Oegstgeest gaat vuilophaalkosten nader bekijken I Besluit over Schiphollijn tunneltje hij weer uitgesteld eidsej agenda Tarief gulden per maand omhoog Veiling goed voor portemonnee missionarissen „Bouwbedrijf schuldig aan grondspeculatie Pompoenenwedstrijd een groot succes Nog wel taak voor de monumenten-commissie VRIJDAG 28 SEPTEMBER l^RIJ OEGSTGEEST - De inwoners van Oegstgeest zullen per 1 januari van het volgend jaar negen gulden per maand moeten betalen voor het ophalen en de verdere afvoer van hun huisvuil. Dit is gisteren in de Oegstgeester raadsver gadering besloten. Het tarief wordt nu 108 in plaats van 96 gulden per jaar. Deze verho ging is meer dan de 3 Va procent die door het ministerie van bin nenlandse zaken is voorgesteld. Het college van B en W legde gis teren uit dat het overschrijden van het door het ministerie voor gestelde tarief nodig was om de sterk gestegen kosten voor ten minste zestig procent te kunnen blijven dekken. Met name door gestegen loonkosten en het groeiende aanbod van huisvuil in Oegstgeest zijn de reinigingskos- ten namelijk snel omhoog ge gaan. Door diverse fracties werden er kanttekeningen bij het reini- gingsbeleid geplaatst. Met name de heer Kohlbeck (PvdA) kon zich met de huidige manier waar op de reinigingsrechten geheven worden niet verenigen. Evenals de heer Wuisman (D'66), is hij er voor om deze rechten naar draagkracht te innen. Zij voerden daarbij als argument aan dat su permarkten en dergelijken de reinigingsdienst veel meer op kosten jagen dan een gezin dat elke week maar twee zakken huisvuil op de stoep zet. Zij wa ren dan ook van mening dat er voor de grootverbruikers een ho ger tarief moet worden ingesteld. Ook zouden grotere instellingen verplicht gesteld moeten worden om een container te plaatsen zo dat de kosten van het ophalen beperkt kunnen blijven. Voorzitter en wethouders zegden toe om nog voor het vooijaar met een nota te komen waarin nader uiteen wordt gezet waarom de kosten van de vuilophaaldienst zo hoog zijn. De kwestie van het reinigingsbeleid zal in de com- openbare werken en i financiën worden besproken Motorfietser ernstig gewond LEIDEN - Bij een botsing op de Oegstgeesterweg is gistermiddag Het voorstel rond half vijf een 20-jarige mo torrijder uit Leiden ernstig ge wond geraakt. Bij het uitkomen van een bocht vloog hij bovenop een stilstaande auto die door de klap tegen een andere stilstaande auto reed. De motorrijder liep hierbij een bek kenfractuur op en verwondingen het hoofd. Hij is opgenomen Vóórdat Michielsen zijn biezen Ook zullen er suggesties aan de hand worden gedaan om de kos ten te kunnen drukken. Wethou der Van Belle merkt op dat dat bijvoorbeeld bereikt kan worden door inleveringseisen te stellen. Het huisvuil zou dan niet meer in onbeperkte mate zomaar op straat mogen worden gezet. In het voorjaar wordt de nota be handeld. Tijdens de raadsvergadering werd gisteren ook besloten tot het be schikbaar stellen van ruim 200.000 gulden voor de riole ringswerkzaamheden die in Oegstgeest gaande zijn. De heer Van Veen (CDA) merkte op dat nu er zoveel geld aan de riole ringswerkzaamheden wordt be steed (er zijn vele miljoenen voor nodig), vooral niet uit het oog verloren moet worden dat bóven de grond ook nog vele projecten de aandacht vragen.De raad zeg de gisteren ook toe medewerking „Op deze manier kan ik niet vergaderen ZOETERWOUDE - WD-raadslid Michielsen is gisteren boos weg gelopen uit de raadsvergadering van gisteravond in Zoeterwoude 'Op deze manier kan ik niet ver gaderen", zei hij vlak voordat hij de aftocht blies. Burgemeester Detmers wilde Michielsen niet langer het woord geven, toen de ze ruzie kreeg met CDA-raadslid Van der Geest. Van der Geest beweerde dat Mi chielsen zonder bericht vooraf bij een recente raadscommissiever gadering door afwezigheid zou hebben geschitterd. Omdat Mi chielsen voorstelde om over een onderwerp dat daar behandeld was pas over een maand te beslis sen, werd Van der Geest wreve lig. Burgemeester Detmers kapte de discussie af. het allemaal om draaide werd trouwens zonder meer geaccepteerd. De gemeen teraad besloot om aan drie ver enigingen en de Hervormde Jeugdraad een prijs van 6 cent per kilo opgehaald oud papier te garanderen. Betaalt de handel minder, dan legt de gemeente het verschil bij. te verlenen aan de Willibrord- school bij het aanschaffen van leermiddelen. Deze leermiddelen zijn door de school aangevraagd voor het invoeren van een speel- leerklas die de overgang van kleuterschool naar lagere school kan vergemakkelijken. Wanneer een advies van de rijksinspectie van het kleuter- en lager onder wijs is ontvangen, zal de raad be slissen of zij haar steentje bij zal dragen aan de 1.750 gulden die de Willibrordschool voor de leer middelen nodig denkt te hebben ZOETERWOUDE - De eerste avond var ling in Ons Huis is uitstekend verlopen. Aan het eind van de avond bleek dat de Zoeterwoudse missiona rissen, voor wie de opbrengst bestemd is, al op 14.051 gulden kunnen rekenen. Na een rustig begin bracht veilingmeester Koos Paar- dekooper tot de klok van 1 uur zo'n 350 artikelen, variërend van antiek en curiosa tot levensmiddelen. aan de man. Meer dan 200 kooplustigen waren bij de eerste avond van de missionarissenveiling, die voor de vijfde keer wordt gehouden, aanwezig. Nieuwigheid was de premie die bij het overschrijden van elke duizend-gulden grens extra werd verdiend. De heer Velthuizen werd winnaar van een ponyveu len, de hoofdpremie. Vanavond vanaf 8 uur zijn er weer vele interessante stukken te koop in Ons Huis. in het Academisch Ziekenhuis. De motorfiets werd bij de aanrij ding totaal vernield, de perso nenauto raakte zwaar bescha digd. De bestuurder van de twee de personenauto is na het onge val doorgereden. pakte maakte hij nog duidelijk dat hij vindt dat de garantieprijs ook wel opgeschroefd had kun nen v/orden naar 10 cent. Hij vindt bovendien dat andere ver enigingen óók recht op een garantieprijs hebben. VV ZOETERWOUDE - Het bouwbe drijf Noorlander uit Leiderdorp heeft zich in de gemeente Zoe terwoude schuldig gemaakt aan grondspeculatie. Bovendien de Leiderdorpse bouwer de koop prijs van 40 pemiewoningen plot seling met 10.000 gulden ver hoogd. Dat zeggen raadsleden van Pro gressief Zoeterwoude, een fractie in de gemeenteraad van die plaats. Voor de raadsleden is het gedrag van Noorlander aanlei ding voor wantrouwen tegen dit bedrijf. Ze zijn daarom tegen een grondruil die Noorlander nu met Zoeterwoude wil aangaan. Dat bleek gisteravond in de raads vergadering. Die grondruil gaat toch door, want PZ kreeg in de raadsvergadering geen enkele steun voor haar standpunt. Het gaat om een stuk grond tussen de Corbuloschool en bejaardencentrum "Huize Emmaus". Door de beslissing van de gemeenteraad kan daar nu een speelterrein komen. Tegen de "ongehoorde" verhogin gen van de waterschapslasten door het waterschap Ommedijck zal de gemeente Zoeterwoude bij het waterschap protesteren. Dat zei wethouder Van der Heijden van Zoeterwoude gisteravond. Veel inwoners moeten plotseling 10 tot 15 maal zoveel betalen als om 1700 gulden subsidie te geven voor de huisvesting van "Oud- Zoeterwoude" aan de Noord- buurtseweg. 3 «Bi I9W Kinderen met de door hen gekweekte pompoenen VOORSCHOTEN - Al zo'n 160 pompoenen zijn er ingeleverd bij Tuincentrum Griffioen in Voorschoten. Dagelijks komen kinde ren de gele reuzen, die zij zelf gekweekt hebben, inleveren. De tuinder verwacht dan ook dat zijn kas zaterdag gevuld zal zijn met honderden pompoenen. Dit alles is het gevolg van de kinder-zaaiwedstrijd die door de Nederlandse Vereniging van Tuincentra werd uitgeschreven. In april van dit jaar ontvingen veel schoolkinderen pompoenzaden die zij zelf moesten proberen op te kweken tot zo groot mogelijke vruchten. De bedoeling van deze actie was om kinderen al jong vertrouwd te maken met alles wat groeit en bloeit. Bij de zaden ontvingen de kinderen raadgevingen voor het kweken van de gele reuzen. De plant heeft veel water nodig en houdt het meest van een warm klimaat. Overigens is de pompoen louter een siervrucht. Nu de tijd is aangebroken dat de pompoenen volgroeid moeten zijn, kunnen de kinderen hun eigen kweeksels inleveren bij de deelnemende tuincentra. Uit het feit dat veel kinderen dit al gedaan hebben, blijkt dat de actie goed geslaagd is. Er zijn al pompoenen binnengekomen die meer dan dertig pond wegen. Er zijn ook prijzen aan de kinder-zaaiwedstrijd verbonden. Voor de drie grootste en mooiste vruchten die bij elk aan de actie deelne mend tuincentrum worden ingeleverd, zijn er bekers uitgeloofd en het kind met de grootste pompoen van het hele land krijgt een fiets. LEIDERDORP - Binnenkort zal de monumentencommissie aan het college van burgemeester en wethouders een overzicht geven van de stand van zaken in de Lei derdorpse monumentenzorg. Aan de hand daarvan zal het col lege bekijken, of er nog wel een taak voor de monumenten-com missie is weggelegd of dat ze be ter kan worden ontbonden. Volgens burgemeester en wethou ders is het doel, waarvoor de commissie is opgericht, bereikt nadat ze enige tijd geleden een lijst van Leiderdorpse monu menten het licht heeft laten zien. Het is niet de eerste keer, dat er strubbelingen zijn tussen com missie en college. Een klein jaar geleden beklaagde de commissie zich, omdat haar werkzaamhe den door het college niet serieus zouden worden genomen. Te vens besprak de commissie een brief van de Rijksdienst voor de Monumentenzaken, waarin be zwaar werd gemaakt tegen de Sportcarroussel in Voorschoten VOORSCHOTEN - In Voorschoten wordt morgen een sportcarrousel gehouden, waarvan de organisa tie wordt verzorgd door elf ver enigingen. Het doel van de sport- eelelel ellellellellellel is een vorm van re creatie, waardoor ieder de gele genheid krijgt zich te bewegen en ongedwongen kennis te maken met de diverse vormen van spor tuitingen in het eigen dorp. Elke sportvereniging zorgt voor een opdracht. De deelnemers moeten van de 11 stations er minstens 9 bezoeken en de opdrachten uit voeren. De start is morgenoch tend, om 11.30 uur. Deelnemende verenigingen zijn HW, Gemini, Bataven, Blitz, Forescate, Rand stad Sport, SVLV, Slank en Kwiek, Avanti, Watervrienden en daarnaast is de gemeentelijke dorpstoren opengesteld. Dit jaar is voor het eerst een zwemvereni ging ingeschakeld, waardoor ook de zwemlustigen aan bod kunnen komen door middel van het in- structiebad. De verplaatsing van de ene vereniging naar de andere mag te voet, per fiets en zelfs per auto gebeuren. De opdrachten zijn aangepast naar leeftijd, waardoor ook gezinnen deel kunnen nemen. De sportcarrousel is een onderdeel van de aktie "Verlevendiging Dorp" en betekent de afsluiting van het WARMOND - Opnieuw schoof de Warmondse gemeenteraad de beslissing over de bouw van een tunneltje onder de Schiphollijn gis teravond een maand voor zich uit. In feite gaat het nog steeds om het beschikbaar stel len van 14.000 14.000 gulden die nodig zijn voor het maken van een schetsplan. Met be hulp van een dergelijk schetsplan kan dan subsidie worden aangevraagd bij het Minis terie van verkeer en waterstaat. Ondanks het feit dat de aanleg van een tunneltje tussen Endepoel en de nieuwe wijk Lommerlust deel uitmaakt van het collegeprogramma, za ten de fracties elkaar flink in de haren. Met name stond het standpunt van de VVD lijn recht tegenover dat van het CDA. VVD-frac- tievoorzitter Bonjer zette nogmaals uiteen dat door de bouw van een tunnel de kinderen van 120 gezinnen een veilige weg naar school krijgen. Bovendien ontstaat volgens Bonjer de mogelijkheid om een veilige fietsroute richting Leiden aan te leggen. En tenslotte zou een dergelijk tunneltje een integratie van de twee woonwijken mogelijk maken. "Wanneer de raad besluit om de mogelijkhe den voor de bouw van een tunnel niet te on derzoeken", zo zei Bonjer, "dan zal mijn frac tie zich over de politieke gevolgen daarvan ernstig beraden". Daarmee haalde hij zwaar geschut voor de dag, hetgeen door Progres sief Warmond-leider Gerard Slingerland niet in dank werd afgenomen. Slingerland noem de een dergelijke stellingname voorbarig. PW ziet de voordelen van een tunnel zeker in. "Wat dat betreft staat het collegeprogramma voor ons recht overeind", aldus Slingerland. Wel vond hij de onlangs door NS genoemde kosten (1.7 miljoen) bijzonder hoog. Slinger land zei die prijs niet zonder kritiek te willen aanvaarden. Hij plaatste vraagtekens bij al lerlei vergoedingen aan NS die betaald zou den moeten worden om de vertragingen van net treinverkeer tijdens de bouw te dekken. Ook de VVD sprak haar twijfel uit over de juistheid van de prijsopgave van NS. De CDA-fractie geloofde echter heilig in die prijs. Fractievoorzitter Heijl zei geen enkele behoefte te hebben aan nadere gegevens en wees de bouw van de tunnel resoluut van de hand. Na schorsing kwam Heijl daarop terug. Op voorstel van PW-fractievoorzitter Slin gerland besloten de fracties zo snel mogelijk bij het ministerie van verkeer en waterstaat te rade te gaan. Enerzijds willen de fracties van het ministerie weten of de door NS ge noemde bouwprijs redelijk is. Anderzijds willen de fracties zich nader laten inlichten over de subsidiemogelijkheden. Hoewel de VVD-fractie herhaalde malen benadrukte dat een spoedige beslissing noodzakelijk is, ging zij met een maand vertraging akkoord. De politieke soep werd daardoor minder heet gegeten dan hij was opgediend. EIL Vrijdag hel Leiden - Wijkvereniging Klein Matilq Bingoavond, Zaanstraat 126. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, Klaverjq en Jokeravond van de wandelsportv* vet eniging, Zuid-West, 20.00 uur Vei Eigenzorg, Stationsweg, ledenvergad ney ring wandelkring Leiden e.o. 't Parlement - Ledenvergadering Pvdj 't Parlement - club van alleenstaand*?* n 20 uur. ser Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentr. op( voi weekendcafé, 21.30 uur. coi Leidse Schouwburg - Geloof, Hoop ho Liefde, van von Horvath, 20.15 uur. Voorschoten - Gem.huis, Raadsverg dering, 20 uur. nd - clubgebouw Warmund T" Zaterdag he i Leiden - Antoniusclubhuis - Mare 4 7 Ruilbeurs van 10-16 uur. Augustinus, optreden van Feedbacj j_ 20.30 uur. TT Sanders, Levendaal/hoek Korevaa straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. d" Groenoordhallen - Beestenspul, 10-1 di uur. Toef Leonardushuis, Haagweg 14, Kledin| ne desweek. Voorschoten - Sportcaroussel. Leiderdorp - fietspuzzeltocht, start vai af manége in sportpark "De Bloemerd' vc Voorschoten - Lindehoeve, talente) fa jacht, 20.30 uur. Zondag voorgenomen sloop van de muur rondom de Nederlands Her vormde Kerk aan de Hoofdstraat. Zoals bekend wil men in Leider dorp een dorpsplein gaan maken. Tussen de kerk en de Eikenlaan moet het door bomen afge schermde plein komen. Het muurtje, dat nu nog rond de kerk staat, zal moeten worden wegge haald. De rijksdienst wil, dat het muurtje deel gaat uitmaken van de plannen. De commissie trok uit de brief de conclusie, dat de dienst blijkbaar niet helemaal op de hoogte is van het totale plan. De bewuste muur is namelijk in 1954 gebouwd en kan dus nauwelijks van monu mentale waarde zijn. Er zal dan ook op korte termijn contact worden opgenomen met de rijksdienst om hen een toelich ting te geven op het gehele plan. Vervolgens boog de commissie zich andermaal over het plan, dat in overleg met de kerkvoogdij verder is uitgewerkt en op be paalde punten wat aangepast. Als alles meezit, hoopt men binnen één jaar met de uitvoering te kunnen beginnen. Het pleintje staat namelijk hoog op de "top tien" van projekten, die in Lei derdorp met voorrang moeten worden uitgevoerd. vertrek: clubhuis Swift Adm. Be kertweg. Groenoordhallen - Beestenspul, 10- Middelweg 19c - kindervoorstelliri Leids Poppentheater, 14.30 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat Femke, ontmoetingscentrum 13-16 uur. Verkeer zat muurvast LEIDEN - Het verkeer in nagenoeg de gehele Leidse binnenstad heeft gistermiddag geruime tijd muurvast gezeten. De oorzaak hiervan is niet direct bekend maar vermoedelijk moet die worden gezocht in de afsluiting van de Lage Rijndijk en een ge deelte van de Langegracht (als gevolg van het opbouwen van de 3 oktober-kermis). Bovendien hebben zich gistermiddag in de binnenstad enkele (niet ernstige) aanrijdingen voorgedaan. Volgens politiewoordvoerder Oudman was de verkeerschaos gistermiddag niet van een aard dat er extra regelend moest wor den opgetreden. Eén woning in Warmond voor vluchtelingen WARMOND - De fracties van CDA, VVD en Progressief Warmond hebben er gisteravond bij het college van burgemeesters en wethouders op aan gedrongen om één woning beschikbaar te stellen voor de Vietnamese bootvluchtelingen. Nadat een brief van de Stichting Comité Hulpverlening Zuid- Oost-Azië bijna onder tafel was verdwenen, nam mevrouw Hajo- nides (WD) het initiatief tot een discussie over dit punt. Tim- mermann (PW) haakte daarop in en stelde dat Warmond weliswaar met woonruimtetekort kampt, maar dat het hier gaat om een "uitzonderlijke situatie". In eerste instantie stelde hij voor om op zo kort mogelijke termijn overleg te plegen met de regio Leiden en de bollenstreek. Ook CDA-fractievoorzitter Heijl mengde zich in de discussie en pleitte voor regionaal overleg. Burgemeester De Vreeze ontlokte de raad vervolgens een harde uit spraak. Naar zijn mening moest Warmond eerst een daad stellen om daarna met de omliggende gemeenten te gaan praten. "Goed voorbeeld doet goed volgen." De raadsfracties waren dat wel met hem eens en kwamen over de brug: minimaal één Warmondse woning voor de bootvluchtelin gen. Maandag Stadhuis - Cie. migrantenhuisvestinl 9.15 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, teurfotografie, 20 uur. Leidse rechtswinkel, 10-12.30 uur. Leiderdorp - Gem.huis, raadsvergad ring, 20 uur ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt weekenddienst van zaterdag 10.00 1 v.m. tot zondag 24 uur, waargenome door de volgende artsen: wijk 1 (Mor kwartier noord-binnenstad), M. van Teh de Sitterlaan 80, tel. 122427, wijk 2 (Kol Merenwijk), P. Tan, Schoenerwal lig S. Smit, Cobetstraat 43, tel, 130177.1 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier), j Engel, de M. van Streefkerkstraat 53, t< 121334. Leiderdorp - J. van de Beek en J. van d Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539. za. e zo. spreekuur van 12.30-13.00 c Oegstgeest J. Hugenholtz, Pr. Hendril laan 4, tel. 155666. Voorschoten - Za.: B. van Beusekor Beresteynlaan 2, tel. 2520 en zo: A. Me man, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. Warmond - L. Lempers, Churchilllaa 13, Voorhout, tel. 02522-10140. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst dd apotheken in de regio Leiden word waargenomen van 28 sept. - 5 okt. (inclul sief 3 okt.) door. Apotheek Beker, Lijtl weg 4, Oegstgeest, tel. 155482 en dool Apotheek van Beest Smallenburg, Lei derdorp, tel. 899211, Voorschoten. ApcT theek Voorschoten, tel. 2525. Indien ha na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk i| m?t het openbaar vervoer naar de apq WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn, 134604, tel tel zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude rd - Gezond heidscentrum, Berkenkade Leiderdoi tel. 410131Spreekuur van ma t/m do 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg. t< 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, td 020-259738. Dierenartsen - Weekendregeling die renartsen Muurling/Roest/Helder, Helder Helmelijnvlinder 36, tel 14668( Weekendregelemg dierenartsen Krol/' Gool/Vesjes, F. van Gooi, pr., Frederi dreef 14, Katwijk, tel. 01718-74781. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent. kunt u al tijd per telefoon (uit)praten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijke. Tel. 071-125202. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2