"Er moest toch iets gebeuren" JèÉ Meubelfabriek Oisterwijk In elk massief eiken meubel van Meubelfabriek Oisterwijk zit een paar honderd jaar historie* Maar dat vinden wij niet genoeg Wilfried Binnendijk nieuwe voorzitter LSB: Spelen in Los Angeles wellicht zonder atletiek en voetbal? DE SLEUTELS - S.C. LISSE Lisser Boys wint zaalvoetbaltoernooi Mammoettoernooi van BC Merenwiek Patrese gered uit brandende auto VRIJDAG 19 OKTOBER 1979 SPORT PAGINA 19 RIJNSBURG - 'Het was de enige oplossing, er moest toch iets gebeuren.' Aan het woord is Wilfried Binnendijk, de nieuwe voorzitter van de Leidse schaakbond. Een coup, Zuidamerikaanse toestanden, zo dachten sommige af gevaardigden toen Binnendijk op de ledenvergadering van de LSB naar voren trad en het voorstel lanceerde om met een formatieopdracht aan de bestuurscrisis een einde te maken. Boksfederatie sluit Cuba voorlopig uit NEW YORK (SID) - Dc interna tionale boksfederatie heeft Cuba voorlopig uitgesloten voor alle internationale wed strijden. Volgens de voorzit ter van de internationale boksbond, de Amerikaan Dennis Hull, is dit gebeurd omdat Cuba weigerde bok sers af te staan voor een Noordamerikaanse selectie. Huil: 'De handelwijze van de Cubanen is in strijd met de in ternationale regels. Met vijf tien tegen zes stemmen zijn we tot deze beslissing geko men'. Huil wenste niet te zeg gen hoe lang de Cubanen ge weerd zullen worden. Cuba zal bij het internationale Olympisch comité protest aantekenen tegen de uitslui ting voor alle internationale wedstrijden, die de AIBA (In ternationale amateur boks as sociatie) gisteren heeft be kend gemaakt. Op dat moment was n.l. definitief duidelijk geworden dat de vaca tures in het oude bestuur niet op gevuld konden worden, waar door de LSB verder in het moeras dreigde weg te zinken. Wat was er allemaal gebeurd? Bin nendijk daarover: 'Het bestuur zat in de problemen. Al enkele ja ren kon er niemand voor de func tie van propagandist worden ge vonden, terwijl daar nu nog eens het vertrek van de ledenadmini strateur, secretaris en wedstrijd leider bijkwam. Ook voor deze taken wenste niemand zich be schikbaar te stellen. Het zag er al geruime tijd voor de vergadering naar uit dat er niet uit deze im passe viel te komen, met als drei gend gevolg een verlamde LSB of een heilloze fusie met de Haagse s.b. LSG-er Ruud Mieremet kwam als eerste in actie. Vorig jaar was hij de animator in de ju- DAMMEN - Tjeerd Harmsma en Jos Stokkel hebben gisteren in de zevende ronde van het toer nooi om het nationaal jeugdkam pioenschap hun leidende positie behouden. Stokkel won van El- gersma en Harmsma versloeg Meijer. Het tweetal heeft nu twaalf punten. LEIDEN - De Leidse badmin tonclub Merenwiek organiseert zaterdag 20 en zondag 21 oktober opnieuw het Hutspottoernooi. In de sporthal aan het Broekplein in de Merenwijk zullen dit keer 116 C-spelers van 24 verenigingen aantreden in 162 partijen in to taal. De belangstelling voor het jaarlijkse toernooi was ditmaal zo groot dat de organisatie 55 deel nemers heeft moeten afschrijven, omdat het maximale aantal was MUGELLO- De Italiaanse formule 1 coureur Riccardo Patrese is gis teren maar net aan de dood ont snapt. Tijdens een testrit in Mu- gello (Ita) vatte zijn auto vlam. Omdat het slot van zijn veilig- bileum commissie van de LSB, nu de initiatiefnemer om orde in de chaos te scheppen. Hij polste allerlei mensen of zij eventueel zitting wensten te nemen in een nieuw bestuur. Mijzelf had hij als voorzitter in gedachte. Nadat ik van de noodzaak van dit al over tuigd was wilde ik geen nee zeg gen. Samen met Dirk Sikkel zijn we om de tafel gaan zitten om te kijken hoe het nu verder moest. We kwamen tot de conclusie dat, als op de vergadering zou blijken dat er aan de problemen geen eind zou komen, ik het voorstel zou lanceren om een compleet nieuw bestuur te formeren.' Waarom wensten de genoemde personen de vacatures dan niet afzonderlijk op te vullen9 De Rijnsburgse accountant: 'Na tuurlijk konden we ons voor de vacante posten kandidaat stellen maar dat wilden we niet. Wij wa ren van mening dat we met een geheel nieuwe ploeg van start moesten gaan, waarvan we de overtuiging hadden en hebben dat zij een goed samenwerkings verband gaan vormen. De be stuursleden die nog overgeble ven waren, waren stuk voor stuk vakbekwame mensen, maar een hecht teamverband vormden zij niet meer en dat zouden zij met ons ook niet meer worden.' bereikt. Aan de strijd nemen on der andere de Deense speler Bo Kristensen en de Indonesiër Bo Hassan deel in het herenenkel spel. Verder staan het damesen kelspel, de dubbels en de ge mengde dubbels op het pro gramma. Zaterdag wordt ge speeld van 9 tot 23 uur, zondag van 9 tot 18 uur. Daarna worden de prijzen uitgereikt door Sport stichtingsvoorzitter Piet Bieg- straaten. heidsgordel klemde, kon hij de auto niet verlaten. De juist passe rende Amerikaanse coureur Ed dy Cheever slaagde er in Patrese te bevrijden. De Italiaan kwam er met lichte verwondingen vanaf. Verwacht mocht worden dat het voorstel van Binnendijk door de clubs en het oude bestuur met open armen zou worden ontvan gen, maar tijdens de vergadering bleek dit toch anders te liggen, mede omdat er een duidelijk misverstand rees of het oude be stuur wel of niet aftredend was. Binnendijk dacht van wel: 'Toen het bestuur mededeelde haar functies ter beschikking te stel len achtte ik de tijd rijp om onze plannen naar voren te brengen. Deze bleken echter toch als een bom in te slaan, want bij monde van voorzitter Modderman werd duidelijk dat men het ter be schikking stellen van de functies als wat anders dan aftreden be schouwde. Het formatievoorstel kreeg dan ook meteen het karak ter van een motie van wantrou wen, zeker gezien het feit we praktisch al een nieuw negental achter de hand hadden. Achteraf was het wellicht verstandiger geweest om het bestuur van te de hoogte te stellen. De bedoeling was echter om het zo correct mo gelijk te spelen en te wachten tot het bestuur haar aftreden ken baar had gemaakt.' Niet een ieder was ook gelukkig met de clausule dat het nieuw te formeren bestuur 'en bloc' geko zen moest worden. Binnendijk geeft toe dat dat formeel bezien niet snor zat: 'Maar wij wilden nu eenmaal als één nieuw team naar voren treden, dat moest men maar voor lief nemen. Bovendien zouden wij met afzonderlijke kandidaatstellingen teveel op de man gespeeld hebben. Gelukkig kregen wij van de vergadering het fiat om een kandidaatbestuur Lotto en toto DEN HAAG (ANP) - In de lotto en toto van afgelopen week alsmede de herfstlotto vielen in totaal 56.370 prijzen. De lotto van afge lopen zondag leverde één win naar op. De herfstlotto leverde geen winnaar op. De uitslagen van lotto 41 van zondag 14 okto ber. In deze lotto vielen in totaal 33.533 prijzen. Prijzenbedrag f 1.649.108,33. Inleg f3.471.807,- le prijs 1 winnaar, bruto f 577.187,90, 2e prijs 10 winnaars, elk f 16.491,00, 3e prijs 158 win naars, elk f 1.565,60.4e prijs 10312 winnaars, elk f31,90, 5e prijs 23.052 winnaars, elk f 14,30. Uitslag van toto-normaal/systeem no 41. In deze toto vielen in totaal 9.961 prijzen. Prijzenbedrag f 266.784,70. Inleg f561.652,-. Ie prijs 26 winnaars, elk f 4.104,30, 2e prijs 866 winnaars, elk f77,00, 3e prijs 9069 winnaars, elk f 10,20. Uitslag van toto-gelijk no 41: 12 - 18 - 19 - 23 - 26 - 30. In deze toto vielen in totaal 1.925 prijzen. Prijzenbedrag f38.935,91. Inleg f67.469,-. Ie prijs: geen winnaar, van het be drag van de le prijs gaan 1/5 deel naar de jackpot van week 43. Het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs. 2e prijs 2 winnaars, elk f2.531,50, 3e prijs 23 winnaars, elk f 394,30,4e prijs 755 winnaars, elkf 15,10,5e prijs 1145 winnaars, elk f8,60. Jackpot bestemd voor week 43 f3.460,73. Uitslag van herfst-lotto 4 - 5 -13 - 30 - 33 - 37. In deze lotto vielen in totaal 10.951 prijzen. Prijzenbedrag f 686.892,28. Inleg f 1.446.089,-. le prijs: Geen winnaar, van het be drag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van week 43. Het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs, 2e prijs 3 winnaars, elk f38.923,80, 3e prijs 44 winnaars, elk f3.434.40. 4e prijs 2877 win naars, elk f 64,40, 5e prijs 8027 winnaars, elk f23,10. Jackpot bestemd voor week 43 f48.082,46. VOETBAL - Twee Poolse voetbal supporters, die woensdag de in terland Nederland-Polen be zochten, hebben in West-Duits- land politiek asiel gevraagd. OLYMPISCHE SPELEN - Wan neer Londen voor de derde maal in de geschiedenis de Olympi sche Spelen zou organiseren zou daarmee een bedrag van 3.2 mil jard gulden zijn gemoeid. BASKETBAL - Het Nederlandse meisjesteam heeft gisteren de jeugd interland tegen Zweden met 71 47 verloren. Voor Neder land scoorde Annet Keur de meeste treffers: 16. te formeren, dat twee weken later overtuigend in functie gesteld werd. Die overtuigende steun hadden we ook wel nodig want we wilden alleen maar aan de slag gaan met de ruggesteun dat zo wel de grote als de kleine clubs achter ons staan.' Nu het nieuwe bestuur een feit is is de vraag wat de leden daar alle maal van mogen verwachten: 'Een aantal concrete plannen hebben we al. Zo willen we een regionale Elo lijst waarin alle ac tieve schakers een speelsterkte in de vorm van een getal toebedeeld krijgen) instellen, en eenmaal per maand een zaterdagmiddag schaakclub open stellen. Het feit dat we nu eindelijk weer een pro pagandist hebben Theo Piket) zal hopelijk tot uiting komen in een grotere deelname in de kam pioenswedstrijden, welke de laatste jaren zeer te wensen over liet. Het meeste verwacht ik nog van de instelling van een LSB mededelingenblad, dat de band tussen bestuur en leden danig kan doen verstevigen. Voor waarde blijft echter ook dat de leden zelf zich eens wat actiever gaan opstellen dan de voorgaan de jaren het geval was. RUUD DOBBELAAR MONACO (ANP) - Olympische Spelen in Los Angeles '84 zonder atletiek en voetbal. Dat is een dreigement van Ad Paulen en Joao Havelange, respectievelijk voorzitter van de internationale atletiek- en voetbalbond. Paulen en Havelange kwamen hiermee naar voren op de eerste dag van de vergadering van de AGFIS, het overkoepelend orgaan van in ternationale sportfederaties. Paulen en Havelange willen een drastische herziening van de te levisierechten van de Olympi sche wedstrijden. Gebeurt dat niet, dan trekken beide bonden zich terug. Paulen en Havelange verklaarden van de "Olympische solidariteit" af te willen. Die soli dariteit hield in dat alle sport bonden gelijke rechten en plich ten hadden en ook alle een even groot deel van het geld, dat aan tv-rechten binnenkwam, ontvin gen. 'Het is te laat om nog iets te onder nemen voor de Olympische Spe len van Moskou '80. maar de FI FA is bereid om niet te deel te nemen aan de spelen van Los Angeles als de verdeling niet wordt veranderd", zei Havelange. Paulen van de IAAF sloot zich hierbij aan. De voorzitters van beide bonden kregen op de eerste dag weinig gehoor op de vergade ringen van de Olympische sport bonden. Vanmiddag wordt dit onderwerp opnieuw aangesne den. De plannen van de opperba- zen van de voetballers en de atle ten zijn eenvoudig. Ze wensen een aanzienlijk groter aandeel in de inkomsten door de verkoop van de televisierechten. "Wij zijn universele sporten. Voetbal en atletiek wordt in vrijwel alle lan den van de wereld beoefend. Het is belachelijk dat onze bonden gelijk gesteld worden met spor ten. waarbij er zijn met slechts enkele duizenden beoefenaren in de gehele wereld" ADVERTENTIE Zaterdag 20 oktober a.s. voetbalwedstrijd 4e klas K.N.V.B. aanvang 15.00 uur op sportpark DE VLIET GOEDHART VASTGOED VOOR ALLE VERZEKERINGEN r ADVERTENTIE \JTOEIE DINGEN nemen hun tijd. Wie ongeduldig is, moet daarom nooit met eikehout willen werken, want de Europese zomereik is een trage groeier. Maar juist daardoor heeft zijn hout zo'n ongeëvenaarde rijkdom van kleuren structuur. Het hout van de kloostertafel die u bij ons in de toonzaal bewondert, zou bijvoorbeeld best een tijdgenoot van Napoleon kunnen zijn geweest. En 'tis de tijd, die er een weergaloos mooi stuk eikehout van heeft gemaakt. Moeten wij ons dan ineens gaan haasten als we er meubels van maken? Net als de natuur nemen wij onze tijd De eerste soort Europese eik, die wij o.a. in Frankrijk en op de Balkan uitzoeken, gaat niet zó direct de verwerking in als 't bij ons in Oisterwijk binnenkomt. Eerst zorgzaam lageren in de wind (uit de zon, uit de regen) en daarna nog lange, lange tijd drogen in onze klimaatkamers. Zodat er geen greintje werking meer in zit. Al met al zijn we dus jaren met het hout bezig, vóórdat er eindelijk aan de meubels zelf kan worden begonnen. Maar om een weergaloos fraai massief eiken meubel te maken moet je geduld hebben. yU ziet het bij ons Jpk in de toonzaal Massief eikehout waar een paar honderd jaar voorgeschiedenis in zit. En waaraan wij nog eens een handvol jaren zorg en liefderijke voorbehandeling hebben gegeven. Plus het eigenzinnige vakmanschap van onze meubel makers. Die keuren, passen, proeven en vormen. Zuigend- zuivere pen-en-gat verbindingen. Massieve verlijmingen waar nooit van z'n leven een spat beweging in komt. Dat garanderen we ^12 jaar, zwart-op-wit vuitgeschreven op uw ïaam. Het bad van de waarheid Zo zou je de 'an het loogbad kunnen noemen. Want elke fout in het hout komt door logen genadeloos aan 't licht. Met beitsen kun je gebreken in 't hout verdoezelen, maar logen dwingt je alleen het allerbeste hout te gebruiken. Daarom logen wij al onze meubelen. Een bezit om trots op te zijn Wie een kast, tafel, bankstel, wandcombinatie, dressoir, ledikant of écn van de andere eike schoonheden met het brandmerk Oisterwijk kiest - die krijgt een stuk van blijvende waarde in huis. Dat met de jaren alleen maar mooier wordt. Zulke dingen gaan niet op een koopje. Maar ja, wat verwacht u anders - voor die vele, vele jaren dat de natuur en wij er mee bezig zijn geweest. Vermoedelijk is 't dan ook het mooiste wat er in massief woon-eiken te zien en tegen geld te ruilen valt in dit land. Als u van massief eiken leefmeubelcn houdt, moet u zelf komen kijken, bij het genot van een kopje verse koffie. Het dikke eike-woonboek vol kleurenfoto's ligt voor u klaar om mee te nemen. Zodat u thuis rustig kunt overwegen hoe en waarmee u uw huis wilt gaan verrijken. toonaangevend in eiken Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670. LEIDEN - Lisser Boys is gisteren winnaar geworden van het door de KNVB in de Leidse Groenoordhallen georganiseerde herfstvakantie zaalvoetbaltoernooi voor C-junioren. De Lissenaartjes speelden in de finalepoule gelijk tegen SVLV (2-2) en wonnen van de jeugd van UVS (1-0). In de uiteindelijke finale moest de strijd worden aangebonden tegen Noordwijk dat in de andere finale poule Docos (3-1) en Quick Boys (1-0) had verslagen. Hoewel Noordwijk gedurende een groot gedeelte van de wedstrijd een overwicht kende, was het toch Lisser Boys dat het kampioenschap binnenhaalde: 1-0. De derde prijs ging naar Docos dat zich nadat de wedstrijd in 1-1 geëindigd was bekwamer toonde in het nemen van penalties dan UVS Uitslagen finalepoules: finale A Noordwijk-Docos 3-1, Docos-Quick Noordwijk-Lisser Boys 0-1. Boys 2-0, Quick Boys-Noordwijk 0-1. Wedstrijd om derde en vierde plaats B: SVLV-UVS 1-3, SVLV-Lisser Boys 2-2, UVS-Lisser Boys 0-1.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19