Uitstel waterzuivering rond Haarlemmermeer UitermeerLisse viert jubilea van U zoekt'n ruime, betaalbare schakelvilla? Bouwplaats installatie onderwerp van discussie VERKOOPSTER ook bij hettelevisiekijken Ifr hubam RIJNLAND B.V. 412353 bezorgers/sters KEUKENBUFFETTEN VRIJDAG 19 OKTOBER 1979 LEIDEN/REGIO PAGINA 25 ALKEMADE (NIEUWE WETERING) - De meeste van de in totaal ruim 12000 inwoners van Alkemade zullen wat langer dan verwacht hun rioolwater in de Ringvaart in Haarlemmermeer blijven lozen. De bouw van een zuiveringsinstal- verbiedt de inspectie de aanleg latie voor de Alkemadese dorpen j Roelofarendsveen, Oude en Nieuwe Wetering zal voorlopig nog niet ter hand kunnen worden I genomen. De strook grond tus sen de snelweg (Amsterdam - Voorburg) en Nieuwe Wetering, die voor de bouw van zo'n instal latie was uitgezocht, blijkt plot seling nogal wat bezwaren te hebben. Het Hoogheemraad schap van Rijnland heeft vanwe ge die bezwaren besloten de zaak opnieuw in studie te nemen en dat betekent zeker anderhalfjaar vertraging. Het probleem is eigenlijk dat de uitgezochte strook grond te smal is voor de bouw van een zuive ringsinstallatie. Enerzijds eist Rijkswaterstaat dat de bouw er van op minstens honderd meter afstand van de rijksweg ge schiedt, anderzijds mag de riool zuivering niet te dicht bij woon bebouwing plaatsvinden. Deze zomer maakte de inspectie van Volksgezondheid bekend onder welke voorwaarden de in stallatie op de uitgezochte plek, op minder dan 250 meter van de woonhuizen in Nieuwe Wetering zou mogen worden gebouwd. Zo eist Volksgezondheid de over kapping van een en ander, opdat voor de omwonenden geen stan koverlast kan ontstaan. Verder VOORHOUT - De horeca in Voor hout mag gedurende het week einde in het vervolg tot 's nachts twee uur de deuren open houden voor het publiek. In het verleden moesten de eigenaars van dit soort bedrijven om één uur slui ten. De raadsleden toonden gisteren geen bezwaar tegen het voorstel van burgemeester en wethouders van Voorhout de openingstijden, met een uur te verlengen gezien "de veranderde uitgaansgewoon- ten". slibdroogbed op ringe afstand van de huizen, zo dat het slib óf naar elders ge transporteerd óf op een andere wijze gedroogd zal moeten wor den. Voor het hoogheemraadschap is dit alles reden om zich nog maar eens een keertje achter de oren te krabben, want tegemoet komen aan die eisen betekent flink wat hogere kosten voor Rijnland. Niet alleen zal nu worden beke ken of de bouw van een zuive ringsinstallatie nabij Nieuwe We tering nog wel een haalbare kaart is, tevens zal worden uitgekeken naar mogelijke andere bouw plaatsen. Als die een besparing inhoudt, zal wellicht naar een andere plaats worden uitgeweken. Mogelijke verdere vertragingen zullen daar het gevolg van zijn, omdat de ge meente Alkemade dan weer een nieuwe plaats zal moeten vrijma ken via een herziening van een bestemmingsplan. Alkemade zal daarmee één van de laatste gemeenten zijn die voor lopig nog goeddeels ongezuiverd rioolwater in Rijnlands boezem loost. Op dit moment lozen nog tal. van gemeenten ongezuiverd water in de Ringvaart, maar dat zal binnenkort gaan veranderen als de zuiveringsinstallatie in Zwaanshoek in gebruik wordt gesteld. Deze installatie moet het rioolwater van zo'n 100.000 men sen uit de Haarlemmermeer en de Bollenstreek gaan zuiveren. Kaageiland Ook Kaageiland zal trouwens wor den aangesloten op de installatie in Zwaanshoek. Momenteel doet Kaag het met een eigen installa tie, berekend op 900 mensen, die al in 1966 werd aangelegd. Daar mee behoort Kaag tot de Alke madese dorpen die al wel gezui verd water lozen. Daartoe be hoort ook Rijpwetering, dat sinds 1967 een eigen zuiveringsinstalla tie (berekend op 1100 inwoners) heeft. Het is de bedoeling dat de ze installatie verdwijnt zodra de nieuw te bouwen zuivering in Al kemade er eenmaal is. ïn totaal telt Rijnland een kleine 70 zuiveringstechnische werken, waarvan meer dan de helft be staat uit zuiveringsinstallaties voor rioolwater (de rest bestaat uit persgemalen die voor trans port naar de zuiveringsinstallatie zorgen). Daarmee kan het hoog heemraadschap het rioolwater van een kleine 900.000 mensen v zuiveren. In totaal telt Rijnland 1,2 miljoen inwoners. De grootste zuive ringsinstallatie bevindt zich ip Haarlem met een capaciteit, vol doende om in een gebied van 250.000 mensen het rioolwater te zuiveren. De kleinste installatie is te vinden in Aardam-oost (600 inwoners). De laatste gereali seerde zuiveringsinstallatie (juli '78) staat in Hoogmade en heeft een capaciteit voor 1600 inwo- de Nieuwe Wetering waarop de zuiveringsinstallatie voor rioolwater i LISSE - De watersportver eniging "Uitermeer" viert dit jaar twee keer feest. Enige tijd geleden werd het eerste lustrum van het bestaan van de jachthaven in Lisse gevierd en dit weekeinde wordt de oprichting van de vereniging, die tien jaar geleden, 15 oktober 1969 plaats vond, herdacht. "Onze vereniging is opgericht met als uitgangspunt betaalbare lig plaatsen te verschaffen, waar niet alleen de zeer goed bij kas zitten de mensen terecht kunnên. Ook voor de gewone man, die veel van z'n vrije tijd in het onderhoud van z'n schip steekt, moest "Uiter meer" betaalbaar worden" Woorden van de voorzitter van de watersportvereniging "Uiter meer" de heer L.N. Tekstra. Hij gaat verden 'In het begin was dat erg moeilijk Het aanleggen en onderhouden van een jachthaven is altijd een kostbare zaak, en alle kosten zijn door de eigen leden opgebracht. Bovendien deed zich bij de aan leg van onze jachthaven een aan tal extra problemen voor. De jachthaven is namelijk gevestigd op de plaats, waar vroeger het ei land van Oldenhage lag. De on dergrond daar is erg moerassig. Het is allemaal veen en geen kor reltje zand. Daardoor deden zich bij de aanleg geregeld verzakkin gen voor, de beschoeiingen had den de neiging om in te storten" Onderhoud "Nog steeds moet veel geld worden betaald aan het onderhoud van die slechte ondergrond vertelt de voorzitter. "Toch zijn we erin geslaagd de kosten voor onze le den terug te dringen, juist door dat er in het begin veel door de leden van 'Uitermeer' zelf is bij gedragen. Onze leden betalen op het moment dat ze lid worden een bijdrage in de aanlegkosten. Van dit bedrag wordt echter per jaar afgeschreven. Verder wordt al leen een bijdrage in de onder houdskosten gevraagd. De leden betalen niet meer dan 40 procent van de prijs, die ze in een com merciële jachthaven kwijt zou den zijn voor een ligplaats", licht voorzitter Tekstra tevreden toe. "Ik kan dus wel stellen dat het idee om een voor iedereen be taalbare jachthaven op te zetten, zo langzamerhand uit de verf be gint te komen" 'Watersportvereniging Uitermeer', in 1969 met 27 mensen begonnen, heeft inmiddels meer dan 200 le den. De meeste leden zijn afkom stig uit Lisse, Hillegom en Sas- senheim, hoewel er ook Leide- naars, Haarlemmers en zelfs in woners van Den Haag in de le denadministratie zitten. Voorzit ter Tekstra wijdt deze belang stelling aan het tekort aan lig plaatsen in het gebied rond de Kager- en Westeinder plassen en het Braassemermeer. "Maar", voegt hij eraan toe, "daar komt natuurlijk bij dat de ligplaatsen in onze jachthaven laag zijn ge prijsd. Bovendien heb je bij ons de zekerheid dat je twintig jaar lang de ligplaats voor je schip be houdt" Wachtlijst Ongeveer driekwart van het boten- bestand van de vereniging be staat uit motorjachten. Dit wordt volgens de heer Tekstra vooral veroorzaakt door de brug over de rijksweg Amsterdam-Den Haag. Om hier onderdoor te kunnen, moeten zeilboten hun mast strij ken en daarom is de jachthaven van Lisse voor hen niet ideaal. Voor de grotere jachten is in 1977 een buitensteiger van 300 meter gebouwd, die snel was volge boekt. In datzelfde jaar kwam het verenigingsgebouw gereed. Mo menteel gaat het de vereniging zelfs zo voor de wind dat men is kunnen overgaan tot het aan stellen van een vaste havenmees ter, de heer Pomp, in wiens han den nu het beheer over jachtha ven, terrein en verenigingsge bouw berust. Ligplaatsen is niet het enige dat 'Uitermeer' te bieden heeft. Voor de leden worden jaarlijks tochten en instructieavonden georgani seerd, 's winters houdt men ge zelligheidsavonden. Bovendien houden de watersporters, in sa menwerking met de Stichting Sport en Recreatie, jaarlijks een vaartocht voor gehandicapten. Ook 's winters kunnen de leden hun boten bij de jachthaven kwijt. Op het parkeerterrein wordt de mogelijkheid geboden tot winterberging, wat betekent dat de schepen daar droog op de wal kunnen staan. Plannen voor de toekomst? "Ver dere uitbreiding van de jachtha ven is niet mogelijk", zegt voor zitter Tekstra. "De buitensteiger ligt al in de Haarlemmerring- vaart, onze mogelijkheden zijn dus beperkt We stellen ons tot taak het complex zo goed moge lijk te onderhouden, wat gezien de ondergrond al moeilijk genoeg is. Daarnaast willen we onze toe komst zeker stellen. Zowel land als water van onze jachthaven zijn geen eigendom van 'Uiter meer'. Onze vereniging heeft met beide eigenaren, de gemeente Lisse, van wie we de haven voor een symbolisch bedrag huren en de scheepswerf Oldenhage een huurcontract voor twintig jaar afgesloten. Wat er na die twintig jaar gebeurt, is nu nog onzeker. Wij willen in elk geval het voort bestaan van onze jachthaven ze ker stellen. Per slot van rekening hebben we in ons tienjarig be staan als watersportvereniging wel bewezen voor de bollen streek in een behoefte te voor zien", besluit voorzitter Tekstra. In onze speciaalzaak voor exclusieve verlichting hebben wij plaats voor een Leeftijd ongeveer 18 jaar Deze zal onze cliënten helpen en adviseren bij de verkoop van onze artikelen. Mavo-diploma gewenst, doch niet vereist. Wij hebben goede sociale voorzieningen en een 5-daagse werk week. Met vakantie-afspraken kan rekening worden gehouden. Soil, dagelijks aan de zaak of na tel. afspraak, 071-131728 Breestraat 171 In bod gebracht onder Oegstgeest, het woon huis Geversstraat 65, op 270.000,- en onder Lei den het woonhuis Wol- marantstraat 1 op f 80.000,-. Afslag maandagmiddag om 16.00 uur in het nota rishuis, Hogewoerd 144 te Leiden. Nots. F. K. Lagerweij, Hooi gracht 76. Leiden, tel. 071-132341. CHATEAU CARAVANS i nog enkele 1979 modellen tegen eindseizoenprijzen in elite en lichtgewichtserie. TEVENS OCCASIONS IN TOURCARAVANS EN VOUWWAGENS. BERGMAN CARAVANS CHATEAU DEALER Leidschevaart 189. Noordwijkerhout, tel. 02523-2649, bij hotel "Piet Gijs". 600 m langs het water richting Noord- wijk. Vrijdagavond koopavond. Genieten van sport, een goede show of een fijn mu ziekprogramma. En dat kan door een goede bril. Met de juiste glazen en een komfortabel zittend montuur. En om er ook met bril goed uit te zien, beeft u een montuur gekozen dat prima staat... en van deze tijd is. Het spreekt vanzelf dat u dan brillen kiest en laat uitvoeren bij BRIL 58. Daar is zowel de keuze als de kwaliteit groot. En de prijzen vallen altijd mee! Zienderogen beter ..jen óók voor kontaktienzen. Goed idee voor bont eerst kijken bij De Bontkoning! Enorme sortering korte en lan ge BONTMANTELS nu nog lage prijzen! Met garan tie. Desgew. zeer soepele kre dietservice. De Bontkoning, Hoogstraat 97. Rotterdam-C tel. 010-117117. Parkeren v zaak. Bij koop reisgeld binnen geh. Ned. v. 2 pers. terug. Koopavond tot 21 uur ge opend. Kom dan eens kijken in Noorden (Z.H.) Vlakbij 'n prachtig watersportgebied kunt u kiezen uit 4 tussen-villa's en 1 hoek-villa. Hubam bouwt, dus perfekte afwerking staat vast. Zeer ruime woningen (met 6 slaap- of studiekamers). Grote living met open haard. Ruime keuken. Badkamer met ligbad, douche. Inpandige garage met separate berging. Achtertuin op 't zuiden. Omdat smaken verschillen kunt u zelf de keukeninrichting en tegels uitzoeken. De prijzen variëren van 415.000,- tot 435.000,-. Zonder bijkomende kosten. Deze prachtige woningen zijn werkelijk het bekijken en overwegen ruimschoots waard. Een tochtje door Z. deze rustieke omgeving, met ideale watersport- mogelijkheden, zal u overtuigen. Makkelijk bereikbaar vanuit Amsterdam, Amstelveen, Utrecht, Rotterdam, Leiden. 'AMSTELVEEN UTRECHT INFORMATIE: Voor bezichtiging: iedere zaterdag- en zondagmiddag tussen 2 en 4 uur. Voor inlichtingen MAKELAAR J. Th. G DEKKER Belgischeplein 38, Scheveningen 070-547600. Leiden, Haarlemmerstraat 58. Tel.: 071 - 140148 Sassenheim, Hoofdstraat 253. Tel.: 02522 - 11254 Katwijk, Voorstraat 80. Tel.: 01718 12765 SPECIALE AANBIEDING zonder garantie VOOR ZÉÉR LAGE PRIJS Ford Taunus 2000 L, 1976, 72.000 km 63—MG—79 7.500,- Ford Taunus 1600 L, 4-drs., 1976, 62.000 km, 37—NN-33 7.500,- Ford Taunus 1600 L, 2-drs., 1976, 48.000 km, 55—JT—59 7.750,- Ford Taunus 2000 Ghia, 1976, 36.000 km 39-JD-69 9.500,- Ford Taunus 1600, 1976, 71.000 km 46—HP-19 5.900,- Ford Taunus 2000 L, 6 cil, 1977, 59.000 km 01-TD-09 8.400,- AUTOMOBIELBEDRIJF Vijf Meilaan 7 - Leiden - Tel. 071-310031 Stukadoorsbedrijf A. OUWERKERK B.V. sierpleisterwerken, granol, decorputz en marmerpleister. Hoge Rijndijk 247, Leiden TELEFOONWIJZIGING m.i.v. 19-10-1979 Uitgeverij van Laldach Dagblad, Alphens Dagblad, Alleman an RiddervaM. Nieuwe stereo installatie, fiets of extra zakgeld nodig? Neem dan een krantenwijk bi/ het Leidsch Dagblad. Gevraagd voor Oegstgeest, Leiderdorp en Leiden Boven de 15 jaar. Hoge beloning Aanmelden bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, Leiden of tel. 071-144941 toestel 141 en vragen naar dhr. J. Werk. in div. uitvoeringen, 80-90-100-120 en 150 cm breed Bij H. JANSE vastgenuzeker Haarlemmerstraat 123, Leiden, tel. 121808-130553.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 25