Rijnsburgers door arbiter benadeeld: 1-8 Mannen met zin in een goede baan: houdt donderdagavond 'nhalf uurtje vrij. Week van de beslissingen 4000+2000rri Gymnastiekverbond wijst vier heren aan voor WK in Fort Worth HEINEKEN Eric Heiden oppermachtig keukens, badkamers,zitkomfbrt onder één dak asaasaaaa Fors verlies tegen koploper VI Lantrok verliest op punten Supporters moeten mond houden Mikkola verovert leiding DINSDAG 20 NOVEMBER 1979 SPORT PAGINA 13 t LEIDEN - In de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie ging het team van Glasbergen gisteravond met 8-1 ten onder tegen koploper VI. De Rotterdammers hadden wel de hulp van scheidsrechter Roetman die de thuisploeg drie discutabele penalties meegaf. In de Leidse hoofd klasse zorgde EKL Boys voor een verrassing door Land- wer met 4-0 te kloppen. Vd Plas won met 3-1 van een tegenvallend MJBS VI - Glasbergen 8-1 Met de woorden „Wat me nu is overkomen dat heb ik nog nooit Woodcock definitief bij Köln NOTTINGHAM (ANP) - Tony Woodcock heeft gistermid dag in Nottingham zijn hand tekening gezet onder het con tract, dat hem voor 2xh jaar aan FC Köln verbindt. Not tingham Forest incasseert voor zijn spitsspeler de som ma van 2.493.750 mark, een recordbedrag in de Westduit- se bundesliga. Zelf toucheert de Brit bijna een miljoen mark voor zijn ver blijf in de Domstad. Wood cock zal op 1 december in de thuiswedstrijd tegen VFL Bochum zijn debuut in de Bundesliga maken. Zelf toucheert de Brit bijna een miljoen mark voor zijn ver blijf in de Domstad. Wood cock zal op 1 december in de thuiswedstrijd tegen VFL Bochum zijn debuut in de Bundesliga. Comité tegen Winterspelen SANKT MORITZ (ANP) - In Zwit serland is een comité opgericht dat zich ten doel stelt te voorko men dat in 1988 de Olympische Winterspelen in dat land worden gehouden. De initiatiefnemers vinden dat de Olympische Spe len een politiek geladen evene ment zijn geworden. Voorts zijn zij van mening dat er voor een dergelijk financieel avontuur geen ruimte is in Zwit serland. Mogelijke kandidaten voor de or ganisatie van de winterspelen van 1988 zijn Sankt Moritz, Davos en Arosa. meegemaakt", sprak coach Nico Glasbergen zijn verontwaardi ging uit over de geflatteerde 8-1 nederlaag die de RijnsbUrgsë formatie had geleden. De Rijns burgers kregen immers liefst drie maal een zeer discutabele penalty tegen. En tweemaal schoot de thuisploeg uit een vrije trap raak zonder dat scheidsrecher Roet man het fluitsignaal had gegeven. Glasbergen zal dan ook protest aantekenen bij de KNVB om trent het gebeurde Ge Perfors zette de Rijnsburgers al na drie minuten op een 1-0 voor sprong. De ploeg nam het heft in handen en en speelde de koplo per bij tijd en wijle van het veld Ook werden er enkele kansen ge schept, onder andere het hout werk stond succes in de weg Vlak voor rust deelde Roetman het eerste cadeautje aan de Rot terdammes uit (Nico Zwaan zou een overtreding hebben begaan) Arie Riedijk benutte de toege kende penalty: 1-1. Waarna de arbiter een vrije trap van Hans van Eeden goedkeurde terwijl er nog geen fluitsignaal had ge klonken. Direct na de pauze werd Arie Riedijk nog tweemaal in de gelegenheid gesteld om een pe nalty te verzilvereren: 4-1. Hierna was Glasbergen een geslagen ploeg. Hans van Eeden (2x), Hans Venneker en Piet de Vries voer den de stand op tot 8-1 EKL Boys - Landwer 4-0 Een uitstekende prestatie van de Katwijkers, die door dit resultaat weer wat zijn geklommen op de ranglijst. Piet Hoogervorst had voor de pauze verzuimd om Landwer op voorsprong te zet ten. Vier opgelegde kansen ble ken voor de Sassenheimse top scorer niet genoeg om de Katwij kers op afstand te schieten. Zelfs uit een penalty (hands van Sjaak Matters) wist de Sassenheimer niet tot scoren te komen. Na de hervatting putte de thuisploeg steeds meer moed uit het zwakke aanvalsspel van de opponent. Knap combinerend liep zij via treffers van Pim van der Meer Wim de Roo en Hans van der Starp (2x) uit tot 4-0 Vd Plas - MJBS 3-1 De Katwijkers lijken dit jaar in LISSE - Tijdens het zaalvoetba.- duel Hoogkamer 2-LFC 2 is gis teravond in de Lisser THB-hal de Hoogkamer-speler Th van Leeuwen (46) als gevolg van een hartverlamming overleden. Eén minuut voor het einde van de wedstrijd zakte de Lissenaar plotseling in elkaar Voor aan komst van de dokter was hij al overleden staat hoge ogen te gaan gooien Vooral door het inzetten van Huug Aandewiel en Cees Zui- derduyn kan de ploeg een rol gaan spelen in de strijd om het kampioenschap Met de rust hadden Leo Hoek en Cees Zui- derduyn al voor een 2-0 voor sprong gezorgd. In de tweede rondgang kon MJBS iets terug doen. Terwijl Adri Pluimgraaff en Martin van der Plas voor straf op de bank vertoefden knalden Ted Lumoindong en Jan Willem Bogers op de paal. In de zevende minuut was het wel raak. Op aan geven van Bogers tikte Jos Wil- teman 2-1 in Een schitterende kopbal van Cees Zuiderduyn bracht de Katwijkers in veilige haven: 3-1 UTRECHT (ANP) - Het bondsbestuur van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) heeft gisteravond na overleg met het sectie- bestuur keurturnen heren besloten vier turners in te schrijven voor de wereld kampioenschappen, die van 3 tot 9 december in Ron Lam boo (PP Zoetermeer). Ten aanzien van Lamboo geldt dat zijn inschrijving nog geaccep teerd moet worden door de orga nisatie. In Fort Worth zal besloten worden wie van de vier heren als reserve zal optreden, aangezien Neder land maar met drie individuele turners mag uitkomen. Nederland vaardigt wel een volle dige damesploeg af. Deze zal later worden bekend gemaakt. Moeilijke Fort Worth (Vst) worden tegenstander r Gé Perfors scoorde oor zijn ploeg. i de zaalvoetbalwedstrijd tegen VI de enige treffer gehouden. Het viertal bestaat uit: Dick Ooy- kaas en Frans van Elteren (bei den P. P. Zoetermeer). Ton Hoencamp (K en V Utrecht) en DEN HAAG - DTS-bokser Chris Lantrok heeft gisteravond in het Haagse bokspaleis Amacitia een nederlaag op punten geleden te gen de Surinamer Burlison. On danks de nederlaag toonde de Leidse bokser een stijgende vorm. Lantrok kon echter zijn specialiteit, zijn linkse directe, niet voldoende op zijn beweeglij ke opponent plaatsen. Eerder in dit boksseizoen leed Landrok eveneens een nederlaag tegen Burlison. Zondagmiddag a.s. boksen drie DTS leden in de Rotterdamse sporthal Cooswijk. De uitverko renen zijn: Jaap Visser (midden gewicht), Rob Abspoel (zwaar- welter) en Bert v.d. Heiden (zwaarwelter). DUSSELDORP (ANP) - Deze week valt in de diverse kwalifica- tiegroepen van het toernooi om het Europees voetbalkampioen schap de beslissing: welk land gaat over naar de eindronde vol gend jaar in Italië. Er staan zeven EK-duels op het programma waaronder de van spanning zin derende ontmoeting tussen Oost- Duitsland en Nederland morgen in Leipzig De brigade van oöndscoacn' Zwartkruis heeft aan een gelijk spel voldoende, de Oostduitsers moeten winnen Beide ploegen kunnen niet op volle oorlogs sterkte aantreden wegens het wegvallen van een aantal basis spelers (blessures afzeggingen) De Oostduitse bondscoach Buschner heeft de opdracht' ge kregen van Nederland te zeker is dat Oranje ee wachten in Leipzig. Naast gastland Italië en Grieken land dat zich reeds eerder kwali ficeerde ten koste van onder an dere de Sowjet-Unie, zijn titel houder Tsjechoslowakije (groep 5) en Engeland (groep 1) zo goed als zeker van plaatsing. De Tsje- choslowaken verloren afgelopen zondag weliswaar van Frankrijk, maar a.s. zaterdag hebben de Tsjechoslowaken tegen het zwakke Luxemburg aan een ge lijkspel voldoende om de reis naar Italië te boeken Ook Engeland heeft tegen Bulga rije aan eéri punt genoeg. Volop spanning echter bij de ontmoe tingen België-Schotland en Por tugal-Oostenrijk, beide in groep 2. De strijd is nog volledig open, al heeft Portugal, met negen pun ten uit zes wedstrijden, de beste papieren in handen. Voor Oos tenrijk betekent de wedstrijd te gen Portugal de laatste kans. Bij winst eindigen de Oostenrijkers, onder wie de AZ'67-speler Kurt Welzl, met elf punten uit acht wedstrijden. Het is twijfelachtig of dat totaal voldoende zal zijn. In groep 1 wordt behalve Enge- land-Bulgarije ook het treffen tussen Noord-Ierland en Ierland afgewerkt. Sportief gezien heeft het laatste duel geen betekenis Tenslotte maken Wales en Turkije in groep zes uit wie de grootste concurrent van het bovenaan staande West-Duitsland wordt Bij winst van de Turken, het duel wordt in Izmir gespeeld, nemen zij de leiding over. De stand ii Engeland Bulgarije Denemarken Groep 2: Portugal Oostenrijk Schotland Noorwegen Groep 4: Polen Nederland Oost-Duitsl. Zwitserland IJsland Groep 5: Frankrijk Tsjechoslow Zweden Luxemburg Groep 6: West-Duitsl Wales Turkije Malta ADVERTENTIE Donderdagavond 22 november aanstaande van half zeven tot half acht zitten de mensen van Heineken in het GAB gebouw, Oosterkerkstraat 1 in Leiden. Om u daar vrijblijvend alles te vertellen over de zekere, goedbetaalde banen als bedieningsman of heftruckchauffeur in de ploegendienst bij Heineken Zoeterwoude. Best interessant om even mee te luisteren, Heineken Brouwerijen BV. -- Burgemeester Smeetsweg 1 - 2382 PH Zoeterwoude - tel. (071) 814265. EINDHOVEN (ANP) - Een dag voor haar terugkeer naar de Ver enigde Staten heeft de Ameri kaanse schaatsploeg deelgeno men aan gewestelijke wedstrij den op de kunstijsbaan van Eindhoven. Bij de dames moest wereldkampioene Beth Heiden gisteravond twemaal haar meer dere erkennen in haar landgenote Kim Kostron. Deze reed de 500 meter in 45.09 seconden en reali seerde ob de dubbele afstand de tijd van 1.31.16. Beth Heiden kwam tot 45.26 en 1.31.17. Bij de heren zagen de 850 toe schouwers een oppermachtige Eric Heiden. Hoewel de Ameri kaan geen supersnelle tijden verwezenlijkte, won hij vrij sim pel beide afstanden in 40.30 en 1.19.84. Op beide onderdelen werd Fred Hultenburg tweede. De uitslagen zijn: Dames: 500 meter: 1. Kim Kostron gewonnen. Giling kwam de zege toe, omdat hij in het verloop van de strijd de ac tiefste deelnemer was. Halverwege de strijd over 100 ron den (40 km) ondernam hij een uitlooppoging. Dertig ronden lang reed hij een halve baan voor het peloton voordat hij in de mas sa werd opgeslokt. In de slotfase trachtten Dries van Wijhe en Henk Holland keer op keer te demarreren, maar het compacte veld haalden beiden telkenmale terug. In de eindsprint was Giling iedereen te snel af. Martin Hoek stra werd tweede en Willen Wes- terveld kwam als derde over de eindstreep. Bij de dames moest de sprint ook de beslissing brengen. Ineke Kooiman, won voor de Engelse pupil van Jeen van de Berg, Kim Ferran. De uitslagen zijn: (Vst) 45.09, 2. Beth Heiden (Vst) dames (25 ronden): 1. Ineke Kooi- 45.26,3. Nancy Swider (Vst) 47.03, man, 2. Kim Ferran (Gbr), 3. Anita Friesema, 4. Janneke Heemstra, 5. Mandy Horsepool (Gbr). Stand na 3 wedstrijden om de KNSB- marathonbeken 1. Ineke Kooi man 28.1 punten, 2. Anita Frie sema 25.1, 3. Atje Keulen 18.1. Heren (100 ronden): 1. Co Giling, 2. Martin Hoekstra, 3. Willen Wes- terveld. Stand na 3 wedstrijden om de KNSB-marathonbeken 1. Giling 41.1 punten, 2. Hoekstra 31, 3 Van Wijhe 26.1. TT Amsterdam WUPPERTAL (ANP) - PSV Bo- russia is de tegenstander van TT Amsterdam in de kwartfinales van het toernooi om de Europese tafeltennisbeker voor landskam pioenen. De Westduitse kampioen versloeg gisteravond in eigen huis met 5-1 Ormesbu. De Engelsen traden aan zonder hun topspeler Dennis Neal, die het vliegtuig had ge- Het Westduitse team bestaat uit de Brit Desmond Douglas, twaalfde op de wereld- en vijfde op Euro pese ranglijst, Ralf Wosik en Hans-Joachim Nolten, beiden behorend tot de Westduitse se lectie. Van dit trio was met name Douglas op dreef. Hij stond tegen een Britse international Jarvis slechts 16 punten af: 21-9,21-7 en wikkelde het duel tegen Paxton af met 21-3 en 21-7. l de kwalificatiegroepen is als 5 1 0 11 18- 5 7 3 13 7 7-14 7 2 1 4 5 6-12 8 1 2 5 4 13-17 6 4 1 1 9 8-5 7 3 3 1 9 12- 6 6 2 4 0 8 7-4 5 2 1 2 5 10- 7 8 0 17 1 5-20 8 5 2 1 12 13- 4 7 5 1 1 11 17-4 7 5 1 1 11 16-8 8 2 0 6 4 7-18 8 0 0 8 0 2-21 6 4 1 1 9 13- 7 5 4 0 1 8 13- 4 6 1 2 3 4 9-13 5 0 14 1 2-13 11- 7 4- 3 2-13 LONDEN (ANP) - Ron Green wood, de bondscoach van het Engelse voetbalelftal, heeft de toeschouwers voor de wedstrijd tegen Bulgarije (kwalificatieduel voor het toernooi om het Europees kampioenschap), die morgen in het Londense Wembley- stadion wordt gespeeld, ge vraagd zich rustig te houden. Greenwood kan het niet ver kroppen dat er tijdens het spelen van het Bulgaarse volkslied boegeroep zal klinken of gefloten zal wor den. Volgens Greenwood denken de spelers er net zo "De spelers hebben gezegd zich te schamen als er tijdens het spelen van volksliederen door de menigte wordt ge joeld en gefloten. Zij vinden het dragen van het nationale tal mensen bederft het voor hen", aldus de verontruste coach. Ondanks het feit dat Engeland zo goed als zeker is van plaatsing voor de eindronde in Italië 1980, worden er morgen ongeveer 90.000 toe schouwers verwacht. Ver moedelijk bevindt zich on der hen een aantal suppor ters die Greenwoods oproep niet hebben gehoord of niet hebben willen horen. CHESTER (ANP) - De Fin Hannu Mikkola heeft in de rally van de Britse automobielclub de leiding overgenomen van zijn landge noot Markku Alen. De Lancia Stratos van Alen raakte van de weg op een van de bospaden in Yorkshire. Na 22 speciale etappes voert Mik kola met zijn Ford Escort het klassement aan met een voor sprong van meer dan 3l/a minuut op zijn landgenoot Ari Vatanen, die eveneens in een Ford Escort rijdt. Ook de derde plaats in voor het Escort-team. Na de tweede nacht was de stand: 1 Hannu Mikkola (Fin) met Ford Escort 203 min 9 sec, 2. Ari Vata nen (Fin) met Ford Escort 206 min 46 sec., 3. Russell Brookes (Gbr) met Ford Escort 210 mm 11 7. Monique Mutsers (Ned) 47.55. 1000 meten 1. Kim Kostron 1.31.16, 2. Beth Heiden 1.31.17, 3. Nancy Swider 1.33.49, 7. Monique Mut sers 1.37.31. Heren 500 meten 1. Eric Heiden (Vst) 40.30, 2. Fred Hultenburg (Ned) 40.92, 3. Frans van Zinnicq Bergman (Ned) 41.77. 1000 meten 1. Eric Heiden 1.19.84, 2. Fred Hultenburg 1.22.56, 3. Frans van Zinnicq Bergman 1.23.52. Marathon HEERENVEEN (ANP) - Co Giling uit Warmerhuizen heeft gister avond op de kunstijsbaan van Heerenveen de derde marathon ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13