'Verkeersplannen beloven weinig goeds' Buurtcomités vrezen toeneming overlast in binnenstad GREEP UIT KASSA VRIJDAG 5 OKTOBER 1979 Help De Horst Het plan van de sectie maat schappelijke dienstverlening van de Leidse Vrouwenraad om de school "De Horstte helpen is geslaagd. De school werd begin februari door brand verwöest. Daarna is men in een nieuw gebouw be gonnenechter zonder een be hoorlijk ingerichte speel plaats. Tijdens de Leidato richtte de Leidse Vrouwenraad een stand in waar artikelen wer den verkocht ten bate van "De Horst". Het streefbedrag van zesduizend gulden werd ruimschoots overschreden, zodat het speelmateriaal voor de school binnenkort kan worden aangeschaft. "De Sleutels" Het Leidse revueorkest "De Sleutels" geeft vanavond een muziekuitvoering in het An- toniusclubhuis aan de Lange Mare 43. Er zullen diverse so listen optreden. De uitvoering begint om acht uur en wordt zaterdag 6 oktober nog eens herhaald op dezelfde plaats. Hot House In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 start jazzzolder "Hot House" za terdag met het elfde seizoen. Vanaf negen uur 's avonds zal opgetreden worden door het Fred van Hove Trio bestaan de uit Fred van Hove, Mauri ce Horsthuis en Mark Charig. Fred van Hove trad op tijdens vele festivals en speelde in middels acht elpees vol, met of zonder assistentie. De toe gangsprijs voor het concert bedraagt zes gulden Gastweekeinde Op zaterdag 6 en zondag 7 okto ber organiseert de Leidse stu dentenroeivereniging Aso- pos de Vliet" weer het tradi tionele gastweekeinde. Zo'n honderd roeilustigen uit het gehele land zullen naar Lei den trekken om een puzzel- tocht te verroeien door de Leidse singels en grachten en het polderlandschap van Lei derdorp. Zaterdagavond krijgen de deelnemers een Leidse hut spotmaaltijd voorgeschoteld en aansluitend is er een feest waar iedereen welkom is. De entreeprijs bedraagt twee gulden. Tijdens de avond zullen de band "Dice" en Fred's Flying Disco Show op treden. Zondag is er een twee de puzzeltocht en worden de gasten onder meer ontvangen door de roeivereniging "Die Ley the" Popgrootheden Morgenavond besteedt de jon gerenvereniging Augusti- nus" aan het Rapenburg 24 aandacht aan de grootste in middels overleden pophelden uit de jaren zestigZo wordt er een uur durende film ver toond over Jimi Hendrix. Verder is er een film over on der meer Janis Joplin, Jim Morrison, Brian Jones, Marc Bolan en Gary Thain. Aan sluitend is er een disco. De zaal is geopend vanaf negen uur en de filmvoorstelling be gint om half tien. Hutspotwandeltocht Voor de 21ste hutspotwandel- tocvht kan morgen tussen 9 en 14 uur gestart worden bij de school aan de Rijnsburger- singel hoek Schuttersveld. De afstanden die afgelegd kun nen worden zijn: 5-10-15-20 en 40 kilometer. Het inschrijf geld bedraagt f2.50 per per soon en elke deelnemer ont vangt na afloop een fraaie medaille in de vorm van een hutspot of een beloning van plateel. Jazz on Sunday" Op zondag 7 oktober opent "Jazz on sunday" het winter seizoen met het optreden van de 18 man sterke big band van Frits Landesbergen. De band vierde onlangs het tienjarig bestaan voor een uitverkochte schouwburg. De band was al eerder op bezoek bij "Jazz on sundaynamelijk in april van dit jaar. De bijeenkomsten van "Jazz on sunday" worden voortaan gehouden in het restaurant van Hans Menken aan de Boshuizerlaan. Het concert begint om 14.50 uur en nieuwe leden kunnen voor aanvang worden ingeschreven. LEIDEN - "Een aantal plannen van de gemeente op ver keersgebied belooft weinig goeds". Dit zeggen ver scheidene buurtcomités in een brief, aan het college van B en W, waarin zij gezamenlijke kritiek uiten op het onlangs verschenen deel 3 van het verkeerscirculatie plan. De PPR-werkgroep vindt de si- tuatie rondom het Stationsplein ge vaarlijk. Zij pleit onder meer voor de aanleg van een vrij liggend fiets pad. De wielrijdersbond ENFB is niet zo enthousiast over vrijliggende fiets paden in het algemeen. Men vindt dat ze tot in het absurde worden doorgevoerd en leiden tot extra verkeersconflicten De grootste bezwaren zijn gericht tegen de mogelijke bouw van een aantal parkeergarages in de Leid se binnenstad dat volgens de buurtcomités verkeersaantrek- kend zal werken. Zij denken dat door de bouw van parkeergara ges het autogebruik naar de bin nenstad juist zal toenemen. De buurtcomités van de wijken Noord vest, Pancras-oost, Mare- dorp en het actiecomité Verver straat en omgeving menen dat de eventuele parkeerproblemen van bewoners niet kunnen worden opgelost door de bouw van par keergarages. "De bewoners heb ben er bovendien niet om ge vraagd", aldus de comités. Zij wijzen in dit verband op het verontachtzamen van de wensen van de buurten, zoals die bij de inspraakprocedures voor de ver schillende bestemmingsplannen of verbeteringsplannen, tot ui ting is gekomen. De comités zeg gen evenmin de indruk te hebben dat bezoekende automobilisten staan te popelen om in zo'n gara ge te parkeren omdat één en an der te duur zou zijn. De wijkcomi- tés menen dat de gemeente met de plannen om het winkelcen trum te omringen met parkeerga rages de verkeerde kant op blijft werken. Bovendien stellen zij dat dergelijke betonnen kolossen niet op een fatsoenlijke manier in de oude binnenstad zijn in te pas sen. "Zij horen hier niet thuis" aldus de buurtcomités. De buurtvereniging Maredorp vindt het beter om op het terrein aan de Hekkensteeg woningen te bouwen in plaats van een par keergarage. Ook de werkgroep verkeer van de PPR-afdeling Leiden spreekt ziich uit tegen een parkeergarage in Maredorp. Het Dr. J. Sellink benoemd aan VU in Amsterdam LEIDEN - Dr. J.L. Sellink, weten schappelijk hoofdmedewerker op de afdeling radiologie van het Academisch Ziekenhuis Leiden is benoemd tot gewoon hoogle raar aan de faculteit der genees kunde van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Dr. Sellink werk te vanaf 1966 in Leiden. Behalve een groot aantal publika- ties over radiologische onder werpen heeft dr. Sellink ook het standaardwerk Dutch Antique Domestic Clocks op zijn naam staan. Als zijn eerste taak „iet dr. Sellink het in samenwerking met de hui dige hoogleraar radiologie van de VU, professor dr. B.A. den Her der en het hoofd van de afdeling neuro-radiologie dr. J. Valk, uit bouwen van de nog ernstig on derbezette afdeling radiologie. buurtcomité Noordvest noemt het bouwen van een parkeerga rage, op het terrein van Krantz, in strijd met het door de gemeente voorgestane herstel en de bevor dering van het wonen in Noord- vest. Zij willen ook woningbouw op het Krantz-terrein. Het buurt comité Pancras-oost vindt het onaanvaardbaar dat het ir. Dries- senplein als mogelijke parkeer- lokatie wordt genoemd Grote bezwaren zijn er ook tegen alle voorstellen die aan de noordwest-, noordoost- en zuid kant van de binnenstad de door stroming van het autoverkeer van de 'cityring' (Hooigracht, Pe likaanstraat, Langegracht) ver groten. De buurtcomités zijn te gen de plannen om de Valkbrug voor auto's in beide richtingen te gebruiken en om de Heren- poortsbrug en Verversbrug te verbreden. Volgens de buurt zullen lawaai, stankoverlast en onveiligheid door deze maatre gelen toenemen De buurtcomités genomen bouw van een aantal fiets- en voetgangersbruggetjes in de Leidse binnenstad overdre ven. Meer looproutes lijken aan trekkelijk maar zij betwijfelen of het aanzicht van de binnenstad er wel op vooruit gaat. De buurten vrezen dat de bruggetjes in de praktijk ook door bromfietsen gebruikt zullen worden en dat daardoor de onveiligheid groter wordt. De comités willen dat in het verkeerscirculatieplan voor rang wordt gegeven aan verbete ring van bestaande fietsroutes door middel van aparte fietspa den (Langegracht, Hooigracht, singels) en aan het verminderen van de autostroom in de stad door een grotere taak voor de bus De Echte Nederlandse Fietsers bond (ENFB) vindt daarentegen dat de aanleg van gescheiden fietspaden tot in het absurde wordt doorgevoerd. In hun kri tiek op het verkeerscirculatie plan zeggen zij dat op kruisingen extra conflicten zullen ontstaan die er zonder vrijliggend fietspad niet zouden zijn. Volgens de ENFB verdient het op kruispun ten mengen van verkeerssoorten juist de voorkeur. De fietsers bond pleit er voor dat de gemeen te bij de N.S. krachtig aandringt op het toegankelijk maken van de perrons vanuit het Rijnsburger- wegviaduct en pleit voor krachti ger middelen om het sluipver- keer te weren. Verder heeft de ENFB veel kritiek op details van het verkeerscirculatieplan. De PPR-werkgroep meent dat de knelpunten op en rondom het Stationsplein met voorrang aan gepakt moeten worden. De radi calen noemen de situatie op dit plein zeer gevaarlijk en pleiten ondermeer voor een vrijliggend fietspad. De werkgroep zou ook graag zien dat voorrang wordt gegeven aan de aanleg van een fiets- en voetgangersbrug van de Kanaalweg naar Roomburg ter hoogte van de spoorlijn. LEIDEN - Elektrotechnisch Bu reau BV v.h. Langezaal en Inni ger en de handelsonderneming Rijmas BV hebben aan de Admi raal Banckertweg op het indus trieterrein De Waard een nieuw bedrijfspand betrokken. De basis voor de beide bedrijven werd gelegd door Chr. Langezaal die 75 jaar geleden met een smederij en loodgietersbedrijf in Leiden be gon. De bedrijfscombinatie houdt zich nu zowel met elektrotechniek als met de import van sanitaire arti kelen bezig. Het nieuwe gebouw beslaat een oppervlakte van 960 - Morgen opent Riet Boetiek een nieuwe verkoopruimte aan de Lange Mare 106. In vergelijking met het huidige bedrijf aan de Haarlemmerstraat betekent dat een verruiming van de verkoop ruimte van 40 tot 600 vierkante meter. In de nieuwe ruimte is on der meer een grote sortering ma- naumeubelen ondergebracht. vernieuwd. De verkoopruimte is bij de verbouwing flink uitge breid. Deze week werd de ver nieuwde ruimte officieel in ge bruik genomen, terwijl het huis nummer werd gewijzigd van 112 in 110. - Carrosseriefabriek Decker BV met de hoofdvestiging in Leiden gaat eind november een nieuwe produktiehal in gebruik nemen in Weert. De hal die een op pervlakte beslaat van 4100 m2 brengt de totale produktie- vloeroppervlakte van het bedrijf op 12.000 m2. opend in de Sint Aagtenstraat. Het motel dat de naam "Mayflo wer" kreeg heeft de beschikking over een tiental tweepersoons- kamers met bad en telefoon. Bo vendien is in het motel een bar ondergebracht. Het motel werd gebouwd in opdracht van de heer De Groot die in Leiden al een taxionderneming heeft. Aan de Tjalkenwerf 1 is de schoonheidssalon "Louise" ge vestigd. - Aan de Utrechtse Veer 25a is in de voormalige slijterij 't Veertje" de groothandel in verf, gereed schappen e.d. "Hét Schilderscen trum" gevestigd. - Aan de Oude Vest 11 is op de plaats van het eerder opgeheven handelshuis De Wit, de tegelhan- del Mastrigt gevestigd. - Aan de Nieuwe Rijn 6 is in een voormalige slijterij de juweliers zaak "Giezen en de Gunst" geves tigd. LEIDEN - Vijfhonderd gulden heeft een naar schatting 18 jaar oude jongeman gisteren in een winkel in de Donkersteeg weten buit te maken. Hij kwam binnen, deed een snelle greep in de kassa (die vlak bij de deur staat) en ging er daarna op zijn fiets vandoor. Het personeel van de winkel had slechts het nakijken. Brandje in woning LEIDEN - De Leidse brandweer is gistermorgen uitgerukt voor een brandje in een woning aan de Transvaalhof. De schade bleef beperkt tot wat verbrandde wandbekleding. F outp arkeerders LEIDEN - Nadat buurtbewoners massaal hadden geklaagd over fout-parkeerders aan de Rijns- burgersingel, nam de politie daar gistermiddag maar eens een kijkje. Ook zij was onder de indruk: 49 automobilisten kre gen een bon. LEIDEN - Bewoners van de Jacob Catslaan in het Morskwartier keken gisteren vreemd op toen ze midden op het trottoir in hun straat plotseling een kastje ontwaarden. Navraag leerde dat het een verdeelkast betrof die er in verband met de aansluiting op het kabel-tv net moest worden neergezet. En omdat het trottoir aan de kant particulier eigendom is moest het obstakel wel mid den op de stoep worden gezel, zo liet de gemeente desgevraagd weten. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent, kunt u al tijd per telefoon (uit)praten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadslieden en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Leiden e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpverlening aan gewond geraakte of anderszins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Tele foon 149441 (maandag t/m vrijdag 0-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Ou de Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom bureau v. hulpverl. bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordeinde 40B, tel. 144715, Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. Rutgershuis Papengracht 26, Spreekuren ma. en vr. 14-15, 20-21 uur, wo. 9-10, do. 19-20 uur. Tel. 126802. Werkende jongeren KWJ, beweging voor werkende jon geren, Noordeinde 2a, klachten spreekuur di 17-20 uur, tel. 121139. Dierenbescherming Alcohol en drugs Cortona-stichting Cortona-stichting, Haagweg 47. Voor opvang en begeleiding van al leenstaande ouders met kinderen (in crisissituaties), tel. 769253. Werklozen Werklozen Advies Centrum, Bree straat 19. Spreekuur ma. en wo. 10-12 uur, vrij. 14-16 uur, tel. 130983. Bejaarden Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afd. Leiden, Rapenburg 48. Soosmiddagen ma., di., do., vrij 13-16.30 uur, tel. 124252. Praat- en kontaktgroep Praat en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of an dere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 142154/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel: 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, even tueel met kinderen. St. Jacobs- gracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moe ders Mevrouw zuster E. Janssen-Nie- meijer, Hofdijck 32, Oegstgeest, tele foon 071-153652. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Heren gracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do. 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogen- dorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 19-11 uur, Tuin- s tad wijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordein de 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, werken, uitkeringen en belastingen. De maanden juli en au gustus geopend di. en do. van 18.30-20.30 uur. Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lan gegracht 246a, telefoon 149064. In formatie over vrijwilligerswerk. Da gelijks geopend van 9-17 uur.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4