L eidse agenda Jubilerende tafeltennissers zien uit naar clubgebouw Verdienstelijk concert Jeugdkamerorkest Leiden INFORMATIE VOOR GEHANDICAPTEN Ruilen postzegels en munten PAGINA 2- STAD EN RAND MAANDAG 15 OKTOBER 1979 Onder de sprekers was ook de heer ||f door de besturen gedoopt werd R.rmTV^nA g ftWI <8 OEGSTGEEST - De PPR-afde- ling Oegstgeest heeft een nieuw bestuur gekozen. Dit bestuur be staat nu uit de volgende perso nen: Eddy Neuman, Dick San ders en Guus van Eisen. Maandag Leiden Stadhuis - Cie ANA, 19 uur. Ontmoetingscentrum, Hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid west, 14.30 uur. APOTHEKEN De avond- nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 12 tot 19 okt. door Apotheek Reyst. Steenstraat 35, tel. 120136. Apotheek Beker, Kempenaer- straat lb, tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men van de taxi, tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn, 134604, tel. ten zuiden van de Rijn, 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude - Gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 14-15 uur. Voorschoten - Gezondheidscentrum - van de Waalslaan tel. 4641. Oegstgeest - Interkruis. Lijtweg, tel. 154500. Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong, Kagerplein 307, tel. 02522-10542. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160.70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. ZOETERWOUDE - Een gezellige receptie vormde zater dag de afsluiting van de feestelijkheden rond het 25-jarig bestaan van de tafeltennisverenigingen Pit en Effect. Zeer veel oud-leden, vertegen woordigers van de tafeltennis- bond en andere verenigingen en Bromfietser botst op auto ALPHEN AAN DEN RIJN - De 17- jarige bromfietser A. van L. uit Alphen aan den Rijn is zaterdag avond gewond geraakt toen hij met zijn brommer in botsing kwam met de auto van een 35-ja- rige automobilist uit Alphen. Het ongeval gebeurde op de krui sing Bruins Slotsingel/Kenne- dylaan. De bromfietser stak de Bruins Slotsingel over zonder de automobilist voorrang te geven. Hij is met beenletsel overge bracht naar ziekenhuis Rijnoord. Ruim 18 mille voor "Arti" LANGERAAR - De verkoop van ruim 330 goederen bij opbod heeft de Langeraarse muziekver eniging Arti et Religioni zater dagavond het lieve sommetje van f 18.439 opgeleverd. In het Lan geraarse parochiehuis bleken de massaal opgekomen kopers grif bereid forse bedragen neer te tellen. Voor een gouden tientje werd niet minder dan f 550 gebo den, tewijl er voor een pond pa ling f 100 op tafel werd gelegd, alsof het niets was. Koopjes waren er dus niet bij zater dagavond. En daar deed Arti zijn voordeel mee. De clubkas werd uiteindelijk gespekt met een be drag van ruim f 18.000. verdere genodigden waren 's middags naar Ons Huis gekomen om de receptie bij te wonen. In het officiële gedeelte van de re ceptie traden diverse sprekers op. De burgemeester, die als eer ste speechte, vond de toekomsti ge fusie van beide verenigingen een zeer verheugende stap, zodat de Zoeterwoudse krachten sa mengebundeld worden in één vereniging. Nu er echter nog sprake is van twee verenigingen, die beide jubileren, dan ook voor beide een gemeentelijke bijdra ge, aldus de heer Detmers. Animo Ook de heer Paulussen van het hoofdbestuur van de Nederland se Tafeltennisbond, huldigde de stelling van samengaan, gezien de snel groeiende animo voor de tafeltennissport. Zoals bijna alle sprekers, bracht hij het speel zaalprobleem naar voren. Hij sprak daarbij de hoop uit dat een verenigingsgebouw zo snel mo gelijk gerealiseerd wordt. Als bondsgeschenk gaf hij de bondswimpel voor beide vereni gingen. Vervroegd pensioen secretaris Oegstgeest OEGSTGEEST - De heer J. Vree ken, secretaris van de gemeente Oegstgeest, heeft besloten om per 15 januari 1980 met vervroegd pensioen te gaan. Dit wordt mo gelijk gemaakt door de VUT-re- geling, bedoeld voor personeel dat op 63-jarige leeftijd met pen sioen wil. In januari zal het precies veertig jaar geleden zijn dat de heer Vreeken in dienst van de ge meente Oegstgeest trad. Hij be gon daar als adjunct-commies en klom op tot chef van de afdeling financiën en onderwijs. In het jaar 1971 weFd hij gemeentese cretaris. Bemalen leidt tot vissterfte in Groenendijk HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Gebrek aan zuurstof is er de oor zaak van geweest dat zaterdag ochtend honderden vissen in de Hazerswoudse buurtschap Groenendijk het loodje legden. Hoewel omstanders zoveel mo gelijk hebben geprobeerd vis over te brengen naar de Oude Rijn kon niet voorkomen worden dat honderden vissen de dood vonden. Het draaien van de molen veroor zaakt een stroming die de vissen onweerstaanbaar naar een sloot (zonder zuurstof) trok. Het hoog heemraadschap Rijnland heeft tegen de molenaar proces verbaal opgemaakt. Vechtpartij om jeugdhonk WADDINXVEEN Het plan van de gemeente Waddinx- veen om een groep jongeren een gemaal ter verbouwing te geven als jeugdhonk, heeft dit weekeinde geleid tot een vechtpartij in het dorp, waarbij zelfs molotov cock tails werden gegooid. De schermutseling speelde zich af tussen een aantal van de jongeren (die zich "The Savage Skulls" noemen) en drie leden van het gezin B. (vader en twee zoons). Oor zaak van het conflict was volgens de politie dat ook de familie B. aanspraak maakt op het gemaal. De politie, die zeer snel ter plaatse was, nam alle 11 be trokkenen mee naar het bu reau. De leden van "The Sa- vage Skulls" werden later weer op vrije voeten .gesteld. Vader en zoons B werden vastgehouden. Zij zouden de molotov cocktails hebben geworpen. VOORSCHOTEN - Na een val met zijn bromfiets op de Konin gin Julianalaan raakte de heer J.L.K. zaterdagmiddag lichtge wond. Met wonden aan beide knieën moest hij worden overge bracht naar het St. Anthonius ziekenhuis in Leidschendam. Een duo-passagiere kwam met de schrik vrij. VOORSCHOTEN - Een aanrij ding met een bromfiets was er za terdag de oorzaak van dat een fietser en zijn duo-passagier licht gewond raakten. Het ongeval ge beurde op de Leidseweg in Voor schoten ter hoogte van de Bach- laan. OEGSTGEEST - Het Jeugdkamer Orkest Leiden heeft in Oegst geest en Leiderdorp tempels ge vonden, waar het goed musiceren is voor een verzekerd publiek. De grote jaaruitvoering blijft in Lei den. Het heeft zin om in ver schillende akoestieken te opere ren. In de Groene Kerk heb ik gis teren vooraf een fragmenten- voorrepetitie gehoord, terwijl het publiek nog geen toegang had, en werd daar getroffen door het weldadig klankgehalte. De lege ruimte fungeerde er als een uit stekende verklikker. Met het samenspel echter is het momenteel niet zo, dat elk groepsonderdeel nu al steeds homogeen is en geen individuele stem verschaft. In aansluitingen en overgangen verminderen speelsheid en versoepeling soms. Het is nu eenmaal zo, dat de or kestbezetting zich jaarlijks wij zigt door vertrek en leeftijds grens. Nieuwe leden moeten weer worden ingewijd. En toen dat, zoals nu, door nog een andere leermeester dan dirigent Henk Briën het openbare podium. Het kan gebeuren dat over een half jaar wordt gemeld: dit spel nadert bernp>n<5ni\re;»i; dat is al enige- malen vertoond en bevestigd. Briër staat ervoor. Alleen het strijkorkest zat aange treden, aanvangend met een Sin- fonia in Bes van Albinoni, zonder concertante partij. Concerto in C van Albinoni had twee concer tante hobo's (en cembalo), Con certo g van Vivaldi twee celli (plus cembalo), Suite in a van Telemann een soliërende fluit (met cembalo). Hier is in al de ge vallen sterk spel op een hoog ni veau tot stand gekomen. Zulk spel kwam er van de broers Mi- chiel en Evertjan Weidner (cello, hobo), Arthur de Groode en Do- rine Jansma (cello, hobo), Jeroen Duyfjes (fluit). Cembalist was Jürg Draf, een buitenlandse leer ling van Ton Koopman. Een strijkkwartet uit Amsterdam, waarin Michiel Weidner, oogste een duidelijk dankbare lof in de volle kerk. Dit in de tweede Rus sisch bijgenaamde kwartet in Es (opus 33/2) van Haydn, die zijn zes kwartetten van 1781 compo neerde voor een Russische fami lie in Wenen. Daarvan is mij vooral een roerende fijngevoelige alt-cello-episode bijgebleven. KEES VERHOEF Burgemeester Detmers (rechts) feliciteert de heer Van den Berg van Effect en de heer Van der Helm van Pit met het 25-jarig bestaan van hun tafeltennisclub. Door bus overreden Spits van kerk aan Rijndijk alvast naar lager regionen HAZERSWOUDE RIJNDIJK - De toren van de "Zwaantjeskerk" in Hazerswoude is niet meer. De spits van deze zo markante kerk aan de Rijndijk is zaterdag naar beneden gehaald. De sloop was noodzakelijk gewor den: een jaar of wat geleden is bekend geworden dat de toren per jaar zo'n tien centimeter helde in de richting van de druk bereden Rijndijk. De Michaelkerk oftewel Zwaantjes- kerk is al sinds februari 19 77 niet meer in gebruik. De bedoeling is dat de gehele kerk in het voorjaar van 1980 zal zijn gesloopt. Het gebouw is sinds '77 eigendom van de Hazerswoudse fotograaf Van Arkel. Hij is terughoudend met zijn plannen voor het straks braak liggende terrein. Nadere informatie leert echter, dat Van Arkel bij de gemeente een plan heeft ingediend voor de bouw van enkele huizen. De gemeente stond daar in eerste instantie sceptisch tegenover, waarop Van Arkel zich tot de provincie wendde. De ze heeft naar verluidt nu een principe goedkeuring uitgespro ken voor een dergelijke woning- bouwplannetje. mits de huizen worden betrokken door mensen die economisch aan Hazerswoude zijn gebonden. OEGSTGEEST - De werkgroep verstandelijk gehandicapten Oegstgeest organiseert volgende week woensdag 24 oktober in het gemeentecen trum aan de Lijtweg een informatie- en muziekavond voor en door verstandelijk gehandicapten. In de werkgroep zijn vertegenwoordigend de diaconieën van de hervormde, gereformeerde en rooms-katholieke kerk en de federatie van ouderverenigingen. De avond zal grotendeels worden gevuld door de zang- en muziekvereni ging van de vrije-tijdsbesteding voor verstandelijk gehandicapten "De Sleutels". De voorzitter van de federatie voor ouderverenigingen, J.J. Thorn, zal een korte toelichting geven op het werk van de ouderverenigingen. Verder zijn nog twee sprekers aanwezig: mevrouw Klugkist en de heer Lont die over het werk in de praktijk het éen en ander vertellen. Men probeert deze avond ook informatie te geven over de voorzieningen voor verstandelijk gehandicapten in en om Oegstgeest en Leiden. DIAMANTEN BRUIDSPAAR LEIDEN - Burgemeester Vis en zijn echtgenote heb ben zaterdagmiddag een kort bezoek gebracht aan het echtpaar M. van der Weijden-Prins wonend aan de Poelgeeststraat. Het bezoek werd gebracht in verband met het 60-jarig huwelijksfeest dat het paar dezer da gen hoopt te vieren. LEIDERDORP - In het Dorpshuis in Leiderdorp iverd afgelopen zaterdag de eerste postzegel- en muntenruil- beurs van het seizoen gehouden. Op de foto enkele deelnemers aan de ruilbeurs. LEIDEN - Een 70-jarige uit Leiden afkomstige man is zaterdagmid dag zeer ernstig gewond geraakt bij een aanrijding. Zonder op het verkeer te letten stak hij het Le vendaal over. Hij werd daarbij aangereden door een bus van Westnederland. De man moest met ernstig hersenletsel worden overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis. Verrassing Een onverwachte verrassing vormde de serenade door de St. Jans Fanfare. 's Avonds was er in Ons Huis een feest voor leden en oud-leden, waarbij de trekking van de loterij verricht werd. De eerste prijs, eem reis ter waarde van 700 gul den, werd gewonnen door de Fam. v. Vliet wonende aan de Dorpstraat. Ook op de dansavond was er nog een huldiging van twee nestors, de heer v.d. Berg van Effect mocht een gouden pen met inscriptie in ontvangst ne men, de heer v.d. Helm van Pit een cassette tafelbestek. Burgerzin In de krant van 5 september j.l. prijkte een foto van een eigen machtige straatopbreking door bewoners van de Javastraat te Leiden. De ontevredenheid van de bewoners zal wel zijn opge wekt door het toenemend ver keersaanbod dat ontstond door de opbreking van de Lage Rijn dijk in verband met een nieuwe riolering. Het opbreken van de parallelstraat van de Lage Rijndijk: de Java straat, getuigde van weinig bur gerzin, want nu werd de Siebold- straat opgezadeld met al het om geleide verkeer. Toch werd deze onterechte daad van de Java- straatbewoners in het bijschrift voorzien van het prijzende adjec tief „spontaan". De ongelukki- gen die de soms onontwarbare opstoppingen in de Sieboldstraat trachtten te ontkomen door de voor het verkeer onaantrekkelij ke (vorkeershobbels) Javastraat te nemen, bedreven (alweer vol gens bijschrift) denigrerend ge noemd "sluipverkeer". U ziet: het is de toon die muziek maakt! Geachte redactie, ik had u voor ver standiger gehouden. Niemand, ook die vermaledijde automobi listen, had er schuld aan dat de Lage Rijndijk moest worden af gesloten voor verkeer. Het is niet meer dan rechtvaardig dat de las ten van zo'n situatie worden ver deeld over de straten die daar voor in aanmerking komen. Ook de Javastraat! Hadden de bewo ners van Atjehstraat en Formosa- straat even onburgerlijk gehan deld, dan was het leed niet te overzien geweest! U hebt een gouden kans gemist u had de foto kunnen plaatsen als een voorbeeld hoe het in een si tuatie als deze beslist niet hoort en even beslist niet mag! Of is "de Straat" nu al de baas en moet deze dus naar de mond ge sproken worden? H. Buis Splinterlaan 144 Leiderdorp.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2