'Esmeralda' is nn "Wij zijn gewone jongens" ook hit in België Brandt heeft vertrouwen in bedoelingen van Brezjnjev Rechtstreeks telefoneren vanuit auto De Lencos houden echter voet bij stuk Nog dit jaar VRIJDAG 19 OKTOBER 1979 door Sjak Jansen Elke ochtend, steevast om tien uur, ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. Men mag over de Lenco's denken wat men wil, maar men kan er niet omheen dat ze met hun eerste geesteskind 'Esmeralda' in ons kikkerlandje een dijk van een hit hebben gescoord. En dan mag 'Esmeralda' hier thans op haar retour zijn, op de hitlijst van onze zuiderburen is ze deze week op de zestiende plaats komen binnendenderen. In België is 'Esmeralda' zelfs hard op weg een gouden plaat te worden. Beste tijden dus voor Nico de Jong en Rinus Wesseling, twee kerels uit het Leiderdorpse Doeskwar tier, wier succes hun overigens niet naar de bol is gestegen. Ze houden nog steeds voet bij stuk. Met andere woorden: ondanks alle aanlokkelijke aanbiedingen, blijven zij de amateurstatus ver kiezen en wensen zich op gener lei wijze in te laten met het gla- mourachtige showwereldje. Elpee Niettemin kan men volgende week hun eerste langspeelplaat in de winkel verwachten en staan ze nog immer hoog genoteerd op de Nederlandstalige top tien. Slag werker Nico de Jong: „Ik hoop dat we er nog enige tijd in blijven, want dan komen we weer bij Chiel Montagne op de buis." IJdelheid, is niemand vreemd? Nico: „Inderdaad. Van zo'n tv-op- treden zijn wij niet vies. Daar durven we gerust te bekennen. Wij zijn nu eenmaal gewone jon gens en dat willen we zo houden. We voelen er niks.voor om naast onze schoenen te gaan lopen." „En ik ben ook niet van plan m'n betrekking bij het rijk eraan te geven. Of die platenbazen zouden moeten zeggen: Je kunt een ton per jaar verdienen. Maar zo zijn ze nou ook weer niet. Gewiekste lieden hoor." Felix Meurders „Maar het zal ons een zorg wezen. Dat Felix Meurders onze plaat niet wil draaien, moet hij weten. En dat André van Duin in de Dik- voormekaarshow een parodie op ons heeft gemaakt, kan ons ook niks schelen. Vinden we juist leuk." Padvinders over de hele wereld zullen dit weekeinde met behulp van zendapparatuur elkaar in groten getale gaan begroeten en daarmee gestalte geven aan de 'Jamboree on the air' (JOTA), een jaarlijks terugkerend zendevenement. Uit de bollenstreek nemen de Kaninefaten uit Lisse aan de JOTA deel. Uit de sleu telstad zijn de Dauwtrappers present. De Dauwtrappers zullen dit weekeinde opereren vanaf hun zoge heten troephuis op de zolder van de voormalige drukkerij Ydo in de Koppenhinksteeg. Daar staan zondag van elf tot zes uur de deuren open voor een ieder, die nieuwsgierig is naar hoe zo'n jamboree compleet met telex en tv-zender in z'n werk gaat. De Dauwtrappers hopen die middag het bewijs te leveren de tijd van korte broeken en verkennersstokken definitief ontgroeid te zijn. het tripje wel" Sassenheimer Leo Heidkamp, sedert twee jaar een fervent i thonloper, is weer terug in z'n woonplaats. Zojuist is hij terugge keerd uit zonnig Athene, waar hij getuige is geweest t thon van de Griekse hoofdstadNu zit hij even bij te komen „want het was me het tripje wel", verklaart hij. ,J£rg vermoeiend. Slopender dan vorig jaar toen ik 'm meeliep. Wantje weel dat ik dit jaar ben meegegaan als organisator van de Nederlandse deelnemers, die bij '40-plus Veteranen Holland' zijn aangesloten. Ach ja, men had gevraagd of ik de echtgenotes wilde opvangen. En omdat het er vorig jaar qua organisatie zo rommelig aan toeging,heb ik maar ja gezegd. Lopen in die hitte is eigenlijk toch niks voor mij. Dal heb ik vorig jaar wel gemerkt. Voor je het weet krijg je gebrek aan zuurstof en dan is de lol er gauw af." Heidkamp loopt liever in Nederland. Boekt hier ook betere resulta ten. Zoals onlangs de 100 kilometerloop te Winschoten. ,JDie he bik moeiteloos uitgelopen. Maar ja, daar train ik dan ook vijf keer in PRAAG/LONDEN (DPA) - Het Warschau-pact heeft in een op roep aan onder meer de parle menten van de NAVO-landen verzekerd dat er geen Russische raketten voor de middellange af stand buiten de Sowjet-Unie staan opgesteld. In Londen ver klaarde de voorzitter van de Westduitse regeringspartij SDP, Willy Brandt, dat hij gelooft in de goede wil van de Russische leider Brezjnjev. Het Warschau-pact heeft gisteren een verklaring, waarin wordt op geroepen tot ontwapening, doen uitgaan naar alle parlementen ter wereld, alsmede naar de Ver enigde Naties en andere interna tionale organisaties. Het stuk is na een tweedaagse vergadering in Praag door de parlements voorzitter van de Oostbloklanden opgesteld. Zij verklaren dat de Sowjet-Unie in de afgelopen tien jaar haar mid dellange afstandsraketten 'enigs zins' heeft verminderd. Ook zou den er nu 'iets minder' bommen werpers oor de middellange af stand zijn. De Oostblok-parle- mentariérs willen dat de kwestie van de ontwapening aan de orde komt in de interparlementaire unie, die alle volksvertegen woordigingen van de wereld om vat. n een vraaggesprek voor de BBC- televisie, dat bij wijze van uitzon dering van tevoren werd aange kondigd, zei Willy Brandt dat Brezjnjev vrede wil en "als dat mogelijk is een proces dat tot ontwapening leidt". De voorma lige Westduitse kanselier veron derstelde voorts dat de Russen weten dat hun land armer is dan de Verenigde Staten en West-Eu ropa en dat zij meer geld zouden moeten besteden aan niet-mili- taire zaken. Het Russische besluit 20.000 man schappen en 1.000 tanks uit Oost- Duitsland terug te trekken, moet ernstig worden genomen, aldus Brandt, die echter de bereidheid van Moskou om te onderhande len over een vermindering van het aantal raketten voor de mid dellange afstand van groter be lang acht. VLISSINGEN (GPD) - De PTT heeft gisterochtend in de stop trein van Den Bosch naar Vlis- singen proeven genomen met het gebruik van de auto-tele foon. Daarbij is zelfs vanuit de trein ge beld met New York en Saoedi- Arabië. De verbindingen waren volgens de heer C. V. Hove van 'Sanctiewet nu snel toepassen' DEN HAAG (ANP) - Met de aan- vaarding van de motie-Den Uyl (PvdA) heeft de Tweede Kamer gisteren de wens uitgesproken dat de sanctiewet nu zo snel mo gelijk in werking moet treden. WD, SGP en GPV stemden tegen de motie van de socialistische oppositieleider. De sanctiewet biedt mogelijkheden om op te treden tegen Nederlan ders of Nederlandse onderne mingen die zich in het buitenland niet houden aan internationale verdragen of resoluties (Ver. Na ties) die door Nederland zijn ge steund. de Centrale Directie van de PTT uitstekend, zodat de proeven als geslaagd kunnen worden be schouwd. Zoals bekend is de PTT bezig met de ontwikkeling van een auto telefoonnet, dat eind dit jaar ope rationeel wordt. Hierdoor wordt het mogelijk rechtstreeks vanuit de auto te telefoneren. Volgens de heer Hove zijn de proeven zo geslaagd, dat de belangstelling van de spoorwegen is gewekt om de auto-telefoon wellicht in de toekomst ook te gebruiken voor de Intercity Plus of het directie rijtuig. Volgens de afdeling voorlichting van de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht bestaan er echter geen concrete plannen voor het ge bruik van de auto-telefoon in de stoptrein. Eerder zijn namelijk al proeven genomen met het ge bruik van een mobilofoon in de trein. Die hebben volgens de Spoorwegen geen geweldige re sultaten opgeleverd. De belang stelling voor het gebruik zou zeer gering zijn, hetgeen ook geen stimulans wordt genoemd voor toekomstig gebruik van de auto telefoon. In Duitse treinen bestaat wel de mogelijkheid om te telefoneren. Met 'De dictatuur van de hetero seksuelen' werd gisteravond in een merkwaardige omkeerbaar heid de intolerantie van de he dendaagse maatschappij aange duid. Iedere heteroseksueel zou in de kern homoseksueel zijn en daarom is het zaak die heterosek suele meerderheid bewust te maken van z'n homofiele geaard heid. Daarmee is dan automa tisch de serviliteit van de 'flikker' opgeheven. Dat dit de implicatie met zich mee zou kunnen dragen, dat als consequentie daarvan de homofielen op hun beurt 'gere formeerd' zouden moeten wor den is iets, waaraan de toneel werkgroep 'Proloog', die gister avond in het LAK-theater stond met 'Geen vingersdan gaan we verder', gemakshalve maar voorbij ging. We mogen inmid dels niet beweren, dat 'Proloog' (in dit geval bestaande uit Joop Keesmaat, Jan Smeets en Nienke Sikkema) de zo essentiële over tuigingskracht mist. De drie spelers geloven heilig in hetgeen ze te vertellen hebben en dat is vanzelfsprekend de enige basis, waarop je dergelijke maatschap pijkritische stukken kunt bou wen. De inzet was optimaal. Meer bezwaar wordt gemaakt tegen de grote voorspelbaarheid, waar het de verbale interpretatie van be kende thema's betreft. Ga je dis criminatie bespreekbaar maken en na afloop een dialoog uitlok ken dan zal de heterofiele. blanke man in principe de minst kwets bare groep vertegenwoordigen. De leraar, die de leerlingen on- Gedreven spel over seksuele intolerantie bij 'Proloog' mondig houdt en de niet-geë-^ mancipeerde vrouw met het tra ditionele kruidenrekje als bewijs! van haar 'trutterige onderge< schiktheid aan de man, zijn dan veel kwetsbaarder. Verrassend is het wel, wanneer een homofiele verpleger in de discus sie na afloop melding maakt van het feit, dat zijn homofiele ge aardheid vroeger als een psychi sche afwijking werd gezien of een leraar wiskunde, die geïnteres seerden meedeelt pas van zijn homofiele geaardheid blijkt te hebben durven geven nadat zijn proeftijd was verstreken. Hoewel veel meer discriminerende en gediscrimineerde groepen be spreekbaar worden gemaakt, trokken bepaalde groepen onder hen toch meer de discussie naar zich toe. Resumerend: een met veel verve, inzet en enthousiasme gespeeld stuk bewustzijnsvor ming, dat alles nog eens her kauwde, wat tien jaar geleden in minder felle bewoordingen ook al is gezegd. BERT KOEKEBAKKER STAPHORST - Koningin Juliana heeft gisteren een bezoek gebracht aan West-OverijsselOp de foto neemt de koningin afscheid van de familie Huisman na een bezoek aan de boerderij van deze familie in Staphorst. Open deur-dienst. In de Dorps kerk te Wassenaar wordt zon dagavond een open deur-dienst gehouden. De deur van de oude kerk zal dan inderdaad voor ie dereen openstaan. Op een eigen tijdse manier zal worden gepro beerd de bijbel aan het woord te laten komen. Ds. Steenstra zal de dienst leiden. Hij spreekt over het thema "Heeft dat met God te ma ken?" Muzikale medewerking wordt verleend door het Rotter dams jongenskoor. De dienst be gint om zeven uur. Wereldmissiedag. In de katho lieke kerk wordt zondag voor de 53ste maal een wereldmissiedag gehouden. Van de Nederlandse katholieken wordt op die dag verwacht dat ze via de collecten in de kerk of langs andere weg vier miljoen gulden bijeen bren gen voor hulpverleningsprojec ten ten behoeve van de kerken in de ontwikkelingslanden. De we reldmissiedag heeft dit jaar het thema "kerk voor elkaar" mee gekregen. Wereld missiedag wordt in 3300 bisdommen in 160 landen over heel de wereld ge houden. Doel van de dag is de band tussen de jonge kerken in de derde wereld en de kerken in onze landen te versterken. Van de opbrengst gaat dan ook 85 pro cent naar projecten en program ma's in de derde wereld. Het res tant naar missionaire projecten in de rijke landen. Pax Christi. De katholieke vre desbeweging Pax Christi heeft in een verklaring een dringend be roep gedaan op de CDA-fractie in de tweede kamer om zich te ver zetten tegen de deelneming van een Zuidafrikaanse ploeg aan de Olympische Spelen voor gehan dicapten in Arnhem. De CDA- fractie heeft inmiddels over deze kwestie vergaderd. In een verkla ring noemt Pax Christi een aantal motieven om zich tegen de komst van een Zuidafrikaanse sport ploeg naar Nederland te verzet ten. Zo vindt de beweging dat Nederland niet voorbij mag gaan aan de oproep van de speciale VN-commissie inzake de apart heid cn de zwarte bevolking in Zuid-Afrika tot een boycot van het apartheidsregiem op alle fronten. Beroepingswerk. Evangelisch Lutherse kerk: beroepen te Utrecht P Oussoren, Utrecht; te Zeist H.J A Haan. Bussum- Naarc» Gereformeerde ge- De Amerikaanse schrijver-jour nalist-humorist Sidney Perel- man is op 75-Jarige leeftijd over leden in zijn woonplaats New York. Hij heeft meer dan 300 humoristi sche artikelen in The New Yorker geschreven. Daarnaast heeft hij 18 boeken en de scenario's voor een aantal films geschreven. meenten: bedankt voor Sint Ca tharines (Canada) A. Vergunst, Veen, voor Terwolde-de Vecht, Middelburg en Emmeloord A. Moerkerken, Nicuw-Beijerland; voor Werkendam en Gorinchcm J Koster, Barneveld; voor Oude Mirdum A Hoogerland, Krab- bendijke. Nederlands Hervorm de Kerk: beroepen te Renesse- Noordwelle en Serooskerke en te Heukelum: R.J de Vries, Drie bergen; te Meerkerk G. Voordijk, Oldebroek, te Edam S.W. Bijl, kandidaat, aangenomen. Aange nomen naar Vaassen: J. v d. Schee, Heilo en Limmen; tot zendingspredikant J.E. de Groot, Oegstgeest. Gereformeerde ge meenten: bedankt voor Hoogvliet J. Driessen, Mocrka- pelle; voor Hilversum J. Koster. Barneveld, Geref. Gemeenten in Nederland: beroepen te Elspeet A Wink, Veenendaal Bariton Bernac (80) overleden VILLENEUVE LES-AV1GNON - De Franse banton Pierre Bernac. is in het Zuidfranse Villeneuve-: les-Avignon op 80-jarige leeftQd] overleden. Bernac kreeg vooral vermaardheid! voor zijn vertolkingen van de lie-'- deren van de componist Francis* Poulenc die hem begeleidde enj ook voor hem schreef. Bernac en Poulenc begonnen in. 1935 samen te werken en gaven: gedurende bijna 25 jaar een reeks concerten waarmee zy bijzonder veel succes oogstten. AMSTERDAM (ANP) - De ak* •koordpartijen in de Amsterdam-: se gemeenteraad (PvdA. D'66, PPR, CDA) zien geen aanleiding om de WD of de PSP uit te nodi gen tot het college van B en W toe te treden, nu de CPN uit het pro gramakkoord is gestapt. De ak-v koordpartijen hebben dit giste-i ren bekendgemaakt na een beslo ten vergadering over de politieke' situatie die is ontstaan na het af treden van CPN-wethouder Van der velde van onderwijs.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21