pad en het verwerven van de benodigde grond betreft. Wethouder Van Dingstee beloofde dat het college zal blijven aandringen. Dinsdag Gemeenteraad, Leiden - Stadhuis 19.30 uur. Zevensprong - Bernardkade, infor matieavond voor winkeliers: steun aan bedrijven in stadsvernieuwings gebieden, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal - NCRV-avond, 20.15 Het Parlement - Nieuwe Rijn 52, forum avond vrijwilligerscentrale: vrouw en vrywilligerswerk, 20.00 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, Jeugdmiddag over in dianen, 14.30 uur. Schouwburg - Welkom in Waldolala, 20.15 uur. Micro-theater Imperium - Oude Vest 35, Eindspel, van Samuel Beckett, 20.30 Leidse rechtswinkel - Noordeinde 2a, ma en woe ochtend van 10-12.30 uur en di en do avond van 18.30-20.30 uur. Leiden-noord, dienstencentrum, van Hoogendorpstraat 19-21 uur. Algemene Reclasseringsvereniging - Rijnsburgerweg 167, tel: 156440, be reikbaar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerder jarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zyn of dreigen te komen met de politie en/of de justi tie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum, woe van 10-12 uur, tel: 130983. e Rijn 20a - Vrouwencafé, 21 uur. 20-21 i KWJ - beweging werkende jongeren. Noordeinde 2a. klachtenspreekuur 17-20 uur, geopend ma t/m vr van 10-17 K O - Filmavond, film van de maand, "Vrouwenroof20 uur. Warmond - Cie ruimtelijke ordening, 19.30 uur, in "Terwee". Leiderdorp - begrotingsvergadering in het gemeentehuis, 19 uur. Woensdag Rijksherbarium - Schelpenkade 6, Le zing: "Planten die eens nader bekeken moeten worden", 20 uur. Augustinus - Rapenburg 24, informatie discussieavond over voeding, 20.00 Stadhuis - Cie huisvesting migranten, donderdagochtend 9.15 uur. Reinwardt Academie - v.d. Brandeler- kade 24a, Beheerscie, donderdagoch tend 9.00 uur. K O - Rijksdaalderconcert, 20.15 uur. K O - Kinderfilm: "Ontvoering op Malta", 14.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21. Voorschoten - cie openbare werken, gemeentehuis, 20.00 uur. .Warmond - Cie beleid 1980 en belas tingmaatregelen en begroting, 19.00 uur in "Terwee'. Leiderdorp - begrotingsvergadering 20.00 uur, gemeentehuis. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 16-23 november door apotheek Kok', Rapenburg 9, telefoon 124808 Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, telefoon 2525. Indien het 's avonds na 11 uur niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend in spoedge vallen van een taxi, telefoon 122444 ge bruik maken. WIJKVERPLEGING zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude RD - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, telefoon 410131, spreekuur ma t/m do van 14-15 uur. Voorschoten - v.d. Waalslaan (Gezond heidscentrum), telefoon 4641. Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong Ka- gerplein 307, Sassenheim. Telefoon 02522-10542. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2