Opschudding hij Sparta \EC: maar 10 procent verhoging Hamburg veegt de vloer aan met Dortmund Belangrijke overwinning NAC Petescu stampend van woede langs zijlijn LOTTO Van Brussel trainer bij Heerenveen Club in financiële problemen AGINA 14 MAANDAG 12 NOVEMBER 1979 iOTTERDAM - Het randgebeuren dikte de opschudding rond Sparta- FC Den Haag nog eens extra aan. De voor Spangen-begrippen toch al met veel spektakel beladen botsing kreeg behalve de twee aan weers kanten gescoorde treffers (het werd 2-2) nog een overdosis sensatie mee, toen eerst spelleider Jan Beek de kwelling van een slepende achillespeesblessure niet langer kon verdragen en daardoor in de rust voor grensrechter Peter v.d. Veen de weg vrij moest maken voor een geslaagd arbitraal debuut op eredivisieniveau. En vervolgens verba zing alom op het Kasteel, op het moment dat Sparta-trainer Mircea Petescu diep in de tweede periode warempel zijn mummie-achtige masker aflegde. Sparta-elftalleider Jaap de Water kan zich erop beroemen, dat hij de immer onbewogen Roemeen zowaar tot menselijke trekken heeft verleid. Want zijn admini stratieve fout, zijn nalatigheid om bankzitter René v.d. Gijp op de spelerslijst te vermelden, vormde de aanzet tot een ongekende woedeaanval van Petescu. Die al stampend een luttel moment door het'lint ging, toen bleek dat de zelfverzekerd optredende Van der Veen de wissel Van der Gijp voor Stevens niet wenste te sanc tioneren, omdat eerstgenoemde op de deelnemerslijst ontbrak. Zodat hij uit pure wanhoop niet Van der Gijp maar Danny Blind naar het strijdtoneel moest diri geren. sche commentaar van Petescu op de onzorgvuldigheid van De Wa ter. Het ongenoegen van de zo bekritiseerde oefenmeester werd evenwel vooreen belangrijk deel weggenomen door het optreden van zijn pupillen, zaterdagavond. "Voor de wedstrijd tegen MVV zijn we in een gesprek tot de slot som gekomen dat we in het ver volg niet telkens in hetzelfde tempo moeten opereren, dat we het ritme wat meer moeten afwis selen. Dat we ons voortaan agres siever op moeten stellen. En ik moet zeggen, dat is ons weer ge lukt". Foefje een, in dit seizoen op Spangen, nauwelijks waargenomen da dendrang aan de dag. Het door Den Haag-trainer Piet de Visser uitgedokterde foefje (Van Leeu wen op het middenveld. Melis linkerspits, Goodlass in de punt van de aanval) bood de Zuider- parkbewoners in die openings periode weinig soelaas. Goed, Henk van Leeuwen dwong Doesburg eenmaal tot een knap pe redding, maar voor het overige dicteerde Sparta toen het spel. Van Tiggelen ging permanent over de trage Schoenmaker, Ste vens hield het ook in voetbal- technisch opzicht uitblinkende Haagse loopwonder Jos Jonker redelijk in bedwang, terwijl de souvereine Louis van Gaal het toch al schaarse zelfvertrouwen van zijn bijzonder zwakke oppo nent Van Leeuwen liet weg vloeien. Sparta mocht na amper 3 minuten de oogst van het ope ningsoffensief al binnenhalen, toen Wetzel Stevens onderuit haalde en Van Tiggelen de vrije schop van Van Gaal kiezelhard tot 1-0 promoveerde. Massaal verzet Die vroege achterstand demorali seerde FC Den Haag allerminst. Onder aanvoering van Jos Jon ker bundelden de Hagenaars de krachten voor een massaal ver zet. De tot centrumspits omge schoolde draaitol Ron Goodlass zadelde Sparta-voorstopper Luuk Balkestein met talloze problemen op en testte, tezamen met Wetzel, herhaaldelijk de ca paciteiten van Pim Doesburg. Ondanks al die Haagse aanvals drift bleef de gelijkmaker voor alsnog achterwege. Pas halver wege de eerste helft mocht FC Den Haag die begeerde 1-1 be groeten. Nadat de onzekere Hans Galjé eerst nog al zijn talenten had moeten aanwenden na een kanonskogel van Sparta-links- back Stuy van de Herik, haalde ook Den Haag het optimale ren dement uit een stilstaande situa tie. Na een door Beek toegekende vrije schop (Stevens haalde Goodlass onderuit) bediende Mansveld Jonker, die onbarm hartig uithaalde: 1-1. Balverlies Het spelpeil zakte na die gelijkma ker zienderogen. Balverlies was over en weer troef, kortom de 4500 Kasteelgangers verzoenden zich alvast met wéér een verloren Sparta-avond. De Rotterdam mers, bij wie Whymark slechts als elftalvulling dienstdeed, doorbraken na de extra-lange rust (Beck had zijn fluit aan Van der Veen toevertrouwd; de Rijs- wijker Melser completeerde het arbitrale trio) de impasse, toen achtereenvolgens de sterk spe lende C-speler Ronald Lengkeek en Van Gaal doelman Galjé uit zijn winterslaap haalden. Ook de overige spelers van FC Den Haag ontwaakten door die plotseling op touw gezette Sparta-activitei- ten. De brigade van Piet de Visser wist zich gaandeweg aan de Rot terdamse pressie te ontworstelen en kwam zelfs op 1-2, toen Does burg zich na een slap kopballetje van Van Leeuwen (Wetzel bracht hem met een vrije schop in stel ling) lelijk vergaloppeerde. Zodat het er alle schijn van had dat het later op de avond geplande Sparta-feestje in de Euromast het karakter van een rouwmis zou krijgen. Ronald Lengkeek besliste évenwei anders. De top scorer van het C-elftal gaf in de slotfase duidelijk blijk, dat hij in deze donkere Sparta-dagen wèl zin had in een ontspannend hos- festijn. Nadat Wout Holverda de diepinkomende Van Tiggelen had bediend, waagde die laatste een alles-of-niets poging. De in zet van de blonde middenvelder werd finaal gemist door Kore- vaar, waarna de bal tegen de paal plofte. Van het aluminium sprong de knikker terug voor de voeten van Lengkeek, die ver volgens de rechtvaardige 2-2 vond. Een goal, waarmee het sen- satierijke duel niet beter omlijst had kunnen worden.. GERARD VAN PUTTEN Zege Eintraeht Frankfurt HAMBURG (ANP) - De lands kampioen is weer terug aan kop van de Bundesliga. En op niet mis te verstane wijze. Drie dagen na de verre uitwedstrijd in Tiflis, die ook werd gewonnen, haalde HSV koploper Borussia Dort mund neer, 4-0. HSV kwam daardoor op het zelfde punten- aantal als de Dortmunders, maar bezit een beter doelsaldo. Eintraeht Frankfurt, de volgende tegenstander van Feyenoord, volgt op een punt achterstand. De Frankforters bezorgden Kai- serslautern de eerste nederlaag (0-1) op eigen veld. Bayem bleef in de kopgroep ten koste van Ür- dingen, 3-0. Het Hamburgse Volksparkstadion was, met 61.314 toeschouwers, voor het eerst dit seizoen uitver kocht. De volle bak zag HSV ver bluffend sterk spelen en in het eerste kwart van de strijd leverde dat al acht redelijke kansen op. De negende was raak. Hrubesch kopte in na een vrije schop van Kaltz. Na rust bleef de thuisploeg sterker en Keegan verdubbelde de voor sprong na een voorzet van Rei- mann, die met name voor rust veel uitstekend voorbereidend werk had gedaan. In de laatste tien minuten drukte HSV zijn overwicht, dat vooral voor het goede spel op het middenveld ge stalte had gekregen, nog uit in twee treffers van de Joegoslavi sche international Buljan. Voor de tweede keer in drie dagen maakte oud-international Bernd Hölzenbein het beslissende doelpunt voor Eintraeht Frank furt. Woensdag hielp hij zijn ploeg aan de succesvolle verlen ging tegen Dinamo Boekarest, zaterdag maakte hij, twintig mi nuten na rust, het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Kaisers- lautern. Engeland Manchester United is in de vijf tiende ronde van de League lijst aanvoerder gebleven, maar de ploeg werd in de derby tegen Manchester City van zijn veren beroofd, 2-0. Liverpool, dat flink uithaalde bij Brighton, heeft nu een verliespunt minder. De opvallendste uitslag was echter de nederlaag van 1—4, die Not tingham Forest leed bij Sou thampton. In vier jaar had Not tingham niet met dergelijke cij fers verloren. De uitslag van Sou thampton betekende dat Not tingham nu al in zeven achter eenvolgende uitwedstrijden zonder overwinning is. Nottingham leek weinig op de ploeg die woensdag Arges Pitesti uit de kwart-finales van het Eu ropees toernooi van de lands kampioenen hield. Engelands in ternational Dave Watson leidde de nederlaag van Forest in met de openingstreffer na 27 minuten. Het was Watsons eerste doelpunt na zijn transfer (900.000 gulden) van Werder Bremen. Channon scoorde drie minuten later en Boyer maakte het viertal vol. De treffer van Nottingham staat op naam van Birtles. De derby van Manchester werd pas na rust beslist. In de tweede helft maakten Tony Henry en Mike Robinson de doelpunten voor de laagst geplaatste van de twee clubs uit Manchester, die zater dag overigens beter voetbalde dan de lijstaanvoerder. Ondanks de komst van Ray Clarke blijft Brighton and Hove Albion in de problemen en aan de staart van de ranglijst. Liverpool won er zaterdag met 4-1 dankzij doel punten van Kennedy, Johnson en Dalglisch (twee). Ray Clarke scoorde tegen. België Ondanks de nederlaag met 2-1 op het veld van Standard Luik heeft Lokeren de leiding behouden in de Belgische competitie, zij het dan dat de Waaslanders nu het gezelschap moeten dulden van Club Brugge. De club van Han Grijzenhout nam zaterdag de kans om alleen eerste te worden niet waar. De ontmoeting tegen hekkesluiter Waterschei leverde slechts een gelijkspel (1-1) op. Ruim 35.000 toeschouwers zagen Standard Luik een formidabele prestatie leveren. De Luikenaren namen door Plessers een voor sprong van 1-0, bleven in het of fensief, ook nadat dezelfde Ples sers vlak na rust van het veld was gestuurd, maakten 2-0 door Eds- tröm, waarna pas kort voor het eind Lokeren via Larsen tegen- scoorde. Titelkandidaat Club Brugge mocht zich gelukkig prijzen, dat het bij Waterschei met een gelijkspel wegkwam. De gasten inponeer- den geen moment. Ceulemans scoorde voor Brugge, Ohlsson voor Waterschei. Anderlecht, dat aantrad zonder Vanderelst en Rensenbrink, ze gevierde met het kleinst mogelij ke verschil over Charleroi. Niels- sen doelpuntte na een kwartier Dat bleek achteraf het enige hoogtepunt in deze zwakke wed strijd. De meeste doelpunten vielen bij Berchem-RWDM. De Antwer penaren liepen dankzij Cornelis tweemaal uit, Boskamp scoorde voor RWDM tegen. Na rust begon het er voor RWDM benard uit te zien toen Dreesen voor 3-1 zorg de. In een felle eindsprint werd het alsnog 3-3 dankzij doelpun ten van De Kip en De Vriese- Nog geen datum NAC-Feyenoord ALKMAAR (ANP) - Competi- tieleider Jan Huybregts heeft besloten dat het restant van de gestaakte wedstrijd NAC- Feyenoord hangende het be roep van NAC tegen de uit spraak van de tuchtcommis- sie wordt verschoven naar half januari. Jan Huybregts hoopt dat de commissie van beroep van de KNVB dan tot een uitspraak is gekomen. "De afhandeling van deze zaak kan een aantal weken ver gen", aldus de competitielei der die mede daardoor nog geen definitieve datum heeft vastgesteld. BREDA (ANP) - Het duel tegen NEC heeft de thuisclub in dubbel opzicht winst opgeleverd. De magere zege van 1-0 vijzelde het puntentotaal van NAC wat op. Belangrijker was dat de ploeg van trainer Jo Jansen de langgerekte middenmoot in de eredivisie nog altijd in zicht heeft RAALTE (ANP) - Henk van Brus sel is met onmiddellijke ingang aangesteld als trainer van Hee renveen. Voorlopig heeft hij een contract tot het einde van het huidige seizoen met een optie voor nog een jaar. Van Brussel is op dit moment ver bonden aan Rohda Raalte, de zondags- en algemeen amateur kampioen van Nederland. Na acht jaar als assistent-trainer bij Go Ahead Eagles gewerkt te hebben vertrok Van Brussel aan het begin van het vorige seizoen naar Rohda. Daar volgde hij Al leman op, de huidige trainer van Dat was het uitgangspunt van NAC geweest, dat evenals NEC erg voorzichtig speelde. Niet verlie zen luidde het parool, waardoor het een onaantrekkelijke wed strijd is geworden. Vooral de eer ste helft was het aankijken nau welijks waard. NAC speelde slechts met twee spitsen en trachtte met opkomende mid- SC Amersfoort die ook tot de kandidaten voor de vacante trai nerspositie bij Heerenveen be hoorde. Met Rohda behaalde Van Brussel in zijn eerste jaar grote successen door de amateurtitels te veroveren. Van Brussel heeft zaterdag met Rohda de afspraak gemaakt, dat hij de amateurclub zal blijven trainen en begeleiden, voor zover dat niet strijdig is met de belan gen van Heerenveen en totdat do club erin is geslaagd een opvolger aan te trekken. Van Brussel volgt bij Heerenveen de ontslagen Teunissen op denvelders de verdediging van NEC ortder druk te zetten. Dat lukte zelden omdat de thuisclub in de eerste plaats de "nul" wilde vasthouden. Dat werd het sterkst geïllustreerd door Ad Krijnen die door het 4-4-2 systeem van NEC als rechtsback geen tegenstand had maar met de hem geboden ruimte vrijwel niets durfde doen. Toch waren de beste kansen voor NAC. Joore kopte in vrije positie over en Schellekens moest en kele malen uitstekend optreden bij schoten uit de tweede lijn. Na rust slaagde de thuisclub erin wat meer lijn in het spel te bren gen. Dat resulteerde in de 64ste minuut in de enige treffer. Een voorzet van Vreijsen werd terug gelegd door De Schepper. Van Gils haalde hard en fraai uit: 1-0. NEC probeerde daarna wel iets te rug te doen. De ploeg kwam ech ter niet veel verder dan wat ge priegel en merkte voorts dat scheidsrechter Ram de nieuwe richtlijnen uit Zeist aan zich voorbij heeft laten gaan. Anders had hij zeker een van de twee overtredingen die Tom Dekker in het 16-meter gebied van NAC maakte bestraft met een penalty MOTORCROSS - MAC Veenen- daal heeft zaterdag voor eigen publiek het clubkampioenschap motorcross 250 t/m 500 cc ge- PAARDENSPORT - Annernarie Keyzer is zaterdag in de Hilver- sumse Expohal Nederlands kampioen dressuur geworden met het paard Amon. EREDIVISIE Go Ahead Eagles-PEC/Zwolle 0-0. Scheidsrechter Van Ettekoven. Toe schouwers: 11.000. Sparta-FC Den Haag 2-2 (1-1). 3. Van Tiggelen 1-0, 15. Jonker 1-1, 55. Van Leeuwen 1-2, 57. Lengkeek 2-2. Scheidsrechter: Beek. (na rust vervan gen door Van der Veen). Toeschouwers: 4.000. Ajax-PSV 4-1 (1-0). 22. Schoenaker 1-0. 49. Tahamata 2-0. 58. Postuma 2-1, 71. Jensen 3-1, 90. Tahamata 4-1. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 25.000. FC Utrecht-Willem II 2-2 (1-0). 8. Riet veld 1-0. 59. Bastiaanse 1-1. 76. Van Ha- negem 2-1. 77. Bastiaanse 2-2. Scheids rechter Gans. Toeschouwers: 10.000. AZ'67-Feyenoord 0-0. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 20.000. Vitesse-FC Twente 1-3 (0-1). 12. Gritter 0-1. 51. Thoresen 0-2, 80. Thoresen 0-3, 87. Gerdsen 1-3. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 6.000. Haarlem-Roda JC 1-3 (O-l). 30. Nannin- ga 0-152. Vermeulen 0-2,57. Vermeulen 0-3 (strafschop), 59. Kramer 1-3. Scheidsrechter. Bakker. Toeschouwers: 4.500. Excelsior-MVV 0-0. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 5.000. NAC-NEC 1-0 (0-0). 64 Van Gils 1-0 Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 3.940. NIJMEGEN (ANP)- De gemeente Nijmegen is niet van plan meer subsidie te steken in de eredivi sieclub NEC. De club uit Nijmegen is in grote financiële problemen geraakt door een schuldenlast van 1,3 miljoen gulden. Om uit de zorgen te raken heeft NEC een bedrag van zeven ton aan de ge meente gevraagd om daarmee de schulden te kunnen aflossen en de achterstallige huur te be talen. Voorts wil NEC jaarlijks een subsidie van negen ton. De gemeente heeft nu al laten weten dat NEC daar niet op hoeft te rekenen. Zij is bereid de subsidie die nu 450.000 gulden per jaar bedraagt met 10 procent te verhogen. Daaraan is wel de strikte uai de club een stichting dient te worden. Om NEC uit de eerste grote zorgen te redden is de gemeente wel bereid de club een rekening-cou rant van 110.000 gulden te verlenen. Deze som zal dienen te worden afgelost gelijk met de sub sidie die de club in het laatste kwartaal van het voetbalseizoen 1979-80 ontvangt. De financiële problemen waardoor NEC gekweld wordt, hebben er inmiddels toe geleid dat de ingrijpende verbouwing van het Goffert-sta- dion voorlopig van de baan is. B en W van Nij megen willen eerst een beter inzicht krijgen in de gang van zaken bij NEC voordat men over gaat tot renovatie van het stadion. De winnende getallen in de Nederlandse lotto zijn: 9 -18 - 28 - 31 - 33 - 40, reservege tallen: 3 - 26. Eerste prijs: f601.001,98. Tweede prijs: f 171.714,85. Derde prijs: f257.572,28. Vierde prijs: f343.429,70. Vyfde prijs: f343.429,70. België Belgische Lotto: 3 - 13 - 15 -23 - 29 - 30. Het bijkomend getal is 22. West-Duitsland Westduitse lotto: 1 - 2- 22 - 36 - 41 - 49. Het reservegetal is 18. Spiel'77: het winnen de getal is 0586887 Supertrio Het supertrio werd gelopen in de derde koers (Walter Hollandia-prijs) te Hilver sum. Juiste volgorde: 8-14-7. Uitslag: 1 nummer 8 (Onno van Assum met B. Dapper); 2. nummer 14 (Pearl Heather met S.A. Hartman); 3. nummer 7 (Henrv Buitenzorg met J. de Leeuw). Omzet f248.463,00. Uitbetaling: f597,20. SPORTTOTO Toto 2 3 Utrecht-Willem II X AZ-Feyenoord X Haarlem-Roda X Vitesse-Twente X GA Eagles-PEC X NAC-NEC X Ajax-PSV X Excelsior-MW X Sparta-Den Haag X Eindhovcn-Graafsch. x VVV-Amsterdam X Vlaardingen-Telstar X Groningen-Heerenveen X Toto, nummer'45: De juist ingevulde kolom' ziet er als volgt uit: 3-3-2-2-3-1-1-3-3-2-2-2 -1. Eerste prijs, inclusief jackpot: f 152.942,21. Tweede prijs: f70.432,05. Derde prijs: f98.604,87 Toto-Gelijk De juist ingevulde kolom ziet er (in rekenkundige volgorde) als volgt uit: 1 -9- 16- 17-20-23, toegevoeg de wedstrijd 29. Eerste prijs inclusief jackpot: f 15.241,52. Tweede prijs: f 1.675,13. Derde prijs: f 5.862,97. Vierde prijs: ƒ8.375,67 Vijfde prijs: f6.700,54. EERSTE DIVISIE FC Den Bosch-Veendam 4-1 (2-1). 31. Kamps (strafschop) 1-0, 42. Brouwers 1-1,44. Storm 2-1. 66. Storm 3-1,78. Van der Horst 4-1. Scheidsrechter Boss. Toeschouwers: 2.800. Fortuna-Amersfoort 1-2 (0-1). 31. Van der Meer 0-1, 76. Snijders 0-2, 86. Co- lombain 1-2. Scheidsrechter: Van Eijck. Toeschouwers: 4.000. Eindhoven-De Graafschap 0-2 (0-0). 63 Hiddink 0-1,71. Tuilemans 0-2. Scheids rechter. Mulder. Toeschouwers: 4.100. Helmond Sport-S VV 2-2 (0-2). 35. Salari 0-1, 44. Hoogmoed (strafschop) 0-2, 75. Burhenne 1-2, 82. Stijbosch 2-2. Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschou wers: 2.000. FC VVV-FC Amsterdam 2-3 (1-0). 40. Bish 1-0, 50. Stout 1-1, 51. Bischot 1-2, 61. Wegman 1-3, 76. Van Rosmalen 2-3 Scheidsrechter Draaisma. Toeschou wers: 5.000. Heracles-Wageningen 2-2 (1-0). 22. Bakker 1-0,58. Van Pelt 1-1, 63. Van der Berg 1-2, 78. Langhenkel 2-2. Scheids rechter Bosman. Toeschouwers: 2.000. FC Vlaardingen-Telstar 2-4 (1-2). 5. De Keijzer (eigen doel), Janssens 1-1, 41. Plaisier 1-2,62. Plaisier 1-3.73. Stam 1-4. 78. Bongers 2-4. Scheidsrechter Plijter. Toeschouwers: 1.200. DS'79-Volcndam 1-0 (1-0). 34. Anne Evers 1-0. Scheidsrechter: Corver. Toe schouwers: 7.500. FCGroningen-Heerenveen5-0(l-0). 10. Houtman 1-0, 46 Houtman 2-0. 65. Houtman 3-0, 71. Houtman 4-0, 88 Mul der 5-0. Scheidsrechter Van Swieten. Tocchouwers: 10.000. Hamburg won met 4-0 van Borussia. desalniettemin in staat om te HSV-spits Hrubesch wordt vastgehouden

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14