actief in I vrije tijd Rijnland heeft nieuw bestuur Kamer van Koophandel deed het zuinig aan Intocht Sinterklaas op 17 november 30.000ste bezoeker molenmuseum Universiteit wil eigen kinderdag verblijf Studie naar gevaren chemisch bedrijf Bleys PAGINA 4 LEIDEN' DONDERDAG 8 NOVEMBER 1979 SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent, kunt u al tijd per telefoon (uit)praten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadslieden Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Leiden e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpverlening aan gewond geraakte of anderszins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Tele foon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Ou de Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom bureau v. hulpverl. bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordeinde 40B, tel. 144715. Onderwijswinkel Lciden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur. Filmcyclus In het kader van de Spaanse filmcyclus draait vanavond in het Filmhuis van het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 de film "Pas- cual Duarte" van de regisseur Richard Franco uit 1976. De film gaat over een Castil- liaanse boer die zijn hond doodt, zijn muilezel verminkt en de beschermer van zijn zus ter, zijn moeder en een groot grondbezitter vermoordt. Als hij veroordeeld wordt tot de dood, woedt de burgeroorlog De voorstelling begint om 21 uur en de toegangsprijs is f 4.-. Familietafeltennis De Leidse tafeltennisvereniging Scylla organiseert dit jaar opnieuw een familiecompeti tie. Aan deze wedstrijden kunnen teams bestaande uit drie personen deelnemen. Voorwaarde is wel dat er eni ge familierelatie binnen het team bestaat. De competitie wordt op woensdagavonden afgewerkt in het clubgebouw van Scylla aan de Catherijne- straat. De eerste ronde isop 21 november. Aanmeldenkan men zich tot en met 14 novem ber bij C. Lut, Handelstraat 15, tel. 071 - 762235. LVC-avond, In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat treden morgenavond het orkest De Luxaflex en de groep Touch wood op. Luxaflex is een trio die een hechte band smeedt tussen geluid en compositie. Touchwood is een groep die driejaar bestaat en tien man telt. De muziek is harmonieus en swingend en kent naast rock and roll ook funk- en reggae-invloeden. De avond begint om negen uur en de toegangsprijs bedraagt f5.50. Kaartavond. De buurtvereniging "Mare- dorp" organiseert morgen een kaart- en sjoelavond. Dat ge beurt in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk 33. Aanvang 20 uur. Carnaval De Leidse carnavalsvereniging "De Hutspotten" opent het canavalsseizoen zaterdag ochtend om 11.11 uur bij het beeldje van Com. Joppensz. tegenover het station Lam menschans. Prins Hendrik 1 zal het beeldje een steek opzet ten en alle aanwezigen krij gen de traditionele hutspot uitgereikt. 's Avonds is er een groot Prin senbal in het Antonius Club huis met medewerking van een dansorkest en boe- renblaaskapel. Om 23.11 uur wordt de nieuwe prins geïn stalleerd. Schaatsvierdaagse In de periode van 10 tot en met 18 november wordt op de Leidse Ton Menken-ijsbaan aan de Vondellaan een schaatsvierdaagse georgani seerd. Voor een gulden boven het normale entreegeld kan men een bepaalde schaatsaf- stand afleggen. Schaatsers onder de 12 jaar hebben de keuze uit afstanden van 2,4 of 8 kilometer, ouderen mogen kiezen of ze 1020 of 40 kilome ter schaatsend afleggen. De afstand moet gedurende vier dagen worden afgelegdmaar dat hoeft niet aansluitend te gebeuren. Deelnemers zijn vrij om tussen 10 en 18 no vember dagen te kiezen. De deelnemers krijgen bij in schrijving een badge en een sticker, en bij voltooiing van de vierdaagse een herinne ringsmedaille. Tuinieren In de Rudolf Steinerschool aan de Cesar Franckstraat 9 wordt vanaf zaterdag 10 no vember een cursus biologisch dynamisch tuinieren gege ven. De cursus bestaande uit zeven lessen wordt gegeven door Andreas Wijgmans. Ie dereen is van harte welkom tussen 10 uur en 1120 uur. Voor inlichtingen 071 410678. Antiekbeurs In de Leidse Groenoordhallen wordt het komende weekeinde een grote antiekbeurs gehou den. Er zullen ongeveer tach tig stands zijn waarin onder meer schilderijen, zilver, kristal, meubelen, klokken, poppen, sieraden, ikonen en dergelijke verkocht zullen worden. De beurs is zaterdags geopend van 12 tot 21 uur en zondags van 10 tot 17 uurDe entreeprijs bedraagt vier gulden. Kinderen tot 12 jaar hébben gratis toegang. De verwachting is dat het hele ge zelschap rond twee uur op het Stadhuisplein zal arriveren. Daar zal de Sint door burgemeester Vis worden ontvangen. Op het Stad huisplein zal het 20 man sterke Egelander orkest uit Leiden voor de muzikale omlijsting zorgen. Tevens zullen na de optocht twee uit echte Zwarte Pieten bestaan de orkestjes door de binnenstad lopen. Leidse muziekgezelschap Con cordia en gastheer Henny Huis man (ex-drummer van de pop groep "Lucifer") zullen proberen het publiek alvast in de stem ming te brengen. LEIDEN - Ruim 88.000 eigenaren van hetzij een stuk grond, hetzij een huis, hebben gisteren het nieuwe al gemeen bestuur van het hoogheemraadschap van Rijn land kunnen kiezen. Hoeveel stemgerechtigden van de ze gelegenheid gebruik hebben gemaakt is (nog) niet bekend doordat het hoogheemraadschap het meervoudig stemrecht han teert. Twee jaar geleden bedroeg het percentage acht procent. Bij elke categorie werd en een hoofdingeland en een plaatsver vangend hoofdingeland gekozen. De uitslag was als volgt district 1B LEIDEN - "Er is behoefte aan een universitair kinderdagverblijf'. Dit staat in het eindrapport van de werkgroep Kinderdagverblijf van de Leidse universiteit. Ou ders en/of verzorgers van bijna tachtig kinderen gaven te kennen van zo'n dagverblijf gebruik te zullen maken. Van deze geïnte resseerden is ruim de helft stu dent, een kwart wetenschappe lijk personeel en de rest tech nisch en administratief perso neel. Het college van bestuur, dat on langs het rapport kreeg aangebo den, zegt dat het rapport van de werkgroep voldoende basis biedt voor de oprichting van een kin derdagverblijf. De universiteits raad moet zich hierover volgende week uitspreken. De bedoeling is dat het dagverblijf aan de Lange Gracht 61 wordt gevestigd. In een ouderraad zal de betrokken heid van alle ouders en/of verzor gers tot uitdrukking komen. Er komen vier professionele krach ten die maximaal 36 kinderen in de leeftijd van zes weken tot vier jaar onder hun hoede hebben. De verbouwing en de inrichting van het pand aan de Lange Gracht zal 85.000 gulden kosten en de exploitatie zal jaarlijks 161.000 gulden bedragen. Ont vangen wordt aan ouderbijdra gen en maaltijdvergoeding 99.000 gulden, zodat 62.000 gulden uit de gemeenschapspot moet komen. gebouwd: L.G.J. Alkemade, Noordwijk (hoofdingeland), G.M. Meskers, Noordwijk (plaatsver vangend hoofdingeland). District IC gebouwd: W.E.N. Vasbinder, Oegstgeest en H.G. Müller, Oegstgeest, J.H. Du Prie, Leider dorp en N. Parlevliet, Katwijk. District III gebouwd N.J. Rotte veel, Roelofarendsveen en P.J. van Rijn, Ter Aar. District IV on gebouwd: J.A. Straathof, Alphen aan den Rijn, H.N. Breedijk, Reeuwijk (beide als hoofdinge land) en J.Th. van Velsen, Zoe terwoude (plaatsvervangend hoofdingeland). District IV ge bouwd: C. J. van Eek, Boskoop en J.C.G. Maassen Boskoop. Verkozen verklaard in verband met enkelvoudige kandidaatstelling werden: district 1B ongebouwd: G.W. Vergeer, Warmond en P.G. van der Geest, Sassenheim; dis trict IC ongebouwd H.R.J. Graaf van Zuylen van Nijevelt, Wasse naar en C.L. van Bohemen, Leid- schendam; district III onge bouwd L.I.J.M. van Heiningen, Roelofarendsveen en J. Hoogen- doorn Ter Aar; district III onge bouwd J.P. van der Poel, Oud Ade en C. Th.J. van der Wcijden, Zevenhoven. District IV onge bouwd F.J. Droogh Zoetermeer (plaatsvervanger). Nieuwbouw voor Dienst Sociale Werkvoorziening LEIDEN - Voor de Dienst Sociale Werkvoorziening (DSW) van de Leidse Sociale Dienst zal nieuwe huisvesting moeten worden ge zocht. De nieuwe gebouwen zul len er vóór januari 1983 moeten staan omdat de huur van het hui dige gebouw steeds met tien jaar wordt verlengd. Voor een paar onderdelen van DSW zal mis schien al komend jaar nieuwe huisvesting moeten komen. Burgemeester en wethouder voor spellen dat in de toelichting op de gemeentebegroting voor het jaar 1980. De DSW zal door scholing van de medewerkers en vervanging van apparatuur moeten overschake len naar "hoogwaardiger en meer aantrekkelijk werk", stelt het college in de toelichting. LEIDEN - Het Leids college heeft een Amersfoorts ingenieursbureau opdracht gegeven om een veiligheidsstudie te maken van de firma Bleys. Daarbij zal zowel bekeken worden welke gevaren het bedrijf voor chemische produkten oplevert op de huidige plaats aan de Narmstraat als op enkele andere plaatsen waar het bedrijf zou kunnen worden gevestigd. Verplaatsing van het bedrijf naar elders wordt al jaren overwogen, maar nog steeds is daarover geen definitieve beslissing genomen. Het buurt- comité d' Oude Morsch dringt al jaren aan op die verplaatsing in verband met het gevaar dat dit bedrijf voor de woonomgeving betekent. Overigens behoort Leiden tot de 38 proefgemeenten waaraan het rijk steunt verleent bij de sanering van milieuhinderlijke bedrijven in woonwijken. Inmiddels hebben B en W een lijst samengesteld van be drijven waarvan die voor omwonenden „onaanvaardbaar" hinderlijk zijn. Ook Bleys prijkt op die lijst. De gemeente is van plan nog dit jaar een van de bedrijven die op de lijst staat, aan te melden voor een verplaatsingssubsidie. LEIDEN - Nog negen nachtjes sla pen en de jaarlijkse intocht van St. Nicolaas is weer een feit. Evenals voorgaande jaren zal de Spaanse kindervriend zich on middellijk na zijn aankomst in Nederland naar de Sleutelstad reppen. Verwacnt wordt dat de Goedhei ligman volgende week zaterdag om ongeveer één uur 's middags met zijn stoomboot de Haven zal binnenvaren. Op de kade zal hij worden verwelkomd door de voorzitter van het Leids City Cen trum, J. van Egmond. Na het welkomstwoord zal de Sint zijn trouwe viervoeter bestijgen en samen met de hoofdpiet en onge veer 50 hulppieten aan een rond rit door de Leidse binnenstad be ginnen. De stoet, die verder bestaat uit een aantal vierwielige fietsen en een echtejninitrein, zal worden voor afgegaan door de bekende Schiedamse Rijnmondband. De route die Sinterklaas en zijn ge volg zullen afleggen is: Haven - Haarlemmerstraat - Turfmarkt - Beestenmarkt - Binnenvest gracht - Steenstraat - Blaauw- poortsbrug - Prinsessekade - Breestraat - Hogewoerd - Water- steeg - Nieuwe Rijn - 't Gangetje - Botermarkt - Stadhuisplein. Aan de optocht kunnen ditmaal ook kinderen deelnemen in de leeftijd van v(jf tot en met twaalf jaar. Voorwaarde is dat de kinde ren zich verkleden op een manier die ze zelf het leukste vinden. Dat hoeft dus helemaal niet in de Sin terklaas- of Zwarte Piet-sfeer te zijn. De meest orgineel verklede LEIDEN - De Kamer van Koop handel en fabrieken voor Rijn land is dit jaar zuiniger geweest dan was voorzien. Uit de begro tingvoor 1980 blijkt dat de Kamer 23.600 gulden overhoudt inplaats van een tekort van 176.600. De kosten lagen dit jaar ongeveer 6 procent lager dan was begroot. Voor 1980 houdt de begroting van de Kamer van Koophandel reke ning met een tekort van 10.400 gulden. De heffingsbedragen voor het han delsregister worden volgend jaar met 3,5 procent verhoogd zoals door het ministerie van economi sche zaken eerder werd vastge steld. Verder zullen een aantal re tributies worden verhoogd. Zo wordt het afgeven van certifica ten van oorsprong (die horen bij export-documenten) 7 procent duurder en komt daarmee op 5,15 (was 4,80). De Kamer schat dat er dit jaar 35.000 van dergelijke cer tificaten worden verstrekt. Andere werkzaamheden van het handelsregister worden gemid deld vier procent duurder. Het ministerie van economische za ken heeft voor deze verhogingen al toestemming gegeven. De leden van de Kamer van Koop handel moesten zich vanmiddag over de begroting buigen. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordein de 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, werken, uitkeringen en belastingen. Openingstijden: ma en wo 10-12.30 uur, di en do 18.30-20.30 Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lan- gegracht 246a, telefoon 149064. In formatie over vrijwilligerswerk. Da gelijks geopend Van 9-17 uur. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Rutgershuis Papeng Spreekuren ma. en vr. 14U 15-21 uur, wo. 9-10, do. 19-20 uur. Tel. 126802. Werkende jongeren KWJ, beweging voor werkende jon geren, Noordeinde 2a, klachten- spreekuur di 17-20 uur, tel. 121139. Alcohol en drugs Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Lange Mare 45, tel. 130547, spreekuur ma. en do. 19-20 uur. Op werkdagen geopend van 9 tot 17 uur. Cortona-stichting Cortona-stichting, Haagweg 47. Voor opvang en begeleiding van al leenstaande ouders met kinderen (in crisissituaties), tel. 769253. Werklozen Werklozen Advies Centrum, Bree straat 19. Spreekuur ma. en wo. 10-12 uur, vrij. 14-16uur.tel. 130983. V.B.O.K. Vereniging Bescherming Ongebo ren Kind. Hulp voor moeder en kind bij ongewenste zwangerschap, tel. 071-895724 Bejaarden Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afd. Leiden, Rapenburg 48. Soosmiddagen ma., di., do., vrij. 13-16.30 uur, tel. 124252. De Schiedamse Rijnmond band zal za terdag 17 no vember de Sin terklaasstoet voorafgaan en tevens een op treden verzor gen op het Stadhuisplein. kinderen ontvangen uit handen van Sinterklaas zelf een fraaie prijs. Het wachtende publiek dat zich heeft opgesteld bij de Haven hoeft zich niet te vervelen. Het Bekooy alsnog bij zaalselectie LEIDEN - Koos Bekooy. zaal voetballer bij het Leidse Koosjardin, is alsnog toege voegd aan de selectie van het definitieve Leidse zaalvoet balteam dat op maandag 12 november een oefenwed strijd speelt tegen het team van de afdeling Gouda, in de Katwijkse Cleijn Duinhal. Overige geselecteerden zijn: Wim Visser (Koosjardin), Paul van der Zwaan (Land- wer), Jos Faas (De Engel), Rien van Elk (Inter Credit), Gert Zwaan (Van der Plas), Loek van Kesteren (Bax), Frans Sjardijn (Van Rooyen) en Gerard van Beek (Van Gerven). LEIDEN - Directeur Wurf- bain van "De Valk" (links) heeft gistermiddag de 30.000ste bezoeker van het molenmuseum ontvangen. Het Australische echtpaar Hobbs maakte dit bezoeker stal rond. Hét kreeg een tegel van Leiden aangeboden. Nog voordat 1979is afgelopen heeft De Valk al meer bezoe kers dan op 31 december van het vorige jaar. Dierenbescherming Asiel melding zw van Dewall, Klok Praat- en kontaktgroep Praat en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of an dere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 142154/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven. tel: 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, even tueel met kinderen. St. Jacobs- gracht 1, tel. 142497. Dag en nac ht Moeders voor Moe ders Mevrouw zuster E. Janssen-Nie- meijer, Hofdijck 32, Oegstgeest, tele foon 071-153652. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Heren gracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur. woe. 13.30-16 uur, do. 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogen- dorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30—11.30 uur. Morskwartier, Buurthuis Morskwartier. Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur. Tuin-, stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4