Zéér zwak RBB handelt in geest van - hxcelsior QUICK BOYS OP DE GOEDE WEG Noord wijk mist karakter WE HINGEN ALS LOS ZAND AAN ELKAAR" RCL verstoort Vriezenveense klompendans... ipe ver- Meer- MAANDAG 29 OKTOBER 1979 V) sportH sport ^ersloe- denten nu wel lardus,. classer, luTS -pi 1 RIJNSBURG - Het Excelsior-effect is ondertus sen ook bij Rijnsburgse Boys waarneembaar. Na een sterke start waarin de ploeg van Herman Wijnands tot imponerende prestaties kwam, is RBB net als de Rotterdamse eredivisieploeg na een aantal wedstrijden aan een vormcrisis on derhevig, die vorige week tegen Volendam al werd ingezet met een 4-1 nederlaag. Afgelopen zaterdag incasseerde de formatie van Wijnands opnieuw "een pak slaag", dat door tegen stander Zwaluwen Vlaardingen in een 0-3 uitzege werd vertaald. Een overwinning waar niets op af te dingen valt want RBB maakte tegen Zwaluwen een uitermate zwakke indruk. Zwaluwen- coach Theo de Waard mocht dan na afloop wel zijn defensie com plimenteren omdat het zijn hoofd koel had gehouden toen RBB na een 0-2 ruststand aandrong, maar dat impliceert dat RBB na de pauze gevaarlijk zou zijn geweest en dat is geenzins het geval ge weest. De ploeg van Wijnands kon het publiek geen moment boeien (uitgezonderd dan met een snoeihard schot van Henk van der Zwan dat tegen de on derkant van de lat kwam) en leg de bovendien zelf de basis voor de eerste thuisnederlaag. Merkte Wijnands naderhand op: "Ik heb het idee dat de nederlaag niet zo direct aan het spel van Zwaluwen Ter Leede pakt CSW in: 0-3 WILNIS - Ter Leede heeft een goe de generale repetitie afgewerkt voor het duel met koploper GVVV. Opponent CSW kwam er zaterdag niet aan te pas en ging met 0-3 de boot in. De eerste twintig minuten zette de Sassenheimse formatie de CSW defensie al flink onder druk, evenwel verder dan goede scho ten van Pieter v. d. Plas en Jan van Harskamp kwam men niet. CSW mocht vervolgens korte tijd wat terug doen, totdat in de 35ste minuut Jan van Harskamp een door Pieter v. d. Plas voorgege ven bal koppend afrondde (0-1). Nog eenmaal kon de thuisclub een licht initiatief naar zich toe trekken, maar er zat te weinig lijn in de opbouw om echt gevaar te stichten. Na rust overheerste Ter Leede. Zowel in de 50ste als de 51ste minuut geselde Jan van Harskamp het houtwerk (na goe de acties van Pieter v. d. Plas en Hans Oudshoorn). In het eerste geval bleef de Wilnisser schade daar beperkt, maar de tweede keer sprong de bal terug voor de voeten van de opgerukte back Kees v. d. Zwart, die het leder be heerst in het net schoof (0-2). Een derde doelpunt hing in de lucht, maar het duurde toch tot de 73ste minuut eer het zover was, mede omdat het binnen de beruchte lijnen neerhalen van Nico v. d. Fange onbestraft bleef. Invaller Klaus Godé nam de bal direkt op de slof, een spetter waarop CSW keeper Versluis kansloos was (0-3). Vlak voor tijd zag Pieter v. d. Plas nog een treffer wegens buitenspel afgekeurd. is te wijten, ondanks dat het erg goed speelde, maar meer aan ons zelf. De agressiviteit en werklust ontbraken. Bovendien werd er totaal geen rugdekking gegeven en omdat we achter op één lijn speelde en kon de tegenpartij er te gemakkelijk door". En met dat laatste doelde de oe- fenmeester op het eerste tegen doelpunt dat tot stand kwam omdat er geen rugdekking werd gegeven toen rechtervleugelver dediger Nico Zwaan die in de mandekking speelde van zijn po sitie werd weggetrokken. Maar ook het storen van de voorhoede spelers verliep ongecoördineerd. Een enkeling liep zich suf, terwijl een ander toekeek. Het effect is dan alleen verspilling van de krachten van degene die stoort. Wat dat betreft speelde Zwalu wen Vlaardingen een stuk intel ligenter. Met uitstekende spelers als Theo Juistinga, Ernest Kegel en Dick van den Bergh, die zich na rust liet terugzakken naar het middenveld, in de beginfase in de frontlinie kreeg RBB niet de kans om ongestoord te gaan aanvallen. Tenminste dat hoopte Theo de Waard, "want we wisten dat Rijnsburgse Boys verdedigend niet zo sterk in mekaar zit". Zijn strijdplan leverde al na 21 mi nuten de 1-0 op. Zwaan was door zijn directe tegenstander Kegel wan de rechtervleugel weggge- trokken, waardoor Juistinga in het gat kon duiken en kon scoren. Tien minuten later hielp invaller doelman Henk Postma (Star was geblesseerd aan zijn schouder) Zwaluwen aan 2-0. Een houdbaar schot van Juistinga liet de Rijns- burgse-sluitpost langs zijn li chaam in het doel rollen. De zege stond toen al vast, want de debuterende zaterdag eer steklasser speelde te fantasieloos om ook maar de indruk te kun nen wekken dat het nog terug zou komen. Bovendien koos De Waard na rust voor een 4-4-2 op stelling waarbij zijn verdedigers geen enkel risico meer namen. Uit een van de snelle uitvallen fa briceerde Juistinga tenslotte het derde doelpunt. Een treffer die door Gertjan Bezemer werd in geleid. De middenvelder pas seerde in het RBB-strafschopg- bied twee man op rij en gunde vervolgens Juistinga de eer om zijn hatrick te volbrengen. Het typeerde het spel van de Vlaar- dingers, dat Bezemer zijn ploeg genoot het doelpunt liet maken, want in tegenstelling tot RBB opereerde Zwaluwen wel als team en zat er wel lijn in de aan vallen, terwijl RBB volgens Herman Wijnands "als los zand aan elkaar hing. Desondanks is er geen sprake van paniek na de twee forse nederlagen, want wij hebben in vergelijking met Ex celsior wel kwaliteit binnen het team". HERMAN POOS Zwaluwen Vlaardingen-uitblinker Van de Bergh passeert RBB-vleugelspeler Gé Perfors met NIEUW-LEKKERLAND - Na het bezoekje aan Nieuw Lekkerland staat Lisser Boys weer met beide benen op de grond. De nog onge slagen ploegen bekampten el kaar zaterdag om het koploper schap in de tweede klasse B. De thuisclub trakteerde de Lisse- naars op een 4-0 nederlaag en heeft nu ook qua verliespunten het alleenrecht op de eerste plaats. Lisser Boys kon weliswaar als ex cuus aanvoeren dat de doelpun ten ongelukkig tot stand waren gekomen maar dat nam niet weg dat Nieuw Lekkerland de betere ploeg was. Enerzijds kon de be proefde Lisser voorhoede Van Slooten-Nijkamp-Langereis geen moment zijn draai vinden, mede omdat de passes vanuit het achterveld zelden op maat waren, terwijl anderzijds de achtei hoede vaak volledig overrompeld werd door de opkomende middenvel ders van Nieuw-Lekkerland. Alleen de als libero opererende Piet Boot en keeper Nico Groe- neweg bereikten een goede vorm. Zou vrouwe Fortuna de Lissenaren wat gunstiger gezind zijn ge weest, dan was het wellicht alle maal nog anders gelopen. Nu Nieuw Lekkerland na tien minu ten al de roos trof, werd Lisser Boys spoedig geconfronteerd met een achterstand. Een goede actie van de in de diepte gestuur de Hugo Boel bracht Arie v.d. Ham alleen voor keeper Groene- weg. Die binnen het beruchte ge bied Van der Ham slechts op on reglementaire wijze wist te blok keren. Arbiter van Vliet wenste niet overeenkomstig het inder tijd door Frans Derks veelvuldig gehanteerde motto 'een penalty moet verdiend worden' te han delen, en wees gedecideerd naai de stip. Van der Ham verzilverde dit buitenkansje zelf (1-0). Met ij verig stoorwerk wisten de Lisse- naars vervolgens wat terug te doen, maar al snel kwam Nieuw Lekkerland weer dreigender op zetten. In eerste instantie sprong die ploeg evenwel-onzorgvuldig met de vele doelkansen om. Ook bij de uiteindelijke 2-0 had Lisser Boys de scheidsrechter niet mee. Na slecht uitverdedigen in de 40ste minuut brak draver Cees de Bruin door, waarna hij Koorneef op maat bediende. Naar de smaak van de Lissese ploeg stond Koor neef daarbij meters buitenspel maar de zelf ongunstig gepos teerde Van Vliet negeerde het vlagsignaal van de grensrechter en keurde de treffer goed. Kort na rust viel de genadeklap voor de elf van Landzaat, en ook nu speelde de scheidsrechter een dubieuze rol. Had hij op slag van rust nog een geheide penalty weggewuifd nadat Nico Groene- weg De Bruin het beentje had ge licht, drie minuten na de hervat ting maakte hij dit goed toen hij aan diezelfde, zich in buitenspel positie bevindende De Bruin zijn fiat gaf om de 3-0 aan te tekenen. Hoewel de wedstrijd beslist was ontspon zich hierna toch een le vendige strijd, waarbij duidelijk werd dat de Lekkerlandse defen sie kwetsbaar was. Lisser Boys verzuimde echter een vuist te maken en mocht uiteindelijk blij zijn dat de schade verder beperkt bleef tot een goal in de 70ste mi nuut van De Bruin, die Hans van Aanholt de bal handig had afge- ept. RUUD DOBBELAAR. het het de NCRV-bokaal. sprak ie dereen in het RCL-kamp al over "meedraaien in de top". In de competitie-ouverture diende Barendrecht de Lei derdorpers echter een enorm pak slaag toe (4-0). RCL stond weer met beide benen op de grond. Terug naar af heet zoiets. De ploeg had dat zelf heel goed in de gaten en be gon keihard werkend aan een opmerkelijke opmars die met de week meer gestalte kreeg en na de 2-3 uitoverwinning van afgelopen zaterdag op het Overijsselse DETO voorlopig heeft geleid tot het leider schap in de eerste klasse a. In Vriezenveen toonde RCL za terdagmiddag aan over vol doende karakter te beschik ken om zich aan die top kun nen handhaven. Tot twee keer toe werden de Leider dorpers op een achterstand gezet door het fanatiek "kick en rush" voetbal spelende DETO maar beide keren wis ten zij die nadelige score on gedaan te maken om vervol gens zelf een voorsprong te nemen en die uiteindelijk niet meer uit handen te geven. In kwalitatief opzicht was er tussen DETO en RCL een hemelsbreed verschil. De formatie van oefenmeester Arend Steunenberg bestaat hoofdzakelijk uit goedwil lende dravers met een geringe voetbalcapaciteit. Typerend voor de ploeg is dat de ro buuste Freek Becker de rol van spelbepalende midden velder heelt gekregen en die in het veld ook nadrukkelijk voor zich opeist. Toegegeven, deze Vriezenveen se reus is begiftigd met een uitstekende traptechniek en alleen zijn verschijning wekt al de nodige angst bij de te genstander op maar van een spelbepaler wordt natuurlijk ook snelheid en souplesse verwacht. Daaraan ontbreekt het bij Becker echter in hevi ge mate. Het spel van DETO ontaart daarom ook meestal in een veredeld soort boeren koolvoetbal. Wanneer deze simplistische voetbalwijze echter wordt gekoppeld aan een tomeloze inzet en dat was zaterdag bij DETO het geval dan is het vooreen kwalitatief Aanvankelijk bleek er voor de kersverse koploper geen vuil tje aan de lucht. Langzaam maar zeker bouwde de ploeg aan een veldoverwicht en het wachten was slechts op de openingstreffer. Die kwam ook maar, zoals dat in voetbal meer regel dan uitzondering schijnt te zijn, wel aan de an dere kant, bij Bram Brandt dus. Uiterekend Freek Bec ker mocht na een fout van Jan van Duyn door de RCL-de- fensie slalommen en met een beetje geluk, maar wel erg fraai, voor 1-0 zorgen. Toch kwam RCL nog voor de pauze op gelijke hoogte. Voorstopper Wieger Ekkel maakte zich wel erg breed toen Johan van Duin hat strafschopgebied kwam bin nenzetten en tot ontsteltenis van alles wat DETO was ging de bal op de stip. Bennie Heemskerk voltrok het von- De Leiderdorpers hadden nog maar nauwelijks de thee naar binnen gewerkt of er prijkte alweer een achterstand op het alternatieve scorebord (een soort telraam....). Eddie Ti- tuelaer had uit een vrije trap op kundige wijze de bal langs de verkeerd opgestelde RCL- muur en langs de overigens weer uitstekende Bram Brandt gestuurd hetgeen 2-1 betekende. De Vriezenveense aanhang begon vervolgens aan een soort van klompen dans maar de feestvreugde werd door achtereenvolgens Dick van der Bijl en Bennie Heemskerk wel erg ruw ver stoord. Eerst was het Jan van Duyn die weer eens kostelijk door de vijandige defensie schaarde en Dick van der Bijl op maat bediende. Deze zorgde koel voor 2-2. Korte tijd later was doelman Hans Aman zo dom om de bal bij het uitschieten eerst in het gezicht van de sterk spelende Rob van der Zwan te planten. Jan van Duyn fopte de DETO-muur en Bennie Heemskerk, die vandaag met de nationale amateurselectie naar Israel afreist, haalde verwoestend uit voor de winnende treffer. JAAP VISSER Katwijkers profiteren van misstappen concurrentie KATWIJK - Het gaat goed met Quick Boys. Zorgvul dig voetballend profiteer de het van de misstappen van twee naaste concur renten. Terwijl Volendam de punten in IJmuiden achterliet en Rijnsburgse Boys tegen Zwaluwen ten onder ging, wezen de Katwijkers Spijkenisse met 2-1 terug en bereikten aldus een door drie ploe gen gedeelde tweede plaats. Oefenmeester Lagendijk kon te vreden zijn. Hoewel niet gezegd kan worden dat Quick Boys spec- NIEUWENDIJK - De koppositie van Noordwijk in de eerste klasse is slechts van korte duur geweest. Ondanks de wisselvallige vorm waren de pupillen van trainer Eelman vorige week na het 1-1 gelijkspel tegen Nunspeet tot op de hoogste trede van de ranglijst opgeklommen. In de confronta tie tegen het laag geklasseerde Altena kwamen de Noordwijkers van een koude kermis thuis. De Brabanders toonden weinig ont zag voor Noordwijk en bezorg den de Noordwijkers met 2-0 het eerste verlies van deze competi tie. Het liep zaterdag niet lekker bij de Noordwijkers. Slechts enkele combinaties lukten echt goed en Noordwijk creeërde zich dan ook geen doelrijpe mogelijkheden. Wel enkele kleine kansjes, onder andere voor Jan Willem Bogers, maar echt gevaar dreigde er voor Altena zelden. wijk wakker geschud. In die pe riode werd Altena onder druk ge zet en hing er een Noordwijkse treffer in de lucht. Maar de Bra bantse verdediging hield het hoofd koel en toonde zich een be trouwbare vesting. Zoals bekend is er echter niets te voorspellen in de voetballerij. Nadat Altena zich namelijk weer wat bevrijd had van de Noordwijkse dadendrang kwamen de Nieuwendijkers on verwacht tot scoren. Na een half uur spelen was het Capelle die doelman Dick Dortmundt kans loos liet: 1-0. Die goal betekende natuurlijk een fikse tegenvaller voor de zeekan- ters. Vooral omdat het na rust gewoon beter ging als in de eerste rondgang. Noordwijk trok met nog een kwartier te spelen ten aanval. Maar ondanks aanhou dend spitsuur voor de Altena- verdediging kon de Noordwijkse frontlinie de aanhang van Altena niet verontrusten. Integendeel, de Altena- supporters konden zich gaan opmaken voor een feestje. Daar hoefden ze niet eens tot na het laatste fluitsignaal mee te wachten, want tien minuten voor tijd werd het vonnis over Noordwijk geveld. Verschoor werd via een counter op tijd ge lanceerd en kwam oog-in-oog te staan met Dortmundt. Hij maak te geen fout en bezorgde Altena de verdiende 2-0 overwinning. rrainer John Eelman van Noord wijk verklaarde de nederlaag na afloop als volgt. "Je zit gewoon met het feit dat je een paar zeer belangrijke jongens wegens bles sures moet missen. Een Siem van Beveren, Sjoerd Boot en Ruud Bröring zijn karakterjongens. Het gemis van deze spelers wordt duidelijk in moeilijke uitwed strijden zoals tegen Altena. Er is een gebrek aan fysieke kracht. Je merkt het als je een veldover wicht hebt. Door te weinig stoot kracht kunnen we uit onze aan vallen geen echte scoringskansen taculair voetbalde, straalde het zoveel rust en evenwicht uit dat een hoge eindrangschikking tot de mogelijkheden lijkt te beho ren. Quick Boys trok nooit roe keloos ten aanval en verloor zich nimmer in paniekerige hoge bal len. Het wachtte geduldig op haar kansen en de twee beste moge lijkheden werden prompt benut. Bij Spijkenisse imponeerden al leen George Jardez, de linksach ter die op Teun van der Plas toe zicht moest houden (eindbalans van de vele duels: onbeslist) en Hans Groot, die voor Spijkenisse kortstondig de deur naar betere tijden openzette. Aren Buvens zette onnavolgbaar goochelend enkele Katwijkers op een zij spoor en bereikte Groot. De lange rechtshalf richtte strak op de lin kerhoek: 0-1. Het antwoord van Quick Boys kwam vrijwel direct. Jaap van Duyn (die voor de rest niet op vallend speelde en na rust door Kees van Rooyen zou worden vervangen) bereikte dankzij een misser van Daan van der Meer de jonge Mart van der Plas. Zonder aarzelen tekende de centrum spits voor de gelijkmaker. Wanordelijker Daarna werd het duel wat wanor delijker, vooral van de zijde van Spijkenisse, dat overigens op de blessures van Bert Bak enkel) en Nico Hokke (deze week ging hij onder het mes van PSV-clubarts Van den Brekel) kon wijzen. Kansen kreeg Spijkenisse eigen lijk niet. Zo figureerde op de lin kervleugel de jeugdspeler Kees Vlug, die zijn naam weliswaar alle eer aandeed, maar hij werd door de strakke bewaking van Wim van der Plas geen moment echt gevaarlijk. Verder kon rechtsbuiten Harry Remmers waal zich niet losmaken van Herman van Tricht en viel cen trumspits Hans Kok vooral op door enige forse overtredingen. De aantrekkelijke momenten moesten ook na rust van Quick Boys komen maar dat liet zich niet tot driest aanvallen verlei den. De Katwijkers leken te ver trouwen op die ene kans, die ge zien het regelmatige schutteren van de vijandelijke laatste lijn wel moest komen. Jalverwege de tweede helft was het zover. Teun van der Plas zag dat Mart van der Plas van bewa ker Cor van der Meer was weg gelopen. Zuiver aangespeeld aar zelde de centrumspits geen ogenblik: 2-1. Spijkenisse zag in, dat er iets moest gebeuren, en het drong aan. Het laatste kwartier werd dan ook één van de aantrekkelijkste gedeel ten van de wedstrijd. De thuisclub kreeg eindelijk de no dige ruimte, maar toen bleek, dat el counte kant Quick Boy het Geheel wanhopig geworden ver gastte Spijkenisser Jan Molen dijk (voor Kees Vlug ingevallen) het talrijke publiek nog op een kleine eenakter in het Katwijkse strafschopgebied. Hij ging stijl vol tegen de vlakte, maar arbiter Jongman vond de uitvoering niet geslaagd. TED DE HOOG. Motorsport - Willem Zoet heeft dit Wielrennen - Ger Slot is gisterer weekeinde in Hengelo beslag Ahoy Nederlands kampioen c gelegd op de nationale titels in de mum geworden. Tweede w 500 en 750 cc klasse. Sjaak Pieters. LEIDEN - In de derde klasse was er zaterdag voor de twee 'Leidse' vertegenwoordigers weinig suc ces weggelegd. Katwijk verloor met 2-0 van Xerxes, terwijl SIZO tegen Swift met 2-4 ten onder ging. Xerxes - Katwijk: 2-0. Katwijk heeft geen aansluiting weten te krijgen met de kopgroep. Koplo per Xerxes speelde een effectie ver spelletje dan de Katwijkers, die toch moedig partij leverden. Maar zoals al meer keren dit sei zoen wist de formatie van trainer Xerxes wijst Katwijk terug Van der Zeeuw de kansen die ge- creeerd werden niet in doelpun ten om te zetten. In de eerste helft kwam Katwijk na een half uur spelen op een 1-0 achterstand. Na de pauze deden de Katwijkers dige j- alles 2 en koelblo SIZO - Swift: 2—1. Sombere tijden voor het HUIegomse SIZO. Na de nederlaag van zaterdag staat de Hillegomse ploeg troosteloos on deraan Nu heelt SIZO wel de pech dat er telkens weer basis spelers niet van de partij kunnen zijn. Tegen Swift waren er vier geblesseerd; weerondei drie ver dedigers. Bij rust keek SIZO al togen een 0-4 achterstand aan. De HOlegommeni geven bet echtei niet op en via twee treffers van Eltjo Vyn kreeg de eindstand een draaglijker aanzien.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17