Docos door ROAC uit bekertoernooi gewipt LFC in de tweede helft door Xerxes overklast (0-6) Knappe zege van De Sleutels Eervolle nederlaag Haz. Boys MOEIZAME ZEGE VAN UVS OP VIERDEKLASSER RKNSV UEFA deelt enkele forse boetes uit Lugdunum kan niet boeien MAANDAG 15 OKTOBER 1979 SPORT SPORT SPORT SPORT PAGINA 19 SPORT Wisselende resultaten zaterdag-clubs in bekercompetitie LEIDEN - In de bekercompetitie behaalden de 'Leidse' zaterdagclubs wisselende resultaten. Zo leverde Sleu tels een goede prestatie door met 1-0 te winnen van De Zwerver. Oegstgeest daarentegen verloor met dezelde cijfers van het bezoekende SV'35. 3e Skeutels - De Zwerver: 1-0. Een verdiende overwinning van de Leidse ploeg. De wat betere techniek van De Zwerver werd teniet gedaan door de enorme werklust die De Sleutels ten toonspreidde. Tien minuten voor rust kwamen de Leidenaars op voorsprong. Linksback Peter Boot ging door en gaf de bal aan Wim Schreuder die met een mooie actie zijn elftal op voor sprong zette. In de tweede helft een offensief van De Zwerver echter geen doelrijpe kan- uit irtkwa De hele eerste helft hadden de gasten het beste van het spel maar ze konden niet meer tot sco ren komen. Na de pauze een aan dringend Oegstgeest dat enkele kansen kreeg. Maar zowel Tony Werner als Jan de Wekker wisten geen doel te treffen. Spel. Lisse- TSB: 2-2, na verl. 2-3. In de tweede helft kreeg deze wedstrijd een grimmig karakter. Gerard van Beek en Frans van der Laan liepen zodoende tegen een boeking op. Frans van dei- Laan en Peter Slobbe verzorgden de Lisser produktie. In de ver lenging sleepte TSB alsnog de volle winst binnen. s-Gravenzande - Katwijk: 1-3. Een regelmatige zege voor de Katwijkers. In de twintigste mi nuut opende Jan van der Plas de score. Meteen na rust kwam 's- Gravenzande op gelijke hoogte. Katwijk pakte de zaken energie ker aan en met resultaat. Eerst was het Wim Guyt II die 1-2 maakte terwijl Inze Koekebakker de eindstand op 1-3 bepaalde. Duinoord - Ter Leede: 3-4. Een sensationele wedstrijd waarin Ter Leede bijna na een voor sprong van 1-3 de winst nog liet glippen. De Sassenheimse doel punten kwamen van: Nico van der Fange (strafschop), Pieter van der Plas, Hans Oudshoorn en een eigen doelpunt van Duinoord. Energie - SIZO: 4-4, na verl. 6-4. Een dolle partij voetbal waarin SIZO vlak voor tijd de winst uit handen gaf. Tien minuten voor tijd stonden de Hillegommers namelijk nog met 2-4 voor. Wim Brobbel, Eltjo Vyn, Ed Doeleman en Louis Lemmens scoorden de SlZO-treffers. Randstad Sport - Koudekerk: 0-0, Koudekerk na strafschoppen winnnaar. Koudekerk had de zaak enigszins onderschat en het was aan de Voorschotense schotloosheid te danken dat de Kouderkerkers niet met lege handen bleven staan. Zo waren er Randstad-kansen voor Paul Poli tiek en Aad Keijzer maar beiden richtten net niet scherp genoeg. Tenslotte bleek Koudekerk over de beste zenuwen te beschikken door de strafschoppen te benut- HAZERSWOUDE- De forse nederlaag, die Hazerswoudse Boys-trainer Kolster heime lijk vreesde, kreeg geen ge stalte. Zijn formatie, die thuis voor de eerste KNVB-beker- ronde tegen het twee klassen hoger spelende Lisser Boys moest aantreden, leed een bijzonder eervolle 1-2 neder laag. Beide ploegen verschenen zwaar vertimmerd tussen de lijnen. Bij de thuisploeg ont braken maar liefst vijf spe- lers.Eddie Harkes moet tot nader order rust houden, en Jan Vondeling, Sjaak van Dorp, Kees van Tol en Gert van Tol waren door blessures verhinderd. Op de rechtsbui tenplaats debuteerde jeugd speler Rink Poot,die het vooral in de eerste helft goed deed. De overliggende vleu gel werd door Slootweg be mand,voor de gelegenheid van het derde elftal geleend. Bij Lisser Boys waren vaste krachten Barten en Van Tol niet van de partij. Boot ver ving laatste man Lingbeek en onder de lat mocht De Bruin het gaan proberen, omdat ook Groeneweg geblesseerd was. Timmermans vierde zijn eer- ste-geslaagde-optreden als rechtshalf. Voor rust waren de beste kan sen voor het ijverige Hazers woudse Boys. De Bruir. moest met de voet een inzet van Poot keren en het was de zelfde speler die even later te gen de paal schoot. Kort daarop faalde Van Dorp, die door een voorzet van Sloot weg (een ruime voldoende) werd verrast. Het scoren werd maar aan de Lissenaren over gelaten.Schalk ging neer toen Smits ("het was een gewone schouderduw") ingreep Schalk was er echter van overtuigd dat het een pennal- ty was en daarmee kon ook arbiter Tetro instemmen. Langereis voerde de stra fexpeditie uit.(O-l) Deze treffer vormde een breek punt in de wedstrijd. Het tot dan toe ongeïnspireerde Lis ser Boys kreeg de overhand. Het duurde niettemin tot vlak voor rust voordat het de eer ste reeele kans kreeg(schot van Schalk)en toen was de wedstrijd feitelijk al beslist. Kampman speelde het leder gevaarlijk hngzaam naar zijn doelman temg en Ed Lange reis wisselde die cadeaubon gretig in(0-2). Niet ontmoed.gd door de on gelukkige tegentreffers koos Hazerswoudse Boys ook na rust de aanval. Toch was het klasseversehil te duidelijk. Zonder zich overmatig in te spannen stuurde Lisser Boys op de zege aan, die overigens iets kleiner dan verwacht uit viel omdat Hazerswoudenaar De Hoog zijn ploeggenoot Rink Poot vrijspeelde, die zijn debuut met een beheerst doelpunt opluisterde (1-2). Omdat Tetro een (vermoede lijk aangeschoten) handsbal van Boot niet met een straf schop beloonde kwam het dappere Hazerswoudse Boys niet verder dan die tegentref fer. Voor een slotoffensief was het namelijk al veel te TED DE HOOG LEIDEN - Door de hevige regenval van zaterdagnacht en gistermorgen werden er legio bekerwedstrijden voor de zondagclubs door de consuls afgekeurd. Slechts zeven wedstrijden vonden doorgang. Hoofdklasser UVS won met miniem verschil van vierdeklasser RKNSV. ROAC kegelde Docos via strafschoppen het bekertoernooi uit. Datzelfde lot onderging Meerburg in de confrontatie met het Hillegomse Concordia, nadat de elftallen elk vier maal na 120 minuten voetbal (inclusief verlenging) hadden gescoord. Derdeklasser Hillegom keerde met een 0-1 winst op Haastrecht in de bagage terug. Sportclub noteerde de eerste zege van dit seizoen. De Haagse vierdeklasser ADO was het slachtoffer. De verslagen van LFC - Xerxes (0-6), Lugdunum - Gouda (4-0) staan elders op deze pagina. RKNSV - UVS 1-2. Vooral voor de pauze was de Leidse hoofdklas ser bepaald niet geinspireerd. De formatie van oefenmeester Désar etaleerde weliswaar het betere spel in deze bekerwedstrijd; veel treffers leverde dat de blauwwit te equipe niet op. Halverwege de tweede helft vond UVS het ech ter welletjes. Het tempo werd be hoorlijk opgeschroefd en kreeg de ploeg legio kansen toebe deeld, waaruit uiteindelijk twee doelpunten werden gescoord. Daarvoor hadden Theo van Seg- gelen en Hans Neuteboom vanaf de penaltystip de mogelijkheden gekregen om de scoren maar bei de spelers faalden. Een in het nauw gedreven RKNSV-verde- diger nam de eerste Leidse treffer voor z'n rekening; even later schoot 7'heo van Seggelen 0-2 op het scorebord. Een schoonheids foutje van de Leidse defensie was de oorzaak van de tegentreffer RI^NSV, die twintig den.\ r tijd werd gescoord. ROAC '79 - Docos2-2 (ROAC wint na strafschoppen). Al na vijf mi nuten leek er voor de brigade van trainer Siem van der Ham geen vuiltje meer aan de lucht te zijn toen Bram Ruis een strafschop (Sjaak Rietbergen was onderuit gehaald) feilloos benutte. De thuisclub voelde zich echter niet verslagen. Na tien minuten in de tweede helft verscheen de ge lijkmaker op het scorebord toen Hans Weenink van afstand doel treffend uithaalde (1-1). Via een doelpunt van Hans Witteman werd zelfs een voorsprong geno men. Docos was door deze treffer weer goed wakker geschud en de ploeg ging op jacht naar de ge lijkmaker. Vijf minuten voor tijd viel de verlossende treffer ge scoord door Johan Vroeme. In de verlenging kregen de Leidenaars nog opgelegde kansen om de par tij winnend te beeindigen. Riet bergen en Smits hadden hun vi zier echter niet op scherp staan. Quick Boys verliest van jeugd - FC Den Haag KATWIJK - Qu-ck Boys heeft het vrije weekeinde benut om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen Jong F.C. Den Haag. On danks een aanvankelijk ge- lijkopgaande strijd kwamen de Hagenaars nog voor de rust op 1-0. Kees van Rooyen wist via een strafschop de stand in de tweede periode nog wel gelijk te trekken, maar tegen het einde van de wedstrijd had F.C. Den Haag een overwicht gekregen, dat de winnende treffer rechtvaardigde: 2-1. De ploeg miste twee penalties op rij en aangezien de thuisclub zich veel bekwamer op dat onderdeel toonde konden de roodwitten als verliezers de kleedkamers op zoeken. Struikelblok Haastrecht - Hillegom 0-1. De Haastrecht-doelman was voor Hillegom gistermiddag bijna een te groot struikelblok. Buiten het doelpunt van Meindert de Jong (uit een vrije trap van Peter Berg) keerde de doelwachter vele inzet ten. Zo plukte hij een goed schot van Bert Schrama uit de kruising en kon Rinus Dekker tot twee maal toe met alleen de Haa strechtse keeper voor zich de marge tussen beide derdeklas sers niet vergroten. Na rust maakte Arnold van Kesteren bij Hillegom na een lange afwezig heid (hij zat in dienst) zijn rentree SC Lisse - ADO 2-1. Op een goed bespeelbaar veld nam twee deklasser SC Lisse al na vijf mi nuten de leiding via Ron Hooge- veen, die een combinatie met Ronald Faas doeltreffend af rondde. Nog voor de rust kwam het twee klassen lager spelende ADO gelijk. De Hagenaars die de bollenstreekbewoners uitste kend partij gaven werd pas vlak voor het eindsignaal verslagen. Een voorzet van Alex Dob be werd toen vallend ingekopt door Harry-van de Zwet, waardoor het veelgeplaagde SC Lisse weer eens een wedstrijd winnend af sloot. Verlenging Concordia - Meerburg 1-1 (4-4) Concordia wint na strafschop pen. De meest doelpunten in dit bekerduei vielen pas in de ver lenging. Nadat na de officiële speeltijd de stand 1-1 was, wer den de Hillegomse toeschouwers op twee keer een kwartier extra speeltijd getracteerd. Voor Con cordia scoorde Peter van de Wes ten, terwijl Loek de Jeu voor Meerburg de gelijkmaker maak te. In de eerste helft van de ver lenging manouvreerde Van de Westen door twee keer te scoren zijn ploeg in eer. gunstige uit gangspositie. Jan Zandbergen (2x) en Paul van der Heijden ga ven het duel echter een totaal an der aanzien, door de Zoetewoud- se formatie op voorsprong (3-4) te zetten. In de allerlaatste minuut maakte een Meerburger echter hands in zijn eigen strafschopge bied, waardoor Rob Mol uit een penalty de stand op 4-4 kon brengen. In het nemen van de strafschoppen toonden de Hille gommers zich de betere (5-3), waardoor zij de tweede ronde be reikten. VOETBAL - IJsselmeervogels uit Spakenburg heeft zaterdagmid dag op de Wageningse Berg eer- ste-divisieclub Wageningen met 2-1 verslagen. De eersteklassers uit het zaterdagvoetbal (bekend van de successen in de strijd om de KNVB-beker) kwamen door Leushuis met 0-1 achter. Twee doelpunten van Slechtenhorst (één voor en eén na rust) bete kenden de overwinning. Dezelf de speler kreeg van scheidsrech ter Folmer de gele kaart wegens te hard spel. Er waren ongeveer duizend toeschouwers. LFC-spits Theo Collé wordt fel op de huid gezeten door een verdediger van Xerxes. De Leidenaars gingen in deze bekerwedst rijd met 0-6 ten onder LEIDEN - LFC wist hoofdklasser Xerxes zaterdag één speelhelft goed te volgen. In de eerste vijfenveertig minuten van het bekerduel boden de Leidenaars namelijk uitstekend tegenspel en niets wees op een grote overwinning van de Rotterdamse hoofdklasser. Na de rust was het ech ter al snel gedaan met de Leidse ploeg. Binnen tien minuten nam Xerxes een 0-2 voorsprong. De koppen gingen omlaag bij de Leidse spelers en na het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter De Wit stond dan ook de alleszeggende 0-6 eindstand op het scorebord. Totaal onnodig die hoge score. Want ondanks dat Xerxes twee klassen hoger vertoeft dan de formatie van Zoetemelk was het spel van de Rotterdammers bepaald niet indrukwekkend. Integendeel, na de eerste helft had LFC voor hetzelfde geld op voorsprong kunnen staan. De buitenspelval van LFC functioneerde uitstekend en daar waar mogelijk kozen de Leidenaars de aanval. Zo had Xerxes-doelman Jan van Eysden na een kwartier spelen alle moeite met een schot van Piet Gubler. In de twintigste minuut kwam de beste mogelijkheid voor de kanaries. Piet Gubler bediende Ger Nagtegeller op maat maar deze leverde slechts een zwak schot a Ook Xerxes kreeg kansen. Maar zowel Lobman als Van der Spek (kopbal) hadden hun vizier niet op scherp staan. Na rust volgde al snel een koude douche voor LFC. In de vijfde minuut verzuimde Piet Gubler de opgekomen John van der Spek af te stoppen en het was Arnold Lobman die de voorzet van Van der Spek tot doelpunt promoveerde: 0-1. Even later was het gebeurd met de Leidse ploeg. Piet Gubler leverde de bal in bij rechterspits Peter Nipius die met een goed schot Henk de Wetering kansloos liet: 0-2. De strijd was toen gestreden. LFC bleek niet bij machte om er eens met z'n allen voor te blijven knokken en dat laat een elftal als Xerxes niet ongestraft. In de laatste twintig minuten wandelden de Rotterdam friers met speels gemak over LFC heen. Het waren achtereenvolgens Cor Huigen, Renee Reinders (2x) en John van der Spek die LFC weer met beide beren op de grond zetten. Lichtpuntje in de Leidse equipe was Henk Brandt die na een langdurige blessure zaterdag een goede partij speelde. DINK BINNENDIJK ZÜRICH (ANP) - De strafcommis- sie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft zaterdag enkele forse straffen uitgedeeld naar aanleiding van ongeregeldheden tijdens de wedstrijden voor de eerste ronde van de Europese be kertoernooien en enkele duels voor de kwalificatieronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap voor landenteams. Onder voorzitterschap van de Italiaan dr. Alberto Barte kwam de commissie onder meer tot de maatregel twee stadions te slui ten voor internationale wedstrij den en werden twee clubs voor een bepaalde duur uitgesloten van Europees bekervoetbal. In totaal werd aan clubs, die aan de eerste ronde van de Europese be kertoernooien deelnamen een bedrag van ongeveer 250.000 gul den boete opgelegd. De twee clubs, die het meeste geld op tafel moeten leggen zijn AC Torino (Italië) en VFB Stuttgart (West-Duitsland), tegenstanders in het toernooi om de UEFA-be ker. Torino moet ongeveer 95.000 gulden betalen wegens onspor tief gedrag van de spelers en inci denten in het stadion te Turijn, VFB Stuttgart komt ervan af met 40.000 gulden wegens wangedrag van de spelers in de thuiswed strijd. De Duitsers tekenden overigens protest tegen de geldboete aan. Volgens de voorzitter, Mayer Vorfelder, is er tijdens de eerste wedstrijd niets gebeurd. Voorts mag AEK Athene in geval van plaatsing voor een van de beker toernooien eén seizoen niet mee doen. Na de wedstrijd AEK Athene-Arges Pitesti (Roe) gooi den Griekse supporters de ramen van de kleedkamer van de scheidsrechter en die van de te genstanders in. Real Sociedad (Spanje) mag de eerstvolgende wedstrijd voor een toernooi om een Europese beker niet in het eigen stadion spelen. Een speler van tegenstander AC Milan raakte aan het hoofd ge wond door een blikje, dat een Spaanse tceschouwe. het veld FC Tw n te moet ongeveer 2000 gulden betalen wegens het afste ken van vuurwerk door suppor- 'ers in de thuiswedstrijd. Op de zelfde avond gooide een Griekse voetbalfan een gevulde fles op het veld, waardoor Panionios een bedrag van ongeveer 750 gulden moet neertellen. De eerste tegen stander van PSV, Real Sporting Gijon, kreeg een boete van onge veer 1500 gulden wegens het af steken van vuurwerk tijdens de wedstrijd Gijon-PSV. LEIDEN- Wie de uitslag van het bekerduel Lugdunum- Gouda (4-0) beziet, zou kun nen denken dat het publiek in de Kikkerpolder een plezieri ge zondagmiddag heeft ge had. Toch is dit niet het geval geweest. Het verweer van de Goudse eersteklasser was dermate zwak, dat het op Lugdunum geen moment in spirerend werkte. De wed strijd kon dan ook zonder overdrijving teleurstellend worden genoemd. Aan Lugdunum heeft dat nau welijks gelegen. De Leide naars (zonder de zieke Frans Sjardijn, met de herstelde André Pracht en met Wil de Vos als vervanger voor de nog steeds geschorste Eradus) zochten waar mogelijk de aanval. Al na vijf minuten liet doelman Van der Heuvel een voorzet van aanvoerder Wim Oppelaar los, en dat maakte de rentree van Pracht, door zijn beenbreuk ruim een jaar uitgeschakeld, wel bijzonder feestelijk (l-O). Zijn vroege treffer leidde echter geen boeiende wedstrijd in. Gouda probeerde haar on macht met afstandsschoten te bemantelen, maar raakte daarbij voornamelijk recla meborden. Opvallend waren de gaten tussen de linies, wat overigens voor beide partijen opging. Maar van Lugdunum kon tenminste worden ge zegd, dat het in de aanval ge vaarlijker was. Zo bracht Be- kooy De Klerk in positie, maar er werd te vroeg ge juicht, omdat hij miste. Be- kooy, het eerste kwartier mis schien nog niet wakker, pro beerde het daarna zelf een keer. Afgezien van enkele goede passes viel hij verder voornamelijk op door slor digheden en door de neiging naar :.et centrum te trekken, te: wijl er op de rechtervleugel bijzonder veel ruimte was. De eerste tien minuten na de hervatting was het duel inte ressant. De uitblinkende Je roen var. Egmond (na een half uur voor Pracht ingevallen) bood de eveneens sterk spe lende Ted van Berkel een ga ve schietkans (2-0) en net vijf minuten later soleerde de blonde centrumspits zijn team naar een veilige 3-ü. Daarna was het deprimerend en hoe onmachtig as. Sommige ten waren zelfs zo wanhopig, dat zij de achterlijn niet haal den. De hulp van doelman De Vos was nodig om Gouda haar enige kans te bieden. Hu i Tok Gouda •I n van de bet. Noordermeer los. te laat. Ms om het publiek te tro. voltooide Van Berkel (vo Bekooy) zijn hattrick er diende Van Es (gevloerd) nog een penalty Maar De Klerk vond een 5-0 score kennelijk vat id rev TED DE HOOG VOETBAL - Hans Dorjee wordt bij FC Vlaardingen de opvolger van de naar SC Heracles vertrokken Theo Laseroms. Dorjee tekende voor de periode tot 30 juni 1980 Het FC Vlaardingen-bestuur heef! bovendien een optie op de komende drie seizoenen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19