Quick Boys: met dank aan keeper RBB zet opgaande lijn voort: 2-0 Ter Leede ten onder bij Marken Sleutels blijft, boos, met lege handen achter Katwijkers winnen met 4-1 KATWIJK IN ROUW MAANDAG 12 NOVEMBER 1979 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT PAGINA 17 SPORT SPORT NUNSPEET - Uiteindelijk, twee minuten voor tijd, vond datgene plaats, waar de Leiderdorpse aanhang de laatste weken zo aan gewend is geraakt. In deze fase van de strijd komen de mannen van John Hugue- nin steeds frequenter uit verloren positie terug om de gehele of halve winst alsnog binnen te halen. Zo ook nu; in de zware uitwedstrijd in en tegen Nunspeet werd in de 88ste minuut de 2-3 eindstand op het bord gebracht door de man die de hele wedstrijd veelal tegen zichzelf speelde en het voorgaan de anderhalf uur steeds maar weer uit was op sportieve revan che ten opzichte van zichzelf: lin kervleugelverdediger Rob van der Zwan. Hij immers speelde ongelukkig te gen de handige rechterspits Do do van der Sluis en werd boven dien ten onrechte geboekt door de verder uitstekend leidende scheidsrechter Van Oevelen uit Amsterdam. Zijn volharding, zo kenmerkend voor het RCL van dit seizoen, kreeg een terechte beloning in het scoren van de winnende treffer. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de laatste minuten de be slissing moesten gaan brengen. RCL combineerde vlot en over heerste vanaf de eerste minuut een simpel spelende thuisclub, maar in de 5de minuut werd een te lakonieke oplossing gezocht op het middenveld, waarvan Nunspeet even simpel als doel treffend profiteerde. Rini Vedder doorzag het korte werk en lan ceerde direct de vrijstaande cen trumspits Lammert Bonne, die niet aarzelde en onder de vallen de Bram Brandt door 1-0 liet aan tekenen. De treffer werd door de roodwitte brigade opgevat als een vlieg in het oog: even lastig, maar na ver wijdering totaal vergeten. Onaf gebroken viel men aan en drie minuten later was de beloning daar. Hans Braat, die wederom sterk speelde, lanceerde de te- ruggekeerde Fred Plijter, die op zijn beurt droogweg voor 1-1 zorgde. De thuisclub wankelde en moest met name het middenveld geheel prijsgeven. Het overwicht van RCL leverde echter wel veel kan sen maar bepaald geen treffers op. Steeds nadrukkelijker werd Nunspeet in de verdediging ge drongen, maar achtereenvolgens Dick van der Bijl, Pierre van Ge- merden, Johan van Duyn en Jan van Duyn lieten de mogelijkhe den onbenut. Inderdaad één naam ontbreekt in dit rijtje en wel die van amateurinternationaal Ben Heemskerk, die wegens een hoofdblessure niet in de basisop stelling was verschenen. Nunspeet trachtte zich wanhopig te verdedigen door onder meer Lubbert van Olst geen centime ter uit de buurt van Jan van Duyn te laten gaan. Met veel kunst- en vliegwerk werd de rust zonder verdere kleerscheuren gehaald. Na de rust hetzelfde beeld als voor de thee: een aanvallend RCL en een nauwelijks counterend Nun speet. Uit één van die weinige counters echter ontstond wel het tweede doelpunt van de thuisclub. De bal werd onvol doende weggewerkt in de Lei derdorpse defensie (waarin Da vid Brandt overigens excelleer de), waarna Arjen Witteveen door een haag van spelers heen 2-1 binnenschoot. Trainer Huguenin wisselde Ben Heemskerk in de plaats van de te zelfzuchtige Johan van Duyn en sommeerde zijn ploeg nog meer de aanval te zoeken. Onstuimig zocht men naar openingen, maar eerst in de 25ste minuut, kort na dat Jan van Duyn geblesseerd was uitgevallen en vervangen door René Kamminga, was het toch weer de zaterdagtopscorer Ben Heemskerk die zijn waarde andermaal bewees door de ge lijkmaker te scoren (2-2). Nunspeet was conditioneel aan het eind van het latijn en RCL rook de winst. Door de erg grote druk ontstonden er schitterende kan sen, maar vooral Kamminga en Van Gemcrden verzuimden de strijd te beslissen. In de 88ste mi nuut rondde Rob van der Zwan bij de eerste paal een voorzet van Heemskerk doeltreffend af en verkreeg daarmee zijn welver diende sportieve revanche (2-3) RCL had wederom dit karakter getoond. KATWIJK - IJmuiden-doelman Koert de Groote heeft het na de 4-1 nederlaag bij Quick Boys ook definitief verbruid bij zijn trainer. De oud-doelman van Telstar, die volgens zijn coach. Piet Buter, en enkele bestuursleden dit sei zoen al diverse malen aan de basis van een nederlaag stond, stak afgelopen zaterdag ook Quick Boys de hel pende hand toe. pioen werden omdat we slechts 22 doelpunten hoefden te incas seren", aldus De Buter Egoïstisch Bij het eerste doelpunt liet hij de bal door zijn benen in het doel glippen, terwijl hij bij de tweede treffer verzuimde om tijdig uit zijn doel te komen. Door die twee keepersfouten kon Quick Boys nog voor de doelwisseling het verschil in kwaliteit met een 2-0 ruststand accentueren, terwijl enige IJmuiden-bestuursleden in de pauze hun ergenis over het optreden van hun keeper niet meer konden verbergen. Een stemmig besloten zij om van de week met hun oefenmeester te praten over vervanging van De Groote, "want zo kan het niet langer. Bijna elke week is het raak met hem", aldus één van hen. Dick Haasnoot Buter realiseerde zich dat tijdens de strijd tegen Quick Boys ook en overwoog zelfs om na de 2-0 ach terstand De Groote uit zijn ploeg te halen. Hij moest daar echter noodgedwongen van afzien om dat Rob van der Woude, die ook als reserve-doelman fungeerde, Cor Krab halverwege de eerste helft in de spits moest vervangen "Maar niettemin ga ik Dick Haas noot, die vorig jaar in het eerste keepte, klaarstomen voor een te rugkeer, want het is toch te gek dat we nu al 25 goals tegen heb ben, terwijl we vorig jaar kam- Omdat De Groote tegen Quick Boys een brevet van onvermogen afleverde en de formatie van Arie Lagendijk een gedegen vorm etaleerde, uitgezonderd vlak na rust toen er slordig en soms egoïstisch in doelpuntrijpe posi ties werd geopereerd, konden de kustbewoners een ruime 4-1 overwinning behalen. In de 26ste minuut kwam Quick Boys al aan een verdiende voorsprong. IJ- muiden-libero Cock van Leeu wen leed bij de middenlijn bal verlies. waarna de attent reage rende Wim van der Plas ongehin derd richting Koert de Groote kon gaan. Tot zijn stomme verba zing zag hij vervolgens zijn zwak ingeschoten inzet door de benen van de IJmuiden-goalie in het doel verdwijnen: 1-0. Nog geen vijf minuten later scoorde spits Mart van der Plas op aangeven van Arie Haasnoot 2-0. Bijna berustend kijkt IJmuiden-doelman De Groote toe hoe Quick Boys-spits Mart t een veilige 4-0 voorsprong zet t der Plas zijn club r In de beginfase van de tweede helft dachten de bewoners van sport park Nieuw-zuid wat te gemak kelijk over de resterende vijfen veertig minuten (Lagendijk: "We zijn toen vergeten de wedstrijd te controleren") en kreeg IJmuiden zelfs kans om de achterstand te halveren. In de 29ste minuut van de tweede episode had voor de Noordhollanders het breekpunt in het duel kunnen komen als Ton Postma niet de toegekende strafschop gestopt zag worden door Theo Guyt. Nu betekende het een waarschuwing voor Quick Boys en drukte de ploeg door naar een veilige 4-0 voor sprong. Gelukstreffers Tien minuten voor het eindsignaal van Bob Dammers rondde lin kerspits Kees van Rooyen een voorzet van Nico Kuyt zeer fraai af, waarna Theo Guyt (hij speelde vorige week nog een selectie wedstrijd voor Jong Oranje-ama teurs) zich moest laten vervangen door Benno Wiggers. De reserve doelman deed, nadat Mart van der Plas nog zijn achtste doel punt in dit seizoen had gefabri ceerd, ook een duit in het zakje met gelukstreffers door een voor zet van Cock van Leeuwen in zijn eigen goal te stompen. Zaalderby in Groenoordhal LEIDEN - In de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie komen woensdagavond de teams van Koosjardin en Glasbergen tegen elkaar uit. De derby wordt ge speeld in de Leidse Groenoord hal en begint om 21.00 uur. In de Leidse hoofdklasse staan voor woensdagavond de volgen de wedstrijden op het program ma: Van Rooyen - EKL Boys om 20.00 uur, Oegstgeest - Rooden- burg 20.00 uur, Van Duuren - Landwer 21.00 uur. Al deze wed strijden worden gespeeld in de Groenoordhal. In de Wasbeekhal in Sassenheim staan om 20.30 uur de teams van MJBS en De Taverne tegenover elkaar. In de Lisser THB-hal staat om 20.25 uur de wedstrijd Van Gerven - Van der Plas op het programma. Een tegendoelpunt dat geen enkele Quick Boys-supporter zal heb ben verontrust, want de Lagen dijk-équipe sleepte met accepta bel voetbal de grootste seizoen soverwinning binnen. HERMAN POOS WIELRENNEN - Het Australische koppel Clark/Allan had gister avond de leiding in de zesdaagse van München. In de nacht van za terdag op zondag veroverden de Australiërs onverwacht een ron de voorsprong op het favoriete duo Thurau/Sercu. KATWIJK - De voetbalvereni ging Katwijk liet zaterdag haar elftallen niet binnen de lijnen komen. Een en ander was het gevolg van het over lijden van voorzitter Van Duyn. Van Duyn werd 51 jaar en werd zaterdag onder zéér grote be langstelling in Katwijk be graven. RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys heeft de opgaande lijn, die vorige week in en tegen IJmuiden werd ingezet tegen Huizen, thuis kunnen voortzetten. Dankzij twee doelpunten na rust won de ploeg van Herman Wijnands met 2-0. De thuisclub had, na de terugval in de duels tegen Volendam en Zwaluwen Vlaardin- gen, de punten hard nodig om het contact met de koplopers niet te verliezen. Begin vorige maand prijkten de Rijnsburgers nog op de tweede plaats achter ACV, dat voorlopig in hoog tempo op het winter kampioenschap afstevent. Rijnsburgse Boys bouwde in de beginfase van de competitie een reputatie op als aanvallend ingesteld team en ze deden er ook alles aan om dat etiket tegen Huizen te onderschrijven. Op het ondanks de regenval uitstekend be speelbare terrein trok de Wijnands-briga- de vanaf het beginsignaal ten aanval. Al na enkele minuten had dit een harde inzet van Gert Ouwersloot tot resultaat, die werd gevolgd door een prachtige combi natie tussen Henk van der Zwan en Gé Perfors. De laatste stuitte na een soepele 1-2 op de alert uitlopende doelman Jan van de Roest, die tot aan afgelopen zater dag slechts achtmaal was gepasseerd. Het aanvallende RBB zag kort daarop Martin Toet rakelings naast schieten. De initia tieven waren er, maar de ware openingen ontbraken nog. Snoeihard Het tegenvallende Huizen vond die in de laatste fase van de eerste helft overigens wel. Rob Hesta verscheen op twintig me ter van het Rijnsburgse doel met de bal aan de linkervoet. Hij haalde snoeihard uit en juichte vervolgens in de veronderstel ling dat de bal onhoudbaar zou zijn. In valler-doelman Henk Postma ranselde echter met een sublieme reactie de bal onder de kruising vandaan. Nadat Martin Toet vervolgens door Jan van Tuyl hard werd aangepakt eiste dezelfde Hesta weer alle aandacht op zich door in goede schietpositie over de bal te struikelen. Het publiek was nog niet uitgelachen of Hesta plaatste zijn hoofd onder een scherpe voorzet van links. Een razendsnelle reac tie van Postma voorkwam een 0-1 achter stand. In die periode stelde RBB enigszins teleur en had Huizen zicht op een resultaat dat veel beter was dan waar het nu op terug moet zien. Na rust hadden de Bollenstreekbewoners veel zin. Dat bleek behalve uit het score verloop ook uit het enthousiasme waar mee men het zwaard voor de aanval aan gordde. Het was ook de helft dat doelman Jan van de Roest niet altijd vrijuit ging. Eerst stond hij wat te ver voor zijn doel bij een kopstoot van Henk van der Zwan, maar met een uiterste krachtsinspanning wist de Huizense goalie de bal toen nog via de lat tot corner te verwerken. De tweede keer was het lot hem minder genadig. Hij kreeg een hard schot van Van der Zwan niet onder controle en de toegesnelde aanvoerder Ruud van der Voort ontstak beheerst de feestkaarsen: 1-0. Buit Binnen tien minuten haalde het ontketende RBB ook de tweede buit binnen. Martin Toet bracht de bal naar de verste paal, waar topscorer Van der Zwan koppend van zijn vrijheid gebruik maakte: 2-0. Het offensief onmachtige Huizen moest wat terugdoen. En toen bleek wat een team dat in paniek is nog kan presteren. De ploeg van Wijnands werd in de defensie gedrukt en het werd zowaar benauwd in de Rijnsburgse doelmond. Leo Ruiters kopte in de chaotische laatste minuten nog tegen de paal, maar Huizen had ach teraf gezien de remmen wat te laat losge gooid, zodat een tegentreffer niet kon worden begroet. TED DE HOOG Rijnsburgse Boys-middenvelder Ruud van der Voort wordt in het duel met Huizen tegen de grond gewerkt. Aanval Sassenheimers laat het afweten MARKEN - Op een verras send goed bespeelbaar veld van Marken heeft Ter Leede twee belangrijke punten laten liggen. De hard werkende Markena ren wisten Ter Leede na melijk een 2-1 nederlaag te presenteren. Waren de Sassenheimers na het ge lijke spel met GVVV qua punt verlies nog leider in de tweede klasse C, nu heeft GVVV de kop positie stevig in handen. Marken heeft met dit resultaat het gat tus sen GVVV en Ter Leede een stuk kleiner gemaakt. Teleurstelling Ter Leede trof zaterdag een zeer gemotiveerd Marken tegenover zich. De thuisclub legde een im ponerende portie werklust aan de dag. Samen met de geringe stootkracht van de Sassenhcimse voorhoede werd hiermee de basis voor de zege gelegd. Ter Leede moest al snel een teleur stelling incasseren. In de zevende minuut slalomde Marken mid denvelder Cees de Groot door de complete Ter Leede defensie heen, om het karwei vervolgens met een hard schot doeltreffend af te ronden (1-0). De ploeg van Henk Spaan was hierdoor niet aangeslagen en trok het initiatief naar zich toe. Tot het vijandelijke strafschopgebied ging het goed, maar eenmaal daar gearriveerd kon de Ter Leede voorhoede de beslissende com binatie niet op het tapijt leggen. Met de schotvaardigheid wilde het eveneens niet erg vlotten, terwijl de enkele afstandsschoten die wel uit de verf kwamen (o.a. in de 15e minuut van Pieter v.d. Plas) strandden op de degelijke keeper Peereboom. Daar kwam nog bij dat de bezoekers de be slissingen van de wat inconse quent fluitende arbiter Van Beek niet mee hadden. Gevaarlijker Ook na de rust bleef Ter Leede in het offensief (o.a. met de goed opkomende Cees v.d. Zwart), dat echter vanwege hetzelfde euvel als voor de thee geen rendement opleverde. Marken daarentegen werd in de counter steeds ge vaarlijker. Nadat Zonneveld en Springer al enkele dreigende spetters hadden afgevuurd ging het in de 63ste minuut op een on gelukkige wijze mis. Na weder om een uitbraak van uitblinker Cees Zonneveld, gleed Ter Leede rechtsback Wim Kosters de bal met een sliding langs Wim v Harskamp in de eigen goal (2-0) De Sassenheimers bleven aanval len met als gevaarlijkste moment een doorbraak van Jan v. Hars kamp in de 75ste minuut. De ste vige spits werd op het ogenblik dat hij uit wilde halen van achte ren gevloerd, waarbij een penalty een juiste straf leek te gaan wor den. Er werd echter achterbal ge geven. Vlak voor tijd was het Wim Kosters die zijn foutje goedmaakte door de bal na aangeven van Jan v. Harskamp zeer beheerst in de ui terste hoek te knallen (1-2). Grote paniek kenmerkte in de reste rende minuten de Marken defen sie, gescoord werd er echter niet LEI DEN - In de vierde klasse zaterdag kwamen u it de Leidse regio alleen Sleutels en Randstad Sport bin nen de lijnen. De Vlietbewoners verloren opnieuw, nu van KMD, en Randstad kwam niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Uitspelend tegen KMD heeft Sleutels opnieuw een ne derlaag geleden (1-0). In de eerste helft trok Sleutels met de sterke wind in de rug ten aanval en drukte KMD stevig in de verdediging. Hoewel de Vlietbe woners zich enkele goede mogelijkheden schiepen, slaagden zij er niet in deze te verzilveren. Na de her vatting werd Vlasveld ingewisseld voor aanvaller Ger Scheffer om de druk op KMD nog meer te ver groten. In de 75ste minuut kende scheidsrechter Dooyewaard, die de greep op het spel steeds meer ging verliezen, aan KMD een vrije trap toe die uitste kend werd benut (1-0). Sleutels zette nu alles op de aanval en kreeg uitsteken de kansen. In de 86ste minuut kopte Jan van den Berg fraai. De bal werd door een verdediger uit het doel geslagen maar arbiter Dooyewaard zag niets. Deze actie leverde felle protesten op van Leidse zij de, die echter niets uithaalden. Het gevolg was wel dal drie Leidse spelers werden genoteerd. Kort voor het einde stevende Ger Scheffer ongehinderd op het vijandelijke doel af maar werd op het laatste moment op grove wijze tegen de grasmat gewerkt. Ook deze overtreding werd door scheidsrechter Dooyewaard met een lakoniek handgebaar afgedaan. RANDSTAD In een uitermate zwak gespeelde wedstrijd hebben Naaldwijk en Randstad Sport de punten broederlijk gedeeld (0-0). Reeds in de 5e minuut moest Hans Tor op de doellijn redding brengen om de Westlanders van een treffer af te houden. Op het zware veld bewo gen beide ploegen zich in het vervolg van de wed strijd bijzonder moeizaam voort en waren niet bn machte iets creatiefs op de grasmat te leggen. Na de rust ontplooide zich hetzelfde spelbeeld. Van beide kanten werd er nog wel geschoten, rnaar de zuiverheid ontbrak waardoor beide doelen feitelijk niet in gevaar kwamen. Opnieuw bracht de eerste lijn van Randstad Sporter niet veel van terecht. Spelers als De Kruyf. Keyzeren Politiek waren wederom niet bij machte om als eenheid op te treden en het waar lijk toch niet zo sterke Naaldwijk op de knieen te brengen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17