Studenten moeten Klikspaanflat uit" DE KERMIS HÓÓRT ERBIJ Wassenaar komt 10 miljoen tekort eidse agenda LEIDSE UNIVERSITEIT WIL "OPEN" STUDIE MOGELIJKHEID RECHTEN LEIDEN - Het Leids universiteits bestuur heeft minister Pais (on derwijs en wetenschapszaken) een rapport aangeboden waarin plannen worden ontvouwen voor de vorming van een open facul teit voor de rechtsgeleerdheid. Op die manier wil men voorko men dat er een vrijwel permanen te studentenstop blijft bestaan voor de juridische faculteit. Bijkomend voordeel van de open faculteit kan zijn dat ook anderen dan dagstudenten kunnen deel nemen aan het juridisch onder wijs. De commissie die het rap- Bejaarde man gewond bij aanrijding LEIDEN - Een 76-jarige van Leiden liep gistermiddag ernstige verwondingen op toen hij plotseling de Marnixstraat overstak en werd aangereden door een auto. De auto, bestuurd door een 61-jarige Leidenaar, kwam uit de Anna van Saksen straat en reed in de richting van de Willem de Zwijgerlaan. De be stuurde probeerde nog te rem men maar kon de voetganger niet meer ontwijken. De bejaarde man kreeg een bekkenfractuur en brak zowel zijn rechter schou der als zijn rechter sleutelbeen. Hij werd opgenomen in het Dia- conessenhuis. Badminton en kaarten bij KPJ ZOETERWOUDE - Het badmin- tontoernooi dat de Katholieke Plattelands Jongeren zondag a.s. organiseert betekent een primeur voor deze vereniging. Van 's morgens 10 uur tot 's middags 1 uur bestaat er de gelegenheid de ze sport vrij te beoefenen in de sporthal van de Eendenkooi. Gymschoenen zijn verplicht, ie dereen moet zorgen voor een ei gen racket. Vrijdag organiseert de KPJ een kaartavond voor de Don Bosco. Leidse meao gaat 10-jarig bestaan vieren LEIDEN - De Leidse school voor meao (middelbaar economisch en administratief onderwijs) aan het Lammenschanspark in Lei den viert binnenkort haar 10-jarig bestaan. De meao gaat dat feit in de week van 9 tot 12 oktober vieren. Op het programma staan voor de leerlingen onder meer een fancy fair, filmvoorstellingen, sport- demonstraties, een revue, een speurtocht, een typewedstrijd en een feestavond. Voor speciale genodigden en oud leerlingen zijn onder meer een feestavond, een reünie, en een re vue georganiseerd. Er is boven dien ter gelegenheid van het lus trum een symposium georgani seerd onder de titel "De taal in debet en credit". Diverse des kundigen en leraren van de school zullen tijdens het sympo sium het woord voeren. Het sym posium wordt gehouden op vrij dagmiddag 12 oktober. Zoetenvoudse jeugd op bostocht ZOETERWOUDE - De "vrije klups" in Zoeterwoude organise ren zaterdag 20 oktober a.s. een bostocht. Om 13.30 uur wordt vanaf het clubhuis 't Spinneweb vertrokken naar het Wassenaarse Meyendell. De reis wordt per bus gemaakt en opgave is mogelijk tot 10 oktober a.s. bij Marja v.d. Hoeven, Zuidbuurtseweg 9 of bij Peter den Eisen, Schenkelweg 57. Alle kinderen tot 14 jaar uit Zoeterwoude kunnen zich opge- port heeft uitgebracht stond on der voorzitterschap van mr. C.P.Chr.M. Oomen. Voor de vestigingsplaats van de open faculteit worden verschil lende mogelijkheden open ge houden. Zo is het mogelijk dat een andere dan de Leidse univer siteit tot de stichting overgaat. Ook zou een dergelijke open fa culteit in Leiden kunnen komen waarbij dan docenten van andere faculteiten betrokken worden. Een open faculteit zou volgens het rapport onder meer plaats moe ten bieden aan die studenten die geen dagonderwijs meer kunnen of willen volgen, studenten die een geringer vakkenpakket wil len nemen en studenten die lan ger over hun studie willen doen dan officieel is toegestaan. Ook zouden eventueel studenten toegelaten kunnen worden die onvoldoende vooropleiding heb ben gehad. Maar op dat punt is de faculteit terughoudend, omdat men vreest dat de studie voor de ze categorie te zwaar zal zijn. Het rapport komt tot de conclusie dat de open faculteit zich in eerste in stantie zal moeten beperken tot het studieprogramma voor de eerste tweeënhalf jaar. Inspraak voor Warmonders over toekomst van hun dorp WARMOND - De komende we ken worden de inwoners van Warmond in de gelegenheid gesteld om zich uitte spreken over de toekomst van de be bouwde kom van het dorp. Daarvoor moet men bij het gemeentehuis een vragenlijst ophalen en invullen. Gisteren werd een speciale in formatieavond georgani seerd in hotel "De Zon" om Warmonders tekst en uitleg te geven over het hoe en waarom van deze inspraak. Een aan tal ambtenaren van de ge meente legde uit welke problemen en ontwikkelingen zich de komende jaren kun nen voordoen op het terrein van het wonen, de bedrijven, het verkeer en de winkel- en horecavoorzieningen. Met nadruk werd gewezen op het bestaande karakter van Warmond dat zoveel mogelijk bewaard moet blijven. De aanwezigen kregen boven dien een diaserie van War mond te zien waarbij in beeld gebracht werd welke wensen voor de verschillende plekken gerechtvaardigd zouden kunnen zijn. Burgemeester De Vreeze noem de de extra aandacht die aan de inspraakmogelijkheid bij het bestemmingsplan "Be bouwde kom" wordt besteed een goede zaak. "Het gaat hier om een gebied waar vele men sen wonen en om de oude dorpskern in het bijzonder. Op het ogenblik gelden voor dit gebied nog sterk verou derde planregels. De voorbe reiding van het nieuwe plan zal zeker nog een jaar in be slag nemen." Volgens burgemeester De Vreeze is het geen gemakkelijke op gave, omdat de dichtheid van de bevolking groot is en de wensen en problemen groter in aantal zullen zijn, dan bij de voorbereiding van een plan voor een nog braaklig gend gebied. De vragenlijst moeten de Warmonders voor 16 oktober ingeleverd hebben. Nadat de lijsten zijn verzameld zal een speciale inspraak commissie de suggesties be kijken. Bij de verder voorbe reiding van het bestem mingsplan zal daarmee zo veel mogelijk rekening wor den gehouden. Verhurende stichting wil tien man weg hebben na wangedrag: LEIDEN - Tien bewoners van de studentenflats aan de Leidse Klikspaanweg hebben tot nu toe van hun verhuurder, de stichting Leidse Studentenhuis vesting, een eis tot ont ruiming van hun kamers ontvangen. De stichting zal voor die ontrui ming een uitspraak van de Haag se rechtbank vragen. De eis is ge grond op "ernstig wangedrag" en het "in opspraak brengen van de goede naam van de stichting" Aanleiding is het gedrag van een aantal studenten dat zich een aantal maanden geleden 's nachts LEIDEN - De derde oktober en kermis zijn in Leiden twee begrippen die onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Hutspot in plaats van rekenen... LEIDEN - Op een groot aantal scholen in Leiden en omge ving werden de leerlingen gisteren getracteerd op een hutspotmaaltijd. Dat gebeur de aan de vooravond van de traditionele viering van Lei- dens ontzet, waarin de penen, uien en de klapstuk een be langrijke rol speelden. Oudercomités en leerkrachten hadden zich ingespannen om de leerlingen een krachtige maaltijd voor te zetten. Op één van de Leidse scholen, namelijk de 3 Octoberstraat- school, maakten we een plaatje van de smullende jeugd in de klas. Op de ach tergrond staan de versierde fietsen, waarop de jeugd later op de dag door de buurt reed. Vandaar dat er gisteravond grote belangstelling bestond voor de ruim 120 kermisat tracties op het lunapark-ter rein rondom Molen De Valk en op het Schuttersveld. Botsautootjes, een swing- mill, draaimolens, en een reuzenrad, hoger dan ooit tevoren, zijn er aanwezig en zullen tot vannacht twaalf uur in bedrijf zijn. Bij uitvoering van alle plannen in komende vier jaar WASSENAAR - Ruim tien miljoen gulden. Dat is het tekort dat gaat ontstaan als de ambitieuze plannen die de gemeente Wassenaar tot en met 1984 heeft, al lemaal worden uitge voerd. Dat voorspellen burgemeester en wethouders van Wassenaar in een "investeringsplan" dat zij in verband met de komende begro tingsbehandeling hebben laten opstellen. In totaal denkt Wassenaar tot en met 1984 bijna 60 miljoen gulden te steken in nieuwe voorzienin gen. De grootste slokop in het investe ringsschema is een bedrag van 8 miljoen, bestemd voor de huis vesting van de gemeentelijke diensten. Het bedrag staat ge pland voor de jaren 1981,1982 en 1983. Zwembad Vier miljoen is in het investerings schema opgenomen voor een zwembad, en 5 miljoen is uitge trokken voor het "accommoda- tiebeleid", te verwezenlijken vanaf 1981. Hierbij wordt gedacht aan een eventuele verbouw van het Jeroenhuis, voorzieningen voor de jeugdsociëteit Time Out en voorzieningen voor bejaarden. Bedragen van telkens 1 miljoen zijn in het schema opgenomen voor een sportzaal (1982/83) en voor buurtcentra (1980/1983). Eveneens 1 miljoen is opgeno men voor "energiebesparende verbouwingen". In 1980, zo blijkt uit het schema, zal de gemeenteraad moeten beslis sen over de aanleg van de be graafplaats in Kerkehout en de bouw van een aula. Daarvoor is 1.1 miljoen geraamd. Voor recreatievoorzieningen in het gebied Ter Weer - de aanleg van water- en wandelparken en van een volkstuinencomplex - staat 2,5 miljoen genoteerd. Voor sport- en jeugdaccommoda- ties komt vanaf 1980 een bedrag van 2.750.000 in het schema voor. De aanleg van honkbal- en handbalvelden hoort daarbij. Ruim een half miljoen is geraamd voor verkeerslichten op het kruispunt Den Deyl, bij de Ro- zenweg en bij de Wittenburger- weg. Voor de uitvoering van een fietspadenplan is 1,6 miljoen te buiten ging aan nazistische uit roepen en hun medebewoners grote overlast bezorgde. De overlast was voor de mede-stu denten de druppel die de emmer deed overlopen: zij dienden klachten in bij de stichting. Die neemt de ontruiming nu met terdaad ter hand. Drie huurders hebben volgens de stichting hun kamers al opgezegd. Of de stich ting nog méér ontruimingspro cedures aan zal spannen is nog niet duidelijk. De stichting zegt in de dagvaarding voor het kort geding terwille van de 500 Klikspaanweg-bewoners wel te moeten ingrijpen. Men spreekt van ruwe en wilde kreten die volgens het stichtingsbestuur een "sluimerend racistisch en ook nazistisch" karakter dragen. Volgens het bestuur is de stem ming onder de Klikspaanweg- bewoners "gevaarlijk explosief' Het eist naast ontruiming van de kamers van de betrokken studen ten dat zij het Klikspaanweg- complex niet meer zullen betre den. Kerkdienst over vluchtelingenhulp LEIDERDORP - Op zondag 7 ok tober om half vier 's middags wordt in de Scheppingskerk in Leiderdorp een zangbijeenkomst gehouden, waarin een collecte zal worden gehouden ten bate van de bootvluchtelingen en vluchtelin gen elders op de wereld. Medewerking wordt verleend door het kerkkoor "Hart en stem", het UW Bejaardenkoor, het UW Klein Vrouwenkoor, het koor van de Ned. Chr. Vrouwenbond, het blokfluitensemble 'The Pied Pi- per", de Leiderdorpse sopraan Esther Hillinga en het organise rende kQor de COV "Excelsior" Als spreker is uitgenodigd ds. Tj- Doesburg, die lid is van de werk groep vluchtelingenhulp. Hij zal een korte uiteenzetting ge ven van het doel van de werk groep, namelijk de opvang van naar ons land gehaalde vluchte lingen. Zakennieuws LEIDERDORP - De Karwei Bouwmarkt in Leiderdorp hero pent vrijdag de deuren. Het be drijf is namelijk sinds kort uitge breid tot 2500 vierkante meter. Hiermee behoort de markt tot één van de grootsten van het land. In februari is het vier jaar geleden dat de bouwmarkt zich in Lei derdorp vestigde. Op een op pervlakte van 650 vierkante me ter werden er toen al allerlei pro- dukten voor de doe-het-zelvers verkocht. Door de oppervlakte vergroting is nu echter ook het assortiment uitgebreid. De voor raad bevat nu onder meer deuren, behang, allerlei soorten verf, sa nitair, accessoires, verlichting en tegels. Woensdag Leiden - Rommelmarkt - Verbum Dei, Plantage 16, van 9 - 14.30 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Volkshuis - Apothekersdijk 33, elke donderdag open middag, van 14 -16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes, spelletjes. Voorschoten - Cie Welzijn, 20 uur. Donderdag Leiden Leidse eidse Vrijetijdscentr. - Breestraat 66, tafeltennistournooi, 20 Buurthuis Groenoord - Musschen- broekstraat 25, film en discussie over opvoedmg, 20.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film van Bunuel, 20 en 22.15 uur. Agnes Lyceum - Eijmerspoelstraat 3, film "Boa", over Zuid-Afrika, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, - werkgroep homofilie, open cafeévond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis Leidseweg weg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij 19.30-20.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, - ingang Schoolsteeg, Werk lozen adviescentr. vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open sociëteit, 19-21 uur. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voorlichting en begeleiding dienstwei- Haarlemmerstraat 73b, vanaf 10 Leidse rechtswinkel - ma en wo ochtend, 10-12.30 uur. di, en do-avond, van 18.30-20.30 uur. Leiden-Noord - Dienstencentr. van Hoogendorpstraat 19-21 uur. Warmond - Cie openbare werken, 20 Voorschoten - Cie openbare werken, 20 Burgerlijke stand Weijden; Patrick Alexander, zoon van A. Giezen en K. de Vries: Sander alexander Cornelis, zoon van C. Prins en C.M. Schuur; Chantal, dochter van J. Dub- belaar en J.M. Wervelman; Björn Mari- nus, zoon van R. Hansen en E.M. van Egmond; Ralf, zoon van L. Verbeek en G.E.J. Boidin; Maria Aleida, dochter van Strijd en A.W. Peters; Yvonne Jacoba, dochter van H. van der drift en W. Schaafsma; Guido Johannes, zoon van W. Maas en M.J. Lamboo; Rozemarie, dochter van A. Moerkerken en G.K. Al- leblas; Marieke Christine, dochter van C.J. Westerman en C.W.M. van leeuwen; "David jacobus, zoon van J. Labrujère en H.M. Verweij; Joyce Floor Guillaume, dochter van P.G.J. Paquay en C.M.J. Janssen; Richard, zoon van H.W. Michel en F. de Groot; Johannes Marinus, zoon van J.M. Muilwijk en T. de Haan; Oscar Albertus, zoon van J. van Brummelen en F. Lleonart Ramos. (Zoeterwoude), Marjolein Margaretha van der Krogt; Maarten leonard Oudshoorn; Margueri te Johanna Gemma Briede; Constantijn Thomas Smit; Joost Knetch; Cornelis WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn, 134604, tel ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude rd - Gezond heidscentrum, Berkenkade Leiderdorp, tel. 410131. Spreekuur van ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg. tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, tel 020-259738. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent, kunt u al tijd per telefoon (uit)praten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijke. Tel. 071-125202. uitgetrokken. Voor uitbreiding van de openbare leeszaal 800.000. Verder komen in het schema vaste bedragen per jaar: voor riolerin gen 1 miljoen, voor de verbete ring van de woonomgeving in di verse straten 350.000, voor de uitwerking van bestemmings plannen 300.000, voor kinder speelplaatsen 30.000 enzo voorts. Ook de post "voorzienin gen vuilafvoer" (in verband met de komende sluiting van de stortplaats aan de Hogeboomse- weg) is "pro memorie" in het in vesteringsschema opgenomen. Gehuwd: (Leiden), B.H.M.B. Geijer en S.M. Braggaar; C. van der Hoek en M. de Jong; A.W. Heringa en H G. Geursen; I. Hillebrand en S.M. Sjardijn; A.A. Nagib en G.A.M. Stuifzand. Overleden: (Leiden), J.M. van der Plas (1903), gehuwd geweest met T. Ouwe hand; A. Vuijk (1919); C.C.I. van den Bos (1916); I.C. van Zeist (1911), echtgenote van N.R. Gervais; L. Schaap (1896), ge huwd geweest met C. van Vuuren; A. Boer (1907); J.C.M van Leeuwen (1887»; A.C.J. de Jong (1910); E.C. Stouten (19177, echtgenote van W. Paalvast; H; LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 12311 BG Leiden. Postbus 54, 2.300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884 Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement Per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement Per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2