Johnny Rep: ben niet blij met PSY Bestuur aansprakelijk? Harm Wiersma krijgt het zeer moeilijk Rugbyer dient aanklacht in na breuk Bessems verslaat ook HansVultink LFC-L en S ZATERDAG 6 OKTOBER 1979 LEIDEN - Opzet of geen opzet? Dat is de kardinale vraag in de zaak Cees Ahsmann. De rugbyer moest na afloop van het duel van zijn club, DIOK, tegen landskampioen HRC met een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Ahsmann beweert nu dat HRC-speler Hans van Dam met opzet hem dat letsel heeft toegebracht. "Het gebeurde in allerlaatste mi nuut", herinnert Ahsmann zich. "De bal werd de scrum uitge speeld. Ik speelde de bal door en liep vervolgens weg om positie te kiezen. Zonder dat de bal in mijn buurt was werd er door Van Dam een bodycheck op mij uitge voerd. Hij klapte daarbij frontaal op mijn schouder. Versufd viel ik tegen de grond. Even later wilde ik nog een bal vangen, maar dat mislukte, want de botten scho ven van elkaar". De 25-jarige Leidenaar heeft in middels een brief verstuurd naar het HRC-bestuur, waarin hij de Haagse rugbyclub aansprakelijk stelt voor alle financiële gevolgen die hij ondervindt door de actie van Van Dam en waarbij hij een sleutelbeenbreuk opliep. Ahs mann schrijft verder in de brief: "De desbetreffende speler - lid van Uw vereniging - bracht deze breuk op een dusdanige wijze toe, dat van een "normale sportbles sure" in dit geval totaal geen sprake is. Zonder dat er van normaal spel sprake was, of dat ook maar de bal in de buurt van ondergete kende was, werd ik door de Heer van Dam volledig omver gelopen, met het hierboven omschreven ge volg. Diverse personen - zowel medespe lers als toeschouwers - zijn van dit voorval getuige geweest". Ahsmann eist nu, dat hij alle gele den (en nog te lijden) schade ver goed krijgt. Hij: "Ik heb een bak kerij, waarin ik door deze breuk mijn werk in het geheel niet meer kan uitoefenen. De doktor heeft tegen me gezegd, dat ik minimaal acht a tien weken in een mitella moet lopen. Je begrijpt wel, dat mijn overige personeelsleden daardoor heel wat overuren moet maken om de produktie op peil te houden". Kwestie De flyhalf van DIOK vat zijn zaak als een principiële kwestie op, "want waar blijft anders het ein de. Nu is het mijn sleutelbeen. De andere keer mijn hoofd en dit is bovendien met opzet gebeurd, want ik heb na afloop van ver scheidene mensen gehoord, dat ze de verkeerde hadden gepakt". Eén van die mensen is mevrouw Van de Bom uit Leiden. "Ik heb het ongeluk niet gezien", zegt ze "maar ik hoorde op de tribune wel één van de supporters zeg gen: "Die hebben ze toqh mooi te pakken", waarop een ander zei: "Nee, ze hebben de verkeerde". Als ik met dit gegeven een getui genverklaring kan afleggen, dan ben ik daar zeker toe bereid". Volgens Kees Ahsmann zou ook zijn eigen huisarts. Har Meijer, het voorval hebben gezien. Meij er desgevraagd daarover "Toen Kees in balbezit was zag ik een flits wat er gebeurde en hoor de ik geknak. Ik kan echter moeilijk getuigen of het gemeen was, want deze actie is inherent aan deze sport. Wat? Was Kees op dat moment niet in balbezit? Nou, dan hou ik me buiten deze affaire". Binnenkamers HRC-voorzitter Dorst wenst ei genlijk geen reactie op de brief van Ahsmann te geven. "Want", verklaart hij. "het is een zaak tus sen hem en Hans van Dam en het is in de rugby wereld de gewoonte om problemen binnenkamers te behandelen". De praeses meldt alleen "dat een vereniging nooit voor zoiets aansprakelijk kan worden gesteld". Hans van Dam, die niet bereikbaar was, heeft on dertussen aan zijn coach, Reinier Salomons, laten weten dat hij "verder niet op deze onzin wil in gaan". De HRC-coach: "Voor Hans is het al een afgedane zaak en daar geef ik hem groot gelijk in, want welke waarde moet je hechten aan de opmerking dat enkele toeschouwers het voorval hebben gezien? De meeste van hen hebben totaal geen verstand van rugby en kunnen derhalve ook niet oordelen over bepaalde spelsituaties. Ik zelf kan er verder ook niet veel meer over vertellen, omdat ik het niet heb waargeno men. Alleen dat Hans van Dam na afloop van het duel DIOK-HRC tegen mij heeft gezegd dat er niets aan de hand was en ik heb niet het recht om daar aan te twij felen, want hij is, qua instelling en gedrag, een prima voorbeeld voor mijn andere spelers". Salo mons attendeert vervolgens op de vice-voorzitter van zijn club, Rob Heckmann, die in het be wuste duel als linesman optrad en het voorval zag. Heckmann: "Ze liepen beiden kei hard tegen elkaar op, waarbij je niet meer kon spreken over een tackle maar over een bodycheck. Kennelijk stond die jongen van DIOK niet zo stevig op zijn be nen, want hij maakte een smak tegen de grond. Eerlijk gezegd, begrijp ik niet dat daarover zo veel poeha wordt gemaakt, want zoiets moetje incalculeren als je aan een contactsport doet. Het was beslist geen voorbeeld van gemeen spel". Ook het DIOK-bestuur is van me ning, dat er bij een contactsport als rugby rekening moet worden gehouden met een mogelijke blessure. Vice-voorzitter Teun de Reede: "Hoe vervelend het ook voor Kees klinkt, maar het be stuur is het met de mening van Rob Heckmann eens. Kees had beter eerst ons kunnen raadple gen dan via de krant kenbaar te maken dat dit voorval nog een staartje krijgt. Wij distanciëren ons dan ook van deze zaak". Kees Ahsmann tenslotte over zijn eis: "Ik gelooftoch.dat we wel tot een schikking zullen komen. Zo niet dan moet ik nog even kijken, of ik een kort geding aanspan, maar dan moetje een advocaat in de arm nemen en dat kost je veel geld". HERMAN POOS DEN HAAG (GPD)- Niets dan tevreden reacties van de Nederlandse deelnemers gisteren na de loting van de verschillende Europa-Cuptoernooien, die gisteren in Zurich plaats vond. PSV-Saint Etienne en Feyenoord-Malmo FF in de Europa Cup-3 èn Ajax-Omonia Nicosia in de Europa Cup-1 schijnen voor de Nederlandse clubs tegenstanders te zijn die overwonnen kunnen worden. Maar toch zal vooral PS V het erg moeilijk krijgen tegen het Franse Saint Etienne. In de voorafgaande twee ontmoetingen tussen beiden verloor PSV tweemaal uit met 1-0 en speelde even zovele malen thuis doelpuntloos gelijk tegen de Fransen. Desondanks ook hoopvolle berichten uit Eindhoven. Feyenoord zal tegen de finalist van de Europa Cup-1 van het afgelo pen seizoen, Malmo FF, uit moe ten komen. Wie die finale op de televisie heeft gezien, koestert bij voorbaat al de gedachte dat Feyenoord het zeker zal redden. In het Rotterdamse kamp was die stemming dan ook enigzins terug te vinden. Ajax heeft het, evenals in de eerste ronde, getroffen. Nu lootte de landskampioen tegen het volko men onbekende Omonia Nicosia uit Cyprus. Bij hetv EC I HSV Hamburg (West-Duitsland)-Di- namo Tiflis (Sowjet-Unie), Celtic Glasgow (Schotland >-FC Dundalk (Ierland), FC Porto (Portugal)-Real Madrid (Spanje), Vejle BK (Denemar- ken)-Hajduk Split (Joegoslavië), Ajax (Nederland)-Omonia Nicosia (Cy prus), Dinamo Berlin (Oost-Duits land }-Servette Geneve (Zwitserland) Dukla Praag (TsjechoslowakijeKRC de Strasbourg (Frankrijk), Notting ham Forest (EngelandpArges Pitesti (Roemenië). EC II FC Nantes (FrankrijkpSteaua Boeka rest (Roemenië), Beroe Stara Zagora (BulgarijeKJuventus (Italic), Valencia (SpanjePGlasgow Rangers (Schot land). Arsenal (Engeland)-1FC Mag deburg (Oost-Duitsland), Aris Bon- neweg (Luxemburg>-FC Barcelona (Spanje), Panionios Athene (Grie kenland HFK Gotenborg (Zweden), Dinamo Moskou (Sowjct-Unie)-Boa vista Porto (Portugal), Lokomotive Kosice (Tsjechoslowakije)-FC Rijeka (Joegoslavië) EC III Dundee United (Schotlandj-Diosgyöri Miskolc (Hongarije), Borussia Mön- chen Gladbach (West-Duitsland)-In- ter Milaan (Italië), Aarhus (Denemar- ken>-Bayern München (West-Duits- land). Rode Ster Belgrado (Joegosla- vie>-Carl Zeiss Jena (Oost-Duitsland), Grasshopper Zurich (Zwitserland)- Ipswich Town (Engeland). Zbrojovka Brno (TsjechoslowakijePKeflavik FC (IJsland), PSV (Ncdej-land)-Saint Etienne (Frankrijk), Sporting Lissa bon (PortugaD-1. FC Kaiserslautern, Aris Saloniki (GriekenlandPPerugia (Italië). Universitatea Craiova (Roe- meniëPLeeds United (Engeland), Di namo Dresden (Oost-Duitsland>-VFB Stuttgart (West-Duitsland), Banik Ostrava (Tsjechoslowakijc)--Dinamo Kiev (Sowjet-Unie), Dinamo Boeka rest (Roemenië)-Eintraeht Frankfurt (West-Duitsland), Lokomotiv Sofia (Bulgarije)-As Monaco (Frankrijk). Standard Luik (BelgiePAC Napoli (Italië), Feyenoord (Nederland)-Mal- mö FF (Zweden). de naam van de tegenstander ging dan ook een gejuich onder de aanwezigen in het spelersho me van Ajax op. Geen onaardige lotingen dus voor de Nederlandse vertegenwoordi gers Opvallend bij de loting in Zurich was dat Ajax, PSV en Feyenoord hun eerste wedstrij den op 24 oktober allen thuis zullen spelen. Op 7 november volgen dan voor dit trio de re turns. Wat dat betreft dus niet zo gunstig. Eigenlijk alleen Ajax was tevreden met de eerste wed strijd thuis. Saint Etienne is momenteel koplo per in de Franse competitie met 10 punten uit 14 wedstrijden en heeft daarmee drie punten voor sprong op de nummer twee, Mo naco. Saint Etienne bereikte de tweede ronde van de UEFA Cup door uit met 1-0 te verliezen van Widzew Lodz en thuis met 3-0, een hattrick van Johnnie Rep, te Ajax Leo Beenhakker, trainer van Ajax: „Ik ben er inderdaad niet zo on tevreden over. Je hebt het tegen Helsinki kunnen zien, we winnen uit met 8-1, en er komen maar 8000 toeschouwers op de return thuis af. Dat kan nu niet gebeu ren. Wij spelen de eerste wed strijd thuis, dus er is nog geen uit slag bekend. Dat moet toch wel aantrekkelijk zijn voor het publiek". Omonia Nicosia is een volslagen onbekende naam voor geheel Ajax. Dus ook voor Beenhakker. „Ik kan geen zinnig woord over die ploeg zeggen. De naam is mij volkomen onbekend. Wat de uit slag betreft, verwacht ik dan ook niet veel moeilijkheden Hoewel we ze zeker niet zullen onder schatten. Daar moet je toch voor blijven waken". Omonia Nicosia bereikte de tweede ronde van de Europa Cup-1 door uit met 2-1 te verliezen van Red Boys uit Luxemburg en thuis te winnen met maar liefst 6-1. In 1976 leverde Omonia de Europe se topscorer genaamd Kaiafas, die dat seizoen maar liefst 39 doelpunten maakte. PSV Ben van Gelder van PSV: „Ik ben niet ontevreden met de loting te gen St. Etienne. Eindelijk kan PSV nu eens bewijzen hoe posi tief zij is veranderd sinds we voor de laatste maal door St. Etienne werden uitgeschakeld. Zoals ie dereen wel zal begrijpen, zijn we gebrand op een sportieve revan che. Ik hoop in ieder geval dat zo wel de aanhang van ons als van St. Etienne leuke en aantrekke lijke wedstrijden te zien zullen krijgen. En met spelers als John nie Rep en Michel Platini in de gelederen van St. Etienne ligt dat ook wel in de verwachting". Rep overigens is niet zo gelukkig met PSV. Hij: „Nee. natuurlijk ben ik niet gelukkig met PSV. Ze hebben tweemaal van Saint Etienne verloren kun je wel zeg gen. Dat laten ze voor een derde maal niet meer gebeuren. PSV is op revanche belust. Ik had liever een ploeg gehad met minder klasse aanwezig, zo'n ploeg als Ajax heeft getroffen bijvoor beeld. Maar goed, de naam PSV staat nu eenmaal vast, dus we moeten wel. Ik beschouw PSV echter als favoriet, wij hebben een aardige ploeg, maar wat een heid betreft zal PSV ons over klassen. De kansen van PSV? 60-40 schat ik'. Feyenoord Malmo is natuurlijk vooral bekend van de finale EC-1 van het afgelo pen seizoen tegen Nottingham Forest, die verloren ging met 1-0. Destijds een beschamende ver- loning, momenteel lijkt Malmo toch weer op de terugweg. Hoe wel. de club verloor afgelopen weekeinde thuis nog met 3-0 van Kalmar. Peter Stephan van Feyenoord waarschuwt in ieder geval voor onderschatting „Kijk, we gokten op een tegen stander met een aanzienlijk Na zege van Gantwarg s natuurlijk belust op revanche en daarom erg krachtsverschil. Dat is uitgeko men. Maar onderschatten moe ten we ze zeker niet. Malmo heeft, tegen wie dat dan ook is, de twee de ronde bereikt. Dat zegt toch ook al veel over die ploeg". Vaclav Jezek denkt er zo nodig nog zwaarder over. „Dit is een erg moeilijke tegenstander waar we I voor uit moeten kijken. Vast staat wel in ieder geval wel dat we de - steun van het Rotterdamse publiek hard nodig zullen heb ben. Een uitslag van 1 -0. zoals te gen Everton thuis, zal bij Malmo niet genoeg zijn. Malmo heeft een consequente ploeg, beschikt over een erg gevaarlijke counter en heeft een uitstekende conditie met een tactische discipline waar je ontzag voor moet hebben. Nee, Feyenoord zal het heus niet zo makkelijk krijgen tegen Mal- UTRECHT (ANP) - De eerste be- in de tweekamp dammen wereldtitel tussen Gant warg en uitdager Wiersma is ge vallen. Echter niet in het voordeel van de Nederlander, maar voor Gantwarg. Met zijn 58ste zet liet de wereldkampioen Wiersma geen andere keus dan op te ge ven. Gantwarg nam door deze overwinning een uiterst kostbare voorsprong van 5-3 en Wiersma zal nu minstens twee partijen moeten winnen om de wereldtitel nog te veroveren, want bij een stand van 20-20 blijft de titel bij de Witrus. Eigenlijk hadden velen, gezien het vertoonde spel in de voorgaande partijen van Wiersma, de Neder lander een overwinning toege dacht. Dat had in deze partij ook wel gekund, want opgejaagd door de klok, blunderde Gant warg met zijn 37ste zet. Wiersma, eveneens in tijdnood, zag deze onverwachte kans geheel over het hoofd. Zijn 38ste zet beteken de eveneens een kapitale fout, zodat hij niets opschoot. De openingsvariant was in deze vierde partij door Gantwarg en zijn secondant, Korenefski, veel beter voorbereid dan door Wiersma. Het schijfoffer van Gantwarg bij de 11de zet (pas te ruggewonnen bij de 17de) verras te Wiersma. Dat kostte Wiersma nogal wat denktijd. Later kwam Gantwarg op 36. Ook dat was ver rassend. want de Rus had voor het begin van de tweekamp ge zegd. dat hij liever niet op veld 36 terecht kwam als hij tegen Wiersma speelde, omdat deze dat systeem erg goed beheerst. Deze keer hield de wereldkampioen een gunstige positie over van de ze stelling. Dat noopte Wiersma naarstig naar andere wegen te zoeken om zijn gehavende stel ling weer bijeen te brengen. Na de 21ste zet kreeg Wiersma het bijzonder moeilijk. Er ontstond een enerverend duel. waarin bei de spelers door tijdnood in de fout gingen. De Rus speelde de partij echter rustig uit door het eindspel foutloos af te wikkelen. Wie a (wit)-Gantwarg 1 33-2919-23,2 35-3013-19,3.30-2517-22. 4 38-3311-17.5.42-38 6-11.6 48-42 9-13.7. 40-35 4-9, 8. 45-40 22-28, 9. 33x22 17x28, 10. 31-27 11-17, 11. 38-33 17-21, 12. 33x22 20-24, 13. 29x20 15x24, 14. 34-30 21-26. 15. 42-38 10-15. 16.50-45 5-10, 17.36-31 16-21. 18. 27x16 18x36, 19. 39-33 12-18, 20. 44 39 8-12. 21. 32-28 23x32, 22. 37x28 26-31. 39-34 12-17. 24 43-39 3-8. 25 28-23 13x29. 26 34x23 19x28, 27 33x11 1-6. 28. 30x19 6x17. 29 40-34 14x23. 30. 39-33 10-14, 31 34-30 13-19. 32 30-24 19x30. 33 25x34 14-19. 34. 49-44 9-14. 35 44-40 14-20. 36 34 30 20-24. 37 40-34 17-22, 38 38-32 31-37. 39. 32 27 22x31. 40. 41x32 8-13. 41 33-28 13-18. 42 30-25 2-8. 43. 25-20 31-37. 44 20x29 36-41.45. 47x36 37-42, 46 35-30 42-47.47. 16-11 47x35,48 11x22 35-49.49. 32-27 23x21. f.0 34 30 21 27. 51. 22x31 49-21, 52. 30-25 21-16, 53 45-40 16 7, 54. 40-357-16.55.85 50 19-23,56 31-26 16 43. 57. 30-24 43-39, 58! 26-21 39-50. Wiersma geeft op ADVERTENTIE HEESCH (ANP) Jean Bessems en Louis Havermans, vooraf be schouwd als twee volstrekte out siders, geven na drie ronden in de strijd om de nationale biljarttitel anker kader 71/2 de toon aan. N iet alleen handhaafden zij gisteren in Heesch hun ongeslagen status, maar ook gaven zij blijk op be hoorlijk niveau te kunnen spelen door hoge moyennes te spelen. Onmiddellijk achter dit tweetal nestelde zich debutant Jan Ar- nouts. De 21-jarige benjamin schroefde zijn gemiddelde fors op door Piet Vet in twee beurten definitief uit te schakelen. Evenveel punten als Arnouts (vier), maar aanzienlijk lager moyenne bezit Christ van der Smissen, die zijn titelkansen overeind hield door een zege op Sundquest. )e meest beklagenswaardige spe ler in de derde ronde was Hans Vultink. De 42-jarige grossier in biljarttitels, die in oefenpartijtjes in het 47/1 rond de negentig ge middeld speelde, kon de hoog ge spannen verwachtingen in ken. "Ik heb er geen verklaring voor verzuchtte de Grollenaar na zijn nederlaag tegen Bessems die hem tot vrijwel kansloze in dit toernooi degradeerde. "Ik denk dat na alle gebeurtenissen rond de persoonlijke vijfkamp de druk voor mij te groot is. Ik ben veel te gespannen en maak van elk stootbeeld een probleem". Iet vormverlies van Vultink, die in deze spelsoort alle nationale re cord op zak heeft, aanduiden als hoofdoorzaak van zijn nederlaag zou de fris en onbevangen spe lende Bessems te kort doen. De 34-jarige Limburger uit Cadier en Keer, die reeds driemaal kam pioen werd m het 71/2 met moyennes onder de dertig, staat /elf versteld van zijn prestaties na drie ronden resulterend in de topppositie met het in nationaal opzicht zeer aanvaardbare ge middelde van 45.00. Zondag a.s. 14.00 uur Terrein Boshuizerkade ADVERTENTIE Zondag a.s. 14.00 uur LUGDUNUM- TEXAS-DHB sportpark aan de Oegstgeesterweg. <SElUk*Cl<S W'J FtOoT AF MMR DE DAL l/J 'T WET JULLIE HÉ88&4 6ELJK IK FLOOT ALLEEN MAAK EUQsl OM TE. TTLTTEXi Rugbyer Kees Ahsmann met zijn mitella: "Zo kan ik toch onmogelijk mijn vak uitoefenen'

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11