5.eid efóorP I200JQOI DE Volkswagen stopt steeds meer luxe in Audi jfli U TO samengesteld door Koos Post De 180 SX moet de Manta van Datsun worden Mitsubishi Lancer in moderner snit KAEPPEfcDOOJ 'OoJ pen -dat die 343 ook zonder de nu aan te brengen variatie aardig omhoog heeft kunnen klauteren. Blijkens de ver koopcijfers wordt de wagen niet alleen il? Nederland nu hogelijk gewaardeerd. Toen de auto werd uitgebracht was de algemene klacht: te duur. Vooral na het verschij nen van de handgeschakelde versie is dat facet echter bijge slepen. Daardoor heeft Volvo in ons land een plaatsje bij de eerste tien kunnen veroveren. Nog zonder die vijfdeurs... Trouwens: in de eerste zes maanden van dit jaar heeft Volvo een groei gehad die het nooit tevoren heeft kunnen verwezenlijken. Een groot deel van die groei was te dan ken aan de in Nederland ge bouwde wagen. Er werden in dat halfjaar niet minder dan 38300 ran die 343's verkocht. Tegen 22 300 vorig jaar. Een stijging derhalve van maar liefst ruim 72 procent! Volvo is thans ook druk bezig op de dieselmarkt. Niet goed koop. wel goed. Vanaf zo n 36.000 gulden. Desondanks gaan die wagens als de be kende broodjes van de bakker. "We kunnen de orders op die zescilinder diesel nauwelijks bijbenen"zegt men in Beesd, waar het hoofdkantoor is ge vestigd. Als men de Volvo-diesel rijdt kan men zich de voorkeur van de kopers voorstellenEen zeer uitgekiende motor, die samen met Volkswagen is ontwik keld. Volvo gebruikt hem als eerste in de personenauto's. Volkswagen stopt hem in zijn bestelwagens. Volvo heeft nu ook vijfcilinder diesels in produktie genomen. In Zweden rijden ze al. Ze komen echter pas volgend naar ons land. Over de prijs valt nog niets te zeggenMaar men kan er zeker van zijn dat ze beslist niet goedkoop zullen zijn. Hallo allemaal, Omdat Leiderdorp dit jaar 1200 jaar bestaat, werd er voor alle basis-scholen in deze plaats een tekenwedstrijd gehouden. Wij vonden het een leuk idee, om jullie allemaal te laten zien wat deze kinderen gemaakt hebben. Daarom hebben wij een paar tekenin gen uitgekozen en hierbij afgebeeld Els Vlieger klas 6 school Kastanjelaan. De mensen van Volvo vinden het vrij frustrerend. Hun merk is in zulk woelig wa ter terecht gekomen sinds het DAF onder zijn vleugels heeft genomenToen het nog alleen maar Zweeds was kon het rus tig voortbouwen aan het beeld van degelijkheid en betrouw baarheid. Maar sinds zij hun naam ook aan het Nederland se bedrijf hebben gegeven worden de Volvo-mensen elke keer weer om de oren geslagen met de gang van zaken in de fabriek in het Limburgse Ze kunnen nog zo hun best doen om vertrouwen in hun pro- dukten te winnen en te hou den. waar blijft de winst van al die campagnes als een vak bondsman in de microfoon staal te roepen dat het daar in Born niet deugt? Het voorbijstreven van Toyota in de Nederlandse auto-top tien is geen kortstondig uit- schietertje gebleken maar een voorlopig blijvende zaak. In de eerste acht maanden no teerde deze Japanse nummer één in Nederland bijna veer tig procent meer registraties dan in dezelfde periode vorig jaar Nu heeft Datsun nog meer troe ven in handen gekregen. In de vorm van de 180 SX (een to taal nieuwe sportcoupé), een nieuw topmodel: de 2400 cc versie van de Laurel (110 DIN-pk met vijf versnellin gen of automaat) en een "sportieve" stationwagen op basis van Datsuns meeste verkochte model, de Sunny Traveller. Deze Traveller wordt geleverd met een 1400 cc motor van 63 DIN-pk en is verder wat uitrusting betreft gelijk aan de Sunny Coupé Het opvallendste nieuwtje is natuurlijk de sportcoupé. Wat de Manta voor Opel is moet de 180 SX voor Datsun worden. Afgeleid van de 180-sedan. Het is een zogenaamde 2 2 sportcoupé. Dat betekent in de praktijk dat er (om het vriendelijk te zeggen) ach terin niet al te veel plaats be schikbaar is. De wagen is voorzien van een 1800 cc motor met bovenlig gende nokkenas en elektro nisch gestuurde benzine-in- spuiting. Standaard wordt een vijf-versnellingsbak ge leverd, waarvan de vijfde ver- Changir Demirbas Springschans klas 5. snelling een overdrive is Dus: minder toeren, minder trekkracht, minder geluid en minder benzine. snelheid wordt door de fabriek 175 kilometer per uur opgegeven. Althans voor de versie met handge schakelde bak. Die gaat - wanneer de wagen tegen het einde van het jaar naar Ne derland overwaait - 21.300 gulden kosten. De duizend gulden duurdere automaat heeft zoals gebruikelijk een iets lagere top: 170 kilometer per uur Het produkt lijkt af en toe te verdrinken in de stroom van berichten over de al of niet te recht toegekende steun van de Nederlandse regering. Steun die is gegeven om de werkge legenheid in het Limburgse veilig te stellen. Steun die moet worden gebruikt om de variatie in het aanbod te ver breden. Daardoor is het bij voorbeeld mogelijk geworden nu een vijfdeurs 343 op de markt te brengen Maar in die discussie wordt toch wel eens vergeten - althans naar de achtergrond gedron- Het Volkswagen-Audi-con- cern is doelbewust bezig Audi tot het luxueuze merk van de club te promoveren. Dat begon eigenlijk al toen men de kleine Audi 50 uit produk tie nam. Kennelijk niet repre sentatief genoeg om te passen in de faam van luxe en com fort die men voor Audi wilde opbouwen. Later was het te merken aan de "tweede generatie" van de Audi 80, die wat uitrusting be trof duidelijk op afstand werd gezet van de "gewone" VW- tegenvoeter. de Passat. Ver schillen die natuurlijk ook in de prijzen waren terug te vin den. Men kan het voorts ook zien aan de luxe en het comfort waar mee men de Audi 100 heeft volgestopt. En alsmaar voller stopt. En de komst van twee nieuwe topmodellen past precies in het streven om dat nu ge schapen beeld wat verder uit te bouwen. Twee uiterst luxueuze modellen: de Audi 200-5E met inspuitmotor en de Audi-5T met turbomotor. Begin volgend jaar komen ze ook in Nederland op de markt. Dan kan men zelf zien hoe deze modellen worden gekenmerkt door een weelde aan luxe en een opvallend comfortabele uitrusting. Tot in de kleinste details toe. De 5E is voorzien van de in de Audi 100 al beproefde vijfci- linder krachtbron met elek tronische inspuiting. De in houd is 2,2 liter en hij levert 136 DIN-pk. Voor de Audi 200 5T werd uit bovenstaand concept een nieuwe 170 pk sterke motor met turbo ontwikkeld. Deze motor zou opvallend zuinig zijn (de fabriek kwalificeert één op acht als zodanig) en voorts erg stil en prettig soe pel. De uiterlijk vrij sobere wagen is 4,70 meter lang, weegt 1250 kilogram, heeft vijf versnel lingen (de vijfde is een over drive) en kan een topsnelheid van ongeveer 200 kilometer per uur halen. Wat men er hier voor zal moeten betalen is nu nog niet te zeggen. Er gaat haast geen autoshow voorbij of hel Japanse merk Mitsubishi heeft wel wat nieuws te bieden. In Frank fort was het onlangs een ver beterde uitgave van de Lan- Eigenlijk is de wagen alleen een heel wat moderner auto ontstaan, die niet alleen gro ter oogt dan de "oude"Lancer maar ook beduidend royaler Importeur Hart Nibbrig en Greeve in Sassenheim laat weten dat deze Lancers pas in november in ons land lever- alsmede een uitvoering met een automaat. Wat de motor betreft is er als vanouds weer een keuzemo gelijkheid uit drie: 1200, 1400 of 1600 cc. Met o.a. schroefve- ren rondom, schijfremmen op de voorwielen voorde 1200 en 1400 modellen en schijfrem-, Martin Putto 5 jaar kl.school "Op 't Meijeweitje" Brigitte de Haas Papaverhof 5 Katwijk a/Rijn 8 jaar. Van Brigitte de Haas hebben we een tekening uitgekozen, die heet: "Het jaar van het Kind" Nu het jaar al weer bijna om is, zouden wij het leuk vinden, om eens wat reacties van jullie te horen, bijvoorbeeld: wat heb je gemerkt van "het jaar van het kind", wat vind je ervan, dat kinderen een jaar lang in de belangstelling staan. Denk dan vooral aan kinderen uit de ont wikkelingslanden en je hebt vast ook wel eens over kinder mishandeling gehoord. Mis schien heb je ook een idee over de opvoeding: een vrije opvoeding of juist een hele strenge. Hoe meer brieven we van jullie krij gen hoe beter' Tot volgende week, groetjes Henk en Anneloes. Redactie: Anneloes Bronsgeest en Henk de Kat

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 29