Jammer dat Leiderdorpse woningbouw zo slecht op elkaar is afgestemd" -eidse agenda Schoonmaakactie Kagerplassen voortaan in voorjaar Betonnen brug met houten dek naar eiland Koudenhoorn C. Meerburg neemt afscheid als voorzitter wonin gbouw vereniging KANTOORGEBOUWEN NIÉUW-VOORDORP Burgerlijke stand PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 9 NOVEMBER 1979 Voordeel: schoner tijdens watersportseizoen WARMOND - De schoon maakactie van de Kager plassen door Warmonders zal in het vervolg in het vooijaar worden gehou den, omdat in die periode het vuil beter zichtbaar is dan in het najaar. Een bij komend voordeel hiervan is dat de plassen tijdens het watersportseizoen schoon zijn. Dit melden burgemeester en wet houders van Warmond in hun toelichting bij de begroting voor 1980 (de zogenaamde aanbie dingsbrief bij het huishoud boekje van de gemeente). Zij ge ven aan dat zich langs de oevers van Koudenhoorn, vooral aan de kant van de Groote Sloot veel vuil verzamelt. B en W menen dat de ze oevers dan ook regelmatig door de gemeente zouden moe ten worden gereinigd. Met Staatsbosbeheer is inmiddels overleg gaande over de bescher ming van de rietbeplantingen van de plassen en hoe deze het beste kunnen worden hersteld als dit nodig mocht zijn. Alge sproken is tot nu toe dat Staats bosbeheer een beschrijving zal opstellen van de voorzieningen die nodig zijn bij de oevers van de Laker- en de Tuinder- of Kogjes- polder. Gemeentewerken zal de overige oevers bekijken. De voorbereiding en uitvoering van het werk dat aan die oevers nodig zal zijn, is overigens geheel af hankelijk van de beschikbare tijd en de subsidiemogelijkheden. Milieurechercheur Financieel gezien is het de eerst komende jaren voor Warmond niet mogelijk om een milieure chercheur voor hele dagen aan te trekken. Omdat B en W ook de noodzakelijkheid van een derge lijke controleur inzien, willen zij binnenkort wel met een voorstel komen tot inschakeling van een part-timer. De iepziekte heeft zich dit jaar in nog ve^l ernstiger mate voorge daan dan het afgelopen jaar. Er moesten dan ook op last van Staatsbosbeheer 50 iepen wor den gekapt. B en W zeggen nu dat deze ziekte ook in 1980 weer de nodige slachtoffers zal vragen. Bestrijding daarvan is nauwe lijks mogelijk en bestaat voor namelijk uit maatregelen zoals het kappen en verbranden van deze bomen. De overige bomen in het dorp verkeren in redelijk goede staat. Wel zullen bij de herinrichting van de gemeente haven enkele populieren moeten worden gekapt. Verder willen B en W een zoge naamd contamerplan op tafel brengen waarin wordt ingegaan op de mogelijkheid om vuilcon tainers in de gemeente in te voe ren. De proefnemingen hiermee in het plassengebied (voor re creanten) en in Endepoel II geven aanleiding tot tevredenheid. De invoering van een dergelijk huisvuil-ophaalsysteem zal vrij duur zijn. B en W tekenen daarbij aan dat de capaciteit van de huis- vuilwagen die tezamen met Voorhout wordt gebruikt ontoe reikend dreigt te worden, het geen eveneens belangrijke kos ten met zich zou brengen. Het containerplan zal in 1980 op tafel komen. Verder zal aandacht worden besteed aan het invoeren van glascontainers. Op BV Articon, het bedrijf dat de Schiphollijn uitvoert, wordt druk uitgeoefend om zo spoedig mogelijk nieuwe proefschermen tegen de geluidsoverlast te plaat sen. Na afloop van de proefperio de zal aan de raad de vraag wor den voorgelegd of er al dan niet geluidwerende schermen moe ten worden geplaatst. LEIDERDORP - "Ik ben nooit zo'n bezeten gemeenteman geweest, evenmin was ik helemaal een woningbouwver enigingsman". Woorden opgetekend uit de mond van de 74-jarige C. Meerburg, oud-wethouder van Leiderdorp en zeker ook een van de bekendste inwoners van deze ge meente, die vandaag afscheid neemt als voorzitter van de Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp (AWL). Na ruim tien jaar deze functie te hebben bekleed kijkt de schei dende voorzitter terug op een vooral op woningbouwgebied voor Leiderdorp .belangrijke pe riode, waarin hij met name de onderlinge samenwerking als een grote steun heeft ervaren. "Het was de bedoeling om de wo ningbouwvereniging zo min mo gelijk bloot te stellen aan de in vloed van de gemeente of er zelfs gedeeltelijk afhankelijk van te worden. Ondanks mijn toenma lige wethouderschap werd ik na drie maanden toch voorzitter van het bestuur van de woningbouw vereniging. Men heeft wel eens gezegd dat er zo'n invloed zou zijn geweest. Ik heb alleen altijd het gemeentebelang in de gaten gehouden". Oud-wethouder Meerburg bij het laatste bouwproject onder zijn hoede als voorzitter van de woningbouwver eniging, hel Van Leeuwenpark, dat al aardig vorm begint te krijgen. Half december worden de eerste acht woningen (vier bejaarden- en vier ééngezinswoningen) opgeleverd. een flatwoning gereserveerd voor een peuterspeelzaal. Dat is ge meentebelang, wat in het oog ge houden moet worden. Ik noem mijzelf daarom een een man van de synthese: meningen tot elkaar brengen en niet tegen elkaar op zetten". Hobby 'Teder bestuurslid moet voor zijn taak staan maar toch kunnen sa menwerken. Voor mij werd het voorzitterschap var» de AWL mijn werk, maar ook mijn hobby. Je groeit er als het ware in vast. En dat gaat gauw als je bedenkt dat je er zo'n tien uur per week mee kwijt bent. Ik heb in al die jaren alles willen doen om de vereni ging zo zelfstandig te houden. En dat is tot op heden goed gelukt. De heer Duivenvoorde, eveneens een man van het eerste uur van de oprichting is mijn opvolger en zal denk ik de zelfstandigheid ook voort willen zetten" vertelt Meerburg die een mogelijke poli tieke gevoeligheid al? grootste gevaar ziet voor de AWL. "Als je het gemeentebelang maar goed in de gaten houdt en nooit de meningen tegen elkaar uit gaat spelen. Zo hebben we op verzoek Inspraak "Inspraak is vanaf het begin van de oprichting een heel belangrijke zaak geweest. Inspraak in grada ties natuurlijk met als eerste vorm het kiezen van een bestuur door de leden. In* de tweede plaats worden de bouwplannen met de leden/huurders op de le denvergaderingen besproken. Maar er zijn nooit zoveel verande ringen gemaakt hoor. De bouw plannen voor de huizen worden echt niet door domme jongens gemaakt, nee, dat zit allemaal goed in elkaar. De enige correc ties die nog wel eens worden ge maakt, is het veranderen van de draairichting van een deur of het verhangen van keukengordijn tjes die te dicht bij het gasfornuis zitten. Daarvoor is de vrouwen adviescommissie dan weer ver antwoordelijk. Meerburg vindt dat ontwikkeling van de kwaliteit van de huizen, in de tijd dat hij bij de AWL zit, van goed naar beter is gegaan. "In de woningen van nu zit zelfs cen trale verwarming en een douche. De kamers zijn er in de loop der jaren een stuk groter op gewor den en de kinderziektes die sommige nieuwe types woningen hadden, zijn er zo langzamerhand ook wel uit". Mentaliteit "Vooral in Leiderdorp, want wij kijken als woningbouwvereni ging heel goed naar de construc ties van woningen. Dat betekent vaak een dilemma: je moet zo goedkoop mogelijk bouwen en er toch iets leuks van zien te ma ken", zegt de oud-wethouder die niet alleen wat betreft de huizen het een en ander heeft zien ver anderen. "Het verschil in menta liteit van de huurders is eveneens anders geworden. De woning bouwvereniging is de laatste ja ren steeds meer geconfronteerd met het feit dat de huurders last van elkaar hebben. De kwaliteit van de huurder gaat vaak gelijk op met de hoogte van de huur, men neemt meer zijn vrijheid. Zoals kinderen die 's avonds na half elf nog door de flatkamer lo pen te trippelen en te trappelen. Of honden die overlast geven, of herrie waar met gewoon praten soms niets aan te doen valt. Ruzie tussen buren waar de politie bij moet komen komt wel voor ja. Een enkele keer krijgt het AWL dan een brief waarin één van de betrokkenen dan zijn recht op woongenot, dat door de AWL wordt beloofd, wil halen". Een van de laatste woningbouw projecten van de AWL onder zijn hoede is het opknappen van het Van Leeuwenpark. "Ik ben blij dat het daar allemaal zo gelopen is. De huizen die er voor zijn af gebroken vertoonden alle gebre ken die een oud huis kan hebben. Slechte muren, kleine kamers. Je begrijpt niet dat daar vroeger zulke grote gezinnen in hebben gewoond. Na de nieuwbouw in het park zal er in 1982 pas weer wat opgeleverd kunnen worden". "Ik vind het jammer dat de bouwprojecten hier in Leider dorp zo slecht op elkaar zijn afge stemd. Het is vaak hollen en dan weer een tijd stilstaan. En dat maakt het voor de doorstroming van huurders niet gemakkelijk als je bedenkt dat van de 656 in geschreven woningzoekenden er bij ons 318 zonder huisvesting zit ten", aldus Meerburg. ROEL ZAADNOORDIJK VOORSCHOTEN - De bouwval van het vroegere kindertehuis "Nieuw-Voordorp" wordt door de nieuwe eigenaar, de project ontwikkelaar Bagon, volledig af gebroken en herbouwd in de stijl zoals het tehuis vroeger was. Gisteren kreeg de commissie van openbare werken van Voorscho ten de plannen te horen over "Nieuw-Voordorp". In het bos komt een groot kantoorgebouw met ongeveer 300 arbeidsplaat sen. Omdat de gemeente geen ei genaar is van de grond, is dit het maximum aan wensen dat door de nieuwe eigenaar werd inge willigd. Wethouder Eveleens wees op de moeilijke onderhandelingsposi tie. Het oude gebouw is niet als monument erkend, maar, de ge meente wil het gebouw toch handhaven. Volgens een plaquet te lijkt thans tot een acceptabel geheel gekomen. Ook de com missieleden konden akkoord gaan en waren zelfs zeer tevreden over de ondergrondse garages onder de gebouwen, waardoor het bos niet ontsierd gaat worden door geparkeerde auto's. Het is nog niet bekend wie uiteindelijk het kantoorgebruik gaat gebrui ken. Op de commissie van gisteravond bleek dat de provinciale goed keuring binnen is voor het plan van de bouw van de zogenaamde Van-Dameenheden, in Bijdorp (22 woningen voor alleenstaan den). De commissieleden toon den zich bezorgd over de toe- WARMOND - De voetgangers- en rijwielbrug die de gemeente Warmond met Koudenhoorn moet gaan verbinden zal van be ton worden gemaakt. Tot dit ad vies kwam gisteravond de War- mondse commissie voor openba re werken, die tevens de keuze kon maken voor een houten brug vanaf de gemeentehaven over de Leede richting Koudenhoorn. De vele voordelen van de beton constructie, die wel van houten brugleuningen zal worden voor zien, was voor de commissie re den genoeg dit alternatief te kie zen. Het belangrijkste onder scheid tussen een houten en een betonnen brug bleek het verschil in onderhoudskosten en de grootte van de doorvaart te zijn. wijk Lommerlust in de pas ge bouwde tunnel onder de spoor lijn twee aparte fietspaden ko men. Eén voor het doorgaande fiets- en brommerverkeer rich ting Leiden en een drie meter breed fietspad waarover de (school)kinderen twee kanten op mogen fietsen. Met deze speciale kinderroute achtte de commissie de fietsroute het kortst en onge vaarlijkst om van en naar het dorp te fietsen. Volgende week zal worden begon nen met de herbestrating van de Burgemeester Nederburghlaan. De bestrating zal in kleine be- tonklinkers worden uitgevoerd zonder verdere variaties. Deze aanleg maakt onderdeel uit van de herindeling van het terrein rond het verbouwde raadhuis. komst van het pand Schoolstraat 71. Dit pand is onbewoonbaar verklaard, en staat thans leeg. Volgens het bestemmingsplan mag er op dezelfde plaats nu worden gebouwd in drie lagen: begane grond winkel en daarbo ven twee etages woningen. De commissieleden zien echter lie ver een eventuele renovatie van de huidige gevels in dit gedeelte van de Schoolstraat. Omdat de gemeente geen eigenaar is, kan alleen via de Welstandcommissie een aantasting van het straat beeld worden voorkomen. De re constructie van de Leidseweg- Noord is ernstig vertraagd door de afgelopen winterperiode. Vol gens het plan kan de weg voor Kerstmis worden opgeleverd, maar dan moet het weer wel beter worden dan de laatste week. LEIDEN - Geboren: Paul, zoon van W.H. Schelvis en A. J.P.M. van der Geest; Denise Margaretha, dochter van A. J. van Dam en L.C. van Drongelen; Jacob An- tonius, zoon van J. van der Wiel en M.J. Duivenvoorden; Simone, dochter van P. de Boer en E.A.A.G. de Vos; Marc Hu- bert George Victor, zoon van G.A.P.P.V. Duruy en F.N.O. Grandpierre; Evaliene Isabelle Elize, dochter van P.J. van den Berg en C. Colijn; Jessica, dochter van J. Vlasveld en M.A. van den Berg; Linda, dochter van P.H.J. Vogels en W. J. Pelle; Hedwich Ilona, dochter van A.J. Im- thom en S. Slijkhuis; Kim Alexandra Maria, dochter van J.C.M. van Nobelen en T.E.M. Walraven; Adriane Joanna, dochter van G.W.J, van Eeden en A.H. van Elk; Suzanne, dochter van R.M.H. Laken en L.A. Jansen; Barbara, dochter van D.W. Noteboom en M. Hemmes; Willemijntje, dochter van A.F. Schone- veld en D. Kuyt; Jolanda Johanna Wil- helmina, dochter van H.J. van der Zwet en J.F. van Schie. Overleden: W.H. Schoonhagen (1899); P.W. Roosen (1904), echtgenote van W. Bogers; B.J. ten Cate(1947); P. Vogelen zang (1893); J.M. Kipping (1917), echtge note van J.J. Koning. Mislukte inbraak in Kneuterig aanleg Een houten brug zou de gemeente in de toekomst teveel geld gaan kosten voor wat betreft het schil derwerk. "Een technisch kneute rig aandoend geheel" en "een constructie uit de tijd", zo noem de het commissielid Keijzer het sie. houten brug-voorstel. De indeling van de aangrenzende De commissie ging gisteravond te- de brug worden her zien. De commissie had wel wat moeite met het handhaven van de parkeerplaats voor vrachtauto's. Die zou, zodra er een andere plek voor gevonden kan worden, moe ten verhuizen, aldus de gemeentehaven zal evenals de parkeerhavens daar tijdens de akkoord met de aanleg een apart fietspad voor het fiet sende verkeer uit Lommerlust. Nu is gebleken dat een apart tun neltje onder de spoorlijn een te dure zaak gaat worden, zullen de fietsende kinderen toch nog zon der gevaar vanuit Lommerlust naar bijvoorbeeld de scholen in de dorpskern kunnen fietsen. Kinderroute Daarvoor zullen aan de kant van de Leiderdorp Het ligt in de bedoeling dat ieder een door één ingang het gemeen tehuis kan binnenkomen. De wit- i de straatkant blijft LEIDERDORP - De Leiderdorpse gehandhaafd voor de duidelijke herkenning. De oprit zal worden bestraat met gebakken steentjes en kan alleen met de auto bere den worden tijdens officiële ge beurtenissen. Vijf parkeerplaat sen zullen worden aangelegd voor het personeel en tien plaat sen staan ter beschikking voor de bezoekers van het gemeentehuis politie heeft gistermiddag drie meisjes (leeftijd ongeveer 15 jaar) aangehouden die probeerden in een huis aan de Zijldijk in Lei derdorp in te breken. Met een schroevedraaier wilden zij rond 14.00 uur de voordeur van deze woning forceren. Tegen de drie meisjes, afkomstig uit Utrecht, is proces-verbaal opgemaakt. Het paard Drie ruiterverenigingen, de Leid- se Rij- en Jachtclub, Rijvereni- ging Rijnland en Wassenaarse Rij- en Jachtvereniging Raep- horst, organiseren dit weekein de een evenement over "Het Paard en zijn Gedrag" in mané ge Santhorst in Wassenaar. De voorstelling zal uit twee gedeel ten bestaan. Morgenavond be gint om 20.00 uur een instructie ve presentatie met dia's, dub- belprojecties en gesproken woord over leerprincipes, leer gedrag, rangorde in de groep, expressie en agressie, geheugen en andere onderwerpen. Zondag zal er vanaf 15.00 uur een de monstratie met tien paarden en pony's zijn naar aanleiding van de diaserie. Beide onderdelen worden verzorgd door Paarden- centrum Stal Oudendijke uit Woubrugge. Expositie In het ABN-kantoor van Oegst- geest wordt tot en met 23 no vember een expositie gehouden over het werk van Huysmans. Galerie de Pomp In Galerie de Pomp wordt op dit moment een tentoonstelling ge houden van pentekeningen van Kees Overdevest en Hindeloo- pen Schilderingen van Corrie Douma. De expositie duurt nog tot 30 november en is alle dagen geopend van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Bo vendien op woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. Galerie de Pomp is gelegen aan de Dorpsstraat 38 in Warmond. Vrijdag Leiden: Leidse Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, Pop- en showorkest Luxaflex, en de groep Touchwood, 21 Stadsgehoorzaal - Breestraat optreden van Trail en Turbo, 20.15 uur. Troef - Noordeinde 2a, Turkse avond, 20 LAK-theater- Levendaal 150,20.30 uur, Woede om gisteren van John Osborne. Micro theater Imperium - 20.30 uur, Huize Bella Mira. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21. 0 uur. Wassenaar - Jeroenhuis, 20.15 uur, Le denvergadering pluimvee- en vogel- sportvereniging. Zaterdag Stadsgehoorzaal - Concours van har monieorkesten, 11-16 uur en van 18-22.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, Volksdans instuif, 20 uur. Huize Groenhoven - Witte Rozenstraat 21. Bazar, 14.30-18.00 uur. Heilig Hartschool - Lusthoflaan 2, fancy ARTSEN Pluimvee De Pluimvee- en vogelsportver- eniging Wassenaar organiseert van vrijdagavond 30 november tot en met zondagmiddag 2 de cember de jaarlijkse clubten toonstelling van konijnen, ca via's, hoenders, sierduiven, postduiven, kanaries en tropi sche vogels in het Jeroenhuis aan de Kerkstraat. Vanavond zal om 20.15 uur, eveneens in het Jeroenhuis tijdens een leden vergadering van de vereniging nog nadere informatie over de clubtentoonstelling worden verstrekt. Vrouwenraad De Wassenaarse Vrouwenraad, een overkoepelend orgaan van alle plaatselijke vrouwenver enigingen, heet het initiatief ge nomen tot het organiseren van een tweetal informatie- en dis cussie-avonden over energiebe perking in en om het huis. Twee leden van de werkgroep "Milieu en Huishouden" van de Vereni ging Milieudefensie uit Amster dam zullen twee avonden naar Wassenaar komen om een inlei ding te houden over het energie gebruik in en om het huis en de- beperking daarvan. Op maan dagavond 10 december om 20.00 uur wordt de eerste avond ge houden in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam, op donder dag 13 december, eveneens 20.00 uur in het buurtcentrum aan de Charlottestraat in Kerkehout. Ook heren zijn welkom. <rdt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morskwartier/ Noord-binnenstad), za E. Nieuwehuis - Smalbraak, Bevrijdingsplein 60,teL 60, tel.: b.g.g. 767185, zo: A. Ravenstein-We- ber, Bevrijdingsplein 60, tel: 768918, b.g.g. 01717-7050. Wijk 2 (Kooi en Me- renwijk), Y. Groeneveld. Brikkenwal 19, tel: 133834. Wijk 3 (De Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad), Mevr. E. Vogelberg, De Sitterlaan 18. tel 132877. Wijk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier), tot zo 8 uur vm.: B. Roos, Zocherstraat 1, tel: 766123, Zo vanaf 8 uur vm. A. Boer, Kennedylaan 46, tel: 310420. Leiderdorp - O. Du Ruy van Beest Holle/ M. Hennink, Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel: 152255. Voorschoten - Za.: B. van Beusekom, Eeresteynlaan, tel: 2520. Zo.: W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel: 3960. Warmond - J. Hoornweg, Prof. Aalber- selaan 2, Voorhout, tel: 02522-11393. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 9-16 nov., door Doe- za apotheek, Doezastraat 31, tel: 121313. Apotheek Beest Smallenburg, Loeve- stein 6, tel: 899211, Leiderdorp. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn, 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. "Hearing" De Wassenaarse Oranjevereniging "Koningin Wilhelmina" houdt op maandag om 20.00 uur een hearing in het raadhuis. Tijdens deze bijeenkomst zal besproken worden hoe koninginnedag en het lustrum van de bevrijding gevierd moeten gaan worden. Iedereen met ideeën of sugges ties is welkom. Toneelstuk De toneelgroep van de Katholieke Plattelands Jongeren in Zoe- terwoude brengt morgen een herhaling van het toneelstuk "Tinus verkoos de vrijheid" van J. de Beer van Belver. Velen moesten bij eerdere opvoerin gen van het stuk teleurgesteld weer naar huis omdat op beide avonden het stuk uitverkocht was. Het toneel begint om 20.30 uur precies. "Hangkontenrijk" Het carnavaleske "Hangkonten rijk" zal morgenavond, door overhandiging van de sleutel door de burgemeester, worden geopend. Het prinsenbal wordt gehouden in Don Bosco en uiter aard worden dan ook de nieuwe prins en zijn prinses gekozen. De Brabantse groep Airline zorgt voor passende muzikale in breng Leiderdorp/zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur, ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, tel 02522-11463. DIERENARTSEN Weekendregeling dierenartsen Muur- ling/Roest/Helder - A.W. Helder, Her- melijnvLinder 36, tel: 146686. Weekend regeling dierenartsen Krol/Van Gooi/ Vestjens - J. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Leiden, tel: 144323. B. Broer, Boshui- zerlaan 26, tel: 764058. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f 60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2