Toekomstige kopers moeten tien mille meer betalen eidse agenda Drukfout in begroting Oegstgeest Parochie Jan vierde jubileum aas Burgerlijke stand Kunstwerk voor lagere school in Benthuizen In Voorschoten: 77-y: MAANDAG 8 OKTOBER 1979 VOORSCHOTEN - Er is ongerustheid ontstaan bij een aantal toekomstige kopers van premiewoningen in het Voorschotense nieuwbouwgebied Bijdorp I (tussen Voorstraat en De Vliet). In een aantal gevallen zijn zij binnen een paar weken geconfronteerd met een stijging van de bouwprijs van rond de 10.000 gulden. OEGSTGEEST - Een drukfout in de Oegstgeester gemeen tebegroting voor 1980 heeft een totaal verkeerd beeld van de gemeentelijke financiële positie in de toekomst ver oorzaakt. Er zijn min-tekens weggevallen in de druk van de aanbiedingsnota van de begroting. De gemeentese cretarie heeft inmiddels de raadsleden per brief van de vergissing op de hoogte ge steld. De aanvankelijk gunstig lij kende financiële toekomst van Oegstgeest ziet er nu heel wat minder goed uit. De meerjarenbegroting laat na melijk nu geen overschot van 118 duizend gulden voor 1981 zien maar een tekort. En ook voor '82 wordt een begro tingstekort voorzien maar dan wel teruggelopen tot 13 duizend gulden. Pas in 1983 verwacht men weer een over schot 155 duizend gulden. De samenstellers van de begro ting stellen daarom dat bij voorstellen tot nieuwe inves teringen in de komende jaren grote terughoudendheid is vereist. De grote uitgaven die Oegstgeest in de nabije toe komst moet doen worden aangevoerd als reden voor het verwachte begrotingstekort. Speciaal de ingrijpende ver bouwing van het gemeente huis, de aanleg van een riool persleiding en de verbetering van de Haarlemmerstraatweg vragen veel van de gemeen tekas. Geheel nieuwe investe ringen zullen dan ook zonder belastingverhogingen niet kunnen worden gedaan, zo meent het college van B en W. Die stijging is het gevolg van een nieuwe overeenkomst tussen de opdrachtgever voor de woningen (de christelijke woningbouwver eniging in Voorschoten) en de bouwer, de firma Van der Geest uit Spijkenisse. De kopers van premiewoningen zijn mensen, waarmee in het ka der van inspraak al enkele jaren wordt gepraat over de bouw van woningen in Bijdorp I. Er was in spraak wat betreft de opzet van de wijk en de soort woningen die gebouwd zouden worden. Ook zijn in een aantal gevallen prij zen genoemd. Nu blijkt dat wo ningen die gemiddeld 150.000 gulden zouden gaan kosten (en dus in de premiesfeer gebouwd worden) in een aantal gevallen 10.000 gulden duurder worden. Voor een aantal bewoners wordt de zaak doordoor onhaalbaar. Zij hebben op een informatieavond die deze week gehouden werd, gezegd te zullen afhaken. Een aantal van hen heeft aan de bel getrokken bij het Voorschotense D'66-raadslid Aikema, die de zaak in een commissievergade ring aan de orde heeft gesteld. In totaal bouwt de christelijke wo ningbouwvereniging 90 premie koopwoningen in Bijdorp I. Met de bouwer werd overeengeko men dat het risico van prijsstij gingen (loon en materiaal) tot de datum van oplevering voor reke ning van de bouwer zou komen. Dat bracht echter een fikse prijs stijging met zich mee, die de wo ningbouwvereniging nu over de verschillende woningtypen heeft uitgesmeerd. De goedkoopste premiewoningen en de duurste zouden iets goedkoper uitvallen, de "middenprijzen" zouden het echter moeten ontgelden. Fout "Onze fout is misschien geweest dat wij al in april van dit jaar prij zen hebben genoemd aan toe komstige bewoners. Dat is mis schien te absoluut overgekomen bij de mensen", zegt Ir. J.C.M. Franken, voorzitter van de christelijke woningbouwvereni ging. Als mogelijkheden om de prijs van de woningen alsnog naar bene den te halen noemt de heer Fran ken (ook raadslid in de gemeente Voorschoten) voorzichtig het vaststellen van lagere grondprij zen door de gemeente en een soe pel hanteren van het garantiesys teem voor leningen. Maar eerst, zegt de heer Franken, zal er gepraat worden met de toe komstige bewoners om te kijken welke moeilijkheden er nu pre cies dreigen te ontstaan. Bij de algemene woningbouwver eniging, die net als de christelijke ook 90 premiekoopwoningen in Bijdorp I bouwt, zijn ook prijs stijgingen opgetreden. Volgens een woordvoerder van de vereni ging zijn echter geen moeilijkhe den ontstaan, en is van de prijs verhoging mededeling gedaan aan de toekomstige bewoners. Volgens raadslid Aikema moet voorkomen worden dat er men sen "in de kou" komen te staan door de plotselinge prijsverho gingen. Ook hij oppert de moge lijkheid van gemeentelijk ingrij pen. Prijs voor pompoen VOORSCHOTEN - De prijswin naar van de grote pompoenen wedstrijd, die dit jaar onder de schoolgaande jeugd werd ge houden, is John van Vliet gewor den. John kreeg uit handen van de Voorschotense wethouder Marselis een beker met inscrip tie. Zijn pompoen van 31 kilo bleek namelijk de grootste te zijn van alle pompoenen die vorige week bij tuincentrum Griffioen binnen waren gekomen. De tweede prijswinnaar, Knud Jansen, ontving ook een beker. Hij had een pompoen van 26 kilo ingeleverd. De derde prijs ten slotte, ging naar Marcel Kriek met een pompoen van 23 kilo. LEIDEN. LEIDERDORP, ZOETER- WOUDE, WARMOND - Geboren: (Leiden), Emanuel M., zoon van S.H. Monfils en C. Nuis; Wilhelmine J.M., dochter van W. A. van Heel en J.L. van Duin; Wouter C., zoon van C. Platteel en W. Scheijbeler; Tim, zoon van A.G. Standhart en B.A.C. Willems; Alexander, zoon van O.E. Smit en C.J.M. van Sas; Jorinde S., dochter van J.W. van den Berge en J.N. Scheijgrond; Vanessa H., dochter van P.J. Schoenmaker en H.W.M. Heide- ma; Milko T., zoon van W. Stol en C.M.T. de Groot; Ramon, zoon van J. Leupe en H.P. Overbeek; Henriêtte C., dochter van R. Lagrouw en F. Kan- bier; Michel, zoon van J.F. Kriek en A.M. Kok; Kowk A.t dochter van C.P. Yan en Y.M. Yu; Daniël P., zoon van F.A. Witteman en A.C.M. Devilee; Ma- riska C., dochter van C. Hogenes en A.J. Horree; Lilian B., dochter van F. Roos en M.A.J. de Hoest; Bieke, doch ter van F. van der Mark en A.A. Eerde kens; (Leiderdorp), Henderikus A., zoon van H. Oldenkamp en A. Hof man; Michel B., zoon van B.M. van der kleij en C. Jongepier; Marry J., doch ter van R.M.P.C. Permont en P. van Hoven; Corine, dochter van A.C. Berghuis en M.C. van den Broek; Elise m., dochter van W.F. de Koning en D. Kok; Merel M., dochter van J. van de Beek en A.M. van den Akker; Jeroen, zoon van L.P.H. de Boer en A. Goed hart; (Zoeterwoude), Evelyne, dochter van P. Laman en M.H.S. Oostdam; Eva M., dochter van R. Blokker en A.C. van Elswijk; Peter P., zoon van P.A. Mekking en J.J. Tieman; Pieter T., zoon van P.J.F. Burgert en B.A. Kammer; (Warmond), Angelique J., dochter van G.A. Slegtenhorst en S. Prins; Robert F., zoon van F.J. Claas- sen en C.G.M. Alders. Ondertrouwd: (Leiderdorp), J. Kam- meijer en L.M.A. Zwart; N.A. Jansen en J.T. Raucamp; J.B. de Bruin en G.A. Mertens; M. SLavenburg en T. Houthoff; H.A. Akerboom en B.H.H. Mulder; H. van As en D. Wagner; (Warmond), J. van der Plas en H.M. Bergman; F.J. de Vos en H. den Oude; W.C. Kortekaas en A.M. van Stijn; L. Stienstra en P. van Leeuwen. Gehuwd: (Leiden), W. en Cate en F.D.M. Adema; A.J. van der Meer en I.C. de Vos; (Leiderdorp), P. van der Sluijs en E.M. Heijeveld; T. Ranselaar en R.H. Koolmoes; J.A.M. Turk en J. Bron- wasser; H.G.M. van der Hoeven en C.J.M. Tukker; (Warmond), J. van der Plas en H.M. Bergman; F.J. de Vos en H. den Oude. Overleden: (Leiden), L. van Oosten (81), gehuwd geweest met S. Kukler; J.D. Schuller (73), gehuwd met S.E.M. Vo gelenzang; J.J. Heemskerk (66), ge huwd met R.A. Veen; P.M. Bartels (88), gehuwd geweest met M.C. Oort; B. van Eigen (83), gehuwd geweest met J. van de Wakker; W. van der Reijden (68), gehuwd geweest met J.J.Laterveer; M.W. Vonk (78), ge huwd geweest met C. Batist; J. Teske (83), gehuwd geweest met C.E. van der Linden; N. Schouten (81), gehuwd geweest met P. van Egmond; J.C. Pracht (78), gehuwd met M. van der Woerd; (Leiderdorp), G. Oosterom (75), gehuwd met S.J. Hoogendijk; J. J.Merkies (88), gehuwd geweest met F. Verhagen; D. van Laar (67), gehuwd met M. de Wit; J.M. Beekman (76); W. Claes (73), gehuwd geweest met E. Lopez; N. de Witt (80); D. Zwanenburg (83), gehuwd geweest met S.J. Ruise- veld; H. Kapaan (63), gehuwd met D.G. Bouman; P. de Snaijer (82), ge huwd met M.H.C. Anspach; C. de Roode (89), gehuwd geweest met S.E.G. Krebs; (Zoeterwoude), T.H. Lubbe (62), gehuwd met C.M. Dobbe; (Warmond), J.P. Doeswijk (81); J.A. de Brouwer (89). Geslaagd UTRECHT - Aan de universiteit van Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen godgeleerd heid: J.E. de Groot uit Oegst geest. ZOETERWOUDE - De katholieke parochie van Zoeterwoude heeft het afgelopen weekein de het 75-jarige bestaan van de St. Janskerk aan de Zuidbuurtseweg ge vierd. Zowel de feestelijke mis op zaterdag (foto bo ven), als de eucharistie viering trokken een volle kerk. Hoogtepunt van de zaterdagse vie ring was het aanbieden van een wandkleed voor achter het altaar. Voor dat geschenk hebben de parochiele den een bedrag van 7500 gulden bij elkaar gebracht. Kerk Zuidbuurtseweg 75 jaar Het was vicaris C. van Bockx- meer die de zaterdagse mis opdroeg. Bisschop Simonis van Rotterdam kon wegens ziekte niet komen. Muzikale ondersteuning was er zater- LEIDEN - In het kader van de kinderboekenweek waren zaterdagmiddag de schrijver en illustratrice van het bekroonde kinderboek "Padden verhuizen niet graag", in V &D aanwezig om hun boek te signeren. Op de foto tekent de schrijver Gerard Brands het boek voor een klant. Hij ontving samen met illustratrice Lilian Haeften de zilveren griffel. BENTHUIZEN - De beeldende kunstenaar Ad van den Brink uit Zoetermeer heeft voor de nieuwe openbare lagere school en het gymnastieklokaal in het plan Overleg Wijkorganen wil andere aanpak van vergaderingen LEIDEN - Het Overleg Wijkorga nen houdt dinsdag een bijee- komst voor buurt- en wijkmede- werkers in het gebouw van de Welzijnsraad (Stationsweg 28). Bedoeling van de avond is om tot een heel andere aanpak te komen van de wijze waarop tot nu toe werd vergaderd. De vergaderin gen zullen worden vervangen door informatie-avonden en thema-bijeenkomsten, speciaal gericht op wijk- en buurtbelan- gen. Bovendien komen er aparte besprekingen over belangrijke plaatselijke zaken. Ook zal ge streefd moeten worden naar gro tere medewerking tussen de wij korganen. De avond begint om acht uur. Zuidpolder Oost, een kunstwerk ontworpen. Dit kunstwerk stelt de negen turven voor uit het wa pen van de gemeente, welke in keramiek aangebracht kunnen worden op de zuidgevel van het gymnastieklokaal. Er is naar gestreefd het kunstwerk behalve als verfraaiing ook als speelobject te laten dienen. De gaten in de turven nodigen uit tot klauterwerk en balspel. De kosten bedragen 17.000 gulden. Ditr wordt betaald uit de één- procents regeling. Deze regeling houdt in dat één procent van de bouwkosten gereserveerd wordt voor het aanbrengen van een kunstwerk. Burgemeester en wethouders zijn tevreden met het ontwerp. Van avond zal de Benthuizer raad be slissen over het al dan niet aan vaarden van het kunstwerk van Ad van den Brink. Promoties LEIDEN - Aan de Leidse Universi teit vinden deze maand vijftien promoties plaats. Tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen promoveren: A. Ge vers, Ó.B. Shadid, A.G. de Boer, D. Reinalda, B.H. Verbeek, A.P.S. Reymer, R.R. IJsselstein, A.J. Baars en P.J.J. Hooijkaas. Doctor in de geneeskunde: A.F.M. Dekkers, C.P.M. Boot, R.J. Ver meer, J.W. Hoefakker en A. Craandijk. Doctor in de rechts geleerdheid: J.D.A. den Tonke- laar. RUITEN INGEGOOID LEIDEN - Onbekenden heb ben in een bedrijfsgebouw van de verffabriek Sikkens aan de Telderskade in Leiden in de nacht van zaterdag op zondag 12 ruiten ingegooid. Vijf inbraken in Voorschoten VOORSCHOTEN - Het afgelo- pen weekeinde zijn in Voor schoten vijf inbraken ge pleegd. Uit een autospuiterij is een bedrag van 1500 gulden ontvreemd, uit een woning aan de Wijngaardenlaan 500 gulden en uit een school 25 gulden. Bovendien werden uit een benzinestation vier accu's weggehaald en bij de in aanbouw zijnde woningen aan het Vermedepark 1000 gulden aan gereedschap. Diefstal in winkel LEIDEN - Bij winkeldiefstal - zij bleek voor 800 gulden aan kleding in haar tas te hebben- is een 44-jarige vrouw uit Den Haag zaterdag in een winkel bedrijf in Leiden betrapt. De vrouw, die in Den Haag al va ker uit winkels had gestolen, opereerde samen mef haar 16-jarige dochter. dag door het koor van de St. Jan en het jongerenkoor. De St. Jansfanfare, 75 jaar gele den opgericht om de inwij ding van de kerk luister bij te zetten, sloot de mis af. Na afloop van de eucharistie viering op zondag was er een receptie in het Don Bosco- huis. Deze werd zeer druk be zocht. In het Don Boscohuis was een groot aantal voor werpen tentoongesteld uit de geschiedenis van de kerk. Te bekijken vielen oude bouw tekeningen, een fotoreporta ge van de brand en de weder opbouw van de kerk, en een aantal aantieke voorwerpen die in vroeger tijden in de dienst werden gebruikt zoals een ratel, kandelaars en kel ken. Voor de tentoonstelling was flinke belangstelling (foto onder). Maandag Stadhuis - Gemeenteraad 19.30 uur. Universiteitsraad - le Binnenvestgracht 33, 19.30 uur. Vrouwenbond NW - Rapenburg 48, 20 uur, W. van de Broek met dia's over ge velstenen. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: Cette obscure objet du désire van Bunuèl. 20 en 22.15 uur. Algemene reclasseringsvereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur. Voor hulp en-informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn, of dreigen te komen met politie en/of justitie. Ontmoetingscentrum - Hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos zuid-west. 14.30 Wassenaar - Leden vergadering D'66, gebouw Sjalom, Duinrellweg. 19.00 uur. Voorschoten - Gemeentehuis, Cie finan. en econ. zaken, 19.00 uur. Benthuizen - Gemeentehuis, Gemeen teraad (begroting), 19 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 5-12 oktober Apo- "aven, Hav< ik Beker, 1 153174. Indien het na 11 's avonds niet meer mo gelijk is mfet het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis. Middelweg 38, tel. ten noorden van den Rijn 134604, ten zuiden van de Rijn, 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude rd - Gezond- 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan tel 4641. Warmond - Zr. S. Postuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2