T anner kansloos voor hoofdprijs Sunye verrast tegen Portisch VULTINK MURW GESPEELD 4000+2000m2 vind. je bij AAA\cH keukens, badkamers, zitkomfort onder één dak Dibbs een te grote hindernis Roughnecks overklast Leidse selectie: 1-4 Atletiektop strijdt in Leidse Hout om estafettetitels Lotto/Toto Eerste show Rob Kroner enthousiast ontvangen VRIJDAG 5 OKTOBER 1979 GOIRLE - Roscoe Tanner, finalist dit jaar op Wimbledon, is tijdens het Nederlandse prof-tenniscircuit op hetzelfde niveau aanbeland als Tom Okker. Beide spelers staan na drie avond en nog op nul punten en zullen vanavond in de Kennemerhal in Haarlem in een rechtstreeks duel moeten uitmaken wie van hen de slotdag, zondag in Rotterdam, als toeschouwer zal moeten meema ken. Weliswaar sluit Okker van daag de voorronden al af en heeft Tanner dan nog één duel (zater dagavond in Huizen) voor de boeg, maar aangenomen mag worden dat de in een matige vorm verkerende Amerikaan dan weinig zal hebben in te brengen tegen favoriet nummer 1 Björn Borg. Tanner is in ieder geval al kansloos voor de hoofdprijs van 120.000 gulden. Daarvoor was gister avond in Goirle Eddy Dibbs ver antwoordelijk. In drie sets over brugde hij het verschil van zeven plaatsen op de wereldranglijst (Tanner staat als 4de geklasseerd) door met 6-7, 6-2, 6-3 te winnen. Dibbs, qua populariteit een van de onopvallendste miljonairs on der de tennisprofs (en dat terwijl hij vorig jaar wel degelijk goed was voor zo'n slordige 12 miljoen gulden aan „officieel" prijzen geld) profiteerde volledig van het LEIDEN - Dat het in Leiden vrij wel onmogelijk is een evenement zoals gisteravond de wedstrijd tussen de Leidse selectie en de in Nederland op tournee zijnde voetbalprofs van de Tulsa Roughnecks te organiseren, werd gisteravond bewaarheid. Slechts 100 van de verwachte 2000 toeschouwers waren getuige van de 4-1 zege van het in de Amerikaans profdivisie uitko mende Roughnecks. Niet alleen de hoge entreeprijs (vijf gulden) maar ook het ongunstige tijdstip, de dag na drie oktober, moet de oorzaak zijn dat het Leidse publiek niet in groten ge tale naar het terrein aan de Bos- huizerkade is gekomen. Het Amerikaanse team, dat eerder op hun Hollandse toernee uitkwam tegen onder andere Wageningen, FC Groningen en Helmond Sport overklaste de Leidse amateur combinatie volledig. Voor de pauze brachten de Amerikanen het overwicht nog slechts in èèn treffer (Steve Earl) tot uitdruk king. In de tweede helft werd het Leidse team, waarin voorstopper Aat de Groot voor rust met een ontwrichte kuitbeenkop uitviel, geheel zoek gespeeld. Nog drie keer kon de voor Dick Dort- mundt ingevallen Theo Guyt de gang naar het net maken. Dit was hoofdzakelijk de oorzaak van het feit dat het Leidse middenveld bestaande uit Bles Zuma (LFC), Theo van Seggelen (UVS) en Ruud van der Voort (RBB) hun verdedigende taak totaal ver waarloosde. De Amerikaanse profs maakte gretig gebruik van de door hen geboden ruimte. Na twintig minuten schoot de van Sheffield United afkomstige Alan Woodward keihard de 2-0 in. David Nisch zorgde twee mi nuten later voor 3-0, waarna Bill Sautter een foutje van Guyt af strafte: 4-0.Theo van Seggelen, die duidelijk de vermoeienissen van drie oktober nog in de benen had, wist vlak voor tijd de 'Leid se' eer te redden. FRED SEGAAR trage tempo dat de baan de spe lers oplegde. Tanner heeft zich in eerste instantie krachtig voorgesteld op Wimble don, waar hij er in slaagde om het anders zo perfect werkende koel systeem van Borg te laten uitval len en de Zweed in de finale bijna met verlies te confronteren. Ver volgens wist hij Borg tijdens het toernooi van Flushing Meadow wel degelijk achter zich te hou den. Tanner: „mijn coach R el- ston heeft ervoor gezorgd dat ik me mentaal en lichamelijk een stuk beter ben gaan voelen. Bo vendien zorgde hij ervoor dat ik niet verslap. Ik ben van nature lui, maar dank zij Relston blijf ik constant bij de les. Ik beweeg nu ook beter mijn groundstrokes zijn vooruitgegaan, wat trouwens niet? Ik kan me beter concentre ren, ik kan meer geduld opbren gen, ik wind me niet meer op over Dat zei Tanner vóór de wedstrijd Tijdens de tweekamp met Dibbs bleek Tanner weer op het oude peil teruggekeerd en was hij weer de speler, die als 16-jarige lak had aan de adviezen van zijn trainers „Toen wilde ik alleen maar zo hard mogelijk serveren. Als de training er op zat pakte ik een emmer ballen en ging ik er weer op los staan rammen" Onder meer omdat een aantal snelle banen is verdwenen (zo deed Forest Hills, nu Flushing Meadow, het gras de deur uit en ruilde het in voor het langzamere gravel) kwam Tanner in de loop der jaren echter tot de conclusie dat hij wel veelzijdiger moest worden wilde hij niet tot de mid denstanders van het tennis gaan behoren. Drie jaar geleden had Tanner voor het eerst succes op gravel en de monstreerde hij zijn vooruitgang onder andere aan Eddy Dibbs een van de verliezers op Tanners weg naar de toernooizege in Cin- cinnatti. Diezelfde Dibbs bleek gisteravond echter een te lastige hindernis. In de eerste set kon Tanner de winst nog in de verlen ging naar zich toetrekken, maar daarna was hij kansloos en won Dibbs met 6-2 en 6-3. Tanner, die Tanner na afloop van zijn verloren duel tegen Dibbs: "Ik heb 12 c ar wat heb ik er aan gehad" vooral veel volley's zag misluk ken, merkte in zijn nabeschou wing op: „Ik had veel te veel moeite met mijn timing. Boven dien was de baan hobbelig. Ik heb 12 aces geslagen, maar wat heb ik er aan gehad? Niets toch. Nee, ik heb slecht gespeeld en onnodige fouten gemaakt" Voor Dibbs wordt het sleutelduel van het toernooi zaterdag in Hui zen afgewerkt als hij zijn concur rent voor een plaats in de finale, Tim Gullikson, ontmoet. Aange nomen mag worden dat de twee de halve-finalist Björn Borg zal heten, gisteravond gaf de Zweed se Monegask Tom Okker in ieder geval geen schijn van kans om revanche te nemen voor de ne derlaag die de Nederlander in de kwartfinale op Wimbledon tegen Borg heeft geleden (2-6, 3-6). Stand: 1. en 2. Gullikson en Borg 2-4 3. Dibbs 3-4 4. Tanner 2-0 5. Okker 3-0. Gij sman door club geschorst LEIDEN - Peter Gijsman, spe ler van het eerste zaalvoetbal team van Koosjardin, zal het komende seizoen niet meer uitkomen voor deze Leidse formatie. De leiding en spe lers hebben maandagavond in overleg besloten geen prijs meer te stellen op de aanwe zigheid van Gijsman. In het duel van maandagavond tegen De Bron werd Gijsman van het veld gestuurd nadat hij een tegenstander een kop stoot had toegediend. "En dat was de dmppel die de emmer deed overlopen", zo lichtte coach Honsbeek gisteravond toe. LEIDEN - Veel nationale topatle ten en atletes komen morgen en zondag naar de kunststofbaan in de Leidse Hout om deel te nemen aan de Nederlandse estafette kampioenschappen, een evene ment waarmee het baanseizoen dit jaar wordt afgesloten. Dat de animo voor de estafettetitels zeer groot is blijkt uit de inschrijving van maar liefst 150 teams wat vergeleken bij de voorgaande ja ren zeer goed genoemd mag wor den. De kampioenschappen, georgani seerd door de gezamenlijke Leid se atletiekclubs, beginnen zater dag om 14.30 uur en zondag om 13.00 uur. Het programma duurt beide dagen ruim drie uur. Ge streden wordt om de titels bij de bij de oudere junio- Op zaterdag staan o.m. de 4 x 100 meter en de 4 x 400 meter op het programma. Bij de dames zal de strijd zich toespitsen tussen de teams van het Haagse Sparta (met o.a. Tilly Verhoef) en het Amsterdamse ADA (met o.a. Ol- ga Commandeur). Bij de heren lijken de ploegen van de AV Haarlem favoriet. De Haarlem mers met Mario Westbroek in de gelederen willen op de 4 x 100 meter een poging doen het natio naal record van 41,3 seconden te breken. Voorts op zaterdag nog de 4 x 1500 meter heren met waarschijnlijk een niet te klop pen ploeg van het Utrechtse Phoenix dat met Klaas Lok en Boekarest naar tweede ronde LARNACA (ANP) - In het UEFA- bekertoernooi werd gisteren de laatste return afgewerkt uit de eerste ronde. Dynamo Boekarest won met 9-0 bij Alkis Larnaca op Cyprus. De Roemenen hadden de eerste wedstrijd op eigen veld met 3-0 gewonnen. Ook de Italiaanse club Napoli heeft zich gekwalificeerd voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker. Napoli ver loor de return tegen Olympiakos met 1-0 door een doelpunt van Karavitis. Napoli won echter twee weken geleden op eigen veld met 2-0. Joost Borm naar de Leidse Hout komt. Op zondag ligt het accent van het programma op de 4 x 200 meter en de 4 x 800 meter. Naast Sparta en ADA zullen bij de dames dan naar verwachting ook de teams van Olympia'48 uit Den Haag en Daventria uit Deventer een rol van betekenis spelen. Bij de he ren dienen zich twee duidelijke favorieten aan: AV Haarlem op de 4 x 200 meter en de AV Noord oostpolder (met o.a. Evert Ho ving) op de 4 x 800 meter. De teams uit Leiden en omgeving zullen waarschijnlijk met een be scheiden rol genoegen moeten nemen. Alleen de ploegen van De Bataven op de 4 x 800 meter met bij de heren Koen Gijsbers en bij de dames Asti Oskam) lijken me daillekansen te hebben. Op de 4 x 100 meter meisjes kan het Al- phense AAV'36, met o.a. Maijan Goedhart, ver reiken. Teunissen ontslagen HEERENVEEN (ANP) - Jan Teu nissen van de eerste divisieclub Heerenveen is - na Cor Brom (Ajax) en Spitz Kohn (Twente) de derde trainer in het betaalde voetbal, die dit seizoen tussen tijds zijn club verlaat. Het club bestuur van Heerenveen liet gis teravond per communique weten dat "op grond van meningsver schillen over het functioneren van betaald voetbal in Heeren veen trainer en bestuur besloten hadden uit elkaar te gaan". Jan Teunissen was twee en een half jaar in dienst van Heerenveen. Het trainersschap bij de Friese club wordt voorlopig waargeno men door zijn assistent Hylke Kerkstra. LEIDEN (ANP) - De wedstrijden om de winterclubkampioen- schappen voor de jeugd zullen zondag 11 november in het zwembad De Zijl te Leiden wor den gehouden. De winterclub- kampioenschappen voor senio ren zijn daar eveneens op zondag 9 december. Op 1 en 8 december, in respectievelijk Doetinchem en Volendam, zullen selectiewed strijden worden gehouden. ADVERTENTIE DEN HAAG (ANP) - In lotto 39 twee spelers de eerste prijs. De cijfers van lotto, toto en toto gelijk zijn: le prijs 2 winnaars, die elk bruto f287.380,40 ontvangen; 2e prijs 20 win naars, die elk bruto f 8.210,80 ontvangen; 3e prijs 334 winnaars, die elk f737,50 ontvangen; 4e prijs 12020 winnaars, die elk f27,30 ontvangen; 5e prijs 29212 winnaars, die elk f 11,20 ontvangen. Toto van week 40. Het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en ,3e prijs; 2e prijs 7 winnaars, die elk bruto f 15.529,20 ontvangen; 3e prijs 138 win naars, die elk f867,40 ontvangen. Jack pot bestemd voor week 40 f37.810,38. Toto-gelijk le prijs geen winnaar; 2e prijs geen win naars, reglementair gaat van de le prijs inclusief het aandeel van de niet uitge keerde 2e prijs een bedrag van f4.800,92 naar de jackpot van week 41Het overige bedrag wordt in gelijke delen verdeeld over de 3e t/m de 5e prijs; 3e prijs 10 winnaars, die elk bruto f 1.087,20 ont vangen; 2e prijs 432 winnaars die elk f31,10 ontvangen; 5e prijs 450 winnaars die elk f26,00 ontvangen. Jackpot be stemd voor week 41 f4.800,92. RIO DE JANEIRO (Reuter) - Jan Timman is ook in de negende ronde van het Interzonale schaaktoernooi in Rio de Janeiro (nog) geen stap verder gekomen. Zijn partij tegen de Argentijn Bronstein werd afgebroken. Bei de spelers bezitten in de afgebro ken stelling twee torens en zes pionnen. Jan Timman heeft zijn 41e zet onder couvert afgegeven. Timman bezit nu 2,5 punten en twee afgebroken partijen (tegen Bronstein en Velimirovic). De verwachting is dat Timman uit de hangpartijen anderhalf punt aan zijn totaal kan toevoegen en aldus op een score van vijftig procent uit zal komen. De grootste verrassing was wel het spel van de Braziliaan Jaime Su nye. Hij bereikte tegen de Hon gaarse matador Lajos Portisch een winnend eindspel. Portisch won een stuk ten koste van drie pionnen, maar zag een gevaarlij ke aanval op zich afkomen. Por tisch gebruikte zeer veel bedenk tijd en kwam dan ook in hevige tijdnood. Toen Sunye kort voor het afbreken een remiseaanbod van Portisch van de hand wees barstte een ovationeel applaus los onder de supporters van de 22-jarige Zuidamerikaan. Sunye heeft in de afgebroken stelling mogelijkheden een vierde pion te HEESCH (ANP) - Hoewel het pres- tigeduel tussen Christ van der Smissen en Hans Vultink op de eerste dag van de strijd om de na tionale titel ankerkader 71/2 alle aandacht opeiste, verbleekte het spel van de beide biljartmatado- ren in het licht van de prestaties van de outsiders Bessems, Vet, Steures, Arnouts en Havermans tot gerommel in de kantlijn. Deze vijf spelers gaven gisteren in het Brabantse Heesch in de avondu ren uitzonderlijke gave demon straties kaderspel, waar Vultink en Van der Smissen in hun tref fen niet aan toekwamen. De ontwikkelingen van gister avond gaven het toernooi een volledig open en interessant ka rakter, waarin vrijwel alle deel nemers nog titelkansen bezitten. Jean Bessems wierp zich in zijn tweede partij op de eerste dag als serieuze kandidaat voor de titel op. De drievoudige kampioen in deze spelsoort stormde tegen ti telhouder Steures in drie beurten naar de finish. De beloning voor Bessems was evenredig. Onge slagen voert hij de ranglijst na de eerste dag aan met het fraaie ge middelde van 53.54. Door de adembenemende gebeur tenissen in het duel tussen Bes sems en Steures, kregen Piet Vet en Louis Havermans op de be lendende tafel niet de waardering die hun spel verdiende. Vet ging van acquit met een schitterende serie van 129 en moest daarna lijdzaam toezien hoe Havermans er een schepje bovenop deed door een reeks van 153. Het ant woord van Vet was koelbloedig. Hij voegde 83 punten aan zijn to taal toe en na twee beurten had hij 217 caramboles achter zijn naam. Havermans kroop ijlings in de verdediging en Vet ver krampte. In de zesde beurt kreeg hij een opgelegde kans de partij De Westduitser Robert Hübner speelde remise tegen de Joego- slaviër Borislav Ivkov. In de Ca talaanse partij werden al snel de dames geruild. Later bleek Hüb ner wat betere kansen te hebben, maar Ivkov redde zichzelf door r te verdedigen. De afgebroken stelling van de partij Bronstein-Timman is: Wit: Ke2, Ta7, Td3, pionnen b2, c3, e5, f5, g4, h3. Zwart: Kh7, Tb5, Tc4, pionnen b4, d5, e6, f7, g7, h6. Het verloop van de partij tussen Jan Timman en Luis Bronstein was: Wit Luis Bronstein (Arg) zwart Jan Timman (Ned) 1. e2-e4 c7-c5, 2. pgl-f3 d7-d6, 3. Ifl-b5 (schaak) pb8-c6.4.0-0 Ic8-d7,5. tfl-el pg8-f6, 6. c2-c3 a7-a6, 7. Ib5-a4 c5-c4, 8. d2-d4 c4xd3 e.p., 9. Icl-g5 e7-e6, 10. ddlxd3 pc6-e5, 11. pf3xe5 Id7xa4, 12. pe5-c4 Ia4-c6, 13. pbl-d2 b7-b5, 14. pc4-e3 If8-e7, 15. Ig5xf6 Ie7xfl5, 16. pe3-d5 If6-e7, 17. pd5xe7 dd8xe7, 18. tal-dl 0-0, 19. pd2-b3 tf&-d8, 20. dd3- e3 ta8-c8, 21. f2-f3 de7-c7, 22. tdl-d3 td8-d7, 23. pb3-d4 Ic6-b7, 24. tel-dl dc7-c5,25. a2-a3 h7-h6,26. h2-h3 dc5- b6, 27. pd4-f5 db6xe3 (schaak), 28. pf5xe3 tc8-d8, 29. e4-e5 d6-d5, 30. pe3-c2 td7-c7, 31. pc2-d4 Ib7-c6, 32. f3-f4 Ic6-d7, 33. g2-g4 a6-a5, 34. f4-f5 td8-b8, 35. Kgl-f2 b5-b4, 36. a3xb4 a5xb4, 37. kf2-e3 Id7-b5, 38. pd4xb5 tb8xb5, 39. tdl-al tc7-c4, 40. tal-a8 (schaak) kg8-h7, 41. ta8-a7 afgebro ken. uit te maken, maar 26 caramboles voor het einde werd een ongecon troleerd ingezette trekstoot hem fataal. Havermans buitte de rian te positie uitstekend uit en finish te in één ruk met 110 caramboles. Door dit resultaat nestelde Ha vermans zich naast Bessems aan de kop van de ranglijst. De nederlaag van Van der Smissen en de overwinning van Vultink in de eerste ronde had als conse quentie dat beide spelers op de eerste avond al tegen elkaar kwamen te staan. Vultink werd door Van der Smissen, die er nauwkeurig op toezag geen goe de aanvangsstoten achter te la ten, murw gespeeld. In de der tiende beurt nam Van der Smis sen door een serie van 72 defini tief afstand: 253-167. Met twee punten uit twee partijen kwam Vultink eigenlijk nog goed weg op de eerste dag. Had Ar nouts tegen hem in de eerste ron de dezelfde brutaliteit gedemon streerd als in zijn tweede partij tegen Sundquest, dan had Vul tink zonder twijfel nog op nul ge staan. Arnouts flonkerde tegen Sundquest met een serie van 171 in de vijfde beurt. Hij had alle schuchterheid van zich afge schud en was een aanwinst in het arme kadristenwereldje. Zijn op treden tegen Sundquest houdt niet alleen een belofte voor de volgende dagen maar ook een ge vaar voor zijn toekomstige oppo nenten. (Van c correspondent) Twee pakjes uit de collectie van Rob K AMSTERDAM - Het klinkt als een sprookje: een modeont werper zou graag een eigen collectie presenteren, maar hij heeft er geen geld voor. Terwijl hij voor anderen werkt, bouwt hij echter wel een eigen klantenkring op en, ziedaar, een erfenis van een rijke klant stelt hem in de ge legenheid een eigen show te geven. Dat overkwam de 36-jarige Am sterdamse couturier Rob Kroner, woensdag aan een enthousiast publiek in de sfeervolle Spiegelzaal van het Concertgebouw zijn eerste show gaf. Tot nog toe werkte hij onder anderen voor Frans Molenaar en Frank Govers. De kleding die Kroner gemaakt had, straalde een comforta bele elegantie uit. Een groot deel van de collectie werd ge vormd door pakjes, waarbij de - vaak getailleerde - jasjes open hingen over topjes, truitjes met een wijde hals. of blouses en de rokken soms recht - maar nooit heel strak - en vaak aangerimpeld of licht klokkend tot zeer wijd waren. Deze stijl stond Kroner, an ders dan de nu zo gangbare kokerrokken, een roklengte toe tot halverwege de kuit. De belijning van de jasjes en mantels werd vaak geaccen tueerd door opvallende bie zen waardoor brede schou ders, wijde, zeven-achtste mouwen met breed omslag en flinke kragen extra opvie len. Zowel bij jurken als pakjes werden erg brede, geplooide leren of stoffen ceintuurs ge dragen. In een groot aantal modellen had Kroner een grapje uitgehaald door van de rond opgeknipte rok het voorpand los in een drie- of vierdubbel dikke plooi te la ten vallen. Ditzelfde procédé verwerkte hij in jassen, en in de beide voorpanden van jasjes van mantelpakken. Kroner gebruikte uitsluitend natuurlijke stoffen: zoals ka toen, zijde en wol, vaak met ingeweven motieven. Zijn eerste collectie vertoonde geen voorkeur voor een spe ciale kleur. NEL VAN BEMMEL ADVERTENTIE Al deze aoorten zijn voortaan te vinden bij Match,het unieke blauwe winkeltje op de Nieuwe Rijn 42. Daarom staat Match zaterdag 6 oktober in het teken van NIKE. Met films, folders en 'n stukje extra informatie door NIKE mensen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15