m VI veel te sterk voor Leidse zaalkampioen: 7-1 Fred en Bolle Jan, mascottes van het asiel Gerard Tebroke maakt rentree Afgeschreven atleet vecht zich terug Alphense Giel 'groeit wekelijks" Scorebord Timman breekt ook zijn tweede partij af Ex-international Wim Tap overleden DINSDAG 25 SEPTEMBER 1979 VARIA PAGINA 15 Mag ik u even voorstellen: Fred, en Bolle Jan. Twee zevenjari ge poezen, die geen vlieg kwaad doen. Andere karak tereigenschappen: Fred (de zwart-witte) mag graag worden aangehaald en Bolle Jan (de cyperse) is ontzettend schuw. Nadere gegevens: beide dieren dus even oud.Katwijkers van geboorte. Getogen in de als dierenasiel ingerichte voor malige brandweergarage aan de Katwijkse Huttings- traat, erg aan elkaar gehecht, pure levensgenieters en thans Ja thans de inzet van een uit de hand gelopen meningsver schil tussen... ja tussen wie ei genlijk? En waarom? Ja zeg 't Nou ja dat laatste is zo klaar als een klontje natuurlijk. Im mers, Fred en Bolle Jan wonen al zeven jaar in het 'katten- huis' en willen daar niet meer weg. Verscheidene keren heeft men met zorg en ijzingwek kend geduld geprobeerd Fred en Bolle Jan bij pleegouders een waar tehuis te schenken. Een thuis waar zij met liefde en warmte zouden worden ont fermd want daar hebben die katten toch het volste recht op nietwaar? Maar ja, waar het een thuis betreft, moet je we ten, zijn Fred en Bolle Jan koppig. Dat is nu eenmaal zo en daar verhelp je geen sikke pit c het kattenhuis aan de Kat wijkse Hutting straat. Daar voelen F red en Jan zich als een veulen in de wei en daar heb je geen kind aan ze. Al zeven jaar niet. Je hoeft ze alleen maar eten te geven en Fred en Jan zijn te vreden. Dan spinnen ze er op los. Ja, die twee nemen het er best van, maak je je daar maar niet sappel over. En eh, weet je wat je ook niet mag vergeten? Juist, hun hokken schoonmaken! Opgeruimd staat netjes nietwaar? Wacht es. Nu we het daar toch over hebben. Wist je dat we tenschappelijk is aangetoond dat wanneer een kat te lang in een asiel zit, ze nooit meer zal kunnen wennen in een gezin Luister maar naar hetgeen de heer WA. Buurman, waar nemend voorzitter van de Dierenbescherming, afdeling Katwijk daarover te vertellen heeft: „Wanneer een kat lan ger dan een aantal maanden in een asiel zit, dan kun je proberen zoveel je wilt, maar dan lukt onderbrengen in een gezin niet meer Fred en Bolle Jan hebben dus geen schijn van kans meer." ,JIu wil ik de zaak niet aan het rollen brengen hoor, begrijp me goed. Ik wil d'r geen hals kwestie van maken. Maar dat neemt niet weg dat je het reëel moet bekijken. Dus zeg ik: laat deze twee kansloze poezen plaats maken voor twee katjes die nog de volle glorie van het leven voor zich hebben. Fred en Jan moeten daarom ruim baan maken. Geef ze 'n spuitje." Kom met deze stelling niet aan bij mej. Nel Koning. Fred en Bolle Jan zijn immers haar hartedieven zogezegd. Niet dat je Nel Koning met Buur mansstelling op de kast jaagt. Ben je mal, dat nou ook weer niet. Nel, één van de veertien Kat wijkse vrouwen die op Fred en Jan dagelijks een oogje in het zeil houden en belangeloos hun hokken 'uitmesten'. Juist die Nel weet maar al te goed dat Fred en Jan niks te vrezen hebben. Waarom niet? Nou gewoon, Fred en Bolle Jan zijn toch de mascottes van het kattenhuis, ze behoren wa rempel toch tot de inventaris van de oude brand weergara ge. Bewijs maar dat het niet Zie je wel. En trouwens de Die renbescherming in Den Haag legt Fred en Jan geen stro breed in de weg. Die zijn van de hele reutemeteut op de hoogte en die zeggen: 'Onze zegen hebben jullie Fred en Jan' Nou dan waar maken we ons dan druk over. En Fred en Bolle Jan? Ach, weten zij veel. Halszaak of niet? Ze nemen het er daar best van in de Katwijkse Hutting straat. En geef ze eens ongelijk. Dus Fred en Jan: nog vele jaren in goe de gezondheid en gierende huid! door Sjak Jansen Elke ochtend, steevast om tien uur. ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiekkunt u tot klok slag tien aan mij kwijt. tel. 071-144941. toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. De Alphense marathon loper Giel van Nimwe gen neemt 21 oktober deel aan de befaamde marathon van New York. Geen al te ge makkelijke opgaaf, ze ker niet voor Giel van Nimwegen. De New- yorkse marathon wordt om precies te zijn z'n eerste wed strijd na drie jaar; zijn come-back zo u wilt. Giel is immers de man, van wie nog geen twee jaar geleden werd gezegd dat hij voor de sport volledig was afge schreven. Geveld door een hardnekkige astmatische bronchitis gaf men in het Al phense atletiekwereldje geen stuiver meer voor hem. „Ik kon me zelfs niet meer aankleden, laat staan lo pen", zegt de Alphense werkvoorbereider daarover. Anderhalf jaar lang duurde dat. Anderhalf jaar, waarin zelfs de geringste vorm van sport voor Giel uit den boze was. „Als ik een trap had ge lopen of een klein stukje had gefietst, lag ik al voor ape gapen. En dat terwijl ik vroeger vrijwel niets anders deed dan het fietsen van lan ge afstanden. Kun je na gaan." Huismijten Giels aftakeling, zo bleek na derhand, was te wijten aan een allergie voor huismijten. De toewijzing van een ander huis, waarin stofjes lang niet zo welig tierden, was er daarom debet aan dat Giel zienderogen opknapte. Zij het dat hij, ook nu nog, uit sluitend op de been weet te blijven met behulp van inha- leerapparatuur. Giel: „Met benauwd weer kan ik het wel vergeten. Dan breng ik er gegarandeerd niks van terecht. En sprinten is er ook niet meer bij. Krachtsexplosies precies eender. Dan word ik ineens kortademig en is voor mij de lol er af. Nee, zoals een ande re atleet vooral moet oppas sen voor blessures, zo moet ik uitkijken voor het weer. Voor ik het weet, ga ik voor de bijl." Spektakel Na anderhalf jaar van heel voorzichtig trainen, hoopt de 29-jarige Alphenaar over krap een maand zijn come back te maken. In New York. „Ik knoop er direct een week vakantie aan vast, want voor een wedstrijd alleen ga ik zo'n reis niet maken." „Maar niet om het één of ander. Die marathon geldt als een spektakel. Doen 14.000 men sen aan mee. En een kleine twee miljoen staan jaarlijks langs de kant. Ja, het par koers gaat pal door de stad heen. Vandaar!" Dood spoor Giel van Nimwegen. alweer zeven jaar marathonloper en lid van de Alphense atle tiekvereniging AAV'36, zegt zich aan deze ruim 42 kilo meter lange tochten te on derwerpen uit een gevoel van prestatiedrang. „Die drang is nu weer hele maal bij me terug. Want ik heb een hele tijd op een dood spoor gezeten. Dat ik me af vroeg waar ik het allemaal voordeed. Ja, dat ik tegen me zelf zei: 'Waar ben ik in vre desnaam mee bezig'. Totdat dat telefoontje kwam van m'n clubmakkers. Waarom ik het niet weer zou gaan proberen." „Dat heb ik als een enorme op kikker ervaren. Sedertdien ben ik wekelijks gegroeid." LEIDEN - In de inter-regionale zaal voetbalcompetitie leed Koosjardin gisteravond in de Rotterdamse Prins Alexan- derhal een verrassende 7-1 nederlaag tegen het team van Voetbal International. Glasbergen de Best behaalde een gemakkelijke 7-3 zege op Chess Z75. Juffermans de Engel won met 1-2 van FV Snoekie. Voetbal International - Koosjardin 7-1. Het eerste puntenverlies van de Leidenaars die er tegen de Rotterdamse koploper geen moment'aan te pas kwamen. De Leidse kampioen startte hoopvol via een treffer van Koos Bekooy, na 10 minuten: 0-1. Peter Gijs man en Ger Nagtegeller lieten hierna goede scoringskansen on benut. waarna de Rotterdam- Stand zaalvoetbal Inter-regionale afdeling: 1 VI**4-8 2 De Rozet4-7 3 Koosjardin4-6 4 Glasbergen4-6 5 De Engel4-6 6 Van Es 4-5 7 Rotterdamse Studenten .4-4 8 Sporthuis 4-3 9 Concordia4-1 10 FV Snoekie 4-0 11 Chess Z'754-0 12 Benco 4-0 Uitslagen gisteravond gespeelde wedstrijden: Glasbergen - Chess Z'75 7-3; De Rozet - Van Es 2-2; Benco - De Bron 0-2; Rotterdam se Studenten - Concordia 1-1; VI - Koosjardin 7-1FV Snoekie-De Engel 1-2. Peter Gijsman (Koosjardin) 9; Theo Godyla (De Engel) +2 7; Wil Groenendijk, Cor Vreugdenhil (G de D), en Koos Bekooy (Koos jardin) allen 5. mers het initiatief overnamen, wat in de twintigste minuut re sulteerde tot de gelijkmaker. Op slag van rust wist het Rotterdam se team op 2-1 te komen. Dit doelpunt wekte bij Leidse kam pioen felle protesten op omdat het leder voor dat het in het Leid- se-doel verdween de zijlijn zou hebben gepasseerd. Ger Nagte geller wond zich hier zo over op dat hij voor twee minuten naar de kant werd gestuurd. Dit buiten kansje om nog voor de rust de marge te verruimen benutten de Rotterdammers gretig: 3-1. In het tweede speelpart was het aan vankelijk de Leidse kampioen die de toon aangaf. De Rotter dammers wisten de Leidse aan valsgolven echter knap te weer staan en liepen, knap counte rend. zelfs uit naar 4-1, waarmee de Leidse kampioen een geslagen ploeg was. In de slotfase breid den de Rotterdammers de stand uit tot 7-1. Glasbergen de Best - Chess Z75 7-3. Een verdiende overwinning van de Rijnsburgers die het, na dat met een 3-1 voorsprong de pauze was bereikt, blijkbaar niet nodig vonden direct af te rekenen met de tegenstander. In de eerste rondgang wist het team van coach Glasbergen de gretigheid op te brengen, waar het na rust zo aan ontbrak. Met uitzondering van Ge Perfors die via enkele uit stekende intercepties Nico Zwaan in de slotfase in staat stel de om 6-2 en 7-2 aan te laten te kenen. Al in de eerste minuut kregen de Rijnsburgers een te genvaller te verwerken, toen John van Westen 0-1 op het sco rebord wist te brengen. Cor Vreugdenhil, Ge Perfors en Wil Groenendijk bogen de stand om tot 3-1. In de tweede rondgang was het Rijnsburgse team wel de sterkere ploeg en liep dan ook uit naar 5-2 via treffers van Ge Per fors en Nico Zwaan, imponeren deed het echter niet. Het was ten slotte Nico Zwaan die aan alle Rijnsburgse twijfels een einde maakte. Jos Simon gaf de stand voor zijn ploeg, vlak voor tijd, via een penalty, een wat gunstiger FV Snoekie - Juffermans de Engel 1-2. De in de eerste helft uitste kend spelende Lissenaars kwa men nog voor rust op een 0-2 voorsprong via treffers van Theo Godyla. Toen na de pauze keeper Wim van Harskamp voor vijf mi nuten naar de kant werd ge stuurd wegens het maken van een sliding en Theo Godyla twee maal twee minuten de bank mocht opzoeken, kwam de Haag se opponent terug tot 2-1. De Lis- ser overwinning kwam hierna echter geen moment meer in ge- FRED SEGAAR Jürgen Croy weer terug OOST-BERLIJN (ANP) - Het doel van het Oostduitse voetbalelftal zal morgen in de uitwedstrijd te gen Polen in de voorronden voor het toernooi om het Europees landenkampioenschap. worden verdedigd door Jürgen Croy. De 33-jarige doelman van Sachsen- ring Zwickau is een half jaar uit de running geweest wegens een blessure. De boomlange doelman is weer hersteld van die blessure, een enkelbreuk. Croy kan rekenen op 100.000 toe schouwers in het Chorzow-sta- dion, waar het duel tegen Polen, dat beslist welke ploeg met Ne derland in de race blijft voor de eerste plaats in groep 4, wordt uitgevochten. Indien Polen wint, is Oost-Duitsland kansloos. Als Oost-Duitsland wint, is Polen nagenoeg uitgeschakeld. Gerard Tebroke. die door blessures dit seizoen nog niet v- deed spreken, maakt in New York zijn rentree op de marathon. ARNHEM (GPD) - Gerard Te broke zal op zondag 21 okto ber deelnemen aan de inter nationale marathon van New York. De nationaal record houder op de 5 en 10 km. voor wie dit seizoen vanwege bles sures de Moskou-limiet op die beide nummers onbereikbaar bleef, gaf onlangs de wens te kennen het dit jaar nog op de marathon te willen probe- Het zag er eerst naar uit dat dit op 28 oktober in Zwolle zou moeten gebeuren, want voor Nederland bleef het aantal Amerikaanse invitaties be perkt tot Gerard Nijboer, Ge rard Mentink, Cor Vriend, Roelof Veld en veteraan Piet van Alphen. Inmiddels heeft Roelof Veld zich geblesseerd moeten afmelden en Gerard Tebroke, die ook al een spon sor voor zijn eerste maratho- id gevonden, komt hierdoor automatisch in de officiële KNAU-afvaardi- ging Dank zij sponsorgelden maken nog meer Nederlandse atle ten de reis naar New York als Harry Patist, Kees van der Heul en Henk Tiebosch. RIO DE JANEIRO - De partij tus- ccn Jan Timman en de Iranees Harandi voor de tweede ronde van het interzonale toernooi in Rio de Janeiro is gisteren na 43 zetten afgebroken. Ook in de eer ste ronde brak Timman al af. In die partij, tegen de Braziliaan Sunye, staat de Nederlander een pion achter maar heeft hij in het eindspel een actieve toren en lo per. Schwarz in C-selectie van Sparta ROTTERDAM (GPD) - Wolfgang Schwarz, de Oostenrijkse vleu gelspits van Sparta, heeft zich de woede op zijn hals gehaald van zijn superieuren. Nadat men zich tijdens de zomermaanden bij de Rotterdamse eredivisieclub de grootst mogelijke moeite had ge troost om een arbeidsvergunning los te branden voor de nieuwe werknemer, blijkt het gezegde „stank voor dank" weer eens op te gaan, want de levenswandel van Schwarz laat alles te wensen over. Dienovereenkomstig zette de veelgeplaagde trainer Petescu zijn aanvaller terug naar de C-se lectie. „Zo hard als Schwarz destijds werkte om een contract los te peuteren, zo hard gooit hij er thans met de pet naar. Hij gaat er kennelijk van uit dat hij gebeiteld zit, maar daarin vergist hij zich. Voorlopig komt meneer Schwarz niet meer in aanmerking voor de A-selectie", aldus Petescu. Sparta overweegt nu de Surinaam se aanvaller Lagendael aan te trekken. Lagendael kwam het laatst uit voor de Surinaamse club Transvaal. Na twee ronden voeren de Russen Tigran Petrosjan en Joeri Balas- jov, alsmede de Philippynse schaker Eugenio Torre de rang lijst aan met anderhalf punt. De uitslagen van gisteren: Petrosjan (Sow)-Sax (Hon) 1-0. Torre (Phi)-Velimorovie (Joe) '/i- V», Balasjov (Sow>-Vaganian (Sow) Va-Va, Garcia (Cub>-Sunye (Bra) V*-Vi, Hubner (WdlpPor- tisch (Hon) Vz-Vz, Smejkal (Tsj>- Mecking (Bra) afgebroken. Ivkov (JoeHHerbert (Can) afgebroken, Shamkovich (VstpBronstein (Bra) afgebroken. Timman (Nedj-Harandi (Iran) afgebroken. De partij tussen Timman (zwart) en Sunye (witi: 1. c2-c4 e7-e5,2. Pbl-e3 PgR- f6. 3. Pgl-f3 Pb8-c6. 4. d2-d3 d7-d5, 5. cixd5 Pf6xd5, 6. e2-e3 LfK-e7, 7. Lfl-e2 0-0, 8. 0-0 Lc8-e6. 9. Pc3xd5 Le6xe5, 10. Lcl-d2 Dd8-d6. li. Ld2-c3 Ta8-d8, 12. Ddl-al n-f6, 13. Tfl-dl Dd6-d7, 14. Da4- c2 Pc6-b4,15. Dc2-bl c7-c5,16. a2-a3 Pb4- a6. 17. b2-b4 eSsM, 18. a3xb4 Pa6-c7.19. d3-d4 c5-e4, 20. Pf3-d2 a7-a6, 21. Pd2xe4 Dd7-c6, 22. R-f3 f7-f5, 23. Pe4-c5 b7-b6. Dd3xc3 Td8-c8, 29. Dc3-d2 Le7xb4, 30. Dd2xb4 De6xe4 ,31. Lel-f2 De3xe2, 32 Tdl-el De2-b5, 33 Telxe8+ Tc8xt*8. 34 Dbteb9 a6xb5, 35. Tal-bl Ld5-c4, 36. Lf2-g3 Kre-n. 37. Lg3-c7 Te8-e2. DORDRECHT - Het Nederland se damachttal heeft de landen- wedstnjd tegen Frankrijk, die in Dordrecht werd gespeeld, met 31-23 gewonnen In de vierde en laatste ronde zege vierden de Nederlanders met 9-7. ADVERTENTIE waardevol woonadvïes.. DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is gistermorgen Wim Tap plotseling overleden. De oud-speler van het Nederlands elftal werd 75 jaar. Hij voetbalde 33 keer in Oranje. Tap debuteerde in 1925 in de wedstrijd Nederland-Denemarken (4-2) en scoorde een doelpunt. Zijn laatste interland was Belgie-Nederland (4-2) in 1931. De crematie van Wim Tap is donderdag om 15.45 uur in het crematorium Nieuw Eikenduinen te Den Haag. anders denken over wonen Leiden Nieuwe Rijn

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15