'Kleine' mannen wij zen EBBC de weg: 104-82 GIJSBERS IN VOORLOPIGE SELECTIE Buitenlandse kranten roemen spel van Polen Eddy Stibbe fier op kop in military Eindsprint brengt Timman bij bovenste vier plaatsen twee duels aan de kant In Europa Cup duel tegen Brussel VRIJDAG 19 OKTOBER 1979 SPORT PAGINA 17 Pittsburgh pakt de wereldtitel De BALTIMORE (Reuter) - Pittsburgh Pirates zijn win naar geworden van de 'world series' het zogenaamde offi cieuze wereldkampioen schap honkbal voor club teams. In de laatste en be slissende wedstrijd tegen Baltimore Orioles wonnen de Pirates met 4-1. In totaal won Pittsburgh vier van de zeven wedstrijden. DEN BOSCH (ANP) - EBBC heeft ook zijn tweede wedstrijd in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen ruim gewon nen, 104-82 (51-39) tegen Brussel. Dit betekent een honderd pro centscore uit twee duels, die aan gezien ze beide in Den Bosch tot stand kwamen een licht gefiat teerd beeld van de toestand ge ven. Geflatteerd ook was de overwinning op Brussel, dat met winst op Le Mans begonnen was, omdat de Belgische ploeg zijn guard Johnny Peters met een blessure langs de kant moest la ten. Dat was zeker van invloed op de uitslag, omdat de Belgen zon der Peters geen rust in het spel konden brengen. Die rust en zekerheid trouwens kende de Bjossche ploeg, maar zelden in het grillige duel, waarin EBBC steeds een voorsprong had. De gunstige marge werd in de eerste minuten opgebouwd door een opmerkelijk zeker schot van Cramer en Dekker. In de eer ste periode kon de Bossche ploeg alles, hoewel Akerboom, Lister en Kirkland redelijk bedwongen werden. De kleine mannen ech ter namen het scoren over en gin gen daarmee akkoord. Dat was het evidente verschil tussen bei de ploegen. EBBC had meer spelers, die punten konden maken. Brussel was voornamelijk afhankelijk van Jon Heath en Corky Bell. Het gemak, waarmee Cramer in de eerste minuten scoorde maakte hem overijverig. Hij ging door met schieten, maar zijn zekerheid verminderde. Hij zelf had niet het inzicht minder riskante schoten te "nemen". Daardoor kon Brus sel terugkomen van 28-12 tot 45-39. EBBC had, zo leek het, snel een be slissing afgedwongen. Het team echter vergooide zijn riante voor sprong door zich veel te veel te ergeren aan de soms wat merk waardige beslissingen van de Zweed Holmin en de Engelsman Richardson. In de vinnige duels onder de borden viel weieens arbitrale beslissing verkeerd. Brussel nam dat verlies koel, EBBC wond zich op, verloor de nauwkeurigheid en zag de Bel gen, die gretig profiteerden van de irritaties bij de tegenstander, steeds dichterbij komen. Vijf mi nuten voor tijd was het gat nog slechts tien punten: 75-65. Een marge, die niet in overeen stemming was met de mogelijk heden van de twee ploegen. EBBC echter kwam in de laatste minuten weer op het verschil, dat voor de uitwedstrijd rustgevend moet zijn. Het werd 104-82, om dat de Belgen in de slotfase de prijs betaalde voor de inspannin gen, die geleverd werden toen EBBC het aanvankelijk wat moeilijk had. De scores waren: EBBC: Kropman 6, Dekker 20, Cramer 26, Van Essen 12, Faber 2, Akerboom 14, Kirkland 10 en Lister 14. De stand in poule F is nu: EBBC 2 wedstrijden 4 punten 200-146, Brussel 2-2 173-182, UBSC 2-2 150-168, Le Mans 2-0 150-177 ARNHEM (GPD) - In samenspraak met het Nederlands Olympisch Comité (NOC) heeft de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) de voorlopige Olympische selectie voor Moskou samengesteld. EBBC-speler James Lister in duel met Jon Heath. De Amerikaan had Dertien atleten komen op die lijst voor, van wie Harry Schulting, Hugo Pont, Koen Gijsbers en Marcel Klarenbeek (de 4x400 me ter estafetteploeg), hoogspringer Ruud Wielart en vijfkampster Sylvia Barlag zich potentiële kandidaten mogen noemen. Dit zestal voldeed al aan de NOC-li- mieten. Daarnaast is er een zevental atleten dat het stempel "mogelijken" heeft gekregen: Klaas Lok, Joost Borm, Els Stolk, Gerard Tebroke, Jos Hermes, Mario Westbroek en Raymond Heerenveen. De bredere kracht van EBBC leid de ertoe dat de marge bij rust weer op twaalf punten stond. Na de hervatting schoten de Bos schenaren, weer dank zij Cramer, opnieuw ver weg, naar 61-43. Coach Boot gaf zijn beste af- standschutter geen kans in zijn fout uit de eerste minuten van de wedstrijd te vervallen. Hij haalde hem na zijn opmerkelijke succes serie snel naar de kant. De min der briljante, maar veel zuiniger spelende Kropman mocht zijn plaats De uitslagen in de voorronden van het Europees bekertoernooi voor lands- Poule A: Bosna Serajewo-Zamalek Cai ro 110-70(58-32); poule B: Sporta Ber- trange-Inter Slovan Bratislava 77-94 (38-33); poule C: Crystal Palace-Bayer Leverkussen 108-93 (60-44); Real Ma drid-SBC Kopenhagen 113-62 (55-39); poule D: EP Istanboel-Aris Saloniki 66-63 (40-37), Maccabi Tel Aviv-Dinamo Boekarest 97-69 (45-31); poule E: Partizan Belgrado- Ittihad Alep (Syrië) 111-67 (45-29); poule F: UBSC Wenen-SCM le Mans 86-72 (39-37), EBBC Den Bosch- Brussel 104-82 (51-39). RIO DE JANEIRO (ANP) - Met nog een ronde voor de boeg in het in terzonale schaaktoernooi in Rio de Janeiro zijn er nog vier scha kers die zich kunnen plaatsen voor de kandidatenmatches vaji het wereldkampioenschap. Die vier zijn: de Westduitser Hübner, de Hongaar Portisch, de Rus Pe trosjan en de Nederlander Jan Timman. In het algemeen klas sement leidt Hübner die is uitge speeld met 11,5 pnt., Portisch heeft 11, Timman en Petrosjan hebben ieder 10,5 punt. Gisteren werden in Rio nog enige afgebroken partijen afgewerkt. Jan Timman slaagde erin uit twee hangpartijen anderhalf punt te vergaren. Hij won, wat bijna niet verwacht werd van de Joegoslaaf Velimirodvic en speelde remise met Ivkov. De resultaten zijn: Timman-Velimiroyic (Joe) 1-0, Portisch (Hon)-Velimirovic 1-0, Hübner (Wdl)- Harandi (Iran) 'te-'/ï, Sunye (Bra)- Smejkal (Tsj) 1-0, Kagan (Isr)-Por- tisch (Hon) 1-0, Garcia (CubpSax (Hon) 1-0. De volgende partijen eindigden in remi se: Bronstein (ArgPBalasjov (Sow), Ivkov (JoePGarcia (Cub), Ivkov (JoegpHarandi (Iran), Hebert (Can)- Thurau naar Franse ploeg PARIJS (ANP) - In Parijs is giste ren de nieuwe Franse wieler ploeg met een Oostenrijkse spon sor Puch-de Gribaldy officieel voorgesteld. De kopmannen van deze formatie worden de West duitser Didi Thurau en de Portu gees Joaquim Agostinho. Thurau is nog niet geheel zeker, omdat hij contractueel nog verbonden is aan een Belgische firma. Zijn nieuwe baas Jean de Gribaldy zei, dat de overgang van de Duit ser op korte termijn in een ge sprek met de Belgen wordt gere geld. In de nieuwe ploeg zal de talent volle Noor Wilman zijn debuut als prof maken. Door een over wegend Franse inbreng krijgt de ploeg de Franse nationaliteit. Shamkovitch (Vs), Timman-Ivkov (Joe). Timman speelt zijn laatste partij tegen de Cubaan Garcia.. De stand na achttien ronden is: 1. Hüb ner (Wdl) 11,5 punten (Hübner is in de laatste ronde vrij), 2. Portisch (Hon) 11 punten, 3. Petrosjan (Sow) 10,5, 4. Timman (Ned) 10,5, 5. Ivkov (Joe) 9,5, 6. Sax (Hon) 9, 7. Sunye (Bra) 8,5, 8. Balasjov (Sow) 8,5, 9. Vaganian (Sow) 8, 10. Torre (Phil) 8, 11. Shamkovitch (VS) 8. 12. Smejkal (Tsj) 7,5 en een af gebroken partij, 13. Garcia (Cub) 7,14. afgebroken partij, 16. Randi (Iran) 5 en een afgebroken partij, 17. Hebert (Can) 4,5, 18. Kagan (Isr) 4,5. DEN HAAG (DPA) - Over het al gemeen zijn de Poolse kranten enthousiast over het bereikte re sultaat (1-1) in de wedstrijd tegen Nederland. Het partijorgaan "Trybuna Ludu" schreef: "De Poolse voetballers hebben in Amsterdam met opgeheven hoofd afscheid genomen van dit Europees voetbalkampioen schap. Dit gelijkspel tegen de vi- ce-wereldkampioen is voor ons het bewijs dat bondscoach Ku- lesza met de nationale ploeg op de goede weg is. Zeker in de eer ste helft heeft Polen een ruim overwicht gehad op een tot dan niet bijster creatief Nederlands elftal. Het gemis van Ogaza was voelbaar" De Oostduitse sportpers meent dat de wedstrijd in Leipzig een echte finale wordt. "Junge Welt": "In Leipzig wordt beslist wie de ech te finalist uit groep vier wordt. Een bezwaar is dat onze ploeg wel winnen moet. Gezien de voor gaande wedstrijden in Leipzig moet een dergelijke opdracht niet al te zwaar zijn". "Deutschen Sportecho" roemt het spel van de Polen in Amsterdam. "Met geva rieerd voetbal slaagde Polen erin dit Nederlands elftal op de rand van uitschakeling te brengen. Zestig minuten lang domineerde Polen. Toen de gelijkmaker een feit was overheerste Nederland. Al met al een rechtvaardige uit slag" Müller Atletico Madrid heeft zijn oog laten vallen op Gerd Müller. De 33-jari- ge Westduitser die momenteel nog speelt voor het Amerikaanse Fort Lauderdale staat niet afwij zend tegenover een terugkeer in het Europese voetbal. Volgens een woordvoerder van Atletico zou de Spaanse club bereid zijn de Amerikanen 200.000 mark te betalen (ruim 200.000 gulden). Müller zelf zou per wedstrijd 15.000 mark (ruim 15.000 gulden) ontvangen. Everton De Engelse club Everton heeft gis teren voor 2,7 miljoen gulden verdediger John Gidman van As ton Villa overgenomen. Gidman speelde één keer voor het Engel se elftal. Het is niet zeker dat hij morgen al kan debuteren in de plaatselijke derby Liverpool- Everton. Gidman heeft last van een lichte dijbeenblessure Beringen Muller (foto) heeft een aanbieding op zak van het Spaanse Atletico Madrid. De club is bereid om fors in de buidel te lasten om de Westduitser naar Spanje te krijgen. De Belgische club Beringen heeft gisteren trainer Felix Week ont slagen en in zijn plaats Jef Vliers in dienst genomen. Aanleiding tot het ontslag was de onderste positie in de eerste klasse van de Belgische competitie. BOEKELO (GPD) - Het negende CCI Boekelo is voor de Oranje équipe bijzonder goed begonnen. Nadat 38 van de 77 deelnemende combinaties de dressuurproef (het eerste onderdeel van milita ry, die verder bestaat uit uithou- dingsproef, met als voornaamste onderdeel de cross en de afslui tende springproef) hebben afge legd, gaat Eddy Stibbe fier op kop. Met zijn 10-jarig vosruin Au tumn Haze bleeft hij als enige be neden de 45 punten; een knappe prestatie. De Boekelose Anchela Rohof, ook deel uitmakend van de landené- quipe, deelt met de Fransman Pomel de tiende plaats, waardoor ook de landenploeg nog goed in het klassement ligt. De favorieten voor de eindzege, de Britse Judy Bradwell, haar landgenoten Cla rissa Stachan en Mark Phillips, alsmede de Europese kampioen Niels Haagensen (Denemarken) en de Westduitser Harry Klug- man en Horst Karsten komen echter vandaag nog in actie, hoe wel met uitzondering van Niels Haagensen waarschijnlijk nie mand de prestatie van Stibbe zal Vader Stibbe, chef d'équipe van de Nederlandse ploeg en voorzit ter van de Nederlandse samenge stelde wedstrijdvereniging, was tevreden over de prestatie van zijn zoon, maar de verrichtingen van de équipe vindt hij ditmaal belangrijker. Het laatste uiter aard omdat de nationale military- ruiters zich via een goede presta tie in Boekelo willen kwalificeren Anchela Rolof: voor Moskou. Martin Lips, die eigenlijk al recht heeft op een retourtje Russische hoofdstad, ontbreekt in Boekelo. Zijn paard Baby Face (elfde bij het EK) alsmede Herman Kroton van Gerrit Lozeman worden rust gegund na een krachtenslopend Europees kampioenschap in het Westduitse Luhmühlen. ben". Over haar redelijke dres suurproef was zij echter content. "Vooraf heb ik gezegd dat ik te vreden zou zijn met een plaats bij de eerste 25 na de dressuur en daar ziet het naar uit. Ik mag dus niet mopperen". Met haar tweede paard, Finnog vandaag als laatste in de dressuurring), kan zij nog hoger- reiken, maar haar hoop voor Moskou is gevestigd op de zevenjarige William Tell, omdat die volbloed in de cross tot een betere prestatie kan komen. Naast Eddy Stibbe en Anchela Ro hof bestaat de landenploeg uit Magda van Loo en Simon de Jon ge. Laatsgenoemde start als favo riet voor de nationale titel. Hoe wel de dressuur steeds belangrij ker wordt, worden de kanskaar- ten echter pas morgen geschud in de 6145 meter lange cross-coun try met 26 hindernissen. De laatste twee atleten komen in aanmerking voor de reserve plaats van de 4x400 meter estafet teploeg. Overigens bestaat er bij het NOC nog onzekerheid of Hee renveen Nederland in Moskou mag vertegenwoordigen. De op Curasao geboren Doetinchem- mer kwam in Montreal '76 voor de Nederlandse Antillen uit en inmiddels hebben de Antillen de KNAU gevraagd medewerking te verlenen Heerenveen in Rusland weer als Antiliaan te laten star ten. In dat geval kan de Arnhemse sprinter Henk Brouwer, die zich op de 400 meter gaat toeleggen, een kanshebber worden voor die nog open vijfde plaats. Brouwer is met nog negen atleten onder gebracht in een zgn. B-selectie die verder bestaat uit Els Vader, Tilly Verhoef (dit met een 4x100 meter estafetteploeg als voor zichtig perspectief), Tineke Hid- ding, Arno Körmeling, Evert Ho ving en de marathonlopers Roe lof Veld, Gerard N ij boer, Cor Vriend en Ko van de Weiiden. Al deze atleten zullen in de aanloop naar Moskou zoveel mogelijk on dersteuning (trainingstechnisch, medisch en sociaal-maatschap pelijk) krijgen. Daarvoor is ook een begeleidingsteam in het le ven geroepen, bestaande uit John Derks, Bob Boverman en Hans Keizer. Geheel nieuw is het op nemen van een psycholoog in dit te^m in de persoon van Peter Blitz. DEN HAAG (ANP) - Jan van Dein- sen staat de eerste twee wedstrij den naast het elftal van Feye- noord. Detuchtcommissie van de KNVB strafte hem met twee wedstrijden onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 300 gulden voor de drie gele kaarten die hij in de loop van dit seizoen had opgelopen. Henk van der Vlag (FC Utrecht) die twee weken geleden in de wed strijd tegen Go Ahead Eagles door scheidsrechter Geurds van het veld werd gestuurd en voor zijn rode kaart vijf wedstrijden onvoorwaardelijk kreeg heeft er van de tuchtcommissie nog een wedstrijd bij gekregen. Van der Vlag mocht verweer voeren tegen de omzetting van een voorwaar delijke in een onvoorwaardelijke straf. De tuchtcommissie heeft gemeend deze straf te handhaven zodat Van der Vlag in totaal zes wedstrijden voor FC Utrecht zal moeten missen. FC Amsterdam-trainer Tonnie Bruins Slot heeft voor zijn 'wan gedrag' langs de lijn tijdens de bekerwedstrijd NAC-FC Am sterdam slechts een boete gekre gen. Hij zal 350 gulden aan de bond moeten afdragen. De Britse Helen Butler neemt met Meerganser II voorlopig de tweede plaats in vóór de West duitse combinatie Heike Rig- bers-Turnus en de Rus Tishkin. HOUYUCOt? SUPER S1ARS Lee AM6£IE"5 i* WET BE6IM VB (IM AMERIKA hiOOUZëKEL'-JKE) VERL£N£»IN&

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17