Ook Herbin is boos op zijn bondscoach „Ik heb hier wel van geleerd" Tour naar Nederland? Bedrijven sponsoren duels van Feyenoord Van Seggelen terug in UVS-selectie: Na blessure Platini in interland Schakers moeten geld nog delen Gantwarg vertoont geen lust tot initiatieven: remise WOENSDAG 24 OKTOBER 1979 ROTTERDAM - Feyenoord is in alle opzichten voorne mens een dikke streep te zet ten onder het nabije, arme verleden. Waar de voetbal lers onder leiding van trai ner Vaclav Jezek al sinds vo rig seizoen nadrukkelijke pogingen in het werk stellen het zo 'rijke' Kuipverleden te doen herleven, is inmiddels ook de clubleiding schuchter begonnen aan een nieuwe successtory. Nu het er alle schijn van heeft dat de magere prestatiejaren zijn ingeruild voor een aan tal vette, stelt de clubleiding van Feyenoord allerhande pogingen in het werk om de eens tot aan de rand gevulde, maar later uitgeholde schat kist te spekken. In dat kader past de mogelijkheid, die het Feyenoord-bestuur voor be drijven heeft geopend om wedstrijden te sponsoren. Met ingang van vandaag mogen bedrijven in ruil voor bepaalde faciliteiten (voor zitter Couwenberg: "Voor het geld dat ze ons betalen, worden enkele rijen op het ereterras gereserveerd en kunnen die bedrijven hun re laties ook in de koffiekamer ontvangen") in én om het stadion reclame voor hun product maken. Een reisbureau (Bel Air) heeft vanavond, tijdens het UEFA Cup-duel met Malmö FF, de primeur en heeft, zonder dat het uiteraard ook maar enige zekerheid bezit dat Feye noord zich kwalificeert, De aankomst van het Zweedse Malmö op Schiphol. Op de foto (in het midden) trainer Bob Houghton met zijn verdedigers Ingemar Erlandsson (1) en Magnus Andersson. meteen de eerstvolgende thuisronde van het Europa Cup Ill-toernooi geclaimd. "We zijn blij dat we deze nieuwe bron van inkomsten hebben kunnen aanboren", sprak Couwenberg, die bo vendien van de supporters vereniging (voorzitter Van der Schoor: "Dit bedrag is de opbrengst van een autover loting") nog een douceurtje van een ton kreeg toege speeld ten bate van de voet- balschool. "Tien bedrijven hebben belangstelling ge toond voor ons initiatief, zo dat we nu een basis hebben gevonden om de tekorten van de laatste jaren, in nauwste samenhang met de sterk verbeterde recettes, weg te werken". GERARD VAN PUTTEN LEIDEN - Theo van Seg gelen, Wiil Henskens en Piet Mieremet zijn weer opgenomen in de A-selec tie van de Leidse hoofd klasser UVS. Dit besluit werd gisteravond na een vergadering tussen ge noemd drietal, de overige selectiespelers en het be stuur van de vereniging genomen. Het trio spelers is op een eerder ge nomen beslissing om het zaal voetbal (dat buiten UVS-ver- band wordt verboden) in compe titieverband te blijven spelen, te rug gekomen en zal waarschijn lijk weer in het basiselftal van de hoofdklasser zijn terug te vinden in de wedstrijd van a.s. zondag tegen Blauw Wit. Henskens en Mieremet hadden op- vnllpnd weinig moeite om zich met het door het UVS-bestuur nog steeds gehandhaafde princi pebesluit ("zaalvoetbal okay, maar dan alleen bij UVS") neer te leggen. Henskens: "Inderdaad, ik heb mij weer beschikbaar gesteld voor de A-selectie. Dat betekent dus dat ik het zaalvoetbal voor gezien hou". Piet Mieremet deelde de mening van de besnorde voorstopper, maar de ex-Roodenburger had wat moeite met de opgelegde schorsing (één wedstrijd). "Daar was ik het niet mee eens. Goed, ik was dan wel fout, maar het had ook op een andere manier opge lost kunnen worden. Een beris ping bijvoorbeeld of een voor waardelijke schorsing. Dat had een wat prettiger indruk ge maakt". Om dat laatste geval wrong de schoen. In het verleden waren di verse selectiespelers van UVS al in ae zaal actief geweest (Mario Faber) en telkens had het UVS- bestuur de spelers disciplinaire* maatregelen opgelegd. Voorzit ter Kruit c.s. wilde met met twee maten meten en schorste ook dit drietal, dat in competitieverband bij diverse (bedrijfs)verenigingen was uitgekomen. Juist die beslis sing vecht Theo van Seggelen "tot in de eeuwigheid" aan, zoals hij in een verspreid 'memo' tij den? het afgelopen zondag ver speelde duel UVS-CVV al liet weten. "Natuurlijk wist ik dat het zaal voetbal bij UVS verboden was", liet de Leidenaar zich gister avond ontvallen. "Maar dat wil nog niet zeggen dat ik me met die regel conformeer. Waarom mag ik die onjuiste principes van het bestuur niet aan de kaak stellen? Ik vind het verkeerd om iemand meteen maar een schorsing op te leggen als hij het met bepaalde besluiten niet eens is. Natuurlijk, de hele zaak is behoorlijk uit de hand gelopen maar ik heb het ge daan om een discussie op gang te brengen". Alle pogingen van de blonde voet baller ten spijt, het principebe sluit van UVS bleef gehandhaafd en zowel Theo van Seggelen, Will Henskens en Piet Mieremet moesten liters water bij de wijn doen om hoofdklassevoetbal te kunnen blijven spelen. "Mijn naam is wel in discrediet ge bracht", verzuchtte Van Segge len. "Ik heb hier wel van geleerd. Ik ga voortaan de praktische weg bewandelen om m'n partijtje voetbal te kunnen spelen. Maar in het vervolg zal ik mij wat gere serveerder gaan opstellen tegen over het gehele voetbalgebeuren. Dit soort gevallen kunnen voor mij namelijk maatschappelgk nadelig van invloed zijn"... ROB ONDERWATER RIO DE JANEIRO (ANP) - Robert Hübner, Lajos Portisch en Tigran Petrosjan krijgen gezamenlijk aan prijzengeld uit het interzo nale toernooi 19.000 Zwitserse franken (bijna 24.000 gulden). Het geld is echter niet uitgekeerd tijdens of onmiddellijk na de slui tingsplechtigheid van het toer nooi in Rio de Janeiro. De organi satoren besloten het bedrag over te maken aan de internationale schaakfederatie, die moet beslis sen welke verdeelsleutel zal moe ten worden toegepast, daar het drietal gelijk eindigde. UTRECHT - Het lag voor de hand dat Harm Wiersma na de turbu lente 16de partij, waarin hij zijn overmoed met een nederlaag moest bekopen, het wat rustiger aan zou doen. De 17de partij ein digde dan ook in remise. Opval lend was dat Gantwarg helemaal geen lust tot initiatieven vertoon de, terwijl hij het toch is die twee punten achterstand moet weg werken. Blijkbaar is de inspan ning van zijn overwinning in de vorige ronde zo groot geweestdat ook hij een wat vreedzamer strijd verkoos. De opening was een variant op die van de derde partij. Wiersma speelde op uitdunning van de korte vleugel van de Rus, die daardoor een aantal geforceerde zetten moest spelen. Wiersma probeerde nog wel wat, maar erg overtuigend was het niet. Wel kreeg hij doorzijn initiatieven in het eindspel wat gemakkelijker spel, maar winstkansen zaten er niet. Op de 41ste zet liep het spel dood en werd tot remise beslo ten. Er zijn nu nog drie partijen te spe len en Wiersma staat twee punten voor. Gantwarg moet dus nog met Gantwarg wit, Wiersma zwart 1.34-30 20-25 2.30-24 19x30,3.35x24 18-22,4.33-29 14-20, 5.38-33 10-14, 6.42-38 4-10, 7.47-42 14-19, 8.40-35 19x30, 9.35x24 10-14, 10.45-40 14-19, 11.40-35 19x30, 12.35x24 5-10, 13.44-40 10-14, 14.49-44 14-19, 15.40-35 19x30, 16.35x24 9-14, 17.44-40 3-9, 18.50-44 14-19. 19.40-35 19x30, 20.35x24 9-14, 21 44-40 14-19, 22 40-35 19x30, 23.35x24 17-21, 24.31-27 22x31, 25.37x17 11x22, 26.32-27 22x31, 27.36x27 13-19, 28.24x13 8x19, 29.41-37 6-11. 30.46-41 20-24, 31.29x20 15x24, 32.39-34 12-18, 33.37-32 11-17, 34.41-37 17-21, 35.33-28 18-23, 36.38-33 7-12, 37.37-31 21-26, 38.43-39 26x37, 39.42x31 12-17. 40.27-22 1-6, 41.22x11 remise. LEIDEN - Joop Riethoven heeft goede hoop dat de Tour de Fran ce in 1982 in Nederland van start zal gaan. De wielerorganisator kreeg afgelopen weekeinde een brief van Tour-directeur Lévi- tan, waarin deze hem meedeelde dat hij binnenkort met hem rond de tafel wil gaan zitten. De voor zitter van de Ren- en Tourver eniging Swift vertrekt daarom volgende week met een vijf mansdelegatie naar Frankrijk om te praten over de startplaats en een eventuele etappeplaats in Nederland. "Ik heb de indruk", aldus Rietho ven "dat ze in Frankrijk gewel dig tevreden zijn over de perfec te ontvangst vorig jaar in de Groenoordhallen en dat ze daarom met ons willen praten over 1982. Het is dan de bedoe ling dat de rijders zo snel moge lijk vanuit Nederland naar Frankrijk vertrekken, maar ik heb ondertussen al een aanbie ding uit het noorden van het land gehad voor een halve of he le etappe daar". De Tour, die volgend jaar in Frankfurt begint, levert de or ganisatoren in 1980 weliswaar een bedrag van 1.100.000 DM op, maar de Westduitsers krijgen daar wel een dubbele rit voor te zien. Zowel de proloog als de start zal plaatsvinden in het stadion van Frankfurt. "Mon sieur Lévitan heeft mij toege zegd dat het startgeld procents- gewijs gelijk zal zijn aan het be drag dat in Frankfurt zal wor den betaald. We gaan er daarom vanuit dat het ons ongeveer zes honderdduizend gulden zal gaan kosten". Een sponsor heeft Riethoven al gevonden. "Als Lévitan toe stemt dan komt alles binnen kort zwart op wit te staan en zorgt de geldschieter er verder voor dat alles via hem wordt ge regeld. Ik hoef me dan niet onge rust te maken over mijn gezond heid", zegt de Leidenaar, die hersenbloeding overhield de financiële afwikkeling van de Tour van 1978. Wel blijft Riet hoven de organisatie van de eventuele Tour in Nederland in handen houden. De startplaats heeft de Swift-praeses al in zijn gedachte, "maar voorlopig blijft-ie nog geheim. Het is in elk geval een plaatsje in de buurt van Leiden. Bovendien zal ik bedingen, dat als de Tour de France over twee jaar in Neder land start deze dan ook Leiden zal aandoen". Mogelijk dat de startplaats a.s. vrijdag op de receptie van het 60 jaar bestaande Swift in Holiday Inn (Van 19.30 tot 21.30) bekend zal worden gemaakt. Op die avond zal hoogstwaarschijnlijk buiten Karstens ook Swift erelid Joop Zoetemelk zijn ge zicht laten zien, nu hij door een blessure niet kan meedoen aan de zesdaagse van Frankfurt. EINDHOVEN - Niet alleen PSV-trainer Kees Rijvers, maar ook Robert Herbin, zijn collega van het Franse St.-Etienne, dat vanavond in het uitverkochte Phi- lips-stadion als tegenstan der fungeert van de Eind- hovenaren in de tweede ronde van het UEFA-Cup- toernooi, heeft zijn beden kingen tegen de werkwijze van de nationale bonds coach, in dit geval Michel Hidalgo. Herbin namelijk stelt Hidalgo er voor verantwoordelijk dat zijn ster-speler Michel Platini, eind vorig seizoen voor een flinke bom duiten overgenomen van FC Nantes, door een blessure tot eind van dit jaar voor „Les Verts" niet beschikbaar is. In tegenstelling tot Kees Rijvers heeft Robert Herbin zelfs ge dreigd de door Hidalgo geselec teerde spelers van St.-Etienne niet langer af te staan voor onbe langrijke interlandontmoetin gen. Herbin, die met zijn ploeg gistermiddag zijn intrek heeft genomen in het Sheraton-hotel in Geldrop en vanavond na de wed strijd weer spoorslags naar St.-Etienne vertrekt, over die controverse: „Ik kan me er niet langer mee verenigen dat mijn beste spelers worden opgesteld in vriendschappelijke interland wedstrijden die totaal niets om het lijf hebben. Het risico dat één van mijn spelers in dergelijke wedstrijden geblesseerd raakt, vind ik veel te groot. Natuurlijk, wanneer er werkelijke belangen op het spel staan, zoals in de wed strijden voor de kwalificatie van het Europese of het Wereldkam pioenschap, moet het beste denkbare Franse elftal spelen, maar in wedstrijden van duide lijk mindere importantie zie ik dat niet zitten". Michel Platini raakte recentelijk geblesseerd, in de wedstrijd te gen het elftal van de Verenigde Staten - in Parijs, onder leiding van Van Ettekoven gespeeld en door de Fransen met 3-0 (waarbij één treffer van Platini) gewonnen - nadat hij door de Amerikaan Bandov rücksichtlos tegen de grasmat werd gelopen. Met een kniebandblessure moest de spe ler van St.-Etienne afgevoerd worden. Een geluk bij een onge luk was, dat Platini aan dezelfde knie vroeger al eens een menis cus heeft laten weghalen, anders was nu een operatie noodzakelijk geweest. ny Rep, derde van rechts, doet het rustig De 24-jarige Michel Platini, die bei- HERMAN POOS de wedstrijden tegen PSV dus zal moeten missen, heeft overigens al een indrukwekkende serie blessures achter de rug. Niet al leen werd hij drie jaar geleden aan een meniscus geopereerd, maar bovendien brak hij al tweemeterhand en eenmaal de linker liep hij een zware hersen schudding op, brak zijn rechte- renkel en liep pal na het wereld kampioenschap in 1978 op tegen een drievoudige scheenbeen breuk, die hem een halfjaar van de voetbalvelden hield. De kniebandblessure waar Platini nu mee werd geconfronteerd, heeft inmiddelsge egehad voor St.-Etienne, dat uit de laatste twee competitiewed strijden, tegen FC Nantes en Mo naco, slechts één punt wist te vergaren en daardoor zijn lei derspositie in de Franse competi tie moest afstaan aan de Mone- gasken. „En dat is in feite allemaal terug te voeren op die onnodige blessures van Platini in de wedstrijd tegen de Verenigde Staten. Niet alleen ik heb problemen met de selec tieprocedure van Hidalgo, ook mijn collega Gress van Racing Strassbourg overweegt, nadat hij door die wedstrijd tegen de Ame rikanen zijn topscorer Wagner voor lange tijd zal moeten mis sen, om ook niet langer spelers beschikbaar te stellen voor min der belangrijke wedstrijden van het Franse elftal", aldus Herbin, die meer dan waarschijnlijk van avond Repellini voor Platini zal inzetten. Weliswaar heeft Herbin nog spelers als Brunt en Derigan achter de hand, maar dit duo is nog te onervaren om in die moei lijke EC-wedstrijd te worden in gezet. In de blessurelijst van PSV is giste ren nog weinig verandering ge komen. Hoewel met name Poortvliet tijdens de training weer voluit leek te kunnen gaan. zal PSV vanavond hoogstwaar schijnlijk toch het volgende team binnen de lijnen brengen: Van Beveren - Schepers, Van Kraaij, Brandts en Wildschut - Van der Kuylen, Stevens en Val- ke - Koster, Lubse en Posthu- De vermoedelijke opstelling van St.-Etienne: Curkovic - Janvion, Santini, Lopez en Farison - Larios, Efie en Re pellini - Rocheteau, Rep en Zi- mako. VOETBAL - In de voorronde van de strijd om het Europees kam pioenschap is Zweden er gisteren niet in geslaagd on1 langs Luxemburg te komen. In Esch- sur-Alzette werd het 1-1. Uitlatingen niet in dank afgenomen... ROTTERDAM (ANP) - De uit latingen van Clemence Wes terhof, assistent-trainer van Jezek, ten aanzien van Feye- noords komende tegenstan der Malmo FC zijn bij de Zweden slecht gevallen. Westerhof zag Malmó zondag j.l. spelen tegen Hamarbv IF en zei na de wedstrijd dat Feyenoord zeker niet veel moeite zou hebben met de fi nalist van het Europa Cup I- toernooi van vorig jaar. Trainer Houghton had giste ren een redelijke verklaring voor het feit dat Malmo in derdaad niet zo best had ge speeld. "We hebben zeven geblesseerden. Dan is het niet gek dat je minder speelt dan normaal. Voor de wed strijd tegen Feyenoord mis sen we opnieuw een aantal basisspelers. Onder hen Bo Larsson, Roy Andersson en Stefan Tapper. Ja dat zijn al len internationals."

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19