Vrolijk stelt eerste hnis in Ter Weer beschikbaar leidse agenda Week van Onderhoudsbeurt voor Gelderswoudse weg de Zee in Wassenaar „Kinderen niet teveel beoordelen naar intellectuele vaardigheid" Burgerlijke stand PAGINA 2' STAD EN RAND DINSDAG 23 OKTOBER 1979 WASSENAAR - Met de overhandi ging van de huissleutel aan de eerste bewoners van Ter Weer in Wassenaar werd gistermiddag door de commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland Maarten Vrolijk het eerste huis van deze nieuwbouwwijk beschikbaar ge steld. Het tegelijkertijd het eerste voltooide woningwetwoning in dit plan. In totaal komen er honderd wo ningwetwoningen, waarvan 18 gestapelde en 8 kleine woningen van één woonlaag, met een ge middelde huur van 470 gulden. Verder zijn in het plan dat zich ontwikkeld naast de voormalige tramremise in de nabijheid van het St. Adelbertcollege nog 33 premiekoopwoningen (gemid delde prijs 147.000 gulden) en 20 vrije sector sectorwoningen (ge middelde prijs 316.810 gulden) in aanbouw. Verwacht wordt dat medio april de laatste woning van het project klaar zal zijn. Na de overhandiging van de eerste sleutel aan de familie Beyersber- gen werd Vrolijk nog een toelich ting gegeven op de nieuwbouw in deze wijk. De commissaris van de koningin bracht gisteren de ge hele dag een werkbezoek aan zijn woonplaats Wassenaar. Het ge heel had echter een vrij informeel karakter, mede omdat in Wasse naar weinig projecten op stapel staan waarbij de provincie een belangrijke inbreng heeft. 's Middags hield de woningbouw vereniging St. Willibrordus nog een receptie in het Jeroenhuis aan de Kerkstraat in verband met haar 60-jarig bestaan. Voor de ju bilerende vereniging dubbel feest omdat de bouw in Ter Weer wordt uitgevoerd in opdracht van St. Willibrordus. ILennn)inüi@fjj@g m W@)fiWï®(n)(o] WARMOND - De geboorte van het lammetje bij de familie Beverloo in het Gelderse plaatsje Deil (zie deze krant van gisteren), was blijkbaar toch niet zo uniek. In de boerderij van de familie Van der Voort aan de burgemeester Ketelaarstraat in Warmond waren vorige week zondag al twee lammetjes geboren.De moeder van deze lammetjes had dit voorjaar reeds enkele lammeren op de wereld gezet, maar verraste de familie Van der Voort 1 '/2 week geleden wederom met twee lammetjes. Rijken volgt Van Boven op WASSENAAR - De heer A. G. L. Rijken, die bij koninklijk besluit per 1 november is benoemd tot commissaris van politie in Was senaar, als opvolger van de heer G. J. van Boven zal op vrijdag 2 november worden geïnstalleerd. Dat gebeurt 's morgens in het raad huis door burgemeester Staab in tegenwoordigheid van de leden van het politiekorps en van het reserve-politiekorps. In de middaguren, van 16.30 uur tot 18.30 uur is er, eveneens in het raadhuis, een receptie waarop ie dere belangstellende welkom is. Kraak van kluis in kerk levert 5000 gulden op LEIDERDORP - De opbrengst van de kluiskraak in de Scheppingskerk in Leider dorp ligt rond de 4 a 5000 gul den. Het gaat hier om collec tegelden die in deze kluis wa ren opgeborgen. De daders, die maandagochtend met snijbranders eerst een slot uit een metalen deur brandden om bij de brandkast te ko men, die even later ook werd opengebrand, zijn nog niet bekend. ZOETERWOUDE - De reconstruc tie van de Gelderswoudseweg in Zoeterwoude is momenteel in volle gang. Omdat door de hoge waterstand onder het wegdek het water lang blijft staan en er daar door gemakkelijk spoorvorming op deze weg ontstaat, was een grote onderhoudsbeurt hard no dig. Om deze problemen in de toekomst enigszins het hoofd te kunnen bieden wordt nu een speciale fundering aangebracht. De klinkerbestrating zal worden vervangen door een asfaltver- harding. Een en ander betekent wel dat de omwonenden tot Kerstmis, als alles volgens plan ning verloopt tenminste, last van de werkzaamheden zullen heb ben. Wel zullen zij al die tijd hun Fietser gewond LEIDEN - Een veertienjarige jon gen kreeg gisteren een lichte her senschudding en hoofd- en schaafwondjes toen hij op de Zoeterwoudseweg met zijn fiets tegen een tegemoetkomende bromfietser botste. De jongen wilde linksaf de Tomatenstraat inslaan en had de bromfietser vanwege een geparkeerde auto niet gezien. erven kunnen bereiken. Het doorgaande verkeer wordt zo lang de werkzaamheden duren omgeleid via de Westeinderweg in Hazerswoude en de Noord- plasweg. De totale kosten van de reconstructie zullen ruim 750.000 gulden bedragen. Drie inbraken in Leiderdorp LEIDERDORP - Bij een inbraak in de Louise de Colignyschool aan de Van Geerstraat in Leiderdorp zijn dit weekeinde twee geluids boxen gestolen. Gisteravond werd ook nog inge broken in een woning aan de Ro zenburg, en in een huis aan de Sijpestein beide eveneens in Lei derdorp. Bij de Rozenburg werd een met girobetaalkaarten ont vreemd. De portefeuille werd la ter in de tuin teruggevonden ech ter zonder de betaalkaarten. Uit het huis aan de Sijpestein werd een geldkistje met 400 gulden ge stolen. Van de daders van de drie inbraken ontbreekt nog elk spoor. WASSENAAR - Uitgaande van de hervormde wijkgemeente "Het Dorp" in Wassenaar wordt van 30 oktober tot en met zondag 4 no vember een "week van de zee' gehouden. Voor deze week is een uitgebreid programma opge steld. Zo zal er een grote en door vaklie den ingerichte tentoonstelling zijn in het Dorpscentrum en de Dorpskerk. De expositie brengt enkele aspecten van de zee in beeld, zoals de vervuiling, het ge vaar van overbevissing en de zee als transportweg. Het materiaal van de tentoonstel ling is afkomstig van het Rijks museum voor Natuurlijke Histo rie in Leiden en de Marine Voor lichtingsdienst en het Maritiem Instituut in Rotterdam. De officiële opening van de week van de zee heeft plaats op dins dagavond 30 oktober om 19.45 uur. Burgemeester Staab zal die opening verrichten, 's Avonds zal er ook een lezing worden gehou den door prof. dr. H. Berkhof, hoogleraar in Leiden. Hij spreekt over "Rentmeesterschap, of de verantwoordelijkheid van de mens ten opzichte van de hem omringende natuur". De week van de zee is uitdrukkelijk bedoeld voor geheel Wassenaar. Iedereen kan de tentoonstelling bezoeken als ook de andere mani festaties die georganiseerd zullen worden. Op woensdag, donder dag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur zijn er informatie-ochtenden voor scholieren onder leiding van dr. J. van der Land, oceanoloog van het rijksmuseum voor na tuurlijke historie in Leiden. Woensdagmiddag van 14.30 tot 17.00 uur' is er een kinderspeel middag voor alle kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Vanaf 17.30 uur zijn ouders en volwas senen welkom. Vervolgens is er om 18.00 uur een koud buffet met zeebanket in de Dorpskerk. Op woensdag 31 oktober is er mid dagprogramma voor bejaarden verzorgd door "Altijd welkom" (14.30 uur). Voor donderdagavond 1 november 20.00 uur staat een inleiding op het programma van prof. dr. P Groen, oud-directeur van het KNMI over de "technische as pecten" van de zee. Vrijdagavond om 20.00 uur wordt de film "Gentle Giants" vertoond, de be roemde walvissenfilm van het Wereld Natuur Fonds. Zaterdagochtend word een fiets tocht naar het Marine Vliegkamp Valkenburg gehouden, waar deelnemers de gasten zullen zijn van de Opsporings- en Red dingsdienst. De week van de zee, die gehouden wordt onder het motto "zal de zee me een zorg zijn?" wordt op zon dag 4 november besloten met een gezinsdienst in de Dorpskerk om 10.00 uur, gevolgd door geza menlijk koffie drinken. Ook na deze dienst kan de tentoonstel ling nog bezocht worden. De heer Vrolijk (tweede van rechts) samen met de familie Beyersbergen in de eerste woning die in Ter Weer beschikbaar is gekomen. Professor Sanders op onderwijsdag Oegstgeest Personeel van gemeente Wassenaar vervroegd met pensioen WASSENAAR - Het personeel van de gemeente Wassenaar mag ge bruik gaan maken van de zoge naamde VUT-regeling. Dit heeft de gemeenteraad vorige week besloten. De regeling is opgenomen in het Algemeen Ambtenarenregle ment en houdt in dat een ambte naar die de leeftijdvan 63 jaar heeft bereikt en een ononderbro ken diensttijd heeft van 10 jaren, eervol ontslag kan verkrijgen. Behalve dat in het ambtenaren reglement een nieuw artikel over deze materie werd opgenomen, heeft de raad ook een "uitke ringsregeling vrijwillig ver vroegd uittreden" vastgesteld. LEIDEN - Bij de Consumarkt aan het Levendaal is in het week end een grote partij koffie en si garetten gestolen. yy -A'V 5 i i i LEIDEN, LEIDERDORP, OEGST GEEST, ZOETERWOUDE - Geboren: Hoyte zv J.P.W. Bokma de Boer en M.J. de Klerk (Leiden) Babette dv G.D. de Wolf en M.E. Jansen (Oegstgeest) Anne- lies dv. G. van Meeteren en N.A. Bijl (Leiderdorp), Marlies dv H P. Levy en M.W.M. Schuite (Leiden), Mathijs zv S. Eikeienboom en J.M.C. de Bruin (Lei den), Roy zv M. Gortzak en J.P. van Heek (Leiden), Petra dv T. van der Zeeuw en P.C. van den Eikhoff (Leiden), Eline dv F.F.H. Gijsbers en A.M.C. van der Vleu ten (Leiderdorp), Steven zv D.J. Koop- mans en M.C. Brenninkmeijer (Leider dorp). Maria dv F A.M.G. Biesta en P.M. Bezemer (Leiderdorp), Pepijn zv J. Nijs en F.C. Polane (Leiden), Emma dv J.P.M. Colijn en C. Bekooy (Leiden), Jorrit zv P.L. van der Loo en A.M. Hagen (Leiden), Mashall zv J.J.C.M. Alkemade en A.M.G. van Dam (Voorschoten), Mau rice zv K.C. Koet en S.C. de Graaf (Lei den), Maria dv J. Snatersen en M.A. de Boer (Leiderdorp). Mikel zv D.W. Wan- sink en J.G. Crama (Leiden), Rob zv G.J. Kokkedee en C.P.C. Moes (Leiden), Ja- WASSENAAR - De gemeente lijke sociale dienst van Wasse naar heeft weer een bijgewerkte sociale kaart voor de gemeente het licht doen zien. De sociale kaart is bedoeld als wegwijzer naar de instellingen die werk zaam zijn op het gebied van de materiele in 'mmaterièle hulp verlening, maar wil ook informa tie verstrekken over allerlei ac\i- viteiten die op het terrein van de maatschappelijke dienstverle ning in de gemeente Wassenaar worden ontplooid. cob zv M. van Eedenburg en G.J. Bijle- veld (Zoeterwoude), Jacobus zv T.J. Wansbeek en W.C.H. Lenstra (Leiden), Ivo zv A.G.M. Winkel Groenendijk (Lei den), Amber dv W. van der Meer en A. Schrijen (Leiden); Patricia dv A. Brug- mans en J. van Gelder (Leiden), Hajo zv P.A. Winia en F.J. Kampmeinert (Lei den), Maurik zv C. Wassenaar en R.H.M. Scheffers (Leiderdorp), Titia dv C. Was senaar en R.H.M. Scheffers (Leider dorp). Meinou dv T. de Vries en G.H.M. Roelofsen (Leiden), Annick dv T. de Vries en G.H.M. Roelofsen (Leiden), Sven zv B. Grundeken en S.I.W. Broerse (Leiden), Lenneke dv J. Molenaar en H. van den Boogaard (Oegstgeest). Ondertrouw: A.J. van Vliet (Leiderdorp) en M.A.E. de Regt (Leiderdorp), P.C. Chang en I. Osinga (beiden Leiderdorp), M.A. Prins (Leiderdorp) en C.M. Loopik (Leiden. Huwelijk: M.W. Sloos (Leiderdorp) en P.S.M. van Strien (Hazerswoude). L.G.J. de Leede (Leiden) en M.T. Twente (Lei den), J.B. de Bruin (Leiderdorp) c-n G A. Mortens (Leiderdorp) E.J. Voskuil (Lei den) en Irene Fakkel (Leiden), J.L.M. van der Kroft (Leiderdorp) en H. J.G. Rol (Leiderdorp). Snelheidscontrole LEIDEN - Bij een snelheidscon trole op de Langegracht zijn gis teravond dertig overtredingen geconstateerd. De hoogst geme ten snelheid was 82 kilometer per uur, terwijl maar vijftig is toege staan. Er werden in totaal 317 au to's gecontieleerd. OEGSTGEEST - Voor het onder wijzend personeel van alle Oegstgeester lagere en kleuter scholen is gisteren voor het tweede achtereenvolgende jaar een onderwijsdag georganiseerd. Was vorig jaar het thema "de in tegratie van kleuter en lager on derwijs in de toekomstige basis school", nu stond het kind van deze tijd als kernthema centraal. Als inleiding wees kinderpsy chiater mevrouw professor San ders erop de kinderen niet teveel te beoordelen naar hun intellec tuele vaardigheden. "Te grote waardering voor hoge rapportcij fers moet verdwijnen". Verder signaleerde zij dat de eenzaam heid van kinderen toeneemt als anderen, ouders of verzorgers, teveel met zichzelf bezig zijn. Hoogleraar in de celbiologie en de genetica professor Galjaard ging vooral in op de problemen rond het kind opleiden voor de onbekende maatschappij van morgen. Hij ziet een totale om mekeer van de leeftijdssamen- hang van de samenleving in het verschiet. Momenteel heeft Ne derland relatief het grootste aan tal kinderen in Europa, maar dat wordt in de toekomst juist omge- "De macht van de bejaarden zal daarom toenemen", zo zei hij en hij raadde dan ook aan nu al meer gebruik te maken van de creativi teit en wijsheid van de oudere bevolkingsgroep. Buiten rond de 160 onderwijzers, onderwijzeres sen en kleuterleidsters gaven ook de inspectie voor het kleuter en lager onderwijs, het voortgezet onderwijs en de Leidse School Adviesdienst van hun belang stelling voor de onderwijsdag blijk in het gemeentecentrum. Dinsdag Leiden - K O - ingang Hazewind steeg, Film: "De boom der wensen", 20 uur. Themaochtend Leidse Vrouwenraad - woensdag 9.30 uur, over "agressiviteit onder de jeugd", Burggravenlaan in de Vredeskerk. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, avond over Chileense vluchtelingen, 20 Stadhuis - Cie Volkshuisvesting, 20 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, lezing avond Rozekruisersgem. 20 uur. Dienstencentrum - Herenstraat 45, voorlichtingsavond over verbetering van straten, 20 uur. Speeltuinver. Maredijk - 19-20.30 uur, bingoavond. Antonius Clubhuis - Lange Mare 43, vergadering Leidse postzegelverzame laars, 20 uur. Algemene Reclasseringsvereniging - Rijnsburgerweg 167, tel: 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met de politie en/of justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, Werklo zen Adviescentrum, woe van 10-12 uur. Nieuwe Rijn 20a - Vrouwencafé, 21 uur, NVSH' trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek, en filmverhuur, 20-21 uur. KWJ - beweging Werkende Jongeren, Noordeinde 2a, klachtenspreekuur 17-20 uur; geopend ma t/m vr van 10-17 uur. Oegstgeest - Gemeentehuis, voorbe spreking begroting 19 uur. Leiderdorp - Cult. Centr., hoorzitting over woonwagens, 20.30 uur. Woensdag Leiden K O - ingang Hazewind- steeg, 14.30 uur Kinderfilm: "De trein- rakkertjes". K O - ingang Hazewindsteeg, 21.15 Rijksdaalderconcert. Stadhuis - Cie voor de rekeningen 17.30 Stadhuis - Cie verkeerszaken, 15.30 uur. Nieuwe Rijn 20a - Themamiddag vrou wenhuis, Arianne van Ambsberg, ovei "sex in de middenleeftijd", 14.00 uur. Nieuwe Rijn 20a - Vrouwencafé, 21 uur. Leiderdorp - Gemeentehuis, Gemeen schappelijke schoolraad, 20 uur. Oegstgeest - Gemeentecentrum, Lijt- weg 20 uur, avond voor en door verstan delijk gehandicapten. Voorschoten - 20 uur D'66 vergadering, Gemeentehuis. Warmond - 20.30 uur, Gemeentehuis Cit Finan, en econ. aangelegenheden. Donderdag Waaggebouw - Aalmarkt 21, Leidse Ge dichtenavond, m.m.v. Boudewijn Büch en Nico Bill, 19 uur. Groenoordhallen - Pasar Gembir, 12-24 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, politieke cursus van de PvdA met Hugo Primus over kaalslag en renovatie, 20 uur. Gemeente archief - Boisotkade, oper dag, van 9.30-12.30, 14-17 en 19.30-21.3C Stadhuis -16.15 uur, Cie politionele aan gelegenheden. Stadhuis - Cie ruimtelijke ordening, 2C Schouwburg - Oude Vest 43, Cit Schouwburg, 16 uur. Nieuwe Rijn 20a - Werkgroep homofilie open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidsewef 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk gracht 32, vrij advies, 19.30-21 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - Ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum, vr. van 14-16 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag van 14-16 uur, kaarten, sjoeler en andere spelletjes. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 19 tot 26 oktober door Centraal Apotheek Breestraat 74, tel. 120552. Tot za terdag 13 uur apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met open baar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedgevallen gebruik maken van een taxi, tel. 122444. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp - Zoeterwoude-Rd. - Gezondheidscentrum, Berken kade, Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - A. Dijkgraaf, Ooievaar straat 4, Lisse, tel. 02521-15471. Deelneemsters aan de onderwijsdag gisteren tijdens een gezellig onderonsje in het gemeentecentrum. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2