DIE MAN I CLUB VERr "DIE MAN WIL ONZE CLUB VERNIETIGEN" TOiliik Remon Queeny wordt beroemd PPIIgj Clark/ Allan in Münehen op kop rnirnm Zoeterwoudse Kate Bush weet wat hij wil Leidenaar vreest voor het leven van Edward Kennedy Leidse zaalselectie niet opgewassen tegen Gouwenaars Trainer brengt YYA a Trainer brengt VVA aan rand faillisement Bonhof bij Hamburg? DINSDAG 13 NOVEMBER 1979 PAGINA 15 door Sjak Jansen Elke ochtend, steevast om tien uur, ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiekkunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom Wanneer hij z'n Havo-diploma op zak heeft-en dat is over krap twee jaar - wil Remon Pieters (op talen tenjachten beter bekend als Remon Queeny) naar de balletacademie. Remon (15) is jong en hij wil wat. Vandaar dat de Zoeterwoudse scholier een poos ge leden wat je noemt even is gaan zitten voor het tv- programma van Veronica, in het bijzonder de spe cial over Kate Bush. Remon nam de Bush-special maar meteen op video op, draaide de band nadien net zo vaak af („Een kleine twee honderd keer") totdat hij alle pasjes, arm- en gelaatsbewe gingen van de mimische zan geres kon dromen en het filmpje hem de strot uit kwam. Ontwierp vervolgens nog wat te gekke kleren plus een onwijs (om in z' eigen woorden te blijven) puike pruik en hupsakee: een nieu we act was geboren. Remon Queeny imiteert Kate Bush in vijf korte show-nummers. Als zodanig werd hij dan ook afgelopen zaterdag in De Waag als bijna-sluitstuk van de Leidse triënnale aange kondigd. Een culturele mani festatie, waarvoor de deuren van De Waag de afgelopen weken wagenwijd openston den. „Wat voor mij natuurlijk niet prettig is", stelt Remon. Publiek wat maar in en uit loopt." Nerveus Voeg daarbij het kleine po dium, de te felle verlichting, de niet-zwarte achtergrond en het uitzonderlijke uur van optreden: dan is het dus niet zo verwonderlijk dat Remon Queeny zaterdag vreselijk nerveus was. „Hoewel", zegt de Zoeterwoudenaar tussen rook en lippen door, „eigen lijk ben ik altijd wel zenuw achtig. Al twee jaar treed ik op. De eerste tijd met een imi tatie op die dansjes van de popgroep Queen, weetje wel. Maar altijd even zenuwachtig. Onwijs gewoon. Ook toen met dat optreden op de Leidato." Die nervositeit heeft volgens Remon niets uit te staan met faalangst of plankenkoorts. „Haast elk weekeinde treed ik op en ik werk er onwijs hard voor. Nu ook weer, de hele ochtend onwijs gestudeerd. Alles nog een keer doorge nomen, 'Wuthering Heights' en zo. Echt faalangst heb ik nooit gehad. Ben tamelijk ze ker van mezelf." Pippi Langkous Die hypernervositeit zaterdag, zat 'm veeleer in een akke fietje met z'n pruik, waarmee het opeens niet snor zat. Het lange haarstuk liet het die ochtend volkomen afweten en om dan in die paar uurtjes nog op zoek te gaan naar een nieuwe, ja dat werd kiele- kiele. Remon wil best bekennen dat- ie toen behoorlijk in z'n piep zak zat. Hij liep daarom maar de eerste der beste speel goedzaak binnen en kocht op goed geluk een Pippi Lang kous-pruik. Haalde daar als de wiedeweerga de vlechten en stalen pennen uit, borstel de het hele zaakje recht en. zegt hij nu: „Niemand die het in de smiezen had." Zo wilde het dus gebeuren dat Remon Queeny - wiens para des op de balletslofjes overi gens zijn geschoeid op de leest van Marjolein Briër - za terdag allerminst voor de kat z'n kont de beweeglijke zan geres met dat hoge stemmetje imiteerde. Ontmoeting De goedkeurende knikjes mochten er wezen. „Maar ik doe en laat er dan ook onwijs veel voor. Een balletdanser moet nóg harder werken dan een mijnwerker. En je ver dient onwijs weinig, maar dat is niet zo erg. Als je maar be roemd wordt." En denkt hij dat te worden? „Dat dénk ik niet, dat weet ik wel zeker", aldus Remon zonder een spoor van Zoe terwoudse bluf. En over de vluchtige ontmoeting on langs met Kate Bush, de 21- jarige zangeres die hij wat haar mime en muziek betreft wel bewondert maar niet ado reert: „Ach, dat was eigenlijk heel gewoon. Niet iets om van wakker te liggen." Remon Qyeeny tijdens zijn optreden zaterdag in De Waag als Kate Bush. <1880). McKmley (1900), Harding (1920), Roose velt (1940, hij stierf 1945, een ambtsperiode later, z'n vierde) en Kennedy (1960). De Grijs vindt het een verbijsterende reeks. „Te vreemd om nog aan toeval te kunnen geloven", zegt hij. Jk breng die voorspelling nu even onder de aandacht omdat in al die interviews, die we de laatste weken met Ted Kennedy te zien krijgen, wel allerlei interessante dingen worden bespro ken, maar niet die of hij bang is een gewelddadige dood te sterven. En dat is beslist niet denkbeeldig, vind ik. Amerika is toch al zo'n land", zo zegt De Grijs, „waar het geweld hoogtij viert." Wat nu. Waarschuwt u het Witte Huis? „Zou ik wel willen. Maar hoe. Een brief? Ik weet hoe dat gaat. Die komt op een stapel terecht en die bereikt nooit z'n doel. Nee, als ik maar wist hoe....". Bde Grijs: "Amerika is toch al zo'n land, waar het geweld hoogtij viert". Leidenaar B. de Grijs kwam er deze week zomaar mee aanzetten. Alsof je een emmer water leeg gooit.zo poneerde hij eventjes uit de losse hand de stelling dat de politicus die volgend jaar het pre sidentschap van de Verenigde Staten van Ameri ka aanvaardt, wellicht tegelijkertijd zijn dood vonnis tekent. „Want"zo is De Grijs in het boek 'Magic en supersti tion' (1968) (auteur vooralsnog niet te achterha len) tegengekomen, „iedere president van Ameri ka die wordt gekozen in een jaartal dat deelbaar is door 20, zal sterven voordat zijn ambtstermijn afloopt, of zo men wil voordat hij president af is. Een klein nuanceverschil dat laatste, maar in het geval Roosevelt is het van vitaal belang. De 58-jarige Leidenaar en het boek kunnen die voorspelling staven, althans vanaf 1840. In dat jaar werd Harrison president, maar hij overleed voordat z'n ambtstermijn was verstreken. Het zelfde noodlot overkwam Lincoln 1860), Garfield AMSTERDAM (GPD) - Als de Amsterdamse voetbalver eniging WA, waarvan het eerste elftal uitkomt in de competitie van de afdeling en getraind wordt door Cor van der Hart, een derde kort geding, aangespannen tegen zijn oud-trainer Henk van Neck om bevrijd te worden van door hem gelegde beslagen, óók verliest, dan houdt een van de oudste voetbalclubs in de hoofdstad (78 jaar) op te bestaan. Het bestuur erkent dat de situatie zorgelijk is, maar heeft goede hoop dat de president van de Amster damse rechtbank op dinsdag 20 november dit onheil zal afwenden. KATWIJK - Het Leids zaalvoetbal team heeft gisteren in Katwijk een 5-2 nederlaag geleden tegen de selectie van de afdeling Gou da. In Cleijn Duin bleek inder daad dat de keuzeheren van Lei den een totaal verkeerd team hadden samengesteld. De spelers kon de nederlaag nauwelijks aangerekend worden, de techni sche commissie daarentegen wel. Die had het gepresteerd om op de negen spelers slechts één verde diger te kiezen, Jos Faas uit Lisse. Buiten doelman Zwaan bestond de ploeg verder uit pure aanval lers. En verder was men met een natte vinger door het toch uitge breide Leidse spelersbestand ge gaan. Leek er wat het selecteren aangaat alsof de klok een aantal jaren stil had gestaan. Ger Zwaan bijvoorbeeld was vroeger een aardige zaalspeler, maar zijn tijd is allang voorbij. En met Rien van Elk, uitkomend voor derdeklas ser Credit, deed men nou ook niet de beste keus. Waarom bijvoor beeld ontbraken mensen als Cees de Rode, Ger Nagtegeller en nog enkele talentvolle spelers. Bij de pauze keek Leiden al tegen een 0-2 achterstand aan. Frans Noordermeer en Wim Bercken- kamp hadden totaal geen moeite het onvoldoende verdedigings werk van Leiden te onderkennen en scoorden bekwaam. Na de hervatting toonden de 'Leide- naars' zich aanvankelijk agressief en moest Gouda terug. Frans Sja- rijn miste op een haar na en Van Elk raakte de lat. Gerard van Beek profiteerde in die fase van een misser van doelman Bul en Leiden was toch weer terug in de strijd, 1-2. Nog geen minuut later nam Gouda door een treffer van Bercken- kamp weer afstand, maar Koos Bekooy, die overigens veel te lang op de bank vertoefde, bracht de spanning opnieuw terug door fraai te scoren. Maar Gouda liet zich niet van de wijs brengen, combineerde rustig verder in de Koos Bekooy - te lang op de bank - wetenschap gisteravond de beste ploeg te zijn. En benadrukte dat in de slotfase via twee treffers, wederom gescoord door Berc- kenkamp en Noordermeer. Leiden wacht nu nog de duels te gen Den Haag en Rotterdam. Werk aan de winkel voor de selec tiecommissie. FRED SEGAAR De narigheid begon voor VVA op 27 maart 1979, toen het bestuur Van Neck wegens het meerdere malen negeren van voorschriften op non-actief stelde, gevolgd door een ontslag op staande voet per 12 april. De trainer spande daarop een kort geding aan op 1 juni 1979. waarvan het resultaat was dat de vereniging Van Neck weer in dienst moest nemen op straffe van de dwangsom van f 1.000 per dag. VVA ging van dit vonnis niet in hoger beroep, om dat het vond dat de arbitrage commissie van de KNVB. vol gens contract, in het geschil moest bemiddelen. In deze fase van de langdurige, ju ridisch enorm ingewikkelde ge schiedenis stelt het bestuur, bij monde van zijn voorzitter Jan van Breemen: ,,We hebben ons aan de geldende bepalingen ge houden bij het ontslag en Van Neck schadeloos willen stellen zoals het behoort. Maar daar ging hij niet mee akkoord. Hij eiste een vergoeding van liefst f 60.000, in plaats van de f 16.000 die de arbitragecommissie van de KNVB als genoegdoening had vastgesteld. Dat ging onze draag kracht ver te boven. Trouwens, dat bedrag stond in geen enkele verhouding tot de redelijk heid". Beslag Henk van Neck - aldus de lezing van VVA - liet het er niet bij zitten en spande op 24 augustus jl. een tweede kort geding aan, waarin hij het zogeheten executiege schil" opwierp en daarbij tevens gijzeling van de bestuursleden vorderde. Zijn motief is dat VVA zich niet aan het vonnis van het eerste geding heeft gehouden. Om nu de geëiste dwangsom van f 1.000 per dag te verkrijgen liet hij op alle clubrekeningen bij fi nanciële instellingen beslag leg gen, inclusief op het geld dat elk van de bestuursleden in bezit heeft namens de vereniging. Op 28 augustus, dus vrijwel onmid dellijk, tekende de vereniging verzet aan tegen de gelegde be slagen, voor zover mogelijk dan, omdat in enkele gevallen een hiervoor geldende termijn in middels was verstreken. Uit een opsomming van talloze fei ten en omstandigheden, waarvan de Amsterdamse vereniging maandagmiddag opening van zaken gaf onder andere in bijzijn van zijn advocaat mr. Fred Kollen en de; voorzitter van de Landelij ke Bond van Amateurs, Herman Feringa, kan moeilijk aan de in druk worden ontkomen dat Henk van Neck er uitsluitend op uit is een maximaal bedrag aan scha devergoeding binnen te halen Getoonde bedragen laten weinig ruimte tot twijfel daarover be staan. ook al heeft elke medaille een keerzijde. Opmerkelijk in deze onverkwikke lijke zaak is, dat het bestuur van VVA bij herhaling verzekert zijn oud-trainer op technisch gebied hoog te achten en wat dit betreft geen rancune wil tonen. Voorzit ter Jan van Breemen: „Maar ik kan, ondanks het respect dat ik voor Van Neck als trainer heb, verder niet anders concluderen dan dat de man er uitsluitend op uit is onze vereniging te vernieti gen" Pikant In deze ambiance is het, op zijn zachtst uitgedrukt, pikant dat diezelfde Van Neck enige jaren geleden een soortgelijke proce dure heeft gevolgd tegen WFC uit Wormerveer en alle juridische stappen in winst heeft weten om te zetten. Daar waren de gevolgen echter niet zo ruïneus. Rijst nu meteen de vraag of het vo rige bestuur dat Van Neck had gecontracteerd van deze situatie niet op de hoogte is geweest. Het blijkt dat dit college daar in de loop van het seizoen kennis van had gekregen, maar er zo weinig waarde aan had gehecht dat het geen reden werd geacht te over wegen het eenjarige contract met Van Neck niet te verlengen. Een van de huidige bestuursleden. „Terugredeneren is altijd mak kelijk. Feit is dat wij met de el lende zitten en de vereniging moeten opheffen als het derde kort geding door ons wordt verlo ren". Ter verduidelijking: om een faillissement te ontlopen kan VVA dan alleen nog maar sur- céance van betaling aanvra gen. Ook een bemiddelingspoging van de Landelijke Bond van Ama teurs (LBA) is op niets uitge draaid. Zegt zijn voorzitter Her man Feringa: „Wij en een be stuurslid van de WON kwamen met Van Neck en zijn raadsman overeen een gesprek te hebben. In eerste instantie eisten zij dat het onderhoud in IJmuiden op het kantoor van de advocaat zou plaatsvinden. Dat hebben wij af gewezen omdat we vinden dat zo'n gesprek op neutraal terrein moet worden gevoerd. Daar gin gen ze mee akkoord, beloofden erop terug te komen, maar heb ben verder nooit meer iets van zich laten horen" Vakantiereis In deze lange keten van ellende loopt ook een andere zaak waarin trainer Van Neck volgens de le zing van VVA een dubieuze rol speelt. Vorig jaar organiseerde hij op naam van de vereniging - wat hem uitdrukkelijk, zegt VVA. was verboden - een vakantiereis naar het buitenland De deelne mers, naar schatting van voorzit ter Van Breemen ongeveer 25 man, betaalden Van Neck de reiMom. Later is gebleken i i de ex-trainer van vva slechts 60 procent van het bij hem binnen gekomen totaalbedrag, aldus de lezing van het bestuur van de Amsterdamse vereniging, aan het reisbureau zou hebben afge dragen. Dit bureau probeert nu het ontbrekende geld bij de reis- deelnemers te verhalen die dit niet accepteren en een advocaat, mr. Berry Bertels, in de arm heb ben genomen om Van Neck be wijsbaar aansprakelijk te stellen voor het tekort. Daarnaast - het klinkt als een onbe tamelijke schelmenroman - heeft VVA een klacht ingediend bij de KNVB tegen Van Neck omdat het van mening is dat zijn ex-trai- ner de amatcurbepaling en heeft overtreden. Hij zou namelijk het eerste elftal van Schellingwoude, op de bewuste zondag tegen stander van VVA. een dinertje hebben aangeboden als de ploeg erin zou slagen een overwinning te behalen. Dat deze wedstrijd uiteindelijk wegens afgelasting niet is gespeeld, doet, naar de mening van het VVA-bestuur, niets af aan het feit dat er een po ging tot omkoping is gedaan. Omdat VVA oprecht meent dat Van Neck de goede naam van het voetbal m zijn totaliteit heeft ge schaad. zal het op zeer korte ter mijn het verzoek indienen bij de tuchtcommissie van de KNVB om Van Neck als bondslid te royeren. Eenzelfde verzoek zal ook worden gedaan aan het hoofdbestuur van de WON (Vereniging van Voetbal Oefen- meesters in Nederland». Nog niet zo lang geleden was Henk van Neck bestuurslid van de afdeling Amsterdam van de WON... ADVERTENTIE Groenoordhallen a s. woensdag v. d. Leek- Houtwarenhoek Aanvang 22.00 uur Aangeboden door vloeren v. d. Leek b.v. Menno Boelsma wint 500 meter LEIDEN - In de vierde en voorlaat ste competitiewedstrijd short track, die werd verreden op de Leidse Ton Menkenbaan zege vierde Menno Boelsma op de 500 meter in 52 sec. Door deze over winning bracht de Nootdorper in het algemeen klassement zijn achterstand op Arie Ravensber- gen tot twee punten terug. Ravensbergen werd tweede op de 500 meter in 51.7, 3e Dorus Borst 52.5, 4e Ger Boelsma 52.7. De 3000 meter met aflossing werd een zege voor de ploeg van Delft A in 5.14.6, 2. Leiden A 5.14.7, 3. Leiden B 5.38.4. In het individuele klassement gaat Ravensbergen met 19 punten aan de leiding, 2. Merino Boelsma 17, 3. Gijs Rijneveld (Amsterdam) 7, 4. Dorus Borst (Hoogmade) 4. Delft A voert het algemeen ploe- genklassement aan met één punt voorsprong op Leiden A. Am sterdam is derde. MÜNCHEN - Dietrich Thurau en Patrick Sercu, het favoriete kop pel, heeft in de vierde nacht van de Zesdaagse van Münehen de ronde achterstand op het leiden de duo. de Australiërs Danny Clark en Don Allan, weggewerkt. Door een hoger puntenaantal bleven Clark en Allan evenwel aan kop. De derde plaats werd gisteren ingenomen door de Ita liaans/Nederlandse combinatie Francesco Moser/René Pijnen. De stand is: 1. Clark/Allan(Aus) 186 punten, 2. Thurau/Sercu (Wdl/ Bel) 165., 3. Op één ronde: Moser/ Pijnen (Ita/Ned) 138.. 4. Peffgen Fritz. (Wdl) 132., 10. Op 33 ronden: Svensson/Van Gerwen (Den I Ned) 37.. 14. Op 45 ronden: Venix/ Ponsteen (Ned) 69. De wielrenner Peter Damen is gisteren toegevoegd aan de voorlopige KNWU-selectie voor de Olympische Spelen van Mos kou. Damen is kandidaat voor deelneming aan de individuele wegwedstrijd. HAMBURG (ANP) - Günther Net- zer, de manager van Hamburger SV, was gisteren in Spanje om Rainer Bonhof en Uli Stieleke te polsen voor een verbintenis met zijn kampioensploeg. Bonhof, die bij FC Valencia speelt. heeft laten weten, dat hij zien in Spanje niet thuis voelt. Hij wil wel terug naar de Bundesliga. Het contract ciat t>tieieke met Real Madrid heeft loopt nog tot en met 30 juni 1980.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15