Zian blijft Zijl/LGB nog net voor: 5-6 tfü* „SSSSi Gemini geteisterd door blessurespook Tweemaal verlies voor Scylla ItuüOXr BC Leiden komt net iets tekort tegen Aristo: 4-4 PAGINA 18 MAANDAG 12 NOVEMBER 1979 SPORT SPORt SPORT SPORT LEIDEN - BC Leiden heeft zich, door het 4-4 gelijke spel tegen Aristo, definitief op de tweede plaats van de badmintoncompeti- tieranglijst gevestigd. Ook Veglo speelde 4-A gelijk, tegen het Zoetermeerse Eridos. Wellicht heeft BC Leiden met het gelijke spel tegen Aristo iets te weinig gekregen. Vrij gemakkelijk won Kees Knijnenburg zijn enkelspel van Spitters (15-1, 15-7), terwijl ook Nora de Koning met haar tegenstandster Oppermann nauwelijks moeite had: 11-3, 11-4. Onverwacht weinig tegenstand bood Aristo ook in het gemengd dubbel: het duo De Koning/Laman veegde moeiteloos de combi natie Retel/Spitters van de baan: 15-3, 15-9. De heren-dubbel ging na drie sets naar BC Leiden, dat tijdens de dames-dubbel dubbel even dreigde de volle wedstrijdwinst op te gaan eisen. Deze partij ging echter verloren doordat Aristo de derde set met 18-14 op zijn naam shreef. Evenals in de uit-wedstrijd kon Veglo ook deze keer niet langs Eridos komen. Wim De Rooy startte overtuigend door Hans van der Aar met tweemaal 15-4 terug te wijzen. De andere heren-en kel partij. Hans van Harteveld tegen Fred Paling, ging beduidend moeizamer Van Hartveld verloor met 6-15,15-7,12-15. Op gelij ke wijze moest Jacqueline de Rooy buigen voor Ria de Graaff: 6-11, 10-15. Sylvia Frederiks scoorde Veglo's tweede punt door Ria van der Aar in drie sets te passeren: 7-11, 11-1, 11-10. Het herendubbel werd een volgend winstpunt voor Veglo, de da- mesdubbel daarentegen ging weer naar Eridos. Wim de Rooy blesseerde in het gemengd dubbel zijn enkel dusdanig dat hij tenminste een maand buiten spel zal staan. Veglo zal dus zonder zijn eerste man in de derby tegen BC Leiden aantreden. LEIDEN - In lie volleybalcompetitie kwamen de heren van Gemini/K zaterdagmiddag tot hun zwakste sei zoenverrichting. Tegen Ovra, dat op gelijke hoogte op de ranglijst stond, werd een 3-1 nederlaag geleden. De Voorschotenaren mochten als excuus voor dit verlies aanvoeren dat Ad v.d. Marei en Wim Martijn wegens een blessure moesten uitvallen. Het ondergangsproces van Gemini werd daardoor versneld, al slaag de de ploeg er wel in de tweede set (13-15) naar zich toe te halen. Daarna stortte de Voorschotense equipe, die in de eerste set al met 15-10 het onderspit had moeten delven, echter volledig in. Ovra wist met gemak (15-8, 15-10) de punten in eigen huis te houden. Ook het tweede team van Gemini/K kwam niet tot winst. Tegen VC Krimpen moest de eerste set met 15-4 worden afgegeven. Vervol gens kwamen de reserves in de tweede set even terug. De Voor schotenaars belandden zelfs aan de voordelige kant van de marge (10-12), maar door enkele domme persoonlijke fouten kregen de Krimpenaars alsnog het groene licht om naar een 15-12 setzege op te stomen. De inzet, die Gemi ni in de derde set ontwikkelde was zó gering, dat VC Krimpen de winst zonder inspanning naar zich toe kon trekken: 15-5. De Gemini-dames deden het wat dat betreft beter. Tegen Volkei miste de equipe weliswaar spel- verdeelster Anneke Verstegen, maar die werd prima vervangen door Marike Bertels. Gemini kon het zich permitteren allerlei ex perimenten uit te halen, nu de te genstand van Volkei onthutsend zwak bleek. Zodoende kon ook de pas 16-jarige Astrid de Graaf tot een acceptabele partij komen. In korte tijd werd 'afgewikkeld' naar een 3-0 overwinning (set standen 15-7, 15-11 en 15-8). Gemini/K 2 kwam eveneens tot volle winst. Aartsrivaal Leython werd met een 3-0 nederlaag op gezadeld. Leython kwam overi gens redelijk uit de startblokken en bleef tot 10-10 bij. Toen die score bereikt was, begon Gemini echter orde op zaken te stellen. Binnen een mum van tijd werd de 15-10 bereikt. In de daaropvol gende sets speelde Leython Ge- mini in de kaart met stop- en blokfouten. De rekening die Ley thon hiervoor kreeg gepresen teerd bestond uit een tweemaal 16-14 setverlies. NOVO kwam in Enkhuizen tegen Madjoe minder goed voor de dag. De ploeg bracht niet de juiste in zet op om het met één punt lager- staande Madjoe af te troeven. NOVO waande zich nog in de bus, toen het goed en wel met 12-0 achterstond. Toen pas kwam de Noordwijkse formatie tot le ven. De dames uit de badplaats slaagden er zowaar in om tot 14-12 terug te komen. Daarna drukte de thuisclub echter door 15-12. De tweede set had bijna een iden tiek verloop (uitslag 15-13), waarna NOVO er in het derde be drijf helemaal met de pet naar gooide: 15-5. In de promotieklas heren was hek- kesluiter Karssen te sterk voor Orion. In Bodegraven liep laatst genoemde brigade een 'dikke' nederlaag op: 3-0 (setstanden 15-9, 15-3 en 15-5). NOVO kon aanvankelijk niet los komen van GVC. Weliswaar na men de Noordwijkers via sterk aanvalswerk een voorsprong, maar die werd snel genivelleerd. Niettemin wist NOVO zowel de eerste als tweede set met 15-13 te winnen. GVC raakte door die 2-0 achterstand duidelijk ontmoe digd en organiseerde op het veld een theekransje. NOVO maakte van al dat gepraat passend ge bruik: 15-9. Leython kon tegen DOS over slechts vijf basisspelers beschik ken. Daardoor werd de strijd te gen de koploper een ongelijke. Met 15-8, 15-4 en 15-9 kon Ley thon mismoedig de kleedkamer opzoeken. Donar bleef me dekoploper, nu het Tornado in Delft met 0-3 - versloeg. Donar toonde zich overigens niet in al lerbeste doen. Er hing een zekere matheid over het spel, waardoor Tornado in de rommelige strijd lang bij kon blijven: 13-15, 12-15 en 13-15. LUSV blijft de beide titelpreten- denten goed volgen. Tegen WV maakten de studenten één slip pertje, nu ze de tweede set met 18-16 moesten afgeven. In de Gemini-speelster Marieke Bertels (15) in de aanval tegen Volkei. De dames uit Voorschoten behaalden e eenvoudige 3-0 winst. overige sets was LUSV echter véél sterker en behaalde de ploeg een gemakkelijke 1-3 triomf. Bij de dames stelde Leython 2 erg teleur. Het bepaald niet sterke Gemini/K 3 had geen enkele moeite met het Leidse team. In de eerste set had Leython vooral moeite met de zaal. Gemini/K profiteerde dankbaar van de Leidse desorganisatie: 15-6. De volgende set had wél een span nend verloop. Leython nam zplfc een 2-9 voorsprong, maar moest die arbitrale beslissingen en ver warring bij de telling was de con centratie bij de Leidse dames volledig zoek, zodat Gemini/K de eindscore via 15-8 en 3-0 kon be palen. LUSV werd in Zevenhuizen door de club van die naam volledig weggeserveerd. Met een 3-0 ne derlaag mochten de LUSV-ver- tegenwoordigsters de thuisreis aanvaarden. Setstanden: 15-3, 15-9 en 15-7. RVV struikelde ook al over een ro de lantaarn-drager, in dit geval VOY. RW slaagde er geen mo ment in het eigen ritme te pak ken. Het rommelig opererende VOY greep met 3-15 de eerste set. Toen was het de beurt aan RW, dat de tweede én derde set met 15-8 naar zich toehaalde, waarna VOY over een sterker eindsprint bleek te beschikken: 12-15 en 9-15. Uitslag derhalve 2-3. LEIDEN/VEENENDAAL - De Zijl/LGB heeft zater dagavond de topper tegen Zian/Vitesse niet kun nen winnen. Na een zeer spannend duel verloren de Leidenaars met 5-6. LZ'86 verloor ook. VZC was met 7-5 te sterk. Katwijk won van het onderaan staande BZV uit Den Bosch met 5-10. Derde klasser DKD kon ook niet tot winst komen. Koploper Lan- singh won met 6-8. De Zijl/LGB is er zaterdagavond niet in geslaagd de topper tegen Zian/Vitesse in winst om te zet ten. Het in groter getale opgeko men publiek zag Zian/Vitesse na een zeer spannende wedstrijd met 5-6 winnen. De Leidenaars hebben de kans op minimaal één punt in eigen hand gehad. In de laatste minuut werd Aad van Mil voor 45 sec. uit het water ge stuurd. De Zijl/LGB kon de hier-' uit ontstane numerieke meer derheid niet uitbuiten. Met name Dick v.d. Bosch miste tweemaal achtereen. Met een minder scoorde Jan Evert Veer vrij snel na beginsignaal 0-1. Nog in de eerste periode nam De Zijl/LGB de leiding over. Eerst maakte Stan v. Belkum op onnavolgbare wijze 1-1 en Albert Spijker buitte de een-man-meer-situatie goed uit (2-1). De tweede periode bleef het spel het aankijken meer dan waard. Stan v. Belkum leek 3-1 in te tik ken, maar zijn doelpunt werd af gekeurd omdat hij een overtre ding zou hebben begaan. Toen vlak hierna Alex van Belkum uit het water werd gestuurd scoorde Bert Goudena 2-2. Bij de volgen de doelpunten speelde Hans Ko- revaar een belangrijke rol. Deze nieuweling in de Leidse gelede ren is aanvallend zeker een aan winst. Hij heeft o.a. een dodelijk schot. Verdedigend echter laat hij nog wel eens een steekje val len. Zo kon Jan Evert Veer vanaf de midvoor plaats tegen hem 2-3 scoren. In de derde periode maakte hij dit foutje ruimschoots goed door twee maal een man meer situatie uit te buiten (4-3). Bij de start van de vierde periode was Zian toch weer op voor sprong gekomen. Twee doelpun ten van Paul Belt bra/hten de stand op 4-5. In deze laatse perio de scoorde De Zijl/LGB vrij snel de gelijkmaker. Stan van Belkum lag op de goede plaats bij een- man-meer-situatie (5-5). Het was tenslotte ex-Zijl/LGB speler John v.d. Bosch (hij speelde een sterke wedstrijd) die zijn oude vereniging de das om deed. Een snelle break fraai afgerond met een boogbal betekende 5-6. Evenals De Zijl/LGB slaagde stad genoot LZ'86 er gisteravond niet in tot winst te komen. De Leide naars reisden incompleet af naar Veenendaal om de strijd aan te binden tegen VZC. Dat kwam omdat de basisspelers Bram v Mil, Ruud Muusse en J.P. Heek te laat in het zwembad arriveer den en pas in de tweede periode konden worden ingezet. Frans v.d. Brink, die verleden week te gen Zian/Vitesse al noodge dwongen zijn hoofdklasse-de buut maakte was bij toeval als supporter meegereisd en mocht nu zijn tweede hoofdklasse wed strijd volmaken. Merkwaardig genoeg bleef dit ge handicapte LZ'86 in de eerste pe riode goed overeind tegen het sterke VZC. De Leidenaars slo ten deze periode zelfs af met een voorsprong (3-2), pas toen de drie boosdoeners LZ'86 kwamen "versterken", zagen de Leide naars hun voorsprong omgezet worden in een achterstand. De Leidse treffers in de eerste perio de kwamerv op naam van Jan Bakker, die waarschijnlijk geïn spireerd door de entourage (een enthousiast publiek met in hun midden zelfs een boerenkapel) drie keer achter elkaar oud-inter national Mart Bras op de mid- voorplaats wist te verschalken. De tegentreffers kwamen van de hand van v. Noort en Hans v. Zeeland, die later in de wedstrijd zijn faam als international duide lijk waarmaakte. In de tweede en derde periode kwam de Leidse formatie maar één keer aan scoren toe, terwijl VZC hier vier treffers tegenover plaatste. Het arbitrale duo liet in deze fase veel overtredingen in het voordeel van VZC uitvallen, waardoor LZ'86 maar mondjes maat aan aanvallen toekwam. Toch heeft LZ'86 in de laatste pe riode nog uitzicht gehad op een puntendeling. Bij de stand 6-5 voor VZC bezaten de Leidenaars een numerieke meerderheid. De ze situatie werd echter niet met een treffer gehonoreerd, daar Jan Bakker de bal tegen een mede speler opschoot, die kort daar voor nog onder water verkeerde. VZC kwam toen in balbezit en buitte dat profesioneel uit, via Hans v. Zeeland die LZ'86 de ge nadeklap toediende (7-5). Tweede klasser Katwijk gaat rustig door met winnen. Dit maal werd na een wat stroef begin BZV uit Den Bosch verslagen. In de eer ste helft van de wsdstrijd hadden de Katwijkers nog wel enige te genstand. Halverwege stonden zij met 5-3 voor. Daarna gingen de Katwijkers beter spelen. Vooral in verdedigend opzicht klopte het nu beter. Hierdoor konden zij uitlopen naar de 10-5 eindstand. Topscorers: Hans v. Duyven- voorde 3, Piet de Vries 2. Derde klasser DKD is er niet in ge slaagd koploper Lansingh te ver rassen. Een verrassing heeft er wel degelijk in gezeten. Tot in de laatste periode hielden de Lei derdorpers gelijke tred (6-6). Lansingh was echter net iets ge lukkiger en won met 6-8. WIM SIERA i schot. Doelman Ruud Misdorp wacht gespannen af. Scylla 2 werd dankzij een 9-1 overwinning op VDO kampioen in de hoofdklassemaar zal toch niet naar de promotie-ereklasse mogen promoveren. Daarin speelt immers al Scylla-1 en twee teams van één club in de ere-klasse is verboden. Wybo van Gennip, Rob van der Zeeuw en Peter van Schie (vlnr) hopen op dispensatie van dit voorschrift Kampioen Scylla-2 mag niet promoveren LEIDEN - Ed Fallaux begon in het Docos-centrum overgeconcentreerd aan het treffen met Jasski en opende derhalve met verlies tegen Brackee. Dat stemde tot zorgen want voor Fallaux geldt bij uit stek: een matig begin is een slecht einde. Het dubbel met Ed. v.d. Berg ging dus ook de mist in zodat Docos uiterst kwetsbaar leek. Natuurlijk streek Ed. v.d. Berg weer drie rimpels recht maar het was de vraag hoe Laddy Prorok zou uitpak ken. Wel, Prorok pakte uit, en hoe, met drie hard bevochten zeges was hij zoals al vaker deze com petitie de reddende Docosengel. Van 2-2 wipte Docos, ook al omdat Ed Fallaux tegen Louwen overeind krabbelde zodoende naar 7-2, waarna Fallaux tegen Leppers inderdaad voor een slecht einde zorgde: 7-3. Docos behoudt dus de koppositie maar deelt die met Avanti dat bij Shot (3-7) geen fout maakte. Avanti heeft uiteindelijk de beste kans tot promo tie want uit de duels met Docos vergaarde het 3 punten hetgeen bij gelijk eindigen de doorslag geeft. Avanti moet dan wel volgende week JCV het Hazerswoudse bos insturen maar gezien de huidige kracht van John van Strien lijkt die kans groot genoeg. Ook bij Shot bewees Van Strien opnieuw te zijn uitgegroeid tot een vol waardige promotie-ereklasser, want de zeges op Henk van Spanje en William de Bruin kun je toch geen toevalsstreffers noemen. Een klasse hoger loopt Scylla wekelijks op haar tenen, maar is toch nog lang niet groot genoeg voor de ereklasse. Twee 8-2 nederlagen (uit bij de Veluwe en thuis tegen Midstars) getuigen daar van. Patrick Swier is van het Scylla-trio technisch zo begaafd dat in bijna elk duel winst mogelijk is, ware het niet dat, zeker gezien de hoge risicofac tor die zijn spel kenmerkt, de juiste concentratie daartoe meestentijds ontbreekt. In Apeldoorn was de winst op Ron van Spanje be- nauwu maar tegen Jens toonde Swier zijn grote mogelijkheden. Een dag later overheerste echter wèer de slordige kant van zijn spel en het bezoe kende Midstars was te geroutineerd om dat niet af te straffen. Sjoerd Meyer toonde zich tegen Salto te mat maar Midstars bleek een prima te bevech ten opponent voor de 14-jarige Scylla-dreumes. Anne Vlieg was hem in het eerste duel te snel af maar na een goed aandeel in het gewonnen dub bel bleek tegen Pitstra dat Meyer met forehand veel kan. Bij 20-16 ervoer Meyer echter dat angst een slechte raadgever is maar tegen Jan Vlieg ver speelde Meyer de voorsprong nu eens niet en wist hij zich een winstpartij rijker. Winstpartijen zijn voor Frits Kantebeen een soort fata morgana ge worden. Seylla's derde man wil graag maar kan niet en weet zich bovendien geen raad met de frustraties die dat oproept. De arbiter wist er wel raad mee en trakteerde Kantebeen op een terech te officiële waarschuwing. Dames: De dames bewijzen Scylla meer eer, want ook na de verre reis naar Koningslust zijn Sandra de Kruyff c.s. nog trotse koplopers. Toen het dub bel te passief werd afgestaan bevroedde coach Theo Bakker een benauwde afloop want Vaal- burg moest immers nog twee keer en Stephine van Gennip trekt tegen Wilmie van Rijswijk meestal aan het kortste eind. Maar gelukkig zette Vaalburg plotsklaps twee keer haar capaciteiten in winst om, hetgeen Stephine van Gennip en uiteraard ook Sandra de Kruyff vleugels gaf 2-8. Avanti moest ook een eind weg, maar het Zeeuw se Grouw waar Aloysius niet te bedwingen bleek 5-5. Overige uitslagen: Scylla 3 - Phoenix 3-7; Scylla 4 - Shot 2-8; Avanti 2 - Rath 4-6; Mizu - Scylla 5 9-1; Avanti 3 - A dam 78 5-5; Tw. One up - Mizu 2 5-5; Vriendenschaar 1 - Docos 2 10-0; Treffers - Victo ry 7-3; Top - Mizu 3 (kampioen) 1-9. Dames H.H. - Scylla 2 5-5; Avanti 2 - Play Fair 7-3. Estafetteploeg Zijl-LGB behaalt vierde plaats LEIDEN - In het zwembad de Zijl zijn gistermiddag de nationale jeugd winterclubkampioen- schappen gezwommen. Bij deze door de Zijl/LGB soepel georga niseerde wedstrijden kwam de gehele Nederlandse (jeugd) top aan de start. Deze wedstrijden hadden gistermiddag bijzonder veel toeschouwers naar het zwembad gelokt, die voor een sfeervol gebeuren zorgden. Er werden uitsluitend estafette nummers* gezwommen. De Zijl LGB heeft zich vooral bij de jon gens goed staande kunnen hou den tussen al dit jeugdig geweld. Een keurige viërde plaats was hun deel. Vooral de jongens on der de 14 jaar presteerden goed. Zij behaalden twee ereplaatsen. Op de 4 maal 100 meter wisselslag werden zij derde, en op de 4 maal 100 meter schoolslag werden R. Haasnoot, P. Hassefras, M. v. Belkum en H. la Lau zelfs eerste. Hun winnende tijd was 5.25.2. Bij de jongens werd HPC de nieuwe kampioen. De meisjes van de Zijl/LGB deden het minder goed dan de jongens. Zij kwamen niet aan ere plaatsen toe. In de totaal stand werden zij zevende. De Dinkel werd bij de meisjes kam pioen van Nederland. Uitslagen uit de Zijl: Meisjes onder de 10 jaar: 1. De Dolfijn 6.93.3, 9. De Zijl/LGB 749.6 meisjes onder de 12 jaar 1. Zeester Prinssen 1254.4, 9. De Zijl/LGB 1411.2 meisjes onder 14 jaar. 1. De Din kel 1194.1, 7. De Zijl/LGB 1274.4. Totaal uitslag meisjes: 1. De Din kel 3213.7, 2. Zeester Prinssen 3222.3, 3. AZPC 3394.1, 7. de Zijl/ LGB 3436.0. Jongens onder 10 jaar 1. Dolfijn 695.0, 7. De Zijl/LGB 790.9. Jongens onder 12 jaar 1. Dolfijn 1307.9, 7. De Zijl/LGB 1377.6. Jongens onder 14 jaar 1. HPC 1134.0, 3. de Zijl/LGB 1191.2. To taal uitslag jongens: 1. HPC 3240, 2. Dolfijn 3321, 3. VZC Vlaardin- gen 3344, 4. De Zijl/LGB 3359. ADVERTENTIE uit de oranje succes serie C33 af

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18