Niet langer voor iedere buitenstaander vrije vestiging in Oegstgeest mogelijk I eidse agenda Warmond kampt met problemen rond verkeer Informatie voor duizend Leiderdorpers Nieuwbouw Warmond: eindelijk weer eens minder woningzoekenden BEHOEFTE AAN BEJAARDENOORD PROBLEEMGEVALLEN Burgerlijke stand PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 8 NOVEMBER 1979 OEGSTGEEST- "Het is een droevi ge situatie op de woningmarkt die ons noodzaakt de klok dertig jaar terug te draaien en een woonruimteverordening in te voeren". Zo konaigde de Oegst- geester wethouder Blom (WD) gisteravond in de raadscommis sie voor onderwijs en maat schappelijke aangelegenheden, de nieuwe concept-woonruimte verordening aan. Deze verorde ning moet vooral tegengaan dat huuruwningen tol een bedrag van 540 gulden per maand en koopwoningen tot 270 duizend gulden aan niet-Oegstgeestena- ren of niet-aan-Oegstgeest-ge- bondenen worden aangeboden. Omdat toewijzing van die wo ningen nu in grote lijnen vrij is, gebeurt het vaak dat met name de vele huurwoningen de neus van de eigen ingezetenen voorbij gaan. Nu wordt er voor de toewijzing een puntensysteem ingevoerd, waar uit de situatie van een woning zoekende moet blijken. Bijvoor beeld of hij al een eigen woning heeft, ingezetene is, of economisch gebonden is. Aan de hand van het aantal punten wordt dan een woning toegekend. Ook zal in schrijving als woningzoekende in het vervolg door de gemeente zelf gebeuren en niet meer door de be herende makelaars van de flats en eengezinswoningen. Wel is er een overgangsbepaling in gesteld zodat woningzoekenden die nu bij beheerders staan inge schreven, vanzelf op de gemeen telijke lijst komen. Hiervoor moe ten zij natuurlijk wel aan de ge stelde eisen voldoen Overigens kunnen ook ingezetenen van omliggende gemeenten als woningzoekenden worden inge schreven. Voor wat betreft de koopwoningen moeten alle onder de 320 duizend te verkopen wo ningen in plaatselijke en regio nale bladen worden aangeboden. Is de verkoopprijs onder de 270 duizend gulden, dan moet de wo ning eerst aan een Oegstgeeste- naar worden aangeboden. Indien die er niet is en het huis is duurder dan de door de minister vastge stelde 270 duizend gulden, dan mag hij pas vrij aan een ieder worden verkocht en wordt ook een woningvergunning verleend. Omdat de nieuwe woonruimtever ordening uit een uitgebreide lijst van voorwaarden bestaat, die soms nogal ingewikkeld in elkaar grijpen, denkt wethouder Blom het een en ander met een voorlich tingscampagne aan de burgers duidelijk te maken. Overigens konden de commissiele den gisteravond niet tot een een sluidend advies over de voorge stelde verordening komen. Met name de bepalingen voor de ge gadigden voor een prem iewoning in Haaswijk moeten dieper wor den uitgewerkt. Om de verorde ning toch zo snel mogelijk in wer king te kunnen stellen, is daarom een extra commissievergadering overeengekomen nog voor deze week. Muziekschool De streekmuziekschool "Rijnak koord" houdt vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur Open Huis in de Scheppingskerk in Leiderdorp. Eerst zal er een muzikaal pro gramma ten gehore worden ge bracht'door leerlingen van de streekmuziekschool. Hier zullen tevens de ensembles van de streekmuziekschool voor het voetlicht treden. Daarna is er gelegenheid om aan de docenten van de muziekschool vragen te stellen over een instrument, terwijl enkele leerlingen de mo gelijkheden van hun instrument demonstreren. 220 Volt "De Tas" in Benthuizen staat a.s. zaterdagavond om 21.00 uur on der 220 volt. Benno Hagenbeek en Hans de Jong zullen dan de spanning gedurende anderhalf uur humoristisch proberen te ontladen. De voorstelling (geor ganiseerd door het BOC en de ECB) vraagt een grote inbreng van de toeschouwers. Zij wer ken mee aan de vormgeving van het nieuwe programma van de cabaretgroep. DelRose De bekende Haagse formatie Del Rose zal a.s. zaterdag in De Lin- dchoeve een optreden verzor gen. De muziek die DelRose speelt, kan het best omschreven worden als Latin rock, maar ook zijn duidelijk invloeden van soul en funk aanwezig. Naast uitvoeringen van bekende nummers (reggae) speelt de groep voornamelijk eigen reper toire. De voorstelling begint om 21.00 uur. Carnaval Wie wordt de nieuwe prins carna val van Leiderdorp? Deze vraag legt de Leiderdorpse carnavals vereniging voor aan de inwo ners van deze gemeente. Het antwoord volgt a.s. zaterdag 10 november de avond voor de voor carnavalsliefhebbers zo belang rijke "elfde in de elfde". De carnavalsclub van Leiderdorp "De Rijnschuimers" verzorgt de verkiezingsavond van de prins in het Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat. Met muziek en show van majoretten wordt de verkiezing ingeluid. Na het af scheid van prins Gerard de eer ste en zijn gemalin prinses Ina volgt er nog een toto waar lu dieke prijzen te behalen zijn, zo wordt beloofd. Prins Carnaval In Warmond zal zaterdag het nieuwe carnavalsseizoen be ginnen. Carnavalsvereniging "De Billenprikkers" zal dan om 11.11 uur 's avonds, in het sta- tionskoffiehuis in Warmond de nieuwe Prins Carnaval ontha len. Dit alles zal omlijst worden door gezellige carnavalsmuziek. Bij een van de stands op de info-markt werd getoond hoe mond-op-mond-beademing in zijn werk gaat. LEIDERDORP - Ongeveer 1000 bezoekers trok gister avond de jaarlijkse informatiemarkt van het Leider- dorpse gemeentebestuur, die werd gehouden in de sportzaal "Op Dreef' in de wijk Binnenhof. Van zeven tot elf uur stonden vertegenwoordigers van zo'n 40 (sport) verenigingen en instellingen klaar om in het bijzonder aan de nieuwe inwoners van de ge meente persoonlijke informatie te geven. Op een podium middenin de zaal werden demonstra ties gegeven door het Leiderdorps Kamerkoor, de toneelvereniging To-ver-lei, de balletscholen van Els Joosten en Margriet de Jong en de Leidse groep "Spectrum". Het aantal bezoekers was ongeveer de helft minder dan vorig jaar. WARMOND - De eerste woningen in de Warmundastraat in War mond zijn nagenoeg gereed. Daarmee is voor de gemeente weer de mogelijkheic open om Warmonders aan woningen te helpen. Dit jaar konden bijna geen woningzoekenden in War mond aan een woning worden geholpen. Alleen door verhuizing of overlijden kwamen dit jaar woningen vrij. Drie van de 33 woningen aan de Warmundastraat zullen beschik baar worden gesteld aan rijks ambtenaren. Verder komt er op initiatief van de raad een huis voor een bootvluchtelingenge zin. De overblijvende woningen komen dan beschikbaar voor Warmondse ingezetenen. Bur gemeester en wethouders van Warmond tekenen daarbij aan dat zij verwachten dat er slechts een enkele oud-Warmunda- straatbewoner naar deze straat zal terugkeren. Vermoedelijk zal in 1980 worden begonnen met de bouw van 466 woningen. Het grootste deel daarvan (453) komt in het War mondse deel van de Merenwijk. Waarschijnlijk komen in dat jaar 38 woningen gereed waarmee het totaal aantal woningen in de ge meente op 1455 terecht zal ko men. Daarbij zijn dan nog niet de 52 huizen voor alleenstaanden en de 4 woningen voor tweeper soonshuishoudens meegere kend. die in het bestemmings plan Eridepoel II moeten komen. B en W hopen dat het in 1978 be gonnen regionale overleg over de bouwplannen in Voorhout spoe dig kan worden voortgezet en tot concrete resultaten kan leiden. Als van het gemeentebestuur van dit type zullen de Warmondse woningmarkt spoedig enige lucht kunnen verschaffen. Voorhout geen uitnodiging voor voortzetting van het overleg komt, dan zal Warmond daartoe zelf het initiatief gaan nemen. Op korte termijn zal men beginnen met de sloop van de bedrijfsge bouwen van de drukkerij Van Elburg, waarna op het vrijko mende terrein twee woningen zullen komen. Verder kan bin nenkort een voorstel worden verwacht van burgemeester en wethouders voor de aankoop van gronden en gebouwen van de houthandel Van der Willik en de verkoop van het industrieterrein in plan Zuid, voor de bouw van woningen op die plek. WARMOND - De gemeente Warmond moet voortdu rende druk blijven uitoe fenen op de verantwoor delijke instanties om tot een definitieve verkeers- oplossing te komen voor de Haarlemmertrek- vaartweg. Door de afslui ting van die weg voor au to's om de veiligheid voor met name fietsers te ver hogen, is er een toeneming van het autoverkeer in Warmond ontstaan. Vooral op het Oosteinde komt nu meer verkeer. Op korte termijn komt de gemeente met de resul taten van de verkeerstellingen en van het onderzoek dat is inge steld om de hoeveelheid door gaand verkeer te kunnen bepa len. In de Dorpsstraat in Oegst geest is het verkeer eveneens toegenomen door de afsluiting van de Haarlemmertrekvaart- weg, zo melden B en W van War mond. De onderdoorgang van de Schip- holspoorlijn bij de Oranje Na- ssaulaan zal in mei 1980 gereed zijn. Overleg met belanghebben den heeft ertoe geleid dat het verkeersplein bij deze doorgang I ZOETERWOUDE - De Laarho ven Design B.V. is verhuisd naar een nieuw bedrijfspand in Zoe- terwoude-Rijndijk. Omdat het bedrijf belangrijke handelsbe trekkingen heeft met Groot-Brit- tannië, heeft de Engelse ambas sadeur in Nederland, Zijne Ex cellentie Sir Jock Taylor, van middag het nieuwe bedrijfspand geopend. In Voorschoten Ook kabel-tv voor gebied Beatrixlaan- WARMOND - De gemeente War mond gaat na of het mogelijk is ook de woningen in het gebied tussen de Beatrixlaan en de Ko- renmolenbrug tegen aanvaard bare kosten op de kabel-tv aan te sluiten. Eerder was er sprake van dat dit in verband met de hoge kosten niet zou kunnen door gaan. Verder zal de aansluiting op de kabel nog dit jaar in Warmond worden afgerond, zo valt te lezen in het gemeentelijk huishoud boekje voor 1980. De gemeente wil zich concreet gaan bezighouden met energiebespa ring. Naast het isoleren van mu ren. ramen en daken van gemeen telijke gebouwen wordt ook ge dacht aan het stimuleren van par ticulieren om tot isolatie van de eigen woning over te gaan door het geven van voorlichting en het geven van aanvraagformulieren voor het verkrijgen van subsidie Het lager stellen van de thermo staat, zo mogelijk thermostaat- klokken aanbrengen in cv-in- stallaties, geen verdere uitbrei ding van de openbare verlichting, zoveel mogelijk zuinige lampen gebruiken en trachten nieuwe energie-besparende apparaten, systemen en technieken toepas sen, zo luiden de overige maatre gelen die de gemeente op papier heeft gezet. VOORSCHOTEN - Men zou in sa menwerking met omliggende gemeenten moeten komen tot een bejaardenoord waarin de zo genaamde moeilijk plaatsbare ouderen kunnen worden opge nomen. Dit is een idee dat de commissie welzijn van de ge meente Voorschoten gisteravond heeft geopperd. Met moeilijk plaatsbare ouderen worden bejaarden bedoeld die net niet plaatsbehoevend genoeg zijn voor een verpleegtehuis, maar ook niet mee kunnen in een verzorgingstehuis. Als voorbeeld werden de bejaarden genoemd die nu in de twee servi ceflats in Voorschoten wonen. Zij komen vrijwel op straat te staan zodra zij hulpbehoevend of zie kelijk worden. De serviceflats Logopediste in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Er zal een lo gopediste (spraaklerares) komen in Zoeterwoude. Dit staat ver meld in de begroting van de ge meente die begin deze week uit kwam. Voorlopig zal er iemand aangetrokken worden voor tien uur per week. Hoofdzakelijk leerlingen van kleuterscholen zullen in aanmerking komen voor hulp van de logopediste. De Zoeterwoudse tennisclub zal nog even geduld moeten hebben voordat de gemeente beslist of het aantal banen zal worden uit gebreid. Voor alle verenigingen zal overigens aan de hand van hun wensen en ideeën een plan vastgesteld worden. Op basis van dit plan kan dan een jaarlijks programma worden vastgesteld. Een en ander is noodzakelijk om in aanmerking te komen voor rijksbijdrage voor subsidies en dergelijken. Hoewel Zoeterwou de minder dan 75.000 gulden zal ontvangen en daarom eigenlijk geen plan hoefde samen te stel len, heeft de gemeente dit toch gedaan om zo als sterke gemeen te mee te kunnen blijven tellen. Akkoord bouw 22 wooneenheden VQORSCHOTEN - In Bijdorp I. een wijk in Voorschoten, zullen 22 wooneenheden voor alleen staanden en tweepersoonshuis houdens worden gebouwd. De commissie welzijn is hier giste ren mee akkoord gegaan. Bedenkingen waren er onder ande re bij het CDA tegen de tien een- kamerwoningen. Het CDA ziet liever allemaal tweekamerwo ningen. De verdeling van deze woonheden zal geschieden door de woningadviescommissie en in de praktijk zal het merendeel, van de woningen ten goede komen aan de huisvesting van jongeren. Aantal leerlingen verder afgenomen WARMOND - Het aantal leerlingen van de in Warmond gevestigde scholen is verder afgenomen Toch verwachten burgemeester en wethouders van deze gemeen te in de toekomst geen sterke da ling meer van het aantal leerlin gen. Met ingang van het nieuwe schooljaar zijn nog één lokaal van de rooms-katholieke lagere school "De Leerhoeve" en één speelwerklokaal van de rooms- katholieke kleuterschool "De Hummelburcht" leeg komen te staan. Voor de nabije toekomst wordt echter geen leegstand meer verwacht. Met de stichting Katholiek Onder wijs in Warmond zal nader over leg worden gevoerd over de be stemming van de lege lokalen. Pogingen om het speelwerklo kaal te verhuren zijn nog niet ge lukt. De stichting wordt ook ge confronteerd met een oplopend financieel tekort. Dit komt voort uit lage vergoedingen van het rijk, de terugloop van het aantal kleuters en de leegstand van één lokaal. in de Oranje Nassaulaan zodanig gewijzigd wordt dat het mogelijk wordt om, komende vanaf de Oranje Nassaulaan en de Padox- laan, de Van Wassenaarstraat in te rijden. De verbetering van de aansluiting van de Wasbeeklaan op het Oo steinde wordt steeds urgenter, met name nu de aansluiting van de Warmondcrdam op de Rijks weg 44 aanmerkelijk is verbeterd. Door geldgebrek is het echter niet mogelijk deze verbetering al in 1980 uit te voeren. Gebrek aan geld speelt ook een rol bij de aanleg van parkeerplaatsen aan de Burg. Ketelaarstraat. Na het gereedkomen van de herin richting van de Dorpsstraat is er wel behoefte aan parkeerruimte bij eerstgenoemde straat. Nu is de mogelijkheid aanwezig om naast de parkeerplaatsen die bij Groot Leerust komen ook par keerruimte te scheppen voor de voormalige jachthaven 't Fort". Een tekort aan financiële mid delen betekent echter dat in 1980 niet gedacht hoeft te worden aan parkeerruimte ter plekke. LEIDEN/WARMOND - Geboren. (Lei den); René, zoon van F. A.van derMeij en H. Bor; Timotheüs Cornelis Jo hannes, zoon van A. G. C. van Steen en G. J. M. Spruijt; Peter zoon van A. J. M. Timmermans en H. C. van Duijn; Anouck, dochter van T. Paauw en M. Homberg; Femke Pietcrnel, dochter van F. J. M. Bus en P. H M. van der Oederaa; Kirsten Marielle, dochter van C. Varkevisser en A. Haasbroek; Edo Hendricus Alexander, zoon van H. J. Duivenvoorden en H. J. van der Zeeuw; Barry, zoon van J. W. A. Ob- dam en J. Schniedewind; Laila, doch ter van M. Ahamdan en A. Amenchar; Ricky Romundo Delano zoon van R. A. Verdies en A. S. Houtsnee; Riël, dochter van H. Kersten en W F. Honsbeek; Elisabeth Nicoline, doch ter van C. Plug en E. M. van Duijn; Hendrik Adnaan Johan, zoon van A. Koppendraaier en E. H. van den Bos; van der^Kroef en NT A. T. Bonter; Sa bine, dochter van W. Breedijk en S. A. A. Bartelds; Nicolien, dochter van W. Breedijk en S. A. A. Bartelds; Marcel n den Hoonaard en E. W. van Duin; Aldert, zoon van A. Haasnoot en G. L. J. Jansen; Leonoor, dochter van J. W. Holtslag en R. E. van Essen; Mark Jan, zoon van P. H. Berghuis en derman; Simone, dochter der Reijden en C. H. Beij, (Warmond); Jenny, dochter van C. JWassenaar en If A. J. van Dam; Petronella Adriana Jacoba, dochter van J. L. M. van der Hulst en J. P. Koorneef; Astrid, doch ter van T. L. Langemaire en M. A. Weijers. Ondertrouwd: (Warmond), G. J. van Gastel en H. M. M. Kortekaas; H. P. Kerkvliet en M. A. C. Stijnman; P. C J. van der Krogt en C. A. van Winsen; M. H. P. van Winsen en E. W. M. Heij- Gehuwd: (Warmond) W. C. Kortekaas en A. M. van Stijn; L. Stienstra en P. van Leeuwen; G. J. van Gastel en H. M. M. Kortekaas. Overleden: (Leiden), J. Blikman (1933); P. G. E. van Velzen (1924), echtgenote van N. H. van Buuren; A. Alt (1896); C. van Buuren (1904), echtgenote van G. de Moed; C.J.J.M. Verhart (1926); A. Richards (1979); T.E. van de Water (1923), echtgenote van A.P.L. van der Zalm; C. Seriier (1926); D.C. Wage- mans (1902); M.J. Teske (1926); D.C. Nijgh (1979), A. Onderwater (1911); (Warmond) J. Ouwchand (1917); echt genoot van J.C. Struik, E.M. Spierdijk (1902), getrouwd geweest met J. Fran- qois; J. Oltmans (1896), getrouwd ge weest met C M. Hcsslcs; C. Beij (1898), echtgenoot van E. van Luntcren; A.M Oostveen (1884); C.J. van der Eist 1908); J. Venne (1908), echtgenote van H.C. van Seggelen. hebben namelijk geen voldoende verpleegkundige hulp. Bejaarden in Voorschoten die wil len worden geplaatst in een be jaardenoord komen veelal op een wachtlijst. De wachttijd kan wel enige jaren zijn. Hoewel Voor schoten vier bejaardencentra heeft, bedraagt de reële opname voor Voorschoten maximaal 120. Huize "Adegeest" is vrijwel geheel voor de Voorschotense bejaar den, van de 98 plaatsen zijn er thans 80 ingenomen door Voor schotense ingezetenen. Van de 132 plaatsen in het Hofflants Huys zijn er slechts 22 voor Voor schoten bestemd, ten aanzien van Forescate en huize "Oud-Bij dorp" heeft Voorschoten geen enkel recht. Bij de beperking van het jaarrap port van de Indicatiecommissie Bejaarden toonden die commis sieleden zich pessimistisch over de toekomst van de bejaarden. Er is thans een wachtlijst met 80 be jaarden, waaronder echtparen. Ook door het wachten op een plaats worden de leeftijden hoger en "worden de bejaarden minder aantrekkelijk voor een bejaar denoord", zo kwam tijdens de vergadering naar voren. Hoewel vele bejaarden een voor keur hebben voor het modernste bejaardencentrum "Hofflants Huys" in de wijk Noord-Hofland, is de plaatsing gebonden aan de eis van het bestuur, minstens vijf jaar humanist zijn en niet-kerke- lijk. Wethouder Marselis deed de toe zegging spoedig uitte komen met een nota over het bejaardenbe leid in de gemeente. Dat is vol gens hem noodzakelijk omdat ook de zelfstandig wonende be jaarden in geval van nood niet alle gezinshulp kunnen krijgen wegens de beperking van het aantal gezinsverzorgsters door de rijksoverheid. Donderdag Stadhuis - Cie Maatschappelijke aan- felegenheden, 20 uur. tadhuis - Cie ruimtelijke ordening, 20 Stadhuis - vrijdag 16 uur, Cie beroeps- schriften. Reinwardt Academie - v.d. Brandeler- kade 24a, Cie vergadering, vrijdag 16 Nieuwe Minerva - Discussieavond over "vrijwillige euthanasie" van het Hum Verbond, 20.15 uur. Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen-Bijeenkomst "Gouden Glazen", 14 uur Vredeskerk, Burggravenlaan. Leids Vrijetijds Centrum - Breestraat 66, Speense filmcyclus nr. 2, 20 uur. Gesprekscentrum - Vrouwenkerk- choorstraat 17, Poolse filmcyclus nr. 3 LAK-theater- Levendaal 150, Werkthea ter "Etiketten plakken", 21 uur. Schouwburg - The Absolute Monarch, door het Lamda theatre uit Londen, 20.15 uur. Oegstgeest - Cie verkeer en vervoer, 20 Voorschoten - Cie openbare werken, 20 Warmond - Cie openbare werken, 20 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken m de regio Leiden wordt waargenomen van 2-9 nov. door apo theek Tot hulp der Menschheid, Ros molen 13, telefoon 121060. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, telefoon 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon ten noorden van de Rijn 134604, ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp Zoeterwoude - Gezond heidscentrum, Berkenkade, telefoon 410131. Spreekuur ma. t/m do. van 14-15 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tele foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, telefoon 4641. Warmond - Zr. G. van der Meer-Stor- horst, Wilgenlaan 28, telefoon 02521-10929. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2